Voorlichtingsavond LTS-Waalwijk door veel ouders bezocht Oarage H. Appels toonde nieuwste SIMCA-modellen Studiedag S.O.D. in Waalwijk Echo-abonnees genoten van vliegtocht boven bollenvelden Ambtenaren Waalwijk wonnen tournooi 'Weth. Smoldersbeker' Jeugdbiljarters W'wIJk zorgden voor fraai succes in Nijmegen Apollo-Theater - Kaatsheuvel LOON OP ZAND Musis Sacrum UITEENZETTING OVER VORMEN VAN ONDERWIJS BURGEMEESTER J. TEIJSSEN OPENDE 7 Doorstroming Ronselen Nieuwbouw DE GROENE BARETTEN Superango „De onkwetsbare" Alle personenauto's waren aanwezig Bijeenkomst in Lido en excursie naar Ups N.V. in Drunen Drunen Raad Drunen ver gadert vrijdagavond Nieuwkuijk 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 MEI 1969 WAALWIJK - Donderdagmorgen vond op de Technische School Waalwijk een voorlichtingsavond plaats voor de ouders van de kinderen, die de Technische School zullen gaan volgen. Door de heer Beernink, directeur van de school werd voor de vele ouders, die aanwezig waren, een uiteenzeting gegeven van de vele mogelijkheden. Als de kinderen van de lagere school komen bezoeken zij in het eer ste leerjaar de brugklas, die voor alle kinderen gelijke stof biedtIn het 2e jaar zijn er verschillende mogelijkhe den. Allereerst is er dan het Over wegend Theoretisch-Technisch On derwijs. Verder het Normaal Tech nisch Onderwijs, het Overwegend Practisch Technisch Onderwijs en het Individueel Technisch Onderwijs, wat geen opleiding apart is, maar een op leiding verweven met de andere op leidingende kwalificatie van het ITO is dan ook gelijk aan dc andere onderwijsvormen. Men vindt in alle opleidingen: het Algemeen Vormend Onderwijs met een aantal vakken, het theoretisch- technisch gedeelte en de praktijk. Wanneer men het tweede jaar achter de rug heeft komt voor alle richtin gen het derde jaar. Voor wat betreft het OPTO zijn er de volgende' moge lijkheden doorstroming naar de MTS of een vierde leerjaar, waarin men 'n vakdiploma kan behalen. Het NTO geeft als eerste mogelijkheid het be halen van het vakdiploma in het vier de leerjaar. Met dit vakdiploma kan men dan meteen naar het bedrijfsle ven of naar het bedrijfsleven, aange vuld met Avondonderwijs in het ka der van het leerlingenstelsel. Het di ploma NTO na het derde leerjaar geeft ook de mogelijkheid van de avondopleiding en verder meteen de gang naar het bedrijfsleven. Het OPTO met diploma geldt di rect voor het bedrijfsleven, evenals 't ITO met diploma. Men komt dan te recht in de hulpverlenende functies in het bedrijfsleven. De MTS geeft doorstromingsmogelijkheden naar de HTS en TH. Het Avondonderwijs in het kader van he leerlingstelsel geeft de mogelijkheid van het behalen uit eindelijk van de diploma's gezel en meester. Met de drie hier te behalen diploma's kan men in het bedrijfsle ven terechtkomen in de produktieve funkties en in de nevenfuncties in de produktieve sektor. Tenslotte bestaat natuurlijk de mogelijkheid om in het bedrijfsleven zelf een hoger gekwali ficeerde functie te verkrijgen. De vakrichtingen, die men cp de Technische School Waalwijk kan vol gen zijn de volgende: machine-ban k- werken, constructie-bankwerken en lassen, timmeren, bouwtimmeren en machinale houtbewerking, lederbe- werken en schoenmaken, metselen, schilderen, motorrijtuigenherstellen en autotechniek en electrotechniek. De laatste twee duren 4 jaar en de andere 3 jaar. Na de pauze werden een groot aan tal vragen beantwoord van de aanwe zige ouders. De bedrijven, die in con tact wensen te komen met jongens, die op het punt staan hun diploma te behalen, kunnen dit doen via het GAB Waalwijk, waar t.z.t. leerlingen- lijsten aanwezig zullen zijn. De heer Beernink, waarschuwde de ouders voor de ronselpraktijken van een aan tal bedrijven, die geen middelen schu wen cm aan leerlingenlijsten te ko men. Bovendien krijgen de kinderen allerlei beloftes, als ze maar wilien komen werken, diploma of niet. De c-uders beseffen niet, wat ze hun kind aandoen het zonder diploma te laten gaan werken. Niet de ouders, maar het kind is de dupe. Met en zonder diploma belopen de ronselpraktijken een percentage van 30. Vooral speelt dit probleem in de schoenindustrie. Wanneer een leerling het diploma ge haald heeft bestaat de mogelijkheid o.a. een opleiding tot orthopedisch schoenmaker. Zonder diploma niet. Nieuwbouwplannen zijn aanwezig, zo vertelde de heer Beernink. De se- mie-permanent gebouwen zullen dan gaan verdwijnen. Bovendien krijgt men met ingang van het volgend leer jaar de beschikking oper de depen dance aan de Burg. van de Klokken- laan, hetgeen den belangrijke verbe tering betekent. Telefoon 04167 - 2100 A.s. donderdag 5 en 8.15 uur met o.a. John Wayne en David Janssen. Verhoogde prijzen; duur film: 3 uur. Donderdag 3 uur MATINEE Kleuren-scope. WAALWIJK - Het afgelopen week end werd door Garage Appels aan de Laageindsestoep te Waalwijk 'n Simca-show georganiseerd. Ondanks de minder goede weersomstandig heden waren er toch veel bezoekers die de vele modellen hebben kun nen bewonderen. Er waren 4 ver schillende modellen van de Simca 1000, variërend van de goedkopere klasse tot de duurdere. De drie goed kopere modellen zijn leverbaar met automatische versnelling. De wa gens zijn allen uitgerust met ra- diaalbanden en grotere wielen. Een verbeterde stuurinrichting maakt ook deel uit van deze wagens. De twee duurdere modellen zijn uit gerust met een 1100 cc motor en hebben 4 versnellingen. Van de Simca 1100 waren ook vier modellen op de show aanwezig. Als eerste dan de bestelwagen, die CONCORDIA WEER NAAR FRANKRIJK Donderdag (Hemelvaartsdag) 15 mei a.s. gaat de Kon. Erk. Harmonie Concordia' met drumband en majo rettes wederom naar Frankrijk. Door het gemeentebestuur van Carrignan is Concordia uitgenodigd de daar te vieren lentefeesten op te luisteren. Voer liefhebbers van dit uitstapje zal een extra bus rijden. Personen, die deze reis mee willen maken kunnen zich hiervoor opgeven hij de heer P. Coomans, Kloosterstraat 25, Loon op Zand, tel. 376. Vertrokken wordt vanaf café Concordia >om 6.30 uur 's morgens. BEDEVAARTEN Zondag in alle vroegte vertrokken een 200-tal bedevaartgangers vanuit Loon op Zand om zingend en bid dend naar Den Bosch, naar de Zoete Moeder, te trekken. Deze bedevaart, welke al heel oud is, trekt elk jaar velen naar Den Bosch om de tocht heen en terug te voet! af te leggen. In de kerk te Cromvoirt werd een H. Mis opgedragen voor de levenden ën overleden leden van de bedevaart. Na in de St. Jan de plechtigheid te heb ben meegemaakt en een bezoek ge bracht te hebben aan de Ziete Moeder werd na het eten de reis naar Loon op Zand aanvaard. Om ca. half 4 arri veerden allen weer in het dorp onder het gelui der kerkklokken. In de pa rochiekerk werd een korte oefening gehouden, alvorens de tocht werd ontbonden. De leden van de wandelsportver eniging Loduka en belangstellenden hebben een voettocht gehouden naar de Wonderbare Moeder van de Els- hout. Om tl uur waren ook deze weer in Loon terug. Ondanks alle aanpassing leeft er nog een grote devotie tot de H. Maagd Maria. Dit mogen we als een goed (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Vrijdag is er in Bet Lido in Waalwijk een bijeen komst gehouden voor de leden uit de provincies Noord-Brabant, Limburg en Zeeland van de Studiekring voor Documentatie en Administratieve Or ganisatie der Overheid (S.O.D.) van het Instituut voor Bestuursweten schappen. Burgemeester Teijssen van Waalwijk wees in een welkomst- voord op de betekenis van een goede overheidsdocumentatie Burgemeester Teijssen zei verheugd 'e zijn, dat de studiekring Waalwijk had uitgekozen om daar de jaarlijkse bijeenkomst te houden. „Bij een ge legenheid als deze ben ik in staat mijn waardering tot uitdrukking te laten komen, voor al datgene wat de studiekring op het gebied van de do cumentatie en administratie organisa tie voorbereidt en verricht. Ik denk dan in het bijzonder aan de bijeen komsten en aan de opleiding op het gebied van de archiefverzorging". „Taken die bij de overheid een be langrijke plaats innemen. Ik zou wil len stellen dat het werk van deze funktionarissen steedst essentiëler is gewerden. Er is geen overheid denk baar waar geen efficiënte documen tatie aanwezig is, anders kunnen di verse taken van dienst niet naar be horen funktioneren. Deze diensten zijn nodig om de overheidsmotor sta tionair en op volle toeren te laten draaien", aldus burgemeester Teijs sen, 'die hoopte dat de leden van de studiekring huiswaarts zouden mogen keren met nog meer wetenschap en kennis. Nadat enkele huishoudelijke pun ten afgewerkt waren hield mr. H. Bernsen, provinciaal inspekteur der gemeente- en waterschapsarchieven in Noord-Brabant, een inleiding. Mr. Bernsen sprak over zijn werk in het algemeen en over de toepassing van de Archiefwet 1962 in het bijzonder, 's Middags bracht het gezelschap, waaronder ook veel leden uit de Langstraat, een bezoek aan het Scheepsschroevenbedrijf Lips N.V. in Drunen. verschijnsel beschouwen, want Maria heeft in de dorpsgemeenschap van Loon op Zand een grote plaats ver kregen. KERMIS De tweede helft van deze week is het weer de Loonse Kermis. Op het Oranjeplein zijn de attracties weer opgebouwd en in de café's doet men zijn best 'n goed programma te bren gen. In zaal Van Compel, De Echo der Duinen, zit gedurende de donder dag tot en met zondag Nico Schoo- lenberg daar om iedereen te verma ken met zijn conferences en muziek. Zondag om 2 uur is daar kinder-ma- tinee. In De Spoel moet men zeker eens gaan kijken en eens gezellig gaan rusten, want daar is het gezellig. In café-bar Belga krijgt elke bezoeker een gratis lot voor een bok, welke zendagavond om 9 uur wordt uitge loot. In Thera-bar zit tijdens de kermis het Conbrio Combi uit Schijndel. Een ge zellige 'band! In de zalen van Concordia en Ver meulen zal eveneens alles gedaan worden om de kermissfeer te verho gen, alsook in hotel Brands, waar de disco-bar zal draaien. P.V. „DE LUCHTBODE" De postduivenvereniging De Lucht bode hield zondag haar vlucht vanuit Pont St. Max., afstand 312 km. Deelname 231 duiven, gelost cm 9.- uur. Aankomst eerste duif 12.19.39; laatste prijsduif 12.34.41 uur. Over- duif P. van Dongen. De uitslag was als volgt: Gebr. v. d. Velden 1 56 58; H. v. d. Linden 2 6 17 22; J. Boons 3 4 5 8; Henk v. d. Velden 7 12; M. Vera 9 27 30 37 43 54; A. Leermakers 10; M. Maas 11; C. IJpelaar 13 20 21; A. J. v. Dongen 14 229 51; Ge broeders v. d. Velden 15; W. v. Noije 16 24 44 51; S. Hooymayers 18 33 34 53; H. v. d. Velden 19 26 42; A. v. Laarhoven 23 25 46; J. van Dongen 228 39 50; J. v. Broekhoven 31 40; C. Schapendonk 32 38; IC. v. Esch 35; A. de Kort 36; C. van Don gen 41 45; G. IJpelaar 47 49; G. Schoenmakers 48 55; K. Aarts 57. In serie II: J. Boons 1 en 2. In Serie III: J. Boons 1 en 2. Voor de kermisvlucht op St. Ouen- tin a.s. dinsdag inmaanden. In verband met de kermis wordt zoals gebruikelijk weer een voetbal wedstrijd gespeeld tussen P.V. De Luchtbode en P.V. Boxtel, a.s. don derdag om 3 uur. De opstelling is: doel: K. Aarts; achter: A. v. Noije, P. v. Noije, A. de Kort, A. van de Velden en A. van Laarhoven; voor: J. v. Seters, P. v. Dongen, H. Vera, W. v. Noije en Henk v. d. Velden. Zaterdagvoetbal Bekerwedstrijden: AltenaWit Zwart 23 SSCDe Meeuwen 13 VVNRoda Boys 40 SVVSprang 00 (SVV wint met strafschoppen) WilhelminaSeolto 20 WissenkerkeWolphaartsdijk 31 ChrislandiaKloetinge 01 LRCOranje Wit 20 Brabants zaterdagvoetbal 2e klas A Thol. Boys 2Beatrix '58 27 Promotie naar 2e klas: HNC 3—JPS 2 1—1 uitermate geschikt is voor kleinere vrachten. Totaal toelaatbaar gewicht is 1380 kg. Topsnelheid van deze wagen is 142 km per uur. In de 1100 klasse zijn er dan verder nog de 1100 LS, de 1100 GL, uitgevoerd als 4-deurs. De GLS had ook 'n plaatsje op de show gevonden. Deze wagen is uitgevoerd als twee-deurs. Bo vendien is er dan aanwezig geweest de Simca 110C' GLS vier-deurs Tou rist. De Simca 1301, die leverbaar is als LS en GL neemt een belang rijke plaats in. Dit is een wagen van middenklasse, die de bestuur der en zijn medepassagiers alle comfort biedt naast een snelheid van 135 km per uur en 1290 cc. De 1501 was op de show aanwezig als leverbaar Serial en, Special Tourist, wagens, die het bij het publiek goed doen. SDe 1501 kenmerkt zich door zijn acceleratie en snelheidscapaci- iteiten en wegvastheid. Is even goed voor zakenreizen als voor de va kantie. Levering met automatische koppeling kan geschieden. Een zeer speciale wagen is aanwe zig namelijk de Simca 1200 Sport- coupé, die naast alle voortreffelijke capaciteiten een topsnelheid kan ontwikkelen van 180 km per uur. Van alle wagens, die op de show te zien waren, waren demonstrai^e- wagens aanwezig, zodat de moge lijke kopers een proefrit konden maken om met eigen ogen te kun nen ontdekken wat de verschillen de modellen ten voordele hadden. Een aparte ruimte was ingeruimd voor de vrachtwagenmodellen Com- mer. Aanwezig waren de 1 tot 3- tons modellen1 en de 6 tot 9-tons mo dellen. In de eerste categorie zijn de wagens uitgerust met een benzine motor, terwijl voor wat betreft de tweede categorie de modellen lever baar zijn met een benzine en een dieselmotor. Ook deze modellen hadden veel bekijks. Al met al was het een voortreffelijk georganiseer de show, die mogelijk nog dit jaar zijn vervolg zal krijgen. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Een groep van 34 enthousiaste Echo van het Zuiden- abonnees heeft zaterdag een luchtreisje boven de bloeiende bollenvelden gemaakt. De Echo had in samenwerking met het Reisbureau De Magneet uit Tilburg een dagtocht samengesteld onder het motto „Vlieg er eens uit met de krant, op uw vrije zaterdag"34 abonnees uit Waalwijk, Sprang- Capelle en Kaatsheuvel maakten de tocht mee, die als hoofddoel had Schiphol. Een comfortabele Magneet-touringcar bracht de reizigers naar onze natio nale Luchthaven Schiphol, waar men omstreeks half tien zaterdagmorgen arriveerde. In groepjes verdeeld maakte men hier onder deskundige leiding een rondleiding. Er werd een kijkje genomen in de aankomst- en vertrek hallen op de wandelpieren, in het restaurant etc. Om 11 uur was het uur X aangebroken en stond de Fokker Friendship van de NLM (dochtermij. van de KLM) gereed om de Echo-abonnees de bollenvelden vanuit de lucht te laten zien. Het was voor de meesten de eerste luchtreis. Ruim een half uur vertoefde men boven de bollenvelden om daarna via Noordwijk, waar over het strand en de zee werd gevlogen, weer op Schiphol terug te keren. Iedereen was enthousiast over deze lucht-doop. Nadat een kopje koffie was gedronken werd het gezelschap naar Amsterdam gebracht, waar men de zaterdagmid dag al winkelend doorbracht. Op de tocht door Amsterdam werd langs een aantal bezienswaardigheden gereden. Afgaande op de reacties tijdens en na afloop van deze „bollen-reis" vond iedereen het een geslaagde tocht, die om herhaling vraagt. Zowel de Echo van het Zuiden als Reisbureau De Magneet hebben in de toekomst voor De Echo-abonnees zeker nog wel verrassingen in petto. Door de „Sportvereniging Gemeen te Waalwijk" werd zaterdagmiddag het voetbaltoernooi georganiseerd om de oud-wethouder Smoldersbeker op de terreinen van de voetbalvereniging RKC. De wedstrijden duurden 2 maal 15 minuten. Waren vorig jaar de iveersomstandigheden van dien aard, dat het water met bakken uit de he mel plensde, nu bleef het een groot gedeelte van de middag droog, maar tegen het einde van de wedstrijden was Pluvius weer aanwezig. De uitslagen waren als volgt: Poule I: Heusden - Loon op Zand Dongen - Waalwijk I Waalwijk I - Loon op Zand I Dongen - Heusden Heusden - Waalwijk I Dongen - Loon.op Zand Poule II: Waalwijk II - Drunen 0-0 0-5 1-0 1-3 0-1 0-8 0-1 i Een mooi succes heeft de JBC Waal wijk behaald in de eerste ronde tussen Nijmegen en Waalwijk. Op zaterdag j.l. speelde een achttal spe lers van de JBC Waalwijk tegen 'n achttal van de JBV Nijmegen in de Stellenwedstrijd WaalwijkNijme gen om de Waalwijk-Nijmegen Bo kaal, in Nijmegen en wisten deze eerste rende met 10-6 te winnen. Na een poos vertoefd te hebben in het amusementspark Tivoli werd vertrokken naar het Jeugdbiljart- centrum van Nijmegen, om de strijd aan te binden tegen de JBV Nijme gen, waar, de voorwedstrijden om half drie in aanvang namen, na een openingswoord van Dhr. Alberds, lid van de CJK en jeugdsportleider van de jeugdbiljartclub, aldaar. Na vier partijen was de stand nog steeds gelijk 44, maar de volgen de twee partijen leverde 4 punten op voor JBC Waalwijk, zodat de stand 84 werd voor de Waalwijk- se jeugd. In de laatste 2 partijen moest de beslissing vallen, en daar de eerste partij al verloren ging was de spanning voor de laatste partij des te groter. ,Na een gelijk opgaande strijd wist uiteindelijk de Waalwijkse kopman 'toch te winnen en kon de jeugd wan Waalwijk met een, overwinning naar huis gaan, na eerst een dank woord gesproken door de heer v. d. Sand en, 'die de jeugdcommissie van Nijmegen bedankte voor het keuri ge ontvangst en het sportieve van deze wedstrijden. Op 17 mei a.s. wordt de tweede wedstrijd gespeeld in het jeugdbil- jartcentrum in Waalwijk en mocht het team uit Waalwijk deze wed strijd 'gelijk spelen, dan komen zij voor het eerst in het bezit van deze prachtige bokaal, die dan volgend jaar weer opnieuw verdedigd zal OPENING CO-OP In het centrum van Drunen zal Co-op a.s. woensdag een prachtige nieuwe zaak openen. Dit pand in het hartje van Drunen is voor deze plaats zeker weer een fraaie aan winst. P.V. „DE VREDESDUIF" Zondag werd er een wedvlucht ge houden vanuit Noyon. De uitslag is: Gebr. v. Kuik 1G. v. Huiten 2 7 15; H. de Wit 3 13; J. Damen 4; G. v. Tuijl 5 6 12; M. de Brouwer 8; J. v. Hulten 9; G. v, d. Sanden 10; C. Boelen 11; Jos Leyten 14. De uitslag van de jeugd was R. Klerks 1; H. Pelders 22; G. van Keulen 3; F. Hagelaars 4. moeten worden. Dit is voor de bil jartliefhebbers een mooie gelegen heid de jeugdbiljarters van Waal wijk eens aan het werk te zien en hun te steunen in deze strijd tegen de jeugdbiljartvereniging Nijmegen. De wedstrijd begint om 14.30 uur. DRUNEN - De raad van de ge meente Drunen komt vrijdagavond in vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededelingen van burgemeester en wethouders. 4. Voorstel van burgemeester en wethouders om medewerking te verlenen aan de stichting van 'n kleuterschool in 'Vennen-Oost'. 5. Voorstel inzake salarismaatrege len. 6. Voorstel tot verhoging autotoe lage directeur gemeentewerken. 7. Voorstel inzake straatnaamge- ving „Braken West". 8. Voorstel tot wijziging van de Politieverordening (sluitingsuur horecabedrijven). 9. Voorstel tot vaststelling van een verordening inzake subsidiëring gezinszorg ën gezinshulp. 10. Voorstel tot vaststelling nieuwe grondprijzen „Vennen Oost", lf. Voorstel tot verkoop van bouw terrein. 12. Voorstel tot aankoop van grond. 13. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage voor de bouw van een particuliere woning. 14. Behandeling straatverlichtings nota (werd reeds eerder toege zonden). 15. Voorstel tot het voteren van een crediet voor aanleg centraal an tennesysteem in „Vennen Oost". 16. Als voor inzake aanleg speelter rein te Elshout. 17. Als voor betreffende aanleg rio lering en vernieuwing straatver lichting in de oude kom. De rechtstreekse TV-uitzending op donderdag 15 mei tussen AC Mi laan en Manchester United, des avonds om 8 uur, gaat toch door. Udenhout - Sprang-Capelle 0-0 Drunen - Udenhout 0-0 Sprang-Capelle - Waalwijk II 1-2 Waalwijk II - Udenhout 0-1 Sprang-Capelle - Drunen 2-0 8. Dongen; 7. Waalwijk II; 6 Dru nen; 5. Heusden. Om de 3e en vierde plaats: Sprang- Capelle - Loon op Zand. Sprang- Capelle won na verlenging met straf schoppen. Om de eerste en tweede plaats: Waalwijk I - Udenhout 3-1 De prijzen werden na afloop van de wedstrijden uitgereikt door wet houder M. van Eijl, die allereerst de scheidsrechters bedankte en verder de EHBO, die slechts een 'keer in actie behoefden te komen voor een speler van Loon op Zand. RKC bedankte hij voor het beschikbaar stellen van de terreinen en de kleedgelegenheid. Voor iedere ploeg was er een prijs aanwezig. De sportiviteitsprijs, een beker beschikbaar gesteld door RKC, werd in de wacht gesleept door Sprang-Capelle. Tot slot dankte de heer van Eijl de Waalwijkse organi satoren, die voor een vlekkeloos toer nooi hadden weten zorg te dragen. DUIVENSPORT De duiven van de PV De Gevleugelde Vrienden uit Nieuwkuyk vlogen vanuit St. Quentin. De uitslag was: A. Samuels 1 5; J. v. d. Wiel 2 6 8 15; J. van Son 3; J. de Bont 4; J. v. d. Heijden 7; W. Roesten burg 9; P. Beekmans 10; R. van de Water 11 12; L. Klerks 13; R. van Baardwijk 14. BENOEMINGEN Bij K B. is met ingang van 1 mei 1969 benoemd tot heemraad van bet Water- schap de Maas en Diezepolders, de heer M. C. C. Muskens. Aan de heer W. P. C. Klijn uit Elshout wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als heemraad van dit Waterschap. DAMKAMPIOENSCHAPPEN In de vierde ronde om de titel dammen Nieuwkuyk, 'Vlijmen en Haarsteeg, zijn in de A-klasse J. v. d. Lee, C. Sips en Th. van Overdijk aan de leidirjg gebleven. In de 1 B-klasse bleef W. van Oudheusden koploper. In de 2e klasse moest vechter A. van Wijk een punt afstaan-aan Pijnen burg, waardoor H. de Waal aan de lei ding kwam. In de 3e klasse bleef K. van Overdijk nog de titelcandidaat. Hoewel het bioscoop-programma in onze editie van vrijdag uitvoerig wordt toegelicht willen we graag even aandacht schenken aan de film „De slag bij Anzio", die donderdag (He melvaartsdag) in Theater Musis Sa crum in Waalwijk draait. De slag bij Anzio is een spannende oorlogsfilm. Men ziet de landing bij Anzio in Italië. Generaal Lesly on dervindt weinig weerstand en vreest dat de Duitsers hem in dat val willen laten lopen. Hij consolideert daarom eerst zijn bruggehoofd. De Duitse maarschalk Kesselring maakt daar van dankbaar gebruik. Als Lesly na een week bij Cisterna met ruim 600 Rangers vooruitstoot, is het te laat. De Rangers worden vernietigd. En- nis, Movie, segeant Stimler, Rabinoff en nog twee of drie anderen, zijn de enige overlevenden. Proberend door de Duitse lipies terug te keren naar het 'bruggehoofd, neemt dit groepje de koortsachtige activiteit waar, wanneer de Duitsers nachts bouwen aan een linie van bunkers rond het bruggehoofd. Slechts de 3 eerstgenoemden keren bij hun onder deel terug en op grond van bun in formaties kan de geallieerde artille- die de Duitse linie-in-aanbouw ver- puveren.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 23