Ook raadsleden van rioleringsplan voorrang mening dat moet hebben kies een Focwa bedrijf! VERS VAN DE PERS AUTOSCHADE? kenmerk GEMEENTEBEGROTING 1969 IN SPRANG-CAPELLE BEHANDELD Dank aan B. en W. en ambtenaren voor beleid in 1968 Agendapunten goedgekeurd ¥idningen gemeenteraad Dubieuse zaak J. van Helvoirt voor vakwerk Loon op Zand W?t Zwart Songfestival voor kabouter- en gidsengroepen district Langstraat 6 7 Riolering Jeugd- Wegen Bejaardenflat Daar werkt de vakman aan snel herstel van uw wagen. Zijn bedrijf is sterk gespecia liseerd in carrosserie- reparatie (herstellen, uit deuken, etc.) en het spuiten en bekleden van auto's. Kies de zekere weg, ga direct naar de vakman! Uw auto is er In goede handen. CARRO SERIEBEDRIJF Uw bedrijf voor betere en snelle service! Openbaar vervoer I DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 MAART 1969 Het voornaamste punt van de j.l. vrijdagavond door de gemeenteraad van Sprang-Capelle afgehandelde agenda betrof de vaststelling van de gemeentebegroting voor 1969. De overige punten van de lange agenda - die in ons vorig nummer werd opgenomen - werden zonder op- of aan merkingen goedgekeurd. De begroting van het grondbedrijf voor 1969 werd eveneens zonder op- of aanmerkingen vastgesteld, waarna de vast stelling van de gemeentebegroting in behandeling kwam en de voorzitter, burgemeester M. van Prooijen de raadsleden in de gelegenheid stelde tot het houden van zogenaamde algemene beschouwingen, waarvan door ver schillende heren gebruik werd gemaakt. De heer Genuit was blij dat de be groting sluitend was en dankte het college van B. en W. en de ambte naren voor de goede verzorging daar van. Hij betreurde het dat nog niet tot uitvoering van de le fase van de riolering kon worden overgegaan en sprak de hoop uit dat het college spoedig wegen en middelen zou kun nen vinden om tot uitvoering te ge raken. Hoewel hij het zwembad van groot belang achtte, was hij het eens met de zienswijze van het college dat verbetering niet zou kunnen geschie den zolang niet financieringsmidde len gevonden kunnen worden voor de urgentste zaak, de riolering. Weer wees hij op het z.i. onrechtvaardige toegewezen contingent van slechts 13 woningwetwoningen, die voor de minst draagkrachtigen zijn bedoeld, maar waarmede op geen enkele wijze rekening wordt gehouden. Veider wees hij op het met terug werkende kracht vaststellen van de huur van woningen en vroeg of dit niet op voor betrokkenen aantrekke lijker wijze had kunnen worden ge- tegeld. Tot slot wees hij nog eens op Ie onjuiste verhouding van in- en uitgaven voor de gemeentelijke rei nigingsdienst en vroeg of in deze richting iets door het college was ge daan, en besloot met de hoop uit te spreken dat onder Gods zegen in het lopende jaar nog een en ander van de kapitaalswerken zou kunnen wor den uitgevoerd. De heer Winkelman was het even eens een genoegdiening wat de be groting sluitend was en zei dat in deze goede arbeid verricht was. Te- yens zei hij dat de in het afgelopen jaar tot stand gekomen werken lof verdienen. Verder wees 'hij er in de eerste plaats op dat in de gemeente geen telefooncellen aanwezig zijn en in andere gemeenten wel. Hij meende lat een drietal in de gemeente op zijn plaats zouden zijn. Ten tweede wees hij op het ontbreken van gas aan de Hogevaart en vermoedde dat zulks uit hoofde van het feit dat het onrendabel gebied zou zijn. Hij vroeg daarvoor aandacht. Verder wees dok ter Winkelman evenals vorig jaar op de slechte toestand van de provinci ale wegen, waaraan z.i. niets wordt gedaan om er verandering in te bren gen. Ook wees de heer Winkelman Op het feit dat er in de gemeente geen enkel feestterrein aanwezig is en op de geluidshinder die bewoners van de nieuwbouw ondervinden en daardoor zelfs radeloos worden, waarom hij met klem aandrong om hieraan aan dacht te besteden. Het had spreker Verder pijnlijk getroffen dat in onze gemeente de radio-distributie werd opgeheven. Ook wees de heer Winkelman op de noodzakelijkheid van riolering en wees vooral op de gevolgen. Er zijn huizen waar alles vochtig is en het 'afvalwater onder de vloer staat, zo dat de riolering van het allergrootste belang is. De heer Heij sprak namens de CHU en bracht dank aan college, ambtenaren en gemeentepersoneel voor wat in 1968 is gedaan. Hij wees üp een behoorlijke woningbouw, maar die was steeds nog te weinig. Hij wees er op dat wat moest worden afgebroken, vlot geschiedde, waar door b.v. in Sprang een betere ver keerssituatie werd verkregen. De heer Heij hoopt dat ook de le fase van het rioleringsplan spoedig zal kunnen worden aangepakt. Verder wees de heer Heij er - zulks in tegenstelling met de heer Winkelman - op dat de grote koppen in de bladen de indruk wekken dat we nog met de potjes zouden werken, maar zo is het niet, zei de heer Heij en hij meent dat men gerust in Sprang-Capelle kan bouwen en wonen. Hij hoopte dat weer pre miewoningen gebouwd zullen kun nen worden. De heer 'Heij informeer de verder naar de bejaardenflat en de verkoop van woningwetwoningen. Op de lijst van kapitaalswerken vroeg hij nog plaats voor speelplaatsen voor de jeugd. Tenslotte wenste hij het college gezondheid en Gods zegen, dan zal blijken dat de gemeente bruist van activiteit, zei de heer Heij. De heer De Vries wil, al maakte hij deel uit van de commissie van on derzoek, toch nog enkele punten naar voren brengen en hij wees allereerst op de schamele bedeling voor volks huisvesting. Wat de verkoop van wo ningwetwoningen betrof meent hij ge lijk gekregen te hebben. Wat de uit gaven voor sport betreft, dit beloopt hier kapitalen, zei de heer De Vries, maar persoonlijk had hij daarvoor lie ver een groot complex gezien, want het lijkt hem niet meer urgent om Sprang, Vrijhoeve en Capelle ge scheiden te houden. Ook hij wijst op de noodzakelijke riolering. Hij was het niet eens met het antwoord van het college betreffende de ondrage lijke stinksloot aan de Zuidholland- sedijk en gaf in overweging alles te doen om van dit euvel af te komen. Tot slot bracht hij speciaal dank aan de gemeentewerklieden voor het sneeuw- en ijsvrij houden van de we gen en hoopt nog dat in het lopende, jaar ook belangrijke beslissingen ge nomen zullen kunnen worden. De heer Rijkers wees eveneens met blijdschap op de sluitende begroting dat ook een gevolg is van het zuinige beheer. Al is de waslijst van uit te voeren werken kleiner dan andere jaren vindt hij niet erg, want hij vindt het beter geen onvervulbare verwach tingen te wekken. De heer Rijkers meent ook dat de riolering het meest urgent is. Hij bracht als nestor van de raad het college dank, evenals de ambtenaren en het gemeentepersoneel met de heer Drop voor alles was ge daan werd ook bij de sneeuwbestrij ding, zodat de nieuwsbladen er van gewaagden dat in onze gemeente zo goed was geruimd. Hij sprak de hoop uit dat Gods zegen op de gemeente zou mogen rusten. De heer Vos wees' er op dat op initiatief van de. Noord-Brabantse Mij. van Landbouw 'n jeugdgemeen- teraad in het leven werd geroepen die een goede vergadering hield. Hij vraagt of het mogelijk zou zijn dit te herhalen. Ook wees hij er op dat de belangstelling van de bevolking ken nelijk niet groot is voor de politiek, waarom hij de bevolking actiever zou willen betrekken bij het beleid der gemeente. Bij de beantwoording van de spre kers wees de voorzitter er allereerst op dat de riolering een dubieuze zaak is, want bij de tegenwoordige werk gelegenheid heeft men geen injecties nodig. Daarom heeft het college het plan om de le fase met kleinere sub sidie toch te kunnen uitvoeren, waar voor momenteel besprekingen worden gevoerd. De werkgelegenheid, die hier bijzonder gunstig is, noemde de burgemeester spelbreker om tot uit voering te komen, waarom het op andere wijze zal moeten worden ge probeerd, want we kunnen niet wach ten tot een volgende depressie. Ook de verbetering van het zwembad zal moeten wachten. De voorzitter wees er in dit verband echter op dat de gemeente reeds 10 a 11 km. riole ring bezit en in nieuwe wijken steeds riolering wordt aangelegd, zodat het hemel- en afvalwater weg kan en men daar ook geen nieuwe klachten meer krijgt. De toewijzing van wo ningwetwoningen was ook voor ons een teleurstelling. Bij G.S. bestaat de intentie de wo ningwetwoningen toe te wijzen aan de grote steden en daarom is de ach tergrond niet juist, want hier wonen vele industrie-arbeiders. We zullen weer trachten premiewoningen te bouwen, want nu in de Rembrandt- laan de woningen zijn verkocht, is het geld daarvoor aanwezig en het zou toch bespottelijk zijn dat we nu er wel geld is, geen woningen zou den mogen bouwen. De voorzitter meent dat er nog heel wat moet wor den gebouwd om in de behoefte te voorzien. Wat de huur met terugwer kende kracht aangaat, zegt de burge meester dat de huur voorlopig was vastgesteld en de betrokkenen hier van op de hoogte waren. Wat de rei nigingsrechten aangaat is met verho ging gewacht tot dekking van het rio leringsplan. Los daarvan is echter een circulaire uitgegaan waarin wordt meegedeeld dat wanneer regelmatig voor twee of meer emmers afval wordt aangeboden daarvoor ook een rekening zal worden aangeboden en men dan ook twee of meer emmers kan krijgen. Wat de telefooncellen betrof, kon de voorzitter de heer Winkelman ant woorden dat het telefoondistrict en kele malen om cellen werd gevraagd, maar dat het verzoek werd afgewezen omdat geen telefoonnummer meer op het net aanwezig waren. Dat er geen gas is op de. Hogevaart is een kwes tie van rentabiliteit; dat betreft ook de Nieuwevaart aan de Poolsestraat. Het betreft een lange weg met weinig consumenten. Het is de vraag hoe veel percelen bereid zouden zijn aan te sluiten, maar hij is bereid de zaak eens te bekijken. Met de opmerkin gen betreffende de slechte toestand van de provinciale wagen is spreker het eens. De nieuwe provinciale weg is thans in bewerking, zodat het ver keer tot Raamsdonk vanaf Sprang- Capelle nu over de oude weg geleid wordt. Wat betreft een feestterrein zei de voorzitter dat hierin gewoonlijk door het inrichten van een weide wordt voorzien. Een definitief terrein van wege de gemeente aan te leggen, acht de voorzitter nu niet direct noodzake lijk, daar er niet zoveel in de open lucht gefeest wordt. De heer Dekkers vroeg of het bij uitbreiding van het zwambad mogelijk was daarmee reke ning te houden, wat de voorzitter toe zegde te zullen overwegen. Betreffende de geluidshinder meen de de voorzitter dat zulks bij nieuw- Loeffstraat 35, Waalwijk Tel. 4157 DINITROL RML-station Wij zijn lid van de Nederlandse Vereniging van Carrosserie- bedrijven. bouw minder zou zijn, nu de bouw voorschriften dienaangaande gewij zigd zijn. De opheffing van de radio- distributie was een gevolg van het men het vuil moest opruimen en wees daarbij op het onwenselijke van een open ïiool in de onmiddellijke nabij heid van een school en woningen cn vroeg of daar niets aan te doen was. De heer Dekkers vond het niet juist dat de politieke partijen voor de jeugdgemeenteraad zorgden. Een jeugdgemeenteraad van onpartijdigen vond hij veel juister, want anders is het teveel: zo de oude zongen, enz. Mevr. van Suijlekom vroeg waarom de reinigingsdienst niet tweemaal de emmers ledigt en zij wees verder op het storten van afval bij de ULO- schcol en vroeg eveneens of daaraan iets kan worden gedaan. De heer Kuijsten informeerde tenslotte naar de gehouden enquête omtrent het feit dat deze in onze gemeente een j openbaar vervoer. Hij vroeg hoe de daarop heeft gerea- verlies opleverde. Een poging om deze te behouden voor het bejaarden centrum was niet gelukt en wat de riolering betrof, was het een nood situatie, zegt de voorzitter, maar er wordt wat aan gedaan. In dit ver band sloot de voorzitter zich aan bij wat de heer Heij opmerkte omtrent de grote koppen in de bladen, als zou het hier een afgelegen gebied be treffen en niet aantrekkelijk zou zijn voor vestiging, wat zeker juist is. Wat betreft de bejaardenflat, zei de voorzitter dat dit ook aan een con tingent is gebonden en het wel 1970 kan worden eer deze zal worden ge realiseerd. Er is veel belangstelling voor, maar de burgemeester heeft aanvragers hierop ook gewezen. Leningen hiervoor en ook garan tie daarvan zijn ook gebonden aan 't plafond van de rijksfinanciering. Wat betreft de verkoop van woningwet woningen, zei de burgemeester, dat deze in twee categorieën zijn inge deeld, voor en na 1945 gebouwde. Van die voor 1945, die worden ge taxeerd, was de verkoopprijs vrij spoedig bekend en zijn er tot nu toe 8 gegadigden. Voor de rest bestaat geen belangstelling. Het bestuur van de Woningbouwsichting heeft zich echter in de laatste vergadering af gevraagd of het inderdaad wel tot verkoop moet overgaan en zal 'hier over jiog ernstig beraden. Wat de jeugdspeelplaatsen betreft, op de plaats waar de boerderij van Van Baardwijk heeft gestaan is men thans een jeugdspeelplaats aan het aan leggen. Ook in Sprang en Capelle zullen eenvoudige speelplaatsen ko men, waarbij geen toezicht nodig zal zijn, want van de zijde der ouders is hiervoor weinig belangstelling gelble- ken' i Wat het openbaar vervoer betreft, Tot de heer De Vries zei de voor- j antwoordde de voorzitter de heer goegemeente geerd. De voorzitter, de sprekers beant woordende, zei tot de heer De. Vries wel begrepen te hebben dat hij liever een sportcomplex zag, maar men rekening houden -met de wensen van de inwoners. Tot de heer De Vos zei de voorzitter wat betreft de reini gingsrechten dat velen een emmer be talen, maar geregeld voor twee of meer emmers afval meegeven. Die sloot uitdiepen is een zaak van het waterschap en het onderhoud en be heer berust voor een groot deel bij de eigenaren van belendende perce len en het zou dus wel onjuist zijn als de gemeente het vuil weghaalt. Tot de heer Dekkers zei de voorzit ter dat het bij een jeugdgemeente raad geen repetitie moet worden van wat de ouderen zeggen. Hij acht het moeilijk de jeugd erbij te betrekken. Hij wilde deze zaak nog wel eens be spreken. De heer Dekkers wilde het alles spontaner zien en geen mensen van 30 jaar nemen, maar van 17 tot 22 jaar, want nu was -het te veel een van buiten geleerd lesje, maar de voorzitter zou het aan de jeugd wil len overlaten wat ze willen en was niet bang dat ze de ouderen zullen napraten. Tot mevrouw van Suijle kom, waarom de reinigingsdienst niet tweemaal ledigt, zei de voorzitter dat we hetzelfde rekensommetje zouden krijgen, want dat zou dan ook in het tarief moeten uitkamen. Het is ver boden vuil te storten bij de Mavo, maar men stort het niet als de politie erbij staat. Hij heeft de politie ge vraagd er op te letten. z'tter dat de aankoop van woningen door plaatselijke particulieren slecht van de grond kwam. Van de 24 wo ningen in plan Sprang-Zuid zijn slechts vijf woningen door ingezete nen aangekocht, dus het grootste deel door mensen van buiten, die we ech ter hartelijk welkom in onze gemeen te heten. Ook aannemers zullen nu hier gaan bouwen voor de verkoop. Dat wij zoveel geld uitgeven voor de sport, is niet juist, aldus de voor zitter, want op een bedrag van drie miljoen, is nog geen ton besteedt voor de sport. De sporthal en ook hei zwembad kosten de gemeente niet veel en dan wijst hij daarbij op wat terugkomt, het is een geweldige vrije tijdsbesteding en hij vindt het prach tig dat zovelen zich daarvoor geven. De besturen van de voetbalclubs doen enorm veel werk en daaruit blijkt de gemeenschapszin, zei de voorzitter. Een groot sportcomplex ligt deze ge meente niet. Wat de sloot aan de Zuidhollandsedijk betreft, zei de voorzitter nadrukkelijk, dat het stinkt van de rotzooi die de mensen er in gooien, waarom dempen van de sloot aan de noordzijde niet helpt. Met de lieer De Vries is hij blij dat de werk lieden bijzonder goed werk deden bij het sneeuwruimen en de voorzitter heeft hen ook dank gebracht. Tot de heer Rijken zei de voorzit ter dat het investeringsprogramma vorig jaar een meerjarig program be trof en nu het meest noodzakelijke werd genoemd. Hij dankte de heer Rijken voor zijn dankwoord aan al len, de secretaris en de ambtenaren. Wat de jeugdgemeenteraad betreft, zulks tot de heer De Vos, zei de bur gemeester van mening te zijn dat hiervoor bij de Mij. van Landbouw niet zoveel belangstelling bestaat. Hij meent dat de raadsleden contact moe ten houden met de kiezers en dat dit niet op de weg ligt van B. en W. In tweede instantie het woord ver krijgende zei dê 'heer De Vries dat men zijn opmerking over de sport velden niet moet zien als zou hij daartegen zijn, maar persoonlijk zag hij liever een groot sportcomplex. De heer Vos kwam terug op de reini gingsrechten en meende- dat men nu volgens een ander tarief wil gaan werken, dus een andere basis. Wat de sloot langs de Zuidhollandsedijk be treft wees hij er op dat -het uit de sloot gehaalde vuil op de weg blijft liggen en dus voor de jeugd een ge rede aanleiding is het weer in de sloot te deponeren. Hij meende dat ratie, terwijl 7 Vi met de bestaande toestand tevreden was. 36% van de ondervraagden maken dagelijks ge bruik van de bus en de burgemeester achtte deze enquête wel maatgevend voor heel de gemeente. De begroting werd hierna zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Enkele begrotingswijzigingen werden hierna nog goedgekeurd, 'waaronder een post van 1700, - voor ver lichting van de sportvelden van Wit- Zwart en HNC. De Bovenleiding van de verlichting werd enige tijd geleden ontvreemd en overeengekomen werd dat de gemeente de -materialen zal le veren, terwijl het werk door de ver enigingsleden zal worden verricht. Hierna besloot de voorzitter de ver gadering. De heer Van der Made was wegens ziekte afwezig. De voorzitter wenste hem een voorspoedig herstel toe. OOST PRIESTERHULP Zoals reeds bekend gemaakt zal de kapelwagen van Oost Priester hulp a.s. woensdag Loon op Zand aandoen. Hij zal dan een stand plaats hebben op het Oranjeplein en op de kruising Willibrordusstr.- v. Salm-Salmstraat. Goederen voor deze prijzenswaardige onderneming kunnen aan de wagen worden afge geven. Een aparte brievenbus aan de wagen staat open voor geldelij ke bijdragen. Laat Loon op Zand niet ten achter blijven met de hulp voor de vluchtelingen en het werk voor de onderontwikkelde gebieden Kuijsten dat bij de gehouden enquête 75 formulieren zijn ingekomen, dus heeft maar 5 Vl greageeid. 51% wilde de route naar Waal wijk over Besoyen, voor het zie kenhuis. Het rijden over Waalwijk- Zuid was dus wel de grootste grief en dit zal worden voorgelegd aan de BBA. 22% wilde meer diensten door het dorp als over Labbegat, maar daar zijn veel zaken waar men bij de BBA rekening moet houden, zei de voorzitter. 23% vroeg meer diensten in de avonduren, terwijl 17% klaag de over te volle bussen en het laten staan van passagiers bij de halten. 13% vroeg een betere aansluiting met Breda, over s-Gravenmoer en velen vroegen ivachthuisjes, o.a. bij het gemeentehuis en met restau- Goede wedstrijd waarin Wit Zwart heel wat meer te vertellen had dan het naar de derde klas ge promoveerde Wijk. Kort na rust nam Wit Zwart door een doelpunt van Johan Rosenbrand, na keurig samenspel met Gerrit Dorresteijn, de leiding: 01. Wit Zwart kreeg de kans verder uit te lopen, maar het bleef 01. Drie minuten voor het einde, toen de Wijkenaren zich al verzoenden met een nederlaag, keerde plotseling het getij. Links buiten van Wijnen schoot de bal via het been van een Wit-Zwarter en via de onderkant van de lat in het Capelse doel: 11. En direct na de aftrap was het opnieuw raak, nu door rechtsbuiten Bouman: 21. Wijk verdiende de overwinning niet. PERSBERICHTEN VAN HOLLANDIA N.V. BAARN „GOEDE VAART". Het handboek voor iedere motorbootvaarder. Geïllustreerd met foto's en tekenin gen. Zelf beroepsvaarder, durf ik met alle zekerheid te zeggen, dat de beroeps vaarder de watersport ieder jaar op nieuw met vreugde op het water ziet verschijnen. Het geeft weer kleur en fleur aan de gedwongen vaart die de beroepsvaarder winter en zomer op 't water houdt om zijn brood te verdie nen. De komst van de eerste water sporter in het voorseizoen is voor hem een voorbode van een nieuwe lente. Dat er dan wat scherper zal moeten worden uitgekeken om plot selinge nautische moeilijkheden, soms zelfs „narrow escapes", te vermijden, geef ik gaarne toe. Aan ons dan de taak onze collega-watersporters de helpende hand toe te steken en op prettige en sportieve wijze de ^aar- rijpheid" -bij te brengen en ook „sea- minded" te maken. Wij zullen u in „Goede Vaart" „weg wijs" maken op het water. OVER PAARDEN EN PAARD RIJDEN Boek 1. Geïllustreerd met foto's en tekeningen. Uit de inhoud: ...over de Grand National, het Ne derlandse tuigpaard, de fokkerij, de landelijke rijverenigingen, soldaten paarden, het Friese paard, pony's en ponyclubs, Duindigt, Meteor en Ram- zes, Quicksilver S, de houding van de ruiter, de Spaanse rijschool, de Olym pische Spelen, etc. Boek 2. Geïllustreerd met foto's en tekeningen. Het zijn boeken voor leek én inge wijde; voor oud en jong. Uit de inhoud: Over Arabieren-stoeterijen, de paar den van de Sjah, Russische harddra vers, bijzondere hoefijzers, Hoge school, paard in de kunst, 10 jaar New Forest Pony's, 30 jaar Shet landers, de Karos van Staat, „terug- gefokte" Tarpan, kampioenen van 1967, etc. Zaterdag 1 maart j.l. werd in het Gemeenschapshuis te Waalwijk voor de tweede maai het Songfestival ge houden voor alle kabouter- en gid sengroepen van het district Lang straat. Elke groep moest 2 liedjes ten gehore brengen, één liedje ge zongen door de gehele groep en één liedje gezongen door één meisje van de groep, waarbij de groep op de achtergrond wel mocht dansen en meezingen. Er werden door de jury 2 punten toegekend voor elk liedje. Een punt werd gegeven voor i de zang en een punt voor de alge hele verzorging. Bij de afd. Kabouters waren het de Rosjes kabouters van de Andreas Zijlmansgroep die voor de tweede achtereenvolgende maal na een bij zonder spannende strijd de wissel beker met een minieme voorsprong wonnen. Bij de afd. Gidsen waren het de Afzakkertjes, de afd. Water- gidsen van de Andreas Zijlmans groep, die de wisselbeker voor de eerste maal dat ze meededen,'mee naar huis mochten nemen. Er werd een bijzonder spannende en sportie ve strijd geleverd tussen de ver schillende groepen, die niet alleen hun zangkunst ten toon spreidde, doch ook hun vindingrijkheid en handvaardigheid in de decors, dans en verdere presentatie konden uit leven. Uitslag: afd. Gidsen: 1. Afzakkertjes AZG 133 pnt.; 2. Genoveva v. Bra- bantgroep 123 pnt.; 3, Rafaëlgroep Kaatsheuvel 117 pnt. Afd. Kabouters: 1. Rosjes kabouters AZG 130 pnt.; 2. Genoveva v. Bra- bantgroep 129 pnt.; 3. Kon. Fabiola- groep Drunen 123 pnt.; 4. Rafaël groep Kaatsheuvel 118 pnt.; 5. Dijk- janneuk kabouters AZG 113 pnt.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 3