wAAlwijkse en LanqstRAAtse couRant Uitgaan in het weekend bouwman brillen Ons duurder wordende leven Romantica Van Dijk toonde mode voorjaar en zomer '69 Musis Sacrum Apollo El Terreno Roestelberg De Ster Lido OPEN OOG NET IS NIET ALLEEN DE BTW CERTINA G6SLAAGDE MODESHOW IN HET LIDO Ik ben nieuwsgierig geel Lengte Liefdesnachten in de Taiga De onkwetsbare Fanny Hill Liefde was haar beroep De wraak van Django Het is natuurlijk niet juist al die. prijsstijgingen te voeren tot de invoe ring van de BTW per 1 januari j.l. Natuurlijk staat het vast, dat met de invoering van deze impopulaire nieu we omzetbelasting van diverse artike len de prijzen iets zouden stijgen, maar een stijging zoals die in januari werd vastgesteld is hoger en heeft, naast de BTW, ook andere oorzaken. Volgens het ministerie van Economi sche Zaken spelen ook wijzigingen in de invoerbelasting, hogere loonkosten die worden doorberekend en nieuwe hogere accijnsheffingen een rol mee. Andere heffingen In de greep van de prostitutie De triomf van Hercules Sprang-Capelle Voor Jou, mijn vrouw: Omdat je me zo'n prachtige zoon hebt gegeven. Deze Certina in edeldoublé.Klassiëk Oen sierlijk.Met elegante wijzerplaat. 125.- J. K. Verhulst Modebeeld weinig veranderd „De Mattenkloppers stellen iedereen in Waalwijk in de gelegenheid om te tennissen DONDERDAGAVOND 27 FEBRUARI 1969 92e JAARGANG No. 17 De tcho VAn het Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Kolonel Karpusjin, de machtige chef van sectie III van de Russische veiligheidsdienst is woedend. Frank Heller, de zakenman tegen wie hij di rect al verdenking koesterde, is spoorloos uit zijn Moskouse luxe ho tel verdwenen. Direct begint de op sporing - ofschoon Kolonel Karpus jin op dit tijdstip nog niet weet, dat Frank Heller een agent van de C.I.A. is en uitgezonden werd naar Moskou met de opdracht inlichtingen in te winnen over het ruimtevaart-centrum in Komssa. Het lukt Heller daar bin nen te dringen en de plannen over 'n nieuwe raketbasis te fotograferen. Superargo is een groot bokskam pioen die altijd vecht met een masker voor zijn gezicht. Niemand weet iets af van zijn leven of verleden. Als ten gevolge van een match zijn tegenstan der de dood vindt, maakt Superargo een ernstige crisis door. Hij besluit de ring te verlaten en zijn kwaliteiten in dienst te stellen van de justitie. Zijn eerste opdracht luidt uit te vin den waar het uranium is gébleven dat de laatste maanden is verdwenen van zes koopvaardijschepen. In 1748 komt Fanny Hill naar Londen om er werk te zoeken. Ze is jong en mooi maar ze staat moeder ziel alleen in de wereld. Als ze ergens werk zoekt, komt ze Mrs. Brown te gen die haar vertelt dat ze sprekend lijkt op haar eigen overleden dochter. Ze neemt haar mee naar huis en stelt Fanny voor aan haar 12 'nichtjes'. Fanny heeft er geen idee van dat zij zich bevindt in een huis van lichte zeden. Fanny's onschuld is haar beste bescherming als Mrs. Brown probeert haar te verkwanselen aan Neef Din- kelspieler, die gelukkig al spoedig door de politie wordt ingerekend we gens valsemunterij. Sakura houdt van haar naam die Kersenbloesem betekent. Zij is ver pleegster in het legerhospitaal in Tientsin, en zij meent dat het leven hier veel verschilt van dat van het hospitaal in Tokio. Maar reeds de eerste nacht dat zij haar ronde langs de bedden doet, wordt zij door een van de gewonde soldaten aangerand. Het schokt haar diep maar het geeft haar eveneens een idee van dat wat haar te wachten staat. speciaalzaak Regisseur Sjöman gaat in zijn film ,,Lk ben nieuwsgierig geel" verder dan één van zijn Zweedse collega's ooit is gegaan. Zonder schroom of schaamte overschrijdt hij wat de één zal noemen ,,de drempel van het fat soen", de ander „die van de heilige glazen huisjes". Sjöman's nieuwste werk riep - en zal nog oproepen - tal van tegenstrijdige meningen, vari ërend van „pornografie pure" tot „meesterlijke reportage van modern Zweden". Welk standpunt men ook moge inne men na het zien van dez efilm, één ding staat vast: Sjöman maakte een film, waaraan men niet zonder meer voorbij kan gaan, die men niet met 'n onverschillig schouder-ophalen kan afdoen. Na vele adembenemende avonturen wordt de superieure scherpschutter, Django, gedood en wel op een wijze, die zelfs in het genadenloze Wilde Westen als verachtelijk geldt, n.l. door een verradelijk schot in de rug. De tienjarige zoon van Django, Tra cy, is getuige van de lafhartige moord op zijn vingervlugge vader. Eenmaal op de leeftijd gekomen dat hij in staat is met verve de koele Colt te Het publiek, de gewone consu ment, heeft het allang bemerkt, maar voordat iets werkelijk komt vast te staan, moet het eerst wetenschappe lijk vastgesteld worden en dat is nu gebeurd; het leven wordt afschuwe lijk duur. In de maand januari stegen de prijzen gemiddeld genomen in één maand niet minder dan met 3Vi%, dat is werkelijk ontstellend Inderdaad zullen er fabrikanten hanteren, gaat hij op zoek naar de moordenaar. In 1946 werden de maatregelen te gen de koppdlarij verscherpt, hetgeen een zware slag betekende voor de souteneurs en de talrijke anderen die leven van de 'liefde aan de lopende band'. Pornotropos, geholpen door zijn broer Thanatos, deinst voor geen enkel middel terug om te pogen de bordelen officieel weer geopend te krijgen en de fabelachtige inkomsten van vóór 1946 weer te kunnen genie ten. Hij besluit een soort syndicaat te vormen dat nergens voor terugdeinst om het beoogde doel te bereiken. Milo, de neef van koning Pandion van Mycene, streeft naar de macht, hij laat de koning door zijn vriend Gordio vermoorden en moet dan een opstand bedwingen van het volk, dat geleid wordt door Euristeus, de vriend van de gedode koning. Milo roept hiertoe de hulp in van zijn moe der Pasifa, een tovenares, die hem 'n magische dolk schenkt. zijn die, ziende hoe de overheid en de overheidsinstanties zonder blikken of blozen enorme prijsstijgingen door voeren (PTT en accijnzen e.d.), me nen ook iets van de welvaartskoek te moeten meesnoepen. Zij zijn prompt wat ruimer gaan calculeren en menen dat zij het recht hebben hogere prij zen te vragen. Maar zoals Economi sche Zaken zelf aantoont, is het dat niet alleen. Naast de BTW zijn ook verschillende andere heffingen ver hoogd, waarvan de baten in de schat kist verdwijnen en ook dat doet mee om de prijzen te laten stijgen. Via de indirecte belastingen heeft de over heid een verkapte forse belastingver hoging ingevoerd. Nadat we eerst flink hebben gebloed, komt er dan als compensatie een verlaging van de di recte belastingen, maar niemand moet denken dat daarmee de nieuwe hef- fingen ongedaan worden gemaakt. j We blijven dan toch maar betalen en dat terwijl ons land reeds het land in de wereld is waar de hoogste be lastingen worden betaald In zaal Smit te Kaatsheuvel zal bij El Terreno een rustig weekend ge vierd worden. Hier is het zaterdag en zondagavond beide avonden disco- bal. Op de nieuwste schijven zal door de club beat- en soulmuziek worden voorgeschoteld. Vanzelfsprekend bij „De Roestel berg" weer de goede muziek van The Blue Birds uit Kaatsheuvel. Goede wijn behoeft geen krans! Zondagmid dag dus naar De Roestelberg. Opnieuw is in Waalwijk terugge keerd - al zij het onder een nieuwe naam - The Wooltown Reformation. De eertijds zo bekend zijnde Wool town Jazzband uit Tilburg heeft een tournee door verschillende landen ge maakt en met een ware triomf is het teruggekeerd. Haar nieuwe samen stelling, ook was de muziek betreft, is in een moderne stijl geformeerd. Beat-, Soul- en Latijns-Amerikaanse muziek zal nu op 't repertoire, staan. Geniet aanstaande zaterdagavond er van bij Romantica. In Nieuwkuijk bij De Ster weer 3 bands. Zaterdagavond de alom be kende Flying Stars; zondagmiddag op veler verzoek treden er The Shoes op. Het is een topgroep. Zondag avond niemand minder dan The Sound Specials. Dancing het Lido heeft voor a.s. zaterdag een groot dansfestijn op het programma staan. Wie wil kan van half 8 tot 2 uur dansen. Daar voor staan 2 orkesten gereed. Van 7.30 tot 11 uur speelt het Duke City Sextet met zang van Bob Smit. Om 11 uur wordt deze groep afge lost door The All Stars met zang van Frank Scott. Wie er na deze dansnacht nog niet genoeg van heeft kan zondagmiddag naar The Mental Bats komen luisteren. Zondagavond tot slot The All Stars. BURGERLIJKE STAND Geboren: Adriaan z.v. P. J. Heuster en A. M. de Rooij; Lieneke Christina d.v. S. Hogeboom en F. Boing. Huwelijken: A. L. Pols en H. A. Versteeg; A. Raamstijn en J. A. van Zuilichem. Overleden: J. Sprangers, w.v. Snijders, 78 jaar. Ingekomen: G. J. W. de Beer en gezin van Til burg. Vertrokken: P. J. Rozenbrand e.v. Haverhals naar Loonopzand; A. L. Pols naar Waal wijk; H. A. Versteeg e.v. Pols naar Waalwijk. Grotestraat 260, Waalwijk Telef. 4681 Uw juwelier met het klokkenspel DE TOEKIJKER EN DE DURVER Onder deze titel schrijft Jan Boon in G-3, oktober 1968, het volgende artikel: T. Wat ga je doen D. Klimmen. T. Waar is dat nou goed voor D. Ik wil 't. T. Dat is geen antwoord. D. En toch wil ik 't. T. Je maakt je kleren maar vuil. D. Die kunnen gewassen worden. T. Leuk voor je moeder. D. Je prikkelt me nog meer. T. Als je er nou uitvalt D. Ik hou me goed vast. T. Ik heb er meer hun been zien breken. D. Ik wil 't ervaren; ais je beneden blijft, zie je nooit een klap. T. Doe gewoon man, je hebt altijd iets aparts, het lijkt wel of je het daarom doet. D. Ik klim omdat ik wil, niet omdat ik iets bewijzen wil. T. Ach klets, je kunt niet eens zeggen, waarom je het wil. D. Ik wil gewoon veel ervaren. T. Dat wil ik ook, maar ik doe geen gekke dingen, waarvan ik de zin niet helemaal inzie. D. Alleen de ervaring is voorlopig genoeg zin, blijkt het later onzin, dan weet ik toch iets meer over de zin. T. Geen mens wil nare dingen. D. Als ze bij de ervaring horen, dan neem ik die er bij, dat moet ge woon, achteraf kun je van negatieve dingen enorm veel leren. T. Ik snap er niet veel van, wat bedoel je eigenlijk met „ervaring"? D. Ga dat nou eens uitleggenKlim een stukkie met me mee. ig (Van een mode-medewerkster) WAALWIJK - Dat shows waarin de toekomst mode wordt getoond bij het publiek steeds erg in trek zijn bleek deze week weer eens toen het Waalwijkse Modehuis Van Dijk N.V. in de zaal van het Lido een mode show hield, die veel bekijks trok. De mannequins toonden dat de mode voorjaar 1969 in het algemeen rustig blijft. De tijd, dat men naar Parijs keek voor het allesbeheersende antwoord op de vraag: wat wordt de mode, is wel voorbij. De collecties die getoond waren, bleken goed verzorgd en vonden vooral in de avondshows bij het wat oudere publiek veel bijval. De leerlingen van enkele scholen, die dinsdagmiddag hun licht in het Lido kwamen opsteken zullen nog even moeten wachten. In het nieuw te openen modehuis van de firma Van Dijk aan de Stationsstraat zullen ook speciale tienercollecties worden gebracht. Stijlvol was de opening van de show, waarbij de mannequins met vrolijke kleuren onze vaderlandse 3- kleur ten tonele brachten. Dit was tevens 't begin van 'n kleurenshow' want de bezoeksters kregen naast het rood, wit en blauw ook geel en groen te zien. Hoogtepunt van de show was wel de collectie avondkleding, die toonde dat men ook voor deze toi letten bij Van Dijk terecht kwam. De hoeden die Maison v. d. Sanden be schikbaar had gesteld deden het erg leuk. Als we het modebeeld overzien kan rustig gesteld worden, dat alles zich rustig beweegt volgens het oude patroon, dat in feite al in 1927 tot stand kwam, vooral door de geniale inzichten van Madame Coco Chanel. Juist Chanel geeft dit voorjaar een extra accent aan de nieuwe mode, door de jeugdige afbiezingen, de zo romantische kettingen en de bijna overdadige bijouterieën. Ieder kan dragen wat zij zelf prettig en mooi vindt en zonder slaafse navolging van een modekoning. Natuurlijk zijn er duidelijke aan wijzingen voor de mode, die komt. Wat de stoffen aangaat b.v. veel wol in de vorm van tweeds, in het losse Chaneltype veel ruiten en pied de coqdessins Wat vooral sterk naar vo ren kwam, dat waren de gebreide wollen stoffen voor mantels, deux- pièces en japonnen. Steeds meer ont dekt men, dat jersey de stof is, die de meeste mogelijkheden biedt voor praktische en chique kleding. Dat bierbij een synthetische vezels steeds aan belangrijkheid winnen is duide lijk. In de Couture gébruikt men ech ter vrijwel alleen natuurlijke vezels, d.w.z. zuiver wol, natuurzijde, katoen en linnen. De zuiver zijden japonnen zijn vooral, door de kleurrijke des sins uit Italië dit seizoen veel ge vraagd, temeer daar de prijzen ver geleken met vorig jaar door het weg vallen van de weeldebelasting aan trekkelijk zijn geworden. Modellen op deze show van Fabiani en Luise Spagnoli. De roklengte varieert van 2 cm bo ven de knie voor japonnen tot 2 cm. onder de knie voor kostuums en man- Stap óók over op Hollandia nv Bloch Stibbe Waalwijk - Holland De verruiming van produktieprogramma brengt nieuwe mog lijheden voor jong mensen, die voor toekomst willen werke Voor mensen uit Schoenindustrie, ma vooral ook voor hen d weer naar deze bedrijf tak terug zouden wille hebben wij zeer goe< plaatsingsmogelij khede Maandagavond zullen wij u tussen half 7 8 uur graag op onze pe soneelafdeling verwe komen. tels. De kleuren blijven sprekend, echter niet zo schokkend als vorig jaar. Alle kleuren groen, heel veel jeugdig rood en natuurlijk wit en ma rine in kombinatie met rood is favo riet. Geel zal, als de buid wat brui ner wordt een gewilde modekleur worden. In de modellen was een dui delijke lijn te ontdekken. Japonnen met overslag, de zgn. wikkelstijl, zijn favoriet, ook voor de groter maten een prettig idee. De chemisiers of japonnen in che mise stijl zijn weer helemaal mode, modellen met wijde romantische mou wen en nauwe manchetten. Louis Fe- raud komt met in de taille nauw aan sluitende modellen, die in wijde rok ken uitlopen, vaak gegarneerd met opgestikte biezen en bandjes. Steeds belangrijker wordt de cou ture brei-mode uit Italië, waarvan in de show meerdere fraaie voorbeelden waren o.a. van Shiapirelli en Mirsa. Het kostuum van Nina Ricci toonde de nieuwe lente van de jasjes. Jeug dige plooirokken worden hierbij vaak toegepast. De mantels worden losjes over de japon gedragen en zijn nim mer wijd of pompeus. Lanvin geeft hiertvan een voorbeeld met de bleu mantel uit de show. Marine jersey wordt vaak voor mantels gébruikt, graag gekombineerd met goudkleuri ge accessoires. Veel mogelijkheden worden de dames geboden om zich in 1969 aantrekkelijk en jong te kleden. In de op vrijdag 21 februari j.l. gehouden jaarvergadering is geble ken dat de Waalwijkse tennisclub De Mattenkloppers vol leven zit. Aan de komende tenniscompetitie zal worden deelgenomen door twee teams, een in de derde klasse en een in de vijfde klasse. Voorts zul len twee jeugdteams competitie spe len. Voor het opvangen van de groei van het aantal leden, welke groei voornamelijk veroorzaakt wordt door aanwas van het aantal junio ren, heeft deze club van de gemeen te het halve tennispark gehuurd, alsmede nog extra twee banen op woensdag- en zaterdagmiddag. Daar de tarieven van de gemeente weder om werden verhoogd waardoor nu in totaal bijna f 5.000,- wordt be taald moesten ook de contribu ties worden verhoogd. Om de overgang van juniorleden naar seniorleden gemakkelijk te maken en ook om voortaan wat soe peler te kunnen zijn bij het aanne men van nieuwe leden werd een categorie B-spelers en speelsters in gesteld waardoor op dinsdag en don derdagavond twee banen beschik baar komen. Deze belangrijke be slissing werd genomen om het mo gelijk te maken dat voortaan ieder een de kans krijgt te tennissen in het Tennispark van Waalwijk. 0

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 7