waaLwijkse en UnqstRaatse couRant Uitgaan in het weekend WASPIK Ook dit seizoen bedrijfsvoet bal in district Waalwijk e.o. Stassnr v. u. u. Modehuis Scholten-Suisse toonde voorjaars- en zomercollecties Musis Sacrum Apollo El ïerreno Roestelberg Romantica Lido De Ster anjer if. Nougat eieren met slagroom tê. I". if. Kunst na Arbeid' uit Capelle hield druk bezochte jaarvergadering JbfcftL m immL. Banketbakkerij van Mil DONDERDAGAVOND 20 MAART 1969 92e JAARGANG No. 23 Barbarella De bestorming van Fort Utah Angelique, markie zin der Engelen De held van Rome Show van tuin- en gazon-benodigd heden bij N.V. L. Stein in Sprang-Capelle Jim Hart, de een zame revolver vechter ^ieuwkuifk Biljarten Elshout verlovingsringen met "Juweel" De allermooiste voor de allerliefste El, El, WAT EEN VERWENNERIJ MET BLOTE VOETEN IN HET PARK opbrengst oliebollenaktie De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Hoofdredakteur JAN TIELEN Antoon Tielen Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) 4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Barbarella moet een futurisch ge vormde kooi betreden, waar honder den wild geworden vogels haar aan vallen en haar overal bijten met hun vlijmscherpe snaveltjes. Maar plotseling opent zich een geheim luik en Barbarella suist door een plastic koker een donkere ruimte in het hoofdkwartier van de revolu tionair Dildano, die een opstand te gen Sogo's Zwarte Koningin be raamt. Barbarella brengt haar dank tot uiting door een poosje "innige handliefde" en komt met Dildano overeen hem te helpen bij de coup tegen de Zwarte Koningin, dit in ruil voor Dildano's hulp bij het vin den van Durand-Durand. Als Bar barella weer in het paleis terug keert, wordt zij echter onmiddellijk gevangen genomen door de Con- gierge, die haar in zijn "uiterste ma chine" stopt. Barbarella wordt nu veroordeeld om te sterven van ge not. Het leven van Tom Horn, een zwerver te paard, wordt gered door Ben Stokes, die het beroep van "indianen-agent" uitoefent. Dit houdt dat hij voor de regering toe zicht houdt op bepaalde groepen ip- dianen Een Indiaanse verkenner, die Horn onverhoeds aanvalt, wordt door Stokes gedood. De beide man nen, die elkaar van vroeger opper vlakkig kennen, rijden samen ver der. Ben Stokes vertelt, dat hij op zoek is naar een zekere Dajin, die op de een of andere manier de In dianen zó heeft verbitterd, dat zij de strijdbijl hebben opgegraven. Angélique de Sancé, bijgenaamd Markiezin der Engelen, werd gebo ren als dochter van een edelman in Poittiers. Haar liefste speelkameraad was Nicolas, een boerenzoon. Ten gevolge van een plundering van het ouderlijk kasteel werd ze bij haar rijke oom, de Markies Plessis-Belli- ères uitgenodigd. Hier was ze, naar ze dacht ongezien, getuige van het overhandigen van vergif aan Condé, die een komnlot gesmeed had tegen Lodewijk XIV en zijn broer. Angé lique slaagde erin het, vergif weg te nemen en te verbergen. Na een verblijf in een klooster merkte An gélique thuis grote veranderingen op. In ruil voor een mijn had haar vader haar uitgehuwelijkt aan de Graaf Jeoffrey de Peyrac, die on voorstelbaar lelijk moest zijn. Haar poging zich eerst aan Nicolas te ge ven wordt verijdelt. Rome, omstreeks het jaar 500. De door het volk van Rome verjaagde De liefhebberij voor tuinieren neemt van jaar tot jaar toe als ge volg van meer vrije tijd. Een van de oudste zaken in ons land, de N.V. L. Stein aan de Nieuwevaart te Sprang-Capelle, die gespeciali seerd is in tuinbouwbenodigdheden en materialen voor onderhoud van tuin en gazon, wordt steeds vaker door de amateurtuinder benaderd voor allerlei hulpapparatuurDeze firma heeft, om in de steeds grotere behoefte aan goede voorlichting te voorzien, een speciale afdeling voor de amateurtuinder opgericht. Op donderdag 27, vrijdag 28 en za terdag 29 maart organiseert zij in de showroom Nieuwevaart 12-14 een show die een bezoek zeker waard is. Men kan er allerlei hand- en motor- gazonmaaiers, spuiten, sproeiers, ge reedschappen, slangen, enz. vinden. Er wordt ook een hobhykas geplaatst. Ook op het gebied van onkruid- en plantenziektenbestrijding kan men er deskundig worden voorgelicht en te vens kan de grote werkplaats worden bezichtigd waar men voor de machi nes een goede service kan krijgen. Nu het voorjaar nadert is een bezoek aan deze show zeker aan te raden. keizer Tarquinus probeert met de hulp van de Etruskenkoning Por- senna Rome te veroveren. Rome verkeert in een benarde positie. Het wordt al enige tijd door de Etrus- ken belegerd en graantransporten voor de hongerige bevolking wor den door de Etrusken onderschept Niemand durft iets tegen de Etrus ken te ondernemen tot Mucius, 'n zeer sterk en moedig krijgsman be sluit handelend op te treden. Als er weer een graantransport door de Etrusken wordt overvallen, snelt hij te hulp en weet de vijand te verjagen. De revolverheld Jim Hart wordt zijn gevaarlijke bestaan beu en be sluit ziCh te vestigen in het stadje Sanderson, Hier ontdekt hij echter al gauw, dat er voor hem nog geen rust is weggelegd. Het stadje wordt geterroriseerd door de bende van 'Ouwe Jess', een van de beruchtste en wreedste bandieten, die het Wil de Westen onveilig maken. Hart, die zijn vroegere leven in hoofd zaak uit zucht naar avontuur heeft geleid, is in zijn hart een fatsoen lijk man en nu hij de terreur van de bandieten meemaakt, besluit hij nog een keer zijn oude rol op te nemen. In de Kaatsheuvelse dancing El Terreno speelt zaterdagavond de topgroep Shocking Blues, een band die verschillende malen voor de tv. heeft opgetreden en o.m. bekend is van Longsone Road en Send me a postcard. Wie van een discobal houdt kan hier zondag terecht. CULTUREEL KRINGTOURNOOI Niet minder dan elf afdelingen van de KPJ hebben deelgenomen aan het j aarlij ks cultureel kring- tournooi. De besten od de verschil lende onderdelen zullen uitkomen op het interkringtournooi dat op 10 april in de Stadsschouwburg te Til burg wordt gehouden. Na afloop werden in café De Ster alhier tij dens een feestavond de uitslagen van de wedstrijd bekend gemaakt. Deze waren als volgt: Plaat uitbeelden: 1. St. Michielsges tel 91 pnt.; 2. Nieuwkuyk 89 pnt.; 3. Berlicum 79 pnt.; 4. Drunen 78 pnt.; 5. Drunen 2 77,5 pnt. Declamatie: 1. T. Verschuren, Herpt 87 pnt.; 2. M. Voets, Rosmalen 68 pnt 3. A. van Nooy, Waalwijk 83 pnt.; 4. H. v. d. Reijde, Berlicum 81 pnt.; 5. T. Boelen, Nieuwkuyk 80 pnt. Volksdansen: 1. Vught 'Miserloo' 88 pnt.; 2. Drunen 'Hora' 87 pnt.; 3 Vught 'Oh Susana' 82,5 pnt.; 4. Berlicum 'Miserlou' 82 pnt.; 5. Ber licum 'Oh. Susand' 81 pnt. Schimmenspel: 1. Vught 'De Maan- reis' 87 pnt.; 2. Drunen 'Komt Vrien den' 84 pnt.; 3. Nieuwkuyk 'Alm Boer' 82 pnt.; 4. Nuland 'De opera tie' 69 pnt. Pastomino: 1. Vinkei 86 pnt.; 2. Nu land 72 pnt. Spreken in het openbaar: 1. K. van Bladel, Herpt 79 pnt.; 2. R. Oerle- mans, Nieuwkuyk 77 pnt. Vertellen: 1. F. Verschuren, Herpt Boetseren: 1. M. van Doren, Berli cum 108,5 pnt.; 2. P. Kok, Vught 100 pnt.; 3. C. van Nistelrooy, Vin kei 90 pnt.; 4. R. v. d. Ven, St. Mi chielsgestel 88 pnt.; 5. H. van Nis telrooy, Vinkei 82 pnt. De traditionele zondagmiddag- dansmatinee bij De Roestelberg wordt deze week opgeluisterd door The Shuffles, een orkest dat voort durend in de belangstelling staat. The Sound Specials, een in de Langstraat bijzonder populair or kest, Wie deze groep zaterdagavond wil bewonderen kan daar voor te recht in bar-.dancing Romantica. Het Duke City Sextet met zang van Bob Smit speelt zaterdagavond van 8 tot 2 uur in het Lido. Zon dagmiddag kunnen de tieners ge nieten van The Mental Bats terwijl The All Stars met zang van Frank Scott zondagavond het dansfestijn besluiten. Als in dancing De Ster The Fly ing Rockers optreden is de zaal al tijd overvol .Dit weekeinde is dit orkest zowel zaterdag- als zondag avond in De Ster te vinden. Voor de ware liefhebber komt zondag middag Tee-Set naar Nieuwkuyk. UITSLAGEN JUBILEUMTOURNOOI KOT (E) Klasse C: Poedelvrees 2, Vlijmen 33,90 pnt HMS -, Sprang-Capelle 36,00 pnt. Hoogste serie M. v. d. Wiel 15 car. Hoogste partij gemiddel de: H. Verduijn HMS 2,65 en B. Vermeulen, Poedelvrees 2,65. Klasse B: Poedelvrees 1, Vlijmen 35,37 pnt. Keesje 1, Waalwijk 39,15 pnt Hoogste serie: B. v. d. Meijden, Poedelvrees 48 car. Hoog ste partij gemiddelde: J. Blom, Kees je 5,84. Klasse B: De Efteling, Kaatsheuvel 33,45 pnt. De Lakenridders, Et- ten-Leur 32,40. Hoogste serie: P. Klaasen, De Efteljng 25 car. Hoog ste partij gemiddelde P. Klaasen De Efteling 8,50 Klasse C: Nooit Thuis 1, Waalwijk 18,2-5 ont. KOT, Elshout 34,79 pnt Hoogste serie J. van Hevoirt, Nooit Thuis en H. Vervloet Nooit Thuis en A. de Roos KOT ieder 8 car. Hoogste partij gemiddelde H. Ver vloet Nooit Thuis 1,53. De BV WH uit Breda,, is oznder be richt van verhindering niet opge komen waardoor een team van de organiserende vereniging hun plaats heeft ingenomen. Programma voor vrijdag 21 maart: NAS 1,Kaatsheuvel't Zwaantje 1, Waalwijk; KOT 1, Waalwijk—De Maaskanters, Aalst Zondag 22 maart: DVK, Haarsteeg Ons Vermaak 1, Beek en Donk; DVK 3, Haarsteeg't Vosje 1 uit Waalwijk. WASPIKSE BILJARTBOND Uitslagen van de laatst gespeelde wedstrijden in de competitie van de Waspikse biljartbond: Vr. Kr 1 KOT 2 6—4; NGD 2—Vr. Kr. 3 3—7 KOT 1—Uitkijk 2 8—2; Uitkijk 1— WK 1 3—7; WK 2—Fotsers 1 6—4 Alt. R. 2—NGD 1 6—4; Fotsers 2— TDO 100; Alt. R. 1 was vrij. Stand na, deze ronde: 1 Alt R. 1 151 uit 21; 2. WK 1 141 uit 22; 3. Vr. Kr. 1 139 uit 22; 4. Fotsers 1 118 uit 22; 5. Alt. R. 2 117 uit 22; 6 KOT 2 114 uit 21; 7. Uitkijk 2 114 uit 22; 8. NGD 1 113 uit 22; 9. Fotsers 2 108 uit 21; 10. WK 2 103 uit 21; 11. KOT 1 99 uit 22; 12. Vr. Kr 2 95 uit 21; 13. Uitkijk 1 90 uit 21; 14 NGD 2 69 uit 21; 15. TDO 39 uit 21. Programfa voor 24 maart: WK 2 Alt. R 2; Alt. R. 1—Vr. Kr. 1; TDO —KOT 1; KOT 2—Uitkijk 1; NGD 1 —Fotsers 2; Vr. Kr. 2—WK 1; Fot sers 1NGD 2; Uitkijk 2 is vrij. VOETBAL Het eerste elftal van Waspik speelt zondag een uitwedstrijd tegen TAC. Na de minder gunstige resultaten tegen Drunen en Taxandria mogen de blauwwitten hun supporters wel weer eens een wedstrijd van beter gehalte voorschotelen. De derde plaats op de ranglijst kan dan be houden blijven en gezien het ta lent wat ongetwijfeld in het elftal schuilt mag men toch zeker met 'n lagere klassering geen vrede heb ben. VOLLEYBAL Het eerste team van Atak gaat zaterdag haar competitie besluiten met een thuiswedstrijd in de Taxan- driasporthal te Waalwijk'. Hier zal het Tilburgse Sarto te gast zijn bij Atak. Voor de strijd om de tweede plaats is deze wedstrijd van groot belang. Aanvang 7 uur. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Waspik: zondag 23 maart 9.3o uur de heer H. Alder- liesten uit Den Haag. 18.30 uur: ds. Heijboer uit 's-Gravenmoer. WIJKVERPLEGING Gedurende het a.s weekeinde zal de wijkverpleging in Waspik wor den waargenomen door zr Marina, tel. 370. MEDISCHE DIENST Zaterdag 22 en zondag 23 maart zal d.Gerlach uit Capelle de dokters praktijk in Waspik waarnemen, tel. 350. v.v. WASPIK VERGADERDE In de cantine van Elzenhage ver gaderden de leden van de voetbal club Waspik. Het financieel ver slag over 1968 gaf een batig saldo van f 567,-, maar het honorarium voor de trainer van de club zal over 1969 de uitgaven sterk beïn vloeden. Voorzitter v. d. Rijken moest het in zijn inleiding van het hart dat te veel leden veel te ge ringe activiteiten aan de dag leg den. Ook komen wij, aldus de voor zitter, de laatste maanden te vaak met de strafcommissie van de KN VB in aanraking. Tegen leden die in de toekomst hun boekje te buiten gaan zal het bestuur maatregelen nemen. Een prettiger geluid klonk rond de voorbereiding van de feest viering van het 40-jarig bestaan, op 24 en 31 mei a.s. Het programma moet overigens nog worden samen gesteld. Na de festiviteiten zullen de voorzitter en de secretaris, de heren N. v. d Rijken en W. Baaten hun bestuursfunctie neerleggen. Kandidaten dienen voor 1 mei te worden aangemeld. De voorzitter moet volgens de statuten door de vergadering worden gekozen. KPJ-CROSS Twee leden van de Waspikse KPJ namen in Effen deel aan een indivi duele crosswedstrijd. Van de 65 knapen die om de 2 min. van start gingen konden er slechts drie de Waspikker Han Kamp bedwingen. Kamp bereikte dan ook een vierde plaats. Huub van Etten leverde in dit sterk veld ook een goede pres tatie door de 9e plaats voor zich op te eisen. BOOMPLANTDAG Woensdag 26 maart, op de Nati onale boomplantdag, zal de Waspik- Sedert enkele jaren nemen een groot aantal bedrijven deel aan de zomeravondvoetbal-competitie. Dit competitie-duel tussen elftallen, ge formeerd uit medewerkers van ver schillende bedrijven heeft 'n steeds grotere populariteit gekregen. In de districten Den Bosch, Eindhoven, Tilburg, Roosendaal etc. wordt door zeer vele bedrijven aan deze gebo den rekreatie deelgenomen. Het be stuur van het district Waalwijk heeft zich dit jaar wederom tot doel gesteld een dergelijke competitie te organiseren. Met verkregen volledige medewer king van het scheidsrechterskorps mogen we deze zomer op verschil lende Waalwijkse voetbalvelden re kenen op sfeervolle, maar vooral sportieve voetbalduels. De bedrij ven, welke aan deze competitie wil len deelnemen kunnen zich a.s. vrijdag 21 maart in het paviljoen 'Elzenhoven' (terrein RWB) opge ven tussen 8 en 10 uur. Voor die bedrijven, welke aan deze compe titie nog niet hebben deelgenomen wordt eveneens de gelegenheid ge boden op deze avond eventueel ge wenste inlichtingen in te winnen. Deze week worden rechtstreeks naar een groot aantal bedrijven in schrijvingsformulieren in Waalwijk, Kaatsheuvel, Drunen en Heusden verzonnen. De kosten zijn zeer laag gehouden om een zo breed mogelij ke groep jonge mensen deze zomer enkele avonden van onze voetbal sport te laten genieten. Stationsstraat 88, Waalwijk Maandagmorgen gesloten WAALWIJK De cp mode bewus te dames gaan zich oriënteren op de nieuwe voorjaars- en zomercol lectie. Het Waalwijkse Modehuis Scholten-Suisse had dan ook in de roos geschoten met de modeshow die dinsdagavond in de zaal van De Gecroonde Leersse werd gegeven. De grote belangstelling was ons in ziens wel terecht. Degenen, die op een dergelijke avond haute couture en extravagante kleding verwach ten komen niet aan hun trékken. Dit wil evenwel in het geheel niet zeggen, dat het desbetreffende mo dehuis achterloopt. Integendeel, men toonde, dat iedere vrouw, ook die met een niet al te grote beurs, goed en modieus gekleed kan gaan. We zagen een eigentijdse voor iedere vrouw aantrekkelijke collec tie. De mannequins Jacqueline, Co- rine, Nicole en Desirée toonden 'n groot aantal gevarieerde costuums voor alle maten. Was het bij vorige gelegenheden nog wel eens zo, dat de jeugd er een beetje over schoot, hiervan was dinsdagavond geen sprake. De geshowde modellen wer den over het algemeen gekenmerkt door hun eenvoud. Een mooie belij ning, vaak geaccentueerd door een enigszins opvallend stiksel vormde dikwijls de enige garnering. De zo genaamde chanelketting bleek het o.ok goed te doen. Pasteltinten wa ren dinsdagavond favoriet, zij heb ben duidelijk de fellere kleuren se schooljeugd zo'n 3000 struiken en 50 bomen gaan planten langs de Industrieweg in de bocht naar het tunneltje. Later op de dag volgt 'n filmprogramma en traktatie. "Barefoot in the park", een blij spel van Neil Simon dat in het Ne derlands werd bewerkt door Alfred Pleiter zal het komende weekeinde in Waspik-Boven worden opgevoerd Met blote voeten in het park zal de tweede uitvoering zijn die de to neelvereniging Henri Belletable dit seizoen verzorgt. De heer H. Lan- genberg die weer de basis-regie voert heeft in dit blijspel de be schikking over de dames Corrie Verschure en Ria Smits en de he ren Han Smits, Han Verschure en Kees van Hooren. De uitvoeringen worden gegeven zaterdag 22 en zondag 23 maart telkens om 8 uur in het gemeenschapshuis te Waspik- Boven. Het Waspikse volleybalteam Atak won in Gennep na een uiterst span nend duel van de Flamingo's, met Atak deeluitmakend van de groep die zich achter kampioenspreten dent nr. 1 (het Bredase LVC) heeft genesteld. Er waren 5 sets voor no dig om de winnaar aan te wijzen. Uiteindelijk won Atak met 23. VEILING DRUNEN VERGADERDE In de zaal van restaurant C. Mon- tens te Waspik vond een kringver gadering van de veilingvereniging Drunen plaats. Hier kwamen on dermeer de jaarstukken en de agen da voor de aanstaande algemene vergadering aan de orde, welke op 31 maart in Drunen zal worden ge houden. Tevens maakte de voorzit ter J. van Hooren uit Waspik be kend dat er rond de opening van het nieuwe veilinggebouw een zgn openhof zal worden gehouden en wel op zondag 23 maart a.s. Voor ieder die hierin belangstelt zal van 2 tot 5 uur 's middags het veiling wezen worden uiteengezet. Middeis de veilingklok kan het publiek dan nog gratis fruitzakjes "kopen". Vrijdag 21 maart zal de officiële opening plaatsvinden. Daags hierna wordt de nieuwe veiling geopend voor de leden en de zakenrelaties. Het comité Recreatie Bejaarden te Waspik was enorm succesvol bij een olliebollenactié. De bruto-op- brengst was f 812,34. Van dit be drag zal het comité ongeveer f 550,- netto overhouden. Leden van de EHBO assisteerden bij de verkoop. van de afgelopen jaren verdrongen. Modehuis Scholten toonde 'n ge varieerde verzameling regenjassen, dikwijls voorzien van twee rijen knopen en brede revers, die trou wens ook de andere mantels ken merkten. De japonnen hadden vaak een slank afkledende, iets verhoog de taillelij n met een klokrok. Voor de tiener werd een opvallend com plet getoond, bestaande uit een fel gele mantel zonder kraag en mouwen, met daaronder een japon in streepdessin. Bijzonder geslaagd waren ook de diverse mantelcos- tuums, terwijl twee verschrikkelijk eenvoudige linnen jurkjes met als enige garnering een ragfijn bloe- menrandje in een afstekende kleur ieders aandacht trokken. Het geheel mdakte een uitsteken de verzorgde indruk. De bloemen versiering van de fa. Wed. van Bla del droeg hier ongetwijfeld het no dige toe bij. Misschien zou toch voor een volgende keer een lady speaker de voorkeur verdienen. Donderdag 13 maart jl. heeft de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" haar jaarvergadering gehouden. Voorzitter A. H. Kerst opende de vergadering en heette in het 'bijzonder de beschermheer dr. Gerlach en diri gent J. Merkx welkom. Hij hoopte dat 1969 een gunstiger jaar zou wor den dan het voorgaande, waarin resp. een bestuurslid en een ere-lid verlo ren werd en een slecht concoursresul taat 'behaald werd. Ook secretaris Vos bleef in zijn jaarverslag uitvoerig stilstaan bij het overlijden van de penningmeester wij len de heer Joh. Rozenbrand en ere lid de heer W. de Bas. Uit het financieel verslag, keurig op gesteld door de heer A. Rozenbrand, bleek dat de kosten elk jaar stijgen. Toch kon met een batig saldo 1968 worden afgesloten. In zijn rede na 't jaarverslag zei beschermheer dr. Ger lach te hopen dat 1969 voor KNA een gunstig jaar mag worden en dat er volgend jaar weer zo'n prachtige uitvoering gegeven wordt als dit jaar. Hierna overhandigde hij de penning meester een gift onder couvert. De bestuursverkiezing bracht geen verandering. De aftredende heren Wagemakers, Christ en van Baard wijk werden herkozen. Dirigent J. Merkx dankte bestuur en leden voor het vertrouwen hem geschonken en sprak de hoop uit dat alle leden de repetities trouw zullen bezoeken. Hij hoopte de jeugdopleiding zelf ter hand te kunnen nemen. Jammer vond hij het dat een rondschrijven in de ge meente om te komen tot oprichting van een jeugdkorps slechts een 6-tal leden had opgebracht. In zijn sluitingswoord dankte de heer Kerst de leden en spoorde allen aan KNA te steunen door de repetities trouw te bezoeken.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 9