wvaLwijkse en UnqstRaatse couRant Interessante discussie tijdens studiemiddag Bedrijfsapostolaat KAATSHEUVEL Burgemeester J. Teijssen installeerde werkgroep jeugdzaken in Waalwijk Voetbalver. DESK houdt zondag jaarvergadering in ,De Steenbakker' P. Janssen viert zijn 40-jarig onderwijs-jubileum in Elshout „BE KERK DIENT GEÏNFORMEERD TE ZIJN OVER SITUATIE IN BEDRIJFSLEVEN" ONDERZOEK NAAR MOGELIJKHEDEN STEDELIJKE JEUGDSERVICE-RAAD Comité jeugdvakantiewerk Drunen heeft goed programma Vlijmen DONDERDAGAVOND 26 JUNI 1969 92e JAARGANG No. 51 «J nniiurilK u IN U. OI De rcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij HoofdredakteurJAN TIELEN Antoon Tielen Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,33+ 2ct. ine.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 P-kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief WAALWIJK - Woensdagmiddag is er een studie-middag gehouden van het Bedrijfsapostolaat Waalwijk en Omstreken. Na een samenkomst in het Gemeenschapshuis te Baardwijk volgde een excursie door het bedrijf van Haren, waarna een onderlinge discussie plaatsvond in het Gemeenschapshuis met als uitgangspunt: Brief aan Nederlands Pasto raal Concilie. Deze discussie stond onder leiding van de heer A. I. J. Maas, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Waalwijk. Na het welkomstwoord, eerder op de middag, van de heer G. Roorda, voor zitter van de Stichting Bedrijfsapostolaat Waalwijk en Omstreken, was er een inleiding van de heer A. Geurts, hoofdbestuurder van de Bond van Industriële Bedrijven. Het aanvankelijke thema: Wat houdt de mens in de industrie bezig werd door de heer Geurte niet aan gesneden, maar hij gooide het over een andere boeg en wel: Zijn er nog onzekerheden op het terein van de arbeid? Hij stelde, dat er geen ma teriële onzekerheden meer zijn en il lustreerde dit aan de hand van het feit, dat vorig jaar f 12 miljoen gulden is uitbetaald geworden met betrekking tot de materiële zeker heid. We kunnen dan ook terecht spreken van een verzorging van de wieg tot het graf. Al zijn er dan geen materiële on zekerheden meer; er zijn toch nog wel twee punten, die steeds onze aandacht vragen. Dit zijn de me chanisatie en de steeds voortschrij dende automatisering. Het beste valt dit te tonen in de schoenindus trie. Was het vervaardigen van een schoen in vroegere tijden en in feite ook nog niet zo heel lang geleden een ambacht, met andere woorden dat één persoon verantwoordelijk was voor het vervaardigen van een schoen in zijn totaliteit; heden ten dage is het fabriceren van een schoen nog slechts een kwestie van een deeltaak. Een aspect waar we ook niet aan voohbij mogen gaan zijn de concen traties en saneringen. Bij al deze fusies voelt de werknemer zich in een gedwongen situatie geplaatst. 1 De hee- Geurts hield verder wel 'n pleidooi voor openheid aangaande de economische toestand, opdat de angst verdwijnt, maar een concrete oplossing kon hij ook niet geven, het geen ook niet te verwachten viel. Na deze inleiding maakten de aan wezigen, hoofdzakelijk priesters en predikanten, een excursie door het bedrijf van Haren. Het was de con frontatie na de theorie met de wer kelijkheid en in feite ook een aan loop voor de daarna te houden dis cussie. Het panel, dat de discussie leidde stond onder voorzitterscap van de heer Maas, terwijl hij geassisteerd werd door een panel, bestaande uit de heren G. Roorda, A. Geurts, K. Varossieau, personeelschef Bloch Stibbe NV, W. van de Heyden, di recteur Levensscholen Waalwijk - Drunen, L. van Vliet, bouwvakar beider en L. van Berkel, bedrijfsaal- moezenier. De discussie werd opgang ge bracht vanuit de zaal en wel met een vraag die betrekking had op Brief aan het Pastoraal Concilie. De relatie wordt daar besproken tussen kapitaal en arbeid. Men vond, dat het een te zwart-wit afschildering was. De faktor kapitaal zou belang rijker zijn dan de faktor arbeid, zo dat ook de mens ondergeschikt zou zijn aan het economische. Deze stel ling kon door de heren Geurts en Roorda wel onderschreven worden. Tevens was er een pleidooi voor een verbetering van deze situatie van de heer Geurts en Roorda en van de andere leden van het panel. Het the ma verantwoordelijkheid en mede- beslisingsrecht kon natuurlijk ook hier ontbreken. De jeugd is de ver dere maatschappij hier in voorge gaan De heer van der Heyden kon zich niet aan de indruk onttrekken, dat er binnen afzienbare tijd ook wel sprake zou kunnen zijn van bezet ting van bedrijven op dezelfde wijze als dit nu door de studenten gedaan is. Wat is dan de taak van de kerk; hoe -zal zij zich opstellen? De kerk dient geinformeerd te zijn over de situatie in het bedrijfsleven. Dan pas zal men kunen komen tot het innemen van een standpunt en de kerk zal dan wel de kant van de werknemer dienen te kiezen. Con creet werd nog aangehaald de situ atie rond de bedrijf sluiting van Ver- blifa. Daar hebben de kerken hun protest laten horen. Dit is juist. Gesproken werd verder nog over verantwoordelijkheid en medebe- lissen in ale geledingen of op be paalde niveaus. Door de heer Roor da werd als saillant punt aan de discussie nog toegevoegd, dat er in het bedrijf van Haren nog nooit ont slagen zijn geweest, omdat het eco nomisch minder goed zou gaan. De heer Geurts stelde verder nog vast, dat informatie voor kerk en werk nemer belangrijk is en dat de vak beweging en scholing zullen kun nen bijdragen tot een betere insi de-formation in de gehele complexe materie. Tot slot van de discussie kregen de aanwezigen „huiswerk" mee om de ervaringen van de studie-midag op schrift te stellen opdat een sa menvatting zal kunnen plaatsvinden van alle ervaringen. Een suggestie om te komen tot een werkgroep le verde nog geen concrete afspraken afpraken op. Verder werd gesteld, dat jonge geestelijken de gelegen heid krijgen tot het lopen van een stage in bedrijven in de omtrek. Telegram-adres„ECHO" WAALWIJK - Woensdagavond is de Werkgroep Jeugdzaken in Waal wijk door burgemeester J. Teijssen geïnstalleerd. De werkgroep zal worden belast met een onderzoek om te komen tot een stedelijke jeugdservice-raad voor jeugd- en jongerenwerk. De burgemeester zei de taak van de acht leden, die zit ting hebben in de werkgroep, zo be langrijk te vinden dat hij de werk groep graag officieel wilde instal- De r.k.v.v. DESK houdt a.s. zondag in haar clublokaal, café 'De Steen bakker', haar jaarvergadering, die zo als gebruikelijk voorafgegaan zal worden door een eucharistieviering in ie St. Jozefkerk en een Brabantse koffietafel in het clubhuis. De jaar vergadering, die daarna omstreeks kwart over tien aanvangt, bevat naast de gebruikelijke overzichten van se cretaris en penningmeester enkele in teressante onderwerpen, mede in ver band met het feit dat de vereniging het volgend jaar kaar 40-jarig be staan gaat vieren. Voor de bestuursverkiezing zijn de aftredende leden M. Soeterboek, H. Snoeren, P. van Laailhoven en M. Zwaans met uitzondering van laatst genoemde herkiesbaar, terwijl de he ren A. Klerks en B. v. d. Dungen in verband met drukke werkzaamheden voor hun bestuursfunctie hebben be dankt. Als vervangers worden door 't bestuur aanbevolen, de heren J. van Rooij, Th. Muskens en J. Valk, resp. als 2e secretaris, commissaris voor al gemene zaken en voor de afdeling junioren. Verder moet er een commissie Finan ciën en een commissie 'Clubhuis' in het leven geroepen worden. In het komende jaar zullen de werkzaamhe den van het bestuur aaanmerkelijk worden uitgebreid in verband met de zo lang verhoopte realisering van 'n eigen clubhuis, de voorbereidingen om het 40-jarig bestaan op een pas sende wijze te yieren en een continu ering van de verzorging en begelei ding van de kernploeg. Beide com missies zal men tevens moeten zien als een actief verlengstuk van het ge hele bestuur. De commissie voor de financiën zal worden gevormd door de heren M. Zwaans, H. van Boxtel, A. Ververs, aangevuld door de be stuursleden W. Soeterboek, M. Soe terboek en H. de Nijs. In de oommissie 'Clubhuis' zullen zit ting hebben de heren Henk Timmers, M. Klijn en M. Zwaans, aangevuld met enkele bestuursleden. Tenslotte stelt het bestuur voor in de elftal commissie te benoemen de heren W. Dingemans, M. Klijn, W. de Zwijger laan, M. Klijn, Sweensstraat en Ant- Ververs en als reserve de heer Henk van Boxtel. A.s. zaterdag spelen twee combinaties van DESK in Dordrecht tegen ODS 1 en 2. leren. Hij wees nog op de nota jeugdwerk die vorig- jaar de raad is aangeboden. De gemeenteraad van Waalwijk heeft de gemeente-nota in novem ber 1968 aanvaard. De nodige acti viteiten moesten ontwikkeld wor den om tot een positiebepaling te komen. We leven in een dynami sche tijd. De maatschappij kenkerkt zich door een bijzonder spontane beïnvloeding van de zijde van de jeugd. Daar hebben we open oog voor te hebben. Er heeft een inten sivering van de vrije tijd plaats. De oude vormen en de strakke normen worden geleidelijk aan op de achter grond gedrongen. De gemeentelijke overheid heeft 'n open oog voor de- Ze materie. Zij ziet zich geplaatst voor de opgave om het welzijn van de jeugd zodanig te behartigen, dat er sprake is van ontplooiing van 'de persoonlijkheid en van de ont spanning voor de jongeren. Daar gaat het nu om", aldus de heer Teijssen. De vraag hierbij is, hoe de samen- werking tussen het particulier ini tiatief en de overheid een zodanige grondslag aan de vorming van het openbaar jeugdwerk gegeven kan worden, dat deze wel is aangepast. Volgens het college van b. en w. is de bestaande plaatselijke jeugdraad niet het geëigende instituut om daar een antwoord op te geven. Da.over heid moet de aktiviteiten op dit ge bied volgen en begeleiden. Vandaar dat Waalwijk sinds kort een ambte naar jeugdzaken heeft. Burgemeester J. Teijssen zei dat de taak die aan de werkgroep Jeugdzaken is toebedacht bestaat uit het zoeken naar mogelijkheden op het gebied van accommodatie ak tiviteiten, terwijl de groep daarbij 'geassisteerd zal moeten worden door een beroepskracht. In de groep die onder voorzitterschap van wethou der M. van Eijl staat hebben zitting, de heer A. Bosschee, ambtenaar SPORTDAG EFTELING Woensdag j.l. boor het natuurpark De Efteling een sportdag aan voor de zesde klassen van de lagere scho len uit Loon op Zand en Kaatsheuvel waarvan de organisatie en leiding in handen wasvan de heer W. Lamers. De schooljeugd nam deel aan tien verschillende behendigheidswedstrij den, die van 's morgens 9 uur tot 's middags 2 uur duurden. De Efte- ling-trofee, een groepsprijs, werd ge wonnen door de rik. lagere school uit Loon op Zand. Daarnaast werden er nog 20 persoonlijke prijzen uitge reikt. Alles bijeen was het een prach tige sportdag, die aan kinderen en onderwijzend personeel een prettige afwisseling bood, mede door de per fecte organisatie, waarbij een trakta tie voor de kinderen niet ontbrak. De uitslag van het persoonlijk klas sement was: 1. Ad Molenschot; 2. Ad van Erp; 3. Harrie Coomans; 4. Wim Aussems. GESLAAGD Corry Vloemans uit Kaatsheuvel is een dezer dagen geslaagd voor het diploma Huishoudkundige voor In richtingen aan de r.k. Scholenge meenschap 'St.-Dionysius' te Tilburg. RUILBEURS De Ruilvereniging De Langstraat zal zaterdag 28 juni a.s. weer haar ruil beurs houden, de laatste voor de ko mende vakantiemaanden juli - augus tus, waarne men in september weer bij elkaar komt. Wanneer men dus iets te ruilen heeft op het gebied van postzegels en dergelijke kleine artike len, dan kan men zaterdag van 1 tot 4 uur terecht in de Gildenbond te Kaatsheuvel. DOKTER SDIE NST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door Dr. P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4 te Kaatsheuvel, tel. 2550. Van zater dagmiddag 12 üur tot maandagmor gen 8 uur zal de praktijk van Dr. H. Winkelman te Sprang worden waar genomen door collega K. van Tuijn, Vossen'bergselaan 21, Kaatsheuvel, tel. 2006. Verloskundige M. v. Vler ken, Rubensstraat 8, tel. 3666, heeft het komende weekeinde dienst. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot s-naohts 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie St. Jo zef, Wilhelminapark 3, Kaatsheuvel, tel. 2516. ERNSTIG ONGELUK IN KAATSHEUVEL De 65-jarige W. van de V. uit Kaats heuvel is gistermiddag tegen vijf uur in zijn woonplaats op de provinciale weg, ter hoogte van café De Vier sprong door een personenwagen ge grepen en levensgevaarlijk gewond. Het slachtoffer moest per ambulance naar het ziekenhuis te Tilburg wor den overgebracht. De heer Van de V. stak plotseling met zijn fiets de rij weg over, op het moment dat de wa gen naderde. Hij liep daarbij ernstig letsel op aan zijn hoofd. DUIVENSPORT CC KAATSHEUVEL De CC Kaatsheuvel hield zaterdag een wedvlucht vanuit Qhateauroux met 96 duiven. Gelost 5.20 uur, eer ste duif 2.37,02, laatste 6.28,11 uur. De uitslag was als volgt: M. van Daalen 1; P. Hendriks 2; L. v. d. Velden 3; G. v. d. Linden 4 5 14 22 27; K. van Boxtel 6; G. van Boxtel 7; J. Steenbergen 8; Gebr. Netten 9; C. van Wezel 10; J. Kuij- pers 11 16 28; A. Schepers 12 13; Fr. van Woensel 15; L. Ververs 17; M. Brokx 18; J. Monsieurs 19; A. Couwenberg 20 30; G. Witteveen 21 24 32; .M. de Benis 23; L. Kemme- ren 25; A. Snoeren 26; J. Mulder 29; G. van Kuijk 31. Zondag was er een wedvlucht vanuit St. Denis met 279 duiven. De uitslag was: J. Snoeren 1 28 68; C. van Ree 2 23; J. Steenbergen 3; H. Snoeren 4 9 25 58; G. van Boxtel 5; J. Mul der 6 35 51 59; M. Damen 7 43; Gëbr. Heijs 8 13 21 41 46 48 50; J. Hoevenaars 10 17 22; J. Duques- noy 11 42; A. Schepers 12; A. Ver vers 14; J. Muizelaar 15 60 62; A. van Kuijk 16 27; T. Snoeren 18 61; J. Kemmeren 19 57; J. Hoevenaar 20; G. v. d. Linden 24 37; M. van Corstanje 26 65; M. Snoeren 29; C. Moreval 30; H. van Son 31; A. Cou wenberg 32 55 66; A. Montee 33; R. van Boxtel 33; R. van Boxtel 34; P. van Veen 36; G. v. d. Linden 38 45; L. Kemmeren 39; J. van Woen sel 40; L. van Boxtel 44 63; N. van Kuijk 47 52; K. van Boxtel 49 67; P. Hendriks 53; J. Savelkouls 54; W. Laros 56 70; Fr. van Woensel 64; F. Aussems 69. KPV KAATSHEUVEL De KPV Kaatsheuvel vloog met 180 duiven vanuit St. Denis. De uitslag was: M. van Boxtel 1 2 5 10 12 23 25 28 34 35 56 60; Jac. Kemmeren 3; J. Vesters 4 11 41; G. Ligtvoet 6; L. van Geel 7 8 14 15 19 22 24 54 55; Fr. Dingemans 13 36; G. Schraauwers 16 59; L. v. d. Ven 17 18; H. van Helvoirt 20 46; J. van Beers 21 50; H. Severijns 24 26 37 48 49; A. van Gorp 27 29 39 40 53 58; A. Pijnenburg 30 45 47 61; Ge broeders Pijnenburg 38 57; J. Ligt voet 51; B. Masseurs 52. Men vloog ook vanuit Pau. De uit slag hiervan was: B. van Heesch 1; A. de Bie 2; T. van Riel 3; A. Pij nenburg 4; Linco 5 21; M. Lensveld 6 19; L. van Geel 7; M. Ververs 8 12 15; Fr. v. d. Assem 9; A. van Gorp 10; G. Schraauwers 11 18 22; J. van Heeswijk 16; M. Klijn 17 20; J. Ligtvoet 13. WEDVLUCHT DE REISDUIF De Postduivenvereniging De Reisduif hield een wedvlucht vanuit St. Denis, Frankrijk afstand 369 km los 6.05 uur eerste duif 10.36.50 laatste prijsduif 10.56.18. Uitslag als- volgt: Jo v d Heuvel 1 7; B Herman 2; J Wilhart en zn 3; N v Dal 4 17 H Berkelmans 5; J Koks 6 13; J Boom 8 11 14; J Diepstraten 9 19; R Berkelmans 10; P v Dal 12 16; W v d Heuvel 15; B Kuys 18. Zondag wedvlucht van De Reis duif vanuit Pont St. Max. Frankrijk 'afstand 325 km, inkorven vrijdag avond in café H. Boom-v. d. Wiel. De Reisduif zal zaterdag 18 juni een africhtingsvlucht houden van uit Gilze Rijen, inkorven vrijdag avond 27 juni. WEDVLUCHT DE ZWALUW De Postduivenvereniging De Zwa luw hield een wedvlucht vanuit St. Denis Frankrijk, afstand 369 km, los 6.00 uur eerste duif 10.35.52 uit slag alsvolgt: K Kivit 1 32 33 42 46; Fr v Bokhoven en zn 2 11 23; H Zeeuwen 3 6 7 10 15; Jo Merkx 4 9 18; M de Laat 5 12 38; H v d Wiel en zn 8 14 22 29; Jan Zeeuwen 13 19; M Nico ls 16 41; Hanny v d Dungen 17 47; van Lieshout Parijs 20 28 31; J v d Dungen 21 40 49; L Meerters 26; H de Vaan 27; Arn. Dekkers 30 24;Th Stupers 25 39; H v Overdijk 35; Th v Esdonk 34 45; M Libregts 36; W v Bladel 37; J v Engelen 43 44 48. Zaterdag 28 juni wedvlucht van De Zwaluw vanuit Chateauroux in korven donderdag 26 juni in café Ant. Klerks. Zondag wedvlucht van de Zwa luw vanuit Melun, Frankrijk, af stand 394 km, inkorven vrijdag avond van 6.00 uur tot 7.30 uur in café Ant. Klerks. - Zondag africhtingsvlucht jonge duiven, inkorven zaterdagavond van 20.00 tot 21.00 uur. Dinsdag vierde de heer P. Janssen z'n 40-jarig onderwijsjubileum, waar van hij 38 jaar lang in Elshout heeft doorgebracht en nu reeds 15 jaar hoofd der school is. Om 9 uur werd de dag begonnen met een plechtige eucharistieviering waaronder pastoor v. Os zijn gelukwensen aan de jubila ris overbracht. Om 10 uur was het parochiehuis de plaats waar de feest viering plaatsvond. Hier was de schooljeugd met hun onderwijzers te samen gekomen om de jubilaris eens flink in de bloemetjes te zetten. De voorzitter van het schoolbestuur, Dr. Verhaak, voerde het eerst het woord en dankte de jubilaris voo al hetgeen hij voor de jeugd gedaan heeft. Hij bood hem een cadeau on der couvert aan en namens 't school bestuur een antieke koperen kan. Daarna kwam aan het woord burge meester mr. H. Stieger, die namens het gemeentebestuur zijn gelukwen sen aanbood. Ook de heer Warnars, inspecteur van het lager onderwijs bood zijn gelukwensen. Namens het onderwijzend personeel sprak de heer Hesseirnans, die de heer Janssen en kele prachtige boeken aanbood. In een komische schets bood de school jeugd hun cadeau aan, n.l. een rust bank en tuinparasol. Hierna volgde de schetsjes elkaar in snel tempo op, waarin het leven van de heer Jans sen werd uitgebeeld. Na afloop dank te de heer Janssen ieder met een per soonlijk woord, waarbij hij de jeugd een vrije schooldag toezegde, wat met een daverend applaus toegejuicht werd. s Avonds werd er in de Gekroonde Hoed door de fanfare EMM, waar van de jubilaris voorzitter is, door de drumband St. Jan en door Zangver eniging UDI serenades gebracht. Ver der werd de avond gezellig doorge bracht. Zondag a.s. vindt er in het parochiehuis een reprise plaats van de door de schooljeugd gébrachte to neeluitvoering en zal iedereen de ge legenheid worden geboden de jubila ris te feliciteren. De receptie begint om ongeveer 3 uur. jeugdzaken, die secretaris is, mej. mr. A. van Doorn, L. van Hooff, C. Döll, Th. Puister, A. de Vetten, mej. M. Smulders en S. Versteeg. Het Comité Jeugd Vakantievreugd is ook dit jaar weer rond gekomen met haar programma. De week van 4-10 augustus kunnen alle kinderen uit de gemeente Drunen van 6 t.m. 14 jaar hieraan meedoen. De formulieren zijn op de scholen uitgegeven, kinderen, die buiten Dru nen op school zijn kunnen formulie ren afhalen op onderstaande adres sen: B. van Olffen, Pr. Irenestraat 22; H. Staal, Jul. van Stolbergstraat 13; Pater Wilhelmus, pastorie St. Jozef, Brakenstraat. Het inschrijf geld bedraagt f 3,50 per gezin. Officieel ingeschreven kinderen zijn degehele week W.A. verzekerd. Bij slecht weer mogen de kinderen toch komen. Er zal dan getracht worden een andere leuke vrijetijdsbesteding te bieden. Het programma is als volgt Maandag 4 augustus, kinderen 6 t.m. 10 jaar naar de duinen, kinderen van af 10 jaar: oriëntatierit per fiets. Dinsdag 5 augustus: tekenwedstrijd op straat voor alle kinderen. Om 2 uur: Stuif eens in", ook voer alle kinderen, Voorste Vennen. Woensdag 6 augustuszwemwedstrij den voor alle kinderen, in de namid dag om half drie, filmvoorstelling in de Hoge Braken. Donderdag 7 augustus 10 uur: Voor ste Vennen, prachtige dierenshow. Huisdieren versierd meëbrengen. Om 2 uur n.m. vanaf 10 jaar: speurtocht met diverse attrakties bij restaurant Duinrand. Vrijdag 8 augustusalle kinderen om 9 uur op het Plataanplein voor eta lagewedstrijd. Zaterdag 9 augustus: olympische dag met sport en spel. Deze dag wordt verzorgd door het team medewerkers dat al zoveel jaren deze vrije zater dag hiervoor beschikbaar stelt. Zondag 10 augustus: prijsuitreiking in de Voorste Vennen om 2 uur. In verband met beperkte ruimte hebben de prijswinnaars voorrang. Verder is iedereen welkom.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 1