Raad vol waardering over door b. en w. gevoerd beleid Diverse voorzieningen in Elshout gevraagd Tuinbouwbedrijf in Nieuwkuyk e.o. de laatste 10 jaar verdubbeld Burgemeester J. Teijssen opende nieuwbouw van Raiffeisenbank Nico Molenkamp opent Marjan Taminiau In expositie Brussel GEMEENTEBEGROTING 1969 IN DRUNEN GOEDGEKEURD Elshout Bouwaktiviteit Sporthal Groenteteelt SNELLE ONTWIKKELING VAN DEZE BANKORGANISTATIE IN WAALWIJK 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN. MAANDAG 3 MAART 1969 3 Ir. van Lammeren vroeg opheldering over personeelslasten Antwoord op de vragen Personeelslasten Verkeerssituatie Rioieringsrechten omhoog Veel aktiviteiten NCVB - Waalwijk Bijbeldagen in Cenakel - Tilburg Verschillende nieuwe bedrijven Centrum Fraai bankgebouw aan Stationsstraat Groei Langstraat-West Veel belangstelling Tilburgse schilderes oogst alom waar dering voor haar werk (van onze correspondent) DRUNEN Bij de algemene beschouwingen welke de raad van Dru- nen vrijdagavond gaf over de aangeboden begroting over 1969, viel duidelijk de algemene waardering voor het werk van B. en W. en de ambtenaren t.a.v. de ingediende begroting te beluisteren. Ook het be leid van B. en W. kreeg van alle leden duidelijke steun. Op verschil lende punten hadden diverse leden nog opmerkingen en vragen, welke in een langdurige zitting zeer uitgebreid werden behandeld. Tot slot dankte burgemeester Stieger de raad voor de wijze waarop zij deze begroting op een uitvoerige en kritische wijze had behandeld. De eerste die aan het woord kwam was de heer v. Venrooy, die sprak namens de raadsleden uit het kerkdorp Elshout. De heer v. Venrooy begon zijn waardering uit te spreken aan het adres van B. en W. voor de wijze waarop deze begroting was verzorgd. Spreker had ech ter nog verschillende vragen. In 1967 stond op de begroting 45000,- voor Wandelpad in Elshout, voor de Norbertijnenstraat en Schans- wijk. Thans was deze post verdwenen, maar er waren ook geen wan delpaden. Aandacht vroeg spreker ook voor een wandelpad aan de Bosscheweg. De verlichting, waarvoor 200.000,op de begroting prijkte, was een zeer mooi bedrag, maar diverse punten konden geen uitstel meer hebben. Zo o.a. de gevaarlijke bochten bij de Mariën- donkstraat. De riolering in Elshout is een urgent geval. Spr. vroeg hoe het stond met de uitbreidingsplannen in Elshout, met speelruim te voor de kinderen en met de schoolbouw in Elshout. Tevens vroeg de heer v. Venrooy aandacht voor een rijwielpad langs de Pr. Hen drikstraat. Per dag nemen zo'n 2000 wielrijders deze route. De heer v. Lammeren sloot zich aan bij de heer v. Venrooy voor wat betrof zijn waardering voor het werk. Ook bij hem waren er diverse vragen. De forse stijging van de personeelslasten had zijn bijzondere aandacht gekregen. Tevens had hij in de aangeboden begroting ande re cijfers gevonden als in de aanbiedingsnota. Uitgaande van de in de begroting genoemde cijfers, had de heer Van Lammeren berekend dat het perso neel in gemeentedienst pl.m. 15% verhoging had ontvangen. Tevens berekende de heer v. Lammeren dat het ambtenarenkorps maar 7 uur per dag werkt, terwijl de gemeente arbeiders er weer 9V2 uur van ma ken. De een loopt voor op het be drijfsleven, de andere achter. Ook de vakantie-toelagen die bij het be drijfsleven 6% zijn, blijken bij de gemeente veel hoger te zijn. Het grondbedrijf in 1966 opge richt - de heer v. Lammeren heeft in zijn vorige zittingsperiode hier voor sterk gepleit had in 3 jaar een tekort van pl.m. 150.000, Hoe werden die tekorten gedekt? Ook ontbrak een balans van dit jongste bedrijf der gemeente. De hr. v. Lammeren vond in de begro ting wel een groot aantal onder- houdsposten, maar nergens dat er een reserve wordt gekweekt voor onderhoud van b.v. straten en we gen. Spr. was van mening dat dit, gezien het feit dat het hier straks zal gaan om steeds grotere bedra gen, wel gewenst was. Opvallend was, en dit wekte enige hilariteit, dat het bij de onderhoudsposten steeds over keurig afgeronde getal len gaat, maar dat er een post is, nil. onderhoud schoolgebouwen met een bedrag van 8378,62. Ook haal de de heer v. Lammeren de uur- loonpost aan, welke volgens zijn be rekening niet juist was. De heer Nass was bijzonder blij met de sluitende begroting, al waar schuwde hij voor al te groot opti misme. De uitgave posten zullen in de toekomst wel blijven, meende hij, terwijl bepaalde inkomsten wel eens zouden kunnen dalen. Spr. vond het jammer dat ondanks de sluitende begroting er toch zo wei nig kapitaalswerken konden wor den uitgevoerd. Hij vroeg echter aandacht voor een groot aantal punten, welke volgens hem allemaal urgente .zaken waren, o.a. scholen bouw in Vennen-Oost en Elshout, scholenbouw voor de kleuters, rio lering van de Kleinestraat en Eind- straat, alsmede Elshout, bouw van de sporthal, waarover naar zijn ge voel een ijzige stilte was gevallen, aanleg van parkeergelegenheid op Giersbergen en tot slot de bouw van een overdekt zwembad. De heer v. d. Wiel had alle lof voor het subsidiebeleid, maar vroeg speciale aandacht te blijven hou den voor de subsidie voor de jeugd- recreatie. De verkeersveiligheid was een punt dat de heer v. d. Wiel bijzonder benadrukte. Een onder zoek op diverse punten was volgens hem noodzakelijk. Aandacht vroeg spr. voor de aanleg van parkeer havens en verbreding van de Duin weg. De verlichting was ook, vol gens hem, onvoldoende en tot slot was het hem opgevallen dat bij sneewval het zuiver maken van de wegen en straten onvoldoende was. Volgens spr. moest de oorzaak ge zocht worden bij het ontbreken van goed materiaal om het werk goed te verrichten. De heer Snoeren kon zich op di verse punten geheel bij de vorige sprekers aansluiten, maar had daar naast nog enkele punten welke de aandacht van hem hadden opgeëist. In 1968 was er in Drunen geluk kig een enorme bouwactiviteit ge weest, maar gezien de toewijzing in de woningwetsector zag de heer Snoeren het komende jaar van Dru nen somber in. Natuurlijk zouden er ook nog bouwondernemingen in Drunen houwen, maar meestal bou wen zij deze woningen die voor ar beiders niet te betalen zijn. In het komende jaar zal de aan dacht van de raad ook worden ge vraagd voor de jachtpaehten. De heer Snoeren had berekend dat, door de pachten aan te passen aan de normale tarieven, de 344 ha. te verpachten jaehtgronden een slor dige 20.000,meer konden op brengen. Waar jacht altijd nog een zekere luxe is, leek het hem niet onmogelijk de jachtpaehten te ver hogen. De heer De Kruif vroeg om ver betering van de Stationsstraat en Durg. v. d. Heydenstraat. Ook de verlichting was bij hem een punt dat snel aandacht moest krijgen. De verbouwing leeszaal was in voUe kele posten, worden afgetrokken. Tevens wees hij er op dat de stij ging der personeelslasten in pro gang; hoe stond het daarmee en j centen uitgedrukt, lager waren dan met de financiën? Hij pleitte voor de spoedige bouw van de sporthal en een overdekt zwembad en had verder alle lof voor de wijze waar op in Drunen de zaken verlopen. Nadat B. en W. met de hoofden van diensten zich over de gestelde vragen hadden beraden, gaf burge meester Stieger antwoord op de di verse vragen. Het verheugde B. en W. dat de raad zich met het beleid van B. en W. in algemene zaken ge heel eens was en dat op dit stuk geen moeilijkheden meer konden rijzen. Het verheugde B. en W. ook dat de raad bij deze behandeling, zo uit gestelde vragen bleek, de zaak kritisch had bekeken en met ver schillende positieve vragen naar voren was gekomen. Op vragen van de heer v. Ven rooy antwoordde burgem. Stieger: de plannen tot aanleg van een wan delpad in de Norbertijnenstraat zijn reeds in een zeer ver gevorderd sta dium. De scholenbouw in Elshout heeft aller aandacht, eveneens de uitbreidingsplannen voor Elshout. De aanleg: van een rijwielpad langs de Pr. Hendrikstraat staat niet op de begroting, maar B. en W. heb ben hiervan nota genomen. De ver lichting, een vraag die ook door an deren is gesteld, heeft alle aan dacht. Op zeer korte termijn zal aan de raad het rapport worden voorgelegd, dat wordt opgemaakt t.a.v. de verlichting in onze gemeen te, dat, zoals bekend, onvoldoende is. Dit rapport kan met pl.m. 14 da gen tegemoet worden gezien. Als mededeling bestemd, wist de voor zitter ook te vertellen dat aan de twee op- en afritten van de Lang- straatweg bij Drunen door de Pro vincie verlichting zal worden aan gebracht. De riolering van de Kleinestraat en Eindstraat zal worden uitgevoerd maar tevens uitgebreid met riole ring van de gehele Grotestraat en Bosscheweg. Tevens zal bij dit werk de Bosscheweg, die wordt overge dragen aan de gemeente, een wan delpad worden aangelegd. Over de ze zaken kan de raad spoedig voor stellen verwachten. De riolering van Elshout is momenteel in studie; hiervoor gaf de raad in 1968 reeds een krediet. De vragen van de heer v. Lam meren werden beantwoord door de heer Kop, chef financiën. De heer Kop rekende voor, dat de verho ging der' personeelslasten geen 15%, maar de normale stijging van pl.m. 6% te zien gaven. Er moesten en- de stijging van de andere uitgaven op de gewone dienst. De werktijden waren voor ambtenaren inderdaad 7 uur per dag en hiermee volgt men de landelijke trent. De arbei ders in gemeentedienst werken 8% uur per dag en niet 9uur. De vakantie-toelage was volgens het normale tarief voor personeel in overheidsdienst. Deze is hoger dan bij het bedrijfsleven, maar dit is indertijd overeengekomen en geldt voor het gehele land. Bij de loon- afsluitingen werd dit indertijd be paald. Bij deze afsluiting werd toen op andere punten een zodanige re geling getroffenj dat men bij de lo nen en salarissen niet boven het landelijk gemiddelde van 't bedrijfs leven ging. De heer v. d. Broek, administra teur der bedrijven, beantwoordde de andere vragen. De tekorten op het grondbedrijf zijn gedekt. Een balans van het grondbedrijf is nog zeer moeilijk te maken, omdat juis te cijfers ontbreken. Gaarne wilde de heer v. d. Broek de heer v. Lam meren inzage geven van de admini stratie van het grondbedrijf, dat nu drie jaar draait. Het onderhoud van straten en wegen geschiedt uit de normale onderhoudskosten en hier voor wordt niet speciaal gereser veerd. De loonpost per uur was een zaak waarover niet direct ophelde ring kwam en de heer v. Lammeren zegde toe, dat hij gaarne met de ad ministrateur over deze zaak nog eens van gedachten wilde wisselen. Met betrekking tot de vragen van de heer Nass, wees de voorzitter er op dat hij de redenering van de heer Nass met betrekking tot het gematigde optimisme kon begrij pen. Voorzichtigheid zal geboden blijven. De scholenbouw in Ven nen-Oost heeft de aandacht en plan nen zijn al in een vergevorderd sta dium, maar men moet niet verwach ten dat deze school er dit jaar al zal staan. De westie kleuterscholen heeft de aandacht. De Sporthal is een kwestie die zeker niet in de ijs kast is gegaan, maar alle aandacht heeft. De voorzitter gaf hierna een opsomming van de onderhandelin gen die reeds zijn gevoerd en die hebben geleid tot de goedkeuring voor dit gebouw en dat men nu bezig is met het ontwerp te wijzi gen volgens de laatste gegevens. De kwestie overdekt zwembad is iets nieuws en B. en W. zullen van deze opmerking nota nemen. Bur gemeester Stieger waarschuwde echter voor een investeringsplan op langere termijn. Natuurlijk bestaat deze binnenskamers wel maar men moet deze uiterst zorgvuldig behan delen. In Giersbergen parkeren is een probleem. Dit probleem is voorhands niet gemakkelijk op te lossen, omdat de gemeente ter plaatse geen grond bezit. Particu lieren zullen hiervoor zelf voorzie ningen moeten treffen. De recon structie van de Duinweg heeft alle aandacht en hierover ontvangt de raad op korte termijn voorstellen. Voor wat betreft de verkeerssitua tie, een vraag van de heer v. d. Wiel, merkte de voorzitter op, dat de dienst gemeentewerken in sa menwerking met de rijkspolitie mo menteel een onderzoek plegen in onze gemeente t.a.v. de verkeers situaties. Ook de kwestie parkeer ruimte heeft daarbij de aandacht. Het sneeuwruimen is, zoals de heer v. d. Wiel opmerkte, bemoeilijkt door gebrek aan materieel. De heer Snoeren, die ook gewezen had op dit sneeuwruimen en daarbij tevens op de plicht van iedere inwoner om voor zijn woning sneeuw te ruimen, werd bij deze ook beantwoord. De voorzitter was van mening dat deze plicht iedereen nog eens onder de aandacht moest worden gebracht. Met betrekking tot de vragen van de heer Snoeren, merkte de voor zitter op, dat de woningbouw in de sector van de woningwetwoningen dit jaar behoorlijk aan banden werd gelegd, maar dat dit voor B. en W. tevens aanleiding is geworden om er zoveel mogelijk voor te zorgen dat in de particuliere sector ook goedkope woningen worden ge bouwd. De kwestie pachtprijzen voor de jacht zal dit jaar de aan dacht vragen en B. en W. zullen zeer zeker rekening houden met de opmerking van de heer Snoeren. De verbetering van het wegdek van Stationsstraat en Burgem. v. d. Heydenstraat heeft alle aandacht. Met betrekking tot de vragen van de openbare leeszaal werd medege deeld, dat deze 1 april gereed zal zijn. Cijfers over deze leeszaal zijn ten gemeentehuize ter inzage. De raad keurde hierna de ge meentebegroting, alsmede de be groting van de bedrijven zonder hoofdelijke stemming goed. De be groting is sluitend met een bedrag onvoorzien van 169.057,98. Tevoren had de raad de riool rechten verhoogd. In 1961 werd de straatbelasting verhoogd, in 1963 de reinigingsrechten en nu de riool rechten. Deze verhoging vormde 'n onderdeel van het reeds eerder uit gestippelde beleid t.a.v. de gemeen telijke belastingen. Voor woonhui zen is de stijging van ƒ25, —naar 40,aanvaard. Op 26 februari j.l. hield Ds. Jan sen uit Doeveren een interessante lezing voor de leden van de NCVB, afd. Waalwijk en omstreken, over Vakantiewerk voor gehandicapten, toegelicht met dia's. Hij zette uit een dat men kan onderscheiden de lichamelijk- en geestelijk ge handicapten. Het merendeel onder hen kan zich nog vrij behoorlijk redden en wij moeten hen slechts de helpende hand toesteken, voor zover zij dit nodig en wenselijk achten. Voordat de eerstvolgende bijeen komst op 26 maart zal worden ge houden, waarop de heer De Jongh zal spreken over Het Christelijk Onderwijs en de Mammoetwet zal op vrijdag 7 maart om 20.00 uur in de Gereformeerde Kerk aan de Am- brosiusweg de Vrouwen Wereld Ge bedsdag worden gehouden. En op 11 maart om 18.45 uur start de bus van MUSA voor de modeshow in Tilburg op het Oranjeplein; verder wordt er gestopt Prof. Nolenslaan/ hoek Karnebeeklaan, Belastingkan toor, Hervormde Kerk (Waalwijk- Centrum), Besoijensëstr./hoek Tol straat en in Sprang-Capelle bij het Bejaardentehuis Achter de Hoven en het Raadhuis. Voor verdere in lichtingen wende men zich tot me vrouw De Hoop, tel. 2976. Van dinsdagavond 8 tot vrijdag middag 11 april v/orden in het Ce nakel te Tilburg Bijbeldagen geleid door Dr J. G. Vink O.P. Onderwerp: ,,De Bijbel en het leven nü". Dr Vink geniet bekendheid door o.a. diverse artikelen en de inlei ding op, en nieuwe vertaling van het bijbelboek Leviticus. Opgave aan: Cenakel te Tilburg, tel. 04250 - 24540. Het tuinbouwbedrijf in Nieuwkuyk en omgeving is in de periode 1955 tot 1968 meer dan verdubbeld. In het nieuwe tuinbouwgebied zijn de laatste 4 a 5 jaar verschillende nieuwe bedrijven gesticht. In Noord Brabant is in de periode 1955 tot 1968 het tuinbouwareaal met 31 pro cent toegenomen, terwijl de toene ming in geheel Nederland maar 5 procent bedroeg. Gerekend naar het totale tuin bouwareaal in Nederland bedroeg 't aandeel van Noord-Brabant in 1967 14,4 procent; in 1955 11,5 procent en in 1959 12,7 procent. Het aan deel van Brabant in de totale pro- duktiewaarde van de Nederlandse tuinbouw bedroeg in 1965 6,5 pro cent. Dat is aanmerkelijk geringer dan het aandeel in het totale tuin bouwareaal, namelijk 13,3 procent in 1965. Dit verschil is te verklaren uit het feit, dat de Brabantse tuin bouw minder intensief is dan in an dere delen van het land en voor 'n aanzienlijk deel afkomstig is van landbouwbedrijven. Sinds 1955 is de groenteteelt in de (van onze verslaggever) WAALWIJK Onder grote belangstelling heeft burgemeester J. Teijs sen donderdagmiddag het nieuwe kantoor van de Raiffeisenbank aan de Stationsstraat in Waalwijk geopend. „Steeds meer mensen gaan ge bruik maken van de diensten van een bank. Nu geloof ik dat deze bank in een behoefte voorziet. Het kan dan ook niet anders of de Raif feisenbank zal door haar dienstverlening van steeds groeiende beteke nis zijn", zo sprak burgemeester Teijssen tijdens een bijeenkomst in Hotel Verwiel. open grond in Noord-Brabant sterk toegenomen van 5.457 ha tot 11.638 ha in 1967 De groente is zonder twijfel de belangrijkste tak van de tuinbouw. Het aardbeienareaal is met 29 procent gedaald en het as pergeareaal met 36 procent toege nomen. De hardfruitteelt daalde met 26 procent. De kleinfruitteelt verminderde. De belangrijkste pro- dukten van de Brabantse glastuin bouw waren in 1967: aardbeien, to maten, komkommers en enkele an dere groenten. De oppervlakte glas tuinbouw is sinds 1955 sterk geste gen van 83 ha tot 303 ha in 1967. Er vindt steeds meer een verschui ving naar verwarmd glas plaats. Voor een gunstige ontwikkeling van de tuinbouw zou er een cen trum van grote betekenis zijn, maar zo'n centrum kan er alleen komen in gebieden met een concentratie van tuinbouwbedrijven van enige betekenis. In verschillende gebie den in Noord-Brabant is het aantal bedrijven hiervoor te gering. Bra bant biedt goede mogelijkheden voor Verdere uitbreiding van de tuinbouw. Er is hier en ook elders nog voldoende ruimte voor nieuwe vestigingen voor uitbreiding van bestaande bedrijven. Daar voor had de burgemeester de openingshandeling bij het nieu we kantoor verricht. De 2% jaar oude Jolanda, dochter van kantoor beheerder Van der Schans, reikte burgemeester Teijssen de sleutel aan, waarmee hij het kantoor open de, dat tegelijkertijd in een zee van licht baadde. Het nieuwe kantoor is een aanwinst voor het centrum van Waalwijk. Zowel het exterieur als het interieur is bijzonder goed ver zorgd. In Hotel Verwiel was 't de voor zitter van het bestuur van de Raif feisenbank, de heer G. A. Knaap, die de aanwezigen verwelkomde. Hij wees er op dat de bank tot taak heeft de maatschappelijke en socia le structuur te bevorderen. Nog even ging hij in op de geschiedenis van de bankorganisatie, die in het midden van de vorige eeuw door de Duitse burgemeester Raiffeisen was gesticht. De belangrijkste taak voor deze bank ligt volgens de heer Knaap bij het midden- en kleinbe drijf en in veel mindere mate bij de industrie. In zijn openingstoespraak belicht te burgemeester Teijssen de periode dat de Raiffeisenbank al een vesti ging in Waalwijk had. „Sinds 1964 had uw organisatie een kantoor in Besoijen, waar regelmatig zittings dagen werden gehouden. De bank heeft zich ontwikkeld, wat er toe geleid heeft dat een riant kantoor gebouw werd ingericht. De afgelo pen 5 jaar werd bewezen dat de Raiffeisenbank in Waalwijk toe komst heeft". „Deze beduidende groei doet ver onderstellen dat uw bank iets be tekent voor het publiek. Ik hoop van harte dat het ook in de toe komst met uw organisatie goed zal gaan", zo sprak burgemeester Teijs sen. Voorzitter Knaap sprak zijn dank uit voor de medewerking die het gemeentebestuur en de dienst ge meentewerken heeft verleend bij de totstandkoming van de bank. Hij hoopte dat het kantoor met de uit groei van Waalwijk mee zou gaan. „Er is moed voor nodig om in het „hol van de leeuw" te kruipen. Daarom hebben wij hoge waarde ring voor uw aktiviteiten", zei de heer Van de Waals, hoofdinspek- teur van de Centrale Raiffeisenbank in Utrecht. Hij vroeg zich af of de naam „Langstraat-West", die deze bankorganisatie in Brabant draagt, nog wel van toepassing is nu het gebied zich ook in oostelijke rich ting heeft uitgebreid. Het werkge bied van Langstraat-West omvat 'n straal van 25 km. en is daarmee het grootste rayon in de organisatie. „Langstraat-West" heeft nu kanto ren in Lage Zwaluwe, Raamsdonks- veer, 's-Gravenmoer, Sprang-Capel- le en nu ook in Waalwijk. De bank telt 7000 spaarders, die voor een spaaartegoed van 13% mil joen gulden zorgden. De heer Van de Waals wenste het bestuur een sterke groei toe van de toevertrouw de middelen. Namens het hoofdbe stuur bood hij een portret aan van burgemeester Raiffeisen, de stich ter van de organisatie. De ring-vertegenwoordiger van de Raiffeisenbanken in Noord-Brabant, de heer J. Dekker, zei, dat de bank van grote betekenis is geworden. „Dat is mede te danken aan het goede beleid dat in de voorbije pe riode is gevoerd. Het nieuwe kan toor zal het aanzien van de bank- naam aanzienlijk vergroten". Architect K. C. Mekel dankte na mens de bouwdirectie het bestuur voor de gegeven opdracht. Aan het slot van de bijeenkomst, die behalve door burgemeester Teijssen ook werd bijgewoond door wethouder C. P. van den Hoven, gemeentesecretaris mr. J. Kuypers, inspecteur-korpschef J. van Hooff, directeur-gemeentewerken J. Kob ben, directeuren van andere plaat selijke banken en tal van andere genodigden, dankte bank-directeur Verhagen allen voor de medewer king die zij gegeven hadden bij de totstandkoming van het nieuwe bankgebouw. Na een succesvolle tentoonstelling in de B.K.S. te Tilburg, gaat 't werk van de Tilburgse schilderes Marjain Taminiau naar Brussel In het Cul turele Centrum Caryatide, Vrijheids- plein 4, zal op 5 maart om 20.30 u. door Nico Molenkamp, die in België welhaast bekender is als in Neder land, deze tentoonstelling worden ge opend. Nico Molenkamp is Marjan Taminiau's docent geweest gedurende de jaren dat zij aan de Akademie voor Beeldende en Bouwende Kun sten te Tilburg studeerde. Van 1960 tot 1962 vervolgde zij haar opleiding aan de Rijksakademie te Amsterdam, waarna zij haar studie in Joegoslavië voltooide. De heer Dommelshuizen, die de derde Nederlandse expositie, Jaques Siegers en een B.K.S.-groep met o.a: Ru van Rossum, Hans van Zumme- ren, Jan Spit, Gerard Princee rond de jaarwisseling, in zijn Cultureel Centrum haalt, wil de wat passieve Nederlandse kolonie met goede kunst aktiveren. Daarnaast de bezoekende Belgen met de Nederlandse kunste naars konfronteren. Nog onlangs werd de Vlaamse Mi nister van Cultuur Prof. van Meche- len bij een bezoek aan het Cultureel Centrum in het defensief gebracht betreffende de vrije meningsuiting van onze zuiderburen. Dat was des te opmerkelijker omdat het Centrum als een Vlaams eiland in de Brusselse agglomoratie ligt. De heer Dommels huizen vindt dat door het brengen van Nederlandse exposanten de banden met het Nederlandse achterland ver stevigd worden. De tentoonstelling van Marjan Taminiau duurt tot en met 18 maart. Interessant is dat er ook werken uit vroegere perioden, tekeningen - grafiek - schilderijen, te zien zullen zijn. Het zal zeker een aangenaam kontakt worden, met zoals de Belgen zeggen: een gezonde vernissage, om mee te beginnen.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 7