Groot receptie hoogtepunt 50-jarig bestaan „Kunst en Kracht" ,.V AGENDA Huishoudwenken VOORJAAR IN LEER JAC. VAN MIERLO WISSELTROFEE INGESTELD 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 10 FEBRUARI 1969 2 Stuwende kracht Jubileumboek Waspik Ajax—Benfica op televisie WAALWIJK De moord op Stanley Wilson Heeft U Biedt zich aan: ftSefcte jongeman Van links naar rechts: burgemeester Teijssen overhandigt de heer Van Mierlo een beker; de voorzitter van het feestcomité schenkt hem een boek en door een der meisjes wordt een beker aangeboden. Ter gelegenheid van het 50-jarig estaan, hield de gymnastiekvereni- ging „Kunst en Kracht" zaterdagmiddag een receptie in café 't Vosje te Baardwijk. Het is een grootse receptie geworden, waarbij velen van hun aanwezigheid blijk gaven, niet alleen door woorden, maar ook door middel van geschenken. Speciale woorden werden gericht tot de voorzitter, de heer Jac. van Mierlo, die reeds 50 jaren zijn krachten voor de vereniging heeft gegeven. Besloten werd tot de instelling van een Van Mierlo-trofee, waar telkenjare om gestreden zal worden door de verenigingen uit de omtrek. Burgemeester Teijssen memoreer de in zijn toespraak het feit, dat dit gouden bestaan een grote tijd van voorbereiding had gehad. „Kunst en Kracht" is nog steeds een bloei ende vereniging. Bovendien mogen we echt wel even stilstaan bij dit -gouden jubileum, omdat het niet iedere dag voorkomt dat een ver eniging een gouden jubileum viert. De vereniging heeft in de 50 jaren van haar bestaan wortel geschoten en heeft velen aan zich weten te binden. Een belangrijk feit is, dat „Kunst en Kracht" kans heeft ge zien met de tijd mee te groeien. In 1919 werd gestart met veel enthou siasme en weinig middelen en lang zamerhand is de vereniging tot een -grote bloei gekomen. Men kan spre ken van een vakkundige sportbe oefening. Vele honderden leden heb ben deel uitgemaakt van „Kunsten Kracht" en hebben daardoor elkaar beter leren kennen. De vorming van -gemeenschapszin werd hier door in de -hand gewerkt, wat te vens weer tot uiting komt in de sportiviteit. Een speciaal woord geldt de heer Jac. v. Mierlo, -die gedurende vijftig jaren actief bij „Kunst en Kracht" betrokken is -geweest. Elke vereni ging heeft behoefte aan zo'n stu wende kracht. Maar de heer Van Mierlo is meer dan een stuwende kracht geweest; hij was de motor van „Kunst en Kracht". Een woord van hulde en dank sprak hij tot de vereniging en de voorzitter. Als tastbaar bewijs, overhandigde bur gemeester Teijssen de heer Jac. v. Mierlo een ongegraveerde beker als feestgeschenk voor komende evene menten. De voorzitter van het huldigings comité bracht ook hulde en hoopte o-p succes in de toekomst. „Kunst en Kracht" is een vereniging van meer dan 500 leden. Groei en bloei zijn een eerste doel van de vereni ging. Namens het huldigingscomité overhandigde hij de heer v. Mierlo een cheque. Het zeer fraai uitge voerde jubileumboek werd door de heer v. Mierlo in dank aanvaard. Tevens kondigde hij aan, de instel ling van een Van Mierlo-trofee voor een jaarlijks terugkerende wedstrijd tussen verenigingen uit de omtrek. Namens de sportraad Waalwijk bood de heer Langenhorst, vice- voorzitter, een geschenk onder cou vert aan. Eveneens een enveloppe werd overhandigd door de afge vaardigde van het Kerkbestuur van de parochie St. Clemens, de heer Thijssen. 't Koninklijk Nederlands Gymnastiekverbond was vertegen woordigd door de heer v. d. Heuvel, lid van het hoofdbestuur, die stelde mee te leven met het wel en wee van de verenigingen en zeker met 'n vereniging als „Kunst en Kracht" die haar gouden jubileum viert. Hij hoopte in het belang van de jeugd, dat „Kunst en Kracht" op de inge slagen weg zal voortgaan. Namens het K.N.G.V. bood hij 'n vaantje aan. Benevens bovengenoemde perso nen en deputaties merkten we o.m. nog op, afgevaardigden van de vier Waalwijkse voetbalverenigingen, 't Bureau Sportkeuring, het K.G.V., O.W.S., Ons Huis, Taxandria uit Oisterwijk, St. Herman-Jozef uit Drunen, Kracht en Vlugheid, Cor- nu Copiae, Gilde St. Ambrosius, Harmonie St. Jan, E.M.M., Avond vierdaagse en afgevaardigden van de Waalwijkse V.V.V. Uit eigener beweging waren er verder nog ve len persoonlijk gekomen om de ver eniging te fêteren. In zijn dankwoord zei, de door 't K.N.G.V. tot lid van verdienste be noemde heer Jac. van Mierlo, het prettig te vinden, te weten dat zo- velen meeleven met „Kunst en Kracht". Het is onmogelijk tot een ieder persoonlijk een woord van dank te richten, maar een uitzonde ring wilde hij toch wel maken voor het gemeentebestuur, dat een zo daadwerkelijke steun betekent voor „Kunst en Kracht" en voor 't feest comité, dat kosten noch moeite ge spaard heeft deze jubileumviering te maken tot een unieke gebeurte nis in de annalen van „Kunst en Kracht". Donderdag houdt de gemeente raad van Waspik om 19.30 uur haar openbare vergadering. De agenda luidt: 1. Opening; 2. Vastelling van de notulen van de vergadering van 9 januari 1969; 3. Ingekomen stukken en medede lingen. 4. Behandeling van de beroeps schriften van A. Kamp en Wed. C. Pruijssen te Waspik tegen het besluit van b. en w., waarbij af wijzend is beschikt tot het bou wen van een zgn. 'nishut'. 5. Voorstel tot het instellen van N. Br., waarbij het bedrag per leer ling over 1968 nader is vastge steld; 6. Voorstel tot het vaststellen van een voorschot op de exploitatie vergoeding aan de besturen van bijzondere lagere scholen voor 't jaar 1969. 7. Voorstel tot het vaststellen van een voorschot op de exploitatie vergoeding ten behoeve van de beide kleuterscholen voor het jaar 1969. 8. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag op eigen verzoek aan de heer H. v. d. Haterd als chef-tuinman dezer gemeente. 9. Voorstel tot vaststelling van de gemeentebegroting, dienstjaar'69 10. Aanbieding gemeenterekening voor het dienstjaar 1966 en be noeming van 3 leden voor de Commissie van onderzoek voor deze rekening. 11. Voorstel tot het verlenen van 'n crediet bestemd ten behoeve van de aanleg van een tennisveld op de speelweide. 12. Voorstel tot het aanvragen van een aanvullende uitkering uit 't gemeentefonds voor het dienst jaar 1969. De Europa Cupwedstrijd Ajax Benfica zal door de N.T.S. worden uitgezonden. De uitzending begint woensdag om 20.13 uur en is via Nederland I. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Grotestraat 405, Waalwijk Dagelijks geopend: van 8.30 uur tot 12.30 uur. Uitsluitend voor werkenden boven dien: REGIONALE STICHTING KATH GEZINSZORG LANGSTRAAT e-o. Maatschappelijk werkster: R. M. Adriaansens, Hertog Janpark 9 tel. 2963. vrijdagavond van 7.00 tot 8.00 uur. KATHOLIEK MAATSCHAPPELIJK CENTRUM Parochie St. Clemens en H. Berna- dette, Maatschappelijk Werkster A. C. M. Hoffmans, Bureau: Grotestraat 244a tel. 04160 - 2882. Spreekuur St. Cle- mensparochie, Loeffstraat 54: woensdag 9-10 uur. Spreekuur H. Bernadette in de kleuterschool Hummeloord, maan dag van 6.30 - 7.30 uur, tel. 4588. Parochie St. Jan en O.L. Vrouw, Maatschappelijk Werkster M. A. M. Hoffmans, Bureau: Grotestraat 244a tel. 04160 - 2882. Spreekuur in Be- soijen in de Bernadetteschool, Burg. Verwielstraat 2a, woensdag van 2-3 uur. Parochie St. Antonius, Maatschappelijk Werker F. J. v. d. Stoop, Bureau: Grotestraat 244a, tel. 04160 - 2882. Spreekuur Mulo- school, Hadewychstraat, dinsdag van 2-3 uur, tel. 3412. HULPDIENST WAALWIJK Voor hulp aanbieden en hulp vra gen: tel. 2778, b.g.g. 2604 of 2726. GEMEENTELIJKE SOCIALE DIENST Waalwijk, Grotestraat 196, dagelijks geopend van 8.30 - 12.30 uur. Uitsluitend voor werkenden of volgens afspraak vrijdagavond van 7.00 - 8.00 uur. GEZINSZORG Inlichtingen te vragen bij: Mevr. G. E. van de Veen-Kroon, Westeinde 5, tel. 2449, b.g.g. 2331. STICHTING PROT. CHR. SOCIAAL PEDAGOGISCHE ZORG IN N.B. Soc. Pedagoge: Mej. T. M. Volkers, Odysseu.slaan 27, Eindhoven, tel. 040-35275. Spreekuur: le donderdag van de maand in de Ireneschool, Molen straat, Waalwijk n.m. van 19.00 tot 20.00 uur. Eoodschappen voor mej. Volkers FEUILLETON door Philippa Preston 11. Ook voor kleding worden allerlei le er-imitaties, met meer of minder succes, toegepast. Vermoedelijk is dit de reden, dat écht leer nóg meer op zijn juiste waarde wordt geschat. Vooral in onze streek, met zijn sterke binding aan leer, heeft men 'oog' en waardering voor dit natuurlijk materiaal. Dit voorjaar zal lederkleding weer een belangrijke plaats innemen in de garderobe van de modieuze vrouw. Getuige deze foto kan ook de jeugd nu aan die mode deelnemen. Het links afgebeelde cwergooiertje is vervaardigd van kersenrood nappa- anelineleer. Het middelste pakje is van hetzelfde soepel materiaal in cognac-beige. Rechts ziet U een mosgroen suède pakje, dat vele combi natiemogelijkheden biedt. Zowel hesje als rokje kunnen afzonderlijk ge dragen worden. De modellen werden ons beschikbaar gesteld door de firma Pimlico-shoes, afdeling lederkleding-atelier 'L.K.A.' te Waalwijk. Foto: Gelderlander vakpers „Doe de deur op slot". „Dat is niet nodig". Sonia stond midden in het vertrek en zag er in haar lichtblauwe achterover gedra gen hoedje, dat haar zwarte haren, van een Ierse moeder geërfd, duide lijk deed uitkomen, ongelooflijk jeugdig en kinderlijk uit. „Best mogelijk, maar ik heb het liever. Kom kind, doe die deur nou op slot". Glimlachend tikte hij de as van zijn sigaar, zonder aanstalten te ma ken om op te staan, of de deur voor haar dicht te doen. Zonder een woord te zeggen, ge hoorzaamde Sonia en het slot knip te dicht. Daarna ging ze weer op haar vorige plaats staan. Peters richtte zich nu in zittende houding op, om haar goedkeurend te kun nen bekijken, tevreden over haar hulpeloosheid, die hem altijd reeds had aangetrokken. „Wat wil je van me?" vroeg Sonia op doffe toon. „Jou". Hij lachte om zijn eigen gevat heid. Sonia's ogen schoten vonken. „Ik wil die brieven hebben". „Spijt me heb je de kranten dan niet gelezen?" „Jawel, maar waarom heeft de politie ze dan niet gevonden en hoe komt het dat je nog in leven bent?" „Dat zijn vragen, waarop ik geen antwoord weet, maar de laatste schijnt er op te duiden, dat je het jammer vindt. Dat maak ik ten minste uit je toon op. Die brieven bevinden zich op mijn kamer en al leen ik weet, waar ze te vinden zijn. Ik kan er nu niet bijkomen, maar ik kan aar. de politie meedelen, IS DE WAAKVLAM UITGEWAAID Het zal menige huisvrouw wel over komen, dat door tooh-t of zo, de waakvlam van gasfornuis of geiser uitwaait en dat hebben we dikwijls niet dadelijk in de gaten. Meestal be merken de dat pas, wanneer we pro beren de warmwaterkraan van de gei ser aan te zetten of de kraan van het gasfornuis opendraaien. Maar och dat uitwaaien is geen probleem, even een lucifer erbij en het vlammetje zal weer branden. Dat is eenvoudig ge dacht, maar in de praktijk draait het soms uit op een vervaarlijke ontplof fing die dikwijls ernstige schade aan richt. De oorzaak is, dat er tijdens het uit zijn van het waakvlammetje wel gas stroomt, gas dat zich ophoopt en dat dan door de vlam van de luci fer ineens tot ontbranding ko-mt met alle nare gevolgen van dien. Wan neer we bemerken dat het waakvlam metje uit is, -dan doen we er goed aan, eerst de warmwaterkraan dicht te draaien, of de gaskraan van het fornuis, dan blazen we flink in ds omgeving van het waakpitje, o-pdat het eventueel opgehoopte gas wordt verspreid en dan pas steken we met een lucifer -het waakvlammetje op nieuw aan. Even goed nadenken en juist handelen kan in die gevallen veel narigheid voorkomen 1 worden in de Ireneschool aange nomen. Secretariaat: W. Cox, Weth Smol- dersstraat 22, tel. 4238, Waalwijk. „MOEDERS VOOR MOEDERS" van Organon Oss. Het contactadres voor Waalwijk: Mevr. M. ten Haaff- van Helvoirt, le Zeine 22. tel. 4026 STICHTING WAALWIJKSE MUZIEKSCHOOL Spreexuur directeur: 's woensdags van 2-3 en van 7-8 uur. Wilhelminastraat 4, tel. 3890. STICHTING WELZIJN GEESTELIJK GEHANDICAPTEN OOSTERHOUT. WAALWIJK Sociaal Pedagogische dienst. Rayon: Drunen Heusden, Kaatsheu vel, Loon op Zand. Sprang-Capelle, Waalwijk. Waspik, Soc. Pedagoog J. Leeuwenberg, Grotestraat 244a (voormalig Zusterklooster J. M J.) Waalwijk, tel. 04160-2283. Spreek uren: maandag tot en met vrijdag 9-10 uur, maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur. STICHTING „ST. ANTONIUSHOF" Bejaardencentrum St. Clemenshof Loeffstraat 72, tel. 3445. Bejaardencentrum St. Antoniushof Burg. Smeelelaan 116, tel. 4432 of 4433. PEULVRUCHTEN EN MELK, DE GOEDE COMBINATIE Vooral in de wintertijd worden er -vrij veel peulvruchten gegeten. Peul vruchten zijn een uitstékend voedsel, maar de eiwitten die er in zitten zijn van een bepaald type. Wanneer U als toetje na een maaltijd met peul vruchten, iets geeft van melkproduk- ten, zoals vla, karnemelk- of yoghurt- gerechten dan vormen de eiwitten uit die melkprodu-kten, samen me-t die uit de peulvruchten de beste combinatie die uitstekend is voor ons lichaam en onze gezondheid. Wanneer men op de een of andere wijze reeds melk aan de peulvruchten heeft toegevoegd, zoals bijvoorbeeld wat melk in de erwtensoep, dan is een dergelijk toet je uiteraard niet meer nodig, aange zien de juiste combinatie er reeds is. ELASTIEKEN KOUSEN WASSEN Wanneer men r astie-ken kouseb draagt, dan moeten die kousen uiter aard ook gewassen worden, want ze worden evengoed vuil als andere kousen. Het wassen van dergelijke elastieken kousen is echter een be langrijke zaak, want wanneer we her verkeerd doen, dan kan de elastici teit ernstig worden geschaad en dan zouden de kousen niet meer voor hun doel geschikt zijn. Dergelijke elastieken ko-usen mogen slechts worden gewassen in echte zeep, bijvoorbeeld in vlokkenzeep. Alles gewoon op de hand. Doe ze~ niet in de wasmachine, niet wringen en niet in de centrifuge, want dan gaat het fout. Gewoon wassen op de hand, goed uitspoelen, dan in bad1- handdoeken rollen en rustig laten drogen. Dit drogen vooral niet for ceren door een en ander bij kachel of verwarming te doen. Gewoon nor maal rustig drogen. Dan blijven uw elastieken kousen goed en lang bruik baar maandag 10 februari in uw omgeving een beschadigde auto (rechts zij en achter) zien staan. Kleur: licht of wit. Belt U mij a.u.b. Ik heb grote schade en de man is doorgereden. Tel. 04100-40070. waar ze te vinden zijn, en dan heb ben we de poppen aan het dansen, lieve Sonia". „Waarom liet je me komen??' Sonia deed de uiterste moeite om zich goed te houden en niet flauw te vallen. „Juist om je dat te vertellen en verder om een beetje gezelschap te hebben. Ik zit hier zo eenzaam te wachten op mijn kans er voorgoed vandoor te gaan, want na die moord is het dringend noodzakelijk, dat ik hiervandaan kom. En als ik ga, ga jij met me mee". Sonia kon zich niet langer staan de houden en zonk in een grote stoel. „Neen, dat gaat niet. Ik trouw volgende week. Ik ben er vanmor gen toe besloten", „Dan zul je dat besluit ongedaan moeten maken. Eén boodschap aan de politie en één aan de kranten en dan is onze vroegere verloving een publiek geheim". Haat gaf haar moed. Er schoot vuur uit de kinderogen en er kwam een waardige trek om haar kleine mond. „Wat 'n ondier ben je toch! Om de stumperige liefdesbriefjes van me, die ik schreef met de gedachte, dat ik liever de hele wereld wilde verliezen dan jou. Ik schreef toen neer,w at ik dacht; ook theatrale dingen, die ik misschien niet eens gedacht had; omdat ik niet zo han dig en sluw ben als sommige andere meisjes. Het kwam allemaal zo maar in me op, toen het door jou tot le ven werd gewekt. Ik bewonderde je zo; je was de eerste man, die me ooit een kus gaf. Ik was verliefd om verliefd te zijn, maar nu. Ze kon haar gedachten niet lan ger geregeld in woorden uitdrukken Peters rolde het dekblad van zijn sigaar, dat losgelaten had, weer er omheen en rookte wel een minuut zwijgend door, haar door de rook wolken aankijkend, „Maar dat vond ik nu juist zo aardig die romantiek van je. Ik had zoiets nooit eerder ontmoet en sedert gisteren heb ik aan niets an ders, dan aan jou gedacht en jou terug verlangd en ik heb het erop gezet, je te krijgen. Desnoods mag je het afpersing noemen. Ik heb er nu eenmaal plezier in, zie je?" Weer glimlachte hij, doch ditmaal om zijn eigen gedachten. Er waren al zoveel mensen voor zijn bedrei- ginen gezwicht. „Ik ga nog liever dood, dan Peters schudde het hoofd. „Ik laat je niet doodgaan! Al nam je een slaapdrankje in en liet een brief na, waarin je me vertelde, dat het mijn schuld was, dan. Hij zweeg veelbetekenend. Sonia klemden haar handen ineen om haar tasje. „En dan toe ga verder. Ik raak eraan gewend in zulke diepten van vernedering neer te storten, als ik nooit gedacht had dat bestonden. Ik ben per uur een jaar ouder ge worden sedert het ogenblik, dat ik je voor het eerst om die dwaze brie ven vroeg". „Ik vind je toch zo mooi, als je zo in vuur en vlam staat. Je wordt er zo echt levend door. Ik wou, dat ik meer dingen wist, om je op stang te jagen, maar er schiet mé op het moment niets te binnen. (Wordt vervolgd) voor 's zaterdagsmorgens om evt. bestellingen weg te brengen. Ook evt. voor zaterdag de gehele dag. Buiten Waalwijk geen be zwaar. In bezit van rijbewijs B.E. Inlichtingen: GROTE STRAAT 60, Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 4