wAAlwrjkse en Unqstmatse couRant Bejaarden uil Capeile genoten van tocht door Kempen R.K. E.H.B.O. ITT! Aardbeiencarrousel g Sprang-Capelle Stichting Jeugdbelangen is dat gemeente te zuinig van mening subsidieert Cor v/d Wiel Wethouder J. van Heeswijk opende les- en oefenlokaal 21 STE BEJAARDENREIS EEN SUCCES i I Banketbakkerij van Mil i DONDERDAG VERGADERING IN DE TERP JM EHBO-dipIoma aan 13 geslaagden uitgereikt Men rekent ook op Uw bijdrage! Dit jaar rekent men op meer succes voor De Pit het H haarhuis voor mode en kwaliteit Capeile DONDERDAGAVOND 26 JUNI 1969 92e JAARGANG No. 51 De ïcho van het Zui6en Uitgever Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" Wie afgelopen dinsdagmorgen zo rond 7.30 uur door enkele delen van de gemeente Sprang-Capelle toerde kon bemerken, dat er die dag weer iets bijzonders stond te wachten. Vele autobezitters reden uit om de be jaarden af te halen, die deze dag de bejaardentocht zouden meemaken. Tegen acht uur arriveerden de eerste auto's aan het aanlooppunt van deze tocht, de Schoolstraat en de Wéndelnesseweg. De autobezitters konden vrij gemakkelijk hun aangewezen plaats in de stoet vinden, want aan beide zijden stonden de kinderen van de school opgesteld met het nummer in de hand, dat betrekking had op de voor de autobezitters bestemde plaats. Om half negen waren alle autorijders aanwezig en opgesteld in de juiste volgorde van plaats. Het sein tot vertrek werd gegeven en onder een druilerige neervallende regen werd gestart voor de 21e bejaardentocht. Ondanks deze tegenvaller waren allen goed gemutst en men zag vele blijde gezichten. Vele inwoners sloegen het vertrek gade en wuifden naar de bejaarden, ten teken, dat men hen alle succes op deze dag toewenste. Via Waspik, s-Gravenmoer en door de bosrijke omgeving van Rijen, Alp hen en Chaam reisde het gezelschap naar de eerste pleisterplaats het bos- restaurant "Landoed Schaluinen' in Baarle Nassau, alwaar de koffie zich uitstekend liet smaken. Ongeveer een uur verbleef men in Baarle Nassau. De tocht werd daarna voortgezet richting België. Aan de grens werd de lange stoet opgewacht door de po litie van Turnhout, die het gezelschap begeleidde naar de volgende halte plaats. Rond 12.15 uur kwam men in Beerse aan. Nadat allen plaats ge nomen hadden in het schitterende restaurant "Dennenoord" deelde de leden van het comité de broodjes uit en men kan zich indenken dat deze met smaak werden genuttigd. Velen namen de gelegenheid te baat om ar tikelen te kopen, waarvan de prijs in Nederland hoger ligt dan in het Bel gische land. De regen had inmiddels opgehouden en velen maakten daarvan gébruik om de omgeving van Beerse te ver kennen. Wederom onder geleide van de Belgische politie werd de tocht daarna voortgezet om via Kasterlee, Geel, een gedeelte van de nieuwe Taxandria-grensroute te rijden in de richting Postel. Ook hier kon men genieten van de prachtige bosrijke omgeving en men zag ook de vele prachtige bungalows, die men op de ze route passeerde. In Lommei ging men weer over de grens en via Luyks- gestel bereikte men Bergeyk, alwaar in café-rest. "De Gouden Leeuw" de thee werd gébruikt. Vanaf Luyksges- tel ging men naar de laatste stop plaats van de toöht. Via de Kempen route, Oerle, Haghorst en Moergestel werd Oisterwijk bereikt. In restaurant "Klein Speyok" werd de bejaarden een diner aangeboden. Een met ere dient gezegd te worden, dat de directie van dit restaurant een zeer voortreffelijk diner voor de be jaarden opdiende. Eenieder was vol lof over de diverse gerechten en ook over de correcte bediening. Tijdens 't diner werd het woord gevoerd door ISr* WAALWIJK - Dinsdagavond heeft de officiële opening plaatsgehad van het nieuwe home van de R.K. EHBO, afd. Waalwijk. De heer Nieu- wen'huizen verwelkomde allereerst een aantal gasten onder wie wethouder Van Heeswijk, rector Weiling, mej. Prey als afgevaardigde van het hoofd bestuur, mej. Bouman namens het district Noord-Brabant, Dr. Hermans en afgevaardigden van de zusterverenigingen uit de omtrek. Dit is een belangrijke avond in ons bestaan, zo stelde de heer Nieuwenhuizen, die eveneens gewag maakte van de uitreiking van de diploma's aan een der tiental geslaagden. In het algemeen bestaat er bij de ver eniging een gebrek aan ruimte, maar nu ons 20-jarig bestaan in zich komt, melk jubileum wij in 1971 hopen te vieren, prijzen we ons gelukkig met deze ruimte. Hij gaf een opsomming van de lokaliteiten, waar men in al die jaren gehuisvest was geweest. Hij ging hier niet voorbij aan de door het gemeentebestuur steeds gegeven me dewerking. Gelukkig is er nu een einde gekomen aan dit ruimtegebrek en we danken iedereen, die heeft me degewerkt aan het totstandkomen van deze ruimte. Ook bracht hij dank aan de heer Van Hilst, de beschermheer, die een en ander financieel mogelijk heeft gemaakt. Voor het komende seizoen kondigde hij een cursus voor de jeugd aan, een cursus, die vanwege het ruimtegebrek nooit is gegeven kunnen worden. Me dewerking van de scholen is al toege zegd. Door deze cursus zal de ruimte nagenoeg iedere avond in de week 'bezet zijn, toch wel een teken, dat de de voorzitter van het comité, de heer Poldervaart. Deze was verheugd dat tot op dat ogenblik alles een vlot ver loop had gehad. Ook ging hij in het kort nog in over de bejaardenzorg in het algemeen. Vervolgens werd het woord gevoerd door burgemeester v. Prooijen. De heer Van Prooijen leid de zijn toespraak zeer geestig in. "Thans is men 21 jaar geworden en dus meerderjarig en dan mag men iets meer. Nu is de bejaardentocht ook gegaan naar België". Hij was vol lof over het werk dat het comité bejaarden onder leiding van z'n voorzitter voor de bejaarden doet. Ook wij, als gemeentebestuur, stellen dit zeer op prijs. Burgemeester Van Prooijen meende wel te kunnen con stateren, dat allen tevreden waren over deze tocht. Dadelijk gaan we be ginnen aan de laatste etappe, maar toch hoop ik, dat wij elkaar cok bij de volgende tocht zullen ontmoeten. Hierna ging men zich gereed maken voor het laatste gedeelte van deze fraaie tocht. Via Udenhout en Loon cp Zand bereikte men te ca. 8.15 uur Sprang-Capelle. De grote stoet werd bij het Cultureel Centrum Zidewinde opgewacht door 't muziekgezelschap Sirena en haar tamboerkorps. Van daar ging het tenslotte naar Capeile. Ook hier een muzikaal onthaal door SOCIAAL CULTUREEL CENTRUM WAALWIJK Stort op giro 1787400 of bij Boerenleenbank of AmRo- bank in Waalwijk. de muziekvereniging Kunst na Ar beid. De voorzitter sprak tot slot van deze tocht een kort dankwoord. Zijn dank ging in de allereerste plaats uit naar de bevolking van die delen der gemeente, alwaar het comi té zijn werk verricht. Voor al uw spontane financiële hulp zijn wij u dankbaar. Daardoor is het mogelijk, dat het comité deze tocht kan organi seren. De chauffeurs werd dank ge bracht voor hun medewerking. Even eens een dankwoord aan de beide muziekkorpsen. Woorden van dank waren er ook voor de beide ordon- nances Th. van Beek en z'n zoon Cor. Ook door uw medewerking heeft de ze tocht een vlot verloop gehad De Fa. van Wijlen dankte de voorzitter voor het belangeloos ter beschikking stellen van de geluidsinstallatie. De Pa.'s Braat, Vos Paymans en Van Mei mcchtsn constateren, dat ook hun aandeel in deze tocht werd ge waardeerd. De politie ter plaatse werd ook dank gebracht voor hun me dewerking bij het vertrek en de aan komst van de bejaardentocht. Tot slot sprak de heer Poldervaart Woorden van dank tot zijn mede- ccmitéleden voor al het werk, dat zij hadden gedaan bij de voorbereiding van deze 21e bejaardentocht. 'n zomerse combinatie van Moschovisch, slagroom en aardbeien ||0é GROTESTRAAT 234, WAALWIJK - TELEFOON 2312 KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk, Sprang: 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. Wursten; Ger. Kerk, Sprang: 9.30 en 4.30 uur: Ds. F. Spoelstra; Ned. Herv. Kerk Capeile: 9.30 en 2.30 u: Ds. Heijlboer, 's Gravenmoer; Ger. Kerk Capeile: 9.30 en 3.00 uur: Ds. M. de Regt, Nieuwendijk; Ned. Herv. Kerk, Zuid Hol!.dijk: 9.30 en 2.30 u: Dhr. Breeman Alp- hen aan de Rijn; Ger. Gemeente, Juli- analaan 9.30 en 6.00 uur: leesdienst. GESLAAGD Aan de Middelb. Technische School te Tilburg slaagden maandag j.l. vcor het examen werktuigbouwkunde de heren H. Haverhals, C. P. L. Ver steeg en L. Zwart, en voor het exa men electro-techniek de heer S. Pau- lides. BEJAARDENTOCHT SPRANG A.s. dinsdag wordt de 20e bejaarden tocht gehouden, georganiseerd door de Oranjevereniging "Juliana" te (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De Stichting Jeugdbelangen van de parochies St. Jan en Bernadette in Waalwijk houdt vanavond een algemeene jaarvergadering. Tijdens deze bijeenkomst zal ondermeer het verslag over 1968 aan de orde worden gesteld. Hierin wordt ondermeer ingehaakt op de nota jeugd beleid die, voor wat de inhoud betref t, het bestuur van de stichting Jeugd belangen heeft teleurgesteld. Men had hierin graag opgenomen gezien, wat Waalwijk in vergelijking met andere gemeenten geldelijk voor de jeugd doet. ruimte aan zijn doel zal weten te be antwoorden. De heer Nieuwenhuizen ze! verder nog, dat er in de eerste week van september een propaganda- week zal worden gehouden. Wethouder Van Heeswijk zei met veel belangstelling te hébben geluis terd naar de woorden van de heer Nieuwenhuizen. Bovendien vond de heer Van Heeswijk het uitermate prettig te 'kunnen constateren, dat de samenwerking tussen de beide Waal- wijkse EHBO-verenigingen zo opti maal te noemen is. Men is geslaagd in taak- en doelstelling en de meta morfose van het gebouw noemde hij ongelooflijk. Het gemeentebestuur volgt de activiteiten met interesse en hij complimenteerde de vereniging dan ook van ganser harte met dit nieuwe home. Een schilderij, voor stellende de Barmhartige Samaritaan, werd daarna door de heer Van Hees wijk onthuld. Namens het hoofdbestuur sprak mej. Prey, die zich gelukkig toonde met de aan te vangen jeugdcursus. Bij monde van de heer 'H. Koekoek werd het bestuur gelukgewenst namens de vereniging. Hij bood een klok aan voor het nieuwe tehuis. Ook werd nog gesproken door de heer H. Ligtvoet, die nog eens wees op de samenwerking en een gezame- lijk cadeau aanbood van de afdelin gen Waspik, Raamsdonksveer, Dru- nen en Waalwijk. Na de pauze, waarna ook nog het woord gevoerd werd door mej. Bou man als districtsafgevaardigde, vond de uitreiking van de diploma's plaats en wel aan de volgende personen: W. Stuulen, M. van Weely, R. Maas, A. van de Hoeven, J. van Oosten brink, J. Wolerink, A. Vogel, A. v. Os, S. Sdhoondermark, J. Opperman, G. Mahieu, J. Lombarts en L. Leeu wenburg. In het jaarverslag schrijft men, dat de goede wil van de gemeente op fi nancieel gebied is ondervonden door een extra subsidie van 4000, - te weten 2500, - voor De Pit en 1500, - voor De Terp. Men blijft van mening dat de gemeente nog te zuinig subsidieert. Normaal is, zo le zen we in het jaarverslag, dat voor wat de Andreas Zijlmansgroep be treft, de overheid ongeveer 1/3 deel van de totale exploitatiekosten draagt De dcor de stichting Jeugdbelangen ontvangen gemeente subsidie bedraagt ongeveer 14 pet. van de totale in komsten. De inrichting en exploitatie en lei ding van De Pit, welke in november 1968 in een deel van het oude zie kenhuis is gestart, is in handen van de Werkgroep Werkende Jeugd. De ze werkgroep is samengesteld uit le den, welke dagelijks in vormingsinsti tuten met deze jeugd omgang heb ben. Rekening houdend met de er varing welke is opgedaan en gezien de bekwaamheid en idealisme van de leden van de groep verwacht het be stuur dat in september met succes dit belangrijke werk kan worden voort gezet. In 'het Jeugdgebouw De Terp is se dert kort cok een club voor gehan dicapten gehuisvest. Zij die niet di rect met de problemen die zich rond het gehandicapt zijn afspelen, te ma ken hébben, realiseren zich nauwe lijks van welk een enorm belang deze club voor gehandicapten kan zijn. De opzet is immers: spelend te leren spelen. Wanneer iemand kan spelen, kan hij zich in zijn vrije tijd zelf be zighouden, kan hij deelnemen aan 't spel van anderen; maar ontwikkelt hij functies van zijn eigen persoon, waardoor een zo optimaal mogelijke ontplooiing (binnen de grenzen van de handicap) wordt gerealiseerd. Nadat op 14 mei 1968 de eerste be spreking plaatsvond van de Stichting Jeugdbelangen en de Terpstaf met vertegenwoordigers van de Stichting Welzijn Geestelijk Gehandicapten en de Oudervereniging Voor Het Zor genkind, werd gestaag doorgewerkt aan dit voor iedere betrokkene be langrijke en sympathieke project. I Iet vinden van ruimte en financiën was net resultaat van de samenwer king tussen de Besturen van de Stich ting Jeugdbelangen en de Ouderver eniging; het vinden van geschikte lei ding was een taak van de sociaal pe dagoog van de Stichting Welzijn; groepsindeling, programmering en aanschaf van materiaal werd door leiding en sociaal pedagoog bespro ken en gerealiseerd; het noodzakelij ke vervoer zal voorlopig door de Oudervereniging worden verzorgd, i Het moest helaas nog tot dinsdag avond 25 februari 1969 duren voor dat de eerste clubavond gehouden kon worden, maar toen kon iedereen dan j ook blij zijn met het resultaat: club werd gehouden alsof het al jaren zo ging, uitstekend. Het bestuur hoopt, dat deze vorm van vrijetijdsbesteding voor gehandicapten vanaf ongeveer 15 jaar steeds meer bekendheid zal krijgen, zodat ook degenen die nu nog geen lid zijn, spoedig, net als 'r. ander, hun eigen clubavond hebben. i Grotestraat 1 74, Waalwijk Telefoon 04160-2623 Sprang. De chauffeurs zullen de be jaarden 's morgens tussen 8 en 8.15 uur afhalen, waarna de stoet zich in de Hendrik Ohabotstraat zal opstel len, om vandaar om klokslag half ne gen te vertrekken via Torenstraat, Kerkstraat, v. d. Duinstraat, Bern- hardstraat, Wilhelminastraat Beatrix- straat, Raadhuisstraat naar de Dick Flemmingstraat in de richting Kaats heuvel. De reis zal/gaan via Lcon cp Zand, Udenhout, Haaren, Esch en Schijndel naar St. Oedenrcde, waar men om ongeveer 10 uur arriveert om de koffie te gebruiken. Via Nijn- sel en Nuenen gaat het verder naar Mierlo. Hier zal het lunchpakket ge bruikt worden. Men volgt vandaar do Kempenroute tot aan Valkenswaard, alwaar men 's middags om ongeveer 3 uur een verfrissing hoopt te ge bruiken. Daarna gaat het gezelschap cp de samenwerking en 'n gezamen- Oirschot en Spoordonk naar Oister wijk, waar in restaurant KJein Speyck de warme maaltijd zal worden ge bruikt. Via Loon op Zand gaat men weer huiswaarts, waar men om onge veer 8 uur 's avonds aan het Oost einde hoopt te arriveren en waar zo als voorgaande jaren de harmonie Marijxe cp de stoet zal wachten om onder vrolijke tonen hen te begelei den naar het bejaardencentrum Ach ter de Hoven, waar de voorzitter de tocht zal ontbinden. Hopelijk zal het weer meewerken en we wensen de bejaarden en het ijverige bestuur een gezellige dag toe. GEMEENTERAADS VERGADERING Op vrijdag 27 juni a.s. zal 's avonds om half acht in het grmerotcVus 'n openbare vergadering worden gehou den van de gemeenteraad ter behan deling van onderstaande agenda 1. Opening; 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken; 4. Benoeming mevr. W. Pc-ldervaart- Collee tot onderwijzeres aan do openbare lagere school; 5. Wijziging verordening kleuter schoolgeld 1956; 6. Wijziging bouwverordening; 7Intrekking van de verordening tol heffing en invordering van keurloon in de gemeente Sprang-Capelle: 8. Ruiling van grond met de heer M. Kruijf; 9. Ruiling van grond met de heer A. Sprangers en mej. A. M. Sprangers; 10. Wijziging raadsbesluit tot ver koop grond aan de heer J. C. Vos: 10a. Verkoop grond aan de provincie Noord-Brabant; 10'b. Verstrekking van een renteloos voorschot aan de v.v. NEO en wijzi ging van de huurovereenkomst met die vereniging; 10c. Beschikbaarstelling van 'n kre diet voor de aanschaffing van een mechanische grondverluchter. lOd. Wijziging gemeentebegroting dienstjaar 19-69; 11. Mededelingen; 12. Rondvraag; 13. Sluiting. SSC - RWB A.s. zaterdag wordt op 't SSC-sport- park de laatste wedstrijd gespeeld om de Burg. van Prooijen-bokaal. De strijd zal thans gaan tegen bekerhou der RWB uit Waalwijk. Hoewel RWB dit jaar niet zulk een sterke ploeg heeft als voorgaande jaren, zul len de SSC-ers terdege op hun tellen moeten passen. RWB zal er natuur lijk o-p gebrand zijn om de beker ook dit jaar mee naar huis te nemen. SSC daarentegen zal trachten ook in de laatste wedstrijd het ongeslagen re- kord te handhaven in deze bekerron de. Aanvang 3.00 uur.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 7