Carnaval 1969 in Waalwijk op eenlgrandioze wijze ingezet Gemeenteraad Loon op Zand keurt bestem mingsplan «Markt»-Kom Kaatsheuvel goed mannelijke arbeidskrachten en jongens ter opleiding meisjes Capelle DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 FEBRUARI 1969 Stijgende lijn in geslaagde Kaats- heuvelse jeugd carnavalsoptocht Loon op Zand Waspik Vlijmen carnaval knotwilgendam Raad niet voldoende voorgelicht Gloedvol betoog Kritiek op middenstand Drunen Sprang-Capelle De N.V. Zilver- en Staalwaren- industrïe „Nieuwpoort" te Nieuwpoort (Z.H.) L Zondagmiddag werd het carnavalsfestijn in Waalwijk min of meer of ficieel ingezet door een ontvangst op het gemeentehuis door Burge meester J. Teijssen, vergezeld van de beide wethouders, de heren v. Eijl en v. Heeswijk van Prins Juli met zijn voltallige gevolg en het Waalwijks carnavalscomité. Uw rijk zal van korte duur zijn, aldus burgemeester Teijssen, en er wordt onzerzijds graag aan medegewerkt om deze korte duur te kunnen doen slagen. Een paar dolle vreugde dagen op een jaar mag wel. Hierna overhandigde hij Prins Juli de sleutels van Schoenlapperslaand. Prins Jul I zei, dat Waalwijk rijp was om carnaval te vieren en dat m enecht niet buiten de plaats be hoeft te gaan. Burgemeester Teijs sen kreeg een hoge onderscheiding uit handen van Prins Jul I omge hangen. Tevens werd hem een vlag met kleuren van de gemeente Waal wijk overhandigd, die als teken van het Carnavalsrijk drie dagen zal wapperen van het gemeentehuis. De voorzitter van het carnavals comité, de heer J. Hesselberth, dankte het gemeentebestuur voor hetgeen het afgelopen jaar gedaan is. De medewerking van de burge rij had beter kunnen zijn, maar het valt hunnerzijds toch wel te begrij pen, omdat ze eerst eens met dit comité de kat uit de boom willen kijken. Maar we bouwen voort om carnaval 1970 nog beter te doen slagen. De carnavalsoptocht die door een gedeelte van Waalwijk trok, had veel bekijks, ondanks het schaatsen op de t.v. Een groot aantal opge tuigde wagens reden mee en daar naast waren er ook nog een groot aantal groepen. Op het Raadhuis plein was 't burgemeester Teijssen die nog een kort woord sprak. Na hem hadden Prins Juli en Jeugd prins Kees I nog goede raadgevin gen voor de komende dagen. De wisselbeker voor de beste wagen werd dit jaar toegekend aan de car navalsvereniging de Vossekoppen, Koud, bitter koud was het zondag ook in Kaatsheuvel, maar hartver warmend was de deelname aan en daarnaast vooral ook de verzorging van de derde jeugdcarnavalsoptocht, die daar 's middags rond een uur van start ging. De verwachtingen, dat deze stoet die van beide voorgaande jaren zou gaan overtreffen, zijn in alle opzichten bewaarheid en de dik wijls verkondigde mening, dat Kaats heuvel niet carnavals-minded zou zijn, werd daarmee deze middag vol komen geloochenstraft. Vooral voor het organiserend co mité was dit alles een prettige ver rassing, temeer omdat de oorspron kelijke opgave van het aantal deel nemende wagens en groepen ter elf der ure aanzienlijk werd aangevuld door vertegenwoordigers van diverse straten, die zich in alle stilte hadden voorbereid en soms spectaculair voor de dag kwamen. Het gevolg was, dat deze geslaagde carnavalsoptocht, die alleen door het centrum van Kaats heuvel trok, een lengte van ruim een halve kilometer in beslag nam. Daar in trof men zoals gebruikelijk van al les aan, maar vooral de B.T.W. en de fabeltjeskrant waren toch duide lijk favoriet. De beoordelende jury had wel even tijd nodig om tot een uitspraak te komen, die natuurlijk wel niet ieder een zal bevredigen. Maar men was daarnaast van oordeel, dat niet het bescheiden prijsje, maar het deelne men aan dit gebeuren voorop moet staan. Overigens is het comité met het organiseren van deze optocht weer een ervarin grijker geworden, die men zich voor het voigend jaar ten nutte hoopt te maken. Want in 1970 wil men in Kaatsheuvel met de carnaval echt en volledig van de grond komen. Voor de optocht zal daarbij vooral als uitgangspunt dienen de historische stoet, die in april a.s. bij gelegenheid van de raadhuisfeesten gepresenteerd gaat worden. De grote man, die hier van de touwtjes in handen heeft, de heer Piet Borsten, maakte zondag reeds ijverig notities in z'n kladboek je van hetgeen aan zijn ogen voorbij trok. Rest te vermeiden dat alle deelne mende kinderen 'n traktatie ontvin gen en dat de jury tot de volgende uit lag kwam: Wagens: 1. De Kurkentrekkers (car naval komt van binnen uit), Vossen- bergselaan; 2. Carnaval in rioool ('t Hoekje); 3. Winterkampeerders Pt Hoekje); 4. De Fabeltjeskrant (Hil- sestrant); 5. Harem (Juliana v. Scol- hergstraat); 6. Ketelhuis (de centraie verwarming) van de wijk Pannehoef. Groepen: 1. Sneeuwwitje (Willem II- strait); 2. De Zuipschuit (Hoofdstr.- v.est); 3. Schateiland (Dr. Nolens- straat). Vertegenwoordigers van de prijs winnaars uit de verschillende wijken, kunnen de prijs komen afhalen op het VVV-kantoor ten gemeentehuize van af half negen tot half een v.m. die deze mededeling van de jury, die bestond uit Br. Marios, de heer Boom en de heer Hens, met veel ge juich ontvingen. Er waren zo'n 22 deelnemers, waarvan een aantal buiten mededinging meedeed aan de optocht. De verdeling van de prijzen was als volgt: Wagens: le prijs De Vossekoppen, 2e prijs De Vrolijke Hoef, 3e prijs De Tekswippers. Loopgroepen: le prijs De Nacht uilen, 2e prijs De Toetskappen, 3e prijs De Tekswippers. Jeugdgroepen: le prijs Jeugd drumband, 2e prijs De Ponyclub. Na afloop van de optocht vond een traktatie plaats van alle school kinderen op de speelplaats van de Broederschool. De gehandicapte kinderen ontvingen de traktatie thuis. Na de optocht bracht de jeugdprins een bezoek aan het zie kenhuis. Na een koffietafel in café J. Passier, werd 'n bezoek gebracht aan de verschillende gelegenheden waar de carnavalsverenigingen hun thuis hebben. Vanmidag kon de jeugd genieten van een film in Musis Sacrum. Te gelijkertijd werd in café 't Vosje een jeugdbal gehouden, dat met een bezoek vereerd werd door de jeugd prins en zijn gevolg. Vanavond zul len Prins en gevolg nog verschil lende Waalwijkse gelegenheden be zoeken. Tot nu toe kan Carnaval 1969 in Waalwijk als zeer geslaagd worden beschouwd, hetgeen voor de toekomst alle beloften inhoudt. VERLOOP VAN CARNAVAL Ondanks het slechte weer is de carnaval toch goed ingezet. De sneeuw en de gladheid van de we gen heeft de organisatoren genoopt de kinderoptocht van de Stichting Jeugdbelangen niet te laten door gaan. Vandaar werden de kinderen die er aan zouden deelnemen uit genodigd in het Cultureel Centrum te komen en daar de middag op een carnavaleske wijze door te brengen. Daar werd door hen gedanst en spontaan meegedaan, zelfs de kape laan sprong onder de kinderen rond. De Karreblazers afgewisseld door plaatjes hebben de jeugd heel goed bezig gehouden. Na afloop kregen de kinderen allen een traktatie. Op de avond hebben The Reflections de grotere jeugd beziggehouden in het Cultureel Centrum. Het was er bij zonder druk en erg gezellig Tege lijk was de Weinstube open. Zaterdag was bij Concordia het carnavalsbal voor de Uno Animo- Veteranen. De muziek werd daar verzorgd door The Flying Stars. Hier werd gefeest met de perso neelsclub van de Ned. Spoorwegen van Tilburg. Bij Sophia was het 'n avond voor de leden en donateurs. Zondag was het kindermatinee bij Van Gompel, Concordia en So phia. De Prins, Konharsoph II van Sophia, bracht zondag een bezoek aan de bejaarden van het Gerla- chuspension, waar in de mannen zaal allen werden getrakteerd. De hofkapel liet de carnavalsschlagers horen. Ook werd door de Prins en zijn gevolg een bezoek gebracht aan het ere-lid van "het Vetleer" Burg. Van Erp te Kaatsheuvel. Conny Vink en Het Midnight Kwar tet zorgden zondagavond bij Con cordia voor een grandiose avond. Bij Sophia deed om 8.11 uur Prins Harsoph zijn intrede. Vandaag, maandag zijn Concordia het Cultureel Centrum, Van Gom pel en Sophia weer de trekpleisters. Dinsdag zal harmonie Concordia als het weer het toelaat met fak kels door het dorp trekken om 'n slot aan dit feest te maken, met me dewerking van Willy Alberti. Dan zal ook de Prins bij Sophia afscheid nemen en in het Cultureel Cen trum zal het Demasqué zijn in "het Theebuikenlaand". CARNAVAL, HET BESTE MEDICIJN TEGEN DUFHEID Het beste medicijn tegen de duf heid is het carnaval, aldus Prins Bart van 't Waspikse Maoneblusserslaand, kort nadat hij door burgemeester Welling officieel was geïnstalleerd. van benoeming en de proclamatie hadden voorgelezen hesen burge meester Welling en eerste wethouder R. van Dongen zioh in de boerekiel, compleet met zakdoek en pet. Op het koude podium in plan Noord sprak burgemeester Welling zijn bewonde ring uit over het werk van het comi té kinderkamaval en de acht buurt verenigingen. „Met voortvarendheid hebt gij gewerkt en het resultaat is grandioos. Met de sleutels van het stadhuis draag ik U prins Bart, ook de verantwoordelijkheid over. Maar met de inwoners van het maoneblus serslaand zul je weinig moeite heb ben. Ze zullen met hun warm hart voor het carnaval de koude wel ver geten. Maak er een goed gekkenhuis van, ik wens je heel veel leut". Prins Bart beklom vervolgens weer zijn zetel, hoog op de rug van een levensgrote olifant. Enkele muziek gezelschappen bliezen er de moed weer in en daar vervolgde de stoet haar roete. De jury die de 25 wagens van de kindercarnavalsoptocht be oordeelden, de heren Suermondt, Schiks en Stokwielder uit Waalwijk, rapporteerden ondermeer: een zeer goede optocht met over het algemeen keurig afgewerkte wagens. Jammer dat ei zo weinig loopgroepen werden geformeerd. Voor een volgende op tocht zitten hier toch wel veel moge lijkheden. Uitslag: 1. Rick de Kikker, Spoor straat; 2. Paard van Troye, Schotse Hooglandersstraat; 3. Fabeltjeskrant, Benedenkerkstraat; 4. De Iwo's, Plan Noord; 5. Boemelend door Maone blusserslaand, Tussen kanaal en Spoor. Eervolle vermeldingen waren er voor de Theepoppen, Spoorstraat De carnaval werd in Vlijmen za terdagmorgen ingezet met de trak tatie voor de kinderen van de kleu terscholen. Hierna werden de lang durige zieken een traktatie bezorgd. Om 20.00 uur werd gestart met de bejaardenavond in café Ant. Klerks die door Burg. Schweitzer werd ge opend. Ruim 200 bejaarden waren aanwezig met het Prinselijk gevolg, Raar van Elf en de hofkapel. Met alle belangstellenden erbij was de zaal te klein. Burg. Schweitzer had voor dé oudjes een belangrijke me dedeling in verband met de bouw van een bejaardensoos. Hij maakte tevens bekend wie van de bejaar den de eerste steen zal leggen. Het was mevr. Wolfs-Stupers. Alles bij een was het een gezellige avond, waaraan verschillende oudjes mee werkte met voordrachten en decle- matie. Ook het orkest en vooral De Brillanta's, de Prinselijke Hofkapel met de dansmarietjes, die dit jaar goed getraind werden door mevr. De Graaf, lieten een mooie demon stratie zien. Zondagmiddag 0m ruim half twee arriveerde de Prins en gevolg met een prachtige wagen aan de Ken- nedybrug Daarna ging men naar 't Plein, waar Knillis werd onthuld. Hierna ging de Prins en gevolg naar het gemeentehuis, waar Burgemees ter Schweitzer de Prins hartelijk toesprak en de sleutel overhandig de. Op het gemeentehuis werd de ere-wijn gedronken en werd even gezellig de carnaval besproken. In tussen had de optocht zich opge steld, die de aangewezen route volg de. Het slechte weer hield velen thuis bij de t.v. om de schaatssport te aanschouwen, maar het was op vallend hoe vele belangstellenden met luxe wagens naar Vlijmen ge komen waren om de optocht te aan schouwen en deze zijn niet voor niets gekomen. Er was aan de wa gens veel werk besteed. Het werd voor de jury 'n moeilij ke taak, omrede dat er aan ver schillende eisen moest worden vol daan De Vlijmense Boys, die ver leden jaar de eerste prijs behaalde, kwamen weer goed voor de dag. Een mooie wagen, die aan inhoud iets te kort schoot aan de wagen van de Paljassen en de Barbara- schuts. Alles bijeen was het een mooie optocht, die door het slechte weer niet de belangstelling trok die ze verdiende. De uitslag was: 1. Paljassen; 2. Barbaraschuts; 3. Vlijmense Boys; 4. H. Mommersteeg 5. G. B. en de Maskers; 6. Tierle- lantijnen; 7. Piassen; 8. Kwasten II; 9. Piassen I; 10. Piassen II; 11. De Nordjes; 12. Kwasten I; 13. De Wa tertoren; 14. Parels van carnaval. Individuele groepen: 1. Groep van Beurden; 2. Paljassen; 3. Piassen. Deze prijzen werden na afloop in alle café's bekend gemaakt door de Prins en gevolg Raad van Elf en de Hofkapel De Expersiestekers. De gemeenteraad van Loon op Zand heeft in de vergadering van don derdagavond j.l., na een breedvoerige discussie, het voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan „Markt"-kom Kaatsheuvel goed gekeurd, echter niet dan nadat diverse sceptisch gestemde leden hier over hun grote bezorgdheid hadden uitgesproken. Vrij algemeen was men van oordeel, dat het college van B. en W. wat al te optimistisch is geweest in z'n gedachtengang en wat al te hoog heeft gegrepen met dit plan, dat als het ware stedelijk aandoet. Men zag meer heil in het bouwen van meerdere woonlagen, met name aan de westelijke zijde van de nieuwe Markt, dan van winkels. Ter motivering werd gewezen op de geringe bevolkingstoename, de bestaande middenstand en de ge ringe koopkracht van het publiek in verband met de allesbehalve gun stige situatie in de schoenindustrie. De heer J. Beerens wees er in de eerste plaats op, dat de raad niet voldoende was voorgelicht over de ze aangelegenheid. Volgens hem was, nadat het ontwerpplan infor meel was besproken, een toegezeg de tweede behandeling daarvan achterwege gebleven. Hij wenste alsnog gaarne geïnformeerd te wor den over de belangstelling die er bestond voor het bezetten van de te bouwen winkelpanden. Naar zijn mening was dit geen haalbare zaak en daarom gaf hij het college in overweging het plan nog eens op nieuw te bekijken. Gezien de gerin ge bevolkingsgroei was de heer Bee rens van mening, dat het verstan diger zou zijn voorlopig te volstaan met de bestaande winkelstand en als aanvulling alleen winkelpanden aan de noordzijde te realiseren. Hij maande tot grote voorzichtigheid en daarom zeker af te zien van het plan met betrekking tot het bouwen van winkels aan de westzijde. De heer J. v. Nieuwstadt infor meerde hoe het stond met de be zetting van het bedrijfspand van de voormalige Péhavé, waarin de schoenfabriek „Diana" een voorlo pig onderkomen heeft gevonden. Kan het plan wel gerealiseerd wor den, zo vroeg hij, zolang deze be zetting voortduurt en hoe is de stand van zaken met betrekking voor „Diana". Hij moest eerlijk toe- to, r i geven dat het plan op zich bijzon- Prins Bart, Jan Stokman, gaf het ge- der fraai was, maar toch had men meentébestuur tevens in overweging 1J~ 1 een raadsbesluit voor te bereiden op dat de installatiepleohtigheden voor taan in 't gemeentehuis zouden kun nen plaatsvinden. Als dit inderdaad de sleutels van het gemeentehuis zijn, zo zei de prins nog, dan stel ik voor ons daar eerst even te gaan verwar men voor we verder trekken. Grote dank sprak de prins nog uit aan het adres van die maoneblussers en inaoneblusserinnekes die met zoveel ijver bouwden aan de carnavalsop tocht en werkten aan de nieuwe cos- tuums van zijne doorluchtige hoog heid, zijn hofheren, de raad van elf en de dansmarietjes. Inderdaad za gen de prins en zijn gevolg er keurig uit. Nadat de hofheren het protocol met 't aantal geplande winels vol gens hem wel iets te hoog gegre pen. De heer L. Homman was de zelfde mening toegedaan, hoewel ook hij het plan zeer attraktief noemde. Hij voorzag dat veel dure zaken een moeizaam bestaan zou den igaan lijden, terwijl de heer J. Huijbregts in dit verband een waar schuwend geluid liet horen, daarbij wijzend op de povere belangstelling voor de winkelgalerij in Loon op Zand. Ook hij vond het aantal ge plande winkels in Kaatsheuvel in zekere zin een waagstuk. Ietwat geprikkeld, begon burge meester L. v. Erp de bemerking van de heer Beerens over de voorlich ting van de raad zonder meer van de hand te wijzen, omdat deze bij de voorbereiding voldoende gele genheid heeft gehad bemerkingen te maken. Hij herinnerde de heer Beerens er aan dat deze op die be wuste avond zelf uitvoerig heeft gediscussieerd en dat het ontwerp plan, zoals het toen bekeken was, niet veranderd is. Het verwijt aan het college nam hij dan ook hoog op. In zijn gloedvol betoog bracht hij de raad in herinnering, dat het door deze geaccepteerde plan van van een eigen winkelcentrum voor de wijk „Pannehoef' B. en W. van begin af aan de kriebels hebben be zorgd of zij daarmee wel goed de den. Het college heeft zich dan ook tot deskundigen gewend en 't Cen traal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf gevraagd de plaatse lijke middenstand eens door te lich ten en een rapport uit te brengen teneinde een inzicht te krijgen op welke wijze deze bedrijfstak het meest gunstigst kan worden uitge bouwd. Dit rapport is dan ook de basis geweest waarop B. en W. heb ben voortgebouwd, met het gevolg dat B. en W. het plan „Pannehoef" hebben laten varen en dat de daar onbenut gebleven verkoop-capaci teit thans alleen maar is overgehe veld naar het geplande winkelcen trum aan de Markt. Aan de noord zijde hiervan heeft men een win kelgalerij geprojecteerd van drie bouwlagen. Gelijkvloers komt er in totaal 1600 vierkante meter winkel ruimte ter beschikking, terwijl op de eerste en tweede etage 30 boven woningen worden gebouwd. Burge meester v. Erp onthulde, dat er zeer serieuze gegadigden zijn voor resp. 750 en 450 vierkante meter van de totale verkoopruimte, terwijl er bij vijftien gezinnen belangstelling be staat voor de 3- en 4-kamerflats. Het wachten is alleen nog op toe kenning van de premie voor de bouw van dit eerste project, met de realisering waarvan men in elk ge val nog dit jaar van start hoopt te gaan. De aan de westzijde geprojec teerde winkelgalerij is met zijn to taal 460 vierkante meter winkel ruimte belangrijk kleiner. Het col lege is overigens zeer voorzichtig bij een toekomstige aanpak van dit plan aan de westzijde. De bedrijfs hal van „Diana" zal te zijner tijd moeten worden afgebroken, omdat de beleggingsmaatschappij 125 par keerplaatsen heeft geëist achter de winkelgalerij met etagewoningen. „Diana" heeft een brief van het col lege ontvangen met de toezegging dat op de oude plaats van de afge brande fabriek kan worden ge bouwd, doch op deze brief is nog geen antwoord ontvangen. De lange onderhandelingen met „Diana" zijn overigens een gevolg van de begrij pelijke voorzichtigheid van de di rectie dezer schoenfabriek, die ten koste van alles wil voorkomen dat nieuwbouwplannenkostenverhogend zouden werken op 't produkt. Burgemeester v. Erp benutte zijn betoog overigens ook om kritiek uit te oefenen op de middenstand te Kaatsheuvel, die ondanks herhaal de uitnodigingen nog steeds geen werkelijke gesprekspartner heeft aangewezen voor het gemeentebe stuur. Hij deed tenslotte een harts tochtelijk beroep op het inzicht van de raad en te beseffen wel een be langrijk plan rond de nieuwe Markt aan het groeien is. Hij vond dit be slist niet te hoog gegrepen, maar er zal volgens hem wel veel tijd nodig zijn voor de realisering. B. en W. zullen niet aarzelen met het plan West te starten, als zij merken dat er voldoende koopkracht is. Hij wees ook op de mogelijkheden, die het wandelplein voor het nieuwe raadhuis schept voor een modern leefklimaat. „Voor mijn part wordt er straks op een warme zomeravond bier getapt op het Raadhuisplein. Ik moet overigens de ondernemer, die met zo'n idee zou komen, nog ontmoeten", aLdus de heer v. Erp. In verband met de schaarste aan bouwgrond en bestedingsbeperking, schakelde 'hij ook nog even over op het plan „Molenwijck" te Loop op Zand, waarnaar volgens hem geluk kig een hernieuwde trek om bouw grond gaande is. Omdat de grond prijs voor de bouwpercelen nogal hoog was uitgevallen, is deze in middels herzien. Op eenzelfde op pervlakte zullen nu meer woningen worden geprojecteerd, waardoor de kosten lager worden. De heer J. Huijbregts opperde nog het plan met de gezamenlijke indus triëlen van de gemeente, gesteund door de raad, een appèl te laten richten aan Gedeputeerde Staten voor een extra contingent wonin gen. De burgemeester raadde deze suggestie echter af, omdat in deze al het mogelijke is en wordt gedaan en een dergelijke petitie eerder schade dan succes tot gevolg zou kunnen hebben. Volgens hem had de gemeente Loon op Zand wel te weinig gekregen, inaar wanneer 't toegewezen contingent werd verge leken met dat van omringende ge meenten, dan was er nog geen re den tot klagen. Wanneer er nog ex tra-contingenten zouden komen, voorzag hij dat Loon op Zand daar van zeker iets zou krijgen. Een ingekomen schrijven van verschillende bewoners van woning wetwoningen in het plan „Panne hoef" inzake wijkverwarming, werd tot het maken van een prae-advies in handen van B. en W. gesteld. Verschillende leden vroegen echter wel hiermee spoed te betrachten en de voorzitter deed de toezegging dat de behandeling van deze zaak in de eerstvolgende raadsvergade ring aan de orde zal komen. Een verzoek van de heer Huij bregts, in verband met een schrij ven van Th. v. Son inzake de wei gering van een vergunning tot het maken van een verlaagde inrit, dit nog eens te bezien, wees de voorzit ter, als zijnde een zaak van B. en W., resoluut van de hand. De heer Beerens vroeg aandacht voor het sneeuwruimen op de trottoirs, ter wijl de heer v. Nieuwstadt, in ver band met de verwarrende toestand, de suggestie deed om alle kruisin gen in het tracé Vaartstraat, Roes tenbergstraat, Hoofdstraat en An- toniusstraat tot voorrangskruising te maken. Een nieuwe sporthal in Leeu warden, die bijna een miljoen heeft gekost en 14 dagen in gebruik was, is geheel door brand verwoest. uw mm Het kan de inwoners van Waal wijk vooral zij die in de onmid dellijke omgeving wonen van de grote scholen en andere gebouwen bekend zijn, dat er op die ge bouwen veel duiven verblijven, die het in deze barre winterse dagen zwaar te verduren hebben. Bovenal is het een gebrek aan voedsel, waardoor deze duiven veel te lijden hebben. Alhoewel de Waalwijkse liefheb bers over het algemeen een hekel hebben aan deze half-verwilderde duiven die in het voorjaar 'n trek pleister vormen voor de pas uit vliegende jonge duiven, baart dit voedselgebrek voor deze duiven grote zorgen. Namens vele liefhebbers doen wij dan ook een beroep op bovenbe doelde inwoners de aldaar verblij- vende duiven van voedsel te voor zien. Brood en aardappelresten zijn reeds voldoende om deze veel op de straat vertoevende duiven in het leven te houden. Wij hopen, dat er voldoende vo gelliefhebbers nabij bovenbedoelde scholen wonen om de duiven van dit hoognodige voedsel te voorzien en danken bij voorbaat voor Uw medewerking. Namens het bestuur van De Postduif, W. Snels, voorzitter, JEUGDTOTO RKDVC Inzet f 767,75. De eerste prijs bedraagt f 95,97. Winnaars: mevr. Buitenwerf, Ko renbloemstraat 18, Waalwijk; W. Snijders, Koningstraat 38, Raams- donksveer; B. Smits, Giersbergen 1, Drunen. Allen hadden f 768 geraden Ieder ontvangt f 31,99. De tweede prijs is f 57,58 en is gewonnen door J. v. d. Hooven, Kleinestraat 40, Drunen Geraden f 767,32. De derde prijs die f 38,38 groot is, zal gedeeld worden door J. L. Ver- bunt, Glorieux 8, Dongen met gera den bedrag van f 767,25 en H. Re- kers, Pr. Bernhardstraat 12, Drunen die f 768,25 geraden heeft. Reclames tot donderdag 20 febru. ari op het toto-adres, Torenstraat 8a te Drunen. Deze week wordt de laatste ronde gespeeld. TONEELUITVOERING „GEZELLIGHEID" Door verschillende omstandigheden is de toneelvereniging 'Gezelligheid' een lange tijd niet op de planken ge weest, maar op de zaterdagen 22 fe bruari en 1 maart a.s. kan men het amateurgezelschap in de vernieuwde zaal van de Chr. Volksbond te Sprang weer in actie zien. Onder lei ding van de heer Dekkers heeft 'Ge zelligheid' voor deze uitvoeringen 'n vrolijk blijspel in drie bedrijven van Claude Magnier, getiteld 'Oscar' ge kozen, dat zal worden gebracht dooi vijf dames en vieT heren. Al zegt de titel van het stuk misschien niet veel, de inhoud er van is wel geschikt om de (bezoekers enkele uren in spanning te houden en naar hartelust te doen lachen. Het geheel is nogal ingewik keld en wel eens moeilijk om uiteen te houden. Het draait alles om de kantoorbediende van de zeepfabri kant Barnier, die zijn patroon 's mor gens al vroeg uit zijn bed haalt om salarisverhoging te vragen. Als Teden geeft hij op dat hij een meisje wil vragen en zijn salaris niet toereikend is bedoeld meisje een leven aan te bieden waaraan zij gewend is. Als hem dit na veel omwegen gelukt, blijkt eerst dat hij om de hand van de dochter van zijn patroon komt. Wat zich daarbij echter allemaal af speelt is zoveel en er zijn zoveel aan bidders 'bij betrokken, dat wij U dit niet alles kunnen meedelen, maar dat is ook niet nodig. Men valt van het begin tot het einde van de ene ver bazing in de andere en de zaak is zo komisch dat men steeds in spanning blijft hoe een en ander wel zal af lopen, en dat maakt het stuk dan ook zeker het zien er van waard GESLAAGD Op het te Tilburg gehouden exa men Engelse handelscorrespondentie slaagde de heer Hans Molegraaf, al hier. vraagt voor haar productie-afdelingen Voor haar controle- en inpakafdeling Voor vervoer wordt gezorgd. Voor belangstellenden zullen wij voor het geven van inichtingen op donderdag 20 februari om 19.00 uur aanwezig zijn in Café Restaurant Passier, Antonius- straat 5 te Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 2