Donderdag 2e nota wijkverwarming plan Laageinde in de raad WAALWIJK „Langstraat I" blijft in Ie klas na overwinning op „HSVII Het tien procent artikel Middenstandsbeurs in Waalwijk waarschijnlijk volgend jaar TECHNISCH ONDERZOEK INGESTELD Enquête HOOFDWINKELCENTRUM BESPROKEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 MAART 1969 Aansprakelijk Tarieven Fa. Schuur mans Raad Waalwijk vergadert donderdag Biljartvereniging O.0.G. - Waalwijk vierde zaterdag 25-jarig jubileum de Hoofdwinkel- centrum Parkeren Sprang-Capelle C.A.V. van Herpt, Haarsteeg en Vlij men gaan samen (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Donderdagavond gaat de gemeenteraad van Waalwijk de 2e nota inzake de wijkverwarming in het Plan Laageinde behandelen. Bij alle stukken die de raad hierover ontvangen heeft is een rapport van het technisch adviesbureau P. Deerns N.V. uit Rotterdam. Dit bureau heeft in opdracht van het gemeentebestuur - de raad had zich hier voor uitgesproken - een onderziek ingesteld naar de geïnstalleerde verwar mingsinstallatie in het plan Laageinde. In het rapport schrijft de direktie van Deerns N.V.: „In zijn totaliteit kunnen we stellen dat de uitvoering en de kwaliteit van de installatie, in verhouding tot de aanlegkosten be vredigend zijn". Het bureau meent te moeten voor stellen, de volgende werken, tot het verkrijgen van een gunstiger exploi tatie te laten realiseren: a. het aanbrengen van sectie-afslui ters in de terreinleidingen, gemon teerd in betonnen putten. b. het doorverbinden van de einden van de leidingsecties in het terrein; c. het maken van proef putten voor het controleren van de grondwater stand; d. het verbouwen van de branders van olie- op aardgasstoken. e. het aanbrengen van een signale ring ter controle op waterverlies uit de installatie De totale investering welke voor bo venstaande werken nodig is wordt geraamd op ca. 81.000, - De commissie van Bijstand in het gemeentelijk woningbedrijf heeft het rapport doorgesproken. Men gaat ak koord met de daarin vermelde con clusies. De commissie stelt de raad voor; A. de volgende voorzieningen te doen treffen: a. het aanbrengen van sectie-afslui ters in de terreinleidingen, gemon teerd in betonnen putten; b. het doorverbinden van de einden van de leidingsecties in het terrein; c. het maken van proef putten voor 't controleren van de grondwaterstand; d. het aanbrengen van een signale ring ter controle op waterverlies uit de installatie; e. het ontroesten en schilderen van de aftakkingsleidingen in de aan- sluitput van elke woning. B. Bronswerk-Feijenoord N.V. aan sprakelijk te stellen voor: 1. het niet plaatsen en/of leveren van de regelafsluiters fabr. Danfoss. (De radiatorkranen fabr. Dikkers, type Atac, dienen zo mogelijk te wor den vervangen door regelafsluiters fabr. Danfoss); 2. het ontbreken van 'n signalerings apparatuur ter controle op waterver lies uit de installatie, welke appara tuur als inharend aan de volledige verwarmingsinstallatie moet worden beschouwd 3. het feit, dat de aftakkingsleidin gen in de aansluitput van elke wo ning niet zijn geïsoleerd. C. de warmte-afnemers van de wijk verwarming Laageinde alsnog voor te lichten omtrent het gebruik van de verwarmingsinstallatie in de wonin gen. De enquête die onder de bewoners is gehouden wees uit dat het merendeel voor 8 maanden stoken is. De bewo ners van de 40 vrije sector woningen hebben geweigerd het enquête formu lier in te leveren. B. en W. hebben op grond van deze enquête het stook- seizoen op 8 maanden bepaald. In de toekomst loopt het seizoen dan van 16 september tot 15 mei. In het pre-advies aan de raad schijven B. en W. verder: „In de raadsvergadering van 31 ok tober 1968 is nadrukkelijk afgespro ken, dat de invordering van de ver hogingen zou worden opgeschort, totdat het resultaat van het onder zoek naar de deugdelijkheid van de installatie bekend zou zijn. Aldus zijn de oude tarieven (voorschotten) van resp. 32, - en 30, - per maand vanaf 1 juli 1968 tot nog toe geïnd. Eveneens werd in laatstgenoemde vergadering van 31 oktober 1968 ge steld, dat, indien de deugdelijkheid van de verwarmingsinstallatie vast zou staan, de nieuwe tarieven in reke ning zouden worden gebracht. Een stelline, die trouwens, die gelet op de destijds geuite klachten omtrent de installatie, geheel in de lijn der rede lijkheid lag. Nu, zoals reeds meemalen gepo neerd, de deugdelijkheid van de in stallatie als een onomstotelijk gege ven aangemerkt moet worden en er daarnaast ten opzichte van enkele detailpunten al het mogelijke zal worden gedaan om de installatie per fect te maken, kunnen wij niet meer aarzelen de verhoogde voorschotten in rekening te brengen. De opschor ting van de betaling van de verhoog de voorschotten heeft ondertussen na 10 maanden een derving aan inkom sten opgeleverd van ruim 45.000,-. Wij stellen ons voor de nieuwe tarieven met ingang van 1 mei 1969 te gaan heffen, en wel 47,15 per maand voor de huurders van de 230 gemeentewoningen (met betrekking tot de betaling van deze tarieven door de oude'-weekhuurders zal hetzelfde inloopschema worden gehanteerd als vastgesteld voor de omschakeling van week- op maandhuren per 1 april 1969) en f 43,15 per maand voor de bewoners van de 50 particuliere wo ningen. Aangaande de bijbetaling van het achterstallige bedrag, waarmede het voorschot per 1 juli 1968 moet wor den verhoogd, t.w. 15,15 per maand voor de huurders van de 230 gemeentewoningen en 13,15 per maand voor de bewoners van de 50 particuliere woningen (beide maand bedragen dus over de periode 1 juli 1968 tot en met april 1969) zijn wij voornemens te wachten totdat het warmteverbruik over het seizoen '68- '69 is gemeten en de definitieve kos ten van dit stookseizoen bekend zul len zijn (verwacht mag worden in no vember 1969). Alsdan zullen de werkelijke kosten over dat seizoen aan elke warmte- afnemer in rekening worden gebracht. Ten aanzien van het verhaal van kos ten op de wijkverwarming aangeslo ten kerk en twee kleuterscholen zul len wij op dezelfde basis, als dit voor de 280 aangesloten woningen zal ge schieden, handelen", aldus B. en W. in het pre-advies van de raad. Verkoop Verhuur TENTEN KAMPEER-ARTIKELEN A.N.W.B.-Tentenverhuurder Thorbeckelaan 23, Waalwijk Tel. 04160 -2929 10. BENOEMD De weleerw. heer H. J. M. Spee kenbrink, die kapelaan was van de H. Hart-parochie in Vught, is be noemd tot pastoor van die parochie. GESLAAGD Op vrijdag 21 maart j.l. slaagde te Baarn de heer A. J. T. Janssen Daalen, eigenaar van de Vamor-rij- school "Brabant", Liefrinckstraat 12 te Waalwijk, voor de leergang Methodische Rij-instructie. Hij be haalde in alle vier de vakken de hoogste cijfers, ooit uitgedeeld op dit gebied, met lof van de examen commissie. NED. BOND VAN OUD STRIJDERS Op donderdag 27 maart a-s. zal in de bovenzaal van De Gecroonde Leersse de laatste contact-avond van dit winterseizoen worden ge houden. Aanvang 8 uur RWB-JEUGDTOTO Inzet 4e weekf 709.30. Ie prijs f 106,39 G. Pieterse, Vleu- gelwijk 18, Zuilichem. Hij heeft ge raden f 109,31. 2e prijs f 70,93 C. H. Bergmans, Leo XlII-straat 1, Kaatsheuvel. Ge raden f 709,20. 3e prijs f 35,46 B. Treffers, Van Berckenrodelaan 76, Waalwijk Ge raden f 109,12. Reclames tot woensdag Poelruit- straat 27. ORIËNTATIERIT 'JOPROKO' Op zaterdagmiddag 29 maart or ganiseert de KWJ in het kader van Joproko een oriëntatierit per fiets. De KWJ verzorgd deze rit ten bate van het goede doel. Deze rit is spe ciaal uitgezet voor de jongelui van Waalwijk Het belooft een zeer in teressante tocht te worden want de rit leidt door het bosrijke gebied ten zuiden van Waalwijk. De fiet sers zullen hun weg moeten zoeken door de mooie omgeving waar men ook de nodige opdrachten uit zal voeren. In de route zijn 5 controle posten opgesteld waar men een stempel moet zien te krijgen. Na tuurlijk zijn er prachtige prijzen te winnen De tocht zal ongeveer 2 uur duren en iedereen kan mee doen vanaf 12 jaar, tot men de pe dalen nog goed rond kan krijgen. De start is om 12 u. Diegenen, die de tocht 'overleven', krijgen 'n gra tis toegangsbewijs voor de gezellige avond bij Fr. van Helvoirt, waar ook de prijzen bekend gemaakt zullen worden. Meer nieuws over deze avond leest men in de loop van de week in dit blad. Voor de tocht kan men inschrijven op woensdag-, donder dag- en vrijdagavond tussen half zeven en half acht en op zaterdag middag voor de start van de tocht in het KWJ-lokaal van het oude zusterklooster in de dam achter de Kombi. Het inschrijfgeld is f 1, Men kan inschrijven in groepen van 2 of 4 personen of eventueel alleen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: bankbiljet; bedrag aan geld: bromfietsband; Schotse Colly; zwarte portemonnee met inh.; soort Samojet (hond); kinderschoentje; paar bruine handschoenen; paar suède wanten; shawl; 3 balpoints; dubbele fietstassen; sleuteletui met 4 sleutels; autoped, rood met grijs. Verloren: verzekeringspapieren van bromfiets; bruine portefeuille met inh.; herenhorloge; damesarmjpand met 3 gouden munten; vuilnisem mer; bos sleutels: tamme bonte gans; zilveren meisjesring; zwarte herenportemonnee; beschermkap v. bromfiets; zilveren armband; he renpolshorloge; wieldop met sier- ring; kinderfietsje; werkboekje. OUD PAPIER AKTIE Zaterdag 29 maart a.s. zal er weer oud papier e.-d. worden opgehaald. De opbrengst komt ten bate van de Ned. Herv. Kerk te Baardwijk. WAALWIJK - De raad van de gemeente Waalwijk komt donderdag a.s. in openbare vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Tweede Nota inzake de wijkver warming in het plan Laageinde. 4. Voorstel tot onbewoonbaarver klaring van de woningen West einde nrs. 11 en 13. 5. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 24.100, - voor plaatsing van een transfor matorhuisje aan de Bloemendaal- weg. 6. Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 6.069, - voor de aanvullende inrichting en de officiële opening van de openbare kleuterschool aan de De Coubertinlaan 6. 8. Voorstel tot verlening van een krediet van 19.466, - voor de le inrichting van de nieuwe kleuterschool „Het Zeintje" aan de Eikenlaan. 9. Voorstel tot vaststelling van een archiefverordening. Voorstel tot verkoop van een bouwterrein, gelegen in het plan Groenewoud, aan M. Harkema. 11. Voorstel tot verkoop van twee bouwterreinen, gelegen in het plan Groenewoud, aan A. Bak keren te Waspik. 12. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen ten oosten van het Hol lands Steegje, aan de N.H. Ge meente van Besoyen. 13. Voorstel tot het aanvragen van een aanvullende bijdrage uit het gemeentefonds ten behoeve van de dienst 1969, 14. Wijziging begroting. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan hielde de Biljartvereniging OOG zaterdagmiddag in café Jan Hoevenaar een receptie. Velen ga ven van hun aanwezigheid blijk. Wethouder v. d. Hoven was als een van de eersten aanwezig om de vereniging te complimenteren met dit succes. Hij hoopte dat de ver eniging nog meer zou groeien en wenste hen voor de toekomst veel succes. De Sportraad Waalwijk was vertegenwoordigd door de heer W. Snels, terwijl de KNBB-afgevaar- digde Donders een plaquette over handigde. Acte de précense gaven verder: districtsbestuur Waalwijk van de KNBB, v.v RWB, BVÓ. 't Vosje, KNA, de Kaartvereniging, de Vro lijke Vissers, het Gilde St. Crispijn, KOT Elshout, Ons Vermaak, Nooit Thuis, KOT Waalwijk en nog vele anderen. Het was een drukke re ceptie, waarop ook vele bloemstuk ken OOG ten deel vielen. Mede-op richter A. Molegraaf werd door de diverse sprekers in de hulde be trokken. Het bestuur van de Biljartvereni ging OOG is als volgt samengesteld: voorzitter is de heer Fr. van de Gouw, secretaris G. van Veldhoven, penningmeester J Philipart en twee commissarissen te weten de heren J. van Geenen en P. v. Laarhoven, 's Avonds werden de aktiviteiten in het kader van 't zilveren bestaans- feest afgesloten met een feestavond in café J. Hoevenaar. AGENDA Woensdag 7.45 uur: repetitie dames koor. 9.30 uur: repetitie mannen koor in De Twee Kolommen. - Mgr. Alfrink heeft 3 pastores van de Utrechtse universiteitsparochie geschorst, omdat zondagochtend wederom een gereformeerde domi nee de gehele Eucharistieviering, ook de consecratie, had uitge voerd. - Het Democratisch Appel in P.v.d.A. zal blijven bestaan. Zaterdag werd te Den Bosch de belangrijke wedstrijd HSV 2—De Langstraat 1 gespeeld. Belangrijk, omdat een degradatieplaats inzet van deze ontmoeting was. Lang straat, dat met één matchpunt meer juist boven HSV 2 op de ranglijst stond, had aan een gelijk spel vol doende om zich in de eerste klasse te handhaven. HSV 2 daarentegen kon zich slechts door middel van 'n overwinning veilig stellen. Langstraat heeft er niet lang twij fel over laten bestaan welk van bei de teams het meeste recht heeft op 't eerste klasserschap. Via een dui delijke overwinning, 82, bleef men in de eerste klas. Door deze uitslag In het afgelopen weekend hebben we in de kerk kunnen luisteren naar "predikanten", die ons uit eigen ervaring vertelden van de nood in de wereld, of dat nu was in Opper-Volta, Zambia of Kongo. Deze preekaktie past in het raam van de Joproko-aktie, waarbij de jeugd en jongeren van heel Waal wijk worden opgeroepen om hun steentje bij te dragen aan dat grote gebouw in Bunia, dat dertig duizend gulden kost. Tien procent van een maand zakgelo! Daar gaat het om! In de Joproko-krant, die vorige week huis aan huis verscheen, heb ben we er van kunnen lezen. Als iedereen meedoet, gaat ons totaal bedrag dat nog niet erg hoog ligt een stevig sprong omhoog. Op de kath scholen voor vervolg onderwijs zal deze week extra aan dacht gevestigd worden op deze ak- tie. Daar zullen ook collecte-bussen worden opgesteld. Verder kan men zijn bijdrage op diverse aderssen in Waalwijk kwijt. Ter herinnering sommen wij die adressen nog even voor u op: Grotestraat 285, Grote straat 337, Stationsstraat 41, Ber- nardstraat 4, Markt 4a, Mr. van Coothstraat IC-, Dr. Schaepmanlaan 26 - 28, Mgr. Zwijsenstraat 14, Ir. Lelystraat 2, Thorbeckelaan 48, Van Voortstraat 4, Loeffstraat 52, Baard- wijksestraat 12, Burg. Smeelelaan 68, Past Kuyperstraat 14, Jacob Catsstraat 8, De Coubertinlaan 99, Abeelstraat 31, Burg. Verwielstraat 1, Noordstraat 3, v. Assendelftstraat 9, Loeffstraat 25a. Men kan zijn 10 procent stoppen in de blauwe enveloppe, waarin u vorige week het "aanklachtbiljet" aantrof. Bent u die enveloppe kwijt geraakt, geen nood, neemt u een gewone enveloppe en schrijf daarop Joproko, dan komt alles in orde. Tenslotte kan men zijn bijdrage a.s. zaterdagavond nog deponeren in de offerkist, die dan in de zaal van café Van Helvoirt staat opgesteld. De enveloppe wordt niet opgehaald Men moet zélf de daad stellen! Za terdagavond sluit de inzamelings- aktie. Stel dus niet uit. WAALWIJK Bij de Waalwijkse Middenstandsvereniging waren on langs plannen gerezen om eind augustus een middenstandsbeurs te organiseren. De laatste soortgelijke beurs werd 9 jaar geleden op het Vredesplein gehouden. Het bestuur van het Ned. Kath. Ondernemers Verbond werd enige tijd geleden benaderd door de Beusr Mij. uit Hil versum, die in Hilversum reeds dergelijke beurzen had voorbereid. Het bestuur heeft met afgevaardigden van deze maatschappij ver schillende besprekingen gevoerd. Eens was men het over het feit, dat zo'n beurs vrij groots opgezet zou dienen te worden om succes te kunnen hebben en kans dat een beroepsmatige opzet wenselijk is. Tijdens de donderdagavond in hotel Verwiel gehouden voorjaars vergadering van de Middenstands vereniging werd over het voor en tegen van een dergelijke beurs uit voerig van gedachten gewisseld. Er werd o.m. gesteld, dat men zich ten aanzien van een beurs positief dient op te stellen; dat er meer con tacten worden gelegd met het ko pend publiek; de functie van Waal wijk als een koopcentrum van Bra bant zou opnieuw benadrukt wor den enook van gemeentewege zou een dergelijk evenement toege juicht worden. Door de fa. de Boer uit Hilversum zouden tenten beschikbaar worden gesteld voor 'n 3000 tot 4000 m2 ex positieruimte. Bij de toekenning van plaatsruimte konden de mid denstandszaken uit Waalwijk de voorkeur hebben, terwijl de reste rende oppervlakte aan overige be langstellenden verhuurd zou wor den. Voor 5 tentoonstellingsdagen was de huurprijs per m2 op f 35. bepaald. Er was plaats voor ca. 80 deelnemers, waarvan er zo'n 40 uit Waalwijk werden verwacht. In eerste instantie bleken de aan wezige winkeliers nog niet direct warm te lopen voor het besproken object, maar ervaringen bij vorige beurzen en tentoonstellingen had geleerd, dat na melding van de eer ste deelnemers er meerderen volg den. Toch achtt^ de vergadering na uitvoerig beraad het wenselijk om eerst de gang van zaken bij een soortgelijke -beurs in Zeist af te wachten en aan de hand van de re. sultaten opnieuw een standpunt te bepalen. Zo kwam de vergadering tot de conclusie, dat een Midden standsbeurs in Waalwijk mogelijk volgend jaar augustus georgani seerd zou kunnen worden. De vergadering ging vervolgens over tot bespreking van het hoofd winkelcentrum. Reeds lange tijd wordt gewacht op meer duidelijk heid van gemeentewege. De winke liers willen graag weten waar ze aan toe zijn en op welke toekomst verwachtingen zij hun plannen ba seren kunnen. Op verzoek van de voorzitter de heer Lardinois, gaf de heer Th. de Haan van de Kamer van Koophandel, nadere medede- ten dienste stonden. De heer de Haan heeft met de burgemeester lingen voor zover die hem thans contact gehad over de wenselijk heid van een uitvoerig rapport over de winkelplanning in Waalwijk en eventueel in het stadsgewest. Dit rapport zou tot stand moeten ko men in samenwerking met de mid denstanders, de gemeente en de Kamer van Koophandel. De ge meente staat positief tegenover een dergelijk rapport. Drs. de Haan was van mening dat een dergelijk rap port binnen een half jaar klaar zou kunnen zijn. De heer Lardinois sprak de hoop uit dat dit rapport 'n gedegen ondergrond zal blijken bij de besprekingen die dan zullen vol gen en dat een vrij intensief con tact met het gemeentebestuur dan wel gewenst is. Vanuit de vergadering kwam nu reeds de wenselijkheid naar voren om de opengevallen plaatsen in de Grotestraat, door afbraak ontstaan, tijdelijk als parkeerplaatsen in te richten, waaraan zeer grote behoef te bestaat. De winkeliers lijden er schade omdat de kopers er niet mo gen parkeren. De heer H. van Mil dankte als oud-voorzitter voor de gouden das speld hem bij zijn afscheid aange boden. De vergadering wenste ook bij zonderheden omtrent de feestver lichting rond St. Nicolaas en Kerst mis. Als de verlichting weer wordt aangebracht dient van de kant van de middenstand ca. 12 tot 14.000 gulden op tafel te komen. Gecon cludeerd werd dat een verhoogde bijdrage van 25 tot 30 procent niet als abnormaal moest worden ge zien. De voorzitter geloofde wel dat de verlichting er weer zal komen. Sprekend over de huidige stand van zaken ten aanzien van de win kelsluiting in Waalwijk was men het er wel over eens dat die nu chaotisch is, maar een „democra tische" oplossing blijkt in de prak tijk nagenoeg onmogelijk. degradeert HSV 2 naar de tw™, klas. In de wedstrijd tegen HSV werden voor de Langstraat 0J winningen behaald door: D p,, lens, W. Goedhart, A van Blad» M. de Wit, B. Reiber,' B. van E J. Groothuis en L. Stein 'e! LANGSTRAAT 2—HMC 3 Langstraat 2, reeds kampioen va' de derde klasse B en daardoor feite reeds tweede klasser, heeft laatste competitiewedstrijd, waati. mets meer op het spel stond, benul om enige nieuwe leden gelegenheid te geven hun eerste wedstrijd-en, ring op te doen. Het feit dat zij deze wedstrijd nog niet tot scoren konden komen neemt niet wei; dn Langstraat goede verwachting.» van hen heeft. De drie punten die Langstraat 2 nog scoorde werde» behaald door "routiniers" G Cou wenbergh (1 punt), R. Waeter' schoodt, J. Hol, R. Koopman en C Kuys (allen 'n half punt). JEUGDTOTO NEO Inzet f 691,60 le prijs J. Bergmans, Horst 1) Kaatsheuvel en J. Blom, Floris laan 1, Waalwijk. Precies geraden en ontvangen nu ieder f 51,87 2e prijs P. Kruyf, Burg Smifc straat, A. Bax, Fred. Hendrikpari 38, Kaatsheuvel, C. Vos, Heistraai 188 en M. van Oosterhout, Molen- straat 36, te Sprang. Zij hebben ge- raden f 691,59 of f 691,61 en ieder ontvangt f 17,29. 3e prijs W. Kuis, Raadhuisstraal 158, Sprang. Geraden f 691,55 ei ontvangt f 34,58. Reclames betreffende deze uitslag kunnen tot en met donderdag 2! maart worden ingediend bij A. Bas Fred. Hendrikpark 38, Kaatsheuvel tel. 04167-3195 Prijzen kunnen af gehaald worden op vrijdag 23 maart van 8 tot 9 uur 's avonds in de kan- tine van het NEO-terrein. GROOT RIKCONCOURS Op de vrijdagen 28 maart en 4 en 18 april wordt er in café Jac. Doo rnen aan de Tilburgseweg in Sprang een groot rikconcours gehouden. Er is voor 350, aan prijzen. Boven dien is er iedere avond een loterij. De aanvang is telkens om 8 uur. De coöperatieve aankoopvereni. ging in Herpt, Haarsteeg en Vlij men hebben tijdens een gehouden vergadering besloten tot samengaan Het voornaamste onderwerp van gesprek was het aftreden van de drie bestaande besturen en het be noemen van één gezamenlijk be stuur. Men kwam tijdens deze bij eenkomst echter nog niet tot het benoemen van een voorzitter. Wel werden drie bestuursleden gekozen, Dit zijn de heren A. van Bokhoven uit Herpt, W. Pullens uit Haarsteeg en F. van Bokhoven uit Vlijmen. In de komende dagen verwacht men wel een voorzitter te kunnen benoemen. Ook werden tijdens deze bijeen komst leden benoemd voor de Raad van Toezicht. Dit zijn de heren J, Winkel, Hedikhuizen, P. v. d. Brand uit Haarsteeg en L. Mommersteeg uit Vlijmen. Er werd dank gebracht aan de bestuursleden van de tot dat ogenblik bestaande drie afzonder lijke afdelingen. In dat dankwoord kreeg vooral de heer C. van Herpt de aandacht. Hij werd de grootste stimulator van de afd. Herpt ge noemd. Nog een dankwoord aan de heer Buijs uit Herpt. De heer Buijs heeft namelijk zijn taak als zaak voerder van de CAV in dit dorp om gezondheidsredenen neer moe ten leggen. Bepaald vreugdevol klonk de me dedeling dat er vanaf juli 1968 tot en met vorige week een gemiddel- de omzet van 110 ton veevoeder, kunstmest enz. over de drie geza- melijke afdelingen was behaald. Het pakhuis wordt als winkel ingericht, Na de verbouwing wordt de ver koop van de artikelen ook gericht op de niet agrariërs is met name Heusden en Oudheusden, die er dan voor de aankoop van tuinmateria- len, duivenvoer enz. terecht kun nen. - De politie heeft de dader gearres teerd van de spectaculaire schil derijen-diefstal in Amstelveen en de bankrover te Meersen die 35- honderd gulden had gestolen. - In Megen heeft een 64-jarige vrouw bekend haar man te hebben vergiftigd. - De Fort Schoenenindustrie in Kla- zienaveen zal met ingang van 1 juli haar fabriekspoorten sluiten. Hierdoor komen 135 personeels leden zonder werk. Er is overleg gepleegd met de vakbonden. Het personeel is van de sluiting op Ie hoogte gesteld. Er is een gunstige afvloeiingsregeling getroffen. De sluiting is 'n gevolg van de scher pe concurrentie op de markt, voor namelijk van Italiaanse zijde.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 2