waalwijkse en lanqstpaatse couRant Uitgaan in het weekend ^5 Etassur i: TRUFFELS l B.v. KTO- Kaatsheuvel vierde 30-jarig bestaan ÜMsis Sacrum Apollo El Terreno Lido Roeslelberg Romantica De Ster Sprang-Capelle ruw?puROL KAATSHEUVEL i P. |j| A Handenen Lippen ju Banketbakkerij van Mil -m Red een huwelijk en verknoei je leven Tickle me Jolig, maar geraffineerd PRISMA JrLejidifUfr Mondo infame Su Muru, de sadiste Korte berichten onze specialiteit H-* WAALWIJK DONDERDAGAVOND 20 FEBRUARI 1969 92e JAARGANG No. 15 De ïcho VAD het Zuióen Uitgever Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" CASINO ROYALE De nieuwste James Bond-film, alias agent 007, Casino Royale, geeft weer alle spanning zoals die in de voorgaande James Bond-film ook tentoongespreid is. Ook nu weer is het Smersh, de geheime organisatie die James Bond dwarszit. Alle ac tiviteiten komen tenslotte tesamen in het Casino Royale, waar gespeeld wordt met grote inzetten. Het vrou welijk schoon laat zich ook niet on betuigd. Voor- een vertolking op hoog niveau zorgen o.a. Peter Sel lers, Ursula Andress, David Neven en Orom Welles. r ~a: - ~v7^:r^ ----- David Sloane (Dean Martin) hoort van de vrouw van zijn vriend Har ry Hunter dat Harry er een vrien din op na houdt. Als hij poolshoog te neemt vestigen roddelaars zijn aandacht op Carol Corman, die op verdachte wijze promotie heeft ge maakt. Keurige Carol heeft door 'n toeval baas Hunter aangetroffen op de flat van zijn liefje Muriel, Te genover David geeft Harry hoog op over de zachtheid en trouw van zijn geliefde. Sinds zij David gezien heeft, is Carol smoorverliefd op hem. Zij gaat grif op zijn avances in. Triomfantelijk vertelt David Harry dat zijn "trouwe" geliefde is overgestapt. Hij laat Harry de flat opbellen - als bewijs. Het toeval wil dat die naast Muriels flat ligt en hartelijke Muriel helpt Carol bij het inrichten. Het is, Muriel die de te lefoon aanneemt. Diep* verontwaar digd geeft hij Muriel de bons en gaat op tweede huwelijksreis met zijn vrouw. Bij Carol hoort David over het drama van de buurvrouw en begrijpt opeens dat hij het ver keerde meisje heeft bewerkt. Als Carol ontdekt dat David nooit ge trouwd geweest is, is zij diep teleur gesteld en vervolgens razend. Na nog de nodige verwikkelingen zal Carol er voortaan naar streven een serieus meisje te worden. De zingende rodeo-ster Lonnie Beale (Elvis Presley) wordt iri afwachting van het rodeo-seizoen paarden knecht op de vakantie-ranch van Vera Radford (Julie Adams), waar rijke meisjes het buitenleven ge combineerd met schoonheidsbehan delingen opgediend krijgen. Lonnie deelt er een kamer met manusje van-alles Stanley (Jack Mullaney). Lonnie heeft nogal succes bij de damesgasten en komt daardoor overhoop te liggen met de knappe zwemmeester Brad, die jaloers is en de gymnastieklerares Pam, die pieent dat hij een fortuinbezoeker is. Een brief voert Pam naar het verlaten dorp Silverado. Lonnie volgt haar daar en zij dromen er samen over het verleden. Het is duidelijk, dat zij verliefd op elkaar zijn. Die avond redt Lonnie Pam uit de handen van twee gemasker de ontvoerders. Martini ontdekt dat zijn dochter- 1) Internationale allure - waterdicht - incabloc - onbreekbare veer - moderne wijzerplaat doublé 119.- edelstaal 125.- 2) gouden herenhorloge, fraaie wijzerplaat 365.- STATIONSSTRAAT 88 WAALWIJK tje Baby, die bij een vriendin in Rapallo zou gaan logeren, niet te Rapallo is aangekomen. Hij waar schuwt de politie en doet ook zelf naspeuringen. Een gesprek met 'n man, die een eindweegs met Baby gereisd heeft, levert niets op; maar van Baby's vriendin Irene komt hij te weten dat de 16-jarige Baby 'n verhouding heeft met een zekere Carrei. Carrei blijkt een getrouwd man te zijn en Martini overlaadt hem met verwijten. Carrei blijkt onder zelfverwijt gebukt te gaan, Baby heeft hem verleid en hem weer verlaten. De politie bericht bericht Martini, dat er in Livorno een meisje bewusteloos is gevonden haar identiteit staat niet vast. Irene, die^ met hem meegegaan is, is het duidelijk om bepaalde activiteiten te doen. Martini staat op het punt voor de verleiding te bezwijken als Carrei opdaagt. Gedreven door ja loezie heeft deze naar Baby ge zocht. Hij heeft ontdekt dat zij met een jongeman in een nabijzijnd zo merhuisje logeert. Samen met Car rei dringt Martini binnen en haalt zijn dochter weg. Zijn verwijten aan Baby zijn heel wat minder scherp dan hij zich had voorgeno men. hij kan niet vergeten, dat hijzelf bijna voor Irene's verleiding was bezweken Onderwerp van deze film is het leven in al zijn aspecten. De spelers zijn mannen, vrouwen en dieren uit alle werelddelen. De natuur is vaak zéér wreed en de mens, die 'n deel van de natuur is, doet in wreedheid vaak niet voor dieren onder. Voor al bij de primitieve volkeren vindt men nog vele gebruiken terug uit de oertijden, die hun oude hard heid hebben bewaard. Dergelijke wreedheden vinden wij nog steeds terug in geheel Azië en Afrika, waar de onverbiddelijke strijd om het bestaan en de eeuwige armoede 'bij de mensen slechts één instinkt prikkelt, de drang naar zelfbehoud. Om zelf te kunnen leven, offert de mens al het andere aan zich op. De even geniale als genadeloze Su-Muru tracht, gesteund door ve le verleidelijke vrouwen, de wereld te onderwerpen aan haar wrede wil.- Haar wapens: sex en sadisme Opnieuw een top-teenerband in Kaatsheuvel en wel After Tea! Bij El Terreno zal er de jeugd zich weer best weten te vermaken aanstaande zaterdagavond. Voor zondagavond is er een gezellig discohal met de aller nieuwste schijven. Na de karnavalsklanken in Lido, a.s. zaterdagavond de bekende mu ziek van „The Duke City Sextet" met de zang van Bob Smit. Het is zolangzaamaan een gewoonte gewor den deze band te engageren. Zondag middag een teenerband „The Mental Bats"; ook deze zijn geen onbeken den. De alom bekende „All Stars" houden het daar voor zondagavond. Frank Scott zorgt voor het vocale deel. Zondagmiddag van 2 tot 6 uur 'n gezellig muziekje in Berg en Dal. Laat het weer er ook wat aan mede werken, als daar de Kaatsheuvelse band zit „The Intervals". Met de muziek wordt iedereen wel warm. Ook weer bekende muziek is 'bij Romantica te horen op zaterdag avond. Het zijn daar „The Chumps" die zeker de jeugd weten bezig te houden. De „Jumping Tornado's" zijn even eens voor herhaling vatbaar in De Ster. Zij treden er op aanstaande zaterdagavond. Ook een beatorkest is „The Counts" - dat echter gehéél nieuw is voor deze zaak en zal zondagavond de jeugd zeker trekken. uw PRISMA horlogee BURGERLIJKE STAND Geboorten: Maria Adrinana Helena d.v. J. J. Verduijn, en C. H. van Baardwijk; Adrinana Anita d.v. F. J. Braspen ning en P. A. T. Kuijpers. Huwelijken: J. J. Pruissers en A. D. M. de Man; H- Haverhals en P. J. Rozenbrand. Ingekomen: F. Spoelstra en gezin van Bleiswijk; A. A. J. Verbeek van Heemstede. VERKOOPDAGEN Vrouwenvereniging 'Lydia' van de Ned. Herv. Kerk aan de Zuidhol- landsedijk houdt haar verkoopdagen op vrijdag 21 en zaterdag 22 febru ari a.s., zowel op vrijdag- als zater dagavond begint de verkoop met at- trakties om 7 uur n.m., terwijl er op zaterdagmiddag een speciale jeugd- middag wordt gehouden vanaf half drie. Deze verkoopdagen zullen wor den gehouden in de lokalen van de Prinses Wilhelminaschool. De op brengst van deze verkoopdagen komt ten goede aan de zending. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag vanaf 12 uur en zondag zal de doktersdienst worden waargenomen door dokter H. Win kelman, Kerkstraat 99, tel. 04167 - 2350. KERKDIENSTEN Zondag 23 februari 1969: Ned. Herv. Kerk Sprang, 9.30 en 2.30 uur: ds G. Wursten. Geref. Kerk Sprang, 11.0. uur: ds G. van Duinen uit Den Haag; 19.00 uur: intrede ds F. Spoelstra. Ned. Herv. Kerk, Capelle, 9.30 en 2.30 uur: de heer Hubach uit Har- dinxveld-Giessendam. Ger. Kerk Capelle, 9.30 en 3.00 u.: ds L. Leringa uit Zwolle. Ned. Herv. Kerk Zuidhollandsedijk, 9.30 en 2.30 uur: Ds Stelwagen uit Delft. Geref. Gemeente Julianalaan, 9.30 en 3.00 uur: Leesdienst. INTREDE DS. F. SPOELSTRA Nadat j.l. zondag ds F. Spoelstra bevestigd is als predikant der Geref. kerken van Sprang en Waalwijk zal hij a.s. zondag in deze gemeenten zijn intrededienst houden. In Sprang zal deze dienst zondagavond worden gehouden en beginnen om 7 uur. BENOEMING Ds G. Wursten, Nederlands Her vormd predikant te Sprang is één de zer dagen benoemd tot assessor der Synode van de Nederlands Hervorm de Kerk in Nederland. BEROEP UITGEBRACHT Door de kerkeraad der Neder lands Hervormde Kerk van Capelle is een toezegging van beroep uitge bracht op Ds B. J. Zaal, Nederlands Hervormd predikant te IJsselmuiden. VERKEERSOMLEGGING In verband met werkzaamheden aan de Langstraatweg (Maasroute) worden er op de provinciale weg Capelle-Waspik in beide richtingen verkeersmaatregelen genomen nu het drukke verkeer hierlangs moet ko men. Er zullen borden geplaatst wor den dat er maximum 50 km. per uur gereden mag worden ingaande deze week 17 februari tot 17 juni a.s. of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal blijken. KANKERBESTRIJDING Om de inwoners van Sprang-Ca- pelle in staat te stellen iets meer over de genezingsmogelijkheden van kanker te vernemen en vooral ook om de vaak nog onnodige angst die er ten aanzien van deze ziekte be staat weg te nemen, geeft de plaat selijke afdeling van het Koningin - Zoals werd verwacht wil de rege ring van Indonesië de volksstem ming over 't lot van West-Irian laten houden door 1000 kiesman nen, in plaats van de rechtstreekse stemming der 800.000 Papoea's persoonlijk over de toekomst van hun land. - Het bier is in ons land het zwaarst belast, n.l. 32, - per hectoliter, tegen Italië 29, - en België, Duitsland en Frankrijk 20, - - Sinds verleden week woensdag wordt de 58-jarige directeur-ge- neesheer van het Elisabefh-zieken- huis in Haarlem vermist. Zater dag werd zijn auto leeg op de Af sluitdijk gevonden. - In Prinsenhage is 'n 29-jarige ty pograaf in 'n steegje bij zijn auto vermoord gevonden. Hij moet met een riek zijn doodgeslagen. - In Barneveld heeft een man ge poogd zijn vrouw te vergiftigen. Door snel ingrijpen in een zieken huis is het leven van de vrouw ge red, al is haar toestand nog vrij ernstig. - De autotentoonstelling in de RAI in Amsterdam is door het slechte weer en de schaatskampioenschap pen in Deventer, dit jaar door 47- duizend personen minder bezocht dan vorig jaar. - De Horecabedrijven in Brabant en Limburg schatten hun schade op 7 a 10 miljoen gulden. - In Drachten zijn 2 jongelui van 20 jaar gearresteerd, die bekend hebben 58 inbraken te hebben ge pleegd. - Thans is weer een verpleegde uit de Mesdag-kliniek te Groningen niet teruggekeerd, na een bezoek aan de schouwburg. - De A.O.W. en A.W.W. worden met terugwerkende kracht vanaf 1 januari verhoogd met 5% (plus 1,1% toeslag B.T.W.); voor ge huwden is dat 438,50 en voor ongehuwden 309, - per maand. - De bevolking van ons land be droeg op 1 jan. '69 12.832.000. - De man in Bordeaux, die zich in z'n boerderij had opgesloten met zijn 2 kinderen, die bij de schei ding aan z'n vrouw waren toege wezen en die vorige week een politie-agent doodschoot, heeft ondanks alle pogingen thans zijn jongen en meisje van 12 ën 13 jaar en daarna zichzelf van het leven beroofd door geweerscho ten. - Op het vliegveld te Zürich heeft een Arabische verzetgroep van 4 personen een aanslag gepleegd op een vliegtuig van El Al uit Israël; 5 personen werden gewond. Van de aanvallers werd er een dood geschoten en de andere drie wer den gearresteerd. Wilhelmina Fonds op 25 februari 's avonds om 7.30 uur een voorlich tingsavond in het cultureel centrum 'Zidewinde', Julianastr. 1 te Sprang- Capelle. Op deze avond zal ruim- j schoots de gelegenheid worden ge- geven om vragen te stellen. Tevens zal op de avond worden verteld hoe. de ingezamelde gelden van het Ko ningin Wilhëlmina Fonds worden be steed. De avond, die geheel gratis wordt aangeboden, is toegankelijk voor personen van 16 jaar en ouder. KEURING MATEN EN GEWICHTEN De herkeuring en het ijken van maten en gewichten zal voor de ge meente Sprang-Capelle plaatshebben op vrijdag 7 maart a.s. des namid dags van half twee tot half vijf in he; lokaal van de brandweerkazerne aan de Emmastraat. „GEZELLIGHEID" OP DE PLANKEN Zaterdagavond a.s. geeft de to neelvereniging „Gezelligheid" haar eerste winteruitvoering van dit sei zoen in de Chr. Volksbond te Sprang, waarvan de aanvang op 8 uur is vastgesteld. Opgevoerd zal worden 't blijspel in drie bedrijven „Oscar". Voor personen die eens een avond gezellig uit willen gaan is dit een mooie gelegenheid om deze uitvoe ring bij te wonen. De biljartvereniging K.T.O., ge vestigd in café A. Netten, heeft za terdag j.l. op waardige wijze haar 30-jarig bestaan gevierd. Nadat men 's morgens het feest had ingezet met 'n Eucharistieviering in de parochie kerk van de H. H. Martelaren van Gorcum, werd de goed verzorgde koffietafel van hospes Netten alle eer aangedaan en passeerde men de middaguren met 'n genoeglijk spel letje kaart en 'n partij biljart, waar na nogmaals tijd werd, ditmaal in ge zelschap van de dames, om voor de inwendige mens te zorgen. Aangezien deze dag het jaarlijkse carnavalsfeest z'n ouverture beleefde, stak de hele KTO-afmilie zich voor het slotfeest in camavalscostuum, hetgeen de stemming uiteraard zeer ten goede kwam. Tijdens een korte hieraan voorafgaande vergadering gaf voorzitter A. Snoeren eerste een historisch overzicht van de jubileren de vereniging en werd de heer A. Engel uit Tilburg tot lid van ver dienste benoemd onder aanbieding van een kistje sigaren en mevr. En gel bloemen. Verder werd Cobi Net ten gehuldigd met het behalen van het kampioenschap hoofdklasse libre van het district Kaatsheuvel en veel succes toegewenst in de wedstrijden om het kampioenschap van het ge west Brabant - Zeeland, waarbij hem namens K.T.O. een fraai persentje werd aangeboden. De feestavond, die, daarna volgde, verliep geheel in carnavalsstijl, afge wisseld met een liedje door Corry v. Wanrooij samengesteld en gezongen, waarin alle 20 leden van KTO onder de loupe werden genomen, alsmede een geslaagde loterij om een groot aantal door de leden zelf beschik baar gestelde prijzen. Aan het slot van de avond dankte de voorzitter iedereen die aan dit geslaagde feest had meegewerkt en deed de toezeg- gir.g dat de komende jaarvergadering in verband met dit 30-jarig bestaan met een gezellig samenzijn en muziek zal worden besloten, waarvoor op nieuw de dames zullen worden uitge nodigd. De receptie, die eerder aan 'boven staande feestdag was voorafgegaan, culmineerde in 'n grote belangstelling van de zijde der zusterverenigingen en oud-KTO-ers, hetgeen met het aanbieden van vele bloemstukken ge paard ging. Namens het gewest was hierbij de heer Van de Leest uit Til burg aanwezig, terwijl de heer W. DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel wor den waargenomen door dokter A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, Loon op Zand, tel. 04166-250. Van zaterdagmiddag 12 u. tot maan dag 8 uur zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door collega H. Win kelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167-2350. Verloskundige M. v. Vlerken, Ru- bensstr. 8, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 3666, heeft a.s. zaterdag en zondag dienst. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot 's nachts 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie St. Jozef, Wilhelminaplein 3, tel. 04167-2516. Bestuur van Biljartvereniging KTO uit Kaatsheuvel. Zittend v.Ln.r. voorzitter A. P. Snoeren, secr. A. Pooters, Staande v.l.n.r. penningm. D. Gadella, ere-lid A. Netten, en comm. Th. Netten. Soeterboek het district Kaatsheuvel vertegenwoordigde. Deze wees in zijn toespraak op de vele kampioenstour- nooien, die KTO in het verleden steeds op zo'n uitstekende wijze had georganiseerd en daarmee de naam van het district hoog had gehouden, alsmede op de voorbeeldige begelei ding van de jeugd in de biljartsport. Naast zijn felicitaties bood hij na mens het district een geschenk onder couvert aan. Voorzitter A. Snoeren dankte voor deze bijzonder aardige geste en de waarderende woorden, alsmede iedereen die voor dit jubi leum belangstelling aan de dag had gelegd. HULPDIENST waalwijk Voor hulp aanbieden en hulp vra gen: tel. 2778, b.g.g. 2604 of 2726. GEMEENTELIJKE SOCIALE DIENST Waalwijk, Grotestraat 196, dagelijks geopend van 8.30 - 12.30 uur. Uitsluitend voor werkenden of volgens afspraak, vrijdagavond van 7.00 - 8.00 uur. GEZINSZORG Inlichtingen te vragen bij: Mevr. G. E. van de Veen-Kroon, Westeinde 5, tel. 2449. b.g.g. 2331. BIBLIOTHEEK GEREF. KERK Ambrosiusw., hoek Mgr. Prinsenstr. Uitleningen: vrijdagavond 8-9 uur ingang: Mgr. Prinsenstraat STICHTING PROTESTANTSE CHR. LEESBIBLIOTHEEK Gevestigd in gebouw Chr. Belan- Besoyensestraat 3. geopend or donderdag van 7.15-8 uur. SINt CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Geopend: vrijdagavond van 7-8 uur. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Grotestraat 196a - tel. 3787 J eugdbibliotheek Maandag 16.00-17.30 uur Dinsdag 16.00-17.30 uur Woensdag 15.00-17.30 uur Vrijdag 14.00-17.30 uur Iedere woensdag wordt er voorge lezen van 14.30 tot 15.00 uur. Volwassenen: Maandag 14.00-16.00 19.00-20.30 u. Dinsdag 14.00-16.00 Woensdag 19.00-20.30 u. Vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 u. Zaterdag 10.00-12.30 13.00-15.00 u

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 5