De Echo van het Zuiden Deventer bracht geen Nederlandse wereldkampioen KI NIEUWE LA S0NNAMBULA WAALWIJK MIDDELZWARE SHAG I h AGENDA y DE SHAG VOOR FIJNPROEVERS KLUTS KWIJT KAATSHEUVEL Nieuwkuijk Tachos definitief uitgeschakeld Kapelaan v. Gastel nam afscheid van St. Jansparochie DINSDAG 25 FEBRUARI - MUSIS SACRUM GEEN THEORIE J. Bruysfers MIDDELZWARE SHAG PITTIG, MAAR TOCH LEKKER ZACHT Bond onderzoekt structuur van schoenindustrie Nieuwkuijk TWEEDE TREKKING VAN DE TACHOS JEUGDTOTO Uitnodiging Drie Waalwijkers onderscheiden Heropening Rakona Vergadering Sociaal Cutureei Centrum Waardig slot jubileumviering Kunst en Kracht Waalwijk „Memphis Gold" MAANDAG 17 FEBRUARI 1969 92e JAARGANG No. 14 Het heeft de Nedelandse rijders in Deventer niet meegezeten. Ondanks de felle aanmoedigingen van de 24.000 toeschouwers is geen Nederlander er in geslaagd de wereldtitel te behalen. Ook in Deventer toonde de 20- jarige Noorse student Dag Fornaess zich de sterkste, evenals bij de Euro pese kampioenschappen te Inzeil. Kees Verkerk zou zich toch nog kam pioen hebben kunnen laten noemen als hij de 10 km op zijn naam gebracht had maar hij faalde, mede als gevolg van de zeer ongunstige weersom standigheden. Ard Schenk had de pech op de 1500 meter ten val te ko men, hetgeen hem beslist een plaats bij de eerste 3 gekost heeft. In dit toernooi reed hij varressend sterk. De eveneens gevallen Jan Bols kan tevreden zijn met een 9e plaats, terwijl Peter Nottet zaterdag door een goede klassering op de 500 meter (40,8) de basis legde voor een 4e plaats 1. Fornaess (Noorwegen) 2. Claesson (Zweden) 3. Verkerk (Nederland) 4. Nottet (Nederland) 5. Thomassen (Noorwegen) 6. Höglin (Zweden) 7. Sandler (Zweden) 8. Guttormsen (Noorwegen) 9. Bols (Nederland) 10. Stiansen (Noorwegen) 11. Koskinen (Finland) 12. Maier (Noorwegen) 13. Schenk (Nederland) 14. Tsjekoelajev (Rusland) 15. Verheyen (Nederland) 16. Kerstjenko (Rusland) wedstrijden een succes genoemd worden. 500 m. 5000 m. 1500 m. 10.000 m. Totaal 40,3 7.38,0 2.09,1 16.04,7 177,368 40,5 7.36,1 2.08,9 16.22,0 178,177 42,6 7.24,1 2.08,7 16.05,3 178,180 40,8 7.38,9 2.12,1 16.11,3 179,288 40,6 7.38,1 2.11,2 16.25,7 179,428 41,2 7.40,0 2.09,3 16.26,9 179,645 42,7 7.32,3 2.10,6 16.05,5 179,738 42,2 7.29,1 2.13,6 16.05,6 179,908 41,6 7.32,8 2.14,7 16.02,9 179,925 41,4 7.38,7 2.11,1 16.27,2 180,330 42,1 7.39,0 2.12,7 16.26,8 181,573 43,0 7.35,5 2.14,2 16.06,3 181,595 41,1 7.31,3 2.20,8 16.21,3 182,228 42,6 7.41,5 2.13,1 16.44,1 183,322 43,0 7.44,1 2.15,4 16.31,7 184,028 41,2 7.50,0 2.13,4 17.32,9 185,312 Walcheren uit Vlissingen in de laatste fase van de strijd zeker van de overwinning. Een sterker spe lend Tachos in de eerste helft moest in de tweede helft Zeeland de over winning laten. Tachos opent de score na een aan val van Walcheren afgeslagen te hebben, die 2 minuten duurde. Dit is bij handbal het z.g. technisch handbal, wat zenuwslopend is voor de verdediging. Jan Moerlands in de 3e minuut 10, via 11 door Henny Schuwer in de 6e minuut; 21 met een laag en hard schot. Pas in de 14e minuut wordt 't 22 en nu wordt Tachos oppermachtig. Walcheren zakt weg en neemt te grote risico's om erger te voorko men. In de 15e minuut scoort Jan Boom feilloos de afstraffing. In de 19e minuut is het een machtig mooi sprongschot van aanvoerder Gijs mers dat de stand op 42 brengt. Dan blundert de scheidsrechter, om juist in deze succesvolle periode voor Tachos af te fluiten voor rust. Vijf minuten te vroeg. Na protest Van Tachos beslist de scheidsrech ter dat die 5 minuten dan maar in de tweede helft erbij komen. Na 'n rust van een paar minuten (nor maal 10 minuten) begint de wed strijd in de opstelling als voor de rust en worden de 5 minuten van de eerste helft gespeeld, waarna ge draaid wordt en meteen weer ver der gespeeld. Van de algehele ver warring maakte Walcheren gebruik om naar 44 te spelen, maar Gijs Hamers maakte 5-4. Dan zet Wal cheren langzaam maar zeker door. 't Wordt 610 en Jan Boom scoort -710, doch een penalty wordt door Tachos gemist. Walcheren haalt al le tempo bij Tachos eruit door weer op balbezit te spelen. Beide ploegen weten nog enkele malen te scoren, maar het kampioenschap is voor Walcheren, dat met 10—15 wint. A Kapelaan Fr. van Gastel gaat de ze week de parochie van St. Jan te Waalwijk verlaten in verband met zijn benoeming tot pastoor van de parochie van de H. Martinus te Dommelen, gemeente Valkenswaard In alle missen heeft hij zondag af scheid genomen van de parochianen voor wie hij zich gedurende 10 jabr heeft ingezet. Om lo uur celebreer de de scheidende kapelaan met as sistentie van deken J. Maessen, pa ter Van der Schoot en aalmoezenier Van Berkel in de kerk van St. Jan een plechtige hoogmis. In zijn af scheidspreek gaf hij een terug Dlik op de afgelopen tien jaren en begon zich daarbij op de betekenis van de veranderingen, die zich gedurende deze jaren, in de kerk hebben voor gedaan. Onder leiding van de heer G. Duy- velaar zong het gemengd koor "Die Spatzenmesse" van Mozart, daarbij op het orgel begeleid door de heer Louis Sars. 's Middags namen ve len de gelegenheid waar om op de pastorie van St. Jan persoonlijk af scheid te nemen van kapelaan Van Gastel,- die zich vooral op onder wijsgebied zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Onder de vele oelangstel- lenden bevonden zich naast Burg. J. Teijssen vertegenwoordigers van verschillende onderwij sinstellmgen en van verenigingen, waaraan ka pelaan Van Gastel verbonden ;s ge weest Zaterdag 22 februari heeft de installatie tot pastoor te Dommelen om 15.3C' uur plaats. A.s. dinsdag 18 februari AUTO-RIJSCHOOL v/h Akkermans Wijnruitstraat 35 Waalwijk tel. 04160 - 4745 De katholieke bond van werkne mers in de industrie, St. Willibror- dus, heeft een onderzoek ingesteld naar de structurele problemen, waar mee de schoenindustrie in Noord- Brabant worstelt. Het rapport van dit onderzoek verschijnt binnenkort. Het bevat enige adviezen ter verbete ring van de situatie in de schoenindu strie. Het onderzoek naar de problemen in de Brabantse schoenindustrie is vrijdag in Utrecht door de heer H. M. de Groodt, voorzitter van de ka tholieke hond van werknemers in de industrie, bekendgemaakt op een bondsraadsvergadering van zijn orga nisatie. De bond St. Willilhrordus heeft veel leden in de schoenindus trie. Tijdens de bondsraadsvergadering van St. Willibrordus heeft de heer De Groodt vrees uitgesproken over 't gevaar, ,,dat ons land dit jaar op nieuw met een bestedingsinflatie zal worden geconfronteerd". Vooral de prijsontwikkeling baart hem zorgen. Volgens de heer De Groodt vindt de dreigende overbesteding zijn oorzaak in de stijgende investeringen en over heidsuitgaven. Hij prees de beper kende maatregelen, die de overheid op dit punt heeft genomen. Een bijzonder punt op de agenda was de toetreding van de katholieke hond van kleding- en textielwerkne- mers (Kletex) tot de federatie, die de katholieke mijnwerkersbond en de bond St. Willibrordus vorig jaar heb ben aangegaan. Wanneer de federa tie van de drie vakbonden straks zou leiden tot de stichting van één indus trie-bond binnen het Nederlands Ka tholiek Vakverbond (NKV), zal deze 95.000 leden tellen. (De Volkskrant) JAARVERGADERING KVO De KVO afd. Nieuwkuyk hield in het patronaat een drukke jaarver gadering Mevr. A. Snoeren verwel komde in haar openingswoord het bestuur en alle leden en tevens mej. Biljaart, medewerkster van de eco nomische huishoudelijke voorlich tingsdienst van de NCB. Na de be stuursverkiezing hield mej. Beljaars een causerie, waarin zij haar taak bij de economische huishoudelijke voorlichtingsdienst uiteenzette. GESLAAGD Onze oud-stadgenoot de heer J. W. Dekkers, slaagde aan de Univer siteit te Nijmegen voor semi-arts. NCVB AFD. WAALWIJK E.O. De eerste vrijdag in maart, dit jaar dus op 7 maart zal D.V. de Vrouwen Wereld Gebedsdag gehou den worden in de ontvangruimte van de Geref. Kerk aan de Ambro- siusweg om 8 uur 's avonds. Laten wij, die het voorrecht hebben ear gebedsdag te mogen houden, de gro te nood in de wereld en van onze eigen kring aan God voorleggen en met dankbaarheid in ons hart voor alles wat ons geschonken wordt, in het vaste vertrouwen mogen bid den: "Zie hier zijn wij, wij komen tot U". Het thema van de liturgie is: Samen naar Christus toe groeien. Het onderwerp, de schriftlezingen en de gebeden zijn aangegeven door vrouwen uit Sierra-Leone, Ni geria, Ghana, Zuid-Afrika, Kongo, Zambia en Kenya. Moge deze sa menkomst, evenals verleden jaar, veel belangstelling opwekken. LA SONNAMBULA De Liedertafel Oefening en Ver maak zal op 25 februari in Musis Sacrum een uitvoering geven van de opera La Sonnambula. In ver band met ziekte van enkele mede werker^ moest de uitvoering enige weken geleden uitgesteld worden. De bezetting van toen heeft men kunnen handhaven. W. KLIJN NIEUWE VOORZITTER BEJAARDENBOND Donderdagmiddag hield re RK Bond van Bejaarden en Gepensioneerden in Waalwijk haar jaarvergadering in het parkpaviljoen. Het voor naamste punt op de vergadering vormde de verkiezing van 'n nieu we voorzitter, doordat de heer Klerx om gezondheidsredenen be danken moest. Gekozen werd nu de heer W. Klijn. Een lezing werd gehouden door diocesaanbondsvoor- zitter J. Zwart uit Nijmegen. Ter gelegenheid van carnaval zal maan dagmiddag in het parkpaviljoen 'n kaartconcours georganiseerd wor den. SOOS MEMPHIS GOLD Afgelopen zaterdag heeft Mem phis Gold tijdens het zeer geslaagde karnavalsbal het 350ste lid kunnen inschrijven. Het was Herma van der Horst uit Tilburg. Zii kon uit han den van de vroedschap 'n fles cham pagne en een platenbon in ont vangst nemen. Ook vanavond zal de karnavaleske sfeer niet ontbre ken in Memphis Gold. De vroed schap heeft ook nu voor enkele pre sentjes zorggedragen. Zo zijn er voor het mooiste paar, de origineel ste groep en de grootste "lolbroek" respectievelijk 'n fles champagne, f 20,- en 10 pullen bier beschik baar gesteld. Het cognacvat is van avond geopend vanaf 8.11 uur, GEVONDEN EN VERLOREN Verloren: etui met ballpoint; gou den herenhorloge; groene pukkel m. boeken; boekentas met inhoud; por temonnee met inhoud; damesporte monnee met inh.; bisambontmuts; agenda; huissleutels; beige porte monnee met inh.; bruine portemon nee met inh.; bruine boekentas met inh. bruine lederen portemonnee; twee aesculaapvignets; herenhorlo ge en een beige damesrok in 'n pa pieren zak. Gevonden: witte balletschoentjes; gekleurde kinderwanten, een sport schoen; damesparapluie; dames wanten en een muts; zwarte spaniel en een herdershond, reu. De inleg was 652,10. Het juist raden van dit bedrag leverde de eerste prijs op voor mevr. Hurk- mans, Paul Krügerstraat 4, H. Don ders, Albr. Rodenbachstraat 5, L. Bayens, Burg. Smeelelaan 28 uit Waalwijk en A. v. Son, Kerstraat 53 uit Elshout. Ieder ontvangt ƒ24,45. De tweede prijs ging naar J. Tim mermans, St. Antoniusstraat- 138 te Waalwijk, met een geraden inzet van ƒ652,11. Hij ontvangt ƒ65,21. De derde prijs moest eveneens ge deeld worden en ieder ontvangt 10,87. De winnaars zijn: J. Jehoel, Grotestraat 101, Dromen met een inleg van 652,M. de Zeeuw, v. Rijcevorselstraat 3, Loon op Zand met hetzelfde geraden bedrag en C. Batist, Hoofdstraat 153, Kaatsheu vel met een geraden inleg van 652,20. De prijzen worden thuis bezorgd. Eventuele reclames tot donderdagavond bij 't secretariaat, v. Lovenlaan 6, Waalwijk. Het bestuur van de Stichting Sociaal-Cultureel Centrum Waalwijk, nodigt de besturen van alle sociale, culturele en maatschappelijke verenigin gen en instellingen uit tot bij woning van een vergadering op donderdag 20 februari a.s. te 20.00 uur in Hotel Verwiel, Waalwijk, Grotestraat 208. In deze vergadering zullen o.a. de instelling van een Algeme ne Raad van het Sociaal-Cul tureel Centrum, alsmede de uitbreiding van het bestuur van de Stichting, aan de orde worden gesteld. Op donderdag 13 februari werden door de burgemeester van Waalwijk op verzoek van de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen aan een drietal personen uitgereikt de bron zen draagmedaille, de bronzen leg- medaille en het daarbij behorende getuigschrift van genoemde Maat schappij. Aan het doortastend op treden van deze drie personen, me vrouw G. W. M. Pullens, Bloemen- oordplein 46, de heer H. L. C. Pul lens, Vooreinde 25 en de heer C. Veltman, Thorbeckelaan 4, is het te danken, dat de 3-jarige Stephan Slaats, Ganzerikstraat 15 op 31 mei 1968 van de verdrinkingsdood kon worden gered. Stephan was te wa ter geraakt in de waterpartij langs de Wederikstraat in Bloemenoord. Het jongetje werd als levenloos uit het watergehaald door de heer Pul lens, die meteen begon met mond op mondbeademing. Nadat deze la ter door de heer Veltman was afge lost, lukte het tenslotte aan mevr. Pullens-Appels na ongeveer 10 min. de ademhaling van het jongetje weer op gang te brengen. Eerst ruim 6 uur later was Stephan in het ziekenhuis weer volledig bij be wustzijn. Bij de korte plechtigheid van de uitreiking ten gemeentehuize wa ren o.m. aanwezig Stephan met zijn ouders, de burgemeester, de secre taris, wethouders Van Heeswijk en Van Eijl, de directeur van gemeen tewerken en de inspecteur van po litie. Vrijdagmiddag heropende Rakona te Waalwijk haar geheel gemoder niseerde en uitgebreide zaak in elec- trische apparaten. De zaak is eens zo groot geworden voor wat be treft de oppervlakte. Het linkse ge deelte van de straatzijde af gezien, wordt in beslag genomen door de collectie koelkasten, wasmachines, etc., terwijl het gedeelte rechts be stemd is voor radio, t.v. en wat dies meer zij. Het geheel heeft een modem tintje. Men heeft een harmonie weten te bereiken tussen het pand en de ar tikelen. Ook de verlichting, die men zelf aangelegd heeft, doet het goed. De verbouwing geschiedde door Maas uit Waalwijk. In het centrum van Waalwijk is er weer een fraai pand bijgekomen. Donderdag 20 februari zal er in Hotel Verwiel te Waalwijk een ver gadering worden gehouden door 't voorlopig bestuur van de Stichting Sociaal-Cultureel Centrum. Over gegaan zal worden tot de instelling van een Algemene Raad van het Sociaal Cultureel Centrum en een advies tot uitbreiding van het be stuur van het centrum. Ook zal be sproken v/orden een plan de cam pagne ter verkrijging van financiële steun. De aanwezigheid van bestu ren van Sociale, Maatschappelijke en Culturele verenigingen en instel lingen in de gemeente Waalwijk zal zeer op prijs worden gesteld. Met een perfekt georganiseerde en op hoog peil staande turndemon- stratie heeft Kunst en Kracht 1919 zaterdagavond in de Taxandriahal het feestprogramma rond haar 50 jarig bestaan besloten. Deze jubileumuitvoering werd spe ciaal gegeven voor de ouders van de leden teneinde deze te laten zien wat er op de lessen geleerd wordt, welke vorderingen hun kin deren gemaakt hebben en vooral tot welk een hoog turnpeil ver schillende leden zich reeds hebben opgewerkt. Ondanks de barre win terkou en de carnavalsviering ga ven vele ouders en genodigden van hun belangstelling "blijk. Zij heb ben kunnen genieten van een zeer afwisselend non-stop programma waarin op alle turntoestellen kra nige staaltjes van lenigheid en zelf beheersing worden gedemonstreerd, alsmede sierlijke ritmische-, bal- en hoepeloefeningen, dansjes en een behoorlijk kindersprookje. Een rappe, fraai uitgedoste clown bracht op handige manier een vro lijke noot in diverse nummers. Zon der enig hiaat liep het gehele pro gramma vlot en in keurige orde van stapel. Het aandachtige publiek be loonde de prestaties herhaaldelijk met waarderend applaus. Hulde aan alle deelnemers (sters) en niet minder aan hun leider, de heer A. v. d. Wiel en leidster mevr. Rob- ben-Lombarts en mej. M. Schoe- mans voor deze op hoog peil staan de demonstratie, die bewees dat er bij het 50-jarige Kunst en Kracht volop turntalent aanwezig is, waar van men in de toekomst klinkende prestaties mag verwachten. 1 - - - Generale repetitie voor dames en heren van Liedertafel in Musis Sa crum om 8 uur op 24 februari. Woensdag a.s. 19.30 uur: repetitie dames en heren van Liedertafel in De Twee Kolommen: Zondag a.s. geen repetitie voor de Liedertafel. Tegen beloning terug te bezorgen vanavond tussen 20.11 uur en 02.11 uur VROEDSCHAP GOUDEN BRUILOFT Op donderdag 20 februari a.s hoopt het echtpaar M. Moolensohot- Hollants, resp. 73 en 69 jaar, en wo nende aan de Gasthuisstraat 133, zijn gouden bruiloft te vieren met hun kinderen en kleinkinderen. Dat feest zal 's morgens om tien uur wor den ingezet met een plechtige Eucha ristieviering in de parochiekerk van St. Jozef, waarna de stoet zioh naar het feestadres, hotel 'De Kroon zal begeven. Hier zal na het diner om streeks vijf uur het feestcomité eerst namens de buurtbewoners gelukwen sen komen aanbieden, gevolgd door de feestelijke receptie, waarbij het gouden paar en kinderen, als exploi tanten van het bekende bedrijf 'Lexi- fran', veel belangstelling zal genie ten uit de zakenwereld. Rond 8 uur 's avonds brengt een van de plaatse lijke harmoniegezelschappen 'het gou den naar tenslotte een serenade. VOLKSUNIVERSITEIT Op donderdag 20 februari a.s. zal mr H. Lelie, directeur van het insti tuut Schoevers te Tilburg, voor de Volksuniversiteit een lezing houden over 'Na-schoolonderwijs'. Na-schoolonderwijs is zowel kwalita tief als kwantitatief een belangrijk verschijnsel. In de toekomst zal door de ontwikkeling van de techniek en de snelle veranderingen in de maat schappij dit onderwijs steeds belang rijker gaan worden. De heer Lelie zal na een beschrijving van de hui dige situatie zijn prognose geven voor de meest wenselijke ontwikkeling van deze vorm van onderwijs in de toe komst. CURSUS BLOEMSCHIKKEN Het bestuur van de Volksuniversi teit vindt het bijzonder prettig dat het ook dit seizoen een cursus Bloem schikken kan houden. Bij voldoende deelname, minimaal 20 personen, zal deze cursus gegeven worden op dins dag 4, 11 en 18 maart a.s. in de Levensschool. Het is de bedoeling dat op de eerstgenoemde avond kleu rendia's vertoond worden en de twee. volgende avonden door de cursisten zelf bloemstukjes worden gemaakt, onder leiding van de heer Van Ger- wen uit Tilburg. De kosten hieraan verbonden bedragen 7,50 per per soon, het materiaal aan bloemen is hierbij inbegrepen. Belangstellenden kunnen zich vóór 22 februari a.s. opgeven bij mevr. C. Roest-van de Sandt. Pieter Breugelstr. 26, Kaats heuvel, tel. 3088. PONY-CLUB KAATSHEUVEL Vorige week hield de Pony-club Kaatsheuvel haar jaarvergadering, waarop de bestuursverkiezing plaats vond. Het bestuur is thans samenge steld als volgt: voorzitter J. Zijlmans, secr.-pennigm. E. Stapelveld, com missarissen: J. v. Noije-Hamers, J. Wintermans en H. Kuijs. De heer P. Wintermans treedt tevens op als instructeur, daarin bijgestaan door mej. N. Zijlmans. Het ligt in de bedoeling van tijd tot tijd aangaande de vorderingen en prestaties van de club mededeling te doen. DE COMMISSIE TOT WERING VAN SCHOOLVERZUIM Ne de gemeenteraadszitting van vorige week donderdag werd in het nieuwe gemeenschapshuis door B. en W. officieel afscheid genomen van de commissie tot wering van schoolver zuim, die volgens de genomen rege ringsbesluiten met ingang van 1 jan. haar werkzaamheden beëindigd ziet. Burgemeester Van Erp achtte de be ëindiging van de werkzaamheden van deze commissie op deze wetbepaling niet te mogen passeren, zonder hier aan een officieel tintje te geven. De commissie heeft in de jaren, dat zij haar taak verrichtte blijk gegeven, dat zij met toewijding en tact haar diensten bewezen heeft. Hij brengt de leden, waarvan voorzitter Eijke- mans door familie-omstandigheden niet present kon zijn, dank voor haar werkzaamheden. De nieuwe richting, die in het onderwijs gekomen is, maakt ook in de behandeling van de schoolverzuimen 'n andere wijze van behandeling noodzakelijk, waardoor deze. rechtstreeks onder gemeente- toezicht komt te staan, inplaats van de aangifte aan de commissie met verdere behandeling over de school inspecties naar de rechtbank. De heer Tuerlings, vanaf 1957 secretaris van de commissie dankte de burgemees ter voor de ontvangst ten gemeente huize en de woorden van dank en waardering tot de commissie gericht. Hij besloot zijn dankwoord met een beknopt overzicht van wat in de ge passeerde 6 jaren door de commissie behandeld is, waaruit bleek, dat in totaal 58 zittingen gehouden werden, waaiop 206 aangiften behandeld werden, waarvan in 159 keren de verzuimen als ongeoorloofd aan de inspecties werden doorgegeven ter verdere behandeling. Met de over handiging van alle secretarie-beschei den en een gezellig napraatje werd deze voor de commissieleden zeer ge waardeerde avondzitting besloten. LEZING CULTURELE KRING In de aula van de Abdij Mariën- kroon zal mevr. Alice M. G. Krij- kamp-Mommersteeg voor de leden van de Culturele Kring een lezing houden met dia's op 20 februari a.s. Reeds enkele malen bezocht mevr. Krijkamp-Mommersteeg Finland en Lapland. Van leven, wonen en wer ken daar in het hoge noorden van Europa, maakte zij uitgebreide re portages. Elders heeft men al eer der met haar werk kennis kunnen nemen.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 1