wAALwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt Woensdag de grote strijd tussen Ajax en Benfica Sprang-Capelle PAARDENPRAAT New Forest Pony Hengsten- Iceuring in Utrecht HET VERSCHIL TUSSEN DE CLUBS IS DE OUDE ROEM Geen valse hoop In Wageningen SpeSsysteem is belangrijk Michels' mening De halve finale Brabant bij jonge pony's toonaan gevend WAALWIJK MAANDAG 10 FEBRUARI 1969 92e JAARGANG No. 12 v&n Uitgever ff aalwij ksche Stoomdrukkerij Hoofdredakteur JAN TIELEN Antoon Tielen Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Telegram-adres „ECHO" KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Tel. 04160-2621-2746 Grotestraat 205, Waalwijk Bureaus Zowel Rinus Michels, de coach van Ajax, als Otto Gloria, de manager van de Portugese voetbalkampioen Benfica, zijn gelukkig met het lo tingsresultaat AjaxBenfica in de kwartfinale in het toernooi om de Europacup voor landskampioenen. Gloria is al vele jaren manager van het team uit Lissabon, dat twee keer de Europese beker won. Hij doet zijn naam eer aan bij Benfica. Hij was één van de toeschouwers bij de wedstrijd N.A.C.—Ajax en daar deed hij de diplomatieke uitspraak dat Ajax en Benfica van gelijke klasse moeten worden geacht en dat het verschil in aanzien een kwestie is van oude roem. Er is wel beweerd dat Benfica niet mèer het klasse-elftal heeft van de periode waarin het tot twee keer toe de Europacup won. Ook wordt dan wel gezegd dat de Lissa- bonners op hun retour zouden zijn, net als Real Madrid, en hoe weinig zulke beweringen werkelijk zeggen, hebben we al lang geleerd. Wel is het zo, dat de tijd van de overheer sing van het voetbal door de top clubs van het Pyrenees schiereiland voorbij is. Ook de Italianen beheer sen het Europese voetbal niet meer. Als van een beheersing kan wor den gesproken, is dat een Britse. De laatste twee keer is de Europese beker voor landskampioenen naar 't Schotse Celtic Glasgow en Man chester United gegaan. De kwestie van al of geen over heersing van het topvoetbal uit een bepaald gebied van Europa is een zaak van het spelsysteem. Met an dere woorden: bijna tien jaar heeft de rest van Europa er over gedaan oim een antwoord te vinden op het spel van eerst de Spanjaarden en daarna de Portugezen. De Italianen waren met A.C. Milan en Interna- zionale uit dezelfde stad het eerst zover en nu zijn het dan de Britten die de Zuideuropese voetbalhege monie hebben doorbroken. Velen zullen ongetwijfeld be nieuwd zijn of het Ajax voor het eerst in de Europacupgeschiedenis van de Nederlandse ploegen zal luk ken om een Zuideuropees team uit te schakelen. Dat Ajax in de ont wikkeling daarnaar toe een heel eind is, bewees het vorig jaar tegen Real Madrid. Als de Amsterdam mers net zo fel als toen him tegen standers partij bieden, hebben zij een reële kans. Want Otto Gloria heeft ongetwijfeld gelijk met zijn uitspraak, dat Ajax en Benfica in klasse weinig of niets verschillen. Rinus Michels vroegen we om z'n mening. De coach van de Amster dammers vond, dat hij maar weinig kon zeggen. „Daarvoor is het nog veel te vroeg. Tussen nu (de dag dat wij hem spraken) en 12 febr., lagen nog vier competitie-zondagen. En in die tijd kon je zoveel pech krijgen met spelers". Ziet u net als Otto Gloria weinig klasseverschil? Michels: „Ja, daar ben ik het wel mee eens". Als u geen pech met spelers krijgt, verwacht u dan de halve finale te halen? Michels: „Dat kan ik u zeggen op 12 februari 's avonds om tien uur, maar ik wil wel zeggen dat als on ze jongens 100 procent fit zijn, Ajax een goede kans heeft. Maar dan zul len we in de thuiswedstrijd zonder tegendoelpunten met zo groot mo gelijk verschil moeten winnen". Is het vertrouwen bij de spelers groter geworden voor de wedstrijd tegen Benfica nu Ajax, gezien de laatste resultaten, beter in vorm komt? Michels: „Begrijpt u me goed: Ajax is niet uit vorm geweest. Een bal is rond en dat brengt een grote geluksfactor met zich mee. En ver geet u niet, dat de trainers van an dere clubs juist tegen ons een goed figuur willen slaan en ons spel in de afgelopen jaren grondig hebben bekeken. Toch zijn we drie keer achter elkaar kampioen geworden. Dat beschouw ik als een grote pres tatie. Bovendien staan de spelers onder een enorme mentale druk in de vier weken van het moment dat je actief naar een Europacupwed strijd gaat toeleven tot na de twee de wedstrijd. En dan laat je in de competitie wel eens een puntje schieten. We hadden het beroerder kunnen treffen dan met Benfica en het is voor ons natuurlijk 'n beetje een prestige-zaak dat we net als Feijenoord in 1963 de halve finale halen. De spelers willen best". Dat was dan typisch Rinus Mi chels, die net als vrijwel alle coachs van clubs die in de Europacupwed strijd zijn gewikkeld tegen een niet uitgesproken sterkere of zwakkere tegenstander, het thuisfront geen valse hoop wil geven. De bluf moet tegenover de tegenpartij worden gemaakt. Over de match tegen de Portugezen heeft hij dan ook wei nig gezegd waaraan men houvast heeft. En laten we reëel zijn: Gloria en Michels hebben in grote lijnen ge lijk, dat him ploegen gelijkwaardig zijn. Beide teams krijgen in de na tionale competitie vrij weinig te- gengoals, omdat de tegenpartijen zich merendeels toeleggen op het ontregelen van de grote aanvals- kracht. Dat Ajax desondanks de meest produktieve ploeg in de ere divisie heeft, zegt wat. Zekér nu de concurrentie dit jaar groter is dan in voorgaande jaren. Van belang kan zijn, dat Gloria bij de wedstrijd NACAjax Piet Keizer niet in actie heeft gezien. De Amsterdamse linksbuiten is een klassepaardje dat er zin in moet hebben. En als het even lukt, heeft hij verrassende acties op touw te zetten en in het Europese topvoet bal zijn het juist die verrassende acties die voor doelpunten kunnen zorgen. Want al deze teams hebben goede verdedigingen. Niet alleen voor de Amsterdam mers is de wedstrijd tegen Benfica een hoogtepunt, ook voor de Wage- ningers. Want Benfica zal logeren in hotel De Wageningse Berg en op het terrein van de eerste divisieclub trainen. De Portugezen komen van daag (maandag) en vertrekken de 13e februari naar Lissabon. Pas enkele uren voor de wedstrijd gaan zij naar het Olympisch Stadion in Amsterdam, dat zij nog kennen van 1962, toen daar de finale tegen Real Madrid werd gewonnen met 53. Ook toen logeerden zij in Wage ningen. Voor de wedstrijd in Amsterdam wedden veel Nederlanders al op 'n overwinning voor Ajax met één of twee doelpunten verschil. De twee de wedstrijd wordt veertien dagen later in Lissabon gespeeld en het is te hopen dat de Ajacieden dan de verwachte voorsprong uit de eerste wedstrijd kunnen behouden. Wij zijn benieuwd of de N.T.S. de t.v.- uitzending in kleur zal doen. Door de nieuwe verlichtingsinstallatie in het Olympisch Stadion is dat mo gelijk geworden en de Olympische Spelen hebben duidelijk aange toond dat een sportwedstrijd veel wint voor de televisie in kleur. GYM. VER. 'PRO P ATRIA' Op zaterdag 8 februari j.l. werden te Breda de selectiewedstrijden van het Zuidergewest van het KMCGV gehouden. Door het lid van 'Pro Pa- tria', de heer W. Timmermans, werd de le prijs in de groep heren B be haald. Gezien er aan deze wedstrij den werd deelgenomen door vereni gingen uit Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Limburg is dit zeer zeker een mooi resultaat. STREEKVERGADERING Op dinsdag 11 februari a.s. komt de streek Noord-Brabant van de Ned. Herv. Mannenvereniging op Gerefor meerde Grondslag in het Hervormd Jeugdcentrum in Sprang des avonds om 8 uur in vergadering bijeen. Door de heer J. Snijders van de afdeling Sprang zal een inleiding worden ge houden over Openbaringen 6. Deze samenkomst zal de laatste zijn van van dit winterseizoen. UITVOERING 'MARIJKE' In de zaal van het Ghr. Bondsge- bouw gaf de harmonie met drumband van 'Marijke' een uitvoering, waar voor een goede belangstelling was, daar de zaal geheel bezet was. Onder de aanwezigen waren ook burgemees ter en mevrouw Van Prooijen. Voor de pauze werd door 'heit muziekcorps en door de drumband het program ma verzorgd, terwijl na de pauze het Heusdens Toneel op de planken kwam met het blijspel 'Morgen komt er weer een dag', waarvan door de aanwezigen werd genoten. BENOEMINGEN In het culturele centrum 'Zidewin- de' werd een kringvergadering ge houden van de Noordbrabantse Maat schappij van Landbouw. In verband met de fusie met de Zeeuwse Maat schappij van Landbouw moest het huishoudelijke reglement van de kring aangepast worden, terwijl te vens de benoeming van hoofdbe stuursleden en bestuursleden van de diverse commissies op het program ma stonden. In principe werden een aantal wijzigingen van het huishou delijk reglement van de kring aan vaard. Aangezien echter voor een defini tieve wijziging van het reglement niet voldoende leden aanwezig waren zal pas in een volgende kringvergadering over de wijzigingen worden 'beslist. Tot leden van het hoofdbestuur wer den benoemd de heren B. H. Maijers en J. C. Dekkers, beiden uit Sprang- Capelle. Tot plaatsvervangende hoofdbe stuursleden werden benoemd de he ren A. Timmermans uit Sprang-Ca pelle en J. A. Knaap uit Raamsdonk. In de commissie van de nieuwe Z.M.L. werden benoemd voor de veehouderij-commissie de heer P Boll uit Doeverenvoor tte tuinbouw- commissie: de heer J. G. Colijn uit Doeveren; voor de commissie werk- geversbelangende heer J. P. Ster renburg uit Sprang-Capelle; voor de commissie landbouwhuisboudonder- wijs: mevr. M. J. van Everdingen-v. Nouhuys uit Heesbeen; voor de re dactieraad de heer C. F. N. v. Ever- dingen uit Heesbeen; voor de redac tiecommissie: de heer G. Zwart uit SprangJCapetle. Door de heer ir B. Alten werd het structuurplan van Dr Mansholt toe gelicht waarop nog een discussie volgde. Doordat veel tijd met de ver- sdhillende verkiezingen gemoeid was kon dit plan niet de aandacht krijgen dat het verdient. Men besloot in een volgende vergadering hierop terug te komen. OPENING FRITUURBEDRIJF Afgelopen vrijdagmiddag heeft de heer T. v. d. Kolk in de Raadhuis straat een frituurbedrijf igeopend, na dat hij reeds vanaf de zomer 1967 met een frites-wagen in de Hendrik straat had gestaan. Nu heeft hij ech ter een pand in de Raadhuisstraat gekocht en heeft daarin nu een fraai frituurbedrijf geopend. Reeds vanaf de opening was het vrijdagmiddag, 'n drukte en ongetwijfeld zullen velen in het centrum der gemeente de weg weten te vinden naar dit pand om eens een lekker hapje' te gaan ge bruiken. Met de opening van deze zaak is het centrum weer een pand rijker dat zeer zeker in een behoefte voorziet, vooral nu men hier op zijn gemak kan gaan zitten in tegenstel ling met de frites-wagen waar men slechts staande de versnaperingen kon nuttigen. Ook dit jaar weer waren op de algemene centrale hengstenkeuring te Utrecht de New Forest Pony's aanwezig. Met 128 hengsten, waaron der 55 drie-jarigen, waren zij zeker niet de kleinste categorie onder a de srotere en kleinere broeders. De aanvang van de keuring was van 10 uur vervroegd tot 9 uur, omdat men anders met zo n uitgebreid programma niet in een dag klaar kwam. Ook dit ]afL^^spd®Ir®n?e hal van de jaarbeurs prettig verwarmd en waren er tribunes rond de baan opgesteld, zodat men de dag zo gerieflijk mogelijk kon door brengen. Van de 55 drie-jarige hengsten werden na de eerste bezichtiging 22 hengsten verzocht zich voor een tweede bezichtiging gereed te hou den. Deze groep werd gekeurd in twee maten, de kleine maat tot 1.32 en de grotere tot 1.49. Kampioen van de grote maat werd de vos van H. v. d. Rakt, Furzey Lodge Golden Wonder, een veelbelovende hengst die ook hier in Waalwijk en om streken te ontbieden is. Eveneens een eerste premie kreeg Leisure Bantam. Op de derde plaats met 'n tweede premie Fire Sparket, weer een hengst uit Brabant van v. d. Rakt. Als vijfde Prince David van J. Leyten uit Dongen. Kampioen van de kleine maat werd De Meertjes David, met een eerste premie; deze pony door mij zelf gefokt, is eigendom van C. Ver voorn te Brakel; deze verkoopt de hengst en de vraag is of hij in de buurt zal blijven, daar vele liefheb bers uit het buitenland op de keu ring aanwezig, waren. Op de tweede plaats Prescott Elizabeth No White, van P. Otjens te Den Bosch, met een eerste premie. De overige heng sten kwamen uit het noorden, dus zijn voor deze streek haast onbe reikbaar. Van de 55 drie-jarige hengsten zijn er 13 goedgekeurd, waarvan de kopgroep uit Brabant afkomstig is. Nog niet eerder goedgekeurde ou dere hengsten waren er negen. Drie werden er hiervan goedgekeurd, o.a. Prescott Storiette's Denny, van P. Otjens te Den Bosch. Vier- tot vijfjarige hengsten kleine maat, had dit jaar een verdiende eerste, n.l. Forester top Secret, met een eerste premie, van C. v. d. Ree te Den Bosch, hier te hereiken via de ge broeders Bekkers te St. Oodenrode. Deze zeer kleine hengst van 1.25 is van zeer goede kwaliteit. Vier- tot vijfjarige hengsten grote maat had als kopnummer Burton Blue Streak van Darnkot uit Winterswijk. Floki, de prachtige hengst van v. d. Rakt, op de tweede plaats met een eerste premie. Verder uit Brabant Merrie Matelot en Hoekshors Denny, van v. d. Rakt uit Nistelrode. Battens Driftkop van J. Meeus te Made, Fuego van P. v. Balkom te Uden- hout en Randalls Tirdent van P. Ot jens uit Den Bosch. Zes- tot zeven jarige hengsten was een zeer mati ge rubriek met geen enkele hengst uit deze streek. Ook de 8-jarige en oudere hengsten zijn overwegend uit het noorden, doch «leze rubriek is verrewg de mooiste om te zien. De oude Newtown Dandy uit Win terswijk was favoriet bij de kleine maat, met 'n eerste premie. Zeven tien jaar oud deze hengst en nog 100 procent. Beide kampioenen van deze dag kwamen ook uit deze ru briek, n.l. Prescott Julian voor drie jaar goedgekeurd eerste premie, veelvuldig kampioen, nu ook weer aan de kop. De moeite waard oan eens een merrie naar toe te doen. Reserve-kampioen de Fir Tree Gold Eagle, de ster van het vorige jaar. Uit deze keuring is op te maken dat Noord-Brabant op het ogenblik bij de jonge pony's toonaangevend is. Als fokgebied is onze provincie zeer zeker niet meer uit te vlakken, al hebben we in het verleden dik wijls achteraan gelopen. Hopenlijk blijft het vooruitgaan, want voor pony's bezit Brabant de beste bo dem om goede produkten te kun nen leveren. Marijke van de Ven- Schapendonk PLATTELANDSVROUWEN In het cultureel centrum 'Zidewin- de' werd vorige week door de afde ling Sprang-Capelle van de Platte landsvrouwen een bijeenkomst ge houden onder leiding van de presi dente mevr. De Rooij-Gootjes. Na een welkomstwoord van de presiden- ic gaf mej. Steenbergen aan de hand van kleurendia's een uiteenzetting over kaasbereiding op de boerderij en de fabriek. Vervolgens liet een kaas- keurmeester diverse kazen zien en vertelde boe kaas wordt gekeurd en hoe kaas er uit moet zien. Na deze deskundige voorlichting werden de leden in ds gelegenheid gesteld om diverse kaassoorten te keuren. Ook werden daarna nog een aantal vragen door de keurmeester en mej. Steenbergen beantwoord. Tot slot werd nog een kleurenfilm ver toond, 'Terra Titilus'. Deze avond die werd aangeboden door 'Het Ne derlands Zuivelbureau' was druk 'be zocht en goed georganiseerd. Na 'n hartelijk dankwoord voor de organi satoren van het 'Zuivelbureau' ging iedereen vol van de kaas naar buis. NIEUWE BESTUURSLEDEN Tot nieuwe bestuursleden van het algemeen bestuur van het Protestants bejaardencentrum 'Achter de Hoven' te Sprang zijn door de Kerkeraad der Nederlands Hervormde Kerk in Ca- pelle namens dit college benoemd de heren Jac. Mandema'kers en H. Mesah, zulks in de voorziening in de vacatures van de heer Joh. Pruys- sers wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd en het ver trek van ds R. T. Huizinga naar El- speet. BENOEMINGEN Door het gemeentebestuur is ter gemeente-secretarie tot commies 2e klas benoemd de heer A. Palland te Kampen, thans werkzaam ter ge meentesecretarie te Urk, zulks in de vacature van de heer Strange, die benoemd is op de provinciale griffie te 'snHertogenbosch. De heer Pal- land heeft deze benoemingen aange nomen en hoopt op 1 april a.s. in functie te treden. Tot typiste ter ge meente-secretarie werd door het ge meen tebestuur benoemd mej. I. Riet veld, alhier, met ingang van 10 fe bruari. ZITPLAATSEN Op vrijdag 14 februari a.s. des avonds van 8 uur tot half tien is er de consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk in Capelle gelegenheid tot het opzeggen en ruilen van zit plaatsen. Voor het aanvragen van nieuwe plaatsen zijn er nog enkele beschikbaar. jjiyv- MUZIEKUITV OERING „KUNST NA ARBEID" De muziekvereniging 'Kunst na Arbeid beeft voor haar donateurs en andere belangstellenden j.l. vrijdag avond in het cultureel centrum 'Zide- winde' een zeer geslaagde muziek uitvoering gegeven. De voorzitter der vereniging, de heer A. H. Kerst, sprak er in zijn openingswoord dan ook zijn grote voldoening over uit, dat de zaal praktisch geheel 'bezet was. Hierin zien wij een grote sti mulans voor onze vereniging om op de ingeslagen weg verder te gaan. Spr. heette ook de beschermheer dr N. L. Gerlach alsmede het exe-lid de heer Kraak welkom en zei tot slot, dat de ere-voorzitter burgemeester v. Prooijen verhinderd was deze avond bij te wonen. Hierna gaf hij de avond over aan de directeur de heer Merkx. Kunst na Arbeid opende 't muzikale gedeelte met de mars Scheldegalm van A. J. Maas, waarna het een goe de vertolking gaf van Gerard Bce- dijns stuk Partita Picoola. Na dit nummer volgde de mars Montana van Oscar Tschuor, en -vervolgde het pro gramma met Klckkenfeest van H. v. Lijnschoten. Het optreden van Kunst na Arbeid werd besloten met de mars Arosa van Oscar Tschuor. Het tweede gedeelte van deze avond werd verzorgd door de opvoer ring van de show „Een avondje uit Dit programma is bij het talrijke pu bliek zeer ingeslagen. Allereerst was ei het optreden van het Trio Kees de Nijs. Bewondering dwong vooral af de accordeonsolo's van Kees de Nijs. Ton van den Bos, de zanger in dit Trio wist het publiek mee te krijgen met zijn carnavalssohlagers. Met gro te aandacht volgde het publiek het optreden van The Hadory's en The Movers. Wat deze rasartisten voor 't voetlicht brachten was in een woord af. Het hoogtepunt van deze avond was wel het optreden van De Zan geres zonder Naam. Met veel aan dacht luisterde men naar deze zan geres en het behoeft we! geen be toog, dat ze na haar optreden vele malen werd teruggeroepen om een groot applaus in ontvangst te nemen. Natuurlijk gaf zij daarna nog een toegift, wat eveneens zeer werd ge waardeerd. Het optreden van de ar tiesten werd aangekondigd door con ferencier Bonk Martens wat hem bui tengewoon afging. Na afloop dankte de voorzitter dan ook zeer terecht de artiesten voor hun grote bijdrage aan 't welslagen van deze avond en over handigde de dames artiesten een ca deautje. De Zangeres zonder Naam werd een fraai boeket bloemen aan geboden. Met recht kan Kunst na Ar beid terugzien op een buitengewoon 'geslaagde avond BIBLIOTHEEK GEREF. KERK Ambrosiusw., hoek Mgr. Prinsenstr. Uitleningen: vrijdagavond 8-9 uur ingang: Mgr. Prinsenstraat STICHTING PROTESTANTSE CHR. LEESBIBLIOTHEEK Gevestigd in gebouw Chr. Belan gen. Besoyensestraat 3. geopend or donderdag van 7.15 - 8 uur. SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Geopend: vrijdagavond van 7-8 uur. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Grotestraat 196a - tel. 3787 Jeugdbibliotheek: Maandag 16.00-17.30 uur Dinsdag 16.00-17.30 uur Woensdag 15.00-17.30 uur Vrijdag 14.00-17.30 uur Iedere woensdag wordt er voorge lezen van 14.30 tot 15.00 uur. Volwassenen: Maandag 14.00-16.00 19.00-20.30 u. Dinsdag 14.00-16.00 Woensdag 19.00-20.30 u, Vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 u. Zaterdag 10.00-12.30 13.00-15.00 u.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 1