Deze maand start nieuwbouw Belastingverhogingen voor leden Werknemersfraktie moeilijke zaak Boerenleenbank in Waalwijk JpOAt L. Verduyn uit Waspik ontving ere-medaille in goud Viering Koninginnedag slot van de raadhuisfeesten KANTOREN TIJDELIJK IN VOORMALIG ZIEKENHUIS VERDIENSTEN OP MAATSCHAPPELIJK SOCIAAL GEBIED Werkgelegenheid 18 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 2 MEI 1969 18 Kredietbewaking Plaats van Belastingverhoging DESK versloeg Uno Animo: 3—0 Werkende jongeren kunnen vanaf zondag terecht in „De zuute inval" Groei bank heeft zich in 1968 voort gezet Filmopnamen bij Soos L'Ecurie Veei vraag naar krediet R.K.C. D.E.S.K. N.E.O. Huldiging tijdens speciale raadszitting (Vervolg van pag. 17) Waalwijk zo hoog aan, dat wij hier aan weinig (behoeven toe te voegen. Wij hadden wel gehoopt, dat het re sultaat van de sporthal gunstiger zou zijn en de optimistische geluiden van destijds zijn wel anders uitgekomen. Overigens voorziet de sporthal in Waalwijk in zo'n grote behoefte, dat wij deze hal voor niets meer zouden willen missen. Wat het badhuisbedrijf betreft, reeds lang buiten dienst, doch nog steeds als een apart bedrijf in de begroting opgenomen, zo is het onze mening, dat getracht moet worden 't laatste deel ook door de dienst te doen benutten, dan kan dit bedrijf als zelfstandig geheel uit de begro ting verdwijnen. Een deel is als wo ning in gebruik en een ander deel als jullie gemeenten de mogelijkheid om zelf belastingen te heffen. Nu moe ien jullie dat maar doen en hebben jullie ook voor 1968 en 1969 geen extra uitkering nodig". Ook ten aanzien van deze aange legenheid willen wij gaarne spijkers met koppen zien. Hoe lang is het ge leden, dat hiernaar een onderzoek is ingesteld, en wie heeft 'het toen uit gebrachte rapport in behandeling. Wij moeten in feite maar op de tast afgaan, wat en hoever hieraan ge werkt wordt. Ook hier hébben wij als Raad een verantwoordelijkheid en de Werknemersfractie tilt hier zeer zwaar aan. trie - traditionele schoen- en leder industrie, zowel als alle overige be drijven - alsmede van de werkne mers in Waalwijk en omgeving willen wij 't college opnieuw onder de aan dacht brengen, toch alle mogelijke pogingen aan te wenden om verrui ming van de werkgelegenheid te ver krijgen. Tenslotte wat de Nieuwjaars rede betreft, heeft U, mijnheer de voorzitter, positief gesteld, dat met de bouw van het winkelcentrum in 't plan Laageinde reeds was begonnen. Ik behoef U niet te zeggen, dat er vandaag nog niets gebeurd is. Kunt U nu niet eens openlijk zeggen, hoe de zaken er hier bij staan? uiAninnMvnAi'atiae Geboren: Roland, zv. J. C. v. d. Schans-Ossenblok; Hieronymus T. A., zv. J. J. M. Hogenboom-Knevel; Jan, zv. W. v. d. Schans-Rietveld te Sprang-Capelle; Antonius J. A., zv. A. F. A. Verhoeven-v. d. Hoven; Martinus J. P., zv. P. J. de Werd- Gevers; Maria W. P., dv. A. J. v. d. Akker-v. Schij'ndel; Catharina C. A., dv. H. C. L. R. Verhoeven-van der Lugt; Adrianus M. C. P. A., zv. C. J. Moolenschot-Leijtens; Frederikus J. P., zv. F. F. Heijda-Fijneman te Loon op Zand; Erik J., zv. P. A. V erhof-Meeuse. Overleden: Maria J. Smulders 58 j., echtg. van C. P. Beerens; Marie v. Berkel, 64 j.; Gerardus v. Velzen 83 j., weduwn. van M. J. D. Engel- bregt en A. J. Sombroek. Gehuwd: A. G. Timmermans 24 j. en A. L. Vergouwe 21 j., beiden te Waalwijk; A. G. M. Couwenberg 26 j. te Loon op Zand en Q. M. de Jong 22 j. te Waalwijk; G. van Sunten- maartensdijk 22 j. te Dussen en A. A. Molegraaf 19 j. te Waalwijk; H. F. M. Somers 23 j. en J. P. J. Segers 21 j., beiden te Waalwijk; K. D. W. Fritsch 32 j. te Nieder-Ramstadt en kantoor van de Centrale Administra tie. Ons dunkt, dat voor het resteren de deel ook een gebruiksmogelijkheid te vinden moet zijn. Wat de gemeentelijke sociale werk plaats betreft, zo heeft het ons ver ontrust dat het nadelig saldo in 1967 van 35.408,45 was veroorzaakt door teruggang in de loonopdrachten. Dit bedrijf heeft uiteraard onze grote belangstelling en wij zouden gaarne vernemen, hoe het momenteel met de loonopdrachten is gesteld. Terugko mende op de huidige budgettaire po sitie van de gemeente Waalwijk en op het voorstel om evenals vorige ja ren een beroep te doen op de toepas sing van het bepaalde artikel 12 van de Financiële Verhoudingswet 1960, zijn wij toch wel erg geschrokken van het gestelde in uw aanbiedingsbrief op bladzijde 15. Hier wordt letterlijk geschreven, dat, hoewel de Minister van Binnenlandse Zaken geen beslissing heeft genomen op de door de Raad van Waalwijk in gediende verzoeken voor een extra uitkering, uit ambtsberichten inmid dels gebleken is, dat niet mag worden verwacht, dat Waalwijk op enige uit kering kan rekenen over de jaren vóór 1968. Een uitkering over 1968 is in onderzoek, terwijl over 1969 zal worden gevraagd, in aanmerking te komen. Welke garantie hebben wij, dat over een paar jaren niet uit amb telijke berichten zal blijken, dat over de jaren vóór 1970 geen uitkering zal worden verstrekt? Het spijt ons zeer, mijnheer de voorzitter, maar wij voelen ons toch een beetje bij de neus genomen. Steeds opnieuw hébben wij nood gedwongen maar moeten toegeven, dat de belastingen en alle overige heffingen werden verhoogd, onder 't motief dat anders niet op een bijdrage te rekenen zou zijn. Het valt ons zwaar ook dit jaar weer dat spel van onzekerheid te spelen. Dat de Minis ter zegt: als jullie in Waalwijk dit en dat doen, dan geef ik zo en zoveel. Dan zijn de steeds stijgende belastin gen nog zwaar te verteren, doch dan weten we tenminste waaraf en waar aan. En nu ken ik reeds uw antwoord mijnheer de voorzitter, dat luidt: „ge lukkig maar dat we de belastingen verhoogd hebben, anders was nu het tekort nog groter". Maar zo is het toch ook weer niet precies, want nu hebben we maar steeds op bijdragen gerekend en dit ook bij onze beoorde ling van nieuwe belangrijke uitgaven en credieten ingecalculeerd. Het zal nu zwaar worden nog gelden te four neren voor projecten, die niet self supporting zijn, doch die in het raam van verbetering of aanvulling van ons woon- en leefpatroon, desalniet temin noodzakelijk zijn. Dit is voor onze fraktie een moeilijk verteerbare zaak. Het is U bekend, mijnheer de voorzitter, dat wij vorig jaar bij de begrotingsbehandeling te gen belastingverhoging hebben ge stemd, omdat U geen zekerheid kon geven, dat de ingediende verzoeken om extra uitkering kans van slagen hadden. Nu staan wij weer voor het zelfde feit; alleen weten wij nu, dat over de jaren tot en met 1967, op niet valt te rekenen. Vooralsnog moe ten wij tot onze spijt verklaren riiet te stemmen voor de voorgestelde drie verhogingen van straatbelasting, rei nigingsrechten en personele belasting. Nu wordt er in de aanbevelingsbrief geschreven over het bij de Tweede Kamer der Staten Generaal ingedien de wetsontwerp tot wijziging van de bepalingen inzake de gemeentelijke en provinciale belastingen. Dit wets ontwerp beoogt wijzigingen, waar door wij de aard slechts kunnen ver moeden. Wij hebben zorgen, dat het geheel zal neerkomen op nieuwe ver zwaring van bestaande en/of invoe ring van nieuwe gemeentebelastingen c.q. heffingen. Wij zijn bang, dat het Rijk dan zal zeggen: „Nu hebben In de huidige budgettaire zo moei lijke positie hebben wij de begroting speciaal ten aanzien van de Bescher ming Burgerbevolking eens bezien. Wij kunnen werkelijk de belangrijk heid van dit geldverslindende appa raat niet ontdekken, althans voor zo ver wij daaromtrent geïnformeerd zijn. Valt hier mogelijk iets te bezui nigen? Het heeft ons getroffen, dat de veiligheidsmaatregelen tijdens 't slo pen van complexen de laatste tijd veel te wensen overlaat. Wij menen hierop de aandacht te moeten vestigen. Wij zijn er voor dat bepaalde krotten zo spoedig mogelijk gesloopt moeten worden. Een vraag is, wanneer het pand v. d. Bracht aan de Stations- strat, dat de hele wijk ontsiert, kan worden afgébroken. Onze fractie is met het college verheugd over de groter wordende winsten bij de bedrijven, die worden aangewend ter verlichting van de ge meentebegroting. Wij behouden ons het recht voor om bij doorgaande winstverhogingen hierop terug te ko men met overwegingen die alsdan kunnen leiden tot tariefsverlaging. Niet bij wijze van aanmerking, doch alleen in het belang van indus- De raadhuisfeesten te Kaatsheuvel kregen woensdag een imposant en waardig sluitstuk middels de viering van Koninginnedag, waarover men een zeer gevarieerd 'en aantrekkelijk programma had samengesteld. De festiviteiten werden 's morgens inge zet met een aubade op het plein voor het raadhuis door de schoolkinderen, waarbij de jeugdharmonie van „So phia" uit Loon op Zand voor de mu- zokale omlijsting zorgde, die door burgemeester L. v. Eerp in ontvangst werd genomen en met een dankwoord door deze werd besloten. 's Middags konden de liefhebbers van de hippysche sport, en dat waren er velen, him hart ophalen aan een ponyconcours, dat gehouden werd op het Prins Mauritsplein en waaraan door de ponyverenigingen uit Loon op Zand, De Moer en Kaatsheuvel met ruim 80 paardjes werd deelge nomen. Wethouder J. Smulders reik te hier, na een dankwoord, de prijzen uit. De uitslagen waren: Springen, categorie A: 1. Corry van Rooij, Loon op Zand; 2. J. Zijl mans, Kaatsheuvel; 3. Peter Rom- bouts, Kaatsheuvel. Springen categorie B1Huub de Bie, De Moer; 2. Kees Klijn, De Moer; 3. Jan Verboven, De Moer. Springen, categorie C/D 1. P. Oomen, Loon op Zand; 2. Corry v. Rooij, Loon op Zand; 3. G. Kuypers, Loon op Zand. Stoelendans, categorie A: 1. Bert v. Kuyk, Kaatsheuvel; 2. Jan van der Linden, Loon op Zand; 3. Ad Hul- termans, De Moer. Stoelendans, categorie B-C-D: 1. Jan Schellen, Loonopzand; 2. Huub de Bie, De Moer; 3. J. Kuys, Kaats heuvel. Hindernissen cat. A-B tot 12 jaar: 1. Egida Kuys, Kaatsheuvel; 2. Wil de Kort, De Moer; 3. Kees Molen schot, Loon op Zand. Hindernissen, cat. B-C-D, boven 12 jaar: 1. Jan Kuys, Kaatsheuvel; 2. R. Dingemans, Kaatsheuvel; 3. Ri- ni v. Kuijk, Kaatsheuvel. Bij het jeugdhuis „De Kinkenpol der" gingen circa 120 jeugdige deel nemers van start voor een fietsen- rally, waarbij de volgende zes groe- Wij zijn verheugd met deze nota, doch de tijdsduur om deze zaak gron- die te bestuderen is absoluut te kort. Wij zijn daarom tot onze spijt niet in staat deze nota. in de algemene be schouwingen te verwerken en zullen gaarne hierop in een volgende verga dering terugkomen. Ditzelfde geldt ten aanzien van de brief van 28-4- '69 omtrent telefoonaansluitingen raadsleden en vergoedingen. Wel mo gen wij nu reeds stellen, dat wij het met de conclusies van burgemeester en wethouders voltrekt oneens zijn. Ingevolge onze, in de aanhef ge dane toezegging, zullen wij de alge mene beschouwingen hiermede af sluiten, doch niet zonder dank te heb ben gebracht aan het college, hoofden van dienst en alle ambtenaren, dia aan het lijvig begrotingspakket heb ben meegewerkt. Wij stellen er ook prijs op te getuigen van onze waar dering aan de voorzitter en het col lege van burgemeester en wethouders voor de wijze waarop alle toezeggin gen betreffende nota's en informele raadsvergaderingen, zijn nagekomen. Deze gang van zaken heeft ontegen zeggelijk begedragen tot een grotere begripsvorming en derhalve betere besluitvorming", aldus de voorzitter van de werknemersfractie. pen zich het best door de gegeven opdracht wisten te worstelen: 1. T. van Daalen - J. v. Gulik; 2. W. van Beers-T. Stokkermans; 3. J. Kroot - E. Moreval - H. v. Woensel; 4. J. Smulders -G. Klijn; 5. H. v. Rooij - J. Vinken; 6. J. v. Boxtel A. v. d. Hout. Op het sportcomplex in de Efte- ling vormde een handbalwedstrijd tussen teams van DESK en Uno Ani mo (Loon op Zand), die door DESK met 21-8 werd gewonnen, de ouver ture van een voetbalpartij tussen het Loonse Uno Animo en het met en kele spelers van Berndijk aangevulde DESK, die door de Kaatsheuvelse formatie eveneens werd gewonnen met 3-0. Intussen maakten velen van de gelegenheid gébruik in de na middag om het interieur van het nieuwe raadhuis te bezichtigen. Er was ook nog een oriëntatierit voor autobezitters, gesplitst in een A-ldasse (ervaren rijders) en B-klasse (beginnelingen), waarvoor zich 74 equipes aan het startbureau presen teerden. Hier werd de volgende uit slag geboekt: A-klasse: 1. C. v. Gils - E. v. Gils, winnaar raadhuisbeker; 2. J. de Kort mevr. de Kort; 3. C. Smans A. v. Nieuwstadt. B-klasse: 1. H. Smulders - mevr. Smulders; 2. mej. M. Ververs-mej. Hendriks; 3. M. v. Asperen - C. Koo ien. Honderden belangstellenden waren 's avonds getuige van een groots vuurwerk met taptoe door de harmo nie „Concordia" uit Loon op Zand op het Pres. Kennedyplein, waarna de feestelijkheden werden besloten met een oranjebal in de tent. - In het bankverslag zegt de presi dent van de Nederlandse bank, Prof. Zijlstr, o.m.: Overleg tussen overheid en be drijfsleven over wat komend na jaar en in 1970 gezamenlijk moet worden gedaan, is 'volstrekt nood zakelijk om de zinloze en gevaar lijke inflatiespiraal te breken. De tijd dringt; wanneer het probleem niet welbewust en rationeel kan worden opgelost, zal het vroeg of laat zichzelf oplossen door stag natie van de groei en schade aan de werkgelegenheid'. E. M. v. Iersel 24 j. te Waalwijk; J. L. M. v. Heumen 26 j. te Loon op Zand en M. W. M. v. d. Heijden 22 j. te Waalwijk. Huw.-aangiften: L. A. M. Koo- men 23 j. te Noordwijkerhout en M. C. Govers 24 j. te Waalwijk; H. C. Rekkers 25 j. en M. G. P. Kra- neveld 22 j., beiden te Waalwijk; F. J. C. Klijn 33 j. en P. A. A. Ver- kooijen 31 j., beiden te Waalwijk. Ingekomen: F. M. J. v. Loon van Vught; J. M. Sweep en echtg. van Tilburg; A. C. v. d. Heijden van Vlijmen; P. J. W. Schoenmakers en gezin van Drunen; H. A. v. Hilst en echtg. van Sprang-Capelle; A. M. Coppens van Dongen; G. A. M. v. d. Bungelaar van Tilburg; G. A. M. Verwiel van Dongen; F C v Somme ren en echtg. van Druten; J. M. Kempers van Zutphen; V. K. G. M. v. Heeswij k en gezin van Beek en Donk. Vertrokken: F. A. Lenaerts en echtg. naar Hedel; H. A. v. d. Meij en gezin naar Vleuten - De Meern; H. J. G. M. v. Nunen naar Drunen; P. C. v. Iersel en echtg. naar Til burg; M. C. M. Snijders naar Til burg; C. H. J. Beerens en gezin naar Oss. WAALWIJK De K.W.J. in Waal wijk gaat de werkende jongeren ook op zondagmorgen een aangena me en nuttige tijdsbesteding bieden. Dat gebeurt in „De zuute inval", 'n nieuw jongerencentrum, dat is on dergebracht in twee lokalen van het voormalige zusterklooster achter de Kombi. Alle werkende jongeren uit Waal wijk e.o., zowel meisjes als jongens in de leeftijd van 1521 jaar, zijn tussen half twaalf en half twee op zondagmorgen welkom. In twee za len kan men rustig lezen of wat praten, maar men kan er ook dam men, tafeltennis spelen, sjoelbak ken, een kegelspel gebruiken etc. Iedereen betaalt 0,50 entree en daarvoor krijgt men dan ook een kop koffie aangeboden. Contributie wordt er verder niet geheven. Het (Van onze verslaggever) WAALWIJK Reeds diverse ja ren streeft het bestuur van de Boe renleenbank in Waalwijk naar een verbetering van de accomodatie van het hoofdkantoor aan de Markt. De voorbereidingen zijn nu echter in een zodanig stadium gekomen, dat het bestuur veronderstelt, dat deze dagen met de verbetering wordt ge start. Met het gemeentebestuur is overeenstemming bereikt over de nieuwbouw aan de Markt. Het nieu we bankgebouw zal in het City-plan een centrale plaats verwerven. In verband met dit bouwplan zal de Boerenleenbank tijdelijk elders in Waalwijk een onderdak krijgen. Daarover is overeenstemming be reikt met het kerkbestuur van de parochie St. Jan. Het kerkbestuur stelde een gedeelte van het voorma lige ziekenhuis beschikbaar. Hier zal dan voorlopig het hoofdkantoor van de bank in zijn gevestigd. Ter handhaving van de dienstverlening werd ook het personeel uitgebreid. Uit het jaarverslag dat deze week is verschenen constateren we ver- Hoewel de staldeuren bij l'Ecurie reeds vanaf 20.00 uur geopend zijn op zondagavond 4 mei a.s., begint de disco-bar pas om 21.00 uur met zijn muziek; dit in verband met de jaarlijkse nationale dodenherden king. Op deze avond, waarop iedere bezoekers een gratis consumptie wordt aangeboden vanwege de offi ciële heropening van het gedeelte lijk nieuwe interieur, zullen film opnamen worden gemaakt. Deze film zal op een later aangegeven datum worden afgedraaid. Tevens doen we nog een beroep op de leden zich te melden als controleurs voor de l'Ecurie-Ralley. bestuur van de K.W.J. vertelde ons, dat alle werkende jongeren welkom zijn. Studerende jeugd wordt als in- troducee binnengelaten. „De zuute inval" start a.s. zondag 4 mei. Het aktiecomité dat deze „zondagmor genclub" in elkaar zette, bestaat uit 15 aktieve jongeren. der, dat de groei van de Boeren leenbank zich onverminderd heeft voortgezet. Alle onderdelen van het dienstenpakket droegen bij tot deze groei. Ongetwijfeld was de ontwik keling van het privé rekening cou rant verkeer het meest imposante Nu steeds meer bedrijven en instel lingen overgaan tot de girale beta ling van de salarissen, is hierdoor een belangrijk aantal nieuwe deel nemers verkregen. De vraag naar krediet bereikte in 1968 een record hoogte. Vaak had deze vraag betrekking op de fi- Inanciëring van de plaatselijke par ticuliere woningbouw. Daarnaast blijft de bedrijfsfinanciëring 'n be langrijk onderdeel van de leningen- aktiviteiten van de bank uitmaken. Vooral de financiëringen aan mid- denstandsbedrijven zijn toegeno men. Ook de persoonlijke leningen, zo blijkt uit het verslag, blijken in een grote behoefte te voorzien. De overige bankfunkties, te weten het deviezen- en effektenverkeer nafen verder in belangrijkheid toe. De assurantie-afdeling liet 'n forse groei zien. De omvang is van dien aard, dat onlangs een vaste assu rantiemedewerker werd benoemd. Het dienstbetoon aan de relaties van de Boerenleenbank werd in '68 opgevoerd o.a. door de maatregelen die door de Centrale Bank zijn ge troffen in samenwerking met de PTT voor een snelle communicatie. De kasuren van het kantoor in Bloemenoord werd verder uitge breid. Zondag a.s. speelt RKC aan de Akkerlaan haar laatste thuiswed strijd van dit seizoen tegen Con cordia SVD uit Den Bosch. Con cordia heeft een mooie plaats in de middenmoot, terwijl RKC in een zware strijd is gewikkeld met Bra- bantia en Una om niet terecht te komen op de voorlaatste plaats op de ranglijst, hetgeen degradatie naar de 2e klasse zou inhouden. In R'veer veroverde RKC zondag een kostbaar punt bij Veerse Boys, waardoor het 1 punt voorsprong ge nomen heeft op Una en nog maar 1 punt achterstaat op Brabantia, dat echter 1 wedstrijd meer heeft ge speeld. Brabantia is zondag vrij en kan dus zondag bij een eventueel succes tegen Concordia ook door RKC worden voorbijgestreefd. Be langrijk voor deze situatie is ook UnaDesk, waarbij Desk haar laat ste kampioensaspiraties moet ver dedigen. Bijzonder jammer is het dat RKC in deze moeilijke fase enkele vaste eerste elftalspelers wegens blessu re moet missen. Wij zijn er van overtuigd dat er zondagmiddag een geladen RKC-team op het veld zal komen, in de poging de volle winst thuis te houden, tegen het deze competitie verrassend sterk optre dend Concordia. In deze laatste thuiswedstrijd heeft RKC 1 de steun nodig van haar supporterslegioen; vooral rekenen speler en bestuur er op dat alle pupillen en junioren het eerste elftal massaal komen aanmoedigen. RKC wacht zondag 'fi moeilijke middag. Aanvoerder Jo v. Pruyssen wensen wij alle succes daarbij. Het eerste klasserschap moet voor Waalwijk en RKC be houden, blijven, mannen. Tegen Concordia behoeven we beslist niet bij voorbaat kansloos te zijn als er anderhalf uur met spirit wordt ge speeld. Het Waalwijkse voetbalpu bliek staat in ieder geval een span nende voetbalmiddag te wachten. De wedstrijd zal worden geleid door de heer J. de Feijter. RKC 2 gaat haar laatste wedstrijd van dit seizoen spelen en wel in Valkenswaard tegen De Valk 2, Jongens tracht deze competitie met een positief resultaat te besluiten. Zondag speelt DESK de laatste uitwedstrijd van dit seizoen. In Zeelst bij Eindhoven wordt tegen UNA aangetreden, waarvan m Kaatsheuvel met 20 gewonnen werd. UNA bezet nu de voorlaatste plaats met 17 punten uit 22 wed strijden, een zeer netelige positie dus, want in deze afdeling degrade ren twee clubs. De Dessers, die no? altijd een zeer, zeer kleine kans op de titel hebben, moeten deze wed strijd beslist winnen, om nog reent te kunnen doen gelden op de eer st plaats. Middelburg speelt zondag bij Veerse Boys, TSC bij TOP en Sparta '25 thuis tegen Helmond, drie zeer, zeer interessante wedstrijden van concurrenten van DESK. de spanning is zelden zo groot geweest als dit seizoen. Dessers, zet zondag uw beste beentje voor en laat uw supporters niet in de steek. A.s. zaterdag gaat NEO op be zoek bij Rust Roest in Eindhovffl- Deze wedstrijd geld voor de KJNvc- beker. Het moet voor NEO geen a te zware opgave zijn om van dez^ 4e klasser te winnen, al is voor" zichtigheid wel geboden. der wedstrijd 4 uur o.l.v. dhr. de Rooij. Degenen die de reis m willen maken, kunnen zich opgev in de kantine. Vertrek 2.30 uur. ONI 2—NEO 3 NEO 4JPS 2 De heer L. Verduyn, Schoolstraat 25, Waspik, ontving wegens zijn ve le verdiensten en activiteiten op maatschappelijk en sociaal gebied van H.M. de Koningin de ere-me daille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Al eerder ontving de heer L. Verduyn wegens 40-jarig dienstverband bij de scheepswerf v.h. P. A. Ruyten- berg te Waspik de bronzen medail le, vandaar dat hem nu het edel metaal bij bevordering werd uitge reikt. De heer Verduyn verwierf zich deze hoge koninklijke onder scheiding middels het ministerie van bnnenlandse zaken, omdat hij in september van dit jaar 30 jaar deel uitmaakt van de Waspikse gemeen teraad. Op heel veel andere terreinen ble ven zijn verdiensten voor de ge meenschap echter ook niet onopge merkt. Nog maar kort geleden werd de heer Verduyn gehuldigd bij zijn 46-jarig jubileum als be stuurder van de Ned. Herv. Ge meente. Zeventien jaar diende hij de Herv. Kerk als diaken en ver volgens 23 jaar als ouderling. Mo menteel is de heer Verduyn Ouder ling-Scriba. Ook is hij vertegen woordiger der Herv. Kerken in de classis Heusden. Nog steeds is hij voorzitter van de afdeling metaal van het Chr. Ned. Vakverbond, afd. Waspik en bestuurslid van 't Groe ne Kruis. Vervolgens voorzitter van de woning-adviescommissie en lid van nog diverse andere commissies op maatschappelijk en socaal ter rein. Zo maakte hij ook vele jaren deel uit van de commissie, belast met maatschappelijke zorg. Het viel burgemeester H. C. Wel ling dan ook in het geheel niet moei- lijklijk om tijdens een speciale zit- L. Verduyn ting van de raad der gemeente Was pik een man met zoveel verdien sten hartelijk te danken en te hul digen en hem de versierselen, aan de toegekende onderscheiding ver bonden, op te spelden. Behalve de voltallige gemeenteraad waren hier bij vertegenwoordigd de heren G. v. d. Broek, ouderling van de Ned. Herv. Kerk; P. A. Ruytemberg, pen ningmeester, van de kerkvoogdij, en het secretarie- en gemeenteperso- neel. In het bijzijn van zijn echtgenote en zijn twee dochters werd de heer Verduyn behalve door burgemeester Welling nog toegesproken door de heer J. van Hooren, nestor van de gemeenteraad, de heer F. van Beur den, namens het secretariepersoneel en door wethouder A. v. d. Broek, als mede-raadslid van dezelfde frak tie. Tot slot dankte de heer Ver duyn voor de vele felicitaties, bloe men en geschenken en verzocht hij burgemeester Welling H.M. de Ko ningin te danken voor de onder scheiding. 1 In Tilburg is de Hogeschool ge sloten, nadat de studenten de aula en de telefooncentrale hebben be zet. Er worden geen tentamens of examens meer afgenomen. De be sprekingen hebben tot niets geleid. Acht studentenorganisaties hebben hun steun toegezegd. De studenten van de bezette hoge school hebben woensdag bespro ken op welke manier de colleges tijdens de bezetting doorgang kun nen vinden. Zij hadden hun hoop gevestigd op enkele vooruitstre vende hoogleraren die mogelijk bereid zouden zijn door te gaan.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 2