wAAlwijkse en UnqstR&atse coui&nt In Drunen nieuwe regeling subsidie gezinszorg en gezinshulp Uitgaan in het weekend Lido Musis Sacrum Apollo Romantica El Terreno loestelberg Re Ster Ïaxandria-Bar Sprang-Capelle RAAD krijgt vanavond ook voorstellen CENTRAAL ANTENNE-SYSTEEM In Vennen-Oost centraal antenne systeem radio en T.V. Jac van Haar en de juwelier die blijvende luxe betaalbaar maakt Gouden sieraden Speelterrein voor de jeugd in Elshout Fa. Schuurmans Filmjournaal VRIJDAG 16 MEI 1969 92e JAARGANG No. 39 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Hoofdredakteur JAN TIELEN Antoon Tielen Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Van onze verslaggever) DRUNEN - De raad van de gemeente Drunen krijgt in de vergadering van vanavond (vrijdag) een voorstel aangeboden, tot vaststelling van een subsidieregeling voor plaatselijke of regionale instellingen voor gezins verzorging en gezinshulp. Samen met de „Commissie Richtlijnen ingevolge de Algemene Bijstandswet in de Langstraat" in een uniforme regeling vastgesteld. Onder de nieuwe subsidieregeling vallen de Katholieke Stich ting Gezinszorg Langstraat e.o. en de Protestantse Interkerkelijke Stich ting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging „De Langstraat" In het pré-advies spreken B. en W. hun waardering uit voor het werk van beide instellingen in de gemeente. Een ander voorstel betreft het cen traal antennesysteem. B. en W. schrij ven hierover: „Tegen het bestaande woud van TV- masten zijn beslist bezwaren aan te voeren. Al deze stellages op de daken van de huizen leveren een weinig fraaie aanblik. Ook bouwkundig zijn er bezwaren aan te voeren, omdat de bevestiging van de masten vaak scha de veroorzaakt en het betreden van de daken meermalen mankementen en lekkages bevordert. Het college heeft de mogelijkheid onderzocht om in het bestemmingsplan Vennen Oost" aan deze bezwaren tegemoet te komen. Toepassing via het stelsel van het z.g. centrale-antennesysteem verdient hier de voorkeur. Gebruikmaking van centrale mas ten masten heeft ook voor de T.V.- bezitters voordelen. Men is verzekerd van een goed beeld en het onderhoud is op een centraal punt geregeld. Voor de 116 woningwetwoningen en 56 premiewoningen in het bestem mingsplan „Vennen Oost" is reeds een centrale mast in gebruik. Voor het gehele gebied zijn vijf van derge lijke masten nodig. Het ligt in de be doeling het aanbrengen van de cen trale masten en de werkzaamheden in fasen uit te voeren, afhankelijk van het tempo van het gereedkomen van de woningen in dit plan. De volgende fase is het bouwen van een installatie U kunt nu bij ons (door rechtstreekse import) de nieuwste modellen gou den armbanden, colliers, hangers, broches, ringen enz. kopen tegen ongekend lage prijzen. Een kleine greep richtprij zen uit onze zeer grote kol- lektie: van 45,nu voor 27,50 van 70,nu voor 47,50 van 115,nu voor 75, van 137,50 nu voor 87,50 van 185,nu voor 116, van 225,nu voor 150, van 245,nu voor 155, Komt U zich maar overtui gen bij: Juwill#r»b«drl|t N.V. Bribintpl.ln II (rtd. met een capaciteit van 161 aanslui tingen. De totale kosten hiervoor worden ge raamd op 32.000, - Via deze in stallatie kunnen 6 zenders in zwart wit en ook in kleur ontvangen worden plus voor radio AM en FM ont vangst. Voor de aansluiting op de centrale mast is een bedrag ineens verschul digd van 350, - In dit bedrag is begrepen het onderhoud voor een pe riode van 10 jaar. Voor de huurwo ningen van de gemeente en van de Stichting Woningbouw wordt hier voor een vergoeding van 21, per jaar in rekening gebracht. Naar ge lang de behoefte zullen B. en W. te zijner tijd aan de raad voorstellen doen om het plaatsen van individuele TV-masten tegen te gaan, waarbij men denkt aan een aanvulling van de Algemene Verkoopvoorwaarden voor bouwterreinen. B. en W. stellen de raad voor een krediet van 32.000,- beschikbaar te stellen voor het plaat sen van één centrale mast plus hoofd versterkers alsmede voor het verzor gen van 161 aansluitingen. Nu het terrein van de voormalige school te Elshout (na de gehouden kermis) weer vrij gekomen is kan dit gebruikt worden voor andere doel einden. Het college had gedacht het gehele terrein ter beschikking te stel len als speelterrein voor de jeugd. Gezien de omvang en de centrale lig ging zou dit uitermate voor dat doel geschikt zijn. Het is dan echter wel nodig om bepaalde voorzieningen te treffen daar de grond, zoals deze er thans bij ligt, niet direct voor dit doel geschikt is. Verkoop Verhuur TENTEN KAMPEER-ARTIKELEN A.N.W.B.-Tentenverhuurder Thorbeckelaan 23, Waalwijk Tel. 04160 -2929 In verband met de ligging langs de hoofdweg dienen er voor de jeugd veiligheidsmaatregelen te worden ge troffen. Het is daarom noodzakelijk het terrein te omrasteren, dit pm te voorkomen, dat de buren overlast van de kinderen krijgen en mede dat de spelende kinderen onverwachts de hoofdweg oprennen. Het zal ook no dig zijn het terrein te egaliseren en van een grasmat te voorzien. De to tale kosten van egaliseren, inzaaien, het aanbrengen van de afrastering en de bijkomende werken worden ge raamd op 4.500, - Het nieuwe speelterrein zal beslist in een behoef te voorzien en B. en W. stellen de raad voor een bedrag van 4.500, beschikbaar te stellen voor bovenver meld doel. - Nu hebben de studenten in Am sterdam de aula van de universi teit bezet. - In Siberië hebben Chinezen 25 vierkante kilometer Russisch ge bied bezet en daar een brugge- hoofd gevestigd. - Poher, de voorzitter van de Fran se senaat en waarnemend presi dent, heeft zich kandidaat gesteld voor het presidentschap. Hij is de grote tegenstander van Pompidou. DE GETEMDE FEEKS In 16e-eeuws Padua zit de rijke Baptista opgescheept met een slecht gehumeurde oudste dochter Kathari- na. Terwijl voor zijn lieve jongste dochter Bianca de vrijers zich ver dringen, is er geen man die het aan durft met Katharina. Baptista kon digt af dat Bianca niet zal trouwen voordat Katharina een rnan heeft. Een bewonderaar van Bianca: Hor- tensio is verrukt als zijn vriend Pe- truchio, een verarmd edelman met rume manieren, uit Verona arriveert, op zoek naar een vrouw met geld. Hortensio stuurt hem op Katharina af. In ruil voor de „tip" moet Petru- chio hem, naar behoren vermomd, bij Baptista introduceren als muziekpro- fessor. Op die manier zal hij zijn aan beden Bianca weer kunnen spreken. Baptista geeft Petruchio graag gele genheid om Katharina het hof te ma ken. De jongedame spuwt vuur en vlam, vlucht en vecht, maar Petruchio praat met veel zwier tegen haar in en pakt haar stevig aan. Als hij haar eenmaal in een pijnlijke houdgreep heeft, kondigt hij bij Baptista aan dat zij het eens zijn. LIEFDESSPEL IN FINLAND Twee halfrijpe paartjes uit de grote stad kamperen aan een meer. Ze de batteren met elkaar en hebben elkaar lief. Ze maken gekheid en stoeien rond - zoals het overmoedige jonge vee in de wei. Een poëtische kamera registreert het trillende licht van de heldere nachten en de trillende pols slagen van de verwachtingsvolle har ten. FUSY OF THE CONGO De piloot Ronald Cameron wordt door Jungle Jim gered, wanneer hij met zijn toestel een noodlanding moet maken op een meer in de jungle. Cameron verklaart inspecteur van de Territoriale Politie te zijn en heeft opdracht een onderzoek in te stellen naar de verblijfplaats van Professor Dunham, die tijdens zijn speurtocht naar de Okongo, een zeldzame dier soort, spoorloos is verdwenen. Inlan ders hebben de Okongo - een dier, dat veel gelijkenis vertoont met een pony - heilig verklaard. Jim besluit samen met Cameron op zoek te gaan naar de professor en het Okongo- dorp. Ze vinden het dorp, maar het blijkt slechts door vrouwen te worden bewoond, gewapend met speren en pijl-en-boog. De aanvoerster der vrouwen, Leta, vertelt Cameron, dat blanken het dorp hebben overvallen en de mannen hebben meegevoerd om hen te helpen bij het vangen en do den van de heilige Okongo-ponies. Leta voegt zich bij Cameron en Jim om de professor en de ponies te hel pen zoeken. SUPERARGO Superargo is een groot bokskam pioen die altijd vecht met een masker voor zijn gezicht. Als tengevolge van een match zijn tegenstander de dood vindt, maakt Superargo een ernstige mentale crisis door. Hij besluit de ring te verlaten en zijn kwaliteiten in dienst te stellen van de justitie. Zijn eerste opdracht luidt uit te vinden waar het uranium is gebleven dat de laatste maanden is verdwenen van zes koopvaardijschepen. Superargo gaat met een kano naar een verlaten eiland buiten de territoriale wateren. Als hij duikt ontdekt hij onder het water 'n buis die hij volgt tot een meertje in een verlichte, lege grot. Hij loopt dan door een tunnel maar de aanvoerder van de bende volgt al zijn bewegingen op een televisiescherm. DE GROENE BARETTEN Kolonel Mike Kirby, de hoofdfiguur in dit verhaal, gespeeld door John Wayne, die theoretisch is voorbereid maar zonder praktische ervaring is, neemt het commando op zich van 'n kamp. Een geflatteerd beeld geeft de film van de wijze waarop hier de za ken worden aangepakt bepaald niet en dit alleen al wekt sympathie voor die veelgesmade Amerikanen voor wie de vrijheid niet alleen een woord maar ook daadwerkelijk is. Op welke wijze de strijd tegen de Vietcong ge streden wordt ziet men hier met een beangstigende duidelijkheid. VULKAAN DER HELSE DRIFTEN Fred, Axel, Jack en Charly zijn een soort figuren die gemakkelijk aan geld willen komen. Hoe is minder be langrijk. Charly is van goede huize en van de afwezigheid van zijn ouders willen hij en zijn vrienden profiteren door het buitenhuis van zijn ouders in een bordeel te veranderen. Dit plan opent goede vooruitzichten omdat in de omgeving rusthuizen zijn geves tigd waar rijke zakenlui enige tijd uitrusten. Rustig is het in de film niet want de avonturen lopen met een moord af. Iedere zaterdagavond opnieuw trek ken er heel wat danslustigen naar het Lido om daar te genieten van het op treden van het Duke City Sextet, waarbij Bob Smit de zang verzorgd. De tieners komen zondagmiddag luis teren naar The Mental Bats. Zondag avond kan men in het Lido The All Stars bewonderen met zang van Frank Scott. Wie van een soul-avond bij uitstek houdt kan zaterdagavond in Roman tica terecht. Dan speelt Iwan Rak met zijn soulorkest Graduate. Telken male opnieuw een trekpleister voor Waalwijk en omstreken. Wie kent de Nederlandse topgroep Brain Box niet? Dat zullen er maar weinigen zijn, want deze Amsterdam se groep telt in de hitparade nu weer geducht mee met „Amsterdam the first". Brain Box speelt zaterdag avond in de Kaatsheuvelse dancing El Terreno. Met dit zomerse weer is het heer lijk om eens in de uitspanning De Roestelberg te vertoeven. Wie een dansje wil maken kan dat zondagmid dag op de tonen van The Shuffles. In dancing De Ster in Nieuwkuijk komt zondagmiddag het bekende or kest Pepper and Soul ongetwijfeld 'n trekpleister voor de jeugd. Zondag avond speelt hier The Jumping Strings, een uitstekende beatband. Radio Arwimo verzorgt zaterdag avond weer het discobal in de bar van sporthal Taxandria. Zondagavond speelt hier het dans- en showorkest Choise Quality met zang van Hans de Kort. Voor de liefhebbers een ge zellig avondje uit. D OKTERSDI ENST Vanaf 12 uur zaterdagmiddag en zondag a.s. zal de doktersdienst wor den waargenomen door dokter Win kelman, Kerkstraat 99, tel. 04167 - 2350. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Sprang: 2.30 Ds. G. Wursten. Ger. Kerk Sprang: 9.30 Ds F. Spoel- stra, 4.30 Ds. de Kleer uit Den Haag Ned. Herv. Kerk Capelle: 9.30 en 2.30 Ds. van Tuyl uit Rijssen. Ger. eKrk Capelle: 9.45 Ds. Krabbe uit Den Haag, 3.00 Ds. Greve uit Meerkerk. Ned. Herv. Kerk Zuidholl. dijk.: 9.30 en 6.30 Ds. P. Dorsman uit Staphorst. Ger. Gemeente Julianalaan 9.30 en 3.00 leesdienst. DAUWTRAPPEN Donderdagmorgen, Hemelvaarts dag werd het traditionele dauwtrap- pen gehouden. Het fanfarecorps Si- rena met haar tamboercorps startte om 5 uur aan Het Bruggetje en ging door de Loonsestraat, Zuidhollandse dijk, Lage Zandschel, Nieuwevaart naar café De Witte Brug voor de koffiemaaltijd. Hier sprak voorzitter wethouder Jac. Vos een opwekkend woord en bracht dank aan de bestuurs leden Dekkers en Paymans die voor de inwendige mens hadden gezorgd en dankte ook de fam. de Ruyter voor het gastvrije onthaal in deze vroege morgen. Hierna ging het via Schre- velstraat en Heistraat weer terug. Ook de harmonie Marijke met de drumband uit Sprang liet zich in de vroege morgen horen en kwam via de Oudestraat naar Vrijhoeve met als pleisterplaats café W. Kuis. PLATTELANDSVROUWEN De afdeling Sprang-Capelle van de Plattelandsvrouwen maakte j.l. dinsdag hun zomerreis. Het gezel schap vertrok om half 8 per bus uit Waalwijk naar Wijk bij Duurstede waar koffie gedronken werd. Hier vandaan werd de reis voortgezet naar Doorn waar een bezoek werd ge bracht aan het kasteel van de Duitse keizer. Tevens werd hier in het thee huis de lunch gebruikt. In Baarn werd op de Loosdrechtse plassen een heerlijke boottocht ge maakt hetgeen werkelijk een verade ming was bij de zomerse temperatuur van 30 graden. In Amstelveen werd nog even gewinkeld en om 7 uur was het diner gereed in hotel De Amstel- hoek. Het was ondanks het warme weer een geslaagde zomerreis. AFSCHEIDSRECEPTIE DE HEER KAMPHORST Afgelopen maandagavond werd door het bestuur van de Prinses Wil- helminaschool aan de Zuidhollandse- dijk een arscheidsreceptie aangebo den aan het gezin van de heer Kamp horst, hoofd dezer school, in verband met zijn vertrek naar Beekbergen. Zeer velen hebben van deze gelegen heid gebruik gemaakt om het schei dende schoolhoofd de 'hand te komen drukken. Een groot aantal leden der schoolvereniging, ouders van school gaande kinderen, buurtgenoten, ge nodigden en een grote stroom van oud-leerlingen kwamen afscheid ne men van de heer Kamphorst en diens gezin. O.a. waren aanwezig een deputatie van het gemeentebestuur van Kaats heuvel, burgemeester Van Prooijen, wethouder Jac. Vos, de collega's- schoolhoofden de heren Simonse, Hoevenberg, Overweel en Hoogen- boom en voorts het personeel van de Prinses Wilhelminaschool. Namens het schoolbestuur hield de voorzitter de heer J. Bossers een toe spraak waarin hij o.a. memoreerde dat op 9 juli 1958 de heer Kamp horst proefles had gegeven en dat hij in aansluiting daarop de benoeming tot hoofd der school had gekregen. Hij wenste hem met zijn gezin nog vele goede jaren toe in Beekbergen. Namens het schoolbestuur werd door de heer G. van Drongelen aan de heer Kamphorst hierna een barometer aangeboden. De oud-leerlingen waren echter ook niet met lege handen gekomen. Een elf-tal meisjes, één uit elke klas die in de jaren bij de heer Kamphorst in de klas hadden gezeten en daarna de school hadden verlaten brachten een verslag uit, geheel op rijm, over hetgeen de heer Kamphorst in al die jaren had verricht. Namens de oud leerlingen werd hem een klok en een platenkoffer aangeboden, alsmede 'n plaat waarop het verslag van deze oud-leerlingen was vastgesteld. Ook van tal van andere personen mocht de familie Kamphorst cadeaus in ont vangst nemen. Onroerd over zoveel blijken van belangstelling en voor de geschenken bracht de heer Kamp horst daarna een dankwoord, waarin hij meedeelde dat de periode die hij aan deze schooi verbonden was nooit meer zou vergeten. OPENING ZWEMBAD Maandagmorgen om zeven uur opende het zwembad 'Zidewinde' haar poorten weer in dit seizoen. Daar het de eerste dagen van deze week zeer warm was werd er reeds een druk gebruik van gemaakt. Vele liefhebbers konden nu na een lange tijd van rust weer eer. duik wagen in het zilte nat. BEROEP UITGEBRACHT Door de Kerkeraad der Ned. Hervg Kerk te Capelle is een beroep uitge bracht op Ds. Vlietstra te Waarder, welke echter inmiddels reeds heeft bedankt daar hij het beroep naar Doornspijk heeft aangenomen en voor acht andere beroepen bedankte. BENOEMING AANGENOMEN De heer A. Spuybroek jr. heeft zijn benoeming tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk aangenomen, terwijl de heer S. Kruif voor zijn benoeming tot ouderling heeft bedankt, terwijl de heer A. v. d. Schans voor een benoe ming tot diaken heeft bedankt. 'SIRENA' BRACHT SERENADE Dinsdag bracht het fanfarekorps 'Sirena' met haar tamboerkorps een serenade bij haar oud-directeur de heer Bisselink op Rosegaerde te Kaatsheuvel in verband met het be reiken op dien dag van de leeftijd van 88 jaren van de heer Bisselink. Na het spelen van enige marsen hield de voorzitter van het korps wethou der Jac. Vos een toespraak waarin hij liet uitkomen dar de oude garde van 'Sirena' altijd nog prettige herinne ringen heeft over die vele jaren dat Bisselink directeur was van 'Sirena Een zoon dankte namens zijn ouders en de verdere familie voor deze har telijke attentie, van het Vrijhoevense korps en wenste hen voor de toe komst nog vele successen toe. Hij bood aan de voorzitter, die hij tevens dankte voor zijn hartelijke woorden, een enveloppe met inhoud aan. LEDENVERGADERING NED. CHR. BOND VAN OVERHEIDSPERSONEEL LANGSTRAAT-OOST De afdeling Langstraat-Oost van de Ned. Chr. Bond van Overheids personeel hield vrijdagavond 'n goed bezochte ledenvergadering in het ge bouw van de Chr. Volksbond. De voorzitter de heer C. H. van Caem, sprak in zijn openingswoord zijn vreugde uit over de goede opkomst der leden en wees op de belangrijk heid van deze bijeenkomst in verband met het aanstaande bondscongres te Scheveningm. Na de vaststelling der notulen werd de agenda van de bondsverga dering besproken en tot de afgevaar digden benoemd de heren D. A. de Rooij, C. Maijers en J. Haverhals. Een goede bespreking volgde over de taak met name die der Chr. Vakbe weging, nu in bepaalde sectoren de Zondagsdienst zal worden uitgebreid, met het onaanvaardbaar der geza menlijke bonden. Op het terrein van de PTT was men het volkomen eens. Teveel worden er beslissingen geno men waarbij de inspraak totaal ont breekt of te laat mogelijk is. In diver se sectoren bleek nog veel werk te wachten in verband met de juiste uit betalingen der salarissen. Met de re gelingsbeslissing die met de bonden was genomen ever de salarisverbete ringen per 1 juli a.s. stemde men in. Na een slotwoord door de voorzitter, waarin hij wees op de propaganda die nog steeds nodig bleek, werd de ge animeerde vergadering gesloten

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 13