i C. Wachtels van den Berg ontving zaterdag ere-medaille in goud Drunen beleefde zaterdag eerste officiële „Bouwdag" M. van Daelen gehuldigd bij 25-jarig dienstjubileum Raad Loon op Zand werkte agenda in ijltempo af Uitstekend concert van SYSusikwerein ümta en Waalwijks Symfonie Orkest Geladen Ajax za! woensdag tegen Fenerbahce revanche willen nemen ECHTPAAR VERSBERG 40 JAAR AAN HET ONDERWIJS VERBONDEN Be school DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 NOV. 1968 Veel verdiensten op maatschappelijk terrein Brief van minister Veringa Receptie Expositie trok veel belangstelling Werkzaam bij de Dienst Gemeente werken in Waalwijk Dank Tevreden Eerste sleutel Handbalsport Turken brengen er in de huidige competitie weinig van terecht Defensie was zwak Bungalowpark „Het Kraanven" JUWELIER WAALWIJK Zaterdagmiddag vond in de aula van het Willem van Oranje College een bijeenkomst plaats ter gelegenheid van het 40- jarig onderwijzersjubileum van de heer C. Wachtels van den Berg. Onder de tal van genodigden bevonden zich o.m. een deputatie van het Waalwijkse gemeentebestuur, hoofden van scholen en collega's. Nadat Dr. Schouten, hoofd van het schoolbestuur, de bijeenkomst had ge opend, gaf hij het woord aan burgemeester J. Teijssen, die aan het eind van zijn toespraak kon mededelen, dat 't Hare Majesteit behaagd had de heer C. Wachtels van den Berg te begiftigen met de ere-me daille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester J. Teijssen speldt de heer Wachtels van den Berg het koninklijk goud op. Dr. Schouten opende de bijeen komst met het voorlezen van een psalm en sprak daarna een gebed. Hij heette verder alle aanwezigen van harte welkom. U bent geboren in Moordrecht, waar vader predi kant was. Uw jeugdjaren hadden verder een normaal verloop, terwijl U in een moeilijke tijd de onderwij zersakte heeft behaald. Als jong onderwijzer bent u in februari '29 naar Waalwijk gekomen, waar U zich al meteen inzette, niet alleen voor de school cn de kinderen, maar bewoog u ook op een breed maat schappelijk terrein. Na de oorlogs jaren werden de aktiviteiten van u uitgebreid tot het politieke vlak, terwijl u steeds ook vele bemoeie nissen heeft gehad met alles wat zich op kerkelijk terrein afspeelt. Namens het schoolbestuur bood hij een gratificatie aan en een vulpen. Burgemeester J. Teijssen zei zich gaarne aan te sluiten bij de woor den van de voorzitter van 't school bestuur en hulde te betuigen voor het 40 jaren werkzaam geweest zijn in het christelijk onderwijs. Aange spoord door intuïtie en energie heeft U zich niet alleen beperkt tot het onderwjjs, maar tegelijkertijd heeft u zien op een breed maat schappelijk terrein begeven. U heeft uw werk niet geïsoleerd verricht; vele contacten heeft u gelegd. U heeft een belangrijke bijdrage ge leverd tot de samenlevingsopbouw. Invloed heeft u uitgeoefend op al degenen met wie U in de loop der tijden contact gehad heeft Naast het onderwijs geven aan vele kin deren heeft u het geluk van vele mensen verhoogd. U bent een burger, die opviel in de gemeenschap; u betekent wat in V/aalwijk, hetgeen straks bij de re ceptie ongetwijfeld zal blijken. Een groot élan en een grote visie heb ben weerklank gegeven. Ongetwij feld heeft u naar deze dag toege- leefd en u zult beslist wel eens 'n terugblik geworpen hebben op de achter U liggende periode. Waar wij nu voor hier zijn mag een mijlpaal genoemd worden. Iedereen betoont u hulde. Burgemeester Teijssen las vervolgens een brief voor van Dr. Veringa, Minister van Onderwijs en Wetenschappen. Op voordracht van deze heeft het Hare Majesteit de Koningin behaagd de heer C. Wach tels van den Berg te begiftigen met de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Vervolgens speldde burgemeester J. Teijssen hem de onderscheiding op c-n bood zijn gelukwensen aan de heer en mevrouw Wachtels van den Berg. De heer v. d. Schans, hoofd van de Nassauschool, belichtte 't school leven van de jubilaris en hoopte verder op een plezierige herinne ring aan deze dag. Tot uw pensio nering heeft u nog vier jaar tegoed en wij hopen dat u de kracht kunt vinden om ook deze vier jaar te volbrengen met hulp van de Heer. Reeds aangeboden door kinderen en collega's waren een dia-projektor en een scherm. Namens de hoofden van de christelijke scholen voerde de heer v. Veen het woord, die woorden van dank sprak aan het adres van de jubilaris en hem een attentie aanbood. De heer M. v. d. Heijden, die sprak namens de com missie tot wering van schoolver zuim, getuigde van een prettige sa menwerking en overhandigde de liter Wachtels van den Berg even eens een attentie. De heer C. Bras penning stelde dat de jubilaris veel voor_ iedereen gedaan heeft en hij memoreerde verder de vele jaren van samenwerking. Als laatste sprak Ds. Barkema, die de liefde van de heer Wachtels van den Berg voor de mensen benadrukte. In zijn dankwoord sprak de 40- jarige jubilaris over de veranderin gen, die hebben plaatsgevonden op allerlei terreinen en enkele feiten en gebeurtenissen uit zijn lange loopbaan werden door hem kort aangehaald Hij bracht tot slot dank aan burgemeester Teijssen en de andere sprekers. Hierna volgde een drukbezochte receptie, waaruit wel bleek, de plaats die de heer Wach tels van den Berg inneemt in het Waalwijkse leven. De dag na wereldbouwdag gingen in Drunen de vlaggen in top om een Bouwdag te vieren. Dit vieren van de Bouwdag was een initiatief van het gemeentebestuur omdat in het nieuwe uitbreidingsplan Vennen Oost de eer ste huizen werden opgeleverd en men er de eerste bewoners kon begroeten. Uitbreidingsplan Vennen Oost, waar 1450 woningen zijn gepland, is het eerste volwaardige plan dat in Dru nen volgens het plan van de Stede- bouwkundige ir. Margry wordt uit gevoerd. Voor de uitvoering was 10 jaar uitgetrokken, maar door de snel heid waarmede direct na de start vo rig jaar wordt gewerkt en de enorme belangstelling voor dit plan, zullen deze tien jaar zeker wel worden in gekort. Voor 't gemeentebestuur was dit alles aanleiding om een bouwdag te organiseren en hierdoor het plan Vennen Oost met deze dag eens in de belangstelling te plaatsen. Als men ziet wat er in Vennen Oost is gebeurd en nog te gebeuren staat dan moet men respect krijgen voor het gemeentebestuur van Dru nen en alle diensten welke aan de voorbereiding van dit enorm plan hebben gewerkt. Burgemeester mr H. Stieger, die op een slotbijeenkomst ten gemeentehuize het woord voerde bracht dan ook dank aan alle dien sten van de gemeente die in de voor bije jaren voor de voorbereiding van dit plan een enorme berg werk heb- (Van onze verslaggever) WAALWIJK Vrijdagmiddag kreeg de heer M. van Daelen in de raadszaal van het gemeentehuis in Waalwijk alle lof toegezwaaid. De heer Van Daelen herdacht toen het heugelijke feit dat hij 25 jaar werk zaam was bij de gemeente Waal wijk. De lof die hij van gemeente bestuur en direktie Gemeentewer ken kreeg toegezwaaid werd onder streept met enkele geschenken. Wethouder M. van Eijl schetste in het kort de staat van dienst van de heer Van Daelen, die in 1943 in dienst trad bij de Gemeente Licht en Waterbedrijven en 6 jaar later overstapte naar de dienst Gemeen tewerken. Hier werd hij in 1964 benoemd tot vakman in algemene dienst „U bent een van de vele mensen die letterlijk elke dag aan de weg timmeren. Zo bepaalt u het gezicht van de gemeente. Over uw hoofd wii ik dan ook alle medewerkers v an Gemeentewerken bedanken 1 voor hun werk. U verricht uw werk zoals dat verlangd wordt. Dat is verheugend, immers als werker- ran-de-straat bepaalt u hoe de men sen over het gemeentelijke appa raat denken" aldus de wethouder, die zei dat de heer Van Daelen 25 jaar trouw zijn plicht heeft gedaan. Daarvoor beloonde hij hem met 'n geschenk onder couvert. De heer J. Kobben, direkteur ge meentewerken, beaamde de woor den van de wethouder Hij zei dat de dienst bijzonder tevreden was over de werkzaamheden van de ju- b laris. De heer Kobben was ver heugd dat hij in 1949 de heer Van Daelen naar de Dienst Gemeente werken had gehaald. Ook hij onder streepte zijn woorden met een ge schenk onder couvert. De heer J. Swarts bood namens de Centrale Administratie een kist. sigaren aan. Ook de collega's lieten zich niet onbetoond. H. Spierings verraste de heer Van Daelen met een geschenk. Aan het slot van de bijeenkomst dankte een dochter van de heer Van Daelen. Nadat een toast op de ju bilaris en zijn familie was uitge bracht, bleven alle werkers van de dienst nog geruime tijd bijeen. ben verzet. Dank bracht hij ook aan de verschillende ondernemingen die aan dit plan nu daadwerkelijk werk zaam zijn en dit doen met grote voort varendheid. Na de ontvangst 's morgens in de directiekeet op de bouwterreinen ver richtte burgemeester Stieger zijn eer ste officiële daad door aan de eerste bewoner van Vennen Oost - de heer Vrijhoeven - de sleutel van het huis te overhandigen. Dit was het eerste huis van de serie van 116 woningen, welke in opdracht van de gemeente door de Fa. Pepping worden ge bouwd. De heer Vrijhoeven, die zelf werkzaam is bij de Fa. Pepping, wist zelf, aldus de burgemeester, maar al te goed van welke kwaliteit deze wo ning was. Het gezelschap werd daar na in de gelegenheid gesteld deze wo ning te bezichtigen. De tweede offi ciële daad van burgemeester Stieger was het plaatsen van een aluminium voorgevel in de eerste woning van de serie van 56 welke in Vennen Oost worden gebouwd in opdracht van de Stichting Woningbouw Drunen. Deze aluminium voorgevel is een product van de Fa. Lips N.V. De derde han deling, welke de burgemeester ging vervullen, was het planten van de eer ste boom in dit uitbreidingsplan. Bij deze gelegenheid benadrukte burge meester Stieger nog eens nadrukke lijk dat bij de opstelling van de plan nen er zeer goed rekening mede is gehouden dat dit uitbreidingsplan straks voor de bewoners leefbaar moet zijn. Daarom is veel aandacht besteed aan openbaar groen dat maar liefst 11% van het totale grondop pervlak zal bedragen. Tot slot opende burgemeester Stie ger in de bouwkeet van de Fa. Pep ping een expositie waaraan alle zeven bouwondernemingen, welke in Ven nen Oost werkzaam zijn, alsmede de Fa. Vissers en de Fa. Lips een stand hadden ingericht, terwijl ook de dienst gemeentewerken met tekenin gen een bijzonder goed inzicht gaven van de opzet van plan Vennen Oost. Bijzonder kwam in deze expositie ook naar voren dat grote verscheidenheid van woningen, welke dank zij de be langstelling van diverse bouwonder nemingen mogelijk is geworden. Voor deze expositie, alsmede de gehele bouwactiviteit in Vennen Oost, be stond zaterdag en zondag van de zij de van het publiek, veel belangstel ling. Een jongeman heeft op de pre sident van Pakistan 3 schoten ge lost. Hij bleef ongedeerd. De jon geman werd gegrepen. De Tachos-heren die dit jaar voor de eerste keer in de eerste klas uit- Komen door een onverwachte pro motie, hebben tegen het gerouti neerde en zeer sterk spelend SOA uit Breda laten zien dat techniek alleen niet voldoende is om een wedstrijd te winnen. Met een ge weldige inzet en door hoog tempo wisten de Waalwijkers te verhin deren dat het op papier oppermach tige SOA tot hun eigen spel kon komen. Tachos startte overdonde rend en voordat SOA goed en wel wist waar het om ging stonden ze achter met 30. Het werd 31 en 41 en Tachos moest de tol betalen voor net zo snelle begin. Ze kwa men voor de rust niet meer tot doel punten en de verdediging moest 4 keer het hoofd buigen. Ruststand: 4—5, nog alles was er mogelijk en in tegenstelling tot het laatste ge deelte van de eerste helft werd Ta chos weer sterker Het werd nu 'n volkomen gelijk opgaande strijd, waarbij de punten en de kansen bij de beide teams eerlijk verdeeld werden. Het talrijke publiek eiste de overwinning voor Tachos en 5 minuten voor tijd had Tachos een voorsprong van 2 punten. Een ge brek aan ervaring en een blunder van de scheidsrechter gaven SOA nog 2 punten en kwam de carna valeske uitslag tot stand 1111. De verdere uitslagen waren: Meisjes adspiranten Tachos Uno Animo 514 Dames jun. TachosAvanti 49 Heren sen. Desk 2SOA 2 2025 Dames sen. AvantiBlauw Wit 68 Dames sen. Tachos 2EVV 2 144 De gemeenteraad van Loon op Zand heeft zich donderdagavond in een ijltempo door een 13 punten tellende agenda heengewerkt. In nog geen half uur was de zaak bekeken en de ter tafel gebrachte voorstellen van burgemeester en wethouders geaccep teerd. Zo werd besloten medewerking te verlenen van het bestuur der St. Theresiaschool te Kaatsheuvel om de speelplaats dezer school met circa 200 m2 betegelde ruimte uit te brei den, alsmede tot het aanschaffen van nieuwe schoolborden ter vervanging van de bestaande nog ouderwets aan doende borden. In de comissie voor bevordering van woonruite werden herkozen de heren F. G. Elshout, J. P. A. J. van Gastel, C. L. C. M. Klijn, E. H. J. den Nieuwenboer en mej. C. A. L. van Veldhoven. De grond ten behoeve van de bouw van een nieuwe school werd aan het bestuur van de H. Mariaschool in de parochie Berndijk overgedragen. Er werd besloten tot het voeren van rechtsgeding tegen twee grondeigena ren, die na verschillende onderhande lingen niet bereid gevonden werden hun eigendommen via een minnelijke (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De Kunstkring in Waalwijk heeft bijzonder veel eer in gelegd met het zaterdag gehouden concert van de Musikverein Unna en het Waalwijks Symfonie-orkest. De talrijke aanwezigen in de Hervormde Kerk aan de Haven hebben genoten van een boeiend concert. Het koor uit Unna bleek van uitstekend gehalte te zijn. Ook het Waalwijks Symfonie-or kest kwam goed voor de dag. Onder leiding van Jan Plinsinga werd uit gevoerd Mozart Symfonie in Es gr.t. KV 132. Verder begeleidde men de Musikverein Unna, een uit 55 perso nen bestaand koor, dat drie geeste lijke liederen bracht. De vier solisten van het Duitse koor werden met een daverend applaus beloond. In die eer deelde ook dirigent Reinhart Weiss, die later op de avond nog als solist naar voren trad op het orgel in de Unnaer Choral „Wachtet auf, ruft uns die Stimme". Zondag werd het koor door het ge meentebestuur op het raadhuis ont vangen. Burgemeester J. Teijssen zei dat het koor aan de hooggespannen verwachtingen volledig had beant woord. Dat vond hij een compliment waard. Hij wees er op dat het contact - vooral op cultureel gebied - tus sen Waalwijk en Unna door dit con cert weer was versterkt. De voorzitter van het koor Josef Ruping en de dirigent Reinhart Weiss brachten het gemeentebestuur dank. Vol lof spraken zij over het initiatief van de Kunstkring, waarbij de naam van wethouder M. van Eijl niet ontbrak. De heer Weiss vond het een prestatie dat een gemeente als Waalwijk over een plaatselijk Sym fonie-orkest kon beschikken. Na de ontvangst op het gemeentehuis werd een tocht door Waalwijk gemaakt, tijdens welke bij het Lido even werd gepauzeerd. overeekomst aan de gemeente in ei gendom over te dragen voor de reali sering van het plan „Pannehoef". De raad voteerde 'n krediet van 24.050 gulden voor de aanleg van een par keerterrein aan de westzijde van de Raadhuisstraat, alsmede een krediet van 13.750, - voor de aankoop van een boekhoudmachine ten behoe ve van het gemeente-gasbedrijf. Er zal een onderzoek worden inge steld naar een mogelijke uitbreiding van de BBA-lijndiensten in de nieu we wijken van de gemeente. Conform het voorstel van B. en W. werd daar toe een commissie benoemd die zich met dit onderzoek zal belasten en daartoe enkele „hearings zal hebben met de bevolking in de diverse kerk dorpen. De verlangens van de inwo ners omtrent 't personenvervoer zul len in een rapport worden vastgelegd. B. en W. hadden voor deze commis sie aanbevolen de heren J. Moonen, J. van Nieuwstadt en C. Soeterboek, aangezien deze de gemeente reeds vertegenwoordigen in de stadsgewes ten Tilburg en Waalwijk, waarin het personen-vervoerprobleem eveneens een vraagstuk is geworden waarvoor spoedig een oplossing moet worden gevonden. Op verzoek van de heer J. Huijbregts werd de heer F. G. Els- hout alsnog aan de commissie toege voegd, omdat deze bij herhaling in de raadsvergaderingen heeft gewezen op de wenselijkheid tot locale uitbrei ding van de lijndiensten der BBA. Burgemeester L. van Erp merkte nog op, dat bij de inwoners geen al te grote verwachtingen mogen wor den gewekt omtrent de resultaten van het onderzoek. Met de BBA bestaat een uitstekend contact en het onder zoek moet dan ook niet worden ge zien als een actie tegen deze conces siehouder. Van de rondvraag werd alleen door de heer J. Huijbregts gebruik ge maakt. Hij vroeg de aandacht voor de Baden Powellweg in Loon op Zand, die vanaf de Kloosterstraat tot aan de bosrand vooral tijdens de winter in een bijzonder slechte en vrijwel on begaanbare staat verkeert. Burge meester Van Erp merkte op dat deze aangelegenheid ook bij B. en W. sluimert. Nu in de directe omgeving wegverbeteringen worden uitgevoerd, zal aan de aannmer ge/raagd worden om dit korte stuk van de Baden Po wellweg tevens onder handen te ne men en te verbeteren. Woensdagavond 13 november zal een uitverkocht Olympisch Stadion te Amsterdam met een kloppend hart de verrichtingen gadeslaan van Ajax, dat voor de tweede ronde van het Europese bekertoernooi de strijd aanbindt tegen het Turkse Fenerbahce. De Turken schakelden op verrassende wijze Manchester City uit, dat dezer dagen in een oe fenwedstrijd niet 30 won van Ajax Na de ongezouten neder laag die Ajax in Enschede leed tegen FC Twenthe 51, zou men ge neigd zijn de Turken als favoriet te beschouwen. Een pessimisme, dat echter niet is gerechtvaardigd. Juist in de wedstrijd tegen de Turken zullen de Ajaxieden willen aantonen dat de nederlaag tegen de trotse en zeer sterke leider FC Twenthe een vergissing is. Ajax zal er vol vuur tegen aan gaan en via een zege proberen de „wrange smaak van Twenthe" uit te wissen. Men kan dan ook rekenen op een strijdlustig Ajax, dat gesteund door ruim 6O.OO0 Nederlanders, o.i. een kleine zege gaat boeken. Een overwinning is absoluut nodig, want in Istanboel zal het Ajax niet meevallen om te winnen, laat staan gelijk spelen le open aanvallen. De rood-witten grepen traag in, waarvan vooral D. Overigens behoeft Ajax zich di rect ook geen al te grote zorgen te maken over de kracht van de Tur ken, die in de huidige competitie er bitter weinig van terecht brengen. De mannen uit Istanboel staan mo menteel op de voorlaatste plaats en hun spel is stukken minder dan vo rig seizoen. Alleen in de cupstrijd tegen Manchester herkregen de Tur ken de glans, waarmee ze de vorige competitie naar het landskampioen schap snelden. Voor Ajax was het wel zo prettig dat de bejaarde Turk se trainer, de gast bij FC Twenthe- Ajax, de rood-witten zo slecht zag spelen. Hij vond Ajax niet sterk en ging met hoopvolle gedachten terug naar Turkije, dat de nederlaag van Bals c.s. met voldoening aanhoor den. Intussen wordt er hard ge traind in Istanboel en geeft de mil jonair-voorzitter de spelers van Fenerbahce extra premies als ze sprintjes winnen en extra hun best doen bij de oefeningen. Een open krachtmeting dus, waarbij Ajax Vrouwe Fortuna wellicht nodig zal hebben de derde ronde te bereiken. In Enschede demonstreerde de Ajax-defensie haar zwakte bij snel- v. Dijk profiteerde. Driemaal schoot deze ex-speler van SVV juichend raak. Doelman Bals maakte even min een sterke indruk. Vijféén, wie had dat kunnen denken. Het „machtige" Ajax, driemaal in suc cessie landskampioen, zal het dit seizoen volgens velen niet redden om nogmaals de titel te grijpen. Dat zal trouwens ook wel te veel ge vergd zijn van de Amsterdammers, ook al omdat hun ploeg „een dagje" ouder wordt en de concurrentie van het versterkte Feijenoord, Go Ahead en vooral van het verrassend goed spelende FC Twenthe dit seizoen bijzonder zwaar is. Loon op Zand heeft plaats voor een taak: vrouw als KOKKIN (in 't seizoen dagelijks 50 a 100 personen); man voor werkzaamheden in het onderhoud van gebouwen en ter reinen. Bij gebleken geschiktheid vaste aanstelling in jaarbetrek king. Aanmelding schriftelijk of telefonisch onder 04166 - 362 KELTUM PLEET HORLOGERIE GOUD ZILVER PAST. KUYPERSSTRAAT 24 -

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 6