Ned. Ver. voor EHBO afd. Waalwijk vierde 10-jarig bestaan Burgemeester Teijssen reikte aan 15 jubilarissen onderscheiding uit Donderdag forumavond van vakcentrales in Waalwijk Vrijdagavond Programma" Raad Loon op Zand nam nieuwe raadszaal ingebruik Raad na uitvoering debat akkoord met verhoging van c.v.-tarieven „Kolossaal voorJoproko WAALWIJK DIVERSE KAMERLEDEN IN FORUM DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 FEBRUARI 1969 7, Nauwe samenwer king met de B.B. Verdienstelijke voorzitter «Jubilarissen Artisten voor de maand maart THE BLUE NOTE Tilburg In zaal van Gecroonde Leersse Burgem. Van Erp: „Storm in een glas water" Klachten Voorlichting «Jammer Forum „De Postduif" hield geanimeerde jaar vergadering Denkbeeldig WAALWIJK - Vrijdagavond vond in café Jan Passier aan de An- toniusstraat te Waalwijk een feestelijke bijeenkomst plaatster gelegen heid van het 10-jarig bestaan van de Kon. Ned. Vereniging voor EHBO. Onderscheidingen werden op deze avond uitgereikt door burgemeester J. Teijssen aan 15 leden van de vereniging. Tot uitdrukking kwam door verschillende sprekers, de nauwe band die er bestaat tussen de EHBO en de organisatie van de Bescherming Bevolking te Waalwijk. De jubilerende EHBO-Waalwijk. Op de bovenste foto biedt burgemees ter J. Teijssen mej. Leijtens een oorkonde aan. Onder de 6 jubilarissen. De rij van sprekers werd geopend door de voorzitter, de heer A. van Runen. Deze stelde, dat het 10-jarig bestaan nog geen mijlpaal genoemd kon worden. Desondanks gaf hij een kort overzicht van wal zich de afge lopen 10 jaren heeft voorgedaan. Op 10 maart 1959 werd 'in het toenma lige café Leyten besloten tot de op richting van de vereniging. Een be stuur werd die avond gekozen en te gelijkertijd werden statuten en een huishoudelijk reglement vastgesteld. Een kanttekening hierbij is wel, dat op het moment van de oprichting, de penningmeester geen cent bezat. On danks dat zijn 18 mensen zich in agan zetten voor de vereniging. Er is hard gewerkt. Van de genoemde 18 personen zijn nu nog 10 personen lil van de vereniging. En aan die 18 personen hebben we het te danken, dat we nu ons tweede lustrum kunnen vieren. Gezegd mag worden, dat we ons doel bereikt heblfen, aldus de heer Van Nunen. In de afgelopen jaren zijn er acht cursussen gegeven voor wat betreft EHBO en 1 cursus Eerste Hulp in Oorlogstijd. In totaal zijn 134 cur sisten opgeleid en hebben 131 perso nen het diploma weten te behalen. Het aantal leden heeft ook steeds 'n groei doorgemaakt. Nu heeft men zon 70 leden. Bovendien zijn 40 cur sisten in opleiding. Op 29 april zul len deze examen afleggen. 26 leden van de vereniging maken ook deel uit van het medische team van de BB te Waalwijk. Er zijn twee gediplomeer de kaderinstructeurs. Er zijn 3 gedi plomeerde Lotus-mensen. Hierover toonde de heer Van Nunen zich uiter mate verheugend, want dankzij deze 3 mensen kunnen we in de oefenin gen dei werkelijkheid benaderen. Deze drie mensen zijn dan ook niet meer weg te denken. De vereniging be schikt over 53 verbandposten. Veel dank zei hij verschuldigd te zijn aan het gemeentebestuur voor de jaarlijkse subsidie. Bovendien prees hij de samenwerking met de BB en met name de heren Kobben, Koevoets Lambooy. (Hij vroeg de heer Lam- hooy, die aanwezig was, de dank van de gehele vereniging over te brengen aan de BB. De verenigingsleden be dankte hij voor de steeds prettige sa menwerking. Hij stipte de opkomst op de oefenavonden nog aan. Verder zo zei hij, wordt bij sportevenementen nooit tevergeefs een beroep gedaan op de leden. Voor Dr. Gerlach uit Sprang-Capelle had een speciaal woord van dank, omdat deze door zijn handtekening destijds de! oprich ting heeft mogelijk gemaakt. Hij «eeg een klein aandenken. Ook de verhinderd zijnde Dr. van Tuyn werd in de hulde betrokken. Een uitzonde- nng voor wat betreft de vereniging maakte de heer Van Nunen voor mej. A. Leytens, die de administratie ver zorgt. j Mej. Leytens op haar beurt draai de rollen om. Zij zei, dat een hul ing van de heer Van Nunen meer zijn plaats was. Hij is tenslotte, die 90% van zijn vrije tijd besteedt aan de EHBO. Hij is het die de ver eniging gebracht heeft tot wat ze nu is. Niet alleen als voorzitter, maar ook als instructeur te Waalwijk en Sprang-Capelle heeft de heer Van Nunen zich meer dan verdienstelijk gemaakt. Namens alle leden bracht zij haar zeer speciale dank over aan de heer Van Nunen, die tevens een aandenken ontving uit handen van Mej. Leyten. Burgemeester Teijssen releveerde de voorspoedige groei van de vereni ging. In deze 10 jaar is de vereni ging volwassen geworden; het is een team geworden. De mening van de voorzitterdat 10 jaar een povere mijlpaal zou zijn, deelde hij niet. Hij dankte de vereniging voor al hetgeen zij in de afgelopen 10 jaren voor de Waalwijkse gemeenschap gedaan heb ben en vroeg hen steeds paraat te blijven. Degenen, die gedurende een aantal jaren hun krachten gegeven hebben voor de vereniging en ook een aantal leden tevens voor de BB, reik te burgemeester Teijssen een oorkon de en medailles uit. Voor een 15-jari- ge relatie: Mej. A. Leytens en de heren W. Bruurmijn, H. Castelijns, A. A. van Nunen, A. C. van Nunen en M. C. Span. Voor 10 jaren: mej. Chr. van de Geld 'en voor 5 jaren: C. Pvan Eeten, J. van Heeswijk, H. van Herpt, mej. M. van de Mast, J. Melis, J. W. Moolenschot, W. van Venrooy en L. van Vugt. Hierna sprak Dr. Gerlach een kort woord. Hij benadrukte het contact dat er bestaat tussen Waalwijk en Sprang-Capelle. Steeds is dit contact optimaal geweest. De heer Mijnsber- gen, afgevaardigde van de Kring Til burg van de BB, ging uitvoerig in op de contacten met de EHBO-vereni- ging, die bij ons niet als zodanig, maar „als de club van Van Nunen" bekend is. Dit zegt toch wel iets over de relatie tussen de BB en de EHBO- vereniging Waalwijk. Steeeds is men paraat. In zijn dankwoord richtte de heer A. van Nunen zich speciaal tot bur gemeester Teijssen, die hij namens de gehele vereniging dank zegde voor 't feit dat hij aanwezig had willen zijn en dat hij zich bereid had verklaard de oorkonden en de medailles uit te reiken. Het is nu de taak aan ons om in de komende jaren de vereniging steeds verder uit te bouwen. Gezien de activiteiten in de afgelopen 10 ja ren, zal dit voor de toekomst geen problemen opleveren. Muziek Het Franse Trio BIACHÉRE Het Spaanse Trio ANTONIO DEL MADRID Het Duitse meisje KATJA KARIN Geopend van 20.00 uur tot 3.00 uur VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250 - 25287 WAALWIJK Evenals het vorig jaar organiseren de drie plaatselij ke vakcentrales in Waalwijk weder om een open Forum-avond, waarbij ook niet leden van harte welkom zijn. De actuele gebeurtenissen als steeds op de voet volgend, deden de drie besturen besluiten, ditmaal als onderwerp te moeten kiezen: "Wat mogen wij van de overheid verwachten". Diverse maatregelen door die overheid de laatste tijd ge nomen stemden vele van onze werk nemers ongerust. Men behoeft alleen maar de on dertussen berucht geworden BTW te noemen, om stof tot discussie vol doende te hebben. Er is echter veel meer dat de organisatoren reden tot bezorgdheid geeft. Door de overheid is een loon en prijsspiraal in bewe ging gezet, welke grote gevaren in houd voor de concurrentie positie in de toekomst. Dat dit gevaren in houdt voor .de toekomstige werkge legenheid spreekt dan ook vanzelf. Dat de onnodige prijsverhogingen de loonsverhogingen weer ruim te- Vrijdagavond gaat het gebeuren. Het actiecomité van Joproko heeft voor jou en iedereen een Koprojo in elkaar gedraaid. Koprojo bete kent niets anders dan: KOlossaal PROgramma voor JOngeren, en daar zul jij ongetwijfeld ook wel bij horen. Wat gaat er dan op vrij dagavond 21 maart precies gebeu ren. We zullen trachten het, met dit artikel, een beetje duidelijk te maken, of het ons zal lukken we ten we niet. De avond zal verzorgd worden door enkele bands, DJ's en voordansers, die geheel kosteloos meewerken om van deze avond 'n grandioos festijn te maken. Hier volgen de namen van de bandjes die het feest met hun aanwezigheid zullen opluisteren. De Rowdies, de bekendste groep uit Waalwijk, zullen ons een tijdje met hun muziek vermaken. Dan is er de groep Interval, misschien niet Donderdagavond kwam de gemeenteraad van Loon op Zand voor de eerste maal in de nieuwe raadzaal van het fraaie gemeentehuis in ver gadering bijeen. De commissaris van de Koningin in Noord-Brabant, Dr. Kortmann, die het nieuwe gemeentehuis op vrijdag 25 april officieel zal openen, had tegen deze vroegtijdige ingebruikname geen bezwaar ge maakt. Het gemeentebestuur had hiertoe besloten, mede omdat er grote publieke belangstelling werd verwacht voor deze vergadering in verband met het feit, dat hierin een tweetal belangrijke punten aan de orde zouden komen, n.l. de kwestie van de centrale verwarming in de wijk Pannehoef' en de behandeling van de gemeentebegroting. De publieke tribune bleek inderdaad amper toereikend om de opgekomen bezoekers een plaatsje te bezorgen. Op voorstel van burgemeester L. van Erp werd besloten middels een telegram het architectenbureau Geenen, Oskam, Geenen te Eindhoven en het bouwbedrijf Moeskops te Bergeijk van deze officieuze ingebruik neming in kennis te stellen en blijk te geven van de waardering voor wat door hen tot stand was gebracht. Mede ter wille van de belangstel lenden uit de wijk 'Pannehoef' stelde burgemeester L. van Erp de verwar mingskwestie het eerst aan de orde, waarover B. en W. een uitgebreid pre-advies aan de raad hadden voor gelegd. De heren J. van Nieuwstadt en Huijbregts wilden over deze aangelegenheid nog het een en ander zeggen, waarbij beiden het er over eens waren dat de door de commis sie uit de bewoners aangevoerde ar gumenten en klachten niet erg sterk waren. De heer Van Nieuwstadt was overigens van mening, dat de raad indertijd door het betreffende depar tement niet juist was voorgelicht, of beter gezegd, dat de voorgelegde cal culatie achteraf niet juist bleek te zijn. Volgens hem zouden de heren die dit gedaan hebben ook op deze vergadering aanwezig moeten zijn. Volgens hem was het nu zo, dat de raadsleden door de bewoners van Pannehoef als de boosdoeners wor den beschouwd, maar wij kunnen toch met de beste wil van de wereld niet lijdelijk blijven toezien als blijkt, dat er over twee stookseizoenen ge rekend een verlies is ontstaan van 50.000,-. Wij zijn er toch vóór dat we een sluitende begroting krij gen en wij hébben straks toch bij de behandeling van de begroting ge hoord wat er gaat gebeuren als dit niet het geval zou zijn. Dan moeten we de nieuwe lasten aan de ingeze tenen gaan opleggen, ook aan de be woners van Pannehoef. Nu kan men wel op alle mogelijke manieren pres sie op ons uit gaan oefenen, maar de raad heeft toch zijn eigen verant woordelijkheid en moet toch besluiten en stemmen zonder ruggespraak met de kiezers, aldus de heer Van Nieuw stadt. Hij meende dat te veel over 't hoofd wordt gezien, dat het bedrag oorspronkelijk betaald moest worden, voorlopig was en wat er nu betaald moet worden ook voorlopig is. Het is namelijk een voorschot en er mag in redelijkheid verwacht worden dat aan hen, die niet zomaar raak stoken straks een restitutie gegeven zal wor den. Hij wilde nog wel de volgende punten onder de aandacht van het college brengen: 1. Er zijn klachten dat kranen niet of niet goed functio neren. Deze klachten zouden serieus onderzocht moeten worden; 2. On middellijk na het stookseizoen zou de verrekening moeten plaatsvinden en zouden de 'zuinige stokers' cash res titutie moeten ontvangen. 3. Uit praktijkmetingen elders is gebleken, dat circa 35 procent van de totale geleverde warmte verloren gaat. Is er echter ook nagegaan hoeveel procent warmteverlies er in 'Pannehoef' is en als zou blijken dat dit percentage ab normaal hoog is, zouden er dan op korte termijn maatregelen genomen kunnen worden om dit tot normale proporties terug te brengen. 4. We hebben nu een normale winter achter de rug. Zou het nu niet aan te be velen zijn de cijfers, die uit de bus komen als stookkosten, straks als ba sis aan te houden voor het volgende stookseizoen. De heer Huijbregts vond dat de raad te weinig tijd had gehad zich over de nu voorliggende antwoord brief van B. en W. te beraden. Wan-, neer de vaste kosten van de c.v. in de huur begrepen zouden zijn ge weest, dan was er veel narigheid voorkomen. Hij vroeg om een betere voorlichting omtrent de stookwijze voor de bewoners, een onderzoek naar de isolatie bij een teveel gebruik aan warmte en verrekening binnen 6 weken na het einde van het stook seizoen. Een warmteverlies van 35% in terreinleidingen en ketelhuis is, gezien de door hem ingewonnen in lichtingen, veel te hoog. Burgemeester L. van Erp, die een langdurige discussie niet denkbeeldig vond, bezwoer de raad dat de gehele kwestie een strom in een glas water was. Het college betreurde de gehele gang van zaken en vooral vond hij 't bepaald jammer dat de betreffende scribenten geen gebruik hadden gemaakt van zijn spreekuur om over deze kwestie contact met hem op te nemen. Wanneer deze mensen ons bezocht hadden, dan waren ingezonden stukken overbodig geweest en dan hadden zij zich het dure honorarium aan een jurist kun nen besparen. Hij voelde niets voor de suggestie van de heer Huijbregts om de briefschrijvers per brief be paalde toezeggingen te doen. Hij kende die mensen helemaal niet. Wat de heer Van Erp wel had geconsta teerd, was een huurachterstand van sommige mensen. Hij was van me ning dat er zeker enkele 'kinderfou- ten' waren gemaakt. Bij de ingang van het nieuwe stookseizoen zal men orde op zaken stellen. Na een jaar van proefdraaien kan pas alles bekeken worden en zal er de nodige voorlichting gegeven kunnen worden om zo efficiënt mo- gelijg te kunnen stoken. Hij tilde overigens ook niet zwaar aan een verhoging van de huurprijs met 2,-. Burgemeester Van Erp zei verder toe te zorgen voor een zo snel mogelijke zo bekend, maar toch net zo goed. Als derde en laatste de soul-groep Free Design. Deze groep heeft nog geen bekendheid in Waalwijk Tus- sen de muziek van de bandjes door zullen enige DJ's de verzorging van het programma voor hun rekening nemen. Double Joe Bee, John Lindy en Harry Hens zullen met hun pla- ten-gedraai en gepraat de stem ming ongetwijfeld op het juiste ni veau weten te brengen. Dit is nog niet alles, tussen de bedrijven door zal er flink gedraaid worden met het Rad van Avontuur. Enige Waalwijkse middenstanders en bedrijven hebben ons enkele prijzen ter beschikking gesteld, die dan weggedraaid zullen worden. Zo als je ziet een zeer gevarieerd pro gramma om jou een gezellige en plezierige avond te bezorgen. Oh, pardon, we moeten nog vertellen waar dit gebeuren plaats heeft. Het zal zich afspelen in De Gecroonde Leersse, oftewel zaal De Nijs. Met de zaal bedoelen we dan beneden EN het balkon. We hopen dat jij en je vrienden, vriendinnen, broers, zusjes, vaders, moeders, omaas, opaas en iedereen die maar mee wil naar deze avond zullen komen. Het zal beslist gezellig worden en je dient er een goed doel mee. Want dat sociaal centrum in de Kongo zal en moet er komen. Mede dank zij jouw hulp. namens het actiecomité JOPROKO niet doen, is iedereen wel bekend, maar wat wordt er door de overheid gedaan om deze gang van zaken tegen te gaan? Dit zijn maar een paar voorbeel den welke gemakkelijk nog met ve le andere vraagstukken kunnen worden aangevuld Juist nu, nu men binnen niet al te lange tijd weer voor grote verkiezingen staat, zouden de vakcentrales wel eens klaarheid in deze vraagstukken wil len krijgen. Het is daarom dat ge zocht wordt naar forum-leden wel ke zowel deel uitmaken van de re geringspartijen, als van de oppositie, aangevuld met hoofdbestuurders uit de vakbeweging, zodat men een zo goed mogelijk oordeel verwachten. In het forum zullen vertegen woordigd zijn: de heren C. A. Bak ker, Algemeen Secretaris v.h. CNV, deze is ook gespreksleider; C. v. d. Ploeg, 2e Kamerlid voor de KVP; Bekker, 2e Kamerlid voor de KVP; E. R. Wieldraaier, 2e Kamerlid voor de P.v.d.A.; Jansen, 2e Kamerlid voor de PPR, groep Aarden; p. Kok, 2e Secretaris van de Anb (NVV). Onderhandeld wordt nog met 'n vertegenwoordiger van de AR, wel ke vermoedelijk ook nog zitting zal nemen. Jammer is hef dat D'66 niet op het verzoek van de organisato ren heeft gereageerd. Toch menen de drie plaatselijke besturen dat dit forum voldoende waarborgen biedt voor interessante discussies, en ho pen derhalve donderdag 20 maart zeer vele in de zaal van "De Ge croonde Leersse" te kunnen begroe ten. De aanvang is bepaalt op 20.00 uur preries. In de verbouwde zaal van Café De Schuur hield de Postduivenver eniging De Postduif zaterdag haar voorjaarsvergadering, die een zeer geanimeerd verloop en een bijzon der goede opkomst had. Bij de aan vang van de vergadering werd een minuut stilte in acht genomen voor een kortelings overleden oud-lid. Het bestuur had reeds veel facet ten van de agendapunten in even zoveel voorstellen verwerkt, die over het algemeen de goedkeuring van de leden konden verkrijgen. Voorzitter W. Snels kon een prettig geluid laten horen, want de vracht prijzen konden dankzij een deze winter gehouden tentoonstelling drastisch worden verlaagd. Het vliegseizoen start dit jaar op zondag 6 april terwijl reeds op zaterdag a.s. de eerste oefenvlucht zal plaats vinden. De diverse liefhebbers, die voorstellen hadden ingediend kon den praktisch allen worden tevre den gesteld, waardoor de gang van zaken in de concoursen veel verbe tering zal ondergaan. RWB-JEUGDTOTO Inzet 3e week f 769,30. Ie prijs L. v. d. Heuvel, 2e Zeine 38, Waalwijk en Karl-Heinz Hötger Muhlenbrachstraat 175, Boslar (W. Duitsland). geraden resp. f 769,10 en f 769,50. Ieder ontvangt f 57,70. 2e prijs L. v. d. Heuvel, 2e Zeine 38, Waalwijk Geraden f 768,90 en ontvangt f 76,93. 3e prijs J. Molegraaf, Noordstraat 60, Waalwijk, geraden f 768,70 en mevr. Bergmans, Leo XlII-straat 1, Kaatsheuvel, geraden f 769,90. Zij ontvangen ieder f 19,23. Reclames tot woensdag Poelruit- straat 27, Waalwijk. verrekening met het door het college voorgestelde antwoordschrijven. Buiten de (begroting, waarover el ders in dit blad meer, had de raad weinig moeite met de overige agenda punten. Algemeen was men verheugd over de bouw van het nieuwe bejaar dencentrum in het kerkdorp Loon op Zand. Volgens de burgemeester ligt het in de bedoeling allerlei fraaie voorzieningen in de omgeving van 't nieuwe gebouw aan te brengen door de gemeente, waarbij o.a. gedacht wordt aan een vijver met fontein, waarmee men het bejaardentehuis zo dicht mogelijk bij de burgerij te bren gen. De voorgestelde garantie van rente en aflossing, waarom de stich ting te Loon op Zand had gevraagd, werd goedgekeurd. Aangezien in het voorstel betreffende de onderwijsver- goedingen volgens de heren Eijke- mans en Hornman wat tegenstrijdig heden voorkwamen, werd dit voorstel door B. en W. teruggenomen. Goed gekeurd werden verder begrotings wijzigingen met betrekking tot: uit breiding gasbedrijf, bouw gymna stieklokaal Mavoschool Pius X, aan koop schoolborden H. Maria- en The- resiaschool, aanleg speelplaats There- siaschool, verbetering gymnastiekzaal H. Mariaschool, le inrichting kleu terschool Berndijk en verbouwing St. Emiliusschool. TOTO BV OOG Inzet deze week f 117,30. Geraden door P. Mulders en Jac. Hoevenaar. Ieder ontvang f 8,8G\. 2e prijs mevr. Berkelmans. Gera den f 117,23 en ontvangt f 11,75. 3e prijs M. Br. Geraden f 117,40 en ontvangt f 5,85. M. Br. gelieve zich te melden bij J. Hoevenaar, Grotestraat 34, daar zijn adres on bekend is. RIKCONCOURS Uitslag van het rikconcours van het Gilde St. Crispijn van Besoyen: 1. A. Bakkeren; 2 W. de Louw sr.; 3. A. Muller; 4. mevr. van Dongen- van Beijnen; 5, D. Wagemakers; 6. R. Gouda; 7. N. van Dongen; 8. H. de Louw sr.; 9. J. Molengraaf; 10. mevr. Hoevenaar. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: polshorloge; zwarte handschoenen; groene grasparkiet; bril; portefeuille met inh.; beton- stamper; bril in etui; paar kinder pantoffels; rode portemonnee met inhoud. Verloren: herenzegelring; zwarte diplomatentas; bijbelboek; zwarte damesportemonnee; kinderbril; ver zekeringsplaatje bromfiets; zwarte regenjas. HERV. GEMEENTE BESOYEN De kerkeraad van de Herv. Ge meente Besoyen heeft een beroep uitgebracht op Ds. A. Tromp uit Goudriaan-Ottoland. Ds en mevr. Tromp hopen donderdag 27 maart de gemeente te bezoeken, 's Avonds om 7 uur is er een samenkomst in de Chr. Kleuterschool, Hollands Steegje, waar de gemeenteleden kennis kunnen maken met de be roepen predikant en zijn echtgenote AC WAALWIJK 'Op zondag 16 maart namen enke le atleten van AC Waalwijk deel aan de 32e IJzeren Man Bosloop. Deze wedstrijden werden georgani seerd door De Adelaar te Vught. Ondanks de grote en sterke deelna me wisten de atleten van Ac Waal wijk behoorlijke resultaten te boe ken. Jozef Mahieu werd 2e bij de jongens A 2000 meter in 6.19; Fons van Dijk werd 13e in 7.09 en Bert van Esch 16e in 7.47 Bij de heren 5000 m werd Peter van de Geld 8e in 16.26; Coen Broumels bereikte de 6e plaats bij de iongens B in 7.18 AGENDA Woensdag 7.45 uur: repetitie da meskoor. 9.30 uur: repetitie man nenkoor in De Twee Kolommen.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 3