Meer informatie aan inwoners belangrijk Watertoren in Kaatsheuvel werd «in het nieuw» gestoken Maas- en Diezepofders de heer kools antwoordt op de algemene BESCHOUWINGEN IN WASPIKSE RAAD 3 3 Geen nieuwe plan nen op begroting Prioriteitsschema Informatie aan inwoners Vertrekoverschot, zorg voor iedereen Stalen korset Investeringsplan Verkiezing Sprang-Capeile Vereenvoudiging Andere kleur Tweeledige taak DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 FEBRUARI 1969 In de gemeenteraad van Waspik bracht de heer A. Kools in zijn alge mene beschouwingen enkele belangrijke en actuele onderwerpen rond de gemeentebegroting onder de aandacht. Wij laten hem hieronder aan het woord. Met uw uitvoerige nota van aanbieding voor ons, waarin de posten die eventueel verduidelijking behoefden reeds zijn toegelicht en na de werk- Hoe men over het systeem van de jaarbegroting ook moge denken, mijnheer de voorzitter, misschien als een werkstuk dat niet meer is dan een opstelling van cijfers, die een inzicht geeft in de financiële situatie van het nieuwe jaar, 't blijft voor de raad een belangrijk stuk, omdat goedkeuring uw College machtigt tot het doen van de opge somde uitgaven. Er is reeds eerder op 'gewezen dat helaas niet uit de begroting blijkt wat voor plannen in uw Collége leven. Begrip is er dat de financiële situatie van onze gemeente niet toelaat nieuwe plan nen in de begroting op te nemen. Te betreuren is, dat daardoor de waarde van de begroting als plan-, ning voor het nieuwe jaar en zeker als planning op middellange ter mijn volkomen te kort schiet, Wat de plannen op korrte termijn betreffen, voldoet uw College aan de wensen van de Raad, door de mogelijkheid tot inspraak te geven bij de voorbereiding van raadsvoor stellen tijdens informele besprekin gen, waarbij dan. een summier ver slag wordt gegeven van de werk zaamheden van uw College in de afgelopen maand. Door meer sys teem te brengen in deze besprekin gen, zou de verslaggeving volledi ger kunnen zijn en zou de Raad ook niet meer verrast behoeven te wor den met voorstellen, bij welks voor bereiding geen inspraak is geweest. Het eerste, de verslaggeving is voor mij belangrijker dan het tweede, omdat ik beslist de verantwoording voor de raadsvoorstellen wil laten waar deze behoort, bij uw College. Terugkomend op planning op lan gere termijn: door de besprekingen met uw College kan de Raad een bepaalde lijn zien in uw toekomstig beleid en plannen. Deze lijn is ech ter niet vastgelegd en zal door de leden van de Raad verschillend worden gezien en verschillend wor den geïnterpreteerd. Wij zouden deze lijn geconcretiseerd willen zien in een meerjarenplan. Daartoe zou er een prioriteitenschema met financieringsopzet moeten komen met alternatieven, waaruit de raad keuze kan maken. Als in dit sche ma, mijnheer de voorzitter, de in uw nieuwjaarsrede genoemde - als voorlichting voor de ingezetenen zeer op prijs gestelde zaken, als krotten vraagstuk, saneringsplan, centrum na-schoolse jeugd, instruc- tiebad, tennisvelden, dorpsplein, verbetering wegen, rioolwaterzuive ring worden opgenomen, kan van een daadwerkelijke planning wor den gesproken ten opzichte van wat nu de indruk geeft van een ver langlijst. Wij zijn ons bewust, mijnheer de voorzitter, dat opstelling van een dergelijk plan wat de financiering betreft, zolang de financiële ver houdingswet niet is herzien, uw College hoofdbrekens zal kosten en het gevaar inhoudt dat voor onze gemeente noodzakelijke voorzienin gen zullen moeten worden gestreept en het begrotingstekort tot een on aanvaardbaar bedrag zal oplopen. Zal de in uitzicht gestelde ver ruiming van het gemeentelijk be lastinggebied verbetering brengen? Wij betwijfelen dit in het algemeen eni zeker in onze gemeente met een zo grote oppervlakte cultuurgron den. Ik breng daarmee het wets ontwerp „belasting op onroerend goed" ter sprake, een nieuwe ge meentelijke belasting op gebouwen en grond, met uitzondering van cul tuurgronden voor land-, bosbouw en veeteelt, die in de plaats moet komen van de huidige personele be lasting, straatbelasting en grondbe lasting. Daar de gemeentebesturen de dajtum van invoering zelf zullen kunnen bepalen, willen wij uw Col lege verzoeken, zodra richtlijnen in uw bezit zijn, in een nota enige ontwerpen van belastingregelingen te geven, zoals die in onze gemeen te zouden kunnen worden gehan teerd. De raad kan zich dan een mening vormen welk tijdstip van invoering moet worden gekozen. Wat zich de laatste tijd sterk gaat wijzigen, mijnheer de voorz., is de mening dat alleen grote gemeenten voldoende bestuurskracht kunnen opbrengen. Daartoe draagt zeker bij het onderzoek dat Prof. Dr. Brasz en Drs. L. de Jong van de afdeling bestuurskunde van de Vrije Univer siteit hebben ingesteld naar „de be tekenis van de gemeente voor de zaamheden van de commissie, belast met het onderzoek van de begroting, hebben wij geen behoefte ons vanavond nog in het cijfermatige deel te verdiepen. Wij zullen onze goedkeuring aan de begroting geven en danken allen die aan de samenstelling hebben meegewerkt. Gaarne maken wij van de door u geboden gelegenheid voor een algemene beschouwing ge bruik om een aantal actuele zaken onder de aandacht van uw College en de Raad te brengen. KAATSHEUVEL - De als een reusachtige stenen kolos tussen de nieuwbouw van Kaatsheuvel-West staande watertoren heeft een grondige uiterlijke verandering ondergaan. De bij de bouw in 1925 qua vorm zonder twijfel acceptabele toren, heeft een grondige 'face lift doorge maakt, gewoon omdat het dringend nodig was dit uiterlijk aan de huidige maatstaven aan te passen. Ook het innerlijk van de stenen kolos werd echter onder handen genomen. burger". In het rapport wordt dan ook voorgesteld te streven naar een patroon van kleinere gemeenten, gevat in een groot gewest. Hoewel zo'n gewest stedebouwkundige ver antwoordelijkheid draagt, kan de gemeenteraad blijven dienen als fo rum voor het plaatselijk onbehagen. Conclusies die, ook al zal dit ten koste gaan van een stuk autonomie, een hart onder de riem betekenen voor bestuurders van kleine ge- meenten. Wij zullen dit wel waar moeten maken in het Stadsgewest en door in dé praktijk te brengen dat de af stand burger-gemeentebestuur in kleine gemeenten te overbruggen is. Mijnheer de voorz., herhaal op korte termijn de hearing van vorig jaar, geef zoveel mogelijk informa tie via de pers en circulaires. Een full-public-relation-man kunnen we ons vanzelfsprekend niet veroorlo ven, maar er moet voor publiciteits- zaken in ons ambtenarenkorps ie mand warm te krijgen zijn, die wekelijks enkele uren besteedt aan het verzamelen van gegevens en maandelijks onder uw verantwoor ding een een rondschrijven ver zorgt. In uw nieuwjaarsrede deed u mededeling van het verontrustend vertrekoverschot in onze gemeente, waarvan u als voornaamste oorzaak noemde de woningvoorraad, door te weinig arbeidsplaatsen in de indus trie, een te klein contingent wo ningwetwoningen en te weinig in teresse voor woningbouw van par ticulieren en institutionele beleg gers. Is de argumentatie hiermede volledig? Hoe staat het met de burgerzin in onze gemeente? De autochtone be volking blijkt gemiddeld over min der burgerzin te beschikken dan de immigranten. De laatsten staan veel kritischer tegenover hun gemeente, evenals onze jongeren. Kunnen we meer doen om door stroming uit woningwetwoningen te bevorderen? Er is een doorstro mingsfonds van ca. 13.000,De regeling loopt dit jaar af met het risico dat dit bedrag 1 januari 1970 moet worden teruggestort. Moeten we de inwoners hier niet nog eens op attenderen? Voldoen onze uitbreidingsplannen wel aan de wensen van aspirant- bouwers? Er is gewoekerd met per ceelgrootte en ruimte voor straten. Morsen met de ruimte is te veroor delen. maar we kunnen ook te schriel zijn. Zijn de woningbouw-subsidierege- lingen voldoende bekend? Een uit treksel uit de Beschikkingen gelde lijke steun eigen woningen, parti culiere huurwoningen en verbete ring oude woningbestand distribu eren in de gemeente, zal hierin voorzien en kan bij ingezetenen met bouwplannen de doorslag ge ven deze door te zetten en in onze gemeente te realiseren. Is het openbaar vervoer nog van invloed en de ten hemelschreiende slechte toestand van sommige ver bindingswegen als 't Vaartje en de Capelse dijk? Alles zaken, die in 't stadium waarin de bouw-interesse momenteel verkeert, dringend over weging en studie verdienen. Zo zal eveneens bestudeerd dienen te wor den in hoeverre de woningbouw vereniging haar werkingssfeer kan vergroten. Is het niet gewenst dat de bouwvereniging terugkeert tot de doelstellinlg waarvoor zij in het leven is geroepen, als belangenge meenschap, met leden en belang hebbenden, met een goed functio nerend verenigingsleven? Qm dat te bereiken, zal de band met een woningbouwcorporatie inhoud moe ten hebben. Dit wil zeggen, dat het behoren tot een corporatie bepaalde voordelen moet bieden. Deze kun nen o.a. hierin bestaan, dat de le den invloed op het beleid van het bestuur kunnen uitoefenen en ge kend worden in het maken van de plannen voor de bouw van wonin gen, waarvoor zij gegadigden zijn. Een nadere uitwerking verdient de door de Raad van de Volkshuis vesting in haar advies aan de Mi nister genoemde gedachte, om as pirant-bewoners of bewoners van woningen van de woningbouwcor poratie, door het scheppen van een speciale rechtsverhouding direct bij de eigendom en de exploitatie te betrekken en hen te laten delen in de financiering van de bouw en het risico van de exploitatie. Het moet voor de bouwcorporatie aantrekke lijk zijn, zo de beschikking te krij gen over gelden voor de financie ring van dat gedeelte der stitihtings- kosten, dat nieit door een overheids- lening wordt gedekt. De woning- wetbouw is, blijkens onze toewij zing voor 1969, bijna reeds verval len en zal straks geheel wegvallen. Mijnheer de voorz., laat ons alle mogelijkheden en krachten mobili seren om de Woningbouwvereniging in staat te stellen de dreigende stag- nering op te vangen. Ik wilde met het voorgaande dui delijk maken dat. het probleem van het vertrekoverschot niet alleen 'n zorg is van het gemeentebestuur, maar dat elke ingezetene, plaatse lijke instelling en onderneming hier voor de verantwoordelijkheid heeft. Als dit besef doordringt, dan kan Waspik uit de impasse komen en kan onze visie voor de toekomst van onze streek, welke we delen met 't Stadsgewest en de Kamer van Koop handel, ook voor onze gemeente verwezenlijkt worden. Gesteund wordt deze visie door de studie van de heer J. H. Oerle- mans, o.a. lid van de hoofddirectie van de Steenkolen-Handelsvereni ging en Kamer van Koophandel in Rotterdam, over de mogelijkheden voor Noordelijk Noordbrabant. Van het artikel dat hij hierover schreef voor „De Echo van het Zuiden": „een nieuwe Langstraat om te wer ken en een nieuwe Langstraat om te wonen", zal ieder die de ontwik keling van onze streek ter harte gaat, met grote belangstelling heb ben kennis genomen. Hij licht in 'dat artikel de gedachte toe, om de groei van het Delta-gebied te zoe ken in de openlegging van 't noord westen van Brabant, door het gra ven van een geul tot diep in de pro vincie. Door het beweegbaar maken van de bruggen bij de Moerdijk en Keizersveer - waarvan de bruik baarheid door Rotterdam met zijn Botlek- en Van Brienenoordbrug is bewezen - zal ook voor de kleinere zeeschepen de mogelijkheid bestaan tot diep in Brabant ligplaats te vin den. Achter deze bruggen ligt een poldergebied rondom de rivieren van Moerdijk tot 's-Herlogenbosch, dat zich door zijn ideale ligging aan de Bergse Maas' en het Oude Maas je, tot een formidabel industriege bied kan ontwikkelen. De heer Oer- lemans noemt dit gebied de.„werk- Langstraat en de Noordelijke woon- en recreatiegebieden van de in de Tweede Nota Ruimtelijke Ordening genoemde Brabantse stederirij, de „leef-Langstraat". Wij vinden deze studie ook voor onze gemeente van dusdanig be lang, dat wij u willen verzoeken aan de heer Oerlemans, telegrafisch of per brief, van onze waardering hiervoor blijk te geven. De bevolking van onze streek is van ouds industrie-minded. Voor mij ligt het symbool hiervan in het Zuiderzee-museum te Enkhuizen, 'n prachtige hektjalk „De Vier Ge broeders", die in 1890 in Waspik werd gebouwd, de laatste van een soheapsvorm die eeuwen stand wist te houden. Deze „gebroeders" be hoeven bij deskundig onderhoud niet bang te zijn voor hun toekomst: zij zijn van ijzer. Als alle betrokkenen zich naar vermogen inzetten, behoeft ook de geimeente waar dit schip werd ge bouwd, geen vrees te hebben voor de toekomst. Waterleidingmaatschappij Noord- West-Brabant N.V. in Breda liet zo'n veertig jaar geleden onder an dere in hettoen nog' kleine dorp Kaatsheuvel een watertoren bou- I' wen. Het stenen gevaarte verrees een heel eind buiten de bebouwde kom van het dorp, n.l. aan het zand- j pad dat nu Sweensstraat heet. In de afgelopen jaren echter vooral de laatste tien jaar heeft het dorp zich sterk in westelijke rich ting uitgebreid. Aan weerszijde van de Vossenbergselaan en een aantal zijstraten verrezen riant woningen. Aan de voet van de toren werd 'n groot aantal bungalows gezet. Juist de aard van de bebouwing in de directe omgeving heeft de wa terleidingmaatschappij doen beslui ten eens iets aan dat uiterlijk te doen. Het spreekt voor zich, dat hiermee de gemeente een dienst be wezen werd. Al vele jaren name lijk was de toren een doorn in het oog. Met diverse andere nieuwe ge bouwen "op stapel" een bijna gereed gekomen kleuterschool, de nieuwe Levensschool is die op knapbeurt zeer welkom geweest. De watertoren is nu aan de eisen van de tijd aangepast. Dat men op knapbeurt en reparatie kon combi neren was alleen maar een geluk kige omstandigheid. Zo werd op de buitenmuren een materiaal aange bracht, dat ervoor moet zorgen, dat het vocht van buiten ook werkelijk buiten blijft. Het interieur van de toren heeft van dit binnendringen de vocht bijzonder veel te lijden gehad. Het afdichten heeft bestaan uit een grahietbespuiting. Ook het betonwerk aan de binnenzijde werd hersteld. In opdracht van de eigenaresse van de toren de Bredase water leidingmaatschappij heeft aanne mingsbedrijf J. H. S. Vogel uit (Van een onzer verslaggevers) VLIJMEN - De hoofdingelanden van het Waterschap Maas- en Diezepolders hebben vrijdagmiddag in Vlijmen besloten het pand Nieuw- kuijksestraat 30 in het dorp Nieuwkuijk te kopen voor huisvesting van administratie en technische dienst van het polderschap. Dit pand gaat dienen ter vervanging van het in, gebruik zijnde kantoor aan de Melje- straat in het dorp Vlijmen, dat in slechte staat verkeert en ook te klein is geworden. Aan het einde van dit! jaar reeds zat het polderschap reeds kunnen verhuizen. In de vorige vergadering van de hoofdingelanden bij behandeling van een voorstel een krediet goed te keu ren voor de bouw van een noodonder- komen in de tuin aan de Meliestraat werd er door de vergadering op aan gedrongen liever om te zien naar een afdoende oplossing voor het ruimte probleem. Op die vragen zijn er van enkele kanten aanbiedingen gekomen. Hierbij waren o.a. genoemd pand in Nieuwkuijk en het gebouw van de Boerenleenbank aan de Stationsstraat in Drunen. Burgemeester mr H. Stieger van Drunen vertelde in zijn functie als voorzitter van de vergadering, dat men het pand in Nieuwkuijk verre verkoos boven dat in Drunen. „Het pand van de heer De Mol in Nieuw kuijk verkeert in uitstekende staat. Zonder enige verbouwing kunnen we er direct in. Het geheel is voorzien van centrale verwarming en heeft 2 garages. Gelijkvloers zijn er voor ad ministratie en secretaris in totaal 3 kamers en een keuken. Op de boven verdieping zijn vijf grote kamers. Het gehele pand heeft een grote zolder". Het hoofd van de Technische Dienst vertelde er nog bij, dat beide garages eventueel zonder al te veel moeite kunnen worden omgebouwd. „Het pand biedt voldoende ruimte om een verdubbeling van het huidige perso neelsbestand te huisvesten". Het pand van de Boerenleenbank in Drunen noemde Mr Stieger welis waar zeer goed van constructie, maar zonder ingrijpende verbouwing niet te gebruiken door het polderschap. Hij noemde het verder zeer waar schijnlijk, dat men dan een 50.000 duurder uit zou komen. Nieuwkuijk tenslotte lag naar zijn smaak centra ler. Bij de behandeling van het inves teringsplan voor '69 vroeg burge meester mr. L. Schweitzer van Vlij men naar eventuele voorzieningen voor het Engelermeer. Deze water plas doet dienst als boezem en als zuivering van het vuile water, dat o.a. de gemeente Den Bosch via de Dieze loost. Vissterfte was hiervan het gevolg, terwijl er in stadsgewes telijk verband nog bepaalde plannen zijn met de Engelérmeer. Zo wordt er gedacht aan het bestemmen van de plas tot recreatiegebied. Voorzitter Stieger kon vertellen, dat er reeds uitvoerig met de gemeen te Den Bosch over deze plas was ge sproken. In eerste instantie was men nog niet tot een vergelijk gekomen. Het investeringsplan voorzag dan ook nog niet in een definitieve op lossing. Samen met ruilverkaveling wordt er nu bestudeerd op welke wij - ze vervuiling van het Engelermeer in de toekomst kan worden voorkomen. In de nabije toekomst verwachtte hij wel een oplossing voor dit probleem. Het investeringsplan voor 1969 voorziet in de aanschaf van tal van zaken en uitvoering van enkele wer ken. Met de aanschaf van een water- pasinstrument, van een garagecrick en luchtcompressor is een bedrag ge moeid van 3550, - Aanschaf van een trekker, zelflossende wagen, maaikorf en een vierwielige kraan vergt 46.300, - Het leggen van duikers ten behoeve van de 'mechani sche reiniging van de sloten kost 40.000, - Voor een bedrag van 11.000,- kan een naar beide zij den kerende stuw bij het inzetgemaal in Engelen worden gebouwd. Ten slotte is er een bedrag van 50.000 gemoeid met de vervanging van de inlaatsluis in de linker Diezedijk door een afsluitbare duiker. Dit laatste valt onder oorlogsschade. Met het samenstellen van aanbeve lingslijst voor. een aantal vacatures onder de hoofdingelanden is zeer veel tijd gemoeid geweest. De drie kandidaten voor de vacature H. Mommersteeg zijn J. Winkel, M. van Engelen en A. Murray. Kandidaat voor de vacature J. Dieden zijn J. Dieden, mr L. Schweitzer en J. v. Bokhoven. Voor de vacature A. van Bokhoven werden kandidaat gesteld: A. v. Bokhoven, I. Buys en A. Mus- kens. De lege plaats, die ontstaan is door het vertrek van de heer P. Klijn, zal eveneens worden opgevuld. Kan didaat zijn M. Murkens en A. Pul lens. Deze aanbevelingslijsten zullen via G.S. bij de Kroon terecht komen. Deze laatste instantie beslist over de benoeming. HEROPENING CAFÉ Vorige week donderdagmiddag is het café in de van der Duinstraat 74 onder de naam café-bar 'Costa Brava' weer heropend, nadat het vo rig jaar door de heer G. Veldkamp wegens vertrek naar Tilburg was ge sloten. De nieuwe exploitanten, de heer en mevr. v. d. Mark-de Beer hebben het gehele interieur verzorgd ingericht en ongetwijfeld zullen velen de weg naar dit café weten te vinden. Wij wensen de exploitanten veel suc ces. 25-JARIG JUBILEUM Vrijdag a.s. zal de heer H. Haver- hals wonende aan de Zuidhollandse- dijk zijn 25-jarig dienstjubileum her denken bij de N.V. Stocko-Sc'hoen- fabriek te Kaatsheuvel. BENOEMING De heer E. Kamphorst, hoofd van de Prinses Wilhelminaschóol aan de Zuidho'liandsedijk is benoemd tot hoofd der school in de gemeente Beekbergen bij Apeldoorn. SUPPORTERSVERENIGING SSC Tijdens een bestuursvergadering die afgelopen week is gehouden is besloten dat de heer C. Braspenning voorlopig als waarnemend voorzitter zal fungeren. Tot op heden was de heer P. van Oosterhout voorzitter, doch in verband met zijn verandering van werkkring, en daarmee samen hangend onregelmatige werktijden was het voor hem niet mogelijk om nog langer het voorzitterschap naar behoren te kunnen vervullen. De ove rige bestuursleden betoonden hier be- Zwijndrecht het karwei uitgevoerd. Dit bedrijf, dat is gespecialiseerd in dit soort werkzaamheden, trok hiervoor rond de 40.25 meter hoge toren een stalen "korset" op. Dit netwerk van stalen steigerdelen heeft het mogelijk gemaakt de on beklimbare wanden te behandelen. In 1925 bouwde men niet zo maar rechttoe rechtaan een watertoren op. Door tal van onderbrekingen in het metselwerk en door bv. raam- omlijstingen van siermetselwerk werd getracht de enorme wandvlak ten wat te breken. Van die vorm geving van toen is men inmiddels teruggekomen. De aannemer had dan ook opdracht gekregen de ge metselde wanden zoveel mogelijk vlak te maken, zonder overigens de constructie van de toren aan te tasten. Die "tierelantijnen" zijn nu voor het belangrijkste deel verdwe nen. Op die vernieuwde "mantel" nu werd rechtstreeks het afdicht materiaal aangebracht. De watertoren van Kaatsheuvel heeft 'n wat aantrekkelijker kleur tje gekregen Van een grauwbruine kolos werd het een wat "lichtvoe tiger" onderdeel in het silhouet van de stad. Het afdichtingsmateriaal heeft die kleur al veranderd. In overleg met de gemeente werd ech ter nog de kleur van de deklaag be paald. Aan de gemeente werd ook advies gevraagd met betrekking tot het aanpassen, van de tuin rond de toren. De toren in Kaatsheuvel heeft 'n tweeledige taak. Het reservoir in de toren van 25C' kubieke meter kan namelijk als noodvoorziening bij elke stagnatie in de aanvoer dienen. Daarnaast garandeert het gewicht van al dit water 250.000 liter wat gelijk staat aan 250 ton een con stante druk op de leidingen in de gemeente. Waterleidingmaatschappij Noord-West-Brabant in Breda haalt het drinkwater overigens niet uit Kaatsheuvel zelf. Van het dorp loopt een leiding naar Oosterhout, waar zich het waterwingebied be vindt, Van daaruit zorgt men ook voor het vullen van het reservoir in de toren. De aanpassing van de to ren aan moderner eisen op gebied van vormgeving en techniek heb ben weliswaar wat tijd en 'n flink bedrag aan geld gekost. De ge meenschap heeft er echter een ge bouw mee gekregen, dat aanzien lijk veel beter past in het geheel van de moderne bebouwing rond om. grip voor, en hebben daarom deze oplossing genomen. Een woord van dank aan de heer Van Oosterhout voor het vele werk dat hij vanaf de oprichting der vereniging heeft ge daan is zeer zeker op zijn plaats. KONINGIN WILHELMINA- FONDS De afdeling Sprang-Capelle van 't Koningin Wilhelminafondl zal op dinsdag 25 februari a.s. in het cul turele centrum 'Zidewinde' 'n avond organiseren die kosteloos toeganke lijk is voor personen van 16 jaar en ouder. Het programma van die avond is als volgt: 1. Opening; 2. Medische causerie over kanker door dr B. G. J. M. Ver- beeten, arts-radioloog, met demon stratie van dia-positieven van het Radio Therapeutisch Instituut te Til burg; 3. Gelegenheid tot vragen stel len aan de arts; 4. Pauze; 5. Verto ning van een film over de 'kankerbe strijding; 6. Namens Het Koningin Wilhelminafonds spreekt de heer H. van Wijck, hoofdprömotor; 7. Slui ting. Deze avond is belegd om de men sen in de gelegenheid te stellen om iets meer te weten te komen over het brandende vraagstuk der kankerbe strijding. Naast de hart- en vaatziekte is n.l. kanker één der meest gevrees de ziekten. Elk jaar worden er in ons land 30.000 nieuwe gevallen geregis treerd, waarvan gelukkig dank zij de steeds verdergaande medische we tenschap velen niet meer met doder lijk afloop.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 5