Skelterraces Andreas Zijlmans groep Waalwijk waren grnnt succes GROOT ORANJEBAL Sprang-Capelle ARWIM0 laai Van Helvoirt ANT00N TIELEN MIC0-BAR KRACHT een BIJRIJDER Capelle gesloten geopend De Lindenboom plantsoenendienst DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 APRIL 1969 Races trokken veel belangstelling 35 ploegen Koninklijke onder scheiding voor M. Verduyn uit Waspik Uitslagen v.v. s.s.c. Grietje Elizabeth Holthuis Leendert Hendrik Both zoekt werk Woningruil F. Geenen van Avondwerkster gevraagd werksters gevraagd Vauxhall Renault Dauphine De Echo van het Zuiden De Bakkersvereniging niet gebakken, noch bezorgd wordt TE KOOP: DRIVE IN DISCOTHEEK WIJ DRUKKEN Hotel Belletable KONINGENNE-BAL Flying Stars BAX Café-Bar ,,'t Hoefijzer Snackbar „Henco" 30 april Stichting Natuurpark „De Efteling" B. de Rooy en Zn. N.V. WAALWIJK - Zaterdagmiddag begonnen op de speelplaats van de St. Petrusschool skelterwedstrijden georganiseerd door de Andreas Zijl- mans Groep Waalwijk. Deze organisatie geschiedde in het kader van het 35-jarig bestaan, dat men in oktober van dit jaar officieel hoopt te vieren. Gezien de financiële zijde van alle onderdelen van de Andreas Zijlmans Groep kan men een financiële steun goed gebruiken, zodat de viering van het 35-jarig bestaan mede is aangegrepen om de kas weer op peil te bren gen. Naast de- races, die een geldelijke bijdrage leverden, waren er ook de verschillende attracties, die er verder toe bijdroegen, dat een en ander een financieel succes kon worden. Niet in de laatste plaats heeft hier het publiek aan bijgedragen om in groten getale de wedstrijden op zaterdag en zondag met een bezoek te vereren. De Andreas Zijlmans Groep Waal wijk is in feite onder te verdelen in een mannelijke en een vrouwelijke afdeling. De jongenstak kent wel pen en verkenners. Bovendien heeft men dan nog de afdeling wilde vaarten, waar de loodsen werk zaam zijn, hetgeen dan weer een min of meer gemengd gezelschap genoemd kan worden. De meisjes- tak kent de kabouters en sinds kort ook de gidsen. Men is verder bezig om bij de meisjes nog een tus sengroep te creëeren. De loodsen zijn de oudsten leden in leeftijd van de Andreas Zijlmans Groep en het waren zij, die de organisatie van de wedstrijden in het skelteren in han den hadden. De organisatie had dan ook een voorspoedig verloop. In het verle den is de Andreas Zijlmans Groep steeds georiënteerd geweest op het buitengebeuren, maar tegenwoor dig is het buitengebeuren nog slechts één van de vele mogelijkhe den. Het meer eigentijdse wordt ge vonden in he zgn. projektiewerk, hetgeen impliceert, dat men allerlei onderdelen binnen en buiten onder de loupe neemt, zoals fil, sport, ge schiedenis etc. Zaterdagmiddag hadden zich 55 ploegen verzameld om mee te din gen naar de prijzen. Elke ploeg be stond uit 5 deelnemers. Degene van de vijf van iedere ploeg, die de hes- te tijd maakte, ging over naar de finale op zondagavond. Er waren bovendien prijzen voor de beste Waalwijkse ploeg en de beste ploeg van buiten Waalwijk. De finale werd gereden in drie klassen, na melijk junioren dames en heren. Bovendien was er een prijs voor de beste individuele deelnemer van buiten Waalwijk. De wedstrijdlei ding was in handen van de Skelter Brigade Nederland onder auspiciën van de Nationale Skelter Bond. Dc Andreas Zijlmansgroep was verder zeer te spreken over de medewer king van de zijde van de gemeente Waalwijk. Skelteren is een fascinerende sport. De speelplaats van de St. Petrus- school was veranderd in een waar skelter-dorado. Er was een fraaie baan uitgezet, die voldeed aan alle eisen en de deelnemers hebben zich dan ook niet hoeven in te houden om te rijden voor wat ze waard waren. De motoren hebben uren lang gedaverd en de vele deelne mers hebben al hun stuurmanskunst nodig gehad voor het bochtenwerk. In tegenstelling nog met zaterdag avond waren zondagavond de mo toren niet afgesteld, zodat met het gas op de plank gereden kon wor den. Alvorens de voornaamste uitslagen te geven, willen we toch niet voor bijgaan aan de successen behaald De heer M. J. Verduyn was vrijdag morgen het stralend middelpunt van de feestelijkheden in de cantine van de N.V. Scheepswerven v.h. P. en A. #Ruytenberg te Waspik. Wagens 40 jaar trouwe dienst had de direktie van de scheepswerf de heer Ver duyn niet diens echtgenote voor 'n feestelijke bijeenkomst uitgenodigd, waarbij naast de directie van de werf te Eaamsdonksveer ook de overige personeelsleden van het be drijf in Waspik aanwezig waren. Het hoogtepunt van de festiviteiten werd voor de jubilaris een volko men verrassing, toen burgemeester H. C. Welling namens de Koningin hem de versierselen in brons, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau, opspelde. Direkteur P. A .Ruytenberg ty peerde "ons aller Minus" als een man die voor iedereen klaar staat, en overhandigde hem een geschenk onder couvert. Ook uit de perso- neelspot mocht de heer Verduyn 'n presentje in ontvangst nemen dat hem door de heer v. d. Zwart werd aangeboden, burgemeester Welling memoreerde hoe de heer Verduyn zich o.m. bij hoog water verdien stelijk maakte en dan steeds bijzon der aktief was. Spreker feliciteerde hem hartelijk met zijn jubileum en de onderscheiding. Vele herinnerin gen werden opgehaald, hoe de heer Verduyn als nagelhitter hij de scheepswerf zijn loopbaan begon om vervolgens op te klimmen tot maat bij een ijzer werker, brander, kraanmachinist en specialist bij 't hellingen van schepen. Bloemen en geschenken, en last but not last, 'n fraai horloge van zijn kinderen. De schippers in de haven tooiden voor deze gelegenheid hun schepen met talloze vlaggen. door leden van de Andreas Zijl mansgroep dit weekeinde in Over- asselt. Het was een nationale vijf kamp voor de verkenners van de wilde vaart. In het hoogspringen werd een gouden medaille behaald en bij het kogelstoten een bronzen medaille. In de ploegenklassering werd de Andreas Zijlmans Groep een zeer goede derde. De uitslagen waren als volgt: Ploegen uit Waalwijk: 1. Zeegers; 2. Autorijschool Prins. Ploegen van buiten Waalwijk: 1. Heeffer, Dru- nen; 2. Hessels, Dongen. Individue- len: dames: 1. Mary Leijtens, Loon op Zand; 2. mej. van Elvoort; 3. mej. Schellekens; 4. mej. de Rooy. Junioren: l.'Martien Dekker; 2. Tonny Verhoofstad; 3. J. v. d. Lee; 4. Arthur van Weely. Heren: 1. W. de Graaf, Drunen; 2. W. van Beers; 3. Sjef v. d. Sande; 4. Frans Dumou- lin. Heren buiten Waalwijk: 1. Hes sels, Dongen; 2. Hessels, Tilburg; 3. Cor. v. d. Ven; 4. Ton Hendriks. KERKDIENST Dinsdagavond half 8 hoopt voor de Geref. Gemeente Julianalaan, in de Dienst des Woords voor te gaan Ds. Venema van Zwijndrecht. 55 JAAR GETROUWD Het echtpaar W. van Ham-Vermeer, Kerkstraat te Sprang, hoopt op vrij dag 9 mei a.s. de dag te herdenken dat het voor 55 jaar in het huwelijk werd verbonden. Het zal het krasse paar op deze dag zeker niet aan be langstelling ontbreken. KONINGINNEFEESTEN De Oranjevereniging „Juliana" te Sprang, organiseert op 30 april a.s. op het voetbalterrein bij de molen (aanvang 2 uur) kinderfeesten voor kinderen vanaf 4 jaar. De kinderen die niet op de kleuterschool zitten en toch mee doen aan de spelen, zullen door hun ouders gebracht moeten worden. Het onderwijzend personeel van de Ghristelijke school te Sprang zal medewerking verlenen in samen werking met het Bestuur van de Oranjevereniging en enkele dames die zich hiervoor beschikbaar hebben gesteld. Het programma zal bestaan uit stoelendans, was ophangen, letters ophangen, koekhappen, lopen met sinaasappel op lepel, blokje lopen, step rijden, zaklopem, touwtrekken, hindernis lopen en tonnetje kruien. Tevens is er een tekenwedstrijd voor de 3 laagste klassen. Vooral al deze spelen zijn diverse prijzen beschik baar. Na afloop zal er voor jong en oud een stoelendans worden gehou den. Wij hopen op goed weer, dus een Oranjezonnetje en bovendien 'n grote belangstelling van de ouders. Toegang tot het terrein is gratis. PROGRAMMA WIT-ZWART Woensdag (Koninginnedag) neemt Wit-Zwart met een elftal deel aan de seriewedstrijden van Dussense Boys in Dussen. De wedstrijden beginnen om 12 uur. Op 15 mei (Hemelvaarts dag) gaat een elftal van Wit-Zwart, bestaande uit spelers tot en met 23 jaar, naar het toernooi van Capelle in Capelle aan de IJssel. Het elftal van de A-junioren, pas kampioen, speelt die dag in Tilburg op het toernooi van J.P.S. Voorts staan op Helvaarts dag 3 spelers van Wit-Zwart (André van Beek, Joop le Sage en Ad Rosen- brand) in het K.N.V.B.-streekelftal dat 's-middags om vijf uur in het veld komt in Werkendam tegen Kozakken Boys. JAARVERGADERING A.B.C. Onder leiding van haar voorzitter, de heer C. de Jong, hield de Alge mene Bedrijfsgroepen Centrale, afd. Sprang-Capelle, 'n ledenvergadering in het Stationskoffiehuis van de heer P. Pruyssers. In zijn openingswoord moest de heer De Jong constateren dat deze jaarvergadering maar matig werd bezocht. Niettemin hoopte spr. op een prettige vergadering. De no tulen van de vorige jaarvergadering werden gelezen en zonder aanmerkin gen goedgekeurd. Het jaarverslag van de secretaris, de heer de Rooij, gaf in het kort datgene weer wat het afgelopen jaar was veracht. Hierna was het woord aan de heer M. de Jong voor het lezen van zijn finan cieel verslag De klas sloot met een behoorlijk saldo. De kascontrole commissie gaf bij monde van het lid, de heer P. Dalmayer, verslag van hun bevindingen tijdens de gehouden con trole. Uit alles bleek, dat de penning meester een keurig beheer had ge voerd en dat alle in- en uitgaven wa ren voorzien van de nodige bewijs stukken. De voorzitter dankte de se cretaris voor zijn keurig verslag, de penningmeester voor zijn beheer over het afgelopen jaar en de controle commissie voor haar werk tijdens de controle. Tot leden der kascontrole commissie voor het nieuwe jaar wer den aangewezen de heren M. v. Don gen en P. Dalmayer. He,t agendapunt bestuursverkiezing leverde geen en kele moeilijkheid op. De beide af tredende leden t.w. de heren C. de Rooij en F. Smits werden herkozen. Tijdens de rondvraag opperde de heer Van Dongen het plan om in het na jaar rik-avond voor de leden te orga niseren waardoor een beter contact met bestuur en leden wordt verkre gen. Spr. dankte het bestuur voor al het werk, dat zij in het afgelopen jaar voor de afdeling had gedaan en wens te hun ook in het nieuwe verenigings jaar alle goeds toe. Hierna sloot de voorzitter deze geanimeerde vergade ring, waarna men nog geruimte tijd gezellig bijeen bleef. BILJARTSPORT In café De Ruyter werden de bil jartwedstrijden van H.M.S. deze week voortgezet. Nooit Thuis uit Waalwijk versloeg DJS uit Kaatsheu vel met 7 - 2 en Het Centrum uit Loon op Zand bleef met 9-0 baas over KOT uit Waalwijk. Deze week worden de volgende wed strijden gespeeld: maandag, 28 april: Poedelvrees uit Kaatsheuvel - De Schuur, Waalwijk; dinsdag, 29 april: O.G., Kaatsheuvel - 't Vosje, Waalwijk; donderdag, 1 mei: HMS - WZVH, Waalwijk; vrijdag, 2 mei, N.V., Waalwijk - HMS 2. DE LUCHTVAART De postduivenvereniging De Lucht vaart, hield afgelopen zondag een wedvlucht vanuit St Quentin, afstand 238 km. De uitslag was als volgt: G. Treffers 1 49; L. ten Berge 2 5 13 14 39 43; H. Vos 3 40; A. Bak keren 4 23; H. van Campen jr. 6 16 19 21; A. Ramsteyn 7; H. Dalmayer 8 44; M. v. d. Galiën 9 32 38 42; C. Blok 10 17 22 24; W. de Rooij 11; B. Pols 12 28 33; H. Verduijn 15; H. Brok 18 27 41; A. Tactor 20 50; P. Rutters 25 26; A. van Beek 29 47; A. v. Oosterhout 30; P. Nieu- wenhuyzen 31; H. de Jong 37; Dick de Jong 45; J. Nieuwenhuyzen 46; Jac. Verduyn 48. Woensdag 30 april a.s. wordt een wedvlucht gehouden vanuit Vilvoor de. Inkorven a.s. dinsdag tussen 19.30 en 20.30 uur. Zondag, 4 mei a.s. twee vluchten n.l. uit Noyon, 275 km. en St. Ghislain, 165 km. In- korven vrijdag a.s. tussen 20.30 en 21.30 uur. In de kantine hield de voetbalver eniging SSC j.l. vrijdagavond een samenkomst met de seniorenleden, om enkele punten met elkaar te be spreken, zoals o.a. de indeling voor de trainingsavonden, de jeugdtrai- ning, oefenwedstrijden, deelname aan bekerwedstrijden, de te organi seren wedstrijden om de Burgem. v. Prooij en-bokaal etc. Tevens werd door het bestuur meegedeeld dat op 31 mei de trek king zal plaatshebben van de ver loting, die momenteel door deze ver eniging gehouden wordt. Het ligt tevens in de bedoeling om op die avond een wedstrijd te spelen, waar bij dan b.v. tijdens de tweede helft gebruik zal worden gemaakt van de lichtinstallatie. In die week had ook de trainers- wisseling plaatsgevonden en de nieu we trainer, de heer Meertens, was bij deze samenkomst aanwezig en in een korte toespraak verzocht hij om aller medewerking, zowel van de spelers als van de supporters- schare, die nu eenmaal voor een vereniging van groot belang is. Op woensdag 30 april a.s. zal het eerste elftal van SSC in Raams- donksveer, op uitnodiging van het Oranje-comité aldaar, een wedstrijd spelen tegen Veerse Boys. Aanvang 3 uur. Heden overleed in vrede onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder weduwe van Cornelis v. d. Hoeven in de leeftijd van 70 jaren. Rotterdam, E. M. Keller-v. d. Hoeven A. Keiler Helinth Philip Barbara Waalwijk, E. v. d. Hoeven Waalwijk, 27 'april 1969 Floris V-laan 13 a De teraardebestelling zal plaatsvinden op donderdag 1 mei a.s. om 11.15 uur op de Ned. Herv. Begraaf plaats Waalwijk (Centrum). Vertrek vanaf het woonhuis om 11.00 uur. Op vrijdag 18 april nam God tot Zich, onze lieve vader en opa weduwnaar van Jacomina Weverink in de ouderdom van 83 jaar. H> C. Both Ch. M. Both-Claase Henk Ben Len Boudewijn Halsteren, Halsterseweg 6 De teraardebestelling heeft plaatsgehad op dinsdag 22 april op de begraafplaats der Ned. Herv. Gemeente te Waalwijk (Besoijen). Jongeman, 15 jaar oud, in Waalwijk voor de zater dag. Brieven onder nr. 5136 aan het bureau van dit blad. Flat met centrale verwar ming tegen benedenwoning. Brieven onder nr. 5135 aan het bureau van dit blad. IMITATIE-LEDER voor rokjes, vestjes, jasjes, p. str. mtr., 130 breed 6.50 VYNIL VLOERBEDEKKING 2 mtr. breed 10.p. str. mtr. Ook voordelige restanten. KUNSTLEDER voor meubelbekleding. SCHUIMPLASTIC (polyether) diverse maten en dikten. PLASTIC BEHANG afwasbaar, diverse dessins. Verder nog diverse materia len voor auto's, boten en grondzeil. Liefrinckstraat 6, Waalwijk Telefoon 2179 Magazijn: Grotestraat 120 voor lichte werkzaamheden, enkele dagen in de week. Aanmelden tussen 18.00 en 20.00 uur: HOTEL VERWIEL Waalwijk Grotestraat 208 Enige nette in de avonduren. Schoonmaakbedrijf „De Nieuwe Stad" Tel. 04100 -44303 TE KOOP aangeboden: bouwjaar 1963; bouwjaar 1961. Te bevragen: M. de Jong Schrevelstraat 39, Capelle De plaatselijke- en streekbelangen, het meest gelezen in TE WAALWIJK maakt bekend, dat op woensdag 30 april, Koninginne dag televisie-toestel met televisie-tafel; gashaard, merk Bocal, met thermostaat; huiskamer-ameublement, be staande uit: ovale uitschuif taf el, 6 stoelen, dressoir, theemeubel, alles prima eikenhout; 2 fauteuils met tafeltje, eikenhout; 4-pits gascomfoor, merk Etna; slaapkamer-ameublement, bestaande uit: 2-persoons ledikant met binnenveringmatras, 3-deurs linnenkast, tafel en 2 stoelen, toilettafel en 2 nachtkastjes; 2-pers. opklapbed met binnenveringmatras; olie-kachel met tankje; lange lederen jas; centrifuge. Alles in prima staat. Te bevragen: H. Leijtens, Victoriestraat 42, Waalwijk, 's avonds van 6 tot 8 uur. (bekend van Veronica) KONINGINNEDAG 's middags en 's avonds DANSEN Aanvang half drie en half acht. Putstraat 14, Waalwijk niet alleen „De Echo van het Zuiden", maar verzorgen ook uw kalenders briefhoofden rekeningen enveloppen visitekaartjes circulaires systeemkaarten labels kwitanties plakadressen menukaarten verlovingskaartjes ondertrouwkaarten geboortekaartjes rouwbrieven en bidprentjes Waalwijksche Stoomdrukkerij Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 MARKTSTRAAT 19, KAATSHEUVEL Telefoon 04167 - 2306 Zaal beschikbaar voor vergaderingen, feestjes, par tijen. Ook aparte verhuur van de zaal, zonder en met verzorging. Geopend tot 's nachts 1 uur. Speciale feestplaten beschikbaar. Aanstaande woensdag met medewerking van Aanvang half 8 Kerkstraat 121, Sprang-Capelle Telefoon 04167 - 2746 ff en Grotestraat 31, Waalwijk tel. 04160 -2655 zijn a.s. dinsdag de gehele dag Op Koninginnedag (woens dag) zijn onze beide zaken de gehele dag Komt U eens genieten van een hartig hapje of een frisse consumptie. Volgende week zijn we weer als gewoon op woens dag gesloten. The Tumble-Weeds Van 8 tot 13.00 uur Entree: vrij J. TIMMERMANS KAATSHEUVEL heeft plaats voor een in de die naast het normale' plantsoenen- werk zal worden belast met licht transport, met de daarvoor beschik bare kleinere machines. Hij dient daarvoor enige kennis te hebben, alsmede de nodige feeling om daar mede om te gaan. Sollicitanten tussen 23 en 35 jaar bieden wij een af wisselende werkkring met een goede beloning en goede sociale voorzieningen. Schriftelijke sollicitaties te richten aan: Natuurpark „DE EFTELING" Postbus 18, Kaatsheuvel Internationaal Meubelstransport Altenaweg 2 - 4, Waalwijk Telefoon 04160 - 2471 - 2288 Wij vragen voor onze afdeling Meubeltransport voor direct Leeftijd 16 - 17 jaar.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 22