wAALwijkse en ianqstRaatse couRant The All Stars en Duke City Sextet brengen zaterdag nachtshow in het Lido Gemeentelijk woningbedrijf in Waalwijk gaat weekhuren omzetten in maancfhuren Dit weekeinde eerste inzameling VASTENACTIE ampe\ jOc anipe THE ALL STARS VERZORGEN NU 5 JAAR DANSAVONDEN IN WAALWIJK MET INGANG VAN 1 APRIL A.S. AANVRAGEN GROEIEN SNELLER DAN DE OPBRENGST VASTEN ArfTi r 1969 Soepelheid Nieuwkuijk Wim van Drunen wordt manager van The All Stars Zaterdag nachtshow tot 3 uur Graag in Waalwijk Nieuwe nummers Besparing van ruim f 21.000,— Nieuwe manager Vasten-envelopjes worden deze week uitgedeeld in Tilburg I I I I I I I I I I I I I I Werken aan de basis Het gaat om de mens Overschakeling ge schiedt geleidelijk DONDERDAGAVOND 2^ FEBRUARI 1969 92e JAARGANG No. 17 De tcho van het Zuió bereis»' Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra n Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1873 Bureaus Grotestr.aat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 3, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" WAALWIJK - Het zal nu zon 13 jaar geleden zijn, dat 'The All Stars werden opgericht. En degenen, die hiervoor verantwoordelijk zijn geweest zullen hier nooit geen spijt van gehad hebben. In deze jaren zijn The All Stars een begrip geworden, waar zij ook opgetreden zijn en dat op vele plaatsen en in vele gelegenheden. Het orkest, dat bestaat uit zeven leden, heeft zich een grote aanhang verworven en overal waar ze optreden kunnen de exploitanten verzekerd zijn van een enorm succes. Zo ook was dit het geval afgelopen carnaval in het Lido te Waalwijk. Vier dagen lang hebben velen zich vermaakt op muziek van The All Stars. The All Stars, die onder de kun dige leiding staan van Wim van Dru nen, die dit al vanaf de oprichting doet, bestaan voor een dergelijk or kest al een zeer lange tijd. En het zal met weemoed zijn, dat Wim van Drunen over enige tijd in verband met zeer drukke werkzaamheden, de leiding in andere handen zal overdra gen. Voortaan zal hij zich dan ver dienstelijk gaan maken als manager, in welke functie hij zich, door al die jaren van ervaring, nu zakelijk goed kan gaan ontplooien. In Baarle-Nas- sau is men voor de eerste keer voor hei voetlicht getreden en langzamer hand is vanaf die plaats de faam van The All Stars vooruitgesneld. Maar daarover straks nog meer. In eerste instantie, toen men (begon met spelen, bestond het orkest uit zes man, waarvan nu nog tot het orkest behoren: Wim van Drunen, Harry v. Boven en Jack Meeng. Twee ervan zijn Bosschenaren en de derde Wim van Drunen is woonachtig in Vught. En om nu maar meteen de huidige leden van het orkest te noemen zou ik willen beginnen bij Harry van Bo ven, die naast klarinet en saxofoon, ook nog ,,'t nodige te vertellen heeft" tijdens een avond. Hij is het eigenlijk, die min of meer de sfeer bepaalt tij dens een optreden en de zaal in zijn ban brengt, die dit op haar beurt be loont met een gul applaus. Van Loek Kraak valt slechts te vertellen, dat hij een kundige begeleider is aan de drums voor het orkest en dat een drumsolo van hem het publiek steeds weer aangenaam in de oren klinkt. Jack Meeng, de bassist, vervult een wat minder opvallende rol, maar zon der de anderen ook maar iets tekort te willen doen mag hier toch wel ge steld worden, dat een orkest zonder bassist geen orkest is. Ook de aanwe zigen weten dit te waarderen. Kees Priem is de vierde man die we onder de loupe nemen en hij is het die bij ieder optreden van The All Stars de danslustigen ten andere per sonen tot een extase weet te brengen bij zijn vocale vertolking van de La tijns-Amerikaanse muziek. De zang kwaliteiten van Kees Priem kunnen dan ook zonder overdrijving geroemd worden en kunnen de toets der kri tiek glansrijk doorstaan. Trompettist Ad van der Kallen be speelt zijn instrument met veel verve en vooral tijdens de afgelopen carna valsavonden zal menigeen met wel daad hebben geluisterd naar de zui vere tonen die hij uit dit instrument weet te halen. Zaterdagavond met carnaval bijvoorbeeld toen in het Lido én bet Duke City Sextet én The All Stars tegelijkertijd speelden tijdens de grote finale hadden de zangers van beide orkesten het voor een hand je om steeds weer opnieuw de micro foon in zijn trompet te houden. Men het dat men voor doofheid ook al wet gespaard blijft! geen vreemd instrument en boven dien, het kan niet op, bespeelt hij ook nog zo nodig tijdens de walsmelo- dieën de accordeon, hetgeen hem eveneens goed afgaat. Naast leiders kwaliteiten kan men hier dan ook spreken van een muzikaal talent. Doordat Wim van Drunen, zoals ge zegd, afscheid zal nemen als actief orkestlid, komt er een vakature voor wat betreft de bezetting van de phili- corda maar men hoopt tegen de tijd van het afscheid een waardige ver vanger gevonden te hebben. Naast het optreden iedere zondag avond in het Lido, zodat men kan spreken van een 'huisorkest' zijn The AU Stars regelmatig te gast in de Kentering te Rosmalen. Verder ver zorgen zij ook vele avonden in Suisse te Oss en treden zij met de regelmaat van de klok op voor de vele perso neelsverenigingen uit Den Bosch en omgeving in het Casino aldaar. En niet alleen hun eigen optreden is tot nu toe bij iedereen zeer in de smaak gevallen, maar daarenboven zijn zij meermalen opgetreden als begelei dend orkest. Zo hebben zij ondermeer begeleid Het Cocktail Trio, Ria Valk, Ted de Braak en het zangeresje Karin Kent. Al de genoemden kun nen toch wel gerekend worden te be horen tot het crème de la crème van de Nederlandse showbusiness. hem nog iets civer het orkest vragen, zegt hij meteen, dat iedereen speek met veel spontaniteit en vuur. Hier bij ontbreekt dan niet de bij het pu bliek zo geliefde 'Schwung'. 'Ik mag verder wel stellen', aldus Frank Scott, 'dat de onderlinge verstandhouding optimaal is'. En naast het feit, dat het zo hoort, is het ook zo. „We spelen graag in het Lido", zo gaat hij voort. „We hebben hier een zeer leuk publiek. Even, na de gere aliseerde uitbreiding van het Lido, dachten we het contact met het pu bliek verloren te hebben, maar nu iedereen weer aan de veranderde om standigheden geiwend is geraakt, is dat contact weer als vanzelf hersteld" Frank Scott gunt ons ook even een kijkje achter de schermen van The All Stars en hiervan leren we dat Harry van Boven in het dagelijks le ven reclame-tekenaar is (de appel valt hierbij toch niet ver van de boom!), dat Loek Kraak doorgaat voor een technisch iemand, dat Wim v. Drunen werkzaam is als hoofdvertegenwoor diger voor een bepaalde zaak, dat Jack Meeng het meer in de admini stratieve sektor heeft gezocht en dat Harry Faas en Ad van der Kallen het meer in de montage hun kansen hebben gezien. Kees Priem tenslotte maakt zich verdienstelijk bij iz'n meer deren en minderen als sergeant le klas. The All Stars, die al vijf jaar in het Lido te vinden zijn, ieder week end, schrijven zelf de arrangementen van de nummers en het is speciaal Kees Priem, die zich hiermee belast. Bovendien volgt deze nog een cursus componist, die er mede toe zal moe ten leiden, dat The All Stars in de toekomst ook met eigen gecomponeer de nummers op de markt en op de po dia zullen verschijnen. Dat om tot prestaties te komen ge repeteerd dient te worden, spreekt vanzelf en iedere vrijdagavond wordt er dan ook stevig en serieus gerepe teerd. Bovendien neemt men dan steeds twee nieuwe nummers op het repertoire, meestal uit de bovenste helft van de hitparade; nummers, die weerklank vinden bij het publiek. „En", zoals Frank Scott het zo tref fend en terecht opmerkt, „door hèt arrangeren van de nummers, kan er in zo'n nummer een bepaalde per soonlijkheid in gebracht worden. Vooral openen zich hiertoe de moge lijkheden bij een nummer van mijn meest favoriete zanger: Tom Jones. En dit is iets waar we het geheel mee eens kunnen zijn. F rank Scott is eigenlijk nog niet zo lang als zanger bij The All Stars. Met Pasen zal dat drie jaar zijn. Tevoren was hij verbonden aan een andere band: de M.G.'s, waar hij bassist was. Trouwens gitaar en mondharmo nica spelen is iets wat hij ook best aandurft. En na drie jaar gezongen te hebben durft hij wel te verklap pen: ,The All Stars, dat is het einde', iets waarin we hem moeilijk kunnen tegenspreken. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Als de gemeenteraad vanavond (donderdag) zich gun stig uitspreekt over het voorstel van B. en W. om het huursysteem te wijzigen zal de incasso van de huren van de gemeentelijke woningen niet meer per week maar voortaan maandelijks geschieden. Over deze reorga nisatie van de huurincasso hebben B. en W. een nota samengesteld. Hierin worden de (financiële) voordelen van het nieuwe systeem uiteengezet. De overschakeling zal per 1 april a.s. geleidelijk geschieden. De Centrale Administratie is belast met de incasso van ongeveer 2000 huren. Van dit aantal wordt precies de ene helft per week geïnd en de andere helft per maand. De incasso per week is een kostbare geschiedenis. Hiervoor moe ten per jaar 52 keer ongeveer 1000 huurkwitanties worden vervaardigd, 52 keer moet er aan huis worden aangebeld en evenzovele malen moet de afrekening en afboeking geschieden, gevolgd door een zeer frequente naloop op de achterstallige huren. Door alle weekhuren in maand- huren om te zetten, zo schrijven b. en w in de nota, zouden voornoem de werkzaamheden tot 12 keer per jaar kunnen worden teruggebracht, hetgeen een arbeidsbesparing op zou leveren van 77%. Met de over schakeling op maandhuur zijn een viertal zaken nauw verbonden. Zo eindigt op 1 april a.s. het dienstver band van de huurophaler, wordt de kassier bij de Centrale Administra tie met 1 mei gepensioneerd, terwijl ook de invoering van het giraal be- Over Frank Scott, in het gewone kven Harry Faas, zullen we het ver derop nog hebben. We zijn dan aan geland bij de zevende man in het or kest, die tevens de leider is. Naast dit leiderschap is hij ook een kundig organist op de philicorda, waaruit hij vele klanken tevoorschijn haalt, zeer l°t genoegen van de verzamelde me nigte. Ook de saxofoon is voor hem „Het belangrijkste voor ons is", zo stelt Frank Scott, de zanger van het orkest tijdens het gesprek dat we met hem hadden, „dat we succes heb ben met het optreden; dat we steeds weer de mensen weten te boeien. Ge beurt dit niet, dat ebt het succes weg en moeten we weer van voor af aan beginnen En dat het huidige succes geen holle frase is, wordt wel bewe zen door het feit, dat men over enige tijd optredens zal gaan verzorgen in het buitenland en met name in Bel gië en Duitsland. Maar allereerst is er dan zaterdagavond een experimen tele avond in het Lido te Waalwijk. Voor de eerste keer in de geschiede nis van Waalwijk zal men dan kunnen spreken van „een nachtshow". Tot 11 uur zijn het namelijk de leden van het Duke Sity Sextet met zang van Bob Smit, die de stemming er in zullen proberen te krijgen, iets wat ze be slist wel zal lukken. Direct om elf uur wordt dan hun taak overgenomen door The All Stars met zang van F rank Scott, die vanaf dat moment alle registers van hun kunnen zullen opentrekken om tot ongeveer 2 uur 's nachts de aanwezigen te vermaken. En dat dit hun wel zal lukken, heeft het verleden onlangs tijdens de carna valsdagen nog wel bewezen. „Een show ligt die avond in het verschiet. Dit experiment voor zaterdagavond zal dan de week daarop worden her haald en van het succes van beide avonden zal het mede afhangen, of hiermee regelmatig zal worden door gegaan. Als we Frank Scott vragen welke nummers hij het liefst brengt, horen we naast de vlottere nummers in één adem de soul-music noemen. „Mijn stem komt het best tot zijn recht bij nummers als: 'Red Red Wine', 'Lia' van The Cats en 'Gina' van Ben Cra mer. Bovendien, en dit is een ver dienste van het gehéle orkest, is Raw hide een van de nummers, die het image van The All Stars mede be paalt. Een avond zonder Rawhide is namelijk niet denkbaar. En als we WAALWIJK - De bisschoppelijke vastenactie is iveer van start ge gaan en de eerste inzameling in de parochiekerken wordt vrijwel overal dit weekeinde gehouden. Tijdens een persconferentie te Utrecht op vrijdag 21 februari, heeft kardinaal Alfrink, de voorzitter van de Vastenactie, nog eens duidelijk onderstreept waarom en voor wie deze actie telken- jare - nu al voor de negende maal - plaatsvindt. Het is traditie bij de Vastenactie, dat de aanvragen om hulp steeds blij ven stijgen. Dit jaar zijn er om pre cies te zijn 521 van dergelijke ver zoeken geregistreerd. Vorig jaar wa ren dat er een kleine 400Hoewel de opbrengst elk jaar groeit - in '68 vjerd voor de eerste maal de 5 mil joen overschreden - gaat het bedrag dat nodig is om iedereen te helpen veel sneller omhoog. Hiervoor is nu al 12 miljoen gulden nodig. Of dit bedrag bij elkaar komt hangt op de eerste plaats af van de gulheid van de Nederlandse katholieken. i i i i i i i i i i VOOR VOOR: VOOR ajour en, stoppen, plisseren repareren, inkorten, borduren stofknopen, gespen, ceintuurs (en voor nog véél, héél veel méér) naar V Heuvelstraat M Dezer dagen zijn de vastenenvelop- jes weer verspreid of worden dit weekend in de parochies uitgedeeld. Op de achterzijde van deze offerzak jes staat een tekst, die er o.a. aan herinnert, dat de vastenwet weliswaar is afgeschaft, maar het vastencffer beslist nietEn daarom ook staat aan de voorzijde van het envelopje alsook op alle affiches weer het be kende mandje met de broden en de vissen, die het symbool zijn van de evangelische waarden in de Vasten actie. Het delen van ons bezit, van onze welvaart met de mensen, die het min der goed hebben, moet vanzelfspre kend niet uitsluitend in de veertig dagentijd voor Pasen plaatsvinden; het hele jaar door dienen wij ons er van bewust te zijn, dat we, actief moeten helpen; niet alleen omdat het moet, maar vooral omdat het recht vaardig en liefdevol is. Onze menta liteit zal dan ook een grondige wij ziging dienen te ondergaan, als we de mensen in de ontwikkelingslanden tenminste niet met de kruimels van onze welvaart willen afschepen. De Vastenactie werkt aan de basis. Ze 'helpt de eenvoudige pioniers, die doorgaans niet meer dan gemiddeld 20.000 gulden nodig hebben voor hun concrete, vaak zeer efficiënte projecten. Meteen na Pasen begint 't secretariaat al met het 'overschrijven van de binnengekomen gelden, opdat het werk van de pioniers in de ont wikkelingslanden kan doorgaan. Als er voldoende geld binnenkomt op het bekende gironummer 5850 van de Vastenactie te Utrecht zal pater Hendrikx uit Cameroen een aandrijf- motor voor rijst- en maisteelt krijgen 9.000, -). Dan kan ook de bouw van een kraamkliniek in het dorpje Bungwe (Rwanda) gerealiseerd kun nen worden. Stel U voor: met tien duizend gulden kunnen er meer kin deren in leven blijven. Pater de Waal in Brazilië krijgt als de Vastenactie een succes wordt zijn lang-verwachte 21.000,— voor de bouw van een gemeenschaps- en ontwikkelingscen trum. En met 15.000, - zullen er in het Sterrengebergte van Irian Ba- rat kleine landbouwprojecten uit de grond kunnen komen. Het waren slechts een paar voor beelden uit een lange lijst van meer dan vijfhonderd. Achter ieder ver zoek, achter ieder dossier, staat een verhaal, een leven; een leven van de mens - de missionaris, de lekenhel- per - die zich in dienst heeft gesteld van zijn medemens. In deze vasten periode kunnen we daar misschien speciaal aan denken en door onze fi- ninciële bijdrage op onze eigen ma nier solidair zijn met de nood van de 'derde wereld' talingssysteem en de automatisering van de huurincasso meespelen. Tegenover een totaal aan bespa ringen van rond f 35.000,- staan de kosten van aansluiting op het com putercentrum en de stortingsrech ten van de acceptgirokaarten wat neer komt op f 14.000,-. De invoe ring van de maandincasso betekent dus een besparing van ongeveer f 21.000,- per jaar De Centrale Administratie blijft belast met de verzorging van de mutaties in het huurbestand; de af boeking van de acceptgirokaarten etc. en de controle op de huurach terstand, terwijl 2 meteropnemers zullen worden ingeschakeld bij de maandelijks thuis bezorging van de 1350 acceptgirokaarten. B. en w. we ten dat de overschakeling bij de huurders wellicht op bezwaren zal stuiten omdat de plaatselijke indus trie nog niet geheel op maandlonen is overgestapt. Volgens verkregen inlichtingen van de Kamer van Koophandel komt hierin ook ver- andering en zullen binnenkort twee grote ondernemingen in Waalwijk overschakelen. Sinds 1966 is voor praktisch alle nieuwe huurders van woningwet woningen in de plannen Laageinde en Groenewoud geen weekhuur meer vastgesteld. Moeilijkheden met de maandbetaling zijn er bij deze 320 huurders, op een enkele uitzon dering na, niet geweest'. Voor ge zinnen die in financiële moeilijke omstandigheden verkeren zal de nodige soepelheid worden betracht De overschakeling van week- op maandhuren zal per 1 juli geleide lijk aan geschieden. De laatste vol le weekhuur, eindigende op 29 maart a.s. wordt nog geïncasseerd aan huis in de daaropvolgende week alsmede 2/7 huurweek over de 30e en 31e maart. Op 1 april 1969 krij gen alle huurders een acceptgiro- kaart plus huurnota thuis bezorgd met de nieuwe maandhuur en het verzoek de aangegeven huurprijs voor een bepaalde datum te voldoen op het postkantoor. Vervolgens krijgt men elke le van de maand de acceptgirokaart thuis bezorgd met de aangegeven vervaldag zoals op genoemd schema vermeld. Met dit systeem wordt bereikt dat bin nen 1 jaar alle huren bij vooruit betaling per maand kunnen worden geïnd. Om de overschakeling van week- op maandhuur ook in juridisch op zicht haalbaar te doen zijn zal het huurreglement in deze worden ge wijzigd. Ofschoon de invoering van deze veranderingen volledig tot de compententie van b. en w behoren heeft het college toch gemeend, ge let op het ingrijpende karakter van deze maatregelen, de raad uitvoerig te informeren, alvorens een en an der wordt geëffecteerd. v.v. NIEUWKUYK 5 MAARt NAAR PARIJS Het bestuur van de v.v. Nieuw- kuyk heeft besloten met een aan tal leden naar de voetbalwedstrijd Ajax-Benfica, die 5 maart te Parijs wordt gespeeld, te gaan kijken. Le- den van de club en de supporters- vereniging kunnen voor f 12,50 ex clusief toegangskaart, met de bus mee naar Parijs. Men kan zich hier voor opgeven bij de voorzitter van Nieuwkuyk, de heer Figee, Nieuw- kuyksestraat 37.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 11