Raad Sprang-Gapelle stelde wijzigingen bestemmingsplan «Sprang» vast Jeugd nam tijdens officiële opening al bezit van „De Pit" Burg. L. van Erp tot „Opperscharrelaar" benoemd Heerjansdam stuurt SSC met lege handen naar huis Vlijmense Boys weer op winst tegen VCW: 1-0 NEÖ zakt terug na verlies tegen Geinoord DE SP0RTT0T0 KAATSHEUVEL 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 DECEMBER 1968 3 VOETBALSPORT Uitslagen Onderwajs- vergoedingen Verpachting HENNY DE RUYTER WINT VOOR 3e MAAL WALDA-TROFEE Nijmegen bracht studentenleven naar Loon op Zand Internos wint van Uno Animo Loco-burgemeester J„ v. Heeswijk Geschenken van Jeugdbelangen De Sint was op bezoek bij invaliden- vereniging St. Nocolaas opende zondag ziekenhuis- radio Wit Zwart St. Nicolaas op bezoek bij de pupillen van WSC De gemeenteraad van Sprang-Capelle, die j.I. vrijdagavond onder voorzitterschap van burgemeester M. van Prooijen in openbare vergadering bijeen kwam, had voor de afwerking van de 17 punten tellende agenda amper een half uur nodig. Bij de behan deling van het punt „Vaststelling partiële wijziging bestemmingsplan Sprang", gaf de voorzitter een nadere toelichting, waaruit bleek dat aan het raadsbesluit van 28 dec. 1962 door Ged. Staten aan een klein onderdeel goedkeuring werd onthouden, wat betrof een perceel grond gelegen op de hoek van de Kerkstraat en Jeroen Bosch- straat. In het stratenplan is daarom niets gewijzigd, maar van de gelegenheid is wel gebruik gemaakt om enkele ondergeschikte wijzigingen aan te brengen. Zo wordt thans de mogelijkheid geopend aan de westzijde van de Rembrandtslaan ook winkel panden te bouwen, hoewel men de winkels graag in de Kerkstraat zou houden. Verder werd de bungalow-strook opnieuw verkaveld, zodat door kleinere oppen-lakten do grondprijs niet al te hoog behoeft te worden. Er zijn thans reeds kavels vanaf 350 m2. Aan de hand van een tekening lichtte de voorzitter de bestemming van de gronden toe en zei dat er verder ter af sluiting een plantsoen en wandelpad zijn gedacht, waarachter dan de nieuwe weg komt. Op een vraag van de heer Kuijsten of het terrein aan de Rembrandtlaan wel voldoende diep is, antwoordde de voorzit ter bevestigend en naar aanleiding van een Telstar—NEC 1 VolendamFeijenoord 2 DOS—MW 3 Fort./Sitt.PSV 2 Sparta—AZ '67 1 NAC—ADO 2 Go Ahead—GVAV 1 Vitesse—SVV 1 RCHElinkwijk 1 DFC—Haarlem 2 Eindhoven—HVC 3 EDOGraafschap 3 Roda JCLimburgia 3 Ere-divisie Telstar—NEC 1—0 Holland SportFC Twente 00 VolendamFeijenoord 25 DOS—MVV 2—2 AjaxDWS uitg. Fortuna SC—PSV 1—3 SpartaAZ '67 31 NAC—ADO 0—1 Go Ahead—GVAV 3—0 Eerste divisie VeendamWillem II 11 SC CambuurWageningen 10 Helmond SportRBC 21 EindhovenHVC 22 Blauw WitVolewijckers 00 RCHElinkwijk 30 DFCHaarlem 01 Vitesse—SVV 1—0 HeraclesFC Den Bosch 01 Tweede divisie AGOVVBaronie 21 Hermes DVSZwolse Boys 11 EDOGraafschap 11 ZFC—FC VVV 4—1 Fortuna VI.Velox 20 ExcelsiorGooiland 10 NO ADHeerenveen 20 PECSC Drente 01 Roda JCLimburgia 22 AMATEURS Eerste klas E DESKMiddelburg 21 UNA—RKVVU 2—1 BrabantiaTSC 02 VlissingenRKC 00 TOPSparta 13 Veerse BoysHelmond 13 Tweede klas B RWBZeeland Sport 21 Vlijmense BoysVCW 10 RACRood Wit 32 InternosUno Animo 21 AllianceLonga 10 RKTVVAxel 00 Derde klas B ODSOSS 1—1 St. Mich. GestelMargriet 02 RhodeBW 00 RKSVAZwaluw VFC 01 Nooit GedachtHaarsteeg 10 JVC—UDI 0—0 Derde klas C BaardwijkSET 32 BoeimeerZundert 20 BavelGudok 10 WVOSarto 11 ZIGO—NSV 0—2 RoosendaalGilze 16 Vierde klas B TGGLinge Boys 31 OVH—RKOSC 0—0 RKJVVWilhelm ina 1—2 DSCNieuwkuijk 42 HeusdenBeesd 40 ZaltbommelGW 20 Vierde klas E Oirschot V.Hieronymus 11 TaxandriaRKDVC 21 SVGWSC 1—2 VOABHilvaria 20 WaspikOisterwijk 12 TACOns Vios 02 ZATERDAGVOETBAL 2e klas C SprangGeinoord 02 Kozakken BoysSpakenburg 00 DOVOApeldoorn 30 's-Gravenzandse SVHuizen 31 HeerjansdamSSC '55 3o 3e AZWDinteloord 02 SVVRoda Boys 24 Good LuckWoudrichem 1l De MeeuwenSleeuwijk 70 RillandiaTerneuzense Boys 04 4e klas Rust RoestWit-Zwart 22 WijkNivo Sparta 00 ZuilichemWilhelmina 10 Zwaluwse BoysAltena 10 opmerking van de heer Heij, zei de voor zitter dat achter het pand van de heer Bax alleen de mogelijkheid geopend wordt tot vestiging van kleine winkelbedrijven of ldeinindustrie. Voorts zijn de bebouwingsvoorschriften aangepast aan de nieuwe wet op de ruim telijke ordening. De bungalowkavelö zijn nu 350 - 600 m2 en groter, die zonodig gecom bineerd kunnen zijn, zodat alle variaties mogelijk zullen zijn. Op een vraag van de heer De Vos deelt voorzitter dat nog niet alle percelen door de gemeente zijn aange kocht en nog snkele percelen nodig zijn aan de westzijde, maar daar heeft men geen haast mee, want men kan voorlopig wel vooruit en men wil daar straten aanleggen naar behoefte. De raad ging met het voor stel akkoord. Na de opening werden de notulen goedge keurd en de ingekomen stukken voor ken nisgeving aangenomen, terwijl aan het ge- meentepersoneel een uitkering ineens over 1968 in verband met de nacalculatie van de loonontwikkeling van 116,- zal worden uitgekeerd. Goedgekeurd werd het voorstel tot over dracht van grond aan de Vereniging voor Chr. ULO te Sprang-Capelle en het voor stel tot vaststelling van de exploitatiever goedingen ex art. 101 de Lager-Onderwijs- wet 1920 over 1968. De bedragen belopen voor de Chr. school te Capelle 12.745,83, voor de Chr. School te Sprang 22.225, - en voor de Chr. ULO-school 14.320,-. Het voorstel tot voorlopige vaststelling van de kosten van het openbaar onderwijs over 1967 en van die kosten over de jaren '63 tot en met '67, werd eveneens goedgekeurd, alsmede het voorstel als gevolg daarvan, tot toekenning van voorschotten op grond van artikel 103, 6e lid van de lager Onderwijs wet aan de besturen van de bijzondere scho len van 17,90 per leerling. Bij het voorstel tot verpachting van lan derijen dat zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen, deelt de heer Rijkers, lid van de commissie voor landelijke eigen dommen, mede, dat hij bedoelde vergade ring van de commissie niet heeft bijge woond en geen verantwoording op zich wenst te nemen, terwijl de heer Heij vraagt of de percelen van de pachters waarvan geen verlenging van pacht gewenst is, nu van jaar tot jaar verpacht zullen worden. De voorzitter beaamde dit. Verder werd goedkeuring gehecht aan het voorstel tot \erkoop van woonhuis, schuur, erf en bij behorende bouw- en weiland aan de Zuid- hollandsedijk 179 te Kaatsheuvel aan de heer D. van Beek Gzn. te Kaatsheuvel voor de som van 43.000, - In verband met het feit dat in de voor waarden in het besluit tot verkoop van gronden aan de Stichting voor de ontwikke ling van de tuinbouw per abuis cijfers zijn verwisseld, werd het voorstel tot wijziging daarvan aangenomen. Bepaalde percelen zouden vrij van pacht zijn verkocht, maar de bedoeling was in het genot van pacht. De rekening-courant-overeenkomst met de Stichting Dorpshuis werd ook voor 1969 aangegaan en de wijzigingen van de ge meente-begroting 1968 aangenomen, waar na sluiting. De heer Winkelman was afwe zig. WAALWIJK Henny de Ruyter heeft zondag voor de derde achter eenvolgende maal de Walda-trofee gewonnen in een sterk bezet drie. bandentournooi. De Ruyter is hier door definitief in het bezit gekomen van de trofee. De wedstrijden gol den als een laatste voorbereiding op het Nederlands kampioenschap drie banden, dat deze maand in Alkmaar werdt gehouden. De Ruyter behaalde 12 punten, een alg. gemiddelde van 0,938 en een hoogste serie van 9. Rini van Bracht werd derde met 8 punten, en een alg. gemiddelde van 0,815 en 'n hoogste serie van 8. De Kaatsheuvel- naar Soeterboek behaalde geen en kel winstpunt, een alg. gemiddelde van 0,639 en een h.s. van 7. Aan 't tournooi in Rotterdam werd door alle kandidaten van de nationale ti telstrijd deelgenomen. - Unilever zou een bod gedaan heb ben op de Engelse Breweries, waartoe reeds „De Oranjeboom" tot de ,,3 Hoefijzers" behoren, waardoor zij een der grootste brouwerijen van Europa zou wor den met een omzet van 30 miljoen en een personeelsbezetting van 350.000 man. ONVERWACHTE NEDERLAAG VAN WASPIK Waspik heeft het er zondag op ei gen terrein lelijk bij laten zitten. Een op papier zwakke tegenstander, Ois terwijk, trad hier op als reuze-doder. En we mogen de overwinning van de bezoekers niet eens onverdiend noe men. Als excuus kan Waspik aanvoe ren dat het al nu 10 minuten stopper Paul Smits moest missen, terwijl in de tweede helft rechtsbuiten Paul Smits niet meer terug kwam. Zij wer den vervangen door resp. Hans Both en Piet Smits. Toch menen we te mo gen stellen dat hiermee de nederlaag is verklaard. Als we zien dat het laatste half uur van de wedstrijd de blauw-witten als team enorm veel meer inzet tonen dan het daaraan voorafgaande uur dan vragen we ons toch af hoe de wedstrijd zou zijn ver lopen als er van meet af aan wat fel ler en steviger zou zijn aangepakt. Toen het eenmaal 1-2 werd in het voordeel van Oisterwijk gaven de be zoekers hun kostbare voorsprong on der geen beding meer prijs. Al in de eerste minuut schoot Kees Smits de thuisclub naar 'n 1-0 voorsprong. Wie hieruit concludeerde dat het Voor Waspik een zacht eitje zou worden moet toch met angst in het hart heb- ervaren hoe Oisterwijk het daarop volgende half uur veel slagvaardiger optrad dan de thuisclub. Direct na de aftrap van de tweede helft kwam Oisterwijk aan de gelijkmaker. Het ging meteen maar door want luttele minuten later was het 1-2. Hoe Was pik het laatste half uur ook aandrong, Oisterwijk bleef aan de prettigste kant van de score. De befaamde internationale wieier- cross door het Kralingse bos nabij Rotterdam is door Huub Harings ge wonnen. In Hannover zegevierden de Belgische cyclo-cross broers Erik en Roger de Vlaeminck. Zaterdag om ca. 2.30 uur arriveerden 'n gedeelte van het Illustere Dispuut Char lemagne van de Universiteit van Nijmegen in Loon op Zand in hotel Brands om de verbroedering te vieren met de Loonse jon geren, hun lijfspreuk eer aan te doen en om hun dorst eens in Loon op Zand te ko men lessen. Ook burgemeester Van Erp was hierbij uitgenodigd met zijn echtgenote. Al spoedig was het een echte studenten- sfeer. De middag werd geopend door de voorzitter van het dispuut, de heer Tjong- A-Tjoe. Op humoristische - en studenticose - manier hield hij zijn aanvangsrede, waarbij hij op diverse aspecten van het dorpsschoon van de gemeente en de vrolijkheid waar mede de burgemeester zijn redevoeringen pleegt te houden, doelde. In de wandel werden de KVP, het verkeersprobleem (de gele banden) de jeugd en diverse zaken in de maling genomen. Voor de vele aspecten op het terrein van burgemeester Van Erp, kon de voorzitter deze benoemen als de „Opperscharrelaar" van hun dispuutgroep. De bijbehorende „Bul" werd kostelijk maar zakelijk overhandigd. (Overigens is burger- vader's eerste voorletter geen 'G'). Mevrouw Van Erp kreeg een bloembou- quet aangeboden. Vermakelijk was de aan passing bij de 6tudenten van burgemeester Van Erp, want hij mat met dezelfde maat terug. Hij zei dat hij blij was dat de stu denten niet gekomen waren als uit de tijd van 1868, maar modern als eigentijdse mensen tussen onze normale bevolking van nu. De geschiedenis van het dorp bleef de aanvang van zijn rede. De plaats heeft ze ker iets van het feodale tijdvak maar mo menteel is zij mee opgegroeid tot een mo derne woongemeenschap met een dynami sche bevolking. Hij prijst Charlemagne dat het feest komt vieren hier in dit dorp, op een gemeenschappelijke manier. Het ver staan met de anderen en het kritisch be leven waren voor beiden, voor de studen ten en het bestuur van de gemeente, de factoren van deze ontmoeting. De heer Tjong-a-Tjoe dankte de burge meester en zei dat het dispuut het ernstig meent met hun studies en dat een uitschie ter in de Loonse richting zeker op zijn plaats was. Op een open wagen begaven allen zich naar het voetbalterrein om een gecostumeerde wedstrijd te gaan spelen van de Studenten tegen de Jongeren Sociëteit van Loon. Burgemeester Van Erp gaf de aftrap aan de wedstrijd die carnavalesk is geweest. De stand werd 5-5. Met de spel regels is het niet zo nauw genomen. Opnieuw teruggekeerd in Hotel Brands stond de verbroedering open voor iedereen. Allen wachtte een heerlijke borrel, doch er zijn er niet heel erg veel uitgedeeld, want de opkomst had groter kunnen zijn. On danks dat is men de avond daar gezellig doorgekomen met muziek en dans, maar ook met het nodige nat, wat bij de studen ten hoort. Uno Animo moest zondag de pun ten in Etten laten. In een minder goed gespeelde wedstrijd hebbende Uno-lui hier niet aan bod kunnen komen. Wel speelden beide ploegen tegen el kaar op, doch Internos bleek later de meerdere. Na een kwartier na de rust werd uit een doorbraak van Internos him eerste doelpunt genoteerd. Nog dezelfde minuut ging de tweede treffer in 't Uno-doel, welke na de aftrap via 'n corner 2—0 liet aantekenen. Vijf tien minuten voor het einde moest Uno Animo zich toch laten gelden; door een penalty van H. Meijer werd het enige Uno-punt genoteerd, 2—1. WAALWIJK Tot slot van de of ficiële opening van De Pit, 't nieu we huis voor de werkende jeugd van 14 tot 19 jaar, werd op de mini- atuurautoracebaan, opgesteld in een van de lokalen van het voormalige ziekenhuis een wedstrijd gehouden tussen St. Nicolaas, Deken p. Maes- sen, loco-burgemeester J. van Hees- wijk en de heer De Waal, voorzitter van de Stichting Jeugdbelangen. Door inspecteur-korpschef v. Hoof, viel met geen mogelijkheid een win naar aan te wijzen. Aan het begin van de bijeenkomst werd een kort woord van welkom gesproken door de heer Harde- smeets, voorzitter van de studie- en werkgroep Werkende Jeugd, die de Pit realiseerde. Hij dankte allen, die hadden meegewerkt aan de tot standkoming. Veel werk is er de laatste vier a vijf maanden verzet om een gedeelte van het oude zie kenhuis in te richten. De jeugd vindt er alle mogelijkheden om cre atief bezig te zijn. Zeer blij was de heer Hardesmeets dan ook met de grote opkomst. Hierna kwam Sinter klaas met twee zwarte Pieten bin nen en overhandigde de sleutel van het gebouw aan de loco-burgemees ter J. v. Heeswijk, die op zijn beurt de sleutel weer overdroeg aan de heer Hardesmeets. De heer v. Heeswijk zei het na mens het gemeentebestuur bijzon der op prijs te stellen wat hier ge beurd is in de laatste maanden. Hij had verder voor de belanghebbende de verheugende mededeling, dat in de donderdagavond gehouden raads vergadering het gevraagde krediet van f 2500,was goedgekeurd. Ver der sprak ook de heer v. Heeswijk dankwoorden aan het adres van al degenen, die er toe hebben bijgedra gen, dat dit tot stand is kunnen komen. De jeugd, die u hier hoopt samen te brengen, zal hier 'n rust pauze, een ontmoetingspunt weten te vinden, waar ieder op zijn manier zijn vrije tijd zal kunnen besteden. Ook de heer De Waal stak zijn lof niet onder stoelen of banken. Reeds de gehele dag bent u bezig met de werkende jeugd en dat u dit dan nog 's avonds voort wil zetten, ge tuigt toch wel van een idealistische opvatting. De heer De Waal zei wat teleurgesteld te zijn over de inhoud van de nota over het jeugdbeleid. Wij kunnen hier weinig concreets in vinden. Dezelfde subsidie krijgen Op vrijdag 29 november j.I. waren de Invaliden van Waalwijk en om streken weer bijeen in café Passier St. Antoniusstraat 5 voor hun maan delijkse contactavond. Omstreeks 9 uur werden zij aangenaam verrast door een bezoek van St. Nicolaas en zwarte Piet. De voorzitter, de heer Van Duin, heette hen hartelijk wel kom. Na het spelen van enkele Sinter klaasliedjes en onder het genot van een lekker kopje koffie, sprak de Sint allen toe, en had voor iedereen een persoonlijk en gezellig woord. Allen kregen een mooi pakketje. Ook kregen zij een kleine opdracht n.l. ieder lid kreeg 10 donateurs- kaarten mee, en vroeg de Sint de leden vriendelijk deze kaarten zo spoedig mogelijk te willen verkopen Het bestuur werd ook niet vergeten en kreeg ook een mooie surprise met een toepasselijk gedicht. Aan het slot van deze onvergetelijke avond dankten twee leden, de he ren H. van Krol en B. Verboven in een geestige speech de Sint, Zwarte Piet en het bestuur voor deze mooie avond. Mochten zich nog nieuwe leden willen opgeven, dan kunnen zij zich aan onderstaande adressen melden. Voor Waalwijk en omstreken bij: De heer Van Duin, Burg Groten huisstraat 2; de heer J. Timmer mans, Mgr. Prinsenstraat 16; mevr. van Wijck. Burg. Moonenlaan 3. Voor Kaatsheuvel en omstreken: de heer J. Timmermans, Frederik Hen drikpark 4, Kaatsheuvel wij als vorig jaar terwijl toch ons ledental verdubbeld is. Als geschenk van de Stichting Jeugdbelangen overhandigde de heer De Waal aan de heer Hardesmeets een tafelten- nisset; daarmee kan dan de tafel tennistafel worden afgebouwd. Terwijl het officiële gedeelte nog niet geheel achter de rug was, had de jeugd al bezit genomen van de diverse ruimten om zich bezig te houden. In het gebouw is tevens 'n bar aanwezig om frisdranken te nut tigen. Naderhand zullen nog enkele lokalen, waarvoor nu nog geen ge legenheid is geweest, ingericht wor den voor de verschillende hobby's van de jongeren. KINDEREN STOOKTEN VUURTJE IN LEEGSTAAND HUIS Zaterdagmiddag zagen omwonen de rook komen uit het leegstaande winkelpand van de firma De Jong aan de Marktstraat, dat in verband met de sanering van het Marktplein moet worden opgeruimd. Bij onder zoek bleek dat kinderen via de open staande deuren toegang hadden ver schaft en op de zolder wat rommel hadden aangetroffen, dat blijkbaar goed was voor 'n heerlijk fikkie. De gewaarschuwde vrijwillige brandweer had weinig moeite om het vuur onder de knie te krijgen en daardoor het gevaar af te wenden, dat een aan grenzend bewoond perceel had kun nen lopen. De geelzwarten hebben in Heer jansdam een onverwachte neder laag geleden. Het SSC-doel is meer malen zwaar onder druk gezet en de SSC-defensie wist lang op over tuigende wijze de Dammers van het scoren af te houden. Vooral doelman Treffers was, ondanks de drie doelpunten die hij moest toe staan, in een uitstekende vorm. In de SSC-defensie faalde deze mid dag echter Chr. Timmermans en daardoor kregen zowel Hans La- grouw als van Peer het zwaar te verduren. Doch ondanks het falen van Tim mermans kon men het lang klaren. Voor de rust hebben de SSC-ers en kele fraaie kansen gekregen tot scoren doch men liet deze onbenut. Vooral Viergever miste enkele goe de kansen en had men deze kunnen benutten, dan zou SSC toch voor de rust de overwinning voor het grij pen hebben gehad. Na rust zagen we eenzelfde spelbeeld. Doch het fel spelende Heerjansdam strandde telkens op de SSC-defensie. In de 15e minuut maakte Timmermans echter een grote fout. In plaats van een ongevaarlijke bal terug te spe len op zijn doelman wilde hij deze naar voren spelen. Hij gaf de bal aan een tegenstander die er een dankbaar gebruik van maakte. De lat bracht eerst nog redding maar de terugspringende bal werd weer keihard ingeschoten. 10. SSC ging hierna iets feller spelen, maar zij konden geen bres slaan in de Heer- jansdam-defensie. Ook de Dammers voelden dat de 10 niet genoeg was. Fel vielen zij aan en in de 30e minuut hadden zij succes. De bal kwam bij de Beeldt terecht en voor SSC kon ingrijpen lag deze al ach ter Treffers. SSC zette daarna alles op alles om nog tot een goed resul taat te komen. Deze hoop werd ech ter 7 min. voor tijd de bodem inge slagen. Bij een goede aanval wist Tieleman de stand voor zijn club op 30 te brengen, waarmee het einde kwam. Zondagmiddag rond 1 uur vond de officiële opening plaats van Studio IRON, Interne Radio Omroep Nico laas, in de hal van het St. Nicolaas- ziekenhuis. De accOrdeonvereniging Accordeola, o.l.v. de heer Th. van Wanrooy speelde vrolijke Sinter klaaswijsjes. Rektor Weiling was blij, dat St. Nicolaas het ziekenhuis met een bezoek had willen vereren en dat hij tevens de officiële ope ning wildé verrichten van de Studio IRON, waarover u in de elitie van donderdag j.I. al uitvoerig heeft kunnen lezen. Tevens sprak rektor Weiling over de contacten met Accordeola, die hij graag voor de toekomst gecon tinueerd zou willen zien. Hier wer den door de aanwezigen gezamelijk enkele sinterklaasliedjes gezongen Na de officiële daad werden alle medewerkers en in het bijzonder de heer Van de Lee door St. Nicolaas gecomplimenteerd met het tot nu toe verrichte werk voor de radio- omroep. De Sint overhandigde de heer Van de Lee enkele platen ter aanvulling van de discotheek. Hier na maakte de Sint een rondgang door het ziekenhuis, waarbij alle patiënten door de Sint met een be zoek werden vereerd. - De AOW en de kinderbijslag zul len per 1 januari omhoog gaan vanwege de loonstijging en de prijsstijgingen. Vlijmense Boys speelde thuis te- VCW uit Wagenberg, een ploeg die op de ranglijst op gelijke hoogte stond. De gehele wedstrijd ging ge lijk op en om beurten waren de ploegen in de aanval, waar het ech ter aan de juiste afwerking ont brak. De Boys waren het eerst in de aanval maar vonden in de doel man van VCW een groot struikel blok die menigmaal fraai redding bracht. Ook VCW kwam opzetten maar ook hier ontbrak de afwer king. Zo golfde het spel op en neer Wit Zwart was sterker en is een tijd lang in het offensief geweest, maar men combineerde te veel en schoot te weinig. Rust Roest leidde met de rust met 1—0. In de 26e minuut kopte J. Ie Sage de bal uit een door H. van Beek genomen hoekschop in het Eindhovense doel. 11. Vijf minuten later leidde Rust Roest opnieuw. 21. Wit Zwart sloeg fel terug en enkele minuten later stond het 22 toen J. Ie Sage uit een vrije trap de bal langs een muurtje van Rust Roest-spelers in het doel kogelde. Spannende en sportieve wedstrijd, kundig geleid door scheidsrechter Griezell uit Gel- dermalsen. Na het herstel van vorige week is het de tricolores niet gelukt dit herstel voort te zetten. Zij moesten zaterdag hun meerdere erkennen in mede-debutant Geinoord. Na voor rust goed partij te hebben gegeven met duidelijke winstkansen werd de wedstrijd na rust in korte tijd be slist. De goed leidende scheidsrechter Nelissen blies om half drie het be- ginsignaal en NEO toonde weer di rect het enthousiasme waarmee vo rige week van Spakenburg werd gewonnen en het doel van Geinoord kwam lange tijd onder druk te staan. Een mooie bal van Carel Paulides had beter lot verdiend maar ging net naast. Doordat NEO echter verdedigend voetbalde kon Geinoord meer gaan aanvallen. De NEO-defensie hield echter stand. Na rust is NEO niet meer gevaar lijk geweest. Het enthousiasme van voor rust was verdwenen en er werd zonder zelfvertrouwen ge voetbald. Na 25 min. kwam dan 't eerste Geinoord-doelpunt. Chr. v. d. Schans gaf de bal aan een tegen stander, die niet aarzelde maar de bal voor doel trok precies in de nek van Groenendijk en de bal rolde in de hoek. 01. NEO moest nu zijn verdedigende tactiek laten varen en hierdoor kreeg Geinoord meer ruimte wat leidde naar een spoedi ge 02 voorsprong. De geheel vrij staande linksbuiten kon ongehin derd inschieten na een voorzet van rechts. Het slotoffensief van de tri colores leverde geen resultaat meer op. Verdere uitslagen: JPS 1—NEO 2 0—2 NEO 3—Beatrix 2 3—1 Beatrix 3—NEO 4 7—0 maar voor de toeschopwers was het teleurstellend dat er geen doelpun ten kwamen. Na de rust was VCW het eerst in de aanval en men vreesde voor de Boys het ergste. Een schot tegen de paal had beter lot verdiend. De Boys zagen het gevaar in en er kwam meer vaart in het spel en vooral Oremans was door snelle uitvallen de gevaarlijke man. Na 'n kort offensief van VCW, waarbij vooral de linksbuiten kansen kreeg trok Vlijmen in een hoog tempo naar voren en de VCW-verdediging kreeg het moeilijk en ook bracht de paal hier redding bij een schot van Oremans. Bij een volgende aanval schoot hij echter raak. 10. stuur van WSC een St. Nicolaas- Ook dit jaar heeft het jeugdbe- feest georganiseerd voor de pupillen van WSC. Helaas is de accomodatie op het WSC-terrein voor een der gelijk feest onvoldoende, maar dank zij de medewerking van de Eerw. Zusters, werd een gedeelte van de St. Theresiaschool beschikbaar ge steld. Om half drie j.I. zaterdagmiddag verzamelden zich de WSC-pupillen, waarna de heer Van Steenbeek de middag opende met een welkoms woord, niet alleen tot de jongens, maar vooral tot de meegekomen ouders. Het eerste gedeelte van de middag bestond uit een zeer vlot en vrolijk filmprogramma, gedraaid door de Eerw. Heer Van Berkel, dat de jeugd bijzonder in de smaak viel en met een enthousiast applaus be loond werd. Er was limonade voor de jongens, koffie voor de ouderen, maar toen kwam het grote ogenblik van de binnenkomst van St. Nico laas met zijn zwarte knecht. Het was de voorzitter van WSC, de heer N'. van Loon jr., die een welkorns- woord tot de Sint sprak. Geruime tijd onderhield de Sint zich met de jeugd op amusante wijze, waarbij zelfs onderricht werd gegeven in Spaans voetbal, waar echter nodig ontbraken de vermaningen niet. Niet vergeten werden de pupillen- trainster en -trainer mevr. Verkerk en de heer De Mare. Te vroeg, naar de zin van de jongens moest de Sint weer weg, maar niet zonder voor alle jongens nog een extra tractatie achter te laten.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 3