LTS Waalwijk e.o. nam afscheid van waarn. direkteur H. van Berkum bedrijfsgroepencentrale van voorzitter A. Metzke Christelijke nam afscheid Begroting '69 sluitend zonder post kapitaalswerken haven Modehuis Van Dijk bijzonder sfeervol en riant ingericht grootse hulde in aula AFDELING SPRANG-GAPELLE BURGEMEESTER J. TEIJSSEN IN RAADSVERGADERING AANWINST VOOR STATIONSSTRAAT 2 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 31 MAART 1969 3 Receptie werd druk bezocht Veel tot stand gekomen Personeel Vlijmen Druk bezochte jaarvergadering Busstation-restau ratie op Vredesplein voor tie kermis gereed Busstation-restaura tie Afscheid Sprang-Capelle Inleiding Aparte tienershop in „Toren-hoek" (van onze verslaggever) WAALWIJK De scheidende waarnemend direkteur van de L.T.S. „Nijverheidsschool Waalwijk e.o.", de heer H. F. van Berkum, werd vrijdagavond op grootse wijze door zijn leerlingen, het bestuur en de docenten uitgezwaaid. Men bracht hem dank voor de wijze waarop hij gedurende twee jaar na zijn pensionering, de school had geleid. De heer J. de Kort, voorzitter van het schoolbestuur, memoreerde wat er in deze periode allemaal tot stand was gekomen, dankzij de inzet van de heer Van Berkum. De afscheidsavond werd ingezet met een receptie in de lerarenka- mer, waar veel ouders, oud-leerlin gen en verdere belangstellenden de heer Van Berkum de hand kwamen schudden. Ook burgemeester J. Teijssen bracht de scheidende di rekteur dank voor datgene wat hij in het belang van stad en streek had verricht. De huldiging vond plaats in de feestelijk versierde aula, waar een schoolorkest voor de muzikale omlijsting zorgde. Leerlingen van de Huishoudschool zorgden er voordat niemand iets te kort kwam. Het afscheid van dhr. Van Ber kum betekende, volgens voorzitter J. de Kort, het einde aan een be paalde periode, een periode waarin de direkteur, de heer Van Steen deren, ook een grote rol had ge speeld. „Ook van de heer v. Steen deren hadden we graag afscheid ge nomen als direkteur. Hij stelde daar echter geen prijs op. Het bestuur respecteert dit en heeft hem uiting gegeven van haar waardering voor alles wat hij voor de L.T.S. tot stand heeft gebracht. Onder zijn leiding is de school immers uitgegroeid van een klein schooltje tot de grote streekschool die het nu is. We wen sen hem nog een lange gezondheid toe", aldus de heer De Kort. Vervolgens schetste de heer De Kort de direktiewisseling, twee jaar geleden, toen de heer Van Steende ren ziek werd en de heer Van Ber kum ondanks de voor de deur staan de pensionering bereid werd gevon den de zaken waar te nemen. „Dat hebt u gedaan met veel ambitie. Uw kwaliteiten zijn ruimschoots bekend. Daarom wil ik graag naar voren brengen wat er allemaal on der uw leiding tot stand is geko men. We denken aan de afdeling autotechniek, de verbouwing van lokalen aan de Burg. v. d. Klokken- laan, de lascursus, de avondcursus schoenherstellen, het hekwerk rond de school, de vernieuwing van de machieneriën en dan natuurlijk ook de hele omschakeling van het leer- program door de Mammoetwet". De heer De Kort wees er op dat de heer v. Berkum ook intern de zaken uitstekend had geregeld. Daarvoor was het bestuur hem erg dankbaar. „Uw leiding was voor treffelijk. Het bestuur is u daar veel dank voor verschuldigd", aldus de heer De Kort. Hij bood namens het schoolbestuur een platenspeler aan. Voor mevrouw Van Berkum waren er bloemen. De heer De Kort ver welkomde ook de nieuwe dirketeur, de heer Beernink en zijn echtgeno te. Namens 't gemeentebestuur sprak wethouder C. P. v. d. Hoven, die de prestaties van de heer Van Berkum iets bijzonders noemde. „U voelde zich geroepen toen uw pensionering aanbrak, om in plaats van minder, meer te doen. Daarmee nam u een grote taak op uw schouders. Wat men van u verwachtte, heeft u vol komen waargemaakt. Daarvoor is ook het gemeentebestuur u veel dank verschuldigd, aldus de heer Van den Hoven. Dat de leraren en het huishoude lijk personeel „hun" waarnemend direkteur ten zeerste waarderen, bleek wel uit de woorden van de heer Th. van de Rijt. Hij bood ook enkele geschenken aan. De heer Van de Rijt voerde ook het woord namens St. Bernardus, de vereni ging van nijverheidsleraren. De heer Van Berkum was oprichter van de afdeling Waalwijk en jarenlang voorzitter. Namens de leerlingen van de in totaal 34 klassen, spraken N. de Peffer, Henk Verharen, Nico Steur en Jan Sprangers. Na het of ficiële gedeelte volgde nog een ge zellige feestavond. In het culturele centrum „Zidewinde" hield de afdeling Capelle van de Christelijke bedrijfsgroepencentrale haar jaarvergadering, welke goed bezocht was. Nadat de voorzitter, de heer A. Metzke, de samenkomst op gebruikelijke wijze had geopend, sprak hij een kort welkomstwoord, waarin hij zijn verheuging uitsprak over de goede opkomst. In het bij zonder richtte hij zich hierbij tot de heer D. Evers, districtsbestuurder te Veenendaal. De secretaris-penningmeester, de heer Schiedon, bracht een uitvoerig goed gedocumenteerd jaarverslag uit, waarin een overzicht werd ge geven over de vele werkzaamheden die door het bestuur in de afge lopen periode zijn verricht. Speciaal stond hij stil bij het 50-jarig be staan van de afdeling, hetwelk op vrijdag 15 november vorig jaar op zulk een grootse wijze werd herdacht, waarbij de huldiging plaats had van een 16-tal jubilarissen die 50, 40 of 25 jaar lid van de afdeling waren. De afdeling, die in 1918 werd op gericht, neemt in Noord-Brabant 'n belangrijke plaats in. De secretaris eindigde zijn verslag met de opwek king aan de leden de propaganda gestaag voort te zetten, want het ideaal van vroeger bij de oprichting en thans blijft hetzelfde. Datgene wat is bereikt, stemt tot grote dank baarheid; laat ons daarom gezamen lijk werken aan de opbouw van de Christelijke vakbeweging in onze (van onze verslaggever) WAALWIJK De raadsvergadering die donderdag in Waalwijk werd gehouden, stond geheel in het teken van de wijkverwarmingskwestie in het Laageinde. De overige agendapunten leverden weinig moeilijk heden op. Burgemeester Teijssen deelde nog mee, dat de begroting dit jaar sluitend zal zijn, met uitzondering van de post kapitaalswerken voor de haven. Getracht wordt hiervoor een aanvullende uitkering te krijgen. Aan de Bloemendaalweg, het ver lengde van de Olympiaweg, komt een hoogspanningsinstallatie, waar voor de raad 'n krediet van 25.100,- gulden voteerde. Wethouder v. d. Hoven deelde hieromtrent nog mee, dat de hoogspanningshuisjes steeds aangepast zullen worden aan de omgeving. De raad besloot ook tot wijziging van de verordening ver makelijkheidsbelasting. Volgens de burgemeester wordt in Waalwijk nogal eens deze belasting ontdoken. Hierop zal in de toekomst door po litie en belastingambtenaren nauw lettend worden toegezien. Voor een aanvullende inrichting en de officiële opening van de open bare lagere school aan de De Cou- bertinlaan, werd een krediet van 6969,beschikbaar gesteld. Voor de inrichting van de r.k. kleuter school aan de Eikenlaan, voteerde de raad 19.466,De nieuwe ar chiefverordening leverde geen be zwaren op. Ook een aantal grond- verkopen werden zonder op- of aan merkingen goedgekeurd. Nog even stond de raad stil bij 't voorstel om toestemming te geven tot vestiging van het zakelijk recht van opstal aan de heer J. v. d. Lee op het Vredesplein. De heer v. d. Lee is voornemens hier een bus- station-restauratie in te richten. Daarvoor verleende de raad hem vorig jaar al het recht. Dit voorstel werd nu enigszins gewijzigd. Naar aanleiding van vragen van de heer Brouwer, gaf de burgemeester eni ge uitleg over dit gebouwtje. De burgemeester was er van over tuigd dat deze restauratie zeker in een behoefte gaat voorzien. Het ge bouw omvat drie delen. Er is een wachthal met telefooncel, waar men zonder verplichting tot gebruik van een consumptie op de bussen kan wachten. Verder komt er een restaurant waar men wat kan ge bruiken. Het derde deel omvat een snackbar. Het gehele projekt is voor de kermis in juli kant en klaar. woonplaats. Hierna gaf hij een financieel over zicht over het afgelopen jaar, waar uit bleek dat, niettegenstaande de vele grote uitgaven in verband met de viering van het jubileum, de kas een batig saldo vertoonde. De leden van de controle-commis sie, de heren A. v. Vuuren en N. v. d. Sluis brachten verslag uit en verklaarden alles prima in orde te hebben bevonden. De voorzitter bracht een woord van hartelijke dank aan de heer Schiedon voor de uitstekende ver slagen en het vele werk dat hij steeds met grote trouw voor de af deling verricht. Hij sprak de wens uit dat genoemde functionaris nog vele jaren deze arbeid zou mogen verrichten. Bij de gehouden be stuursverkiezing deelde de voorzit ter mede, zich niet meer herkies baar te stellen in verband met zijn hoge leeftijd; hij meende dit werk thans aan een jongere kracht te moeten overlaten. Met meerderheid van stemmen werd toen gekozen de heer C. Ha- verhals, die zich deze benoeming liet welgevallen. De heer Schiedon richtte zich hierna tot de scheidende voorzitter en bracht hem dank voor de liefde en trouw waarmee hij 24 jaren de voorzittershamer heeft gehanteerd en de Christelijke vakbeweging 51 jaren lang heeft gediend in al haar verricht op kerkelijk, sociaal en geledingen en voor het vele werk maatschappelijk terrein. Wij wensen u namens alle aanwezigen een goe de levensavond toe en Gods onmis bare zegen, waarna hij als blijk van waardering een boekenbon over handigde. De voorzitter dankte de heer Schiedon voor zijn vele en hartelij ke woorden tot hem gericht; het be kende gezegde: „Scheiden doet lij den" is zeker deze avond wel van toepassing. Hij dankte voor de pret tige samenwerking, vooral in be stuursvergaderingen, die er altijd was en waaraan hij steeds met ge noegen zal terugdenken, hopende nog een aantal jaren lid te kunnen blijven om zo met belangstelling 't werk der afdeling te kunnen gade slaan. BILJARTEN Uitslagen van de Vlijmense Biljart verenigingen district Den Bosch: Klasse Cl poule A: OBKPoedel vrees 27; NAOSt. Joris 63. Klasse C3 poule A: Poedelvrees 2 De Unie 54. Klasse C3 poule B: SchuttershofNAO 2 72. De Vlijmense Biljartvereniging Poe delvrees 1, gevestigd in Café H. Boom-v. d. Wiel is kampioen ge worden van Klasse Cl poule A. Dinsdag 1 april zal Poedelvrees 1 een beslissingswedstrijd spelen te gen de Biljartvereniging ONA, dat kampioen is geworden in de Klasse Cl poule B. Donderdag 3 april a.s. speelt Poedelvrees thuis tegen NAO 2. Wie zal er kampioen worden? BILJARTEN GROOT VLIJMEN In de 23e ronde van de biljart competitie Groot Vlijmen zijn de uitslagen als volgt: Klasse A: On- senoortBW 28; AvantiDVS 64; De MissersDe Muntel 8—2; Klasse B: De Muntel 3DSS 2 84; DVS 2Avanti 2 75; Onsenoort 2 't Centrum 2 48; De Muntel 2 De Missers 2 66. In de wedstrijd tussen Onsenoort 2 en De Missers 2, die gelijk ston den in de laatste wedstrijd van Klasse B, Groot Vlijmen, miste De Missers geweldig en verloren met 12—0. AFRICHTINGSVLUCHT DE REISDUIF De Postduivenvereniging De Reis duif hield zondag een africhtings- vlucht. De duiven werden zaterdag ingekorfd en zondagmorgen gelost. Het weer was niet gunstig en enke le duiven werden reeds verspeeld. AFRICHTINGSVLUCHT DE ZWALUW De Postduivenvereniging De Zwa luw hield zondag een africhtings- vlucht vanuit Hilvarenbeek De dui ven werden zondagmorgen inge korfd. Enkele liefhebbers hadden nog hoop dat het weer zou opkla ren en korfde in, maar het werd niet beter en in de eerste vlucht werden reeds verliezen geleden. KORFBAL NEVER DOWN Zondag speelde Never Down 1 voor de hoofdklasse tegen Waalvo gels en verspeelde een kostbaar punt, het werd 11. Never Down 2 maakte geen fout en won niet liefst 70 van Celeritas en behoudt de leiding. Never Down 3 speelde uit tegen Dakowe en speelde gelijk 2-2. Never Down 4 bleef haar kans op de bovenste plaats behouden door bij JCH met 2—0 te winnen. NEO-JEUGDTOTO De uitslag van de jeugdtoto van de voetbalvereniging. NEO te Sprang van 28-3-'69 was 721,90. Ie prijs: J. van Zeist, Oosteind te Sprang, met geraden bedrag van 721,90. Hij ontvangt 108,29. 2e prijs: J. v. d. Hoven, Margriet straat 9, Sprang, met geraden bedrag van 721,88. Hij ontvangt 72,19. 3e prijs: H. Splinters, Oosteind 29a, Sparng, met geraden bedrak van 721,85. Hij ontvangt 36,09. Reclames betreffende deze uitslag kunnen tot en met donderdag 3 april worden ingediend bij A. Bax, Frede- rik-Hendrikpark 38 te Kaatsheuvel, tel. 04167-3195. Prijzen kunnen worden afgehaald op vrijdagavond 4 april van 8 tot 9 uur in de NEO-kantine. DEMONSTRATIES PRO PATRIA In-de sporthal 'Zidewinde' aan de Julianalaan werd zaterdagavond de jaarlijkse demonstratie gegeven door de Christelijke Gymnastiekvereniging „Pro Patria". Er was een grote be langstelling van donateurs, ouders der leden en overige belangstellenden, ruim 500 toeschouwers vulden de zaal. De voorzitter van Pro Patria, de heer J. Volkers, opende de samenkomst met een kort welkomstwoord tot de aanwezigen én heette verschillende afgevaardigden uit het gymnastiek- verbond welkom, en in het bijzonder richtte hij zich tot burgemeester en mevrouw Van Prooijen en wethouder Jac. Vos. Het verheugde spreker dat Hierna trad als spreker op de dis trictsbestuurder, de heer Evers, die een inleiding hield over het thema: „Waar blijft de betaalde contribu tie?" Spreker zette uitvoerig uiteen, aan de hand van verschillende voor beelden, hoe de gelden worden be steed. De vele onderhandelingen die dagelijks gevoerd worden en de be sprekingen om te komen tot afslui ting van nieuwe contracten in de bedrijven, vergen veel tijd en er moeten dikwijls vele moeilijkheden overwonnen worden. Dit alles brengt de nodige kosten met zich mee en spreker wekt daarom op om zoveel mogelijk leden voor de orga nisatie te doen winnen. De vele vragen die uit de verga dering gesteld werden, werden door de spreker uitvoerig beantwoord. De voorzitter dankte dhr. Evers voor zijn belangrijke uiteenzetting en de aanwezigen voor hun mede werking op deze avond, die voor hem de laatste was dat hij als voor zitter fungeerde, om deze zo goed en geanimeerd te doen slagen. (van onze verslaggever) WAALWIJK Wie de toch zeker groots aandoende gevel van Mode huis Van Dijk aan de Stationsstraat bewondert, verwacht niet dat deze gevel een modepaleis omvat dat zo sfeervol en riant van opzet is, dat men zich in een mode-afdeling van een van de grote Europese waren huizen waant. De direkteur van de Bijenkorf Eindhoven N.V., die don derdagmiddag een bezoek bracht aan het verbouwde Waalwijkse mode huis, zei: „deze zaak geeft meer rust, nóg meer sfeer dan mijn mode afdeling". Een groter compliment kon hij de heer Van Dijk niet maken. Wie een bezoek brengt aan Mo dehuis Van Dijk en vrijdag op de openingsdag voor het publiek waren er dat velen zal de uitspraak van de Bijenkorf-direkteur beamen. Een dergelijke zaak verwacht men niet in Waalwijk. Architekt Jan v. Bom mel heeft de 1000 m- verkoopruim te uitstekend benut. De zaak is speels opgezet en maakt rustig win kelen tot een genot. De collectie die Modehuis Van Dijk brengt, is bijzonder groot. Voor iedere dame, jong of oud, is er wel iets bij. De tieners, maar ook het op mode bewuste jonge vrouwtje vindt een machtige collectie in de „toren- hoek", een jeugdig ingerichte shop. De heer Van Dijk beantwoordt met deze speciale hoek aan de vraag die er bij het jeugdige Waalwijkse pu bliek is. Op verschillende plaatsen in de zaak, waar 38 verkoopsters helpen, staan leuke zitjes, zodat mijnheer rustig kan wachten als mevrouw haar keuze doet. Ook zijn 1 er veel paskamers. Een aparte hoek vormt ook de afdeling corsetterie-lingerie, die behalve vanuit de zaak ook door een aparte ingang te bereiken is. De nieuwe zaak is tot stand ge komen doordat de heer Van Dijk een groot gedeelte van de voorma lige lagere school bij zijn zaak heeft getrokken. De bovenverdieping is geheel gereserveerd voor dienst ruimte. De gevel van het gebouw is van dergelijke afwerking, dat 't vernieuwde Modehuis Van Dijk 'n belangrijke aanwinst voor Waalwijk betekent. De belangrijkheid van de Stationsstraat als winkelstraat is hierdoor zeker toegenomen. zulk een massale belangstelling was voor deze demonstratie' en wenste al len een genoeglijke avond toe. Hierna werd een aanvang gemaakt met het programma van de jongste tot de oudere leden. Met veel aandacht werden de uitge voerde nummers gevolgd en oogstten telkens een dankbaar applaus. In de pauze werd door de dames van het Welfare-werk van het Ned. Rode Kruis handwerk te koop aangeboden. Het was voor Pro Patria een schitte rend geslaagde avond, men kan met genoegen op deze uitvoering terug zien. JAARVERGADERING „ER OP UIT" De wandelsportvereniging „Er op Uit" kwam j.l. vrijdagavond in het culturele centrum Zidewinde in jaar vergadering bijeen onder leiding van haar voorzitter de heer P. Hamers. Deze sprak een kort openingswoord. Hij wees er op dat de vereniging j.l. 1 januari 10 jaar bestond, hetgeen in middels in eigen kring reeds was her dacht. De sekretaris de heer P. Vos las ver volgens de notulen van de vorige jaarvergadering en het jaarverslag over 1968 voor. Hoewel destijds na de oprichting de' vereniging een stormachtige ontwikkeling had mee gemaakt was echter met het verdwij nen van de populariteit van de wan delsport ook het ledental weer sterk teruggelopen, aldus de secretaris in zijn jaarverslag, doch de laatste jaren blijft ongeveer het ledental op het zelfde peil. Toch zijn er in een jaar nog vede aktiviteiten, die de- vereni ging organiseert, o.a. winterserie, avond-vierdaagse, J. H. de Rooij- mars, deelname aan Vierdaagse te Nijmegen, deelname aan Jeugdvier- daagse te Breda, deelname aan di verse nachttochten en voorts aan tal van andere wandeltochten. Ook werd in 1968 weer een cabaretavond ge organiseerd voor leden, donateurs en overige belangstellenden. In aansluiting op het jaarverslag van de secretaris gaf de penning meester, de heer J. Vos, het finan cieel jaaroverzicht en hieruit bleek dat 1968 voor de vereniging een na delig saldo had opgeleverd. De kas controle was verricht door de dames E. Muis en R. de Roon, die alles in orde hadden bevonden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden P. Ha mers en A. v. d. Schans herkozen, terwijl de heer M. Hulst zich niet meer herkiesbaar had gesteld. Beide herkozen functionarissen namen hun benoemingen aan. Daarna werd de wandelagenda vastgesteld voor dit jaar waarin naast de normale wandel tochten ook weer een aantal trai- ningstoohten voor de Vierdaagse- deelnomers werden opgenomen, met o.a. weer deelname aan de Nacht- tochten van 50 en 60 kilometer te Hendrik Ido Ambacht en Rotterdam. In eigen gemeente zal van 3 tot 6 juni weer de avond-vierdaagse wor den georganiseerd en op zaterdag 21 juni de J. H. de Rooijmars. Naast deelname van de senioren aan de Vierdaagse te Nijmegen zal ook de jeugdgroep weer deelnemen aan de jeugd-Vierdaagse te Breda. Hieraan kunnen ook kinderen die géén lid der vereniging zijn deelnemen en inlich tingen hierover kan men bij de be stuursleden verkrijgen.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 7