Lening van 5 miljoen maakt in Drunen bouw woningen mogelijk Burgemeester M.v. Prooijen gaf voorlichting over woningbouw Harmonie Sophia-LoonopZand vierde jaarfeest NOTA VERBETERING STRAATVERLICHTING AANGEBODEN RAAD WERKTE AGENDA IN RECORDTIJD AF Geldlening DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 31 MAART 1969 Uitbreidings plannen Woningbouw Subsidies en geschenken Kredieten Diversen Drunen Sprang-Capelle Capelle GOLFBAAN BIJ GOED WEER OPEN Waalwijk Loon op Zand a In de derde raadsvergadering van dit jaar, die vrijdagavond werd ge houden, kwam op tal van punten bijzonder sterk naar voren de storm achtige ontwikkeling welke Drunen op alle gebied momenteel beleeft. Uitbreidingsplan Vennen Oost gaat in versneld tempo door; er staat een afsluiting op stapel voor een geldlening van 5 millioen, teneinde sneller de verschillende projecten onderhanden te kunnen nemen. Het uitbreidingsplan Braken West wacht op afronding, 't Uitbreidings plan Elshout gaat van stapel en plannen op langere termijn, zoals rio lering, straatverlichting, scholenbouw en grondaankopen komen bijna bij elk agendapunt om de hoek kijken. De hoofden van diensten zijn dan ook praktisch iedere vergadering voortaan aanwezig om B. en W. bij te staan bij het geven van voorrlichting over tal van zaken op ge bied van praktische uitvoering of financiën. Hierover zegt het pre-advies: Door de firma F. van Lanschot te 's-Hertogenbosch werden de ge meente Drunen een tweetal geld leningen aangeboden tot een totaal bedrag van 5.000.000,Deze le ningen zijn bestemd voor: 1. de bouw van 92 premieverhuur- woningen, te bouwen door de Stich ting Woningbouw Drunen voor 3.50.0.000,en bestemd voor werk nemers van Lips N.V.; 2. voor aanleg van wegen en trot toirs in het bestemmingsplan „Ven nen Oost", aankoop van gronden in dit plan en voor de aanleg van rio lering in de oude kom, t.w.: de Gro testraat, Eindstraat en een gedeelte van de Bosscheweg. De leningen worden aangeboden tegen een rente van 67/s% per jaar, hetgeen 14% lager is dan het peil op de kapitaalmarkt. De bank zal geen afsluitprovisie in rekening brengen. Deze lening kan, gezien de lagere rente van 14% en de motie ven waarom deze verstrekt wordt, beschouwd worden als een zgn. „burgerzinlening". De aanbieding daarvan is n.l. een uitvloeisel van de sterke binding van de bank met diverse plaatselijke industrieën en bedrijven en mede in het kader van de aktiviteiten die de bank v. 'Lan schot op het gebied van sparen in onze gemeente onderneemt. De aan biedingen zijn tot stand gekomen, nadat is gebleken dat aan de be hoefte aan personeel bij Lips N.V. alleen kan worden tegemoet geko men door de bouw van een bedui dend aantal woningen. In het afge lopen jaar werden diverse wer- vingsakties met succes gevoerd. De aan nieuwe werknemers toegezegde woningen dienen evenwel ook wer kelijk beschikbaar te komen. Na intensieve en langdurige be sprekingen werd de bankier F. van Lanschot te 's-Hertogenbosch be reid gevonden éénmalig de helpen de hand te bieden in de vorm van een lening van 3.500.000,De ge meente kan dit geld lenen en door- lenen aan de Stichting Woningbouw Drunen, die bereid is de woningen te bouwen en te exploiteren. Over leg met de provinciale direktie van de Volkshuisvesting in deze provin cie doet verwachten, dat voor dit complex woningen de rijkssubsidies zullen worden verleend. De .bereidheid van de gemeente aan dit uitzonderlijk grote belang van Lips N.V. mee te werken, als mede onze grote eigen financie ringsbehoeften voor enige zeer ur gente werken en grondaankopen, is voor de bank aanleiding geweest op grond van dezelfde motieven de rea lisering van de hierna vermelde ak tiviteiten van de gemeente moge lijk te maken. De bank is bereid tegen dezelfde voorwaarden een le ning van 1.500.000,te verstrek ken voor de financiering van: 1. De aanleg van trottoirs en af werking van de le fase van het be stemmingsplan „Vennen Oost"; 2. enige grondaankopen in hetzelf de bestemmingsplan; 3. de aanleg van riolering in de Eindstraat, Grotestraat en een ge deelte van de Bosscheweg. Deze aanbiedingen waarborgen de gemeente dat de werkzaamheden in het bestemmingsplan kunnen door gaan en de lang gekoesterde wens tot aanleg van de riolering in het oude centrum kan worden gereali seerd. Iedereen was er van overtuigd, mede door het feit dat de voorzitter nog eens extra toelichting gaf op dit punt, dat, indien de minister toe£ stemming zou geven voor het aan gaan' Van deze geldlening, dit in de naaste toekomst voor de verdere snelle uitbouw der gemeente van van groot nut. zou zijn. De raad keurde deze lening in principe dan ook goed. Aan de orde werd gesteld het uit breidingsplan Elshout. Dit plan om vat een uitbreiding ten westen van de Th. Rijkenstraat in Elshout, waar gepland is de bouw van een lagere school voor Elshout, alsmede de bouw van een aantal woningen. B. en W. vroegen de raad om mach tiging voor aankoop van gronden ter plaatse. Bij de opstelling van dit plan, wordt er van uitgegaan dure grondaankopen door het wegkopen van gehele bedrijven te vermijden. Het plan Elshout zal van eenvou dige opzet moeten blijven, teneinde de grondprijs voor woningbouw al daar laag te kunnen houden. Met de verwerving van de grond moet wel haast gemaakt worden i.v.m. 't feit dat men spoedig zal moeten kunnen beginnen met de bouw van een nieuwe school. De heer Pijnenborg wees er op dat het mogelijk beter was de tuin derij van de heer v. Engelen te ko pen, teneinde ter plaatse meer arm slag te hebben. De voorzitter wees er op dat de opzet juist was zo weinig mogelijk of geen bedrijven weg te kopen. Elshout was overwegend agrarisch en zou dit moeten blijven. Voor de uitbreiding van Braken west in zuidelijke richting (rondde Schoolstraat), waren zoveel be zwaarschriften binnengekomen, dat B. en W. voorstelden deze uitbrei ding niet tot stand te brengen. Ter plaatse zou weinig bouwgrond vrij komen. Wel werd voorgesteld, mede op verdoek van de heer Snoeren, om ter plaatse, waar mogelijk, grond te verwerven, teneinde de sanering van de Schoolstraat en omgeving verder door te voeren. Voor, het bouwrijp maken van de derde fase van Vennen Oost werd een krediet beschikbaar gesteld van 145.700,—. De commissie straatnamen had weer een aantal straatnamen gege ven, die allen werden goedgekeurd. De straatnamen hadden betrekking op personen uit onze vaderlandse geschiedenis, namen van staatslie den en namen van componisten. Op voorstel van de heer Fortuyn zul len bij de naambordjes ook ver meld worden jaartallen en functies. Voor 1969 heeft Drunen een toe wijzing van 26 woningwetwoningen. B. en W. werden door de raad ge machtigd om de rijksvoorschotten aan te vragen, alsmede de benodig de gelden te lenen. De woningen zullen worden overgedragen aan de Stichting Woningbouw Drunen, die voor de realisering enexploitatie zal zorg dragen. Het is de bedoeling 18 bejaardenwoningen en 17 eenge zinswoningen te bouwen. De heer v. d. Wiel vroeg of toe wijzing van deze woningen ook zou geschieden door de Stichting Wo ningbouw. De voorzitter antwoordde dat deze normaal zou geschieden door B. en W., via de woningcommissie. De heer Brok vroeg aandacht voor de bouw van bejaardenwoningen, ook in Elshout. De voorzitter ant woordde, dat verspreid bouwen van woningen kostenverhogend werkte. De heer Snoeren vroeg aandacht voor het bouwen van hobby-ruimte bij de bejaardenwoningen voor de bejaarden. Ook hier kwamen de kosten een rol spelen. De heer v. Lammeren wees er in dit verband op, welke plannen de Stichting Be jaardenzorg heeft met betrekking tot het bouwen van een verzorgings flat. Deze plannen zijn nog wel in het beginstadia, maar hij hoopte toch dat hierover volgend jaar meer mededeling kon worden gedaan. In de volgende drie punten ging de raad St. Nicolaas spelen door 't geven van geschenken en subsidies. Het Welfare-werk voor bejaarden kreeg een subsidie van 500,De Veilingvereniging De Langstraat kreeg bij gelegenheid van de inge bruikneming van de nieuwe Vei ling een mozaïk aan de voorgevel voor 10.000,Dit mozaïk van de Eindhovense kunstenaar Gerard Viersel, zal deze zomer worden aan gebracht. Bij de overdracht werd bij monde van de heer v. d. Wiel de raad bij voorbaat uitgenodigd. De gemeente Loon op Zand kreeg bij de ingebruikneming van 't nieu we raadhuis een wandkleed voor de hal, waarde 540, De heer Snoeren, niet tegen deze aanbieding, wees er op dat Loon op Zand ook over helde naar't stads gewest Tilburg. Naar aanleiding van deze opmerking ontspon zich een levendig debat over de indeling van de stadsgewesten, waarbij de voor zitter de stelling aannam dat men zich niet al te eenzijdig moet instel len. Zo heeft Drunen o.a. ook vele en grote bindingen met de oostelij ke Langstraat. Voor de aankoop van gasgeysers ten behoeve van het gasbedrijf, werd een 'krediet gegeven van ƒ37.500,—. Voor de aanleg van een trottoir in de Norbertijnenstraat, werd 'n kre diet gegeven van 20.100,De fractie uit Elshout toonde zich te vreden met deze spoedige oplossing. Dhr. Nass merkte op, dat het beter was de Norbertijnenstraat aan bei de zijden van een wandelpad te voorzien. Dit zou kostenbesparend werken. De fractie uit Elshout zag dan nog liever een wandelpad aan de Schanswijk. De heer Nass pleitte er voor dat bij de aanleg van stra ten ook in Elshout voorzien moest worden dat er aan beide zijden wandelpaden moesten komen. De voorzitter stelde zich op het stand punt dat in Elshout vooral het lan delijk karakter bewaard moest blij ven. De verbreding van de Duinweg vroeg een bedrag van f 114.400, De verbreding zal gaan tot 6 meter. Ondanks de vragen van diverse le den om een fiets- of wandelpad, bleek dit in de huidige omstandig heden technisch en financieel niet mogelijk. De verbreding heeft be trekking op het stuk van de Grote straat tot de Sportlaan. De heer v. d. Wiel wees er op dat er bij deze verbetering geen reke ning was gehouden met verlichting. De voorzitter zegde toe dit nog eens te zullen bestuderen. Voor wat ver dere verbreding of uitbreiding met rijwiel- of voetpad was geen grond aanwezig. Mogelijk kon in een la ter stadium over enkele jaren de be nodigde gronden wel worden ver worven. Momenteel was het plan zoals het er nu lag, het enig haal bare. De heer v, Helvoirt wees in dit verband ook nog eens op de ver keerssituatie rond het Kampeercen- trum. Op deze vergadering werd ook bouwgrond verkocht aan Exbomij voor de bouw van 8 woningen. De Stichting Woningbouw Drunen kocht bouwgrond in Vennen Oost voor de bouw van 16 garages. Bij deze gelegenheid deelde de voorzit ter mede, dat zeer binnenkort een voorstel zal worden ingediend voor correcties van de grondprijzen. Han gende deze zaak, worden grond ver kopen momenteel niet verder afge handeld. De raad keurde ook goed de af rekeningen voor 1967 van de diver se scholen. In verbond met enkele verwarrin gen en publikaties rond de vorige vergadering over vragen en opmer kingen van de heer v. Lammeren, werd bij de ingekomen stukken aan de leden een schrijven van B. en W. aangeboden, waarin een en ander omtrent de werktijden van gemeen- tepersoneel, balans en verliezen grondbedrijf, nog eens nader toege licht. De heer v. Lammeren zei bij zonder blij te zijn met dit schrijven, waarin eens duidelijk werd gesteld wat in feite was behandeld. Door de voorzitter werd nog mee gedeeld dat goedkeuring was ont vangen voor de bouw van een zes- klassige lagere scvhool in Vennen- Oost. Benodigd bedrag ƒ466.550, De aangeboden nota voor straat verlichting zal in een volgende ver gadering worden behandeld. BRAND Op tot nu toe onverklaarbare wij ze is in de nacht van woensdag op donderdag brand uitgebroken in Hotel Ter Hunen. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon de uitslaande brand voorkomen en de schade beperken tot de inboedel van enkele kamers. De gasten kon den tijdig worden gewekt en in vei ligheid gebracht. De verzekering dekt de schade. WANDELTOCHT Onder schitterend voorjaarsweer werd zaterdag in Drunen de jaar lijkse lente-wandel tocht gehouden, waarvoor vooral van de zijde van de jeugd zeer veel belangstelling bestond. Deze wandeltocht over 15 en 7% km, werd georganiseerd door de Sportraad, in samenwerking met O.N.A., die deze wandeltocht hiel in verband met de viering van haar derde lustrum. De belangstel ling was zeer groot en het werd 'n geslaagde middag. Alle deelnemers kregen een herinneringsmedaille aangeboden. BLOEMISTERIJ IXORA IN DRUNEN GEOPEND Onder de naam Ixora heeft de heer v. d. Broek donderdag in de Grotestraat in Drunen een nieuwe bloemenzaak geopend. In dit pand, in het centrum van Drunen, was voorheen de slagerij gevestigd van de heer L. de Gouw. Het pand heeft een ingrijpende verbouwing onder gaan en is beslist een aanwinst voor Drunen. In deze nieuwe zaak kan men voor de meest uiteenlopende zaken op gebied van bloemen te recht. JAARVERGADERING VEILING DE LANGSTRAAT In de kantine van de nieuwe Vei ling zal vandaag de algemene jaar vergadering worden gehouden van de Veilingvereniging De Langstraat. Op deze vergadering zullen de jaar stukken worden behandeld, terwijl tevens de bestuursverkiezingen zul len plaatsvinden. De agenda ver meldt ook voorstellen met betrek king tot bestemming batig saldo. ZWEMCLUB DRUNEN-ELSHOUT De Zwemclub Drunen - Elshout telt momenteel pl.m. 50 leden. Men wil dit aantal deze zomer opvoeren, gezien ook het feit dat er in Dru nen en Elshout veel belangstelling bestaat voor de zwemsport. Hier voor heeft de club voor 1969 een KERKDIENSTEN GOEDE VRIJDAG Op Goede Vrijdag-avond zal in beiide kerken een Dienst des Woords gehouden worden en wel om 7.30 u. In de Hervormde kerk hoopt voor te gaan ds G. Wursten, in de Geref. Kerk ds S. Wouters van Dordrecht. „LOOFT DEN HEER" Op zondag 13 april a.s. zal de Chr. Gemengde Zangver. „Looft den (Heer" te Sprang, in de morgengods dienstoefening in de strafgevangenis te Den Bosch de dienst opluisteren met zang, onder directie van de heer P. Christ uit Tilburg. De gevangenis predikant zal in de dienst voorgaan. HANS VAN BEEK GEHULDIGD De supportersclub „De Snelle Schaats" nam tijdens de ledenverga dering op vrijdagavond j.l. de gele genheid te baat om Hans van Beek te huldigen met het door hem behaal de kampioenschap van het gewest Noord-Brabant en Limburg op 8 mrt j.l. te Deventer. Vooraf had men al lereerst enkele agendapunten afge werkt. De vergadering koos het voor lopige bestuur thans als definitief be stuur hetwelk als volgt is samenge steld, H. M. J. Kommers, voorzitter en secretaris; C. de Rooij, penning meester en de heren Jac. Wervers; Th. van Beek en C. Versteeg. De heer de Rooij gaf een kort financieel ver slag van de huidige stand van zaken. De kas ziet er gunstig uit. De heer Kommers deelde mede, dat men een verzoek heeft ingediend voor 't hou den èner ibazar. Blijkens de ingewon nen inlichtingen staat het wel vast, dat het College van B. en W. hier voor de nodige toestemming zal ver lenen. Hij wekte allen op t.z.t. zich volledig in te zetten om deze bazar te doen slagen. Hierna richtte de voorzitter zich tot Hans van Beek. Spr. deelde mede, dat oök het bestuur en de leden van de supportersclub verheugd waren met het hernieuwde kampioenschap. „U hebt zich geheel ingezet voor dit kampioenschap. Hoewel van de zijde van de bond jou in Deventer een beker werd uitgereikt heeft ook de supportersclub gemeend niet achter wege te mogen blijven. Natuurlijk kunnen wij geen grote cadeaus geven, zoals een Verkerk en Stien Kaiser hebben ontvangen. We hebben het iets minder groots moeten doen". Hierna overhandigde de heer Kom mers een pracht armband horloge, aan Hans van Beek. Deze was wel enigs zins onder de indruk van dit gebaar. Hans dankte bestuur en leden voor dit mooie igebaar en gaf de verzeke ring, dat hij alles in het werk zal stel len om tot een nog grotere hoogte in de schaatssport te komen. Hij hoopte de supportersclub niet teleur te stel len voor al datgene wat men al voor hem had gedaan en nog hoopte te doen in de toekomst. Tot besluit van deze vergadering vertoonde het lid van het bestuur Van Beek nog enkele mooie filmpjes die hij had opgeno men tijdens de kampioenschappen in Heereveen, Deventer en Vught. ZANGUITVOERING Onder leiding van dei heer Berkel- mans uit Waspik zal het jeugdkoor De Rozenknopjes dinsdagavond 1 april a.s. een zanguitvoering geven in zaal De Ruiter aan de Nieuwevaart. Ook een kinderkoor uit Waspik zal medewerking verlenen. Deze uitvoe ring zal voor eenieder gratis toegan- I kelijk zijn. De Rozeknopjes hopen, I dat velen hun uitvoering zullen bij wonen. Aanvang 7.30 uur. OUDERAVOND De aangekondigde ouderavond van de openbare lagere school, alhier, gaat niet door op 3 april, maar is ver- I schoven naar 15 april a.s., zulks in verband met de feestavond van de jeugd van de voetbalvereniging Wit- Zwart. Naar aanleiding van een vraag van de heer Kuijsten, kreeg de voorzitter, burgemeester M. van Prooijen, in de openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle j.l. vrijdag avond de gelegenheid nog eens te wij zen op de uitzonderlijk mooie gele genheid voor particuliere woning bouw in het uitbreidingsplan Sprang- Zuid. Naast de twee woningen die de fa. Hoefnagel daar reeds in aanbouw heeft, werd nu bouwgrond aan deze firma verkocht voor de bouw van 12 premiewoningen, die voor verkoop bedoeld zijn. Deze woningen zullen worden ge bouwd aan de Van Goghstraat, de Van Ruijsdaalstraat en de Jozef Is- raëlstraat en wel in blokjes van twee. Door de bouw van deze premiewo ningen op deze plaatsen wordt daar een bijzonder mooi geheel verkregen en wordt de particuliere bouw aldaar aanmerkelijk aantrekkelijker. De raad verleende verder op ver zoek medewerking ex art. 50 der Kleuteronderwijswet aan de Stich ting tot instandhouding van Prot Chr. Kleuterscholen te Sprang-Ca pelle, voor de bouw van een nieuwe kleuterschool aan de Mesdaglaan en de Jeroen Boschstraat, omrede de te genwoordige kleuterschool wat be treft constructie, inrichting en ruim te, ongeschikt moet worden geacht voor het geven van kleuteronderwijs en het schoolbestuur, dat voorlopig 'n tweetal lokalen van de in aanbouw zijnde lagere school zal gaan betrek ken, reeds binnen afzienbare tijd zal moeten overgaan tot het bouwen van een nieuwe kleuterschool. De Taad werkte de agenda in re cordtijd af. Alle overige agendapun ten (die in ons vorig nummer werden opgenomen) waren hamerstukken, waarmee de raad zonder op- of aan merkingen akkoord ging. De heer De Bie was met kennisgeving afwezig, terwijl de heer Van der Made nog door ziekte verhinderd was. Zaterdag werd het jaarfeest van de Kon. Harmonie Sophia's Vereni ging gevierd. 's-Morgens ging de harmonie volledig met drumhand en majorettenkorps naar de H. Mis in de parochiekerk. De muziek on der de dienst werd uitgevoerd door de muzikanten van de harmonie. Het was een zeer feestelijke eucha ristieviering; een mooie inzet van feestdag. Om 11 uur werd de leden jaarvergadering gehouden in zaal Vermeulen. De voorzitter, de heer M. van Ech, heette allen hartelijk welkom, vooral de Beschermvrouwe mevr. Ten Horn en de heer J. van de Heuvel Jr., welke voor deze ge legenheid de vergadering meemaak ten, want er werden er weer velen in de bloemetjes gezet. Vooreerst Jantje IJpelaar die 67 jaar lid van de vereniging is en nog bijzonder aktief, want hij zorgt nog steeds voor het bijhouden van de contributies der leden. De voorzit ter mocht als 55-jarigen huldigen, de leden Jan van der Velden, L. van der Velden en C. v. d. Nieu- wenhuizen. Voor elke had hij een speciaal woordje. Als gouden jubilaris werd gehul digd "Rien van Janus van Nol van Hendrikke" oftewel Rien Brands. Dit is de zoon van een oude Loonse familie wiens vader en grootvader reeds muzikanten waren bij de Kon. Harmonie. Hij ontving de gouden speld van de Nederl Federatie als ook een tableau van de kunstenaar Henk Potters. Verder werden als 45-jarigen ge fêteerd Alf. de Kort, Adr. Nieuwen- huizen en W. van Iersel. Veertig jaar waren bij de vereniging Jac. van Esch, Piet Brands en Jos de Kort. Ook deze ontvingen een ta bleau. De ere-voorzitter, de heer J. D. E. v. d. Heuvel, thans in Eindho ven verblijvende, deed een schrif telijke gelukwens aan de jubilaris sen. Zoals reeds eerder is bekend ge maakt, werd van de heer Anne de Vries nu afscheid genomen. Dit af scheid was niet licht, want de mu zikanten en bestuur wisten wie voor het korps stond. Veel heeft hij hier voor gedaan Een kunstig gebakken sierpot van Henk Potters was een passend cadeau voor de heer De Vries. Namens de leden ontving hij een muzieklessenaar, terwijl hij een gecaligrafeerde oorkonde in het Fries gesteld in ontvangst mocht nemen. Namens de raad van bestuur sprak mr. J. v. d. Heuvel nog. actie-plan opgesteld, n.l. zaaltrai- ning: eens per week trainen in het Brabantbad. Deze zomer driemaal per week trainen in het gem. bad Starten met polo-wedstrijden en deelnemen aan recreatieve wedstrij den in midden Brabant. Liefheb bers voor deze zwemsport kunnen zich te allen tijde melden bij het bestuur. De midgetgolfsport staat de laatste jaren behoorlijk in de belangstel ling. Vorig jaar werd door de heer Duppen in Drunen 'n midgetgolf- baan geopend. Deze baan zal in het voorjaar bij goed weer reeds open gesteld worden. BIBLIOTHEEK GEREF. KERK Ambrosiusw., hoek Mgr. Prinsenstr. Uitleningen: vrijdagavond 8-9 uur ingang: Mgr. Prinsenstraat STICHTING PROTESTANTSE CHR. LEESBIBLIOTHEEK Gevestigd in gebouw Chr. Belan- "on Besoyensestraat 3. geopend or donderdag van 7.15 - 8 uur. SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Geopend: vrijdagavond van 7-8 uur. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Grotestraat 196a - tel. 3787 Jeugdbibliotheek Maandag 16.00-17.30 uur Dinsdag 16.00-17.30 uur Woensdag 15.00-17.30 uur Vrijdag 14.00-17.30 uur Iedere woensdag wordt er voorge lezen van 14.30 tot 15.00 uur. Volwassenen: Maandag 14.00-16.00 19.00-20.30 u. Dinsdag 14.00-16.00 Woensdag 19.00-20.30 u. Vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 u. Zaterdag 10.00-12.30 13.00-15.00 u. Vermeld zij dat de beide eerw, zuster van gouden jubilaris Rien Brands, zr Rosalie en zr. Laurenza, 's avonds nog bij de koffietafel wa ren, wegens de huldiging. Op de middag had een rondwandeling plaats waarbij op diverse plaatsen een korte show van de majoretten werd gegeven, 's Avonds werd de koffietafel gehouden waarbij alle dames, resp. heren van de leden van de harmonie aanzaten. De mu zikale en vocale noot werd verzorgd door de bekende conferencier Peer- ke van Boakei. Zondagavond werd traditiegetrouw een toneeluitvoering gebracht door de Tilburgse groep van DOTO. Zij bracht 'Dingen van de Dag', van J, Hemmink-Kamp, een stuk in 3 be drijven. Hoe kan het anders DOTO heeft het op een pracht wijze ge bracht en de aanwezigen hebben er inderdaad van genoten Kortom 'n statiedag, welke niet licht, vergeten zal worden. HANDBOOG ST. AMBROSIUS Zondag had de opening van de handboog plaats. Op de baan van St Ambrosius werd de eerste wed strijd gehouden, Tijdens de wed strijden werd aan J. Rink de beker overhandigd als kampioen van 1968. Dinsdagavond om 8.30 uur in zaal Vermeulen ledenvergadering. SCHUTTERIJ ST. HUBERTUS Zondag heeft onder de bomen van het Gilde St. Hubertus het koning- schieten plaatsgehad van de schut terij Ondanks het slechte weer was de opkomst vrij goed. De strijd was hevig en uiteindelijk werd H. Ak kermans de koning der schutterij opgelegd. J. Bruurmijn verwierf de titel koning van de schutterij vrije hand. De verdere wedstrijd was: 1. H. Akkermans, 2. J. J. Aarts, 3. J. Bruurmijn, 4. W. v. d. Broek, 5. A. Bink, 6. C. Ebbing, 7. P. v. Noije, 8. W. v. d. Broek jr, 9 A. v. d. Broek, 10. E. van Noije, 11. R. Hoe- sen, 12 E. v. d. Velden, 13. J. van Seters. EFTELING WANDELTOCHT De tweede Efteling wandeltocht wordt gehouden op maandag 7 april a.s. De aanmeldingen worden graag verwacht op Willibrordusstr, 56 en Hogesteenweg 79. Hier zijn alle inlichtingen te bekomen. Inge schreven kan worden voor 5, 10, 15 en 20 km. De tocht gaat door het mooie natuurgebied van de Loonse duinen. TOT IN HET 4e GESLACHT Op 9 april a.s. zal het feest ge vierd gaan worden van de familie van der Linden aan de Hogesteen weg 75, alhier. Hier is het een bui tengewoon feit en wel dat deze fa milie zijn kinderen ziet tot in het vierde geslacht. Overgrootvader Le- rardus van der Linden wordt op die datum 86 jaar (geb. 1883). Hij is gehuwd geweest met Helena Lo vers op 13 mei 1907. Zijn echtge note is op 18 oktober 1953 overle den. Eerst gewoond hebbende in Kaatsheuvel is het echtpaar ver huisd naar Loon op Zand tn.,1 Hun zoon Hendrikus van de Linden geb. 29 februari 1908 is gehuwd met Martina Vera uit Loon op Zand. het derde geslacht is Gerardus van der Linden thans 27 ,iaar e? huwd met Annie Brok uit Kaats heuvel, de zoon van voorgaande. P 23 september 1968 werd uit dit nu- welijk Marc van der Linden gen ren; de achter-achterkleinzoon van Gerardus van 1883. Een feit dat waard is gevierd te worden huize van de overgrootvader.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 6