waalwijkse en UnqstRAAtse cour Ant Nico de Gouw schreef boek: «Het nieuwe gezicht van Drunen-Elshout» Zaterdag de grote finale disc-jockeywedstrijd in Drunen u BOTERBROKKEN e. Zondag wordt van Waspik 18e Ronde verreden Nieuwe injektie voor loterij van Sociaal Cultureel Centrum Waalwijk It It. EERSTE EXEMPLAAR WOENSDAG AAN BURGEMEESTER MR. H. STIEGER AANGEBODEN Studie VEEL BELANGSTELLING BIJ „LE MOULIN" VERWACHT 8> Banketbakkerij van Mi! VEEL GIFTEN REEDS BINNEN Gemeentebestuur zeer geïnteresseerd in dit boekwerk Grote behoefte Avondvierdaagse Waalwijk ging woensdag van start Duidelijk Bekende renners aan de start Drie finalisten moeten talent laten zien Eigen keus Prijzen Bevolking moet f 80.000,— op ^tafel brengen Bedrijfsleven Reacties VoEzoete rode Spaanse wijn Maandag collecte militaire fondsen DONDERDAGAVOND 5 JUNI 1969 92e JAARGANG No. 45 De tcho vao het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Hoofdredakteur JAN TIELEN Antoon Tielen Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever DRUNEN - „Er was een leemte op het gebied van boekwerken over de gemeente Drunen. Met de uitgave van dit werk is 'hierin nu voorzien" zo zei burgemeester mr. H. Stieger van Drunen woensdagmiddag tot de heer Nico de Gouw (22) uit Drunen toen deze de burgemeester het eerste exem plaar van zijn boek „Het nieuwe gezicht van Drunen en Elshout" aanbood. De heer de Gouw moest voor zijn studie een scriptie maken die hij wijdde aan zijn geboorte-dorp. Deze scriptie groeide uit tot een compleet boek werk dat deze week gereed kwam. Naast burgemeester Stieger waren woensdagmiddag ook de wethouders v. Gorcum en van Herpt alsmede se cretaris Elshout aanwezig om een aanbieding van het eerste exemplaar bij te wonen. Nico de Gouw dankte burgemeester Stieger op de eerste plaats voor de medewerking die deze bij de tot standkoming van het boek heeft verleend. Hij sprak de hoop uit dat het boek in Drunen zou mee spelen. Voor hij burgemeester Stie ger het eerste boek aanbood deelde de heer de Gouw nog mee dat „Het nieuwe gezicht van Drunen en Els hout" verkrijgbaar is (a 3.50) bij de boekhandelaren in Drunen, bij camping de Klinkaert, het VVV-se cretariaat. Het boek wordt verder op genomen in de collectie van de nieu we leeszaal en bibliotheek in Drunen. "Er is op dit terrein nog niet zoveel gedaan. Verschillende keren heeft het gemeentebestuur overwogen een meer uitgebreide folder over de ge- meenet uit te geven. Die plannen zijn echter steeds blijven steken. Dit par ticuliere initiatief van de heer De Gouw is daar voor een welkome aan vulling", zo sprak de heer Stieger. Hij vond het plezierig dat een inwo ner van Drunen zich in deze materie verdiept heeft en een uitstekende sa menvatting heeft gemaakt van al het materiaal dat er op dit gebied is. "Een min of meer volledig overzicht van de [gemeente Drunen ontbrak tot nu toe. Dit boekwerk draagt het ka rakter van een goed leesbaar verhaal, verlucht met foto's en tekeningen. Daaraan bestond een grote behoefte. Wij prijzen u mijnheer De GouW dat u naast uw studie en militaire dienst dit heeft weten op te brengen. Het gemeentebestuur kan het boekwerk uitstekend gebruiken", aldus burge meester Stieger. Mede op de voor de heer De Gouw kostbare uitgave wat te vergemakke lijken plaatste burgemeester 'n eerste order vah 100 exemplaren. De ge meente wil deze de raadsleden en naaste medewerkers aanbieden en verder bestemmen voor iedereen die door studie of economische motieven geïnteresseerd is in Drunen. "We ho pen dat Drunen en Elshout op deze wijze nog meer bekendheid krijgt. Uw baanbrekend werk wordt door ons ten zeerste gewaardeerd", aldus bur gemeester Stieger. Nico de Gouw, die aan de rand van Drunen in de Kasteeldreef woont, werd door studieredenen tot 't schrij ven van dit werk geïnspireerd. Voor het eind-examen hoofdakte (hij stu deert aan de kweekschool te Den Bosch) moest Nico de Gouw en skrip- tie maken over het Cultuur, Maat schappelijk leven. Aanvankelijk dacht hij een politiek onderwerp te nemen door de stromingen binnen de KVP onder de loupe te nemen. Het werd echter een skriptie over Drunen. "Er was maar weinig literatuur. Ik ben echter door allerlei instanties voortreffelijk geholpen. Vorig jaar in mei heb ik de skriptie geschreven. Het kreeg de naam: 'Struktuur van de moderne gemeente Drunen'. De Heemkundekring Onsenoord was erg geïnteresseerd in de skriptie en gaf Nico de Gouw in overweging 't werk uit te geven. De toekomstige Drunense onderwij zer heeft de skriptie daarvoor her schreven en tevens zo recent mogelijk WAALWIJK - A.s. zaterdag- 7 juni zal zoals bekend de finale plaatsvin den van de disqjockeywedstrijd waarmee de sosen „l'Ecurie", le Moulin" en „Memphis Gold" de afgelopen weken vele „soos-minded people" wist te vermaken. Men „vreest" voor zaterdag een enorme belangstelling. Om precies 9 uur zal de le disqjockey zijn zwarte schijyen op de draaitafels werpen. Nico de Gouw gemaakt. Enkele weken geleden kwam 'Het nieuwe gezicht van Dru nen en Elshout' gereed. Er worden 500 exemplaren van uitgegeven, waarvan burgemeester Stieger dan woensdag het eerste boek kreeg aan- Gisteren is voor de zesde maal de Avondvierdaagse in Waalwijk van start gegaan. Na de successen van voorgaande jaren zijn er nu meer dan 2100 deelnemers. Meer dan 250 leiders en leidsters begeleiden de vele groepen. De vertrektijd is steeds om 6.15 vanaf het RKC-terrein. Elke avond wordt door een jury bekeken, welke groep het mooist en het ordelijkst loopt. Er wordt gelopen 15, 10 en 5 kilometer. Zaterdag wordt de stoet na het lo pen geformeerd op het Vredesplein en dan loopt men door de Bernard- straat, via de Stationstraat naar het Raadhuisplein al waar de deelne mers ontvangen zullen worden door Burgemeester Teyssen. Hier zullen ook de prijzen worden bekend ge maakt die de verschillende groepen behaald hebben. Muzikaal zal zater dagmiddag de groep begeleid wor den door de jeugddrumband uit Els hout, het Jachthoorncorps Cornu Copiae en de Harmonie St. Crispijn. geboden. Het boek is verlucht met tekeningen van de heer G. Weys. In het boek treft men drie facetten, verleden, heden en toekomst aan. Het hoofdthema wordt gevormd door de aspecten die te maken hebben met 't sociale en economische leven van de Drunens-Elshoutse gemeenschap, zo schrijft Nico de Gouw in de inlei ding. In het boek vindt men ook cij fermateriaal, grafiekjes, tabellen en schema's alsmede een 15-tal foto's, zodat dit werkstuk behalve voor de geboren en getogen en de al langer in de gemeente wonende Drunenaar ook voor de zich nog niet zo lang geves tigd hebbende mensen en voor nieuw komers goed hanteerbaar is. De ko mende weken zullen wij nog enkele onderdelen van dit interessante werk nader belichten. f 1,25 per 250 gram GROTESTRAAT 234, WAALWIJK - TELEFOON 2312 De ronde van Waspik belooft dit jaar daarom zo spectaculair te wor den omdat deze 18e editie gaat mee tellen voor het Biesbosch klasse ment. De ronde van Waspik is de vierde wedstrijd van het halve do zijn coursen dat over enkele aan trekkelijke geldprijzen gaat beslis sen. Want zelf een amateur wil Wel voluit koersen als het gaat om f 500,- of om een tweede prijs van f 300,- en een troostprijs van f 22,-. Het klassement wordt tot nu toe aange voerd door Wim Prinsen uit Hank die zowel in Raamsdonksveer als in Hank won. Op 1 punt volgt van Leeuwen uit Den Haag die dit jaar al vier criteria won en de wisselbe ker die hij vorig jaar in Waspik won weer komt verdedigen. Weer 6 puntjes minder in het Biesbosch klassement heeft J. van Driel uit Werkendam en in zijn wiel volgen A. v. Overveld, Zeggen; Ten Damen, Ulvenhout en Tonny Barten uit Klundert. Dit zestal zal er beslist voor willen strijden maar krijgen toch niet te onderschatten concu- rentie van mannen als Janbroers uit (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De akties voor het'Sociaal Cultureel Centrum in Waal wijk beginnen nu vastere vormen aan te nemen. Wat echter een duidelijke topper had moeten zijn, de loterij, valt 'nog wat tegen. De opzet was, via een bliksemaktie 15.000 loten uit te zetten. Wethouder M. van Eijl, de voorzitter van het Stichtingsbestuur, blijft hopen dat er de komende we ken nog vele duizenden loten de deur uitgaan. Of zijn optimisme tot 15.000 loten reikt? Toch is de loterij alleszins de moeite waard. Het prij- zentotaal omvat een bedrag van ca. 5.000,-. De hoofd prijs is een kleur en-televisie. 1 De finalisten zijn John Lindy, free lance d.j. uit Waalwijk, Hans van Leuven van „Bonky-club" uit Oor schot en Harry Hens van „Memphis Gold" uit Waalwijk. Een deskundige jury, bestaande uit: Gerard de Vries van Radio Veronica, Piet van Zan ten van Dankers Disco Tilburg, Pe ter Gons, redakteur Echo van het Zuiden, Ans vaan Aarle van Dan gers Disco Tilburg en Wim Ver- bruggen van Theatherbureau Til burg zal de verrichtigen van de disqjockeys gadeslaan en met in achtneming van de diverse details hun kapaciteiten beoordelen. In tegenstelling tot de voorronde en halve finale is het in „le Moulin" mogelijk de d.j.'s wat hogerop aan het werk te zien, aangezien de dis cobar zo'n 2 meter boven het vloer oppervlak ligt. Het ligt in de bedoeling ook de jury tafel op deze hoogte te brengen, zodat de jury ruim zicht zal hebben °P de discobar De d.j.'s zijn ook zaterdag geheel vrij in de keuze van hun platenre- pertoire. De uiteindelijke winnaar van zaterdag wacht behalve de ge schenken een radio-opname. Gerard de Vries n.l. heeft de le prijswinnaar aangeboden een geheel eigen pro gramma van 1 uur et komen verzor gen voor Radio Veronica. Behalve dit ontvangt de le prijs winnaar een „beker" in de vorm van een kristallen bierglas met zil veren voet en inscriptie, aangebo den door de organiserende sozen. Verder ontvangt hij een platenbon van f 20,-. Voor de 2e en 3e prijswinnaar zul len platenbonnen en flessen wijn beschikbaar gesteld worden. De le den van de 3 organiserende sozen hebben zaterdag op vertoon van hun lidmaatschapskaart toegang tegen de normale entreeprijzen. Radio Veronica zal in het programma van zaterdagmorgen aandacht besteden aan dit evenement. De presentatie van de finale is in handen van Martin van Delft. De loten zijn de komende week nog verkrijgbaar bij Rijwielhandel Kivits, Laageinde, Modehuis Van Dijk, Sta tionsstraat, Drogisterij Zeegers, op 't Oranjeplein, Firma Van de Pol, Gro testraat en Bloemenhandel Alpino in de Stationsstraat. Ook bij de Amro- en de Boerenleenbank kan men loten kopen. Vanaf vrijdag heeft Modehuis Van Dijk een speciale etalage inge richt, waar de prijzen tentoongesteld staan. De loterij is een van de vele akties die op touw gezet zijn om 80.000,- voor het Sociaal Cultureel Centrum bijeen te brengen. Dit bedrag moet de Waalwijkse bevolking namelijk op ta fel brengen, wil er een cultureel cen trum komen. Oe bouwsom bedraagt 800.000,-. Het Ministerie van Cu- ReMa is bereid het projekt te subsi diëren. Men stelt dan echter de uit drukkelijke voorwaarde dat de bevol king voor 10 pet. van de bouwkosten zorg draagt. Als er deze 80.000,- zijn dan staat het vast dat er aan de Mr. van Cooth- straat een bijzonder fraai Sociaal Cultureel Centrum komt. Het Waal wijkse verenigingsleven blijkt bijzon der geïnteresseerd te zijn in de komst van dit gebouw. Uit deze verenigin gen wordt straks een adviesraad sa mengesteld, die het stichtingsbestuur kiest. Vorige week zijn er aanbevelingsbrie ven naar een deel van de Waalwijkse bevolking en naar het bedrijfsleven gegaan. De reacties die van deze zij de naar voren komen houden de ini- =-j tiatiefnemers optimistisch. De 'Club van 100', personen die honderd gul- den op tafel willen brengen, loopt goed. Verder komen er dagelijks stor tingen binnen. Dat geldt ook voor het bedrijfsleven. Veel zaken brengen 'n bedrag gebaseerd op het aantal werk nemers op tafel. Het gebouw zal straks ook 'n naam moeten hebben. Een deskundige jury zal deze inzendingen beoordelen. De "bekroonde inzender" ontvangt een spaarbankboekje met 50,-. Ideeën kan men sturen naar het secretariaat, Dr. Sühaepmanlaan 29 in Waalwijk. Enkele reacties van briefschrijvers over de bouw van het Sociaal Cultu reel Centrum Waalwijk willen we u niet onthouden. "Succes met uw actie. Tot de eerste honderd Waalwijkers rekende ik mij niet, maar zo mag het misschien ook wel". (Betrokenne schonk 50,-). "Door mij werd heden een bijdrage van f 15,- overgemaakt via de bank. Ik heb tevens opdracht gegeven dit bedrag jaarlijks te doen bijschrijven als dontatie aan uw stichting van mij persoonlijk" Van iemand die een naam inzond "Indien de door mij gekozen naam wordt aangewezen als definitieve naam, stel ik er prijs op het beschik baar gestelde bedrag van f 50,- terug te storten aan de betreffende stich-' ting, dit om de 80.000,- vol te ma ken". A.msterdam, winnaar van twee klas siekers, de ronde van Gelderland en van Drente; J. Spetgens uit Some ren, winnaar van de omloop van de Baronie, Louis Westrus uit Amster dam 3e in de ronde van Zuid-Hol land en de Ster van Zwolle. En ver der Kees Koeken uit Achtmaal en Jan Hordijk uit Rotterdam. Voordat de winnaar bekend zal zijn heeft hij moeten afrekenen met geduchte krachten uit de streek die er alles aan gelegen zal zijn voor ei gen supporters een goede uitslag te maken in deze internationale ronde. Internationaal wegens het starten van de Duitser Bornmann bij de amateurs en de Italiaan Colautti bij de aspiranten. Franken uit Ooster hout, Hanegraaf uit Hank, De Jong en Joossen uit Made. Smeekens uit Gilze en Cooremans uit Breda heb ben al eerder hun talenten getoond in een 100 km koers als in Waspik. Hoe dan ook, om drie uur 's middags starten er 70 amateurs. Vooraf is er een wedstrijd over 50 km voor evenzoveel nieuwelingen waaronder H. Prinsen uit Hank en H. van Groezen uit Made wel 2 se rieuze kanshebbers voor de eind overwinning zijn. Verder starten in hun gezelschap, om kwart vóór 2 nog van Beek uit Waalwijk, de plaatselijke favoriet Frans de Bont, van Riel uit Dongen, Vissers en de Wit uit Raamsdonksveer en Loonen uit Oosterhout. De aspiranten dieom 1 uur aan hun 25 km beginnen met ongeveer 30 renners moeten reke ning houden met Damen uit Ulven hout, Prinsen uit Raamsdonksveer, van Dordmont uit Dussen en. Sel ders uit Roosendaal. De strijd om de grote prijs van Waspik, beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur zal worden ge leid door wedstrijdleider F. v.d. Els hout uit Made. pracht kwaliteit per fles van ƒ3.35 nu slechts 2.50 Slijterij „DE BOKAAL" Thorbeckelaan 44, Waalwijk Tel. 3517 Maandag 9 juni a.s. zullen de col lectebussen in Waalwijk weer ramme len. Deze keer voor de jaarlijkse col lecte voor de Gezamelijke Militaire Steunfondsen. Deze gezamelijke Mi litaire Fondsen bestaan uit: 1. Fonds 1815 voor Oud-Militairen en Nage laten Betrekkingen; 2. Koninklijke Nationale Vereniging tot Steun aan Miliciens; 3. Vereniging "Ereschuld en Dankbaarheid"; 4. Karei Door man Fonds; 5. Prins Bernhard Stich ting; 6. Stichting "Het van Weerden Poelman Fonds". Deze Fondsen verlenen niet alleen waar nodig steun aan oud-militairen en hun gezinnen, maar ook helpen zij bij de moeilijkheden die de vele ge- demobiliseerden bij hun terugkeer in het burgerleven ondervinden. Uiter aard blijft de voornaamste bestem ming van de gelden de weduwen en wezen van gesneuvelde militairen, steun aan verminkte militairen en hun gezinnen. Vooral in de vorm van aan vullingen op het Staatspensioen. Dienstplichtigen van het garnizoen Breda zullen deze collecte in Waal wijk houden, de organisatie ervan ligt in handen van de afd. Waalwijk van de Ned. Bond van Oudstrijders. Zo als elk jaar wordt ook dit jaar weer op uw bijdrage gerekend.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 3