„SIMCA 1501" is comfortabele snelle reiswagen Riiti van Bracht naar wereldkampioenschappen driebanden in Tokio Mary Q«ant introduceerde „zomerlaarzen" in Nederland Dr. Mollercollege in de ban van de cultuur H. J. M. APPELS DE SP0RTT0T0 Wagen is bijzonder lux uitgevoerd Luxe uitvoering 1969 NEO door eigen fouten ten onder bi/ Huizen: 4-2 23 Bakkers uit Sprang-Capelle hielden Jaarvergadering Alle autojournalisten waren het er al over eens. De Simca 1501 was al een auto om echt zelf te hebben. Nu is er ook de Simca 1501 Spécial met een topsnelheid van 160 km. Nog betere wegligging, nog betere remmen en hetzelfde fantastische comfort. Een Simca waar we u graag eens een proefrit in willen laten maken. Komt u eens langs of belt u op voor een afspraak. Automobiel- en Garagebedrijf m Competitie bedrijfs voetbal Waalwijk e.o. start 1 mei Vrijdagavond optreden toneel groep „Proloog" Het grote B.B.-festival dit weekeinde DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 27 MAART 1969 23 (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Iemand die van opschieten houdt koopt doorgaans een snelle auto. Dat wil nog niet altijd zeggen een grote wagen. Het is echter wel prettig als een combinatie van beide mogelijk is. Een grotere wagen biedt meestal meer rijcomfort dan een kleine. Bij de Simca 1501 is dat zeer zeker het geval. De wagen die Garagebedrijf H. Appels uit Waalwijk ons beschikbaar stelde bewees het. De Simca 1501 is bijzonder snel, biedt veel comfort en luxe en is bijzonder zuinig in het benzinever bruik. Wie de 1501 ziet zal het direkt opvallen hoeveel lijn deze klassewa- gen heeft. Het sierlijk voorfront is bij deze Simca voorzien van twee verstralers met jodiumlampen. Zij zorgen er met de grote koplampen voor, dat in de allerdonkerste nachten ie weg als het ware in het zonnetje blijft. Dan zijn er natuurlijk de radi obanden. De luchthoonn, waarmee ie wagen standaard is uitgerust, zorgt voor een meer dan waarschu wend geluid. Toen we in de heerlijke stoelen van dit Simca-produkt gingen zitten en het interieur van de wagen eens aan 'n onderzoek onderwierpen viel direkt op hoe luxe de wagen is uitgerust. Het sportstuur ligt gemakkelijk in de hand. De wagen stuurt overigens bijzonder licht. Met welke snelheid men ook rijdt, de 1501 is snel wend baar en men blijft de wagen onder controle houden, ook 'bij slecht weer. Dat is natuurlijk veel waard. De voorstoelen zijn naar wens ver stelbaar en natuurlijk ook tot slaap stoelen om te schakelen. De zitplaat sen op de achterbanken zijn te schei den door een armleuning wat lekker 'lui' zitten mogelijk maakt. Alles is gedaan om het de automobilist naar de zin te maken. Een elektrisch klok je wijst de tijd aan; sigaretten-aan steker ontbreekt ook niet. De twee dashbordkastjes zijn afsluitbaar. De uitstekende verwarming en ventilatie, waarom iedere Simca ibekend staat, is met schuifhandels gemakkelijk te be dienen. Het lange pijpje van de lucht- hoomis snel in beweging ,te brengen. Zo ook de ruitenwissers die in twee. standen werken. Het dashbord is overzichtelijk, alle instrumenten overzichtelijk gegroe peerd. Het kleine sportieve pookje maakt schakelen tot een genot. Boven de versnellingspook is een fraai be werkt open opbergvlak aangebracht, waarin de radio gebouwd kan worden en ook een toerenteller past. De auto is er op gemaakt om de automobilist op zijn gemak te stellen, om soepel en ontspannen rijden mo gelijk te maken. Alles is daarop ge baseerd. De 1501 kan gezien worden als een snelle comfortabele reiswa gen (voor een redelijke prijs in GL- uitvoering; 8695,— en Speciaal 9295, - die zonder moeite een topsnelheid bereikt van 160 km. per uur. Over dezelfde snelheid doet de wagen met staande start 35,8 sec. De wagen is voorzien van schijfremmen vóór en trommelremmen achter. Een bekrachtigd remsysteem zorgt er voor dat plotseling stoppen met een hoge snelheid geen problemen oplevert. Alles wat men verder van een grote snelle auto verwacht heeft de Simca 1501. De wegligging is perfect. Slechte wegen neemt de wagen zon der hindernissen. Ook met een hoge snelheid is de Simca gemakkelijk wendbaar en stuurt 'licht'. Een grote kofferruimte maakt het mogelijk veel bagage mee te nemen. De benzine tank is pas met 55 liter vol. Die volle tank was in 'onze' 1501 goed voor iets meer dan 560 kilometer wat be tekende dat de wagen precies 1 liter op elke 10 kilometer verbruikt. Voor een outo met dergelijke capaciteiten en bij een gemiddelde snelheid van 115 km. per uur uitermate gunstig. We kunnen dan ook niet anders zeggen dan dat de 1501 een confor- tabele reiswagen is die bijzonder luxe is uitgevoerd en zelfs de meeste ver wende automobilist alles biedt. Maar bovenal veel veiligheid en - ook bij hoge snelheid - veel rijgenoegen. Simca-dealer voor Waalwijk en om streken is Automobielbedrijf H. Ap pels, Laageindsestoep 1 in Waalwijk. In het cultureel centrum „Zide- winde" kwam dinsdagavond de afde ling Sprang-Capelle van de Christe lijke Bond van ondernemers in het bakkersbedrijf in 24e jaarvergadering bijeen onder leiding van haar voor zitter de heer J. Kerst. Deze opende de samenkomst die zeer goed bezocht was met een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder heet te hij welkom de ere-leden en de he ren Jac. Vos en A. Spuybroek, resp. secretaris-penningmeester en bakker van de onlangs opgeheven coöpera tieve bakkerij ,,Ons Belang". De secretaris, de heer De Jong, las de notulen der vorige jaarvergadering welke werden goedgekeurd, waarna hij een uitvoerig jaarverslag uitbracht waarin de belangrijkste feiten de re vue passeerden, o.a. deelname aan de bakkersdag te Tilburg waar de afde ling een derde prijs wist te behalen. Voorts vestigde hij er de aandacht op dat in 1968 in Sprang-Capelle drie bakkerijen werden opgeheven. De penningmeester de heer D. Vos gaf een financieel overzicht over de laat ste jaren waaruit bleek dat de uit gaven steeds stijgende zijn, doch de kas sloot met een batig saldo. De voorzitter bracht beide functio narissen dank voor hun uitvoerige jaarverslagen en hun velerlei arbeid steeds in al drie jaren voor de afde ling verricht. Tot leden der financi ële controlecommissie werden be noemd de heren L. van Andel en G. Vos. Bij de bestuursverkiezing was de heer J. de Jong aan de beurt van af treden die met algemene stemmen werd herkozen. De vakantieregeling voor dit jaar maakte eveneens een punt van lang durige discussie uit. De voorzitter deelde vervolgens mede dat de gewestelijke vergadering op 18 april te Almkerk zal worden gehouden en dat het Bondscongres plaats heeft op 6 en 7 mei te Rotter dam en hij wekte de leden op om deze samenkomsten zoveel mogelijk te bezoeken. Volgend jaar hoopt onze afdeling haar 25-jarig bestaan te herdenken en het ligt in de,'bedoeling van het Hoofdbestuur om dan het tweedaags congres tegelijkertijd hier in Sprang- Capelle te houden in „Zidewinde". Spreker vraagt de aanwezige dames cm dan hun medewerking te verlenen door zitting te nemen in verschillen de op te richten commissies. Ook zal de medewerking van het gemeente bestuur worden gevraagd. Hij dankte hen hartelijk voor de goede en pret tige samenwerking zo vele jaren, doch nu de coöperatie is opgeheven is hieraan een einde gekomen. Alle ver gaderingen werden altijd trouw door U bezocht en zodoende werd door U medegewerkt aan het bespreken en oplossen van moeilijke problemen. U, vriend Vos, hebt als arbeider zijn de hierbij altijd de belangen van de middenstanders op een loffelijke en waardige wijze behartigd. Wij zijn U zeer dankbaar voor Uw inbreng, en adviezen op onze vergaderingen al tijd door U gegeven. Spreker wil daarom aan de vergadering voorstel len om de wethouder tot adviseur der afdeling te benoemen, hetwelk met applaus werd bekrachtigd. De wet houder zei dat hij in de ongeveer drie jaren dat er „Zidewinde" is al vele malen op samenkomsten het woord heeft mogen voeren maar vanavond wil hij dat graag met veel voldoening doen. Mede namens zijn collega dankte hij de voorzitter voor de waarderende woorden töt hen gericht, hij dankte tevens voor de goede samenwerking en wijst in een uitvoerig betoog op de moeilijke tijdsomstandigheden voor de middenstandsbedrijven, het verko pen van brood in winkels en super markten is één van de knelpunten voor het bakkersbedrijf. Spreker wenste de afdeling met haar leden en hun bedrijven Gods zegen toe. Na 'n dankwoord van de voorzitter tot de heer Vos en de dames en heren voor hun medewerking om deze samen komst zo schitterend te doen slagen was het middernachtelijk uur aange broken en gingen allen voldaan huis waarts. Er zijn weer nieuwe gegadigden verschenen voor de bouw van een grote staalfabriek op de Maas vlakte, n.l. de Amerikaanse Mij. Kappers met de Steenkolen-Han delsvereniging en de Ned. Kabel- fabriek. Laageindsestoep 1, WAALWIJK Telefoon 04160 - 2336 Op 21 maart j.l. vond een alge mene ledenvergadering plaats in Paviljoen Elzenhoven, clubgebouw RWB. Op deze zeer geanimeerde vergadering- werd gelegenheid ge boden voor de inschrijving van de bedrijven, welke aan de komende kompetitie wensten deel te nemen. De navolgende bedrijven gaven te kennen aan de kompetitie te wil len deelnemen: Belastingkantoor; Bloch Stiibbe; Eista-werf; Van Haren; Gemeentewerken; Holland Heating; Lips; Noord-Brabant; Tim- tur; Verolme; Wagenberg-Festen. Gezien enkele bedrijven zich nog nader intern wilden beraden, werd 'de inschrijving alsnog open gesteld tot 4 april a.s. De kompetitie zal in enkele poules worden ingedeeld, waarbij zoveel mogelijk rekening zal worden gehouden met de huidi- ge sterkte van de diverse teams. In gaande 1 mei a.s. zal met de kompe titie worden gestart. De wedstrij den zullen vóór 12 juli 1969 moeten 2ijn gespeeld. Het bedrijfsvoetbal van Van Haren Schoenfabrieken stelt aan de komende kampioen 'n beker ter beschikking, welke geste door de vergadering zeer werd ge waardeerd. Mede gezien de reakties van de leden, kan wederom op een spannende kompetitiestrijd worden gerekend. N.V. PRODUKT VAN TIMTUR Nieuwe mode voor een nieuwe ge neratie - ontworpen door de nu wereldbekende Mary Quant. Jaren geleden is zij begonnen met de ope ning van de „Bazaar", een boetiek in de Londense Kings Road. Bevoorraad met een assortiment, dat zij zelf be schrijft als: „Een bouillabaise van kleren en accessoires truitjes, shawls, shirts, hoeden, sieraden en nog wat eigenaardige allerhande" Het sloeg in! „Bazaar" werd letter lijk leeggestroopt door een wild-en- thousiaste nieuwe generatie, die nu eens eindelijk kleren kon bemachti gen, die helemaal voor hen waren. Een tweede golf van opwinding ontstond wat later, toen de gevestig de wereld van haute couture en kon- fektie zich realiseerde dat daar in Kings Road iets gebeurde wat inter nationaal rïieuws was Mary worstelde zich door het stadium waarin „haar zitslaapkamer vol naaimachines stond en de twee Siamese katten het pa troonpapier verscheurden". Via een intelligente interpretatie van het „al doende leert men", ontwikkelde zij en haar echtgenoot Alexander Plunket Greene zich tot de toonaangevende mode-experts met internationale in vloed, die zij nu zijn. Naar Mary Ouant wordt geluisterd, door haar werd Londen bekend als de 'swinging city'. Men gaat graag af op haar nieuwe, frisse ideeën en haar onfeil bare intuïtie voor wat jonge mensen graag dragen. Zij werd gekozen tot 'Vrouw van het jaar', zij won de 'International Fashion Award', de Italiaanse 'Pia- vola d'Ore', in Amerika werd zij on derscheiden met de Rex Award en de 'Medal of the Society of Industrial Artists and Desinger' en in Neder land ontving zij 'De Gouden Schaar'. Koningin Elisabeth benoemde haar tot Officier in de Orde van het Britse Imperium. Mary Quant's modellen stellen eisen. Stijl Mary Quant bete kent: Mary Quant van top tot teen; van Make-up tot schoenen. Vandaar dat zij die nu ook zelf ontwerpt. Op de Internationale Schoenen- beurs Nederland 1969, georganiseerd door de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs, toonde Mary Quant haar 'Summer Bootees 1969', soepele zo- merlaarsjes, door Mary Quant ont worpen, door de Nederlandse schoen fabriek Timtur gemaakt. Volmaakt passend in het jonge modebeeld, dat in Kings Road werd geboren en de wereld veroverd heeft. (Van onze verslaggever) WAALWIJK Groot nieuws be reikte donderdagmiddag de Waal- wijkse biljarter Rini van Bracht. Hij is door de wereld-biljartbond alsnog gekozen om deel te ne men aan de wereldkampioen schappen driebanden die vol gende week in Tokio (Japan) worden gehouden. Rini van Bracht (21) die op viel door zijn uitstekende spel tijdens de Nederlandse kampi oenschappen en de Europese ti telstrijd gaat Europa vertegen woordigen samen met titelhouder Raymond Ceulemans en de Belg Boulanger. Hij dankt zijn uitver kiezing aan het uitvallen van Scherz, die plotseling ziek is ge worden. Aan de strijd nemen naast de drie Europeanen, 3 Ja panners, 3 vertegenwoordigers van Noord-Amerika en 3 verte genwoordigers van Zuid-Amerika deel. Van Bracht reist zaterdag sa men met Ceulemans en Boulan ger naar Tokio, waar de wereld kampioenschappen maandag be ginnen. De wedstrijden omvatten totaal zes dagen. Geheel onvoor bereid behoeft Van Bracht niet aan de titelstrijd deel te nemen omdat hij vorige week in Tilburg nog aan de kampioenschappen hoofdklasse libre deelnam. Rini van Bracht is een van de weinige Nederlandse topbiljarters die uit verkoren worden voor 'n wereld kampioenschap. In Tokio gaat hij niet alleen de naam van Neder land, maar ook die van Waalwijk als biijartstad hoog houden. Vrijdag 28 maart zal het Waal- wijkse Dr. Mollercollege geheel en al in het teken van culturele aktiviteit staan. Dan zal namelijk de bekende toneelgroep 'Proloog' een bezoek brengen aan voornoemde onderwijs instelling. Het programma bevat tal van activiteiten, waarbij de creativi teit centraal staat. Nadat enige toneelstukken, te we ten „Bij het opgaan van de Maan" van Lady Gregory, „Racket Baby" en „Feest van Mrozek, op de planken zijn gebracht, bestaat er voor het pu bliek gelegenheid kennis te maken met de hedendaagse cultuurwereld door in werkgroepen actief bezig te zijn. Niet alleen op het gebied van het toneel zal men zich kunnen uiten, maar ook andere facetten zullen de aandacht krijgen, onder meer schil deren, muziek, dans en vrije expres sie. Deze manifestatie wordt georgani seerd door het bijzonder actieve leer- lingenbestuur, dat zich bij zijn werk zaamheden gesteund weet door voort durend enthousiasme van de zijde van schoolleiding, docentenkorps en Ieer- Alleen vanwege de stroom van prijzen zal het al meer dan de moei te waard zijn om in het komende weekend een bezoek te brengen aan de Gecroonde Leersse. Om een kleine greep te doen mogen wij noemen: dames- en kinder jasjes, herentassen en portemonnees, luxe damestassen, suède damesjasjes, he- rencostuums, barometers. Kortom te veel om op te noemen. Er zullen een groot aantal attrakties zijn, met natuurlijk het Rad van Avontuur als de grote trekpleister. Maar daar naast veel meer spelen om aan mee te doen, prijzen te winnen, en ge nieten van een gezellige avond. Het programma van dit 3-daagse Binnen- en Buiten-spektakel-feest ziet er als volgt uit: vrijdag 28 mrt: grote openingsavond, met veel mu ziek en een waterval van grote prij zen. Op deze -openingsavond, extra bars en een bijzonder ingerichte snackbar. Zaterdag 29 maart: 's middags het grote "buitengebeuren". Het vete ranen B.B.-festival tournooi op het WSC-terrein, er zal in een halve competitie worden gespeeld, n.l. 3 uur: WSCNOADWillem II— Wilhelmina. 3.45 uur: NOADWil lem II; WSCWilhelmina. 4.30 uur: WSC—Willem II; NOAD—Wilhel mina. Om 20.00 uur prijsuitreiking in De Gecroonde Leersse. Verder op zaterdag vanaf plm. 16.00 uur voor I iedereen muziek, show en een spe ciale zaterdagavond prij zenlawine. Zondag 30 mrt: om 16.00 uur jeugd- middag met attrakties en prijzen, speciaal aangepast aan jeugdige be zoekers. Om ongeveer 8 uur begin van de grote sluitingsavond, op nieuw de speciaal ingerichte bars enalle prijzen moeten nu weg. TelstarSparta FeijencordGo Ahead MVV—GVAV DWS—ADO PSVAZ '67 Helmond SportBlauw Wit SC CambuurRCH HVC—FC Den Bosch VeendamDFC V olewijekersSVV ElinkwijkHaarlem EDORoda JC FC VVV—SC Drente lingen. Op deze voor de Mollerge- meenschap zo belangrijke gebeurtenis komen wij in onze volgende editie on getwijfeld nog terug. Het is de Tricolores niet gelukt j.l. zaterdag landskampioen Huizen op de knieën te krijgen. Deze nederlaag is echter geheel aan eigen fouten te wijten. Terwijl de driemans-voorhoe- de zeer goed op dreef was beging de achterhoede grote fouten door de Huizenaren veel te veel vrijheid te geven en door deze dekkingsfouten Huizen aan een te gemakkelijke zege hielp. Alleen de linksback Melis Spierings haalde een voldoende. NEO begon overrompelend. De bliksemsnelle akties over de vleugels werd keer op keer door de Huizen- defensie voor grote problemen ge steld. Na een kwartier leverde dit of fensief dan ook een volkomen ver diende 1-0 voorsprong op. Karei Paulides bereikte met een prachtige pass de op volle snelheid toelopende Vos, welke met een fraai schot de keeper het nakijken gaf. NEO bleef doorgaan en het Huizense doel ont snapte nog enkele malen ternauwer nood aan doorboring. Na een half uur echter kon Huizen gebruik ma ken van een dekkingsfout en liet 1-1 aantekenen. Voor de rust werd het nog 2-1. De Huizen-linksbinnen kon na een voor zet van rechts volkomen opgehinderd inkoppen. Na de rust was NEO voortdurend sterker, maar het was huizen dat eerst scoorde. Een schot veranderde van richting en doelman Vos had het na kijken. Vijf minuten later gaf een volkomen vrijstaande Piet Paulides de stand een gunstiger aanzien 3-2. NEO bleef aandringen, maar mede door de harde wind waaide veel bal len de verkeerde kant op. Het werd nog 4-2 toen een volkomen onge dekt staande rechtsbuiten ongehin derd in kon schieten. Na afloop een teleurstellend NEO-elftal dat de overwinning zo gemakkelijk wegge pikt zag worden. - De in Rotterdam gespeelde voet balwedstrijd Nederland - Luxem burg is door het Nederlandse elf tal gewonnen met 4-0. Het was over het geheel genomen een ma tige wedstrijd. - De kinderbijslag wordt met ingang van 1 april met 3% verhoogd. - Tot burgemeester van Den Bosch is benoemd mr. G. v. d. Ven, bur gemeester van Veldhoven.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 3