wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Uitgaan in het weekend bouwman brillen Geslaagden aan avond-LTS Waalwijk ontvingen diploma's Toelatingsexamens Dr. Mollercollege - Waalwijk Musis Sacrum Apollo De Ster El Terreno Romantica Roestelberg Taxandria-Bar internationaal centrum voor| transport, exped itie, douane, opslag en distributie ê»Chr/stof/e The Schalphunters Tom Jones Een zomer vol liefde Ontembare Angelique PRISMA De regenboog Doorbraak naar Shilon IAPPELS WAALWIJK NV| Altenaweg 8 - Waalwijk TEL. 04160-4031* vriendin Waardering voor avondstudie De geslaagden De ruimte is niet leeg, evenmin lucht ledig Appels N.V. opent nieuwe container- dienst op Londen Een begrip voor stijlvolle disgenoten. ZIE ONZE VADERDAG-ETALAGES DONDERDAGAVOND 5 JUNI 1969 92e JAARGANG No. 45 Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij HoofdredakteurJAN TIELEN Antoon Tielen Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra v a n het Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" 1850: Na een lang, eenzaam en moei lijk jaar in de Rocky Mountains is de pelsjager Joe Bass, slechts vergezeld van zijn twee paarden, weer op weg naar de bewoonde wereld, als hij overvallen wordt door 5 gevaarlijk uitziende Kiowa-indianen, die, geleid door het sluwe opperhoofd "Twee Kraaien", hem al zijn pelzen afne men. Om er een "legale" transactie van te maken, geven de Indianen hem een uit het Zuiden gevluchte neger slaaf mee, genaamd Joseph Winfield Lee. Er zit voor Bass niets anders op dan de Kiowa's achterna te jagen om zijn gestolen huiden terug te krijgen. Hij wordt hierbij zeer gehinderd door Lee, die juist liever naar Mexico wil, waar de slavernij is opgeheven. De neger probeert dan ook steeds te ont snappen. Juist op het moment dat zij de Kiowa's weer willen aanvallen, die zeer dranken zijn van de rum die zij in Bass' bezittingen aantroffen, ko men negen tot de tanden gewapende ruiters aanrijden, die alle Indianen doden en scalperen om vervolgens te verdwijnen. Als de miljonair Allwothy thuiskomt ontdekt hij een nieuw geboren baby. Het huis is in oproer. Jenny Jones, een van de dienstmeisjes, bekent de ongehuwde moeder van de vrolijke baby te zijn en wordt uit het huis ver bannen. De goede Squire Allworthy besluit het kind in zijn eigen huis op te voeden. Hij noemt het Tom Jones. Twintig jaar later ontmoeten wij Tom opnieuw. Hij is opgegroeid tot een sportieve, nogal knappe jongeman met honingkleurig haar en verder -met een gevoel van onuitblusbare eerlijk heid en ontwapende onhandigheid in 't verbergen van zijn gevoelens, die gewoonlijk zeer aard-gebonden zijn. Anna, de verloofde van de uit dienst teruggekeerde Erkki, is verslaggeef ster en gaat erg in haar werk op. Zij heeft weinig tijd voor Erkki, die zij verwijt, dat hij alleen aan vrijen denkt en niet aan de toekomst. Erkki zoekt dan zijn geluk bij een vriendin van vroeger, die hem met open armen ontvangt, nergens over spreekt, maar 'haar geluk alleen in de liefde zoekt en geen andere wens heeft, dan met Erkki de nachten door te brengen. Angelique wil tot iedere prijs haar echtgenoot, die ponder uitleg te ge- SPECIAALZAAK 1) Internationale allure - waterdicht - incabloc - onbreekbare veer - moderne wijzerplaat doublé 119.- edelstaal 125.- 2) gouden herenhorloge, fraaie wijzerplaat 365.- STATIONSSTRAAT 88 WAALWIJK Maandagmorgen gesloten ven was weggevlucht, terugvinden. Hiertoe is ze het hof van de Koning ontsnapt en begeeft zich op weg naar het eiland van de Kreeftenvissers in de Middelandse Zee, waar ze het spoor van Peyrac hoopt te vinden. Vivonne, die ze in Versailles heeft le ren kennen, neemt haar mee, op de galei, waar hij 't bevel over voert, maar de behandeling die de galeisla ven te verduren hebben, wekt de weerzin van de jonge vrouw op, die zich weldra ook moet verzetten tegen de opdringende houding van de ka pitein. Een driemaster daagt plotse ling op en dwingt de galei een kreek binnen te varen, waarvoor twee Bar- barijse schepen de wacht houden. Van deze aanval profiteren de galei slaven om een opstand te ontketenen en Angelique ziet geen andere uitweg dan de golven in te duiken om aan de Berbers, die het schip bezetten, te ontkomen. De Regenboog is een film, die ons de rauwe werkelijkheid brengt van het barbarisme van de Duitsers in Rus land, van hun onmenselijke manieren en optreden tegen de weerloze bevol king en van het hardnekkig verzet van de Russen voor en achter 't front tegenover de overweldigers. In 1862, als de burgeroorlog tussen de noordelijke en zuidelijke staten van het jonge Amerika in alle hevig heid woedt, hegeven zeven jongeman nen uit Texas zidh te paard naar het stadje Richmond in Virginia om daar dienst te nemen in het zuidelijke le ger. Op hun tocht naar het oosten stuiten zij op Custis en Garter Clai borne, de zonen van de rijke zuidelij ke plantage-bezitter R. Claibone. De jongens zijn opgetogen als ze van het plan om dienst te nemen horen en willen met hen mee. Eerst nodigen zij de zeven mannen nog uit op 'n groot feest in hun ouderlijk huis ter ere van hun nichtje Airybelle uit Alabama. Maar op het feest aangekomen wor den zij om hun verfomfaaide uiterlijk door de zuidelijke aristocraten de deur uitgegooid. Verontwaardigd trekken zij verder. Voor liefhebbers van soul-muziek speelt in De Ster het vermaarde or- kes The Graduate. Zondagavond zal het weer druk worden. van het tienerprogramma Jam. Dat belooft dus wat, a.s. zondagavond. In het Lido speelt zaterdagavond het Duke City Sextet met zang van Bah Smit. Zondagmiddag kan men genie ten van The Graduate met zang van Iwan Rak. Het dansfestijn wordt zondagavond afgesloten door de Va lentino's met zang van Dolf Schip per. Hij zingt o.m. de laatste hit van Will Tura 'Ontdek Amerika'. In Dancing Romantica speelt zater dagavond het ensemble The Woöl- town Reformation. Een groep die ook vorige week in Waalwijk veel succes had. Men verwacht dan ook deze wéék opnieuw veel dansliefhebbers. Wie de zondagmiddag met muziek en dans wil vullen kan daar nog altijd voor terecht in De Roestelberg. Ko mende zondag speelt daar het popu laire Kaatsheuvelse 'ensemble The Blue Birds. In de bar van sporthal Taxandria is er zowel zaterdag- als zondagavond een discobal dat wordt verzorgd door Radio Arwimo. WAALWIJK - Maandagavond werden op de Technische School Waal wijk de getuigschriften uitgereikt van de diverse cursussen. Er waren vele gediplomeerden. Voor de uitreiking werd het woord gevoerd door de heer de Kort. Deze vond het een genoegen, getuigschriften te kunnen uit reiken aan jongelui, die reeds in het bedrijfsleven werkzaam zijn. Men is niet alleen praktisch werkzaam in het kader van het leerlingstelsel, maar ook theoretisch op school. Het valt niet mee 's avonds naar school te gaan. Ik heb er dan ook behoefte aan u respect te betuigen namens het bestuur voor de moed, weer de schoolbanken in te gaan. Respect heeft ook het gehele bedrijfsleven. .MEISJE van 23 jaar zoekt tevens voor de vakantie. Brieven onder nr. 5168 aan het bureau van dit blad. De vrijetijdsbesteding neemt een steeds belangrijker plaats in en het is daarom moeilijk zich daaraan te onttrekken. U heeft geen behoefte gehad aan vrije tijd, zoals anderen. We leven in 'n tijd dat veel kennis en vakmanschap vereist is. Europa is één gebied waarin deze kennis en vakmanschap tot hun recht kunnen komen. De 'heer Wilgers,regionaal consu lent leerlingstelsel, wenst allen ge luk met dit succes. Het valt niet mee om na 't werk nog te studeren. Eveneens had hij respect voor de le raren, die de avond-opleiding naast hun gewone dagtaak doen. Ook lichte de heer Wilgers de nu ontsta ne mogelijkheden toe en wenste al len succes voor de toekomst. 's Maandags voormiddag gesloten Zondagavond is er in de Kaatsheu- vélse dancing El Terreno de Radio Veronica Drive-In-Show. De show wordt gepresenteerd door Robbie Da le en Hans Mondt, de disc-jookey's Toegelaten zijn: Waalwijk: Hans van den Aker, Marcel van Bel le, Paulus van Belle, Jan Berkel- mans, Michel Berkelmans, Arno van Beurden, Wim van Boekei, John Boölaars, Martin Bont, Gerald v.d. Bogaard, René de Bruyn, Martijn Claassen, John van Corstanje. Jos Demmers, Cees Didden, Joost Du- quesnoy, Hein v.d. Eerden, Sjakkie de Gouw, Ronald Heinen, Joep Hoff. mans, Willy Hofs, Henny de Jongh, Antoon Kersten, Max Kleyngeld, Jos de Kloe, Kees Koevoets, Frans Kooien, Junior de Kort, Hans de Kort, Bart Laurijsen, Wim v.d. Lee, John Leenaarts, Willem Leven- bach, Martin van Maarschalker- weerd, Jan v.d. Meijs, T'ini Mulders, Ton van Nuenen, Peter Nijs, Fernst van Osch, Nico van Pruijssen, Hans Pulles, Harrie Richters, Peter Rijken John Schalken, Ronald Sies, Jas. Spijkerman, Richard Suermondt Adiaan Termeer, Luc Termeer, Twan v.d. Wiel, Algon van Woensel, Ton van Woerden, Jef Pulles, Nelly Adams, Elaine Bayens, Marlijn Be velander, Antonet Boelhouwer, Mai- te Breurkens, Hanny Brok, Maria Bijnen, Paula Cramer, Annie van Cromvoirt, Marleen Hesselberth, Hanneke Hogenhout, Irma Holtgre- fe, Karin Janssen, Clara de Jong, Monique Kramers, Hetty van Laar hoven, Marga Leijtens, Joan v.d. Loo, Ingrid Martens, Ricky Pulles, Marga Selier, Yvonne Spapens, An- ja Strikkers, Rachel Vermeer, Thea Wiggers, Mieke IJpelaar. Drunen: Mauric Aerts, Arjan van Arendonk, Ad van Bokhoven, Eric van Delft, Jon van Dijk, Stephan de Groot, Jan-Huub v.d. Hout, Arjan v.d. Ho ven, Jan Jetzetziek, Mathieu Kalt- hof, Jean-Louis Kop, Richard v.d. Linden, Michiel v. Noort, Luc Ver haak, André de Vrieze, Rinie Wal ters, Jos van Weert, Kees v.d. Wiel, Gea Baart, Jeanne Brekelmans, Els Duppen, Dorrie Elshout, Ineke v.d. Hout, Ans Kouwenberg, Marlia Kuijpers, Karin Mimpen, Gertie Mimpen, Luci Muskens, Betty Oer- lemans, Marja Pulles, Yvon Pulles, Marjolein v. Son, Sylvia v. Son, An- jo Spee, Marian de Vrieze, Gonnie v.d. Wiel, Ada Wortel. Elshout: Jan v.d. Brandt, Joep v.d. Loo, Mie ke Brock, Lidwien Hoffmans, Jean ne van Sluisveld. Haarsteeg: Luuk van Halder, Elly Bechtold, Dorien Pulles. Herpt: Jan de Wilt, Marja de Hart. Heusden: Rinie Couwen-berg, Jan, Muskens Mary Bierkens, Mariëtte Vreeburg. Kaatsheuvel: Leon Bergmans, Wim van Best, Frans van Boxtel, Michael van Box tel, Henk Brekelmans, John Brokx, Peter de Gouw, Kees Heijs, Jan Heijs, Mari van Heijst, Gert-Jan Jan. sen, Sjaak Klis, Hans de Kort, Jos de Nijs Hans van Oorschot, Tyni Phenninckx, Eddie Snoeren, Theo van Son, Willie Stokkermans, Chris Trimbach, Jos Trommelen, Jan de Vries, Arnold v.d. Wiel, Peter Zacht, Wiesje van Boxtel, Ilona Emmers, Marian van Rooij, Resy Smit, Berna Stokkermans, Anja van Veldhoven, Mieke van Wanrooy. Loon op Zand: Stephan Baeten, Freek van Baaien, Wim v.d. Elzen, Petér-Paul van Esch, Marian van Wezel, Marie- Louise Brands. Nieuwkuyk: Jan Hornman. Raamsdonksveer Marijke Luyf. Sprang-Capelle: Piet Meijs, Henri Tan, Elsje Kuijs- ten. Udenhout: Sjef Merkx: Vlijmen: Tonny van Dongen, Martien v.d. Griendt, Bas Kooiker, Adrie van Loon, Jack Wouterse, Rob Hansen. Waspik: Jan Fitters, Jeanne Kamp, Ans Kuijsters, Mariëtte Welling. Afgewezen: 26. Hierna richtte de heer J. de Kort de getuigschriften uit. GETUIGSCHRIFT „B" (2-jarige vervolgcursus) MET AALBE WERKEN 1. P. van Balkom, Sprang-Capelle; 2. P. Blom, Eethen; 3. A. Broeks, Spr.-Capelle; 4. J. Donders, Kaats heuvel; 5. R. Haisma, Sprang-Capel le; 6. J. v.d. Hoven, Kaatsheuvel; 7. J. Kroot, Kaatsheuvel; 8. Th. v.d. Leur, Waalwijk; 9. A. Mayers, Spr.- Capelle; 10. C. Mayers, Sprang-Ca pelle; 11. C. Mayers, Sprang-Capel le; 12. W. Raaymakers, Waalwijk; 13. B. Schotanus, Capelle; 14. A. Smelt, Gen deren; 15. M. van Son, Nieuwkuyk; 16. P. v. Thielen, Spr.- Capelle;17. P. v.d. Veer, Waalwijk; 18. C. Versteeg, Kaatsheuvel. NIET gediplomeerd: geen TIMMEREN: 1. C. v. Daelen, Waalwijk; 2. G. Donks, Waspik; 3. J. v. Esch, Loon op Zand; 4. C. Groenendaal, Kaats heuvel; 5. H. v.d. Hoven, Loon op Zand; 6. C. Leltz, Waalwijk; 7. W. v. Logten, Elshout; 8. M. Walravens, Drunen. NIET gediplomeerd: drie METSELEN: 1. A. Donders, Kaatsheuvel; 2. J. Klijn, Kaatsheuvel. NIET gediplomeerd: een SCHILDEREN: 1. G. Baks, Eethen; 2. B. v. Esch, Waalwijk; 3. A. de Graaf, Waalwijk; 4. A. Ligtvoet, Waalwijk; 5. H. Riet veld, Spr.-Capelle; 6. A. Schiedon, Spr.-Capelle; 7. C. Sleenhoff, Waal wijk. NIET gediplomeerd: geen BOOGLASSEN VOOR BEGINNERS: 1. H. v. Balkom, Heusden; 2. A. v. Bavef Waalwijk; 3. A. v. Beek, Waawlijk; 4. Jac. v. Beek, Sprang- Capelle; 5. G. de Bie, Sprang-Capel le; 6. W. de Bie, Sprang-Capelle; 7. P. v. Diem, Waspik; 8. C. v. Eggelen, Waalwijk; 9. U. Gorong, Waalwijk; 10. W. Klijn, Heusden; 11. Th. de Kort, Drunen; 12. F. Meyer, Waal wijk; 13. A. Quirijns, Sprang-Capel le; 14. G. Rijken, Sprang-Capelle; 15. A. Schilders, Drongelen; 16. C. Siegenthaler, Waalwijk; 17. A. Smits, Drunen; 18. F. v.d. Vleuten, Waalwijk; 19. C- Wilmont, Waalwijk. NIET gediplomeerd: vijf BOOGLASSEN VOOR GEVORDERDEN: 1. J. v. Alphen, Sprang-Capelle; 2. Wanneer er gesproken wordt over de buitenaardse ruimte, dan is men ge neigd te denken aan een pure ruimte, waarin niets lis. Het blijkt echter uit recente onderzoekingen, dat dit een dwaling is. De ruimte is niet leeg, evenmin luchtledig en dat geldt niet alleen voor de ruimte even huiten on ze aarde, alsook voor de gebieden tussen de sterrennevels, de interga lactische ruimte. Moderne apparatuur heeft aange toond, dat er, in zeer dunne vorm allerlei stoffen in de ruimte zijn te vinden, zoals waterstofkernen en di verse deeltjes van scheikundig com plexe aard, zoals water en silicaten. Binnen ons melkwegstelsel zijn grote wolken ammonia aangetoond. In de buurt van de Orionnevel trof men water aan en in het igèbied rond de ster 119 Tauri vond men silicaten. Het speurwerk is pas kort op gang gekomen en verwacht wordt, dat ons nog veel andere ontdekkingen wach- jten. WAALWIJK - Door de zeer goe de ervaring met de containerdienst op Schotland werd per 1 juni door Appels Waalwijk n.v. een nieuwe containerdienst geopend WAAL WIJK - LONDEN. Hiertoe is een containerpool ge vormd, waaraan - naast Appels Waalwijk N.V. en de Engelse cor respondent Eurofreight Ltd. - even eens deelnemen Algemeen Vracht kantoor N.V. te Rotterdam en Ge neral Freight Co Ltd. in Londen, waarhij men verzekerd is van vol doende ladingaanbod om vast twee maal per week een container te zen den in beide richtingen. De distributie en groupage in Engeland zal geschieden door Euro freight Ltd.; en voor Nederland en over het gehele continent via Appels distributienet. Inklaring der goederen voor Neder- landgeschiedt eveneens te Waalwijk. Een zeer snelle service wordt met deze nieuwe dienst verwacht. A. de Bodt, Oudheusden; 3. A. Caro, Waalwijk; 4. K. v. Delft, Waalwijk; 5. M. v. Dijk, Croimvoirt; 6. P. Hal vemaan, Drunen; 7. Joh. v. Ham, Waalwijk; 8. J. Heeren, Waalwijk; 9. A. Hendriks, Waalwijk; 16. A. Klijn, Oud-Heusden; 11. W. v. Lier, Udenhout; 12. A. Marijnissen, Waal wijk; 13. A. Mimphen, Drunen; 14. J. Oome, Drunen; 15. A. Schalken, Waalwijk; 16. Chr. Schapers, Was pik; 17. P. Smits, Drunen; 18. A. Tausch, Elshout; 19. M. Vughts, Els hout. NIET gediplomeerd: geen Prijzenlijst van de avondschool Metaalbe werken le prijs: J. Kroot, Kaatsheuvel. 2e prijs: P. v. Balkom, Sprang-Capelle. Timmeren: le prijs: H. v.d. Hoven, Loon op Zand. Metselen: le prijs: J. Klijn, Kaatsheuvel. Schilderen: le prijs: A. Schiedon, Sprang-Capel le. Booglassen voor beginners: le prijs: C. v. Eggelen, Waalwijk; le prijs: C. Wilmont, Waalwijk. Booglassen voor gevorderden: le prijs: M. Vughts, Elshout; 2e prijs: J. Heeren, Waalwijk. J.K.VERHULST (Uw juwelier met het klokkenspel) Grotestraat 260 - WAALWIJK - tel. 46 81

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 7