wAalwijksG en LanqstmAtse couRAnt Burgemeester L. van Erp opende woensdag de 6e MICRO-SHOW in Kaatsheuvel -.Schoenindustrie staat voor technische evolutie' i VeeI nieuws op de Micro-show 1968 L. VAN OVERDIJK EN K. SCHMITT WINNAARS VAN DE COUPE MICRO MICRO-SHOW VOORZITTER MR A. VAN OLDENBEEK: DONDERDAGAVOND 28 NOVEMBER 1968 89e JAARGANG No. 96 Jitgever Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p week (0,30+ 2ct. inc.k.) ƒ0,32 p. mnd. (1,30+10 ct. inc.k.) 1,40 p. kwrt. (3,65 10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Van onze verslaggever KAATSHEUVEL - Vier dagen Micro-show in Kaatsheuvel is van morgen door burgemeester L. van Erp ingeluid. 42 exposanten tonen op 3.000 m2 tentoonstellingsruimte de nieuwste snufjes op het gebied van leder, fournituren en machines. Dat de Micro-show in de zes jaar van haar bestaan is uitgegroeid tot een expositie van nationale betekenis wordt nog duidelijk bewezen door de nouveautés die er te vinden zijn. In zijn openingswoord wees mr A. van Oldenbeek, voorzitter van de Stichting Micro-show, er dan ook op, dat de Micro-show dit jaar haar funktie als informant ten volle vervuld. Wie de expositiehallen betreedt maakt direkt kennis met de bekroonde modellen van de ontwerpwedstrijd om de Coupe Micro. Naast de schoenen is daar dit jaar ook plaats ingeruimd voor lederwaren. De heer L. van Overdijk zag zijn damesschoen met de Coupe bekroond. In de ledewarensector had de heer Schmitt de fraaiste tas ver vaardigd. De modellen geven een juist modebeeld voor 1969. DIT JAAR VEEL AANDACHT OP LEDERWAREN In het intieme restaurant in de ex positiehallen was het mr Van Olden beek die de vele genodigden mocht verwelkomen. Zo zagen we onder meer burgemeester L. van Erp van Loon op Zand, burgemeester M. van Prooijen met gemeentesecretaris Zon neveld van Sprang-Capelle, burge meester Welling van Waspik en de voorzitter van de Kamer van Koop handel, de heer Jud. Timmermans. Ook was de tweede secretaris van de Russische ambassade in ons land aan wezig. „Het is voor de zesde maal dat de Micro-show haar poorten opent. Het uiterlijk van deze show is praktisch identiek aan voorafgaande jaren, maar wezenlijk veranderd is 't doel", zo sprak de heer Van Oldenbeek. „Tot nu toe was bijna alles gericht op de schoenindustrie. Dit jaar echter heeft het bestuur gemeend om het doel van de Micro te verruimen, door een belangrijk accent te leggen op de lederwaren. Op de eerste plaats is een Coupe uitgeloofd voor het beste tassen-ontwerp. Verder heeft het be stuur alle deelnemers verzocht ook de artikelen te exposeren die van uit sluitend belang zijn voor de lederwa- renindustrie. En als ik zo de laatste dagen en uren heb rondgekeken, dan geloof ik dat hieraan ruim gevolg ge geven is. Wij hopen dat wij hiermede de le- derwarenindustrie een mogelijkheid bieden zich over diverse dingen over zichtelijk te kunnen oriënteren. Een mogelijkheid die, internationaal ge zien, nauwelijks geboden wordt. Na tuurlijk hebben wij hier allereerst de belangen van de deelnemers voor ogen. De meeste van ons hebben reeds een grote afzet in de lederwa- renindustrie. Anderen hebben interes se hier een afzet op te bouwen. In de eerste plaats blijft toch deze Micro-show 'n beurs voor de schoen industrie. Tesamen met onze afne mers staan wij voor een belangrijke periode in het bestaan van onze be drijfstak. De schoenindustrie zal al tijd in ons land blijven bestaan maar in de komende tijd zullen wel de hoogste eisen gesteld worden aan goed ondernemerschap bij ons en on ze afnemers. GEEN PANIEK Daarom menen ivij dat de bedrijfs sluitingen van het laatste jaar geen reden tot paniek mogen zijn. Zij zijn een logische konsekwentie van het EEG-verdrag en de daardoor onover komelijke struktuurwijzigingen. En de Nederlandse consument, en de winkelier of grootwinkelbedrijf heb ben de Nederlandse industrie nodig om een belangrijk deel van hun be hoeften te dekken en ik meen dat we snel de grens naderen dat, door deze sluitingen, deze behoeftedekking niet meer voldoende gegarandeerd wordt. Wel zal de veranderde situatie ook ingrijpende aanpassingen eisen van de toeleveringsindustrie. EVOLUTIE Dit temeer omdat wij, mijns inziens, aan de vooravond van een technische evolutie van de schoenfabricage staan van ongekende omvang. In de ko mende vijf jaar zal de techniek van het schoenen maken sneller verande ren dan de laatste vijfentwintig jaar. Interessante ontwikkelingen op dit gebied zult U vinden in de machine stand maar ook bij andere exposan ten in de vorm van nieuwe materialen en nieuwe toepassingsmogelijkheden. Het is daarom ook dat ik geloof dat de Micro-show ook dit jaar weer haar funktie als informant ten volle ver vuld", aldus de heer Van Oldenbeek in zijn openingswoord. BURGEMEESTER L. VAN ERP Dat de Micro-show een evenement is met grote waarde voor de bevol king uit de streek, viel uit de woor den van burgemeester L. van Erp te beluisteren. De burgemeester was verheugd collega's uit de omliggende gemeenten te kunnen begroeten. „Evenementen als deze moeten door de streek gedragen worden. Immers 75% van de werkende bevolking heeft direkt, dan wel indirekt met de schoen- of lederbranche te maken". „We moeten aandachtig de groei van deze branche volgen. Het is be langrijk dat men kennis kan nemen met alles wat er in deze bedrijfstak te doen is. Daar biedt nu de Micro show de gelegenheid voor. Laat de jonge werknemers hier ook komen kijken. Men krijgt dan meer gevoel voor de mode; deze branche ontwik kelt zich immers sterk modisch", al dus burgemeester Van Erp, die ver volgens aan de prijswinnaars de be kers en de geldprijzen overhandigde. DE COUPE MICRO Uit de inzendingen - 44 schoe nen- en 17 lederwaren-artikelen - blijkt duidelijk dat de Nederlandse schoenontwerper heden ten dage wel degelijk in staat is 'mode' te brengen. Was vorig jaar onder de inzendingen een groot aantal herenschoenen,' dat aantal is nu beperkt tot 3 tegen 41 damesschoen. Daar uit is de heer L. van Overdijk (28) als winnaar te voorschijn gekomen met een moderne 'middag-damesschoen'. H. van Dalen (Waalwijk) won de 2e prijs, terwijl H. v. d. Broek (Haarsteeg) 3e werd. De 19-jarige Frans van Breukelen kreeg de door de gemeente Loon op Zand beschikbaar gestelde prijs voor de meest progressieve schoen. „Pro gressief is - zo deelde de heer L. Burmanje namens de jury mee - de schoen die het meest naar de toekom stige lijnen is gemaakt en niet steunt op het modebeeld van nu". De be kroonde schoen van de jeugdige ont werper heeft een hoge lijn, met hoge sluiting en een hak van 6 cm. Ook de inzendingen in de groep le derwaren geven de lijn 1969 te zien. De bekroonde tas van de heer Schmitt heeft iets elegants en is toch tegelijk sportief. De 19-jarige Waahvijker J. Westenburger won met een dames handtas van hagedis met kalfsleder de tweede prijs. Op deze combinatiefoto links: deinzendingen zowel schoenen als tassen van de Coupe Micro. In het midden: de nieuwste stanzlasmachine van de firma C. Schoenmakers. Rechts: De nieuwe materialen van Willem Vos Co. N.V. De laars met het nieuwe gekleurde voeringmateriaal Shufit. Op de achtergrond het nieuwe stretch-suède (Van onze verslaggever WAALWIJK - De Micro-show die woensdagmorgen is geopend is een expositie van leveranciers van leder, fournituren en machines, nauw verwant aan de sterk sanerende schoenindustrie. „Een industrie die ove rigens nooit zal verdwijnen en daarmee hangt samen dat ook de groot- handelsfunktie van de bedrijven in de toeleveringssector blijft. Wel zal er een kleine ommezwaai komen en zal het leer niet alleen aan de schoen fabrieken worden geleverd", is de mening van mr A. M. J. van Oldenbeek, voorzitter van Stichting Micro-show. KUNSTSTOFFEN TREDEN MEER OP DE VOORGROND De heer Van Oldenbeek verwacht wel een concentratie in de fabricage- bedrijven. „De produktie-kosten moe ten lager. De mogelijkheden tot con centratie worden druk besproken. Door samenwerking kan veel verbe terd worden. Overigens is de sane ring in de lederindustrie bijna rond. De looierijen hebben momenteel meer dan voldoende werk". De schoenindustrie staat, volgens de Micro-show voorzitter, voor een technische evolutie. „Voor de massa- produktie zal er meer veranderen, dan de afgelopen 50 jaar het geval is geweest. Hierdoor wordt de schoen industrie minder loon-intensief. Ove rigens hoeven we in Nederland niet bang te zijn voor het loon-niveau van Italië. Misschien moet de mentaliteit van de mensen die in deze bedrijfstak werken, wat verbeteren". Die tech nische evolutie is ook op de Micro show te zien. Mr van Oldenbeek is er van over tuigd, dat het leer, als mode-artikel blijft. „Wel zal voor de massa-pro- duktie het gebruik van leder gering worden. Daar komen de kunstmate rialen voor in de plaats. Er zijn nu ongeveer vijf merken, maar dat wor den er zeker wel twintig. Het meer op de voorgrond treden van de kunst stoffen wil niet zeggen, dat de leder industrie daarnaast niet zijn volledige funktie blijft handhaven". Over de Micro-show vertelt de voorzitter: „Het initiatief is gegroeid uit de huis-exposities die de meeste zaken in het najaar hielden. Zeven jaar geleden werd in het restaurant van 'De Efteling' met een proviso rische show gestart. Toen ontbrak 't echter aan elke organisatie. Twee jaar later werd de show door een be stuur georganiseerd. In de afgelopen zes jaar is de show voortdurend ge groeid. Nu zitten we echter wel aan De genodigden maakten na afloop van de officiële opening een rondgang over de tentonstelling. Hier de stand van Vincent Weyers Schoenmachines N.V., waar een nieuwe zolen-aanspuitmachine werd getoond (Van onze verslaggever KAATSHEUVEL - De 42 expo santen op de Micro-show tonen de nieuwste modesnufjes. Enkele fir ma's lanceerden woensdag een nieuw produkt, waaraan wij, zonder de an dere deelnemers te kort te willen doen, extra aandacht schenken. Twee nouveauté's vallen er uit de groep machines te melden. STANZLASMACHINE Fa. C. SCHOENMAKERS De machinehandel firma C. A. Schoenmakers uit Kaatsheuvel heeft in haar stand een stanzlasmachine staan, die voor de schoenindustrie nieuw is. De machine, gebouwd door Vilh. Penderson uit Denemarken, maakt het mogelijk om drie lagen in één handeling te lassen en doorstan- zen. Het stikken is hierdoor overbo dig geworden; wel wordt er een stik- naad aangebracht. De heer Schoen makers verwacht vooral voor de mas- sa-produktie veel van deze machine. In deze stand is ook nog een aanklop- machine te vinden die volgens een nieuw systeem werkt. mr A. van Oldenbeek de grens, anders gaat ook het Micro- show-idee weg". Op de Micro-show kan men de modekleuren (en ook modellen) voor het najaar 1969 zien. De show kan dan ook gezien worden als de start van de collectie opbouw voor de schoenindustrie. Als zodanig is ook de datum gunstig gekozen, en blijft de Micro-show, zoals de heer Van Oldenbeek woensdagmorgen nog in zijn openingsrede zei, de funktie van informant vervullen. KUIPZOLENPERS MACHINEFABRIEK H. VAN OVERSTEEG De Machinefabriek H. van Over steeg uit Sprang-Capelle exposeert een kuipzolenpers, die men in eigen bedrijf heeft ontwikkeld. Waar tot nu toe twee machines voor nodig wa ren, gebeurt in de kuipzolenpers in- eens. De machine werkt elektronisch en pneumatisch en is in te stellen op verschillende programma's. De heer Van Oversteeg toonde ook een op luchtdruk werkende niet-machine die niet alleen voor de schoenindustrie geschikt is, maar zelfs gebruikt kan worden in kleinere vorm voor het vastleggen van tapijten etc. STRETCH-SUEDE WILLEM VOS Co. In de ledersector is het de Tilburg- se Lederfabriek Willem Vos Co. die de aandacht vraagt. Dit bedrijf introduceert op de Micro-show het stretch-suède, een openbaring voor de laarzen en sportschoenmode. Na vele en moeizame proefnemingen is men er in eigen bedrijf in geslaagd het stretch-suède te ontwikkelen. Het materiaal wordt geplakt op lastex, een elastisch weefsel, waar door het bijzonder soepel wordt en eenmaal verwerkt in de laars, nauw om het been sluit. Bij de' op mode bewuste jonge vrouw straks ongetwij feld erg gewild. Vandaag hoopt de Gelderse Leder Maatschappij, die het materiaal verkoopt, de eerste laars van dit materiaal te kunnen tonen. Na de cuir antique van twee jaar geleden is het stretch-suède 't nieuw ste produkt van Willem Vos Group of Compagny. „Tenminste voor van daag, want morgen zoeken we weer naar wat beters", zegt de heer W. Vos jr. In deze stand vindt men ook het Shufit, bedrukt voeringmateriaal dat laarzen en schoenen bijzonder elegant maakt. „GESPIKKELD SUEDE" L. MOMBERS Een ander bedrijf, dat een nieuwtje in de lederivarensector brengt is N.V. Lederfabriek L. Mombers uit Waal wijk. Hier ziet men de eerste schoe nen en laarzen van gespikkeld suède, dat in alle kleurcombinaties leverbaar is. De hiermee uitgevoerde dames sportschoenen zullen zeker aftrek vinden. De tcho YAn het Zuióen

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 9