wAALwijkse en UnqstRAAtse couRant Burgemeester M. van Prooijen opende Prins Willem Alexander-school J.Thijssen onderscheiden met „Pro Ecclesia et Pontifice" P. van Heijst ontving zaterdag ere medaille in goud Huishoudschool Waalwijk werd kampioen van Nederland NIEUWE LAGERE SCHOOL IN SPRANG lil VEEL VERDIENSTEN OP KERKELIJK TERREIN IN STADSDEEL BAARDWIJK 40 JAAR BIJ FIRMA VAN HELVOIRT-DE HIJS FINALE SCHOOLATLETIEK Geschenk inwoners van Sprang Voormalig school gebouw dateerde uit 1913 G arage Waalwijk N.V. Nieuwste onderwijs methoden Plannen uit 1957 Drunen I MAANDAG 23 JUNI 1969 92e JAARGANG No. 50 Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ0,35 inc.k.) 4,05 Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 p. kwrt. p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) L55 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" De nieuwbouw van de Prins Willem Alexander-school in Sprang. (van onze verslaggever) SPRANG-CAPELLE De vlaggen die vrijdagmiddag van de huizen in Sprang wapperden, wezen op een feeststemming in dit deel van de gemeente Sprang-Capelle. Er was vrijdag dan ook vreugde, want op een feestelijke wijze opende burgemeester M. v. Prooyen vrijdagmid dag de nieuwe christelijke lagere school aan de Rembrandtlaan. Het gebouw draagt de naam van onze kroonprins Willem Alexander. Bur gemeester Van Prooyen was verheugd dat het schoolbestuur de naam van een der Oranje's aan de school had verbonden. „Het huis van Oranje heeft het altijd opgenoen voor de vrijheid en voor het onder wijs". In de gemeenschapsruimte van de bijzonder fraaie 10-klassige school, waarin ook de kleuterschool tijde lijk is gehuisvest, was vrijdagmid dag een groot aantal genodigden bijeen om getuige te zijn van de openingsplechtigheid, die werd in geleid door de heer W. H. Spuy- broek, voorzitter van het Bestuur der Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs. Hij bracht de lof zang van David en ging voor in ge bed. De openingsplechtigheid speelde zich aan de voorzijde van 't school gebouw aan de Rembrandtlaan af. Hier onthulde burgemeester Van Prooyen 't naambord van de school en opende hij de voordeur van de school met een sleutel die Ria Raamsteyn (6) en Jos Hommel (9) hem aanboden. De burgemeester zei het bijzonder op prijs te stellen dat aan deze christelijke school de naam van Prins Willem Alexander was verbonden. „Hierdoor komt de ver bondenheid van de inwoners van Sprang-Capelle met het huis van Oranje tot uiting. De Oranjes zijn altijd opgekomen voor vrijheid en onderwijs. Prins Willem Alexander is van de generatie, die de komende jaren deze school gaat bezoeken". In de zaal ging burgemeester Van Prooyen dieper in op de betekenis van de school. Voordat hij het spre kers-gestoelte beklom, mocht hij nog de gouden legpenning met de beel tenis van de jonge Prins Willem Alexander in ontvangst nemen. Me vrouw Van Prooyen werd op bloe men verrast. „Het is vandaag de tweede maal in de geschiedenis van het schoolbestuur dat er een nieuw schoolgebouw ingebruik genomen mag worden. Voor de eerste keer was dat in 1913, toen de ouders van de leerlingen het geld voor de bouw van een bijzondere school bijeen brachten. Deze school aan de Van der Duynstraat is al die jaren in gebruik geweest en natuurlijk ge heel „versleten", zo zei de burge meester. Hij wees er op dat de eerste plan nen om tot een nieuw gebouw te komen, al van 1954 dateerden. Het was echter een moeilijke zaak om dit te realiseren. De burgemeester was blij met het prachtige doelma- Altenaweg 2-4, Waalwijk Telefoon 04160 2154-2451 VACANTIEBEURTEN tige gebouw, dat modern van opzet is. Het is een van de laatste scholen in de inspektie Waalwijk. „Vandaag sluiten we ook de periode van de oude school af. De deuren zijn nu voorgoed dicht en met enthousias me gaan we in het nieuwe gebouw werken", aldus de heer v. Prooyen. De overgang van het oude naar 't nieuwe schoolgebouw was op 30 april door de jeugd met versierde wagens gebeurd. Sprekend over de jeugd, zei de burgemeester blij te zijn dat de leerlingen gebruik kun nen maken van de allernieuwste on derwijsmethoden. „De school heeft ook een belangrijk opvoedende taak die, naar ik hoop, vele vruchten zal afwerpen", aldus de burgemeester, die tot besluit de wens uitsprak dat men er zich voortdurend van be wust zou zijn dat het beginsel van alle wijsheid de verrijzenis van de Heer is. Een groot aantal sprekers boden vervolgens het schoolbestuur hun gelukwensen aan. De eerste die dit deed was architekt Looman uit Don gen, die ook nog herinnerde aan de prettige samenwerking die er steeds tussen het schoolbestuur, het ge meentebestuur en de bouwstaf is geweest. De heer W. v. Beek, die sprak namens de Hervormde Ker- keraad, liet zijn woorden vergezeld gaan van 'n enveloppe met inhoud. Dat deed ook dominee Spoelstra. Deze was verheugd dat nu ook twee leden van de Gereformeerde Kerk zitting hebben in het schoolbestuur, zodat de Prins Willem Alexander School een echte Christelijke school is geworden. Namens de ,vervolg-scholen' bood dr. Blokland, rector van het Willem van Oranje College uit Waalwijk 't schoolbestuur z'n gelukwensen aan. Namens de Christelijke School in Capelle deed dat de heer M. Holle mans. Het hoofd van de nieuwe Alexanderschool, de heer H. J. Over- weel, zei dat het zowel voor hem als het personeel een vreugde was om in het fraaie gebouw te werken. „Toen ik in 1957 solliciteerde, was er al sprake van een nieuw gebouw. Nu is het dan zover; dat geeft alle reden tot een feeststemming. Het was de ere-voorzitter van 't school bestuur, dominee Wursten, die met een dankgebed de bijeenkomst be sloot. Alle aanwezigen maakten daarna van de gelegenheid gebruik om de nieuwe 10-klassige school, die is ge bouwd door aannemersbedrijf Gebr. Broekhoven uit Oosterhout, te gaan bezichtigen. Veel belangstelling ging er naar uit naar het gebrandschil derde raam van de Gebr. Liefkens uit Den Haag, op de tweede etage. Dit raam symboliseert het christe lijke onderwijs. Vrijdagavond mocht het school bestuur nog meer geschenken in ontvangst nemen. De heer L. van Zeist bood toen namens alle inwo ners van Sprang een elektronisch orgel, alsmede een bloembak aan. Verder onthulde de heer C. v. Caem namens de oud-leerlingen, een ge denksteen, die de volgende tekst be vat: „Deze school, gebouwd ter ver vanging van de lè C.V.O.-school, daterend uit 1913, is in gebruik ge nomen in april 1969. Moge 't chris telijk onderwijs levensinhoud blij ven geven aan hen die de school be zoeken". Vele inwoners van de ge meente Sprang-Capelle brachten vrijdagavond een bezoek aan de nieuwe school, die met recht 'n aan winst voor de gemeenschap mag ge noemd worden. RAAD VAN DRUNEN VERGADERT VRIJDAG DRUNEN - De raad van de ge meente Drunen komt vrijdag in een openbare vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Vaststelling notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Voorstel van burgemeester en wet houders tot beschikbaarstelling gel den voor vernieuwing c.v.-ketel kleu terschool, Schoolstraat; 4. Afrekening vakleerkracht lagere schcol over 1968; 5. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan de heer J. van Osch als ambtenaar van de burgerlijke stand m.i.v. 1 augustus 1969; 6. Voorstel om accoord te gaan met een door Gedeputeerde Staten voor gestelde verhoging en aanpassing van de wethouderssalarissen; 7. Voorstel tot het nemen van be paalde salarismaatregelen,; 8. Voorstel tot wijziging van het Al gemeen Ambtenaren Reglement; 9. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe V erplaatsingskostenverorde- ning; 10. Voorstel tot voorlopige vaststel ling van de geeenterekening en de bedrijf srekeningen 1966; 11. Voorstel tot wijziging van de onteigeningsbesluiten betrekking heb bende op de bestemmingsplannen 'Braken-Oost' en 'Braken-West'; 12. Voorstel tot aanvullling van de algemene voorwaarden inzake ver koop van bouwterreinen door de ge meente; 13. Voorstel tot het doen van grond- transacties 14. Voorstel tot verhoging van het maximum crediet in rekening-courant t.lb.v. de Katholieke Levensschool; 15. Voorstel tot verpachting van de jadht op de gemeentegronden; 16. Voorstel tot aanpassing van de begrotingen 1968 (slotwijziging); 17. Voorstel tot het alsnog beschik baarstellen van een crediet voor de reeds verplaatste mobielen schoollo kalen t.b.v. het kleuteronderwijs. WAALWIJK In het stadsdeel Baardwijk is weer een hoge kerke lijke onderscheiding uitgereikt. Hier toe begaf pastoor Vos zich zondag middag naar de heer J. Thijssen, Baardwijksestraat 2. Pastoor Vos was vergezeld van zijn kapelaans en het voltallig kerkbestuur, terwijl ook aanwezig waren de heren Klerx en v. d. Mee, die eerder dit jaar 'n onderscheiding hadden gekregen. Het was voor de heer Thijssen min of meer een verrassing toen het ge zelschap aanbelde. Het woord werd gevoerd door pastoor Vos. Hij me moreerde het feit, dat een dergelij ke gang nu al voor de derde keer gemaakt werd dit jaar en steeds in Baardwijk. Hij kon de heer Thijssen dan ook meedelen dat hij begiftigd was geworden met de pauselijke on derscheiding Pro Ecclesia et Ponti fice. „Steeds heeft het werk u in be slag weten te nemen en niet alleen vanwege dit vele werk is er reden om u deze onderscheiding uit te reiken. Ons past grote dankbaarheid jegens u en in feite had ik niet hier dienen te staan, maar pastoor v. d. Brekel, met wie u de grootste tijd heeft samengewerkt. Ook uw vrouw deelt in deze onderscheiding, want door de veelheid van taken heeft zij u vaak moeten missen ten aanzien van de huiselijke beslommeringen". „Veel tijd heeft u besteed aan de gemeenschap en dit dan gezien in ruime zin. U kent Baardwijk door en door en dit is dan ook mede een reden, als wij nog eens een beroep op u doen, u geen neen zegt en daadwerkelijk steun probeert te J. Thijssen werd zondag door pastoor Vos met het ereteken Pro Ecclesia et Portifice onderscheiden verlenen, daar waar dat nodig is". Pastoor Vos hoopte, dat de heer Thijssen met zijn familie nog een lang leven beschoren zou mogen zijn en speldde hem daarna de on derscheiding op. Tevens overhan digde hij hem de bijbehorende bul. De heer Thijssen is ook in Waal wijk geen onbekende, want hij is jarenlang werkzaam geweest op het gemeentehuis. Ook was hij meer dan 25 jaar secretaris van de Tech nische School Waalwijk en omstre ken, terwijl ook een functie in het kerkbestuur van de parochie St. Clemens een groot gedeelte van zijn tijd in beslaggenomen heeft. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Zaterdagmorgen reikte burgemeester J. Teijssen ko ninklijk goud uit aan de Waalwij- ker P. van Heijst. Deze herdacht 't heugelijk feit dat hij 40 jaar werk zaam was bij de firma Van Helvoirt De Nijs. Ten huize van direkteur E. Weyers werd de jubilaris in 't zon netje gezet. Ook het overige perso neel van deze handelsfirma deelde in de feestvreugde. Voor hen was er een diner in Oisterwijk. De heer P. van Heijst, die als hoofdboekhouder en hoofdcorres pondent belast is met de algehele leiding van de administratie, had 'n dergelijke huldiging niet verwacht. Zijn verdiensten voor de zaak wer den door direkteur Weyers nader belicht. „U heeft enorme verdien sten voor de zaak. Dag en nacht heeft u zich voor ons bedrijf inge zet. In de afgelopen 49 jaar was u ook een grote steunpilaar voor veel jongeren". „De kennis die u bezat, droeg u graag aan anderen over. Door uw toedoen hebben velen dan ook een hogere funktie kunnen bereiken". De heer Weyers wees er op, dat juist door de rustige leiding van de heer v. Heijst er een goede sfeer op kantoor heerste. Het personeels verloop was daardoor erg gering. De jubilaris heeft zich ook belangrijk ingezet op de terreinen die de fir ma Van Helvoirt De Nijs buiten de schoenindustrie bewerkte, zoals de koelhuisindustrie en champignon teelt. „U was een steunpilaar waar op we nimmer tevergeefs een be roep deden. Daarvoor zijn we u dank verschuldigd", aldus de heer Weyers, die de jubilaris een kleu rentelevisie aanbood. Ook het personeel liet zich niet onbetuigd. De heer B. Blijlevens bood een televisietafel aan. De ju bilaris werd ook verrast op tal van geschenken van binnen- en buiten landse relaties van de firma Van Helvoirt De Nijs. Burgemeester J. Teijssen die de heer v. Heijst de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, kwam opspelden, noemde het een groot voordeel van handelsfirma's, als zij kunnen beschikken over dergelijke vakkundige krachten, die zich ge durende een lange reeks van jaren voor de zaak inzetten. Na de feestelijke bijeenkomst ten huize van direkteur Weyers, ver trok het gehele personeel naar Ois terwijk, waar de dag met een fees telijk diner werd besloten. Burgemeester Teijssen speldt de heer P. van Heijst het koninklijk goud op BEJAARDENREIS Voor de bejaarden van Drunen zal 't op 3 juli weer een leuke dag wor den. Ongeveer 240 bejaarden zullen die dag op reis gaan. Zij zullen Rot terdam bezichtigen en ook een rond vaart door de haven staat op het programma. Onderweg wordt natuur lijk de inwendige mens versterkt. Het vertrek is gepland op half een. Des avonds om 9 uur hopen ze weer thuis aanwezig et zijn, waar harmonie Dru nen dan gereed zal staat om de be jaarden een muzikaal welkom thuis te heten. DE VROLIJKE TROMMELAREN Tambourkorps De Vrolijke Tromme laren behaalde een eerste prijs met 128 pnt. op het concours te Goirle, georganiseerd door de federatie van Drumbandgezelschappen. Het was 'n zware strijd en wat hier behaald is, is een zeer goed resultaat. De alge hele leiding stond bij C. Tielemans. De tamlbourmaitre J. Thiel heeft ook zoals vanouds z'n succes behaald. Bij hun thuiskomst werden de musici opgewacht door Harmonie Drunen en werden zij onder vrolijke tonen naar hun zaal begeleid, waar zij door burgemeester Stieger werden toege sproken. De heer Tielemans heeft van de voor zitter der Harmonie opdracht ont vangen het korps uit te breiden met 12 klaroenen in Es-Bes. Jongens van 14 jaar en ouder kunnen zich opge ven bij C. Tielemans, Hortensiastraat 14; Fr. Geerts, Ghrisantenstraat 3; Fr. Elshout, Torenstraat 34 allen uit Drunen Tijdens de districts wedstrijden te Roosendaal op zaterdag 7 juni j.l., wisten de leerlingen van de R.K. Huishoud- en Industrieschool zich te plaatsen voor de finale school- atletiek. Deze finale werd gehouden op zaterdag 21 juni j.l. te Hilver sum, onder leiding van de C.C.S.A. (Centrale Commissie voor School- atletiek) van de Kon. Ned. Atl. Unie. Het was voor de 40ste beer dat deze finale werd georganiseerd. In 1967 werden de leerlingen van de Huishoudschool reeds kampioen in hun categorie. In 1968 moesten zij verstek laten gaan, omdat de finale toen werd ge organiseerd in 't al te verre Leeuw arden. De finale 1969 werd weer een éclatant succes. Op 4 van de 5 nummers werd een eerste plaats be haald, op het vijfde nummer een tweede plaats. Uitslag: 1. en kampioen van Nederland Huishoudschool Waalwijk. 2. Huishoudschool Roosendaal. 3. Huishoudschool Den Helder. 4. Huishoudschool Eindhoven. 5. Huishoudschool Castricum. 6. Huishoudschool Zaandam. 7. 1ste Huishoudschool Rotterdam. De ploeg van Waalwijk bestond uit de volgende dames: Willy Demmers, Nelly Demmers, Susan Caro, Kitty Pattipeilohy, Truus v. Helvert, Maria Mahieu en Attika Tuharea. De ploeg stond on der leiding van mevr. Smelt. Na de successen van het school- handbaltournooi van Tachos, wer den opnieuw leuke trofeeën aan de prijzenkast toegevoegd, een rijke beloning van een jaar hard werken en trainen.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 1