Mej. H. Surig 40 jaar aan het onderwijs verbonden m Raad Waalwijk vergadert donderdag Harmonie Concordia bevestigde haar faam op «stadsgewest»-avond Waalwijkse scholieren vestigen nieuw wereldrecord met 48 uur voetbal m FEEST OP DE BERNADETTESGHOOL - BESOIJEN Tiende Jan Hendrik de Rooy- mars werd weer een groot succes 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 JUNI 1969 3 Bi Geschenken Receptie Men rekent ook op Uw bijdrage! Artisten voor de maand juni THE BLUE NOTE Tilburg Samenstelling werkgroep voor Jeugdzaken K De kinderhulde op de Bernadette-school. Mej. Surig mocht enkele fraaie cadeaus in ontvangst nemen. (van onze verslaggever) WAALWIJK - In de Bernadette- school in het stadsdeel Besoijen, was het donderdag groot feest. Toen vierde n.l. mej. H. Surig, die als onderwijzeres aan deze lagere school is verbonden, haar 40-jarig onder- wijs-jubileum. Zowel door de jeugd van de school als het bestuur, werd mej. Surig terecht in de bloemetjes gezet. Tijdens de receptie, later op de dag, kwamen velen de jubileren de onderwijzeres feliciteren. Wet houder M. v. Eijl deed dat namens het gemeentebestuur. De dag begon met een H. Mis in de kerk van O. L. Vrouw, die werd opgedragen door de scheidende pa rochie-herder pastoor Verbiesen. Tijdens de predikatie bracht hij mej. Surig dank voor alles wat zij in het belang van het onderwijs in Besoijen heeft gedaan. Schoolkinde ren verzorgden de gezangen tijdens deze eucharistieviering. Het feest ging 's morgens verder in de aula van de r.k. kleuterschool op Loon- donk. Hier brachten de kinderen mej. Surig hulde. De jubilaresse mocht van de leer lingen 'n schemerlamp in ontvangst nemen. Ook het schoolbestuur liet zich tijdens deze bijeenkomst niet onbetuigd. Mej. Surig kreeg 6 kris tallen champagen-glazen aangebo den. Haar collega's verrasten haar met een prachtig vloerkleed, dat door enkele onderwijzeressen was genoopt. Op haar huisadres aan de Grote straat was er van half vier tot vijf uur een drukbezochte receptie. Het was wethouder M. v. Eijl die na mens het gemeentebestuur zijn ge lukwensen kwam aanbieden. Ver der zagen we veel oud-leerlingen, ouders van leerlingen, collega's en verdere kennissen van mej. Surig. Bijzonder aardig was de show die de jeugddrumband „Ons Genoegen" 's avonds op het schoolplein aan de Grotestraat bracht. SOCIAAL CULTUREEL CENTRUM WAALWIJK Stort op giro 1787400 of bij Boerenleenbank of AmRo- bank in Waalwijk. WAALWIJK - De leden van de raad der gemeente Waalwijk komen donderdag in een openbare vergade ring, te.19.30 uur ten stadhuize, bij een. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Nota naar aanleiding van het ver zoeken van de actiegroep "Pissoff" inzake de stiohting van een 'popac- commodatié"; 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ad 32.485, - ten behoeve van de verbetering van de electriciteitsvoorziening in 'n gedeel te van de Stationsstraat c.a. 5. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ad 5.225, - ten be hoeve van incidentele verbeteringen van de openbare straatverlichting 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van ad 39.00,- ten behoeve van de aanschaffing van technische apparatur voor de gemeen tepolitie; 7. Voorstel tot vaststelling van een verordening tot subsidiëring van plaatselijke en/of regionale instellin gen voor gezinsverzorging en gezins hulp; 8. Voorstel tot vaststelling van een verordening tot subsidiëring van plaatselijke en/of regionale instellin gen voor algemeen maatschappelijk werk; 9. Voorstel tot toekenning van voor schotten op de exploitatievergoeding voor het jaar 1969 ten behoeve van de R.K. Kleuterschool 'Het Zeintje'; 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ad 8.624, - voor de aanschaffing van sdhoolmeubelen, leermiddelen hulpmiddelen en school- behoeften ten behoeve van de open bare lagere school aan de De Couber- tinlaan 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 2.674, - voor de tijdelijke inrichting van een con ciërgekamer voor de R.K. Meisjes- Mavo-school 'Maria Koningin'; 12. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ad 6.466,— voor het aanschaffen van aanvullend meu bilair, alsmede voor de inrichting van een bureau-spreekkamer ten behoeve van de adj. directeur van de St. Mi- chaël-Mavo-school; 13. Voorstel tot verlening van mede werking en beschikbaarstelling van 'n krediet ad 2.995, - voor het tref fen van voorzieningen aan de speel plaats van de Oranjeschool; 14. Voorstel tot verlening van mede werking en beschikbaarstelling van 'n krediet ad 3.000, - voor het be strijden van de houtfooktor in het ge bouw van de Nassauschool; 15. Voorstel tot beschikbaarstelling van 'n aanvullend krediet ad 3.200 voor de bouw van een personeelska- mer ten behoeve van de Nassauschool 16. Voorstel tot verlening van mede werking en beschikbaarstelling van 'n krediet van 11.654,- voor het aanschaffen van leer- en hulpmidde len ten behoeve van de Burg. Moo- nenschool; 17. Voorstel tot beschikbaarstelliag van een krediet van 1.'578, - voor het aanschaffen van gymnastiekma- teriaal ten behoeve van de School voor Individueel Onderwijs; 18. Voorstel tot verlening van mede werking voor de uitbreiding van de School voor Individueel Onderwijs met een 10e lokaal en beschikbaar stelling van een krediet van 2.520 voor de tijdelijke voorziening in loka liteit ten behoeve van deze school; 19. Voorstel tot benoeming van een hoofdleidster aan de openbare kleu terschool 'Vier 20. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen aan de Burg. Verwielstraat, aan Ir. J. Roelofs Heyrmans, Burg. Verwielstraat 14; 21. Voorstel tot verkoop van bouw terrein, gelegen in het bestemmings plan 'Groenewoud', aan R, P. W. Schoenmakers te Kaatsheuvel; 22. Voorstel tot ruiling van grond, gelegen ten westen van de Stations straat, met H. G. E. Stassar, Sta tionsstraat 88; 23. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van industrieterrein, gelegen in het bestemmingsplan Zanddonk aan Piet Klerkx Waalwijk N.V. 24. Voorstel tot wijziging van de re- kenningcourantovereenkomjt met de Sohoolartsendienst, district Waalwijk 25. Wijziging begroting. Muziek: Pools kwartet DE POMO'S Slangen-revue ROSITA RAIJAS Spaans STRIPTEASE VEDETTEN Duo Ishofan oriëntal DANSERESSEN Geopend van 3.30 uur 20.00 uur tot VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250-25287 WAALWIJK De werkgroep ter voorbereiding van de formatie van de raad voor jeugd- en jongeren werk, is als volgt samengesteld: 1. Voorzitter: Wethouder M. H. J. van Eijl, Kloosterweg 28, Waalwijk. 2. Secretaris: A. F. Bosschee, amb tenaar Jeugdzaken, Prof. Nolens- laan 6, Waalwijk. 3. De heer J. A. de Waal, Juliana- straat 7a, Waalwijk, als vertegen woordiger van de bestaande geor ganiseerde jeugd. 4. De heer L. A. van Hooff, Burg. Grotenhuisstraat 10, Waalwijk, als algemeen geïnteresseerde. 5. Mej. Mr. A. M. v. Doorn, Mr. Troelstrapark 69, Waalwijk, als ver tegenwoordigster van de sector leerplichtvrije werkende jeugd. 6. De heer C. W. Döll, Burg. van Heystlaan 21, Waalwijk, als verte genwoordiger uit het voortgezet on derwijs. 7. De heer Th. Puister, N. Paral lelweg 65, Waalwijk, als vertegen woordiger uit het bedrijfsleven, met name de daarbij betrokken perso- neelssector en tevens vertegenwoor digend het niet-katholieke deel van de Waalwijkse bevolking. 8. De heer A. A. de Vetten, Burg. Moonenlaan 17, Waalwijk, 17 jaar oud, als vertgenwoordiger van de studerende jeugd. 9. Mej. M. J. Smolders, Groene- woudlaan 6, Waalwijk, 18 jaar oud, van beroep assistent-coupeuse, als vertegenwoordigster uit de jongere werkende stand. 10. De heer S. Versteeg, v. Berc- kenrodelaan 61, Waalwijk, 21 jaar oud, van beroep electriciën, als ver tegenwoordiger van de jongere wer kende stand en tevens vertegen woordigend het niet-katholieke deel van de Waalwijkse bevolking. De raad wordt woensdagavond door burgemeester J. Teijssen ge ïnstalleerd. Tijdens de samenkomst van alle gemeenteraden der participerende gemeen ten van het Stadsgewest Waalwijk, donderdagavond in het nieuwe ge meentehuis te Kaatsheuvel, werden de gasten na het officiële gedeelte van deze samenkomst onthaald op een tweetal muzikale evenementen. Allereerst trad naar voren het Eerste Kaatsheuvelse Jeugdkoor cmder lei ding van J. van der Linden, dat de harten van het edelachtbare gezelschap stal met enkele vlot vertolkte liederen en shownummers, waarvoor het een warm applaus in ontvangst mocht nemen. Inmiddels was de Kon. Erk. Harmonie "Concordia" uit Loon op Zand op het plein voor het gemeente huis gearriveerd, waar dit korps met z'n drumband 'en majorettes eerst een geslaagde show ten beste gaf, om vervolgens plaats te nemen in de fraaie hal voor het geven van een kort concert. Het auditorium instal leerde zich op uitnodiging van burgemeester L. van Erp heel gemoedelijk om de monumentale trap en langs de beide ballustraden. Concordia's ere-voorzitter, de heer E. van Hoorn, gaf eerst een kort histo risch overzicht van het ontstaan van het Loonse gezelschap met zijn ups en downs, waarin hij vooral de na druk legde op de grote tegenslagen, welke deze harmonie, speciaal gedu rende de laatste jaren te verwerken had gehad, doordat diverse gerenom meerde krachten tengevolge van over lijden, invaliditeit, enz, aan de be zetting ontvielen. Van deze bijzon derheid, die voor vrijwel iedere ver eniging daardoor kwalitatief 'n enor me teruggang teweeg gebracht zou hebben, mocht de heer Van Hoorn, zij het misschien bewust, maar ook terecht, melding maken, omdat hij desondanks thans met gerechtvaar digde trots een formatie kon presen teren, waarvan de helft nota bene jonger is dan 21 jaar. Merkwaardige tegenstelling - juist in deze tijd, waarin het zo moeilijk is interesse te kweken bij de jeugd voor deze vorm van cultuur - die des te frappanter aandoet, omdat Concordia met deze jeugdige bezetting haar gro te faam volledig heeft kunnen hand haven. Dat werd zondag 15 juni im mers reeds bewezen tijdens de Hoog oven Muziekfeesten Klaroen '69 te Heemskerk, waar de Loonse muzi kanten in de hoogste afdeling een in drukwekkende prestatie leverden, waarvan we vorige week reeds mel ding maakten. En dat werd in de ver rassend goed klinkende hal van het gemeentebuis nog eens extra onder streept, toen het orkest onder de dy namische leiding van zijn onvolpre zen dirigent Sef Pijpers een uitvoe ring gaf van de beide nummers, waar mee men de muziekliefhebbers te Heemskerk in extase had gebracht. Het verplichte werk 'Rapsodisch Di vertimento' van de Belgische compo nist P. Leemans en vooral het keuze- werk 'Western Rhapsodie' van K. Vlak ontlokte een daverend applaus aan de vroede vaderen c.s., die zioht- baar de kriebel in hun benen kregen, toen Sef Pijpers deze uitvoering met een opwindende Tiger Rag afsloot. Toevallig konden we deze avond ken nis nemen van de jury-rapporten over Concordia in Heemskerk, wat we in het verslag van vorige week gemist hebben. Vooral de liefhebbers van de blaasmuziek onder de lezers zullen 't misschien interessant vinden iets te kunnen vernemen over de beoordeling van deze experts. Over de uitvoering van het verplichte werk hadden de heren P. van Brug gen, H. van Lijnschóoten en P. van Mever weliswaar de nodige kritische opmerkingen, doch de slotconclusie was toch zeer vleiend met opmerkin- WAALWIJK - Het initiatief, uitgegaan van een aantal leerlingen van het Dr. Mollercollege om het werelduurrecord voetbal te verbeteren, heeft succes opgeleverd. Men was tijdens de periode van voorbereiding naar Amsterdam geweest, waar een bepaalde groep alle gekke records, die er maar te behalen zijn, heeft geregistreerd. Daar in Amsterdam bleek, dat dit record op 39 uur stond. Het plan om in Waalwijk èen poging te doen dit record te breken en op 48 uur te stellen werd in uitvoering genomen. Gezien het feit, dat de vakantie al begonnen was en men toch alle tijd had, werd besloten afgelopen donderdagmiddag om half drie te starten en door te gaan tot zaterdagmiddag. Vol goede moed is men met tweemaal elf spelers van start gegaan, 's Nachts werd natuurlijk doorgevoetbald en een bepaling vereiste, dat steeds tenminste tweemaal zeven spelers in het veld actief bezig waren. De anderen sliepen gedurende de tijd, dat ze niet meer konden voetbal len in naast het terrein opgestelde tenten. Met zaklantaarns werd de bal gevolgd door een aantal altijd wel bereidwillige toeschouwers. Vooral za terdagmiddag, toen een groot aantal toeschouwers zich rond het veld ver zameld hadden en velen van die toeschouwers waren familieleden, die voor de nodige fouragering zorgdroegen. Het laatste uur waren weer alle spelers in het veld en toen de laatste loodjes het zwaarst begonnen te wegen, leek het in generlei opzicht meer op een voetbalwedstrijd, maar op een grote klucht. Enfin, de 48 uren werden volgemaakt en iedereen was wel aan het einde van zijn latijn. De dorst werd na afloop gelaafd aan de nodige flesjes, hetgeen de conditie zeker ten goede is gekomen. Een saillante bijzonderheid is nog wel, dat er ook doelpunten werden gescoord en wel 435 tegen 429, hetgeen mo gelijk ook een record is. Iedereen is weer een ervaring rijker en nu maar slapen. gen als "een zeer goede prestatie", "als totaal een pakkende uitvoering met zeldzame hoogtepunten, 'n prach tig ensemble" en "ondanks kleine on effenheden is het stuk op zichzelf zeer goed en muzikaal gebracht". De puntenwaardering was voor zuiver heid 9, klankgehalte 9'V), techniek en articulatie 9, nuancering, dunamiek en frasering ÖV2, samenspel en rit miek 9, opvatting en tempo 10. Bij het keuzewerk had blijkbaar al leen de heer Van Lijnsohooten de uit voering via de partituur nauwlettend gevolgd, gezien zijn, overigens vrij wel niets dan lovende opmerkingen in zijn rapport, die hij afsloot met "een intens muzikale prestatie, welke getuigt van visie in de muzikale strukiuren. Ook technisch niets dan lof". De beide andere juryleden had den er duidelijk hun gemak van ge nomen, omdat zij vermoedelijk al spoedig tot de conclusie kwamen dat hier het maximale gepresteerd werd waartoe een amateurkorps in staat geacht mag worden. Zij vatten hun oordeel samen als volgt: "Een formidabele prestatie. Ritmisch zéér goed. Prachtig van klank. Een uitstekend orkest met 'n zéér goede muzikale leider. Mijn compliment! Bravo!!!" (v. Bruggen). "Formidabel werk voor een amateur vereniging en vooral compliment voor de dirigent, die dit werk absoluut muzikaal en ook dirigeertechnisch (niet geringe opgave) volkomen be heerste. Mooie klank en opbouw Bra vo! Alle lof", (v. Mever). Uit de puntenwaardering bleek, dat de zuiverheid in een bepaald gedeelte iets minder was geweest en daarom gaf men hiervoor "slechts" 9Vi. De overige rubrieken leverden echter al lemaal een 10 op, zodat Concordia met dit werk anderhalve punt van 't maximale verwijderd bleef. Inder daad een prestatie, welke uniek ge noemd mag worden. Wij hebben zo de indruk wanneer het jeugdige element nog wat meer routine en zelfvertrou wen heeft opgedaan, dirigent Sef Pijpers met deze bezetting beslist nog niet aan het einde van zijn latijn is. Begunstigd door ideale weersomstandigheden werd zaterdag voor de 10e maal door de wandelsportvereniging 'Er op uit' de Jan Hendrik de Rooy- mars gehouden, die voor deze vereniging een groot succes is geivorden. Niet minder dan 2850 deelnemers namen aan dit wandelevenement deel, verdeeld in ruim 300 individuelen en de overigen in 110 groepen. De deel nemers waren weer afkomstig uit alle delen van ons land, waaronder vele bekenden, maar ook velen die pas voor deeerste maal aan de J. H. de Rooymars deelnamen. De voorzitter van "Er op uit"de heer P. Hamers, sprak een welkomstwoord tot het college van burgemeester en wethouders en de dames en heren van de gemeenteraad en het ere-comité. Hierna ver kreeg burgemeester Van Prooijen het woord, die zei dat het voor de jeugd van Sprang-Capelle en het Stadsgewest en ver daarbuiten een be langrijke dag was, maar ook voor de vele oudere deelnemers, die nog jeugdig van geest en hart deze tiende Jan Hendrik de Rooymars meelopen. "Er op uit" heeft veel werk verricht om de deelnemende verenigingen een prettige ontvangst in Sprang-Capelle te bereiden. Namens het gemeente bestuur en de bevolking onzer ge meente roepen we allen den hartelijk welkom toe. De muziekkorpsen laten hun vrolijke toon weer horen, de lie deren schallen langs de wegen, de vlaggen wapperen en het blijde feest kan weer beginnen. Wij wensen alle deelnemers veel genoegen 'en vreugde en vriendschap aan deze tiende J. H. de Rooymars, welke traditie is ge worden in onze gemeente en door on ze w.s.v. "Er op uit" zo uitnemend wordt georganiseerd. De heer Van Leeuwen, voorzitter van de wandelkring Noord-Brabant sloot zich bij de woorden van de burge meester aan en zei dat de wandel- sportvereniging "Er op uit" één van de aktiefste verenigingen is in Bra bant, en hij wenste de organisatoren van harte succes met deze wandel sportdag. Daarna werd het startsein gegeven en voorafgegaan door de harmonie met drumband van Marijke vertrok ken de individuelen en de groepen op de 25 en 15 kilometer. Achter het muziekkorps van Sirena vertrokken de groepen van de 10 en 15 kilome ter Het werd een kleurrijk défilé voor het ere-comité en de overige hender den belangstellenden, welk défilé ruim drie kwartier duurde. Jammer was het dat omstreeks 5 uur vele deelnemers door een onverwachte stortbui werden verrast, waardoor ve len een nat pak behaalden. Bij het binnenkomen der groepen in de avonduren werd door het muziek korps Sirena vrolijke marsmuziek ten gehore gebracht onder de luifel van het culturele centrum Zidewinde, waar intussen een enorme drukte heerste. Op deze tiende J. H. de Rooymars werden de extra prijzen als volgt be haald 5 kilometer: le prijs: Kleuterschool Prinses Bea trix, Sprang-Capelle; 2e prijs: ONI, 's-Gravenmoer; 3e prijs: Pro Patria, Sprang-Capelle; 10 kilometer: le prijs: O M V, Oisterwijk. 10 kilometer, overige groepen: le prijs Pro Patria, Sprang-Capelle. 15 kilometer, wandelsportver.: le prijs: OMV, Oisterwijk 15 kilometer, overige verenigingen: le prijs SSS, Nieuwendijk; 2e prijs: Pro Patria, Sprang-Capelle. 25 kilometer: le prijs: Tempo, Meerkerk. De wisselbeker op de 10 en 15 kilo meter werden deze keer allebei ge wonnen door de w.s.v. OWV uit Ois terwijk, terwijl Tempo uit Meerkerk wederom beslag legde op de wissel beker van de 25 kilometer. Aan hel einde van de mars bracht voorzittei Hamers een dankwoord aan allen die op enigerlei wijze hun medewerking hadden verleend om deze mars te doen slagen. Rest nog enkele bijzonderheden te vermelden, zoals een Belgische be roepsmilitair, die gelegerd is in Duitsland en een afstand van 255 ki lometer had afgelegd om deel te ne men aan deze Jan Hendrik de Rooy mars. Voorts was er nog een deelne mer die ook inschreef voor zijn hend, en waarbij na afloop van de wandel tocht de hond parmantig met zijn me daille om de halsband in Zidewinde rondliep. AUTOMOBILISTEN KUNNEN IN CENTRUM VAN DE STAD HUN AUTO BETER LATEN STAAN In de meest grote steden van West-Europa tobt men met hetzelf de probleem, namelijk een chroni sche verstopping door het intensie ve verkeer, vooral op de spitsuren. Aangezien men vooral in de binnen steden niet in staat is zonder meer de wegen te verbreden e.d., om op die manier ruimte voor het verkeer te scheppen, heeft men noodge dwongen andere, eigenlijk minder geschikte oplossingen moeten accep teren. We denken hierbij aan het verbod voor auto's om op bepaalde tijden de binnenstad te berijden e.d. Steeds weer stimuleert men de automobilist om zijn auto ergens aan de rand van de binnenstad te parkeren en dan verder gebruik te maken van het openbaar vervoer of te gaan lopen. Het is een noodop lossing, die inderdaad door veel au tomobilisten wordt aanvaard. In veel grote steden heeft men daartoe reeds bij de binnenstad grote par keergarages boven of onder de grond gebouwd, alwaar de auto's tijdelijk kunnen worden gestald. Maar van af dat punt is de automobilist aan gewezen op het openbaar vervoer of op zijn benen.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 5