I Geslaagde bloemen-expositie KNMTP afdeling Waalwijke.o. Paastoernooi voor scholen in Vlijmen geslaagd Sprang-Capelle KAATSHEUVEL DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 APRIL 1969 n kerkdienst Capelle Artisten voor de maand april THE BLUE NOTE Tilburg „Protest" tegen verhoging benzine accijns motorrijtui genbelasting Burgem. Teijssen opende expositie Respect Vlijmen Nieuwkuijk Loon op Zand Korte berichten REFORMATORISCHE VERGADERING In het kerkgebouw der Gerefor meerde gemeente aan de Juliana laan, zal a.s. donderdagavond 17 april om half acht vanwege de stichting Reformatorische publicatie een samenkomst worden gehouden. Als sprekers hopen' hier op te tre den Ds. C. Mulder, hervormd pre dikant te Poortvliet, de heer W. v. Ostende, hervormd hulpprediker te Opheusden, de heer A. Budding te Driebergen en andere sprekers. De bedoeling van deze samen komst is, om voorlichting te geven over de plannen, om te komen tot oprichting van een reformatorisch dagblad in Nederland. Dit zal dan een dagblad worden waarin en we reldgebeuren zal worden weerge geven onder het licht van Gods Woord, om een dam te mogen op werpen tegen de ontzaglijke grote zuigkracht dezer wereld. Degenen die zich als abonnee wil len opgeven, kunnen dit nu al doen bij de heer W. Stam, Hoge Zand- sohel 18 te Kaatsheuvel. DEMONSTRATIE ZAALSPORT CLUB Op vrijdagavond 18 april a.s. zul len er in de sporthal „Zidewinde" demonstraties worden gegeven in zaalsporten, die door de zaalsport vereniging „Zidewinde" sinds haar oprichting, twee jaar geleden, zijn beoefend, t.w. judo, badminton en tafeltennis. Deze demonstraties van gen aan om 8 uur en zijn voor ie dereen toegankelijk. Het programma voor deze avond is als volgt samengesteld: 1. Opening door de voorzitter, de heer H. L. Stein. 2. Judo-demonstratie door eigen leden van 8 tot 14 jaar. 3. Tafeltennisdemonstratie door de Brabantse kampioenen uit Breda 4. Badmintondemonstratie door de Waalwijkse kampioenen. 5. Judo-demonstratie, o.a. Jiu Jit- su en technische oefeningen. 6. Tafeltennisdemonstratie door Brabantse kampioenen uit Breda. 7. Badmintondemonstratie door Waalwijkse kampioenen. 8. Judo-wedstrijd tegen een Til- burgs team met een internationaal. 9. Sluiting door de voorzitter. ZWEMBAD „ZIDEWINDE" Het zwembad „Zidewinde" gaat maandag 12 mei a.s. des morgens 7 uur weer open. Evenals voorgaan de jaren heeft het gemeentebestuur ook nu weer huis aan huis een cir culaire laten bezorgen om de in woners in de gelegenheid te stellen om abonnementen aan te vragen. Op aanvragen die vóór 26 april op het gemeentehuis zijn ingediend, wordt weer een reductie van 20% verleend, indien de abonnementen worden afgehaald op 8 mei op het gemeentehuis tussen 9 uur en half 1 j, of tussen half 2 en 9 uur n.m. De abonnementen worden tegen con tante betaling uitgereikt. Abonne menten waarvoor wel tijdig de aan vraag was ingediend, doch die niet op tijd zijn afgehaald, genieten geen reductie.' JAARVERGADERING VEILIG VERKEER Op maandagavond 21 april a.s. wordt in het cultureel centrum „Zi dewinde" de jaarvergadering gehou den van het Verbond voor veilig verkeer, afdeling Sprang-Capelle, waarvan de aanvang is bepaald op 8 uur. De agenda voor deze verga dering is: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarver slag secretaris. 4. Financieel ver- incn °nVeIr 1968' 5- Begroting voor I9b9 6. Verslag van de kascommis- sie. 7. Benoeming kascommissie '69. 8. Bestuursverkiezing; aftredend en herkiesbaar zijn: voorzitter J. Been en de heer H. Bosch. 9. Plannen voor 1969. 10. Rondvraag. 11. Slui ting. JAARVERGADERING SCHOOLVERENIGING De vereniging voor scholen met de Bijbel voor gewoon lager- en voorbereidend lager onderwijs, ge vestigd aan de Zuidhollandsedijk, honk maandag 21 april a.s. om half acht s avonds in het cultureel cen trum „Zidewinde" in ledenvergade ring bijeen: De agenda is als volgt samengesteld: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Inge- omen stukken. 4. Verslag secreta ris. 5. Financieel overzicht 1968. 6. Bestuursverkiezing; aftredend her kiesbaar zijn J. Haverhals en H. Haverhals. 7. Mededelingen. 8. Rond- Wirl (<fnentuele vragen dienen ui- St 18, aprü schriftelijk en on- ertekend bij de secretaris te wor- «gediend). 9. Pauze. 10. Le- z"ig, te houden door de heer J inspecteur vereniging 0t' £hr' Kleuter- en Basis JS- Bet bestuur der vereni ging zou het op prijs stellen indien aaL;t echtgJrnoten van de leden aanwezig zouden willen zijn bij de (Ja "f van fe heer Jongkind en richZ J WOrd™ ze uitgenodigd om vwsen UUr bij de leden te wgen. 11. Gelegenheid tot 't stel ten van vragen. 12. Sluiting. Heron™?,?0" Predikant bij de Ned. Hervormde gemeente van Capelle, a Lan§erak uit Veenendaal, zal aan H °ensdag een bezoek brengen half .fjT gemeente en 's avonds om dieL Yoorgaan in een kerk- Capelle Herv' Kerk in P.V. NOOIT GEDACHT Ged;lf.>,?0^td1UJive,nvereniging Nooit een vwm J-L zaterdag 12 april Volst waarbij de prijzen als votgt werden behaald: J lTn^aCt0o X' 27> 48' 52> 57> 62, 71; IJpelaar 2 21, 23, 25, 61; P. Blom Met pp k ii D" v' °s 4' 8> 3°. 38; J. v. TW'i 'n A' Tactor 6, 28; A. 10 3; A. Nieuwenhuizen Smi s;i2M39NvteS H' 32' 37' 47 J D- s4. r E- Braspenning 13, 35, 16 ?aeef|anngers 14> 58A- Treffers lb> 20, 26, 29, 72; A. v. Gooi 19, 63; C. Broeks 22; G. Ros 24; G. Rosen- brand 33, 34, 42, 75; A. Willemz 36; H. Spuybroek 40, 68; W. Nieuwen huizen 41; D. v. d. Schans 44, 45, 50, 56, 59; J. Sterrenburg 46, 74; J. Kramer 49, 60; A. Heijbloem 51, 65, 70, 73; C. Verhagen 53, 66; H. de Jong 64; G. v. Leent 67; P. Meter 69. A.s. vrijdagavond tussen 7 en 8.30 uur is het in het clublokaal van café W. Kuis inkorven der duiven voor een wedvlucht van Vilvoorde. NEO-JEUGDTOTO De uitslag van de jeugdtoto van de voetbalvereniging NEO te Sprang d.d. 11-4-'69 was 641,10. Ie prijs: M. v. Oosterhout, Molen straat 36 te Sprang, met geraden be drag van 641,11. Hij ontvangt 96,17. 2e prijs: A. Moonen, Grotestraat 92 te Waalwijk, met geraden bedrag van 641,19. Hij ontvangt 64,11. 3e prijs: J. Netten, v. Bereken rode laan 40, Waalwijk, met geraden be drag van 641,20. Hij ontvangt 32,05. Reclames betreffende deze uitslag kunnen tot en met donderdag 17 april worden ingediend bij A. Bax, Fred. Hendrikpark 38 te Kaatsheu vel, tel. 04167-3195. Prijzen kunnen worden afgehaald op vrijdag 18 april van 8 tot 9 uur 's avonds in de NEO-kantine. WEDVLUCHT De postduivenvereniging 'De Lucht vaart alhier, hield afgelopen zondag een wedvlucht vanuit Vilvoorde over een afstand van 94 km. De uitslag was als volgt: J. v. Oosterhout 1 8; H. Dalmayer 2 11; Jac. Verduyn 3 4; H. Brok 5 44; G. Treffers 6; H. Verduyn sr. 7; A. Bakkeren 9 33; A. de Jong 10 22; B. v. Pelt 12 28 31 48 50; A. Tactor 13; B. Pols 14 15; A. Kloot wijk 16 21 37; E. Haverhals 17 49; H. van Campen jr. 18; A. Ramsteyn 19 39 40 41; W. de Rooy 23 43; P. Rutters 24; M. v. d. Galiën 45; H. Verduyn jr. 26 47; P. Nieuwenhui zen 27; L. ten Berge 29; A. v. Iersel 30 34 36 42; H. Vos 32 38; H. Ro- zenbrand 35; J. Nieuwenhuizen 45 en C. de Cloe 46. RIK CONCOURS Vrijdagavond 18 april a.s. houdt de voetbalvereniging HNC een rifc- concours in het Stationskoffiehuis van de heer P. Pruyssers. Het 'bestuur heeft voor dit concours een aantal fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Aanvang 8 uur. BILJARTTOERNOOI H.M.S. Dinsdagavond 15 april a.s. zal be gonnen worden met het biljarttoer- nooi uitgeschreven door de biljartclub H.M.S., gevestigd in zaal De Witte Brug, van de heer De Ruyter. Het toernooi wordt geopend met een tref fen tussen O.G. en W.Z.V.H. uit Waalwijk. Daarna ontmoeten Ons Vermaak en HBS elkaar. Op donder dag 17 april wordt de strijd voortge zet met een ontmoeting tussen O.G. en Euphonia. Op deze dag zal het toernooi ook officieel worden ge opend. Muziek geprolongeerd. Het Franse Trio BIACHÈRE De Poolse danseressen DE MAGOFF SISTERS Het Duitse meisje MISS EVELYN JAHNS Het Spaanse meisje MISS VICTORIA ROSALEN Geopend van 20.00 uur tot 3.00 uur VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250 -25287 Tien verkeers- en vervoersbon- den protesteerden eendrachtig (en niet alleen met plakkaatjes „pro test") tegen de voorgenomen ver hogingen van benzine-accijns en motorrijtuigenbelasting. Prompt maakt de regering bekend, dat de gewijzigde heffing op de winst der levensverzekeringsmaat schappijen zoveel meer oplevert, dat de verhoging van de motorrij tuigenbelasting kan worden uitge steld Het zou verstandiger zijn als deze regering de belastingwet op andere wijze wijzigt en wel door ook de stilstaande auto's op de openbare wegen er onder te laten vallen. Dan zullen veel afgedankte wagens en wrakken van de weg verdwijnen en ruimte verschaffen aan de dagelijks gebruikte auto's. Bovendien komt er dan op aanvaardbare wijze meer geld uit die belasting in de schat kist. Ter oplossing van het parkeer- vraagstuk, zou die wetswijziging aanvaardbaar zijn. Willekeurige verhogingen van de toch al zware lasten van het wegverkeer kunnen er werkelijk niet meer bij. Die aan vaarden wij niet meer. Bovendien zou er ook wel eens wat meer geld uit de schatkist mo gen komen om het wegverkeer rij dende te houden en niet langzaam aan tot stilstand te brengen in te smalle straten en te gevaarlijke wegen. Het is onze economie en Nederlands hele handel en wandel die over de weg moet rijden! (van onze verslaggever) WAALWIJK De natuurliefhebbers hebben het afgelopen weekein de hun hartje in Waalwijk kunnen ophalen. De zaal van De Gecroon de Leersse was toen herschapen in een prachtige bloementuin, die was ingericht door de afdeling Waalwijk en omstreken van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Met deze expositie, die werd geopend door burgemeester J. Teijssen, vierde de afdeling het eerste lustrum. De officiële opening, vrijdagmid dag, werd door tal van genodigden, waaronder de burgemeesters van Waalwijk, Waspik, 's-Gravenmoer, Deken Maessen, bijgewoond, 't Was voorzitter Th. v. d. Hoven die ieder een verwelkomde en in het kort 't doel van de vereniging uiteenzette, waarbij hij in het bijzonder het kweken van planten en het verzor gen van tuinen naar voren haalde. Driemaal per jaar organiseert de K.N.M.T.P. een tuinkeuring. De K.N.M.T.P. telt zo'n 30.000 le den, 240 ervan omvat de afdeling Waalwijk die in 1964 als precies de honderdste afdeling van maatschap pij werd opgericht door de heer Koppen. Voorzitter v. Hoorn meen de dat het de eerste keer was dat er in Waalwijk een bloemententoon stelling werd gehouden. Oprichter Koppen was het daar wel mee eens. Hij noemde het een unicum dat een dergelijk groots op gezette tentoonstelling voor ieder een gratis toegankelijk was. De heer Koppen roemde de aktiviteiten van het bestuur en natuurlijk ook de leden, die juist door een gezamen lijke inspanning tot fraaie resultaten wisten te komen. Burgemeester J. Teijssen had zich afgevraagd of het voor een vereni ging die vijf jaar bestond, wel mo gelijk was een dergelijke expositie te houden. Hij sprak dan ook zijn respect uit voor alles wat bestuur en leden voor deze aktieve vereni ging de afgelopen vijf jaren hebben gedaan. „De afdeling Waalwijk e.o. is onder slechte omstandigheden tot stand gekomen, maar uitgegroeid tot een grote vereniging. Ik geloof, dat, als je deze tentoonstelling be kijkt, het gemakkelijker is toeschou wer te zijn dan organisator, want er is veel zorg aan de expositie be steed". „Uw vereniging brengt velen bij een die liefde voor de natuur heb ben. Deze mensen richten zich nu met nog meer enthousiasme op al- Twee van de vier onderdelen van de paastoemooien, die momenteel in Vlijmen worden gehouden, hebben donderdag j.l. hun beslag reeds ge kregen. Het korfbaltoernooi voor het voortgezet onderwijs werd afgerond evenals het cultureel toernooi. De jeugdige volleyballertjes hebben er de eerste dag opzitten. Vrijdag werd het reusachtige microkorfbaltoernooi afgewerkt, terwijl de voetballertjes gaan uitmaken welke teams zaterdag in de finale partijen aanwezig zullen zijn. Het korfbaltoernooi in ide sporthal op de Vliedberg beeft een uitsteken de en spannende strijd gekend. Vanaf 's morgens 9 uur tot donderdagavond half zes is men er aan de slag ge weest onder leiding van mej. Van Heijst. Zes teams namen aan de strijd deel. Tenslotte moest men strafwor- pen worden beslist voor de eerste prijs. Pas in de derde ronde zag een van de meisjes van de LAVO-sohool A uit Vlijmen kans de korf te pas seren, waarmee de beker was ver overd. MAVO-school A uit Vlijmen werd met 9 punten tweede, MAVO-school A Drunen derde, LAVO-school B, Vlijmen, vierde, MAVO-school B, Vlijmen, vijfde en MAVO-school B, Drunen werd zesde. In de Mariaschool werd een cul tureel toernooi voor de meisjes van de lagere scholen uit Nieuwkuijk, Vlijmen en Drunen gehouden. Hier zag de St. Jozefschool uit Drunen kans de wisselbeker te winnen met 51,5 punten. Tweede werd 't Palet met 51 punten, 3e Mariaschool Vlij men met 51 p.; 4e Voetiusschool, Vlijmen met 42,5 punten. De school uit Nieuwkuijk deed bui ten mededinging mee. Onderdelen van de strijd waren declameren, voor lezen en groepswerk. De prestaties werden onder de loep genomen door een jury, waarin o.a. Lea Smulders zitting had. Het toernooi stond onder leiding van de dames Verdiesen en Vermeer en de heer Willemse. De uitslagen van alle wedstrijdon derdelen zijn: WIELRRONDE HAARSTEEG Van de Vlijmense deelnemers had Alo- sery het meeste succes. Ondanks een val wist hij zich nog bij de koplopers te plaat sen en werd in de sprint 15e bij de ama teurs. Winnaar werd W. Prinsenuit Hank. Bij de nieuwelingen gingen de Vlijmense renners goed mee. Een valpartij schakelde Kuys uit om in de prijzen te komen. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag hield de Postduivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Gelde naken, België, afstand 11 km. De eerste 15 prijzen waren als volgt: M. Nichols 1 6 9; Th. Stupers 2 3; W. van Bladel 4; J. v. d. Dungen 5 13; M. Libregts 7; A. L. van Heivoort 8; L. Parijs 10; M. Laros 11 14; H. Parijs 12; Th. van Esdonk 15. Ook hielde de Zwaluw een wedvlucht vanuit Diest, België, afstand 79 km. 'Hier van was de uitslag als volgt: W. van Osch 1 20 27 43 51 61; H. Maas 2 59; Jo Merkx 3 6 9 33 46 54; 'W. Franken 4; H. van O ver dijk 5 37 39; H. Parijs 7; M, Nichols 8 34 57; H. Zeeuwen 10 19; Heesbeen-Meesters 11 29 31 35 60; H. v. d. Wiel en zn. 12 24 26 47 50 55; Fr van Bokhoven en zn. 13 38; J. de Vaan 14 25 32 67; J. Zeeuwen 15 52; H. de Vaan 16 44 58; J. Kuys 17 23 28; M. Li bregts 18 21 53 66; Th. Stupers 22 41 63; M. de Laat 30 62; G. A. v. d. Hout 36 65; A. de Vaan 37; M. Laros 40; H. v. d. Dungen 42 49; G. Herman 45; Van Lieshout-Parijs 48; K. Kivit 56; M. van Dal 64. WEDVLUCHT DE REISDUIF De Postduivenvereniging De Reisduif hield een wedvlucht vanuit Vilvoorde, België, afstand 102 km. De uitslag was: H. Koo- len-Kuys 1; H. Berkelmans 2; J. v. d. Heuvel 3; M. Valkenburg 4; P. Herman 5; R. de Vaan 6; W. van Ravensteijn 7 14; W. van Ravensteijn jr. 8; G. Berkelmans 9 10; P. van Dal 11; R. Berkelmans 12; G. IJpelaar 13; J. Wilhart 15. BENOEMD In de provincie Noord-Brabant zijn bij K.B. benoemd tot hoogheemraad van het wa terschap Hoogheemraadschap A. Straver en drs. A. A. J. M. van Genabut. CLUBKAMPIOENSCHAP In de polder werden de clubkampioen schappen verreden door de Wielerclub De Zwaluw. Er gingen in totaal 40 renners van start. De amateurs leverden een bij zonder spannende strijd. Daarbij bewees P, van Doorn uit Berlicum, die als eerste finiste, reeds zijn goede vorm. Tweede werd H. van Zandbeek uit Vught en der de G. Wely uit Vught. Bij de nieuwelingen werd het helemaal een Vlijmense aangele genheid. Hier zegevierde C. van Heivoort, gevolgd door P. Kuis en B. Libregts. Clubkampioen bij de aspiranten werd R. Libregts uit Den Bosch. les wat groeit en bloeit. Uw streven wordt dan ook in wijde kring ge waardeerd", aldus burgemeester J. Teijssen, die de wens uitsprak dat de expositie die hij door 't weg knippen van een lint opende ve len zou inspireren om als lid van de K.N.M.T.P. de vrije tijd te be steden. Derde klas: 1. Gera Gelsing, St. Jo- zelfsohool, Drunen; 2. Audi de Beers school Vlijmen. Vierde klas: 1. Alga Govers, Maria school, Vlijmen; 2. D. van Buul, Ma riaschool, Vlijmen. Vijfde klas: 1. J. Knippels, St. Jo- zelfschool, Drunen; 2. M. Librechts, Mariaschool, Vlijmen; 3. Trix van Vught, Mariaschool, Vlijmen. Zesde klas1Petra van Buul, 't Pa let, Vliedberg; 1. Mieke Pullen, 't Pa let; 2. Ilse Egter van Wiskerke, St. Jozefschool, Drunen. Voorlezen, vierde klas: 1. Maria v. d. Wiel, Nieuwkuijk; 2. Carla Benschop St. Jozefschool, Drunen. Vijfde klas: 1. G. de Pauw, St. Jo zefschool, Drunen; 1. M. Verdonk, 't Palet; 2. Trudie v. Liempd, Voeti usschool, Vlijmen. Zesde klas: 1. Ellen de Koning, 't Palet; 2. B. Vesters, St. Jozefschool, Drunen; 3. A. de Rcode, Voetius school, Vlijmen. Scheurwerk Mariaschool, Vlijmen (4e klas). Waardeloosmateriaal: St. Jo zefschool (5e klas). Applicatiewerk Voetiusschool, Vlij men (6e klas). In het sportpark werden de eerste wedstrijden gespeeld in het school- voetbaltoernooi. Hier waren de uit slagen: Poule A: Aloysiusschool A, Vlijmen- St. Jozefschool, Drunen, 4-2; Open bare school Heusden - Lagere school B, Nieuwkuijk 6-1. B, Nieuwkuijk 6-1; 't Palet, B, Vlied berg - Aloysiusschool A, Vlijmen, 0-9; St. Jozefschool Drunen-Ópen- bare school, Heusden, 5-0. Poule B: 't Palet A - Wilhelmina- school, Drunen, 2 - 1Lagere school Haarsteeg - Voetiusschool, Vlijmen, 3-0; Aloysiussohool B - 't Palet A, 0-4. Poule C: Lagere school A, Nieuw kuijk - Openbare school, Vlijmen, Woonwagenkampschool Den Bosch, 2-5; Ammerzoden - Openbare school, Heusden 3-1. De twee voetbalclubs Vliedberg en HSV starten zaterdagmiddag met 'n eigen nederlagentoernooi. Beide ver enigingen organiseren een dergelijke wedstrijdprogramma. FC Vliedberg speelt op het veld bij Abdij Mariën- kroon, terwijl HSV thuis is op het terrein bij café Veldzicht. ZR. VAN DE AVOIRD NEEMT AFSCHEID ALS KRAAMVERZORGSTER De in het dorp alom bekende en even zeer gevierde kraamverzorgster Mej. Zr. J. van de Avoird bereikt op 17 april a.s. haar pensioengerechtigde leeftijd. Vele ja ren lang heeft zij de moeders terzijde ge staan in Loon op Zand en De Moer en vele babies heeft zij mee ter wereld hel pen brengen. Het is vanzelfsprekend dat zij hierdoor haar verdiensten dubbel en dik heeft verworven voor de gehele gemeen schap. Het bestuur van het Wit Gele Kruis heeft gedacht de zuster een af scheidsavond te verzorgen en wel op vrij dag 18 april a.s. Het zal geschieden in de parochiekerk waarvan velen graag gebruik zullen maken. Alvorens de eucharistievie ring begint zullen enige personen de schei dende zuster toespreken. Na de Mis gaat de zuster naar het Wijkgebouw om daar te recipiëren. Dit heeft plaats om plm. 8.45 uur. De dienst in de kerk begint om half acht. Het bestuur doet een beroep op de gulheid van de bevolking en zal daarom in het wijkgebouw een bus plaatsen, waar in iedereen bij de receptie zijn of haar bijdrage kan deponeren. Gezien de bereid willigheid van velen in Loon op Zand en De Moer zal deze bijdrage moeten resul teren tot een passend bedrag bij dit af scheid, dat de zuster zal worden aange boden. De zuster heeft veel goed werk verricht en het is zeker op zijn plaats, dat haar een bijzonder afscheid wordt gebracht. SCHUTTERS VAN ST. HUBERTUS De schutters van St. Hubertus namen zondag deel aan het districtsconcours te Udenhout e.o. De volgende prijzen werden behaald: J. W. Aarts, wisselbeker vrije hand. H. Akkermans, 1ste prijs, puist. Voor korps werd 1ste prijs vrije hand be haald. 2de prijs W. v. d. Broek opgelegd; 3e prijs J. Bruurmijn, 7e prijs W. v. d. Braak en 9de prijs E. van Noije. P.V. DE LUCHTBODE Zondag hield de PV De Luchtbode haar vlucht vanuit Vilvoorde, afstand 90 km. Gelost 240 duiven om 8.30 uur met N.W. wind. Aankomst eerste duif 9.41.52 uur. Overduiw 10.7.12 uur. Laatste prijsduif K. van Esch 10.6.24. De uitslag was: J. van Broekhoven 1 9 32; A. van Laarhoven 2 6 15; M. Vera 3 5 10 28 31 39; A. J. van Dongen 4 37 59; C. IJpelaar 7; Gebrs. v. d. Velden 8 14 23 53; P. van Noije 11 36; A. v. d. Velden 12 51 52 56; K. Aarts 13 21 55; G. IJpelaar 16 22; J. Boons 17 18 19 24 41 44 57; K. van Esch 20 25 60; H. v. d. Velden 26 40 49; C. Schapen donk 27; A. Leermakers 29 30 35 43 47- H. M. v. d. Velden 33 50; J. Aarts 34; A. van Noije 38; W. van Noije 42; M. 'Maas 45; Hooijmaijers 46; M. Vastree 48; H. v. d. Velden 54; C. v. d. Velden 58; C. IJpelaar overduif. Serie II: 1. J. Boom; 2. P. van Noije. Serie III: 1. J. Boons; 2. J. van Broekhoven. BOUWSTENEN VOOR BUNIA Pracht prestatie van de Jongeren In het kader van de vastenaktie heeft ook Loon op Zand zijn aandeel bij de op richting van de Huishoudschool in Bunia (Afrika) Het dekenaat Waalwijk zal ge heel een bedrag van 30.000,- bijeen brengen, voor dit bijzonder noodzakelijke doel. In de parochiekerk is reeds voor 'n bedrag van 2175,- bijeengebracht. De jongeren van Loon op Zand hebben zaterdag j.l. een cabaretavond gehouden waaraan medewerkte het Paulus Cabaret uit Tilburg. Ook werkten mee De Hakken- trekkers, welke voor het muzikale deel zorgden. Hier had de heer Jac. van der Pas de leiding met de heer Géne Meijs. Voor de pauze trad het cabaret op dat een bijzonder goede noot heeft gemaakt. Het gebrachte viel in goede smaak bij de gas ten. Tijdens de pauze werden de "bouw stenen" aangedragen voor de huishoud school. Dit werd een weer sukses. Veel geld is opgebracht en er waren ook mooie prijzen aan verbonden bij de diverse at- trakties. Al bij al brachten de Loonse jon geren een bedrag van 1200,- bijeen. Hierdoor kan een bedrag van 3375, - van Loon op Zand aan deze aktie van het dekenaat worden overgemaakt. Na de pauze ging het cabaret voort met schetsjes en sprankelende muziek. Op de ze avond waren burgemeester Van Erp, de pastoor en kapelaan aanwezig. Tot slot van de avond werd dank gebracht aan het Paulus Cabaret, dat geheel belangeloos heeft medegewerkt tot het welslagen van deze grootscheepse aktie. DONORAVOND NED. ROODE KRUIS Donderdagavond zal de bloedtransfusie dienst van het Ned. Roode Kruis bloed afnemen van de opgegeven donors. Deel nemers ontvangen bericht over busvervoer naar Kaatsheuvel; de tijd zal daarop ver meld worden. VERKEERSONGEVALLEN Vrijdagavond rond elf uur verzuim de de bestuurster van een bestelwa gen, komende uit de Gasthuisstraat, voorrang te verlenen aan een brom fietser, die vanuit de Peperstraat richting markt reed. Deze laatste, de 18-jarige T. uit Oosteind, gemeente Oosterhout, was er na de botsing ern stig aan toe. Na eerste hulp door dokter Wijtenburg werd hij in be wusteloze toestand per Waalwijkse ambulance naar het ziekenhuis in Oosterhout overgebracht. In de nacht van zaterdag op zondag raakten twee personenwagens op de provinciale weg naar Tilburg met el kaar in botsing. De bestuurder van een der auto's, de heer M. ten de naast hem zittende mej. de W., beiden uit Tilburg, liepen verwondingen, resp. een hersenschudding op en werden naar het Maria-ziekenhuis te Tilburg vervoerd. VOLKSUNIVERSITEIT Dinsdag 15 april, 's avonds om kwart over 8, komt Drs Oudshoorn naar Kaatsheuvel om voor de Volks universiteit een lezing te houden over „grafologie", de wetenschap, die zich bezighoudt met de karakteranalyse op grond van het handschrift. Aan de hand van dia's zal de spreker, psy choloog te Rotterdam, demonstreren hoe men van buitenaf in de persoon lijkheid kan doordringen door het op lettend waarnemen van uitdrukkings verschijnselen als bet handschrift, stem- en gezichtsuitdrukking. Na de lezing is er gelegenheid tot discussie. DUIVENSPORT De C.C. Kaatsheuvel opende het vliegseizoen met een wedvlucht van uit Vilvoorde. De hoofdprijs, 'n klok, werd gewonnen door M. Brokx. De uitslag was: M. Brokx 1 34 44 45; G. v. d. Lin den 2; L. Kemmeren 3; A. Lugters 4 5; G. v. d. Linden jr. 6 16; A. Couwenberg 7 56 57; A. Mertens 8 41; Gebr. Heijs 9 12 18 20 70; A. Snoeren 10 51; J. v. d. Berg 11 65; H. Hendriks 13; Fr. van Woensel 14 53; C. M. Snoeren 15; G. Maas 17; A. Voogd 21 27; M. Snoeren 22; R. van Heumen 23 50 55; M. Damen 24; J. Mulder 25; J. Steenbergen 26 58; A. Schepers 28 38; C. van Don gen 29; J. Kemmeren 30; J. Hoeve- naars 31; v. Weideren 32 60; Pul lens 35; B. van Boxtel 36; Gebr. Snoeren 37; H. Snoeren 39; L. van Boxtel 40; A. Ververs 42 49 61; J. Monsieurs 46; H. v. Boxtel 47; P. van Veen 48 63; Th. Netten 52; P. v. d. Velden 54; F. Aussems 59; A. van Kuijk 62; L. Ververs 64; P. Ligt- voet 66; J. Hamers 67; W. de Benis 68; Sj. v. Boxtel 69. Het Philipsconcern heeft 'n om zet van bijna 13 miljard gulden be haald met een winst van 24 procent. Het aantal personeelsleden bedroeg 320.000, van wie 88.000 in Neder land. In Amsterdam heeft een barkee per zijn 55-jarige vrauw met een koord gewurgd en daarna gepoogd zelfmoord te plegen. President de Gaulle zal aftreden als het referendum hem geen meer derheid bezorgt. De PTT zal in dit voorjaar nog beginnen met geleidelijke invoering van één postbestelling per dag. De accijns op benzine, bier en alcohol wordt per 1 juli met 11% verhoogd. Dit betekent een prijs verhoging van 3,5 cent per liter benzine, 2,2 cent per liter bier en 55 cent per liter jenever. Een Urker botter is bij de storm van 1.1. zaterdag omgeslagen, waar bij de bemanning, 5 personen) is verdronken.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 3