Uitgaan in het weekend i opening „ie mar Stoere RTINAÖ Stassar Bar Hertog Jan Technische apparatuur Waalwijks politie-korps wordt verbeterd WASPIK Vrijdagavond trekking loterij Sociaal Cultureel Centrum - Waalwijk Musis Sacrum Pols en Van Heijst Apollo El Terreno Romantica ia-Bar De Ster Roestelberg KEITU SbSif?etsZOPK t munHARDT'S 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 26 JUNI 1969 11 van Bar-Bodega v.a.129,- Fa. Schuurmans HOOFDPIJN POEDERS gto Autorijschool- Kombinatïe VA-MO J. K. VERHULST Voorstellen donder dag in de Raad „Hobby en Sport nieuwe zaak aan BBoemenoordplein Voetbalteam gemeente Waalwijk won toernooi f 80.000,-- moet haalbaar zijn Geschikte naam WAT NIET WEET, WAT NIET deert Parju,de dikke en niet zo bijster intelligente veldwachter van Mont- paillard (het rustigste stadje van Frankrijk) heeft het moeilijk. Hij moet met lede ogen aanzien, dat de zeer populaire stroper Blaireau in het gesloten seizoen iedereen in de stad heimelijk voorziet van wild, ge vogelte en forellen. Burgemeester Dubenoit geneert zich ervoor, dat Blaireau zo ongestraft zijn gang kan gaan - het is de burgemeester niet bekend, dat hij zelf overigens ook afnemer is van de clandestiene heerlijkheden. Het plaatselijke krantje, Mont- paillard Ontwaakt!", geleid door de van beroepsijver blakende eigenaar hoofdredacteur Guilloche, houdt ie dereen in de stad op de hoogte van de laatste ontwikkelingen in de con troverse Blaireau-Parju: „Al twin tig jaar lang maakt Blaireau het wankele gezag van onze stad be lachelijk!" Op een donkere avond echter, als Parju weer op de loer ligt om Blai- teau en diens slimme hondje Du- vel-op op heterdaad te betrappen, gaat alles mis. Arabella, de aantrek kelijke dochter van Montpaillards kasteelheer, monsieus de Chavilles, heeft een briefje ontvangen van een onbekende bewonderaar, die haar uitnodigt diezelfde nacht om twaalf bur een rendez-vous te hebben in de moestuin van de Chavilles... GEISSEL DES FLEISCHES Een jong danseresje van een bal letschool wordt op beestachtige wij ze vermoord. De bevolking van een grote stad begint in paniek te gera ken, vooral de vrouwen en de meis jes. Dit is in een korte tijd reeds de vijfde lustmoord! Op een dag gaat een zucht van oplichting door de stad. Alexander Jablonsky, 'n barpianist met sexue- le afwijkingen wordt als bedrijver van de moorden door de politie ge arresteerd. In een adembenemend proces moet Jablonsky zich voor de rechter en jury verantwoorden. En hier gaat de film terug naar de on menselijke sexuele misdrijven van de verdachte. Zij worden de ge schokte getuigen van de wreedheid van Jablonsky. Taferelen en scenes van een gewaagd realisme, dat aan de grens ligt van hetgeen wij nog juist kunnen verdragen, volgen el kaar op. WMR URLTVD SLRRGt! Stationsstraat 108, Waalwijk Telefoon 2749 DE HEL VAN MACAO Ongeveer 3000 jaar geleden ein digde in China een schatrijke kei- zer-dynastie. De geheime verblijf plaats van de schatten is aangege ven op een medaillon, dat verloren moet zijn gegaan. Er zijn echter aanwijzigingen dat het medaillon nu ergens opgedoken is. Een goederentrein doorklieft de mistige nacht in Rood-China. In een VRIJDAG 27 JUNI 1969 OM 5 UUR Stationsstraat 89, Waalwijk Geheel nieuwe Disco-Bar Gezellige sfeer Specialiteit „SPATJES" Whisky-Cola Whisky-Up Rum-Cola Gin-Tonic Wodka-Jus d'Orange Pernod Populaire prijzen Bier 0.75 Fris-Drinks 0.75 Jus d'Orange 0.85 - Wijn, p. Sherry-Port, Vermouth 1.10 - Diverse hapjes. Alles inclusief B.T.W. Genevers f 0.85 glas 1.00 - Spatjes 1.50 - van de wagons vechten twee man nen een strijd op leven en dood om het bezit van een medaillon. Een van hen is Danny Manzini, een be rucht smokkelaar. Tussen het struikgewas op een heuvel vanwaar men een Rood- Chinees werkkamp kan overzien ligt Cliff Wilder, een free-Jance persfotograaf, die met een telelens foto's neemt van het kamp. Als de wachtposten hem ontdekken vlucht hij de heuvel af naar de baai waar toevallig een speedboot ligt. De eige naar, Danny Manzini, trekt hem aan boord en samen vluchten zij naar de dichtsbijzijnde haven, Ma- cao, waar zich de avonturen afspe len. PEYTON PLACE Op de H.B.S. van Payton Place komt Michael Rossi als nieuwe di recteur. De leerlingen zijn teleur gesteld, omdat hij vreemd is in de stad en zij hun lerares Miss Thorn ton liever als directrice gezien had den. Vooral Allison MacKenzie is hier erg van onder de indruk. Zij woont samen met haar moeder Con stance, die weduwe is en een mode zaak heeft. Allison is bevriend met Selena Cross. Haar moeder is de werkster van Constance en haar stiefvader, de altijd dronken Lucas Cross, is concierge van de school. Tegen de vriendschap met Selena heeft Constance geen bezwaar, maar zij wil niet dat Allison zich afgeeft met de wufte Bettyy Anderson. Zij verbiedt Allison om Betty op haar Verjaarsfuifje te ontvangen. Later ziet hij in, dat zij Allison meer haar gang moet laten gaan en zij staat toch toe dat ook Betty kortit. EROTIEK IN MOULIN ROUGE Marianne, de dochter van een groot-industrieel loopt van huis weg omdat vader is gekant tegen haar omgang met een jongeman die niets presteert. Als deze merkt dat zijn plannen met de rijke erfgename niet doorgaan, laat hij haar ogenblikke lijk in de steek. In een vreemde stad loopt Marianne nu zonder geld rond en weet niet wat te beginnen. In haar wanhoop gaat ze mee met een meisje dat haar een onderdak be looft. Deze brengt haar naar een nachtclub „Le Moulin Rouge," die geleid wordt door de lesbische Jes sica met haar compagnon, de vrou wenveroveraar Micky. In die ver derfelijke wereld, komt ze er niet zonder schandvlekken af Te Kaatsheuvel bij soos El Terreno zaal Smit, speelt de Blues- Band van „Oscar Benton". Voor de liefhebbers van deze muziek in de modernste singels is dit een trekpleister. Zondagavond is in deze zaal een disco-bal dat door „van de tong- De Stoere Tijd: 1 's nachts hetljsselmeerop pils in je vuist en Veronica op k volle sterkte. De StoereTijd Ijk Argonaut 220, de nieuwste 'K uurwerkjes van Certina. Certina u weet wel, die pietepeuterige Zwitsers die elk (èlk) horloge 350 maal controleren. Stoere taal? Elke Certina hoiiogerzal 't graag beamen. Stationsstraat 88, Waalwijk Maandagmorgen gesloten In het Lido speelt zaterdagavond „Het Duke City Sextet" met de be kende zanger Bob Smit. Zondag middag en zondagavond zijn het De Wavo's die daar de bezoekers zul len vermaken met een goed stukje muziek. Een andere band in Romantica! Steeds het zelfde is ook niet altijd goed. Daarom zaterdagavond het orkest „Population" met zang van Franky Biezen. Zaterdag- en zondagavond in de ze aardige omgeving disco-bal met de nieuwste songs en top-40-ers. Verkoop Verhuur TENTEN KAMPEER-ARTIKELEN A.N.W.B.-Tentenverhuurder Thorbeckelaan 23, Waalwijk Tel. 04160-2929 Soos Memphis Gold draait gedu rende de maanden juni-juli en au gustus gewoon door. Het Cognacvat is normaal weer elke zaterdagavond geopend voor de soos-leden. Op de soos-avonden zal de muziek wor den opgediend van de zwarte schij ven met diverse aardige attracties als toetjes. A.s. zaterdag verzorgt de bekende disc-jockey John Lindy het programma. In deze rubriek zul len de atracties worden bekend ge maakt. Ook deze zondagavond zal in De Ster te Nieuwkuyk de beat-soul en bluesmuziek worden gebracht door het bekende orkest dat bijna ieder een in de Langstraat kent, n.l. The Flying Rockers. Trek er eens op uit. Om het wat rustiger aan te doen bevelen we graag een wandeling naar De Roestelberg aan, waar in Café Berg en Dal het Kaatsheuvel- se orkest „The Interval" zijn klan ken over bos en heide zal uitstrooi en. Couvert Jolie P20 riem gesneden jockeys" aan elkaar wordt gepraat. Vermeldenswaard is echter nog de voetbalwedstrijd van vrijdagavond te Kaatsheuvel tussen het personeel van de Sosen „El Terreno" en „Het Vetertje" uit Boscoop. In de laatste club speelt o.a. mee de bekende disc-jockey van Radio Veronica Lex Harding. Belangstellenden worden dan om 7.30 uur in zaal Smit ver wacht, daar het terrein nog niet juist bekend is. Na afloop van de wedstrijd is de entree voor El Ter reno vrij en kan daar het feest be ginnen. De Autorijschool voor U Waalwijk: Grotestraat 358 tel. 04160-3678-3920 Kaatsheuvel: Jan de Rooystraat 47 tel. 04167 -3422-3430 Couvert Jolie is een harmonisch huwelijk van traditie en moder ne stijl. Geselecteerd door het Centrum voor Industriële Vorm geving. In juwelierspleet - per couvert f 36,- - cassettes vanaf f 507,-. Deze - en nog veel meer Keltum-cassettes ontmoet u bij: Uw juwelier met het klokkenspel Grotestraat 260 Waalwijk Telefoon 04160- 4681 DINSDAG HELE DAG GEOPEND (van onze verslaggever) WAALWIJK - De technische ap paratuur van het Waalwijkse poli tiekorps wordt aanzienlijk verbe terd. B. en w. doen de raad het voorstel om 'n krediet van f 39.000,- beschikbaar te stellen voor de aan schaffing van nieuwe apparatuur. Het gaat hier voornamelijk om een nieuwe mobilofoon-installatie en portofoons. In het préadvies schrijft het college, dat het geen betoog be hoeft, dat een politiekorps - wil het optimaal kunnen funktioneren - over direkte, snelwerkende en sto ringsvrije verbindingen moet kun nen beschikken. Deze verbindingen dienen te worden gelegd tussen het politie bureau en de serveillanee auto's, welke dienen te beschikken over KNAPEN VAN 14 JAAR VINGEN LOUW VAN 78 CM Gerard Verschuren, Sjaan Mon- tens en Henny de Wit, drie knapen van 14 jaar, hebben zich ontpopt als ware sportvissers. Gedrieën zijn zij er ingeslaagd een enorme slag te slaan. Al hengelend in het Zuider afwateringskanaal achter 't Vaartje zag een van de jongens zijn dobber met een noodvaart ondergaan. In de veronderstelling dat het alles kon zijn behalve een vis probeerde men het tuig met het hengeltje in te ha len. Op dat moment begon er ech ter een gevecht op leven en dood. Het bleek wel degelijk een levend wezen te zijn wat deze jongens aan de haak hadden gekregen. Met machtige slagen ploegde het dier zich door het water. Professionele wissers zouden er van likkebaarden de strijd met een dergelijk wezen te mogen aanbinden. Het werd een kwestie van vakkundig geven en nemen waarbij de grote onbekende uit het natte element zich geenszins gewonnen wilde geven. In hun fan tasie waanden de knapen zich bij de- zebewegingen van het water zich in volle zee. Een van hen kreeg het lumineuze idee een roeiboot die even verder in het kanaal lag voor het karwei in bruikleen te nemen. 'Terwijl een van hen de hengel ste vig in zijn knuisten zou houden gin gen de anderen, gewapend met een schepnet de boot in. Hun pogingen bleven niet zonder succes. Na veel inspanningen brachten zij een le vensgrote vis in de boot. Kenners maakten uit dat het een louw was, een groen-achtige karperachtige zoetwatervis waarvoor de naam zeelt wordt gebezigd. De vis bleek niet minder dan 78 cm te meten en had een gewicht van bijna 9 pond. Een louw van dergelijke afmetingen is beslist een uitzonderlijk groot dier en schijnt in dit kaliber zel den of nooit te worden gevangen. MON PLAISIR De jeugdsoos Mon Plaisir organi seert zaterdag 28 juni een Holiday Party waarvoor speciale vacantie- tarieven gelden: f 1,25 voor leden en f 1,75 voor niet leden. Aanvang 19.45 uur en sluiting 22.30 uur. De ze avond wordt gehouden in het ge meenschapshuis in de Carmelieten- straat. Medewerking verleent het Waspiks orkest The Same met haar grandiose repertoir WIJKVERPLEGING Zaterdag 28 en zondag 29 juni aanstaande zal de wijkverpleging in Waspik worden waargenomen door zuster van Elten uit Hank, tel. 390. MEDISCHE DIENST Gedurende het aanstaande week einde zal de dokterspraktijk in Was pik worden waargenomen dooor dokter R. F. Wijffels, tel. 250. BEVOLKINGSONDERZOEK In de periode van 25 tot en met 27 juni zal er in Waspik een onder zoek op tuberculose worden gehou den ten behoeve van de inwoners van 15 jaar en ouder. In het ge meenschapshuis te Waspikl-Boven op woensdag 25 juni van 11 tot 12, van 14 tot 16.30, van 17.30 tot 20 uur en op donderdag 26 juni van IC' tot 12 uur. In het gemeenschapshuis in de Kerkstraat kan men terecht op donderac 26 juni van 15 tot 16.30, van 17.30 tot 20 uur, en op vrijdag 27 juni van 11 tot 12, van 14 tot 16.30 en van 17.30 tot 20 uur. Bij dit on derzoek zal niet worden geprikt zo dat het voor de deelnemers slechts heel weinig tijd zal kosten. Het is strikt noodzakelijk dat ieder aan dit onderzoek deelneemt. WASPIK WON OOK 2e KPJ-SPORTDAG De sportclub van de Waspikse KPJ heeft ook op de tweede kring sportdag van dit seizoen heel dui delijk gedomineerd. Bij het gedeelte gymnastiek dat uit onderdelen als teloefeningen, muziekoefeningen, vrije oefeningen, pyramide bouw en marcheren bestaat, hoeft Waspik nog nauwelijks concurentie te duch ten en het ziet er dan ook wel naar uit dat de titel kampioen interkring in augustus wel geprolongeerd kan worden, zeker nu de afdeling voor eigen publiek kan werken. Oo de afdeling atletiek is Waspik minder overtuigend te werk gegaan. Alleen Huub van Etten en Han Kamp kunnen zich hier met de sterksten van de kring meten. Op 27 juli mogen zij dan ook uitkomen in Uden voor de selectiewedstrijden. De dames van Waspik streden mee in het A-klasement maar slaagden er niet in de kop van het klasse ment door te dringen. DUIVENSPORT De Reisduif uit Waspik vloog op St. Denis met als voornaamste re sultaten: M Bax 1 5' 7 8 11; A Kuy- ten 2; G Kemmeren 3 4 14; P Kuy- ten 6 13; M van Dongen 9 20; B Verduyn lo 12 15; Th v d Broek 16 17; H Nerings 18; W Broekmans 19; Dré de Wit 21; H Langermans 22. 3x E DIPLOMA OP SCHOOLSPORTDAG De jaarlijkse schoolsportdag waaraan jongens en meisjes uit de hoogste klassen van de vier Waspik- se lagere scholen deelnamen heeft weer volledig aan haar doel beant woord. Al naar gelang hun presta ties waarbij de leeftijden als uit gangspunt gelden, konden de deel nemers een A, B, C, D, of E diploma behalen. Dat de eisen voor de hoog ste graad hierbij niet zijn mis te ver staan bewijst wel het feit dat er van de 230 deelnemers slechts drie aan de hoogste eisen konden voldoen. Het waren Henk de Clee, Sinet van Eersel en Jacqueline Kamp aan wie na afloop het E diploma mocht wor den overhandigd, uiteraard onder •een luid applaus. een mobiele mobilofoon aansluiting. Voorts dient het politiepersoneel te beschikken over zgn. portofoons, door middel waarvan zij voortdu rend in eontakt kunnen staan met zowel de centrale als mobiele in stallatie. Er moet een onderling draadloos eontakt mogelijk zijn. Het is gewenst dat de surveillance-wa gens en de portofoons zijn afge stemd op de ook in omgeving opere rende politiekorpsen. Aan deze eisen kan het Waalwijk- se politie-apparaat niet voldoen. In overleg met de Politie-Verbindings- 'dienst is bezien op welke wijze de vrij povere communicatie middelen van het korps in Waalwijk verbe terd kunnen worden. Zo komt er een nieuw centraal mobilofoonsy steem, de installaties in de serveil lanee auto's wordt verbeterd, er ko men drie portofoons terwijl er bij 18 politie-ambtenaren alarmontvan gers worden geplaatst. WAALWIJK - Het winkelend pu bliek kan vanaf vrijdagmorgen te recht in de nieuwe zaak „Hobby en Sport" aan het Bloemenoordplein. In de winkelgalerij is nu ook een verkooppunt waar men dierenbeno digdheden, tuinartikelen, doe-'t-zelf en hengelsportartikelen kan krijgen. De zaak is bijzonder overzichte lijk en sfeervol ingericht. Voor Waalwijk-Zuid ongetwijfeld een aanwinst. Voor de officiële opening, donderdagmiddag, bestond veel be langstelling. „Hobby en Sport" is ondergebracht in twee winkelpan den, Bloemenoordplein 32a en 34a. Het eerste elftal van de gemeen te Waalwijk heeft het nederlaag- toernooi van de gemeente Udenhout gewonnen. Het deed dit door in de laatste wedstrijd het voetbalteam van de gemeente Udenhout de grootste nederlaag toe te brengen n.l. 4-0. Ondanks het slechte weer werd behoorlijk spel te zien gegeven. In de doop van de wedstrijd werd de thuisclub echter overspeeld. Een mooi resultaat voor het eerste voet- balteam van onze gemeente. Aan genoemd toernooi namen in totaal j negen gemeente deel, o.a. Vught, i 's-Hertogenbosch, Sprang-Capelle, Oisterwijk, Loon op Zand. Van onze verslaggever) WAALWIJK - Vrijdagavond zal bekend zijn wie de fraaie prijzen ge- wonnen heeft, die beschikbaar zijn gesteld voor de loterij ten bate van het Cultureel Centrum. Notaris H. Peters verricht vrijdagavond om half acht de trekking van deze loterij. Dat gebeurt tijdens een bijeenkomst in het verenigingsgebouw Dukdalf aan de Blijde Inckomstenlaan in Waal wijk-zuid. Iedereen die de trekking wil bijwonen is van harte welkom. Het stichtingsbestuur hoopt ook op deze avond nog meer interesse te wekken voor het Sociaal Cultureel Centrum. Zoals bekend moet door particulie ren 80.000,- (zijnde 10 pet. van de bouwkosten) bijeen worden gebracht wil het ministerie van CuReMa toe stemming verlenen voor de bouw van een Sociaal Cultureel Centrum in Waalwijk. De secretaris van het stich tingsbestuur, drs. Rosendaal, is er van overtuigd dat het streefbedrag van f 80.000,- gehaald wordt. Dat zal dan ook betekenen dat nog dit jaar de officiële aanbesteding kon plaatsvinden. Er zal dan direkt met de bouiv worden begonnen. Het com plex is geprojekteerd in de Mr. van Coothstraat nabij de Julianastraat. Een van de akties om geld bijeen te krijgen is de loterij. Van de 15.000 loten zijn er nu reeds 13.000 ver kocht en dat is zeker geen slecht re sultaat. Bij een aantal Waalwijkse middenstandszaken zijn nog steeds loten verkrijgbaar. Er zijn tien waar devolle prijzen beschikbaar, met een totaalwaarde van 5000,-. De hoofd prijs is een kleurentelevisie. Als no taris Peters vrijdagavond de trekking heeft verricht zal bekend zijn, wie zich de gelukkige winnaars mogen noemen. Men verwacht veel belang stelling in Dukdalf. Iedereen is van harte welkom. Met het uitzoeken van een geschikte naam voor het Sociaal Cultureel Centrum wordt nog even gewacht. Er zijn reeds een dertigtal inzendin gen binnen, waaronder enkele zeer geschikte namen. De inzendingen ko men echter nog steeds binnen. Ook is van verschillende zijde, met name door verenigingen en instellingen, om formulieren gevraagd. Het stichtings bestuur heeft dan ook gemeend pas in september tot een definitieve naamkeuze te moeten overgaan. Men kan dus neg ideëen inzenden aan het secretariaat, Dr. Schaepmanlaan 29, Waalwijk. Degene wiens inzending wordt bekroond wacht 'n spaarbank boekje met een inleg van 50,-. Ook komen er nog steeds giften bin nen. Het bedrag van f 23000,- dat de werkgevers tot nu toe bijeenbrach ten is de afgelopen week met 250 verhoogd. Particulieren zorgden nu voor een totaalbedrag van ongeveer f 3500,-. Men verwacht ook hier nog belangrijke giften van binnen. Het Sociaal Cultureel Centrum, waarmee tenslotte iedereen in Waalwijk is ge baat, moet er komen!

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 5