De Echo van het Zuiden Jeugd van Waalwijk krijgt onmoetingscentrum „De Pit" v.v. .Baardwijk' in finale van televisie-quiz „Kopduel" ar Voor ons is sparen opeens een stuk aantrekkelijker... KAATSHEUVEL dank zij het Premie Spaarplan! PREMIE SPAARPLAN St. Nicolaas begroet zondag alle kinderen van Waalwijk ALS DE HUISELIJKE GEZELLIGHEID DONDERDAGAVOND 14 NOVEMBER 1968 89e JAARGANG No. 92 „OPEN - HUIS" VOOR JONGENS EN MEISJES VAN 14 - 19 JAAR IN VOORMALIGE ZIEKENHUIS (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De jeugd van Waalwijk kan binnen enkele weken over een eigen ontmoetingscentrum beschikken. Op vrijdag 29 november wordt in de gebouwen van het voormalige ziekenhuis aan de Grotestraat namelijk het Open Huis ,,De Pit" geopend. Alle jongens en meisjes van 14-19 jaar kunnen daar - zonder enige verplichting - binnen lopen en er trachten de vrije uren nuttig door te brengen. Dat kan met zelf werkzaamheid, maar ook door met leeftijdsgenoten televisie te kijken, plaatjes te draaien of eens lekker kletsen". Qpen'mg van gebouw op vrajjdag 29 nov- Dit nieuwe ontmoetingscentrum voor de jeugd in Waalwijk is het re sultaat van vele maanden hard wer ken van de Werkstudiegroep „Wer kende Jeugd", die met het plan „De Pit" zocht bij de Stichting Jeugdbe- langen. Het is al geruime tijd bekend, dat Jeugdbelangen boven de 14 jaar weinig kon bieden. Hierin gaat het nieuwe ontmoetingscentrum dus voor zien. In de voormalige afdeling „Dami- aan" van het ziekenhuis zijn de di verse ruimten van „De Pit" ingericht. Dit werd mogelijk omdat het gemeen tebestuur een startsubsidie verleende en ook de stichting Jeugdbelangen financiële medewerking geeft. Bij zonder leuk is de geste van het kerk bestuur van St. Jan, dat het gebouw belangeloos beschikbaar stelde. Hier mee waren de problemen, waar men een jaar te voren te kampen had, op gelost. Veel mogelijkheden In „De Pit" zijn alle meisjes en jongens in de leeftijdsgroep van 14 - 19 jaar welkom,. Het hoofddoel van de Werkgroep is, dat de jeugd hier de vrije tijd doorbrengt. Hoewel uiteraard de mogelijkheden van vor ming niet ter zijde zijn gelegd, staat dit beslist niet voorop. Voor de jeugd is er een gezellige bar met juke-box, diverse spelruimten, hobby-vertrek ken en TV-kamer en vertrekken waar de jongens en de meisjes rustig kun nen zitten praten. Ook komt er een bromfietswerkplaats, waar men zelf kan sleutelen. [^ace-baan De hobby-ruimte omvat vertrekken voor o.a. boetseren en zwakstroom- werken. In de speelzaal komt een grote miniatuur-racebaan, die onge twijfeld een trekpleister wordt. De heer Hardesmeets, voorzitter van de werkgroep, vertelde ons dat „De Pit" voorlopig opengaat op vrijdag- en zaterdagavond van 19.30 - 23.00 uur. De bromfietswerkplaats kan op za terdagmorgen worden gebruikt. Geen lidmaatschap Slaat dit ontmoetingscentrum bij de jeugd aan dan wil men „De Pit" elke avond openstellen. Uiteraard zal de Werkgroep dan ook met enkele medewerkers(sters) uitgebreid moe ten worden. Het centrum is gratis toegankelijk. Een lidmaatschap zal straks alleen ingevoerd worden voor de hobbyclubs. Aan de inrichting van „De Pit" is de laatste weken door een groep van zes jongelui bijzonder hard gewerkt. De resultaten zullen op 29 november duidelijk zijn. De opening zal met de nodige festiviteiten geschieden. Men wil de jeugd duidelijk de weg naar „hun" nieuwe „Pit" wijzen. De voetbalvereniging 'Baardwijk' viert over enige tijd haar 50-jarig bestaan en dit is voor de KR O een reden geweest om de vereniging Baard wijk uit te nodigen voor de momenteel op de T.V. draaiende quiz 'Kop duel'. Baardwijk heeft deze uitnodiging van de KRO geaccepteerd en zo verschenen dan dinsdagavond drie leden van deze vereniging op het scherm om zich middels vragen op sportgebied te meten met Ajax, Emmeloord, Frisia uit Leeuwarden en ZAC uit Zwolle. Quiz wordt geleid door ere-dÊvïsïe scheidsrechter Fr. Derks De quiz bestaat uit een aantal in dividuele vragen per ploeg en een aantal vragen, die collectief gesteld worden, waarbij degene, die het eerst het juiste antwoord meent te weten, dit kenbaar maakt door een lichtsig naal. De leiding van de quiz is in handen van de bekende ere-divisie- scheidsrechter Frans Derks uit Breda die bij Baardwijk geen onbekende is, want hij was het die in het kader van de jubileumfestiviteiten, georgani seerd door het feestcomité ter gele genheid van het 50-jarig bestaan, de wedstrijd floot tussen de elftallen van Waalwijk en Sprang-Capelle, destijds gewonnen door Waalwijk met 2-1. Per gestelde vraag zijn 1 of 2 pun ten te verdienen en eveneens bestaat de mogelijkheid tot het krijgen van strafpunten als men bij het stellen van de collectieve vraag als eerste 't lichtsignaal in werking stelt en dan een foutief antwoord geeft. Bij deze quiz is eveneens een jury aanwezig, die onder leiding staat van de heer Ir. A. van Emmenes, een zeer beken de figuur in voetbalkringen in ons land. De quiz wordt gehouden in een van de KRO-studio's en kan worden bijgewoond door supporters van de deelnemende verenigingen. Per bus zijn zo'n 20 leden van de voetbalver- Grote keuze - Goede service - Topgarantie eniging Baardwijk morele steun aan de deelnemers gaan verlenen. Winnaar met 12 pnt. Baardwijk had dinsdagavond een zwakke start; na enkele ronden had den zij nog geen punten op zich ver zameld. Maar naarmate het program ma vorderde, kwamen de Baardwijk afgevaardigden er beter in. Aan het eind van de quiz bleek over wat een eindsprint Baardwijk had beschikt, want met 1 punt voorsprong op de tweede, Emmeloord, dat 11 punten verzamelde, drongen zij door in de finale, waarvoor zich reeds uit de vo rige ronde had geplaatst het Zeeuw se Middelburg. Emmeloord krijgt als tweede geëindigde de kans via een herkansing om in de volgende quiz alsnog in de finale door te dringen. In totaal zijn er zeven uitzendingen gepland. Wij hopen, dat Baardwijk in de finale eenzelfde succes beschoren mag zijn als zij afgelopen dinsdag avond behaald hebben. Het succesvolle Baardwijk-team be stond uit de heren Coenen, Leytens en Pulles. JUDO-NIEUWS De Kaatsheuvelse judoka, 2e dan, de heer E. Kemmeren, zal a.s. zater dag 16 en zondag 17 november te Parijs in de enorm grote Dojo aan de Rue de Boulets op de judomat ver schijnen om de Nederlandse kleuren te verdedigen in een internationale strijd, waaraan op uitnodiging van de Franse N.J.T. ook zal worden deel genomen door teams uit Engeland, België en Frankrijk zelf. Bij de on langs gehouden selectiewedstrijden werden naast de heer Kemmeren als vertegenwoordigers van het Neder landse team van de N.J.J.A. aange wezen de heren B. v. Soest (captain), Tilburg, P. Coenen, Roermond, C. Massop, Tegelen en C. Gebijs, reser ve, J. Hendriks, Helmond. Coach van het Ned. team is de heer P. Beljaars uit Tilburg. DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries, Loon op Zand worden waargenomen dopr We sparen. En hoe! Mijn man en ik doen mee aan het Premie Spaar plan en kopen nu jaarlijks samen voor 500 gulden spaarbewijzen. Straks krijgen we dat bedrag terug mèt de rente en... daar boven op dan elk jaar nog eens 100 gulden premie van dit nationale plan. Belastingvrij! Reken maar dat we met dat geld direct weer verder sparen... Basis voor persoonlijk bezit (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Zondag is het de grote dag voor alle kinderen uit Waal wijk. Dan brengt St. Nicolaas een bezoek aan de „schoenenstad"De goed-heilig man berichtte ons vanuit Madrid dat hij weer met veel ge noegen de tocht naar de Langstraat maakt. Vanwege zijn hoge leeftijd zal de Sint de reis van Madrid naar Waalwijk niet helemaal met de boot maken. Samen met zijn Pietermannen brengt een vliegtuig van de Iberia de Sint naar Rotterdam. Vandaaruit gaat hij per boot naar Amsterdam, waar hij zaterdag de hoofdstedelijke rakkers bezoekt. Zondag reist de Sint dan definitief naar Waalwijk. Zijn boot hoopt dan omstreeks 13.30 uur le nieuwe haven van Waalwijk binnen te stomen. Bij de sluis kan de jeugd de goed heilig man toejuichen, waarna de boot doorvaart en om 14.00 uur zal afmeren aan de Oostelijke loswal. Hier staan dan de harmonie St. Crispijn en het Jachthoornkorps Cornu Copiae vrolijke St. Nicolaas-deuntjes te blazen. - o - o - o - Door het St. Nicolaascomité wordt de bisschop dan begroet, waarna hij een tocht door een gedeelte van Waalwijk gaat maken. Met de harmonie, het jachthoornkorps en de ruitertjes van de ponyclub trekt de stoet dan via de Emmickhovenstraat, GrotestraatSt. Jansplein, achter langs de Hema, over de Markt naar het Raadhuisplein. Vanuit een snoepwagen zullen zwarte Pieten de jeugd langs de route van het nodige lekkers voor zien. - O - o - o - Burgemeester J. Teijssen zal de goed heilig man omstreeks 14.45 uur op het bordes officieel in de stad Waalwijk welkomen heten. Hier spreekt de Sint ook de jeugd en de ouders toe. Dit betekent het - voorlopige - einde van de intocht. In de Raadszaal van het stadhuis zal de Sint uiteraard onder het aanbieden van een lekker Spaans drankje - een uiteenzetting over Waalwijk worden gegeven. Daarna zal St. Nicolaas naar zijn zorgvuldig geheim gehouden hoofdkwartier in Waalwijk ver trekken. - o - o - o - Vanuit dit hoofdkwartier brengt hij de komende weken bezoeken aan de schoolkinderen en talloze verenigingen. Een speciale tocht zal hij nog door Baardwijk maken. Dat gebeurt op zondag 24 november. Het juiste programma van die dag kon de secretaris van de Sint ons echter nog niet vertellen. Maar dat zal zeker volgende week bekend zijn. Loon op Zand dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel 04167-2550. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur zal de prak tijk van dokter K. van Tuijn te Kaats heuvel worden waargenomen door collega H. Winkelman, Kerkstr. 99, Sprang, tel. 04167-2350. Verloskundige M. v. Vlerken, Ru- bensstr. 8, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 3666, heeft a.s. zaterdag en zondag dienst. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zopdag van 's middags 12 uur tot 's nachts 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie H. H. Martelaren van Gorcum, Erasstraat 6, Kaatsheuvel, tel. 2517. INTOCHT ST. NICOLAAS Op zondag 17 november a.s. zal St. Nicolaas evenals vorige jaren weer zijn intocht en rondgang in Kaatsheuvel houden. Te 13.00 uur vertrekt de goedheilig man met zijn Zwarte Pieten en voorafgegaan o.a. door de stoeterij van de manege van „De Efteling" voor het missiehuis St. Antonius, waarna de volgende route zal worden gevolgd: Antonius- straat, Hoofdstraat, Mgr. Völkerstr., Julianastraat, Gasthuisstraat, Markt. Bij het gebouw van de Dienst voor Openbare Werken zal Sinterklaas worden ontvangen door burgemeester L. M. J. van Erp en door de jeugd worden toegezongen, terwijl een van de muziekgezelschappen deze ont vangst muzikaal zal opluisteren. Het nieuwe raadhuis nadert weliswaar zijn voltooiing, maar is toch nog niet zover gereed dat de goedheilig man daar kan worden ontvangen. - Het is de bedoeling der Amerika nen omstreeks Kerstmis een met 3 personen bemand ruimteschip (Apollo 8) om de maan te laten cirkelen. Dat zou de eerste vlucht zijn dat een dergelijk schip om een ander hemellichaam vliegt. - Philips heeft over drie kwartalen van dit jaar een hogere winst ge boekt van 26%, en de winst voor AKU is boven alle verwachtingen. - Een Harlinger kustvaarder, met 9 personen aan boord, wordt vanaf 6 november in de Middellandse Zee vermist. Het zoeken is tot dusver tevergeefs. - In weerwil van de sterke over macht heeft ADO in Den Haag de cupwedstrijd tegen FC Köln met 0-1 verloren. - 't Verkeersplein Oudenrijn (Kla verblad) bij Utrecht is deze week geopend. - Men maakt zich ongerust over 2 Tweede Kamer-leden die in Biafra vertoeven. - De uitvoer van ons land is in ok tober sterk toegenomen, nl. tot 3100 miljoen tegen 2600 miljoen in 1967. s van de feestelijke decemberavonden geaccentueerd mag worden, doe het dan met een KLOK. STAARTKLOK HANGKLOK TAFELKLOK STOELTJESKLOK KOEKOEKSKLOK. leder inferieur vraagt om een eigen klok. Engelse tafelklok v.a. 127.50 Friese staartklok vanaf 352,50 STATIONSSTRAAT 88 WAALWIJK St JUWELIER assal Misschien is het Premie Spaarplan ook iets voor u. Even een briefkaartje aan Premie Spaarplan, Postbus 51, Den Haag en u ontvangt vrijblijvend een brochure over alle mogelijkheden (spaar-en effectenbewijzen, levensverzekeringen, hypo theekaflossingen,spaarkasinschrijvingen, garantiekredietaflossingen). Wilt u persoonlijk advies? Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren, Banken, Borgstellingsfondsen, Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Spaarkassen, Levensverzekeringmaatschappijen, assurantie-tussenpersonen en de Sociale Verzekeringsbank zullen u graag alles over het Premie Spaarplan vertellen. - O - O - O - ST. NICOLAASFEEST VETERANENCLUB UNO ANIMO De Veteranenclub van de voetbalvereni ging Uno Anima zal op zaterdag 23 no vember haar jaarlijkse Sinterklaasfeest voor de kinderen van de leden gaan vieren. Ge ruime tijd is het bestuur al bezig met de voorbereidingen, om er iets groots van te maken. De leden met hunne kinderen wor den verzocht om kwart voor 3 in de grote zaal van Concordia, waar de Sint om drie uur zal aankomen, aanwezig te zijn. De goedheilig man zal zich met elk kind on derhouden en geschenken uitdelen. De Ve teranen zijn veel gewend op dit gebied, daarom zal het dit keer weer een echt familiefeest gaan worden. ST. NICOLAAS VOOR DE HELE LOONSE JEUGD 'Voor het hele dorp gaat Sinterklaas dit jaar weer zijn opwachting maken op zon dag 24 november om 12 uur. Het is weer georganiseerd door het Oudercomité van de lagere school. Het is de bedoeling dat de Sint om 12 uur arriveert aan de kiosk op het Oranjeplein en daar wordt verwelkomd. De beide harmonieën zullen hem op zijn tocht begeleiden met de Ponyclub en an dere plaatselijke verenigingen. De route zal door het centrum van Loon op Zand gaan en de organisatoren hopen dat de ouders met de kinderen zeker zullen komen kijken in de straten waarlangs de route gaat. Deze zal nog worden bekendgemaakt. In de scho len zijn reeds zakjes verstrekt, welke door het Oudercomité en onderwijzend personeel zullen worden opgehaald ter bekostiging van de tractatie van de schoolkinderen en rondgang. DONATEURSCONCERT CONCORDIA De Kon. Erk. Harmonie Concordia houdt haar concert met show van drumband en majorettenkorps op zaterdag 30 november a.s. in het Cultureel Centrum, alhier, voor haar leden en donateurs. Het bestaansrecht van een harmonie is momenteel wel verze kerd in een dorp of stad en steunt op twee grote pijlers. De ene het enthousiasme van de leden zelf en de andere de morele en financiële steun van de supporters. Nu de harmonie een show- en concertvorm heeft aangenomen is het des te meer een corps dat bij feestelijkheden niet meer weg te den ken is. De Concordianen weten dat en ver wachten op deze donateursavond dan ook een grote opkomst van donateurs en ver dere belangstellenden.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 23