waaLwijkse en lanqstRAAtse couraïtc Uitgaan in het weekend Beken Uw liefde met juwelen juwelier Aug. Pijnenburg Lido Pa's Paas Pak Communie pakjes in alle maten. 139.' Laat de regen maar vallen. I Musis Sacrum Apollo El Terreao Taxuiidria-Sar Roestelberg Romantica De Ster Banketh. van Mil Banketb. van Mil DONDERDAGAVOND 27 MAART 1969 92e JAARGANG No. 25 De wilde Engelen Lokkend haven kwartier Terzake schatje Zorro contra Samson De nacht der vergelding Mondo Freudo The Sound of Music Trouw en verlovingsringen Zoef de H aas eieren Sprang-Capelle Als u achteloos bij Kalter binnenstapt, wordt u goed ontvangen. Met een enorme collectie vrolijke, chique, hippe, gedistingeerde, kleurrijke heren- en jongenskleren. U wordt verrast met prijzen die u alleen bij een "kledingfabriek" dacht aan te treffen. En u wordt getracteerd op de goede oude persoonlijke service die Kalter al zijn klanten geeft. Door dit alies loopt u de kans om nog vele malen bij Kalter terug te komen. En dan bent u, of u wilt of niet, Kalter's hooggeachte vaste klant. heren- en jongenskleding Heuvelstraat 36 -Tilburg - 50 stappen van het oude pand. Capelle De Echo v&n het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) 1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" Blues is de leider van een groep jonge fanatiekelingen, de 'Wilde En gelen', waaronder 'Joint', 'Bil', 'Fran kenstein', 'Dear John' en 'Medic', die op hun lawaai-motoren met een duo engel achterop de hele streek onvei lig maken en de politie voortdurend tot last zijn. Mede omdat de manifes taties van deze vrijheidslievende wetsovertreders redenen te over ge ven om hen voortdurend in het oog te houden. Zij zijn overal tegen, hun emblemen zijn die van de verachten en verslagenen, de Nazi's. Zij schen den elk fatsoen, ook in hun cluble ven en al zijn hun genietingen een parodie van genot De journalist Ilmari stelt zijn hoofdredacteur voor een grote repor tage te maken over een steeds ibran- dender wordend probleem: 't zeden- loze gedrag van en het steeds toene mende aantal vrouwen en meisjes, die in de Finse havens, zowel aan boord van de binnengelopen schepen als in de kroegen en 'huurkamers 'contact maken' met zeelui van aller lei naties. Een teveel aan levensdrift, lust tot avontuur en zeker niet in het minst de begeerte naar geld hebben deze havens en speciaal die van Hel sinki tot het doel van een ware vrou wen-invasie gemaakt. 'Terzake schatje' is een film, waar van terecht kan beweren dat hij snel 'ter zake' komt, maar hij doet dat zo charmant en humorvol, dat er voor een schandaal geen enkele grond is. Toch is de film 'beslist niet tam, eer der zelfs brutaal, zelf erg brutaal, spannend en opwindend sexy. Hij vertelt de geschiedenis van de sym pathieke hoofdpersoon met een gra tie, die maar zelden in de Duitse films te vinden is. Als de koning van Nogara, Philip, aan een vreselijke ziekte op een ei land sterft, ontstaat er grote span ning over zijn opvolging. Welke van zijn beide nichten, Malva of Isabella, twee vrouwen van zeer verschillende aard, zal koningin van Nogara wor den? De wrede en eerzuchtige Malva, veronderstellend, dat 's Konings keu ze wel gevallen zal zijn op de zachte en eerlijke Isabella, spant tezamen met haar minnaar Garcia, comman dant van de Paleiswacht. Jim Hadley heeft samen met zijn compagnon Mont een concessie ver worven om in de (bossen bij het stadje Deepwell bomen te'hakken. Als zij in Deeuwell aankomen merken zij in het geheel niet welkom te zijn. Het 'blijkt dat de mensen hang zijn dat zij de berghellingen van alle' bomen zul len ontdoen, waardoor met de regens de bovenste 'bodemlaag weggespoeld zal worden, zodat er voor het vee geen gras meer zal zijn. De enige die sympathie toont voor de houthakkers is de jonge Bert, die Jim Hadley meeneemt naar de ranch van Laura Riley in de hoop dat zij paarden wil verhuren. Maar Laura weigert. Gewapend met een 1700 mm. lens en infra-rode camera werden 'n groot aantal geheimen die de wereld niet graag prijs geeft vastgelegd. Gehei men, bizarre uitspattingen van een Freudiaanse wereld, een wereld vol sex en sexsymbolen. 'Mondo Freudo' toont o.a.: - Paartjes bespied, 's nachts langs' het strand van Los Angeles. - Interview met 2 lesbiennes, die sexscènes opvoeren. - Tijdens het lunchuur dn een gere- nomeerd restaurant in San Fran cisco wordt met topless beatgirls een topless modeshow gegeven. Oostenrijk, Salzburg... het einde van de dertiger jarenDe alpen rondom Salzburg hebben een bijzon dere aantrekkingskracht voor Maria, een jonge novice. Het is moeilijk voor haar zich aan te passen aan de regels van het klooster en dikwijls zwerft ze rond in de 'bergen. In het klooster is haar veelvuldige afwezig heid een doorn in het oog van haar superieuren. Als ze weer eens te laat is voor haar avondeten wordt een en ander aan Moeder-Overste gerappor teerd. Deze ondervraagt de zusters, en Moeder-Overste is er van over tuigd, dat het voor Maria het beste is het klooster voor een tijdje te ver laten, totdat ze weer wat ze wil. Ze komt in het gezin van Kapitein Trapp met wie ze na heel wat verwikkelin gen uiteindelijk trouwt. Wie over popmuziek praat denkt in Nederland snel aan The Edisons. GROTE SORTERING V - f+;T Goed meneer, met een kus doet U dat ook. Maar dat kan ze na een minuut al vergeten zijn. Kan, dat is natuurlijk niet zeker. Maar waarom zou U risico's nemen. U hebt ze kerheid wanneer U ze verwent met een leuk ju weeltje. In de vorm van een broche, ring, armband, han ger of oorringen. Dat zal ze zeer zeker niet vergeten. Het blijft letterlijk 'en figuurlijk zijn waarde be houden. Heuvelstraat 61, Tilburg - Telefoon (04250) 34868* Dit populaire orkest speelt komende zaterdag in har-dancing El Terreno in Kaatsheuvel. Zondagavond is er hier een disco-bal. Overal in de Langstraat is de dans en showgroep 'Semi' bekend, behalve, zo beluisterden wij, in Waalwijk. Daarom brengt de exploitant van de Taxandria-bar zondagavond deze groep. De oude vertrouwde Blue Birds, die enorm veel succes hébben in deze streek, zijn zondagmiddag weer terug in de zaal van de Roestelberg om daar het jeugdige publiek te verma ken. Als The Curnps in Romantica spe len is het er alijtd gezellig druk. Dat verwachten we dus ook komende za terdag. In har-dancing Romantica kan men op de tonen van de disco* ook op vrijdag- en zondagavond gezellig dansen. Het nachtelijk dansfestijn in het Lido is zo'n groot succes geworden dat men voortaan iedere zaterdag avond tot 2 uur 's nachts kan dansen. Dat gebeurt a.s. zaterdag op de mu ziek van het Duke City Sextet. Zon dagmiddag komen de tieners kijken naar The Gammolc Ass terwijl 't Duk City Sextet met Bob Smit zon dagavond het dansfestijn afsluiten. Dit weekeinde weer een daverend programma in dancing De Ster in Nieuwkuijk. Zaterdagavond niet min der dan de top-beatgroep Keep Loo king. Zondagmiddag zal de zaal on getwijfeld vol zitten als er After Tee speelt. Tot besluit zondagavond The Sound Specials. BURGERLIJKE STAND Geboren: Henrica Cornelia Ingrid d.v. C. Metzke en A. J. van Diemen; Wilhelmina Maria d.v. C. G. Ver steeg en A. Rosenbrand. Overleden: C. M. de Bruijn, oud 77 jaar. Ingekomen: A. J. Lotterjouk en gezin van Bladel; B. Smits van Amersfoort. Vertrokken: H. A. Kerstens en ge zin naar Vught; E. A. M Schalken naar Waalwijk; J. A. H. de Brouwer naar Waalwijk; J. E. M. Strang en echtg. naar 's-Hertogenbosch. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag vanaf 12 uur en zondag zal de doktersdienst worden waargenomen door dokter Van Tuyn, Vossenbergselaan 21 te Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN Zondag 30 maart: Ned. Herv. Kerk Sprang, 9.30 en 2.30 uur: Ds Wursten. Ger. Kerk Sprang, 9.30 en 4.30 uur; ds S. Wouters uit Dordrecht. Ned. Herv. Kerk Capelle, 9.30 en 2.30 uur: de heer J. v. d. Bom uit Moordrecht. Ger. Kerk Capelle, 9.30 en 3.00 uur: ds K. Schouten,uit Heemstede. Ned. Herv. Kerk Zuidhollandsedijk, 9.30 en 2.30 uur: Ds Heijboer uit 's-Gravenmoer. Ger. Gemeente Julianalaan' 9.30 en 3.00 uur: Leesdienst. HET HOOG ELAND Door de stichting „Het Hooge- als u bij koker komt en u past niet op, bent u voor u't weet een hooggeachte vaste klant Moderne Menko terlen- ka regenjassen in vol komen nieuwe tinten voor Prachtige, kamgaren voorjaarskostuums in verschillende modellen en dessins a! vanaf Wevenit pakjes in de nieuwste modellen met 1 of 2 rijen gesloten. Kalter heeft voor u een grote collectieoverhem den in velerlei kleuren, dessins en stoffen. Van af f 13,90. Kalter Verrassingseieren land" wordt in de periode van 31 maart tot 6 april een collecte gehou den voor het werk van 'het opvoeden, verzorgen, verplegen en reklasseren van relatiegestoorden, maatschappe lijk onaangepasten, thuislozen, meer derjarige debielen en imbioielen, kin derrechterpupillen, ouden van dagen en zieken. JAARVERGADERING „ER OP UIT" In het culturele centrum „Zide- winde" wordt a.s. vrijdagavond de jaarvergadering gehouden van de wandelsportvereniging „Er op Uit". Op de agenda staan de jaarverslagen van de secretaris en penningmeester, bestuursverkiezing en bespreking wandelagenda 1969. JAARVERGADERING JEUGDVERENIGING De jeugdvereniging 'Bidt en Werkt' hoopt op maandagavond a.s. om half 8 in Elthato baar jaarvergadering te houden. Zowel jongeren als ouderen worden uitgenodigd om deze avond bij te wonen. „PRO PATRIA" In de sporthal „Zidewinde" zal de' gymnastiekvereniging „Pro Patria" a.s. zaterdagavond van 6 tot 10 uur demonstraties geven, welke toeganke lijk zijn voor leden, donateurs en ove rige belangstellenden. Ten gerieve van de bezoekers zullen in de sport hal 500 stoelen geplaats worden. OUDERAVOND KON. JULIANASCHOOL Donderdag 3 april a.s. zal de Kon. Julianaschool, voor openhaar onder wijs, een ouderavond houden in een der lokalen der school. Van 7 tot 8 uur bestaat er gelegenheid tot bezich tiging van het werk der leerlingen. Voorts zal men het onderwijzend per soneel kunnen spreken over de vorde ringen, het gedrag etc. der leerlingen. Gedurende dit uur bestaat ex ook ge legenheid een bezoek te brengen aan de handwerkténtoonstelling van ge maakte handwerken, vervaardigd on der leiding van Mej. Oerlemans en Mevr. Poldervaart. Een bezoek aan deze 'stand' is zeker de moeite waard. Om 8 uur vangt de huishoudelijke vergadering aan. Op de agenda staan o.m. de volgende punten. Financieel verslag over de periode 10 april '68- 3 april 1969. Verslag kascontrole commissie en verkiezing ener nieuwe commissie; verkiezing van enkele nieuwe leden der oudercommissie, zulks i.v.m. het aftreden van een 3- tal leden die geen kinderen meer op school hebben. Na afloop dezer ver gadering zal het hoofd der school, de heer Poldervaart, énkele impressies geven over een bezoek aan 'Roemenië met een rondreis per bus door een groot gedeelte van dit land. Het ge heel wordt toegelicht met kleuren dia's.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 9