Raad van Waalwijk vergadert donderdag Onderzoek naar belangrijkste knelpunten in lederindustrie Dongemondraad gaat regionale ontwikkelingsgroep instellen eremedaille in goud voor actief bestuurder De heer J. Genuït nam afscheid als secretaris van Chr. Besturenbond allerlei terrein BEDRIJFSCHAP TELEURGESTELD OVER ANTWOORD VAN MINISTER ÜC r OOSTPRIESTERHULP DEZE WEEK IN KAATSHEUVEL 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 NOV. 1968 Kleurrijke show van Vogeliust Sn Waspik VERDIENSTEN OP GROOT SOCIAAL GEVOEL EREMEDAILLE IN GOUD DANKWOORD Rapporten van het Provinciaal Ophouworgaan Consulent Spraug-Capelfe Zaken werden snel aangepakt &trfee§dissi?eer RasigQrde-hepaHiig VUjmen kapelwagen staat er maandag en dinsdag In verband met zijn afscheid als secretaris van de Christelijke Bestu- renbond Sprang-Capelle, werd de heer J. VV. Genuit in een feestelijke samenkomst van genoemde organisatie in het gebouw van de Christe lijke Volksbond te Sprang door burgemeester M. v. Prooijen de gou den medaille in de Orde van Oranje Nassau op de borst gespeld. De heer Genuit was reeds drager van de zilveren medaille, welke hij kreeg in 1954, toen hij mocht herdenken 40 jaren werkzaam te zijn bij de Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen, zodat hij thans als zo danig is bevorderd in tegenwoordigheid van zijn vrouw en kinderen. Ook waren hierbij aanwezig alle bestuursleden met hun vrouwen en naast de burgemeester ook wethouder Jac. Vos, de oud-voorzitter van de Besturenbond, de heer C. Braspenning uit Waalwijk, afgevaardig den van de kerkeraad der Ger. Kerk in Sprang, van de woningbouw- stichting Sprang-Capelle, van de cammissie tot wering van schoolver zuim en van de Anti Revolutionaire Kiesvereniging Sprang-Capelle. werkende in een vereniging op christelijke grondslag, ter verbete ring van de positie in de arbeids verhoudingen. Als we zien wat in de loop der jaren bereikt is, dan mo gen we allen dankbaar zijn. We vragen ons wel eens af: zouden de jongeren wel beseffen dat de oude ren dit werk verrichten uit bewo genheid ten dienste van hun naaste? U was een man met een groot so ciaal gevoel, zich bewegende op ve lerlei terreinen. U was een man van karakter, dat blijkt reeds uit 't feit dat u 52 jaren werkzaam was op de drukkerij Antoon Tielen. Met grote trouw en toewijding is ook uw werk geweest op het politieke erf; ongeveer 40 jaar bent u secre taris van de A.R. Kiesvereniging, eerst te Sprang en later, toen beide kierverenigingen tot fusie zijn over gegaan, van de kiesvereniging Sprang-Capelle. Sinds 1946 bent u reeds lid van de gemeenteraad voor de A.R. Partij. Ook de woningbouw. stichting Sprang-Capelle had onge veer ook een 40-tal jaren in u een trouw bestuurslid. Van de woning adviescommissie was u ook jaren voorzitter, juist in die moeilijke tijd toen er nog zo weinig gebouwd werd. Ook het kerkwerk liet u niet onberoerd en vele malen was u diaken of ouderling. De commissie tot wering van schoolverzuim, wel ke nu met ingang van 1 januari '69 wordt opgeheven, Zag in u een groot aantal jaren de volijverige secreta ris. de, wist hij altijd er aan mede te werken dat er een goede en pretti ge sfeer heerste. Naast mij, bent u nu het tweede raadslid die deze gouden versierselen mag dragen; laten we hopen dat wij samen dit nog vele jaren mogen doen; harte lijk gefeliciteerd gouden collega! Namens de Kerkraad van de Ger. Kerk in Sprang, voerde de heer W. Mandemakers het woord. Wij zijn blij met de blijden en namens de Kerkraad van harte gelukgewenst De Waspikse kanarievereniging „Vogellust" trok veler aandacht met haar driedaagse vogelshow in hotel Het Wijnhuis van de heer A. v. d. Wassenberg. Er ging een onderlinge wedstrijd aan vooraf waarbij de he ren Plooi en Houben de 150 ingezon den vogels op hun kwaliteilten keur den. Voorzitter P. Gommers sprak bij de opening woorden van welkom, in het bijzonder tot burgemeester H. C. Welling die later de tentoonstelling officieel zou openen. Wij hebben op U een beroep durven doen, aldus de heer Gommers tot de heer Welling, omdat wij weten dat U als burger vader grote belangstelling hebt voor Nadat de voorzitter, de heer C. v. Caem, deze samenkomst op gebrui kelijke wijze had geopend, sprak hij een welkomstwoord tot de heer Genuit met zijn gezin, het dagelijks bestuur van de gemeente en de af gevaardigden van velerlei instellin gen. Uw aanwezigheid wordt door ons ten zeerste gewaardeerd, nu één van onze beste vrienden afscheid gaat nemen van ons, en van 't werk met ons in de Christelijke Vakbe weging verricht. De heer Genuit heeft ruim 40 jaren als bestuurslid de Christelijke Besturenbond ge diend, terwijl hij 50 jaar lid is van de Christelijke vakbeweging. Begonnen als lid van de Chr. Ty pografenbond, hebt u een halve eeuw lang uw beste krachten met inzet gegeven en hebt u meegelo pen in de strijd voor betere rechts verhoudingen. Staande bij de mijl paal, willen we u hartelijk dank zeggen voor al het vele werk dat op uw schouders heeft gerust en dat met grote trouw en liefde altijd werd .verricht; het is voor u een stuk levenswerk geweest. Spreker brengt dan in herinne ring de crisistijd en de oorlogsjaren, werkverschaffing en steunregeling hadden steeds uw volle aandacht, ook in bezettingstijd. Toen de vak beweging was opgeheven, was u het die met ons het werk ondergronds voortzette, om na de bevrijding op nieuw te kunnen beginnen. U hebt zich voor alles altijd volledig inge zet en namens ons bestuur hiervoor onze hartelijke dank. Bestuursfunc ties mogen dan wisselen en een jon gere kracht uw werk overnemen, de taak van de Chr. Vakbeweging blijft. Hierna kreeg burgemeester Van Prooijen het woord, die zei, dat de voorzitter in treffende bewoordin gen 't vele werk dat de heer Genuit heeft gedaan, heeft geschetst. Op velerlei terrein bent u werkzaam geweest, u hebt de hitte des dags en de koude der nachts meege maakt, maar ook de bloeiende lente zon. Er waren ook hoogtepunten in uw leven en als er dan afscheid ge nomen wordt en men zijn levens werk loslaat en hierbij terugziet, dan mag gezegd worden dat u in alle opzichten een bijzondere bij drage hebt gegeven voor velerlei werk, speciaal in het dorp Sprang. Sinds 1919 lid van de Typografen bond, is dit voor u waarschijnlijk de springplank geworden naar de Christelijke Besturenbond, waarvan u in 1928 bestuurslid werd en in 1931 secretaris, zodat u 37 jaren deze functie heeft vervuld, mede- Dit alles overziende, wil ik u, als burgemeester, namens de gehele ge meenschap van Sprang-Capelle har telijk dank brengen voor alles wat u gedaan hebt en nog dagelijks doet. Al dit werk heeft ook waardering gevonden in hogere kringen en het is mij een genoegen u te mogen mededelen dat 't H.M. de Koningin heeft behaagd u te mogen onder scheiden met de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, zulks in plaats van het zilver, zodat u bent bevorderd. Hiermede hartelijk gelukgewenst en moge het u gegeven worden om in gezondheid het ere-teken te mogen dragen. Nadat de burgemeester de onder scheiding op de revers had gespeld, feliciteerde de voorzitter namens de gehele Christelijke Vakbeweging van Sprang-Capelle, de heer Genuit met deze Koninklijke bevordering en bood een kist sigaren aan, ter wijl mevr. Genuit bloemen in ont vangst mocht nemen,- Wethouder Jac. Vos sprak als voorzitter van de A.R. Kiervereni- ging en als voorzitter van de samen werkende fracties. Spreker wees op de belangrijke arbeid die door de heer Genuit in de politiek en als gemeenteraadslid wordt verricht. Steeds voor zijn mening uitkomen- De raad van de gemeente Waal wijk komt a.s. donderdagavond in openbare vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Nota inzake het jeugdbeleid. 4. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 10.320, voor de aankoop van 15 laadkisten voor de vuilnisophaaldienst. 5. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 25.000, voor de aankoop van 170 keuken- geysers voor het gemeentelijk gas bedrijf. 6. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 9.000, voor de huisvesting van de afdeling verbruiksadministratie van de cen trale administratie der gemeentebe drijven in het voormalige badhuis. 7. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 2.875, voor het aanbrengen van een rio lering bij de bergingen van de wo ningen Van Wielesteinstraat nrs. 2 tot en met 48. 8. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van f 131.000, voor de inrichting van een nieuwe vuilnisstortplaats aan de Gansoyen- sesteeg. 9. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 25.000, voor de uitkering van een schade loosstelling aan A. V. L. de Visser voor de ontruiming van het pand Markt nr. 11. 10. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding ex art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 over het jaar '67. 11. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 7.186, voor de aanvullende inrichting van de School voor Individueel Onder wijs. 12. Voorstel tot toekenning van een subsidie van 2.500,aan het Comité „Werkende Jeugd" te Waal wijk. 13. Voorstel tot afwijzing van t subsidieverzoek van de „Stichting Theologische Faculteit" te Tilburg. 14. Voorstel tot aankoop van de blote eigendom en 't vruchtgebruik van een perceel grond, gelegen ten noorden van de Drunenseweg, van O. P. M. Haffmans, R. J. M. Haff- mans en O. M. Haffmans te Nuenen c.a. 15. Voorstel tot aankoop en over name in beheer en onderhoud van een gedeelte van de Derde Zeine van, het waterschap „De Binnenpol- der van Waalwijk". 16. Voorstel tot verkoop van bouwterrein, gelegen aan 't Laag einde, aan H. A. Brok en A. J. H. Bakkers. 17. Voorstel tot verkoop van bouwterrein, gelegen in het plan Groenewoud, aan de firma Couwen- bergh en Kleijngeld. 18. Voorstel tot verkoop van de woningwetwoning Adriaen Poirter- straat 3 aan H. Montagne. 19. Voorstel tot verkoop van bouwterrein, gelegen in het plan Meerdijk, aan J. J. A. de Ruyter. 20. Voorstel tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst voor het jaar 1969 met de Algeme ne Bank Nederland. 21. Voorstel tot vaststelling van een Algemeen Geldleningsbesluit voor het jaar 1969. 22. Voorstel tot vaststelling van een Algemeen Kasgeldbesluit 1969 I. 23. Nota van aanmerkingen van Gedeputeerde Staten op de begro ting 1968. 24. Wijziging begroting. en dank voor uw velerlm arbeid als j a//es wat in onze gemeente op het ge bied van vrije-tijdsbesteding wordt gedaan Burgemeester Welling wist zich, zoals hij zei, in goed gezelschap, want zij die liefde opbrengen voor dieren moeten goede mensen zijn* Ik heb, aldus de heer Welling, bewondering voor Uw hobby waarin U het mooie wat God geschapen heeft vervormd maar niet misvormd. Door Uw stre ven krijgen de vogels een ander aan zien maar ze blijven fluiten. Jammer dat Uw vereniging slechts 23 leden telt, terwijl er zovelen vogels houden kweken. Met nadruk vroeg de ambtsdrager voor onze Kerkge meenschap hier in Sprang verricht. Wij wensen u de Genade des Hee- ren toe. Voor de commissie tot wering van schoolverzuim, was het de heer L. Poldervaart die de heer Genuit ge lukwenste met deze mooie onder scheiding, terwijl hij hem tevens dank bracht voor de goede samen werking in al die jaren. In die 22 jaren dat ik met u mocht samen- werken, heb ik altijd ervaren dat u een gevoel had voor de menselijke verhoudingen. Wij wensen u een goede levensavond toe. Laatste spreker was de heer C. Braspenning, die als oud-voorzitter van de Chr. Besturenbond wees op de goede en belangrijke samenwer king zowel in de moeilijke oorlogs jaren, maar ook in vreugdevolle da gen. Het verheugt spreker dat voor al die arbeid vriend Genuit nu een gouden bekroning heeft mogen ont vangen. U was een man van door zetten in de strijd om recht en ge rechtigheid Spreker haalde verschil lende herinneringen op uit de tijd van de bezetting en over de gehei me samenkomsten, alsmede over de eerste openbare vergadering na de bevrijding. U hebt het werk altijd mede gestimuleerd, medegewerkt aan de opbouw van de maatschap pij. Moge God u en uw gezin nog vele jaren voor elkaar sparen en moge het zijn: „Christendeugd het kenmerk van uw leven". Tot slot sprak de heer Genuit 'n dankwoord, waarin hij het bestuur dankte voor de goede samenwer king, bovenal dank aan God, die mij de lust gaf en de gezondheid om dit alles te kunnen doen; ik ben blij dat ik het heb mogen doen. Spreker dankte de burgemeester en verzocht zijn dank ook aan H.M. de Koningin te willen overbrengen. Hij betuigde alle sprekers zijn har telijke dank voor hun waarderende woorden en de lof hem toegezwaaid. Ilet was wel wat te veel, want ik meen niets meer dan mijn plicht te hebben gedaan, van Godswege op gelegd. Dank voor het cadeau en de bloe men en ik hoop dat ik van dichtbij nog lang het werk van de Christe lijke vakbeweging mee mag maken. De voorzitter dankte allen die hadden meegewerkt om deze fees telijke samenkomst te doen slagen, waarna de heer Braspenning met dankgebed eindigde. Van onze verslaggever) TILBURG - Het bedrijfschap voor de Lederindustrie is teleurgesteld over het antwoord van minister mr L. de Block van Economische Zaken op het vooronderzoek in de Lederindustrie. Dit bleek uit de uitlatingen van 'enkele leden in de vergadering van het schap, afgelopen donderdag, in Tilburg. Men verweet de bewindsman de zaak op de lange baan te willen schuiven, door aan te dringen op een structuuronderzoek. Dat onderzoek komt er niet helemaal. Voorlopig zullen een aantal onderwerpen worden aangepakt. en burgemeester de medewerking van de vogelliefhebbers waar het de bouw van volières betrof. Laat ze zijn aan gepast aan de omgeving en geen ont siering zijn. Vervolgens maakte de heer Welling de uitslag van de keuring bekend. Generaal kampioen: B. Langerwerf. Vetstof: 1. P. Gommers; 2. A. Ur- selman; 3. Th. de Graauw. Pigment: 1. J. v. d. Ven; 2. A. Ur- selman; 3. J. v. d. Ven. Stammen: 1. P. Coesmans; 2. A. Ur- selman; 3. B. Langerwerf. Stellen: 1. J. v. d. Ven; 2. A. Ursel- man; 3. H. Treffers. Open klasse: 1. P. Gommers2. A. Ufselman; 3. A. van Delft. Prijzen loterij: le nr. 161 oranje; 2. 431 groen; 3. 185 oranje; 4. 315 oranje; 5. 358 groen; 6. 431 rose. 7. 199 oranje. Prijzen afhalen bij het secretariaat: Schoolstraat 38, Was pik. - Een DC 8-vliegtuig met 107 pas sagiers en 11 bemanningsleden is inplaats van op het vliegveld van San Francisco in de baai van Flo rida geland. Alle inzittenden kon den zich perfect in rubberboten redden. Niemand liep zelfs enig letsel op. - In Hilversum is een roofoverval gepleegd op een filiaal der Amro- bank. 5.000, - wordt vermist. De dader is voortvluchtig. (Van onze verslaggever) WAALWIJK De Dongemondraad komt volgende week woensdag in openbare vergadering op het ge meentehuis van Made bijeen. Op de agenda staat ondermeer de instel ling van een regionale ontwikke lingsgroep voor de sociaal-culturele uitbouw van het Dongemondgebied en aanstelling van een consulent. Het Prov. Opbouworgaan Noord- Brabant heeft een sociaal ontwik kelingsplan opgesteld, in de vorm van vijf rapporten. Bij een nadere beschouwing van deze rapporten komt men al vlug tot de conclusie, dat ebn brede en systematische benadering van de maatschappelijke vraagstukken in het Dongemondgebied noodzakelijk is. Met het oog hierop zal mede op advies van het Provinciaal Opbouw Orgaan 'n regionale ontwikkelings groep in het leven worden geroepen die tot taak krijgt het uitwerken van de door het P.O. opgestelde so ciaal ontwikkelingsplan. Bij de samenstelling van deze groep zal er naar gestreefd worden personen te benoemen, die 'n beeld hebben van de problemen en de mo gelijkheden in een of meer maat schappelijke sectoren, terwijl tevens aandacht zal worden besteed aan het leggen van een vertrouwens relatie naar verschillende maat schappelijke kringen en groeperin gen. In principe zal aan deze groep, die zal bestaan uit 12 personen, 'n tijdelijke karakter worden toege kend. In een later stadium zal wor den beslist, welke organisatiestruc tuur meer definitief gewenst is. Het ligt voorts in de bedoeling aan de groep een deskundige con sulent toe te voegen, die in samen werking met de groep belast wordt met de opzet en de uitvoering van de sociale planning en betrokkenen in het gebied, die een funktie ver vullen in de maatschappelijke dienstverlening, te adviseren bij de voorbereiding van een systematisch, planmatig beleid. Deze funktionaris zal moeten worden aangesteld door de Dongemondraad en in dienst ge nomen worden van het Samenwer kingsorgaan Dongemond. Hiervoor zullen subsidieverzoeken worden in gediend. GEMEENTERAADS VERGADERING De burgemeester van Sprang-Ca pelle heeft de gemeenteraad bijeen geroepen voor een openbare verga dering, welke gehouden zal worden a.s. vrijdag 29 november des avonds om half acht. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Verlenen van een uitkering in eens aan het gemeentepersoneel in verband met de nacalculatie van de loonontwikkeling in 1968. 5. Verlenen van medewerking ex. art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 en overdracht van grond aan de Ver. voor Chr. ULO voor Sprang- Capelle e.o. 6. Vaststelling exploitatievergoe ding ex. art. 101 der Lager Onder wijswet 1920 over 1968. 7. Voorlopige vaststelling kosten openbaar lager onderwijs over 1967, alsmede over het tijdvak 1963 tot en met 1967. 8. Toekenning van voorschotten op grond van art. 103 van de Lager- Onderwijswet 1920 aan de besturen van de bijzondere lagere scholen. 9. Vaststelling partiële wijziging bestemmingsplan „Sprang". 10.. Verpachting van landerijen. 11. Verkoop boerderij Zuidhol- landsedijk 179 te Kaatsheuvel, met bijbehorend bouw. en weiland. 12. Wijziging raadsbesluit d.d. 5 januari 1968 tot verkoop van de grond aan de „Stichting tot ontwik keling van de tuinbouw in de ge meenten 's-Gravenmoer, Sprang- Capele en Waspik. 13. Aangaan rekening-courant overeenkomst met de „Stichting Dorpshuis Sprang-Capelle". 14. Vaststelling begrotingswijzi gingen dienstjaar 1968. 15. Mededelingen. 16. Rondvraag. 17. Sluiting. Met name de Federatie van Leder fabrikanten heeft zich - nu het vooronderzoek is afgesloten, beraden over de vraag of het wel verstandig zou zijn een uitgebreid structuur onderzoek in te stellen. Men voelde en dat kwam op de vergadering dui delijk naar voren, weinig voor een zelfde opzet als in de textielindustrie heeft plaats gevonden. Het Federatie bestuur oordeelde het 't verstandig ste om de belangrijkste knelpunten aan een nader onderzoek te onder werpen. Zo wil men een marktonderzoek, speciaal gericht op de afzetmogelijk heden voor de toekomst. Verder een studie omtrent de investeringsbeslis sing in de looierij bij de huidige si tuatie van de techniek in verband met onder andere bedrijfsgrootte, ploegenarbeid, rentabiliteit, samen werking in fabricage. Het derde be langrijke punt is; voorziening in op leidingsbehoeften, waarbij dan vooral de vorming van het hogere kader de aandacht verdient. De vraag is, zo stelt de Federatie, of er een oplei dingsmogelijkheid nodig is tussen de UTS in Waalwijk en de Technische Hogeschool. Deze zaken zullen in eerste instantie door een kleine tech nische commissie nader worden be studeerd. De heer Berlo (Werknemers) vroeg in het kader van het structuuronder zoek, de aandacht voor de sfeer in de bedrijven, waarbij hij inschakeling van de Commissie Arbeidssfeer vroeg. De heer Keunen wilde daarbij dan laten vaststellen of er wel dege lijk een vergrijzing in de bedrijven is en het verloop ook zo groot is, zoals vaak wordt gesuggereerd. Duidelijke taal over het antwoord van de minister sprak de heer A. Geurts, bestuurslid van het Bedrijf schap (namens de werknemers) en ook vice-voorzitter van het Bedrijf schap voor de Schoenindustrie. Hij zei dat slechts één onderdeel duide lijk doordringt, namelijk de bereid heid van de minister om het struc tuuronderzoek te subsidiëren. „Laten we proberen de zaak niet op de lange baan te schuiven. Op de eerste plaats moeten we een vinger leggen op de duidelijkst aanwijsbare verwondingen. Daaraan moeten we nu wat doen en hierover kontakt op nemen met de minister. „Met de woorden van de heer Geurts waren het de meeste leden van het Bedrijf schap wel eens. Voorwat het onderzoek naar de arbeidssfeer in de bedrijven betrof, werd besloten dit onderdeel op te ne men in het structuuronderzoek en 't onder te brengen bij het onderwerp „voorziening in de opleidingsbehoef ten". De heer J. Gompen merkte hierbij op, dat het belangrijker is te onderzoeken hoe de image van de lederindustrie bij de werknemers is. Ook dit zal in het onderzoek worden opgenomen. In de laatste vergadering van het Bedrijfschap had men geruime tijd gediscussieerd over de rangorde-be paling. De commissie rangorde-bepa ling heeft hierna de zaak besproken. Zo kon voorzitter Middelhuis don derdag meedelen, dat het oorspron kelijke plan zal worden uitgevoerd. Aan een wettelijke bescherming van de naam leder wordt gewerkt. Het ministerie van economische zaken heeft een delegatie van het Bedrijf schap uitgenodigd hierover nader van gedachten te komen wisselen. BILJARTWEDSTRIJDEN GROOT VLIJMEN Uitslagen van de Vlijmense biljartvereni gingen Groot Vlijmen: Klasse A: Avanti - De Knoeiers, 6-4; DPL-ONA. 4-6; DVS-DSS, 2-8; 't Hoekje-De Muntel, 10-0; Onsenoort - De Missers 2-8. Klasse B: De Muntel 3 Onsenoort 2, 1 -11De Muntel 3 - DPL 2, 5-7; Dé Knoei ers 2-Avanti 2, 10-2; DSS 2-DVS 2, 8-4; BW 2 -'t Centrum 2, 4-8; De Mun tel 2 - DPL 3, 8-4; De Missers 2 - Onsen oort 2, 4-8. Programma voor deze week: Klasse A: Avanti - DSS; DPL-De Knoei ers; DVS-ONA; 't Centrum - De Missers; 't Hoekje-BW; Onsenoort-De Muntel. Klasse B: De Muntel 3 - DVS 3; DSS 2 - Avanti 2; De Knoeiers 2-DPL 2; De Mis sers 2 't Centrum 2; BW 2 - DPL 3. BILJARTWEDSTRIJDEN DISTRICT DEN BOSCH Uitslagen van de Vlijmense biljartver enigingen District Den Bosch: Klasse C I, poule A: VOG - Poedelvrees, 4-5; DVS-OBK, 4-5; 't Zwaantje - NAO, 7-2. Klasse C 2, Poule A: OBK - DVK. 6-3. Klasse C 3, poule A: Poedelvrees - Old Dutch, 5-4. Klasse C 3, poule B: NAO - St. Joris, 6-3. Programma voor deze week: Klasse C 1, poule A: Poedelvrees - OBK; St. Joris 2 - NAO. Klasse C 2, poule A: OBK is vrij. Klasse C 3, poule A: De Unie Poedel vrees 2. Klasse C 3, poule B: De Unie NAO 2. ANTIEK- EN VLOOIENMARKT De Kanarievereniging 'Vogellust' hield j.l. zaterdag en zondag in café De Witte een antiek- en vlooienmarkt in verband met het 3e lustrum van deze vereniging. Er was grote belangstelling. DAMVERENIGING DVS De Vlijmense damvereniging DVS speelde 'n competitiewedstrijd tegen koploper ADA te Ammerzoden. Het werd remise, dus een mooi succes voor DVS, die nu ook tot de kopgroep behoort. Het komend weekeinde spelen zij een uitwedstrijd tegen Philips te Eindhoven. ST. NICOLAAS BIJ VISCLUB 'DF. HUT' Afgelopen zondagmiddag kwam St. Nico- laas op bezoek bij de kinderen van Visclub 'De Hut'. In cofé H. Boom-v. d. Wiel maakte de kinderen hun opwachting en zo dra de Sint arriveerde werden er Sinter klaasliedjes ten gehore gebracht. De Sint werd hierna verwelkomd door de voorzit- ter van de visclub. De Zwarte Piet was af geladen met cadeaus, en de kinderen wer den goed bedeeld. KRINGTENTOONSTELLING OOST-BRABANT De afdeling Oost-Brabant hield een kring tentoonstelling in Vught. De postduivenver eniging 'De Zwaluw' uit Vlijmen nam met 6 leden er aan deel. Het grootste succe6 behaalde het juniorenlid Hanny v. d. Dun- gen met 2 prijzen van 4 duiven, een 4e en 8e prijs en M. Libregts behaalde een 5e prijs. Er waren 800 duiven tentoongesteld. Volgende week hoopt Oostpriester- hulp na jarenlange afwezigheid op nieuw een bezoek t-s brengen aan de inwoners van Kaatsheuvel. Sinds vele jaren is Oostpriesterhulp bezorgd voor het lot van de in zijn geestelijk ,,zijn' bedreigde medemens. Velen leven in moeilijke omstandigheden. Millioenen mensen worden o.a. in Zuid-Amerikaanse landen door ge richte propaganda in sociaal en gods dienstig opzicht bedreigd. Oostpriesterhulp is vóór alles een zielzorgelijke aktie met pastorale doelstellingen en werk-objecten. Daarbij valt aan de sociale aspekten niet voorbij te gastn. Met herinnering aan de goedgeefsheid van de inwo ners van Kaatsheuvel komt Oost priesterhulp met vertrouwen opnieuw aandacht vragen voor alle mede-chris tenen in landen, waar de geloofsbe leving bemoeilijkt wordt of weer ge leidelijk aan tot nieuwe ontplooiing kan komen. In materieel opzicht kunt U weer helpen. Daartoe zal de kapel wagen van Oostpriesterhulp voor in zameling van kleding, schoeisel en houdbare levensmiddelen staan op: 25 nov. van 10 - 13 uur op het kerk plein, Erasstraat; 13.30-16 uur op het Wilhelminaplein; op 26 nov. van 10 - 13 uur op de Markt. Aan de kapelwagen bevindt zich een brievenbus voor eventuele geldelijke gaven welke wij tenzeerste in Uw milddadigheid aanbevelen.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 3