wAALwijkse en LanqstRAatse couRAnt Gemeente nam afscheid van Ikassier H. van. Helvoirt Inwoners van Loon op Zand en Kaatsheuvel bouwen aan raadhuisfeesten Jan Toorians schreef interessant boek over vendelzwaaien Automobielbedrijven ven MOSSEL n.v. Het allernieuwste VW-produkt de 411 is snelle, veilige wagen Neem hem mee voor een proefrit en geef hem van katoen! RUIM 37 JAAR IN DE TOP BIJ CENTRALE ADMINISTRATIE WAALWIJK OOK VIERING 700-JiRIG BESTAAN VENLOON DONDERDAGAVOND 10 APRIL 1969 92e JAARGANG No. 29 Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij HoofdredakteurJAN TIELEN Antoon Tielen Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres„ECHO" (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Na een dienstverband van ruim 37 jaar heeft de heer H. van Helvoirt, kassier bij de Gemeente Administratie afscheid genomen van zijn funktie, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het gemeentebestuur 'nam dinsdagmiddag tijdens een bijeenkomst in de raadszaal van het gemeentehuis afscheid van deze harde werker, die, uit hoofde van zijn funktie, ook een nauw kontakt met de bevolking van Waalwijk heeft gehad. Dat men van gemeentewege de heer Van Helvoirt ten zeerste waardeert, bleek wel uit de geschenken, die hij kreeg aange boden. Veel cadeaus voor scheidende kassier „Vandaag neemt u afscheid van 'n funktie, die u 37 jaar met grote zorg en toewijding hebt vervuld. Dat is 'n zwaar afscheid", zo sprak burge meester J. Teijssen, die vooraleer die per in te gaan op de kwaliteiten van de heer Van Helvoirt terug ging naar 1932 toen de scheidende kassier als adjunct-boekhouder zijn ambtelijke carrière bij de gemeente Waalwijk be gon. Zeven jaar later benoemde de raad hem tot kassier in welke funk tie de heer Van Helvoirt in 1964 werd bevorderd tot hoofdboekhouder. „Uw pensionering had al een feit moeten zijn, maar de personeels-om- standigheden bij de Centrale Admini stratie maakten het nodig dat u nog even in dienst 'bleef. Een terugblik op de afgelopen 37 jaar leert ons, dat u een bijzondere bijdrage aan de ver breding en verdieping van de centrale administratie heeft (geleverd. Waal wijk was een van de eerste gemeenten waar de centrale administratie werd ingevoerd. Uw inbreng daarbij was groot", aldus burgemeester Teijssen. Respect Waalwijks burgervader wees ver der op de grote verantwoordelijkheid die de heer Van Helvoirt als kassier steeds beeft moeten dragen. Hij zorg de er voor dat de kas goed afgeslo ten bleef. Uit de woorden van de burgemeester viel te beluisteren, dat de heer Van Helvoirt de groei van de Centrale Administratie voordu rend heeft weten bij te houden. „Ik ken u als een voorbeeldig ambtenaar die anderen in hun werk stimuleerde. Men respecteerde u om uw kwalitei ten maar zeker ook om uw goede menselijke eigenschappen". Voor alles wat de heer Van Hel voirt voor de gemeente gedaan 'heeft bracht burgemeester Teijssen hem dank. Bovenal bracht hij hem hulde voor de wijze waarop de heer Van Helvoirt de 'goede teamgeest bevor derd 'heeft. ,,U kunt terugzien op een werkzaam, welbesteed leven". De dank van het gemeentebestuur werd tot uitdrukking gebracht in 'het aan bieden van een geschenk onder cou vert. Mevrouw Van Helvoirt werd met een bloem-boeket verrast. Origineel cadeau „Bij de centrale administratie bent u een niet weg te denken medewer ker. Helaas moeten we afscheid ne men van een gewaardeerd collega, waarmee we voortreffelijk hebben samengewerkt. U bent de eerste man in de top van de centrale administra tie, die een getogen en geboren Waal- wijker is", zo sprak de heer J. Swarts, directeur van de C.A. Hij zorgde na mens het personeel voor gezinsuit breidingbij de familie van Helvoirt. De heer Swarts bood namelijk Cap tain aan, een welsh-terrier, die kwis pelend en nog schuchter blaffend zijn opwachting maakte in de raads zaal. Ook de diverse afdelingen van de gemeente, die een nauw kontakt heb ben met de centrale administratie, waarderen de heer Van Helvoirt ten zeerste. De heer Kobben, direkteur gemeentewerken, voor wiens afdeling de scheidende kassier heel wat loon zakjes gevuld heeft, verraste de heer Van Helvoirt nu eens zelf met een „gevuld builtje". Dat deed ook de heer A. Pelt, directeur gemeente licht en waterbedrijven, die met waarde ring en respect de kwaliteiten van de scheidende funktionaris roemde. De heer Van Helvoirt heeft vele jaren met belangstelling de werk zaamheden van de R.K. Ambtenaren- organisatie ARKA gevolgd. Het was de heer J. Kop uit Drunen 'die hem namens de ARKA daarvoor bedank te. Ook hij liet zijn dankwoord ver gezeld gaan van een geschenk onder couvert. Nadat een toast was uitge bracht op de heer Van Helvoirt en zijn familie sprak deze nog een dank woord. KAATSHEUVEL - Het klinkt misschien ietwat vreemd, maar voor de gemeente Loon op Zand-Kaatsheuvel is de feestmaand aangebroken. Nog slechts enkele weken scheiden ons van de festiviteiten, rondom de officiële ingebruikneming van het nieuwe gemeentehuis. Festiviteten werkelijk groots van opzet; wat ook gerechtvaardgd is bij een feit dat mogelijk ééns in de tweehonderd jaar voorkomt. En dan tevens als wel zeer toevallige samenloop - het 700-jarig bestaan van Venloon. Al heeft de buitenstaander van de voorbereidingen dan nog niet zo heel veel gemerkt; we mogen niet nalaten te vermelden dat er al weken, dag in dag uit op hoogspanning wordt gewerkt, om een feest te "bouwen onder pre sidium van de heer Willy Pepping, zoals de gemeente nog nooit heeft meegemaakt. Tal van commissies uit burgerij gevormd Niet iedereen is in de gelegenheid om achter de schermen te kijken van het secretariaat, waar de heren P. van Oevelen en E. Tulfer, handen en uren te kort komen om alles in de finesses te regelen. Men kan zich geen denk beeld vormen, wat een dergelijk se cretariaat te verwerken krijgt. We (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Zaterdag komen de eerste exemplaren van ,,Het Vendel" uit, een door Jan Toorians geschreven boek, dat handelt over het vendelzwaaien in de historische schuttersgilden. Officieel wordt het boek op 26 april aangeboden. De heer Toorians - medewerker aan De Echo van het Zuiden - heeft zich ruim 10 jaar verdiept in de geschiedenis van het gilde. Speciaal over het vendelzwaaien schreef hij een 320 pagina's tellend boekwerk. De officiële aanbieding van het boek gebeurt tijdens de Vlaggendagvan de Nederlandsche Vereeniging voor Vlaggen- kundigen op zaterdag 26 april in de burgerzaal van het Raadhuis van Naarden. Voor deze bijeenkomst heeft men speciaal de oude vestingplaats Naarden uitgekozen. Er wordt ook eert expositie ingericht van wa pens en vlaggen door 't documentatiecentrum van De Nederlandse Genealogische Vereniging. Direkt na de uitreiking van het boek geeft het vendelzwaaierskorps van het Gilde St. Joris uit Berlicum een demonstratie. Komende zaterdag zorgt uitgeverij Gesto uit Bergen er voor dat Jan Toorians de eerste boeken in Loon op Zand heeft. Er bestaat dan 's middags gelegenheid om de heer Toorians met zijn uitgave te feliciteren. Voor dit unieke boekwerk bestaat, met name in dé Gildewereld veel belangstelling. noemen vervolgens de Financiële commissie bestaande uit Mevr. Wij tenburg, Mevr. Verschure en de heer W. Noordhuizen, die alles binnen 't financieel mogelijke trachten te hou den en tevens de collecte voor het feestgeschenk „de fontein" ter ver zorging hebben. Het comité „Muziek" bestaande uit de heren M. van Esch, J. Bisse- link en J. van Gastel dragen de zorg voor de muzikale opluistering. Het comité „Bejaarden" gevormd door mevr. Wijtenburg, mevr. Schalken, de heren W. Pepping, Brouwers,en fra ter Serenus verzorgen de maandag voor alle bejaarden uit de gemeente 'Het comité „Sport" gecreëerd door de heren W. Soetefboek, P. v. Wezel C. Pepping, Q. de Jong en L. Schrau- wers zorgen voor een daverend sport programma. De verzorging van de dinsdag voor de schoolgaande jeugc ligt begrijpelijk in handen van de hoofden van de lagere scholen, onder leiding van de heer G. Eijkemans. De opgroeiende jeugd wordt gedirigeerd door de stichtingen Jeugdfoelangen onder leiding van de heren J. van Loosdrecht, E. Steenbergen en W. Noordhuizen. In het comité „Propa ganda" hebben zitting de heren W. Pepping, P. van Oevelen, E. Tulfer, W. Noordhuizen, J. Toorians, P. Borsten en F. Nieuwenhuys. Het „Gildefestijn" in Loon op Zand staat onder de bezielende leiding van de heer J. Toorians. De optocht Tot slot dan de „Optocht" die het klapstuk van de hele festiviteiten moet worden. De heer Piet Borsten heeft de moed gehad dit karwei op zijn schouders te nemen. Waarschijn- WJMmm® Mf t Voel hoe zeker de 411 op de weg ligt. Hoe feilloos zijn bochtenwerk is. De 411 heeft hetzelfde veersysteem als Porsche. De wielen zijn afzonderlijk opgehangen. Dat be tekent dat ze zelfs op hotsbots wegen met alle banden aan de grond blijven. De VW 411 heeft de rijkwaliteiten van een sportwagen. Vraag meteen een proefrit aan. Er staat bij ons een VW 411 voor u startklaar! Prijs v.a. 7.990,- excl. BTW 8.948,80 incl. BTW) af Amersfoort. WAALWIJK, Grotestraat 358 - Tel. 04160-3678 KAATSHEUVEL, Jan de Rooystraat 47 - Tel. 04167-3422 (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Toen we „Uit Vier Windstreken", het interne mede delingenblad van VW-importeur Pon N.V. in handen kregen en er in lazen over de VW-411 waren we erg benieuwd. In dit blad vertelde name lijk Gys van Lennep, de bekende Nederlandse ralley-specialist, dat de VW 411 een grandioze rally-wagen is, waarmee hij graag een tweede keer wilde rijden. Ook lazen we over de autotest voor de Duitse TV, waar de VW-411 er best afkwam. Voor ons aanleiding om dit allerniewste Volkswagen-produkt eens uit te proberen. VW-dealer Van Mossel stelde bereidwillig een wagen beschikbaar. Oerdegelijke constructie is waar borg voor duurzaam heid Ook wij zijn tot de conclusie geko men dat deze 4-deurs wagen meer biedt dan men zou verwachten. De opmerking van „er moest geen VW op staan" past hierbij, alhoewel we direkt op willen merken dat de wa gen met ere zijn naam mag dragen. Men zou als volkomen ondeskundig de wagen inderdaad van een fabriek denken, die er in gespecialiseerd is lijk zal niemand in de 'hele gemeente hem hierom benijden. De optocht keuken is in volle werking. Piet Bor sten gaat op zaterdag 26 april - la ten we met zijn allen bidden en sme ken, dat de weersgestelheid zal mee werken - een feesttafel voorschote len, die uniek zal zijn. Zijn streven is dat de gemeente in zijn totaliteit zich aan de buitenwereld gaat presenteren, op een manier waarvoor iedere bui tenstaander de volle bewondering zal hébben. Piet Borsten heeft ons be loofd, volgende' week de stoet in volle omvang voor de publiciteit vrij te ge ven. De Gilde-optocht van zondag 27 april te Loon op Zand zal worden aangevuld met optochtwagens van de historische optocht van zaterdag in Kaatsheuvel om ook Loon op Zand nog beter in de feestelijkheden te la ten delen. luxe, ruime en snelle wagens te ma ken. Over het interieur en de voorzie ningen niets dan lof. Het is allemaal niet 'bepaald super-luxueus, maar de oer-degelijke konstruktie is ook een waarborg voor de duurzaamheid. Toch voelt men zich thuis in de rui me VW-411. De voorstoelen zijn op een ingenieuse wijze gemaakt. De leu ningen zijn verstelbaar tot slaapstand toe, de zittingen kunnen worden ver hoogd en verlaagd, terwijl de lende- steunen kunnen worden aangepast aan iedere rug. Door een ingebouwde termostaat is men onder alle omstan digheden in de gelegenheid het bin nenste van de wagen op de gewenste temperatuur te houden, zonder dat de ruiten beslaan. Het uitgebreide ver- warmings- en ventilatiesysteem laat zich gemakkelijk bedienen. Ideaal en geheel nieuw is de benzine-kachel die naast de motor als verwarmingsbron opereert. Ook bij motorstilstand kan het interieur worden verwarmd. Vering Het stuur - op een stoot-compen- serende stuurkolom - ligt gemakke lijk in de hand. De wagen is snel door de bocht te krijgen en dat is voor de sportieve rijder zeker e'en pluspunt. De vering van dit allernieuwste Volkswagen-produkt is perfekt. Dat constateerden wij op de toch verre van beste weg Waalwijk - Geertrui- denberg. Met welke snelheid we ook reden, we schokten niet door elkaar, terwijl de wagen nog even gemakke lijk stuurde. De VW-411 laat zich overigens wel verleiden tot een behoorlijke snel heid. Zonder dat men het weet is 'n snelheid bereikt, die de toegestane maximum snelheid wel eens snel kan overtreffen. Vooral op een grote vlakke autoweg loopt de wagen lek ker door. Daarvoor zorgt de kracht bron van 1679 c.c. (76 pk). De wa gen heeft een topsnelheid van tegen de 150 km per uur, waardoor men op de grote weg heel wat concurren ten achter zich laat. Veel ruimte —Hi Ét Het pookje maakt snel schakelen mogelijk. Men kan in de vierde ver snelling rijden, terwijl deze vier het ook mogelijk maakt bij een snelheid van 80 km. nog eens flink door te trekken. De wagen heeft een zelfdra gende carrosserie. Rondom zijn schroefveren aangebracht. Voor- en achterzijde zijn zodanig geconstru eerd dat grote schokken kunnen wor den opgevangen. De volledig vlakke Onderzijde is voorzien van een be schermende laag tegen corrosie. De wagen heeft een behoorlijke bagage ruimte (voor). Ook achter in de auto kan men nog een koffer of enkele tassen kwijt. Een benzine-tank van 50 liter maakt het mogelijk zeker zo'n 450 kilometer af te leggen. Het brand stofverbruik is ongeveer 1 op 9 en is uiteraard sterk afhankelijk van de snelheid die men rijdt. De wagen is vooral gebouwd uit het oogpunt van veiligheid. Met de wagen zijn immers hoge snelheden bereikbaar en dan is veiligheid een eerste vereiste. De VW-411 is verkrijgbaar in een 2-deurs en een 4-deurs model. Stan daard wordt de wagen ondermeer uit gerust met achteruitrijlampen, buiten spiegel, koplampringen etc. Het dashbord is bekleed en beveiligd te gen stoten. Het dashbordkastje is af sluitbaar. Alle sdherpe 'hoeken en randen zijn met veiligheidsmateriaal bekleed. Zowel de 2- als 4-deurs uit voeringen zijn er in een luxe model en automatic. De ïcho van het Zuióen V.(-, V 1t''~a, T,

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 13