Kamer van Koophandel in Waalwijk stelt export-consulent aan Ds. F. Spoelstra deed zondag intrede in Geref. Kerk Sprang Dekenaat Waalwijk bouwt in Kongo R.K. EHBO Waalwijk gaat hulpverlening vergroten „Oefening en Vermaak" gaf in volle zaal geslaagd concert SPECIAAL VOOR MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF w.s.c. SOCIAAL CENTRUM ,LA SONNAMBULA' UITSTEKEND VERTOLKT Uitstekend 15 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 27 FEBRUARI 1969 15 G. van Vledder heeft ruime export ervaring Ervaring Begeleiden R.K.C. R.W.B. Wit Zwart D.E.S.K. S.S.Ce Tafeltennis Aktie samen met Ned. Ver. voor EHBO Voortreffelijke prestatie solïstenteam i (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Ter bevordering van de export van bedrijven in haar gebied heeft de Kamer van Koophandel voor Noordelijk Noord-Brabant in Waalwijk enige tijd geleden een export-consulent aangesteld. Deze consulent, de heer G. M. Vledder (37) is inmiddels, na een oriëntatie- periode tal van midden- en kleinbedrijven benaderd, om hen op de vele exportmogelijkheden te wijzen en bij de opbouw of uitbreiding van een exportafdeling steun te verlenen. De sterk van het buitenland afhan kelijke economie van ons land vormt een uitdagend element in het natio naal economisch beleid. Dit beleid zal daardoor voortdurend kritisch gericht moeten zijn op de inhoud en omvang van de internationale relaties. Hierbij nemen die met betrekking tot de ex port en exportmogelijkheden 'n voor aanstaande plaats in. Door de sterke ontwikkeling in de laatste jaren, ook ten aanzien van de internationale verhoudingen, heeft de zorg voor de instandhouding van vol doende exportmogelijkheden 'n nieu we dimensie gekregen. Aloim wordt meer aandacht gegeven aan export bevorderende aktiviteiten. Ook de Kamers van Koophandel en Fabrie ken, welke steeds een belangrijke funktie in het kader van de export bevordering voor het bedrijfsleven hadden, hebben gemeend hun dien sten op dit terrein te moeten verdie pen en uitbreiden. Een aantal regionale Kamers is inmiddels overgegaan tot de aanstel ling van een funktionaris die zich in het hijzonder belast met het verlenen van assistentie aan het bedrijfsleven m.h.t. export-aangelegenheden. Bij de uitvoering van hun taak zullen deze nieuwe funktionarissen, de regionale export-consulenten, in eerste instan tie gébruik maken van de uitgebreide documentatie die bij de afdeling han delsvoorlichting van de Kamer van Koophandel voorhanden is, terwijl zij verder de exportbevorderende instan ties in Den Haag zullen kunnen in schakelen en aildus de verbinding vor men. In Brabant zijn export-consulenten verbonden aan de Kamers van Koop handel en Fabrieken te Eindhoven, Tilburg en Waalwijk. De Kamer te Waalwijk heeft als zodanig benoemd de heer G. M. van Vledder, die door zijn gedegen kennis en praktische er varing op het gebied van de export voor het bedrijfsleven een belangrijke steun kan zijn bij de opbouw c.q. uit breiding van hun export. Daar een steeds groter aantal bedrijven voor 't handhaven en/of uitbreiden van de produktie is aangewezen op afzet in het buitenland mag worden verwacht dat van deze nieuwe vorm van dienst verlening van de Kamer van Koop handel en Fabrieken een veelvuldig gebruik zal worden gemaakt. De heer Van Vledder is in oktober van het vorig jaar aangesteld, als een van de eerste export-consulenten aan de Kamer van Koophandel verbon den. Als export-manager bij een gro te wollenstoffenfabriek in Tilburg heeft de heer Van Vledder veel - met name ook praktische - ervaring opgedaan in de export. De afgelopen maanden heeft hij zich georiënteerd in Den Haag bij enkele grote Kamers G. VAN VLEDDER van Koophandel om op deze wijze zijn theoretische kennis te verbreden. De gedachte om tot aanstelling van een exportconsulent over te gaan is gegroeid bij het bestuur van de Ka mer van Koophandel in Waalwijk. Gebleken was, dat te veel kleine en middelgrote bedrijven een drempel vrees 'bestond om zich tot het 'Haagse apparaat' te wenden. De heer Van Vledder wil deze bedrijven begeleiden en hen vooral ook wijzen op de do cumentatiematerialen die er in Waal wijk beschikbaar zijn. Nu reeds is ge bleken dat veel Langstraatse bedrijven graag gebruik willen maken van de diensten van deze export-consulent. Voor de Geref. Kerk van Sprang was het j.l. zondag een blijde dag, toen na een vacature van slechts enkele maanden, ds. F. Spoèlstra, overgekomen van Blijswijk, zich aan zijn nieuwe gemeente verbond. Onder de genodigden merkten we op ds. Besselaar van Eindhoven, ds. van der Velden van Oosterhout, ds. Volmuller van 's-Gravenmoer, ds. Wursten, hervormd predikant van Sprang, burgemeester en mevrouw Van Prooijen, wethouder Jac. Vos en gemeentesecretaris Zonneveld, de heer en mevrouw Overweel en verder deputaties van naburige kerken, herv. Kerk te Sprang en Pastoor Simpkes van Kaatsheuvel. Tot tekst voor zijn entree-predikatie koos ds. Spoelstra: Lucas 9: 57-62. Z.E. wees er op dat het gaat om het kruis van onze Here Jezus Christus en het Woord van God dat eeuwig stand houdt en waarmede wij elkander mogen vermanen en vertroosten. Het voornaamste van de wederzijdse opdracht is, dat wij Op het bureau van de bisschop- gelijks te herhalen. Dit jaar wil pelijke vastenaktie liggen dit men nu, in het kader van deze jaar ruim 500 aanvragen van al- bredere opzet voor het hele de lerlei missionarissen om financi- kenaat, een eigen onderdeel ver- ele bijstand. Het dekenaat Waal- zorgen van dit totaalprojekt; en wijk heeft hieruit een concreet daarvoor poogt men alle jeugdi- projekt geadopteerd. Het betreft gen en jongeren van af de lagere de bouwkosten van een sociaal school te bereiken, middels ak- centrum voor huishoudkundige tiviteiten, waarvan u in de ko- vorming van vrouwen en meis- mende weken meer zult horen, jes. Dit te bouwen centrum ligt Vaak hoort men de klacht, als in de stad Bunia, aan het Albert- het gaat over ontwikkelingshulp: meer, in de Oost Provincie van We weten niet, waaraan ons geld de democratische Republiek Kon- besteed wordt, het verdwijnt in go. Tien jaar geleden was Bunia een grote pot, en we horen er nog een klein stadje met onge- nooit meer van. Juist deze klacht veer 7G'00 inwoners; op het ogen- is oorzaak geweest, dat men in blik wonen er meer dan 35000. het dekenaat Waalwijk dit jaar Het sociaal centrum komt niet aan de organisatie van de vas- alleen ten bate van de stad Bu- tenaktie om een concreet projekt nia zelf, maar ook de omliggende gevraagd heeft. Het dekenaat streken zullen er van kunnen Waalwijk mag er nu gerust op profiteren; daarmee krijgt het zijn, dat zijn gelden goed en ver centrum een bereik van ruim antwoord besteed zullen worden. 120.000 duizend Kongolezen. Want in het te bouwen centrum Tot nu toe is het werk van het zullen vrouwen en meisjes de centrum ondergebracht in twee kans geboden krijgen om maat- vertrekken van een missiepost, schappelijk en sociaal zich te maar de toeloop van de mensen ontplopien Het grote probleem is zo groot, dat men naar nieuw- in Bunia is, dat vooral de vrouw bouw moest uitzien. en het meisje als minderwaardig De parochies van het dekenaat wezen achterblijven in de ont- Waalwijk zullen de opbrengsten wikkeling van de totale bevol- van de vastenaktie dit jaar be- king. De mannen en de jongens steden om dit broodnodige pro- genieten veel eerder onderwijs jekt te helpen realiseren. Het en delen gemakkelijker in het gaat in totaal om DERTIG DUI- openbare leven. ZEND GULDEN, te verdelen Het is een dringende noodzaak over 12 parochies: 5 in Waalwijk, dat de sociale en huishoudelijke 3 in Kaatsheuvel, 2 in Waspik, vorming van de vrouw zich aan- 1 in Loon op Zand en 1 in De past bij de economische moge- Moer. lijkheden, die de man zich ver- Ook de jeugd en jongeren van worven heeft. In vele ontwikke- de stad Waalwijk zullen op een lingslanden, en zo ook in Bunia, heel eigen wijze worden aange- krijgt de vrouw een fundamen- sproken om hun bijdrage te le- tele rol toegespeeld bij de ver veren. Vorig jaar werd de be- snelling van de vooruitgang, kende Maswia-aktie gevoerd; dat In de komende weken wordt ging toen uit van de Mater Ama- de eerste inzameling gehouden bilisschool; de aktie verliep zo van de vastenzakjes. succesvol, dat men na afloop be- WAALWIJK HELPT BUNIA sloot voor de toekomst iets der- Laat dat waar wezen leven uit het kruis van Christus en daar vanuit ons kruis op ons ne men en samen op weg gaan vanuit de verzoening. Dan mogen we kri tiek hebben op de preek, maar an derzijds moeten we ons door het woord van het kruis laten aanspre ken en elkaar vertrouwen schen ken. Na de predikatie voerde ouder ling W. W. Mandemakers allereerst het woord namens kerkeraad en gemeente, die ds. Spoelstra met blijdschap en dankbaarheid verwel komde. Cok mevrouw Spoelstra heette hij van harte welkom en wekte de gemeente op ds. Spoelstra als gezant van Christus aan te ne men. Verder dankte hij ds. Van der Velden, die gedurende de vacature e jeugd heeft onderwezen en ver zocht tenslotte elkander de zegen bede uit psalm 134 toe te zingen. Ds. Besselaar sprak namens de clas sis Den Bosch en sprak er zijn blijd schap over uit dat ds. Spoelstra zijn krachten in dit gebied gaat geven. Waar ds. Spoelstra j.l. zaterdag de vergadering van de classis reeds meemaakte, hoonte hij dat ds. F. Spoelstra gemerkt zal hebben dat men ernstig probeert elkaar als kerken vast te houden. Hij wenste ds. Spoelstra tot slot toe dat hij hier met vreugde en zegen zal mo gen werken. Ds. van der Velden die tijdens de vacature de jeugd catachetisch on derwijs gaf, was blij dat hij deze taak nu aan ds. Spoelstra mocht overgeven en wenste daarbij zowel ds. als de jeugd Gods zegen toe. Ds. Volmuller die sprak namens de ker ken van 's-Gravenmoer en Vrijhoe- ve-'s-Grevelduin-Capelle, wilde ds. Spoelstra begroeten met de kerke lijke groet. De Here zij met U en stelle U in staat tot Zijn dienst en hij hoopte dat ds. spoedig met vaste banden aan de gemeente mag wor den verbonden. Namens de herv. kerk van Sprang sprak ds. G. Wur sten die zei dat men na de predika tie wel weet wat men aan ds Spoel stra heeft. Hij hoopte dat zijn predi katie vruchtbaar mag zijn. Hij wees er op dat de kerk hier staat'in het teken van het feest en hij sprak de hoop uit dat de volheid van Jezus Christus hier duidelijk uitgeleefd mag worden. Hij was dankbaar voor de prediking van dat geluid en hij hoopte verder op goede ontmoetin gen onderling, al is er kerkelijk hier niet zoveel contact, maar hij hoopte op een samen elkander ont moeten op het vlak van het God delijk Woord en dezelfde belijdenis. Hij wenste ds Spoelstra hartelijk welkom als collega en ook, zijn ge zin. Pastoor Simpkes van Kaatsheuvel wenst ds. Spoelstra ook wat men selijke voldoening in zijn werk en sprak de hoop uit dat hij, als gezon den namens Christus, de hoge tra ditie van zijn voorganger zou over nemen wat betrof het contact met hem. Burgemeester M. van Prooijen heette ds. en mevrouw Spoelstra hartelijk welkom namens de bur gerlijke gemeente. Het gemeentebe stuur is blij dat de Geref. Kerk van Sprang weer een voorganger heeft. Wij erkennen dat er problemen zijn die om oplossing vragen, maar we ten daarbij dat het nodig is eerst het koninkrijk Gods te verzoeken. Verder wees de burgemeester op de jeugdproblemen in de gemeente, die met elkaar besproken kunnen wor den, waarvoor hij gaarne de mede werking van het gemeentebestuur toezegde en de hoop uitsprak dat men daarbij op de medewerking PROGNOSES VAN DE CLUBS Zondag a.s. staat RKC weer een interessante thuiswedstrijd te wach ten en wel tegen TSC uit Ooster hout. TSC bezet momenteel de 2e plaats op de ranglijst met 1 verlies- punt meer als DESK. Er zal de mensen uit Oosterhout dus alles aan gelegen zijn de volle winst uit Waalwijk mee te nemen. In ver band met de harde strijd in de'on derste regionen heeft ook RKC de punten bikkelhard nodig. Destijds in Oosterhout werd het op het nip pertje een 1—0 zege voor TSC. Ook nu verwachten we weer een span nend duel, waarin de doelpunten schaars en daardoor kostbaar zul len zijn. Kans op minstens 1 punt uit deze strijd is voor RKC zeker aanwezig en dat zal ook minimaal nodig zijn om bij de onderste twee plaatsen weg te blijven. We zijn er van overtuigd dat de RKC-ers zon dag alles zullen doen wat in hun vermogen ligt. We rekenen er op dat alle pupillen en junioren het eerste elftal masaal en sportief zul len steunen. Scheidsrechter is de heer A. Smorenberg Eveneens om half drie speelt het tweede elftal van RKC tegen TSC 2 De hoofdklasse jeugd speelt uit te gen Longa in Tilburg. Jongens, een overwinning zou echt geen kwaad kunnen. Het eerste elftal van RWB moet zondag a.s. naar Etten-Leur om In ternos partij te gaan geven. De thuiswedstrijd werd wel met 43 gewonnen, maar men zal hierover toch geen al te lichtvaardige con- clusie's moeten maken. Immers na deze stille weken weet men nooit hoe de clubs dikwijls geheel anders voor de dag komen. Internos heeft tot nu toe ook geen hoge ogen ge gooid en daar zal ook wel de na druk gelegd worden op thuis geen puntjes verliezen. Dus, RWB-ers, 'n gewaarschuwd man telt voor twee en denk aan je eigen positie. We waren de laatste wedstrijden op 't goede pad, houden zo, Hoogstwaarschijnlijk zal zondag a.s. de voetbal weer rollen na een gebruikelijke winterrustperiode WSC, dat theoretisch kansloos is voor de eretitel, gaat naar TAC of schoon de Tilburgers in Waalwijk met 4C' werden verslagen, geloven wij niet dat dit zich herhalen zal, te meer daar de WSC-ploeg nu niet bepaald in goede vorm steekt, ge zien de laatste resultaten. Doch het is zeer raadzaam te trachten in de overige wedstrijden zo'n goed mo gelijk resultaat te bereiken, dat is tevens goed voor het moreel van de jeugdige ploeg. Scheidsrechter is de heer J. Gagel. Het eerste elftal van Wit-Zwart speelt zaterdag uit tegen het naar de derde klas gepromoveerde Wijk. Het is de laatste wedstrijd van de competitie. De ontmoeting begint om 4 uur. Wit-Zwart 2 treedt aan tegen Beatrix 2 uit Den Bosch. De overige elftallen zijn vrij. Voor zondag a.s. staat voor DESK de streekderby tegen Veerse Boys te Raamsdonksveer op 't program ma, een ontmoeting waarbij voor beide partijen zeer veel op het spel staat. Voor Veerse Boys, wier plaats op de ranglijst niet in overeenstem ming is met hun werkelijke kun nen, geldt dit in verband met de be zetting van de laatste plaatsen, ter wijl bij DESK juist het omgekeer de het geval is, aangezien de geel- blauwen op het ogenblik op de eer ste plaats staan. Bij Veerse Boys stelt men alles alles in het werk om het eerste klasserschap te consolide ren en daarbij is men o.a. begon nen met het terughalen van trainer Kees Kuys, de man die Veerse Boys in de eerste klas bracht. Voeg hier bij dat de Veerenaren over 'n zeer goede ploeg beschikken met o.a. 'n v. d. Broek, Zijlmans en Schip peren in de voorhoede en men kan ervan overtuigd zijn, dat deze te genstander van DESK van top tot teen geladen binnen de lijnen zal komen. De mannen van Kuys zul len persé willen tonen niet in de onderste, regionen thuis te horen. De Dessers daarentegen willen uiteraard hun mooie positie op de ranglijst blijven behouden en zij zullen daarom alles in het werk stellen om met winst thuis te ko men. Maar iedere Desser weet dat er dan hard, ja zeer hard, gewerkt moet worden. Dessers, we hopen dat jullie in d_e sterkste formatie naar Raamsdonksveer kunnen gaan want op het moment dat we dit schrijven waren er nog enkele vraagpunten. Laat ons zondag weer genieten van een snelle en in elk geval sportieve wedstrijd en stel de vele supporters niet teleur. Het tweede elftal speelt eveneens een derby en wel tegen Uno Animo te Loon op Zand. Momenteel heeft DESK één punt voorsprong op Uno Animo, maar d,e rood-wit-blauwen zullen zondag proberen om de bord jes te verhangen. Dessers, neem geen risico en probeer één puntje mee te brengen. Voor de Hoofdklasse gaan de ju nioren van DESK naar Tilburg om de strijd aan te binden met Wil lem II. In Kaatsheuvel wonnen de Dessers met 20, maar in Tilburg zal het zo glad niet gaan. In ieder geval succes, Dessers. N'a een onderbreking van enkele weken gaat a.s. zaterdag de voetbal hoogstwaarschijnlijk voor SSC weer rollen. Voor de geelzwarten staat de uitwedstrijd tegen DOVO uit Vee- nendaal op het programma. DOVO is voor RKC geen onbekende en met wisselend succes heeft men te gen deze ploeg gespeeld. De laatste tijd doet DOVO het niet zo best, hetgeen piet wil zeggen dat de SSC-ers hun tegenstander zullen onderschatten Thuis werd het een kleine maar verdiende overwinning voor SSC. Indien SSq zaterdag vol- President Nixon heeft persoon lijk telefonisch vanuit Londen mi nister-president De Jong en minis ter Luns uitgenodigd voor een be zoek aan Washington. In Praag heeft zich weer een 18- jarige student met benzine overgo ten en in brand gestoken. Hij is aan zijn brandwonden overleden, Weer is een Amerikaans lijn- vliegtuig gekaapt en gedwongen naar Cuba te vliegen. Dit is al de 16e keer dit jaar. ledig in het veld kan komen en ze spelen het spel over de vleugels, dan moet men toch in staat zijn de DOVO-verdediging uit zijn verband te trekken, om zodoende goede sco ringskansen te scheppen. Alhoewel DOVO een moeilijk te overwinnen tegenstander is moet er voor SSC toch zeker een winstpunt inzitten. Scheidsrechter de heer Kroon. Aan vang 4 uur. SSC 2The Gunners Door de gèweldige inzet van de RKC-ers v. d. Velden en de enorme wedstrijdmentaliteit van J. Sars is het RKC 1 toch nog gelukt om te gen de naaste concurrent TTCV uit Veghel, aan de eerst dreigende ne derlaag, te ontsnappen. Vanuit een ogenschijnlijk verloren positie (15- 20) in de laatste partij én beslissen de game tussen J. Sars en G. Hen driks (TTCV), presteerde eerstge noemde het bijna onmogelijke door toch nog met koelbloedig "scherp" serveren, door te drukken tot een overwinning van 22-20 en daarmee het toch wel dik verdiende gelijke spel 55, veilig te stellen, waar mee naar wij dachten, TTCV ruim- schoots beloond werd. Precies om 12 uur begon de eer- ste partij tussen Sars en Mouwen J (TTCV). Deze werd door Mouwen i in 3 sets gewonnen en RKC keek tegen een 01 achterstand aan. De tweede partij tussen v. d. Velden en Hendriks (TTCV) welke door v. d. Velden, mede door de verbijs terend vele "porry-ballen" van Hen driks, slechts in drie sets werd ge wonnen. De stand was weer in evenwicht. Hierna echter kwam de klap voor RKC J. Dekkers (RKC) die, zoals later bleek een volkomen "off-day" had, verloor achtereen volgens drie partijen. Hierdoor waarschijnlijk werd J. Sars zo ge ïmponeerd dat ook hij zijn tweede partii verloor. Alleen de zeer sterk spelende v. d. Velden wist koel bloedig door te stoten naar 3 over winningen, doch in zijn laatste par tii tegen van Doorn (TTCV) moes ten alle zeilen worden bijgezet, daar hij in de tweede set een achterstand opliep van 18-20, nadat hij ook de eerste set reeds met 18 21 had ver loren. Echter door verbeten terug te vechten, daarbij alles riskerend, wist hij toch nog deze tweede (23- 21) en daarna ook gemakkelijk de derde set (21-9) te winnen. Ook het dubbelspel werd een RKC- overwinning, zodat op dat moment de stand 45 was. Tenslotte stond J. Sars voor de zware taak, alsnog een gelijkspel uit het vuur te sle pen, wat hij dan ook, op de hier boven omschreven manier, deed, RKC 1 dus nog steeds ongeslagen aan de kop met nog steeds 2 pun ten voorsprong op naaste concur rent TTCV en met nog twee wed strijden voor de boeg. WAALWIJK Dinsdagavond hield de RK EHBO afd. Waalwijk in café Jan Passier haar jaarvergadering. Voorzitter Nieuwenhuizen heette de weinige aanwezigen van harte wel kom en speciaal de heer Mulder, afgevaardigde van het districtsbe- stuur. Hij stelde verder, dat het af gelopen jaar veel en daadwerkelij ke steun is verleend Dit is boven dien mogelijk door het grote aan tal verbandposten, dat nu 35 be draagt, Deze werpen dus hun nut wel af. Het aantal hulpverleningen bedroeg 69, waarvan 14 gevallen zeer ernstig waren. (Van onze muziekmedewerker) Voor een volledig uitverkochte zaal heeft de Liedertafel "Oefening en Vermaak" dinsdagavond 25 februari j.l. een zeer goede uitvoering gege ven van de opera La Sonnambula van Vincenzo Bellini. Een groot aandeel van het succes komt zeker voor rekening van het uitstekende solistenteam dat aan het concert meewerkte. Een minutenlang aan gehouden applaus na afloop drukte dan ook op onverbloemde wij ze de waardering uit van de toehoorders. De muziek van Bellini mag bij zonder prettig in het gehoor liggen, van de kerken zou kunnen rekenen, want hij achtte het tijd de kerken te betrekken bij de jeugdproblemen. Hij hoopte dat ds. tot zegen van de gemeente zou mogen werken. Ds. Spoelstra dankte achtereen volgens de verschillende sprekers voor hun goede wensen. voor de uitvoerenden is zij beslist niet eenvoudig, In zijn opera's komt het vrijwel voortdurend aan op 'n nauwkeurig sluitend samenspel tus sen solisten en koor. Het laatste heeft vaak een begeleidende funk tie. "Oefening en Vermaak" heeft echter met de uitvoering van La Sonnambula 'n voortreffelijke pres tatie geleverd. Onder leiding van Louis Sars, die het koor merkbaar goed in handen had, werd er bij zonder fraai en genuanceerd gezon gen. Wat de solisten betreft had men een goede keus gedaan. De sopraan Wilma Driessen zong haar beslist niet eenvoudige rol met verve. Zij wist, evenals de tenor Arjan Blan ken, haar gehoor constant te boeien. Praohtig gezongen waren de duet ten tussen deze twee hoofdrolver tolkers. Daarnaast moeten beslist vermeld worden de mezzo-sopraan Martha van Kerkhoff, de sopraan Nel Dupont, de bariton Laurens van de Werf en de bas Sjef Langerwerf. Frans Wilmont begeleidde het ge heel aan de vleugel op een vakkun dige wijze Het komende jaar zal in samen werking met de politie en de zus tervereniging de N'ed. Ver. voor EHBO de hulpverleningen worden vergroot. Het is nu nogal eens het geval, dat bij ongevallen eerste hulp wat lang uitblijft. Er is nu een nieuw systeem ontwikkeld. Via het alarmnummer kan de politie ge waarschuwd worden. Als er sprake is van persoonlijk letsel wordt ge probeerd zo snel mogelijk EHBO- ers op de plaats van het ongeval te krijgen Een lijst van alle EHBO- ers is aanwezig op het politiebu reau en in de surveillancewagens. Het is daarom noodzaak, aldus de heer Nieuwenhuizen, om de kennis paraat te houden en zo nodig aan te vullen. Dankzij een vorig jaar gedane suggestie zullen voortaan bij ieder evenement EHBO-ers aanwezig zijn De uitgifte van een driemaandelijks tijdschrift is een succes geworden. Onze grootste zorg was de oefen ruimte, maar sinds enkele dagen hebben bericht en dit tot onze gro te vreugde, dat we de beschikking krijgen over de bovenverdieping van het voormalige ziekenhuis. Hier valt nog veel aan op te knappen, maar met steun van de leden hopen we dit toch te kunnen realiseren. De ruimte zal dan voor vele gele genheden gebruikt kunnen worden, hetgeen de vereniging alleen maar ten goede kan komen. In de komende veertien dagen tot 12 maart gaat men evenals vo rig jaar een steunkaartenaktie hou den. Huis aan huis zullen steun- kaarten van 50 cent en van een gulden te koop worden aangeboden. De baten hiervan zullen mede wor den aangewend om het nieuwe en nu hopelijk definitieve tehuis aan te kleden en op te knappen. Waal wijk zal voor dit doel in 32 wijken worden verdeeld Op een meer re alistische wijze zal men dit jaar de oefenstof aan kunnen pakken, door dat enkele leden opgeleid zijn om getrouwe patiënten te schminken. Naast de steunkaartenaktie wil men dit jaar ook weer de pleisteraktie houden, die het afgelopen jaar een groot succes is geworden en dit jaar weer belooft te worden. De heer Hulsenboom werd her kozen als secretaris van de vereni ging. De penningmeesteresse, mevr. De Ronde-v. d. Wiel, kon een batig saldo melden. De vergadering werd besloten met een kort woord van rektor Weiling.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 3