wAALwijkse en UnqstRaatse counant VLIJMEN KAATSHEUVEL Onzedelijke handelingen met jeugdige meisjes Kaatsheuvelse kermis is weer voorbij Loon op Zand vierde feest met neomist W. Wagemakers Oefening en Vermaak brengt een gevarieerd programma met veel solisten Uit rfc Langstraat Deelnemers Levensschool in Kaatsheuvel ontvingen diploma WAALWIJKSE POLITIE ZOEKT GETUIGEN KERMISMATINEE IN MUSIS SACRUM Musis Sacrum Drunen Goed weer voor exploitanten een meevaller Waarschuwing aan ouders Programma en solisten MAANDAG 7 JULI 1969 92e JAARGANG No. 54 VA n Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Hoofdredakteur JAN TIELEN Antoon Tielen Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) 1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" GESLAAGDEN TECHNISCHE SCHOOL DEN BOSCH Diploma Metaalbewerken: M. Ver boord en W. Sumajay, Vlijmen. Di ploma Fijnmetaal: A. Falkenburg en H. de Vaan. Electrotechniek: J. de Graaf, Vlijmen. Meubelmaker: N. v. Beurden, M. v. d. Griendt, J. Moonen, J. v. d. Wiel, Vlijmen. Met selen: W. Vervlaet, Vlijmen. Koper, lood en zinkbewerker: A. v. Hirtum, W. Voets, Vlijmen. JECGDVAKANTIEWEEK TE VLIJMEN GESTART Zaterdag 5 juli opende burge meester Schweitzer het jeugdvakan- tiewerk te Vlijmen. De bijeenkomst was op het plein. Nadat burgemees- ster het startschot gaf kregen de kinderen van Groot Vlijmen hun opdrachten en het was het begin van het jeugdvakantiewerk. Het werd opgeluisterd door de Drum band van de. Harmonie Concordia. ,s Avonds bracht de Harmonie een opluistering. Verder zal dinsdag 8 juli zullen voorstellingen worden gegeven door een kinderpoppenkast 's-morgens van 10.00 tot 11.30 uur om 14.00 uur is er nog een voorstel ling voor de kleintjes. Verder zal nog het straattekenen worden ge daan op de speelplaats van de Meisjesschool. Op de Vliedberg wordt op donderdag een graafwed- strijd gehouden en 10 en 11 juli Duintochten. GESLAAGDEN MTS DEN BOSCH Vervolgopleiding Bouwkundig Op zichter W. Baardwijk, Vlijmen. Ver volgopleiding elektronica W. Dekker Vlijmen. GETUIGSCHRIFTEN LAVOSCHOOL VLIJMEN Men reikte aan de volgende leer lingen getuigschriften uit: Cisca v. Bokhoven, Annie van Buul, Ria Dikmans, Thea v. Esdonk, Addy v. d. Griendt, Bep van Gurp, Gon- nie v. d. Heyden, Jean v. d. Heu vel, Diny Kuys, Marian v. d. Loo, Nelly Luyben, Risje Meesters, Ma rian Muller, Riek Ooserveen, Do- rethe Oosterwaal, Ria v. Overdijk, Gonnie Paauw, Berdien Peijnen- borgh, Lies Peynenborgh, Liset v. d. Pol, Sjannie de Ronde, Ans Sa muels, Ria v. d. Sterren, Mia v. Son, Lia de Vaan, Lies de Vaan, Maria de Vaan, Ineke v. Veghel, Jeannet Verheijen, Elly Verhoeven, Jeanne v. Vught. Eenvoudig kunnen naaien: Annie v. Buul, Ria Dikmans, Thea v. Esdonk, Addy v. d. Griendt, Bep- pie v. Gurp, Diny Kuys, Sjaantje v. d. Heuvel, Maria v. d. Loo, Nelly Luyben, Risje Meesters, Marian Mulder, Riekie Oosteveen, Dorethe Oosterwaal, Ria v. Overdijk, Lies Peynenborgh, Liset v. d. Pol Sjan nie de Ronde, Ans Samuels, Mia v. Son, Ria v. d. Sterren, Lia de Vaan, Maria de Vaan, Ineke v. Veghel, Jeannet Verheyen, Elly Verhoeven, Jeannie v. Vught. Etalageschrift: Beppie v. Gurp, Sjaantje v. d. Heu vel, Nelly Luyben, Riekie Ooster veen, Lies Peijnenborgh, Maria de Vaan, Jeannet Verheyen. Typen: Annie v. Buul, Ria Dikmans, Els Kok, Risje Meesters, Marian Muller, Ria v. d. Sterren, Lia de Vaan, Ad dy v. d. Griendt, Marian v. d. Loo, Dorethe Oosterwaal, Ineke v. Veg hel, Elly Verhoeven, Lenie v. Ale- beek, Elly v. Asseldonk, Jeannie v. Delft, Annette Kok, Anemieke v. Leest Klimroos diploma: Berdien Peynenborgh. Groot Klimroos diploma: Annie v. Buul, Thea v. Esdonk, Gonny v. d. Heyden, Els Kok, Dinie Kuijs, Risje Meesters, Marian Muller, Sjannie de Ronde, Ans Samuels, Ria v. d. Sterren, Lia de Vaan, Maria de Vaan, Jeannie v. Vugt. Kantoor assistente: Ria v. Alebeek. Coupeuse: Odelea v. Helvoort, Jane Lapre, Co- bij v. Beijnen. Algemeen Vrouwelijke Vorming 1/2 Odela v. Helvoort, Patty School- breed. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag 6-7-1969 hield De Post duivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Vanmartin Frank rijk eerste 14 prijzen als volgt: Fr. v. Bokhoven 1 2; H. Zeeuwen 3; v. Lieshout Parijs 4; J. v. d. Dungen 5; Th. Stupers 6; M. de Laat 7; K. Kivit 8; H. v. d. Wiel en zn 9; M. Li- bregts 10; L. Meesters 11; Hanny v. d. Dungen 12; Jo Merkx 13; M. N'icols 14. Wedvlucht 6-7-1969 vanuit Diest België jonge duiven. Er werden 700 jonge duiven ingezet waarvan de eerste 15 prijzen als volgt: M. Ni- cols 1 9 10; J. de Vaan 2; Heesbeen Meesters 3 15; W. v. Bladel 4; H. v. Beynen 5; H. Zeeuwen 6; M. de Laat 7; M. Libregts 8; J. v. d. Dun gen 11 12; Jan Beekmans 13; Han ny v. d. Dungen 14. WEDVLUCHT DE REISDUIF De Postduivenvereniging De Reis duif hield een wedvlucht vanuit Pont St. Max. afstand 324 km los 6 uur eerste duif 10.10.12 laatste prijs duif 10.20.18 uitslag als volgt: P. Diepstraten 1 12 16; R Berkelmans 2 7 20; J. Koks 3 9; N. v. Dal 4 18; J. Wilhart en zn. 5; B. Herman 6; W. v. Ravensteyn 8 IC' 14; Th. v. Overdijk 11; P. v. Dal 13; W. v. d. Heuvel 15; Kooien Kuys 17; J. Boom 19; H. Berkelmans 21 22. ZOMERAVONDCOMPETITIE DE ZWALUW De uitslagen van de Wielerclub De Zwaluw van de Zomeravondcom petitie tot en met de 8ste rit zijn als volgt: Aspiranten 1. R. Liebregts 222 pnt. 2. Huybregts 195 pnt. 3. Doedee 182 pnt. 4. C. v. Helvoort 225 5. van de Berg 47 pnt. Nieuwelingen 1. C. v. Helvoort 225 pnt. 2. P. Kuyys 212 pnt. 3. J. Ver- kooijen 165 pnt. 4. van Rijswijk 153 pnt. 5. B. Liebregts 151 pnt. 6. J. Wakken 149 pnt. 7. M. Verbord 148 pnt. 8. Fr. Liebregts 132 pnt. 9. v. Beek 119 pnt. 10 Verhagen 118 pnt. 11. B. Lamoen 87 pnt. 12. Salm 84 pnt. 13 Lange Wouters 65 pnt. Amateurs 1. W. Nicols 225 pnt. 2. L. v. Wely 209 pnt. 3. N. v. Beynen 72 pnt. 4. Klerkx 69 pnt. 5. v. Delft 24 pnt. 7. C. v. Beynen 22 pnt. N'og 4 ritten staan voor de boeg. Woensdag 9 juli a.s. tijdrit aanvang 6.30 uur. Donderdag 17 juli 10e rit aanvang 7.00 uur. Donderdag 24 juli 11e rit aanvang 7.00 uur. Woensdag 30 juli 12e en laatste rit aanvang 7.00 uur. ZOMERKARNAVAL De plannen van de Commissie Karna val nemen steeds vastere vormen aan. Zoals eerder gepubliceerd, gaat men cp grootscheepse wijze zaterdag 30 en zondag 31 augustus een zomer- Deze week namen 26 2e-jaars deel nemers aan de Levensschool te Kaatsheuvel afscheid en ontvingen uit handen van de voorzitter, de heer C. Beerens het getuigschrift. Deze benadrukte daarbij hun deelneming aan het maatschappelijke en culturele leven 'en hun verantwoordelijkheid als mens in onze gemeenschap. Het af scheid ging gepaard met een gezellig uitstapje, waarvan het interessantste onderdeel bestond uit een vliegtocht van Eindhoven naar Maastricht, het geen dus voor vrijwel alle jongens de luchtdoop betekende. In Maastricht werd een boottocht gemaakt over de Maas en de lunch gebruikt. Tijdens de thuisreis werd nog geskelterd op de kartingbaan te Dongen en het af scheid met een frites-maaltijd beslo ten. De jongens die het getuigschrift ont vingen zijn: K. Bool, Th. van Boxtel, J. Hamers, Fr. Lemmens, J. v. Mook, G. Paapen, J. Ulijn, G. Voogd, H. de Gouw, J. van den Hout, T. Lares, M. Pullens, J. van Wanrooij, P. v. Wan- rooij, allen te Kaatsheuvel, H. van der Velden, P. van der Velden, W. van der Velden, N. Vervoort, W. Brands, H. van Dongen, G. v. Hal der, P. de Kort, J. Molenschot, P. Veldhuizen, J. IJpelaar, allen te Loon op Zand, en P. de Hoogh, Ooster hout. Het sportdiploma ontvingen: A-diploma (met zwemmen): M. Pul lens, J. van den Hout, H. de Goj*/, Kaatsheuvel. B-diploma: Molen schot, Loon op Zand, P. van Wan rooij, Fr. Lemmens, K. Bool, Th. van Boxtel, J. Ulijn, en C. Voogd allen uit Kaatsheuvel. Voor nieuwe kandidaten, die zich als deelnemer van de levensschool willen aanmelden, zij er op gewezen, dat 't van zeer groot belang is dat zij dit tijdig en vóór zij gaan werken met hun a.s. werkgever bespreken en zij deze vraag voorleggen of zij in de ge legenheid zullen worden gesteld om de ievenssdhool te bezoeken. karnaval organiseren bij gelegenheid van het 12 Vü-jarig bestaan van dc Raad van Elf en daarmee van het ge organiseerde karnaval. Op zaterdag laat men vooral he karnavaleske tot uitdrukking komen. Daarvoor zullen diversen Prinsen, Raden van Elf en Hofkapellen worden uitgenodigd. Op zondag zal vooral de jeugd aan haar trekken kunnen komen met een groot heat-festijn. De geformeerde commissies zijn druk aan het werk om ieder op haar terrein alle gemaakte plannen verder uit te werken. Na de volgende commissievergadering zul len middels de pers verdere informa ties gegeven worden. PV DE VREDESDUIF Zaterdag werd er een wedvlucht ge houden vanuit Limcges. De uitslag was als volgt: J. IJmanse 1 6; Geibr. van Kuik 2 4, J. Damen 3; H. v. d. Plas 5. Zondag was er een wedvlucht vanuit Corbeil. Hiervan was de uitslag: L. van Dcmmeien 1; Gebr. v. Kuik 2 3 10; A. van Halder 4; A. van Huisveld 5; N. Dekkers 6; H. van Drunen 7 8; G. v. d. Sanden 9. OPSLAGPLAATS UITGEBRAND Donderdagmiddag is een gedeelte van het voormalige woonhuis Gast huisstraat 120 te Kaatsheuvel, dat bij de fa. Rigo, handel in vogels, zaad en sportartikelen, als opslagplaats in gebruik is, totaal uitgebrand. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen reeds Uit het met riet onder- schoten dak. Met twee hogedruk- en vijf lagedrukstraien werd 'het vuur bestreden, dat men ruim twee uur la ter onder de knie had. Het voorste gedeelte van het pand bleef behouden dankzij het optreden van de brand weer. In het uitgebrande gedeelte wa ren op het moment vrijwel geen goe deren opgeslagen. Omtrent de oor zaak, waarnaar door de plaatselijke politie een onderzoek wordt ingesteld alsmede over de omvang van de scha de, is nog niets met zekerheid bekend. VERSLAG BUITENGEWONE RAADSVERGADERING Het gemeentebestuur van Loon op Zand heeft een verslag uitgegeven, waarin de toespraken zijn opgenomen ter gelegenheid van de officiële ope ning van het nieuwe raadhuis. In dit verslag van de buitengewone vergade ring, die werd gehouden op 25 april j.1staan de speeches van burgemees ter L. van Erp, van de commissaris der koningin in Noord Brabant, dr. C. Kortmann, die de opening ver richtte en verder van 't oudste raads lid van de gemeente Loon op Zand. de heer J. C. Beerens, J. van den Heuvel, ereburger van Loon op Zand de heer W. Pepping, voorzitter van de Stichting Raadhuisfeesten en van de heer J. van der Kaa, die een ge schenk namens de Vereniging van Oudstrijders offreerde. De kermis te Kaatsheuvel zit er weer op. Het jaarlijkse vierdaagse feest ging, zoals meestal, gepaard met uit gelezen weer, hetgeen voor de kermis exploitanten natuurlijk een eerste meevallertje betekende. Of hun zaken echter naar wens gemarcheerd heb ben, is moeilijk te achterhalen. On danks het mooie weer was het don derdag en vrijdag maar een slappe vertoning met de belangstelling en ook zaterdag begon de toeloop pas in de vooravond. Zondag was 't ech ter, zoals altijd, 'n drukke dag, waar bij de trek naar het kermisterrein al vroeg in de middag begon en de di verse attrakties, de een meer uiter aard dan de andere, bezocht werden. Bijzonder veel belangstelling was er telkens voor de sporttent, waarin me nig robbertje in de vorm van boksen, worstelen, enz. werd uitgevochten tussen de 'vaklui' van den tent en de zich presenterende amateurs, met als inzet 'n premie. De show begint op de voorplecht van de tent cm het pu bliek te lokken en daarna begint hei spektakel in de tent, waarbij menig amateur als overwinnaar uit de strijd kwam en dat trekt natuurlijk voor de volgende voorstelling. Minder trek genoot Natana, de verschrikkelijke aapvrouw, waarom weten we niet, want volgens de woorden van de kas sa-juffrouw zou dit vreemde wezen door een of andere professor, waar van we de naam niet duidelijk konden verstaan, in de Kongo te zijn gevan gen. Zij was helemaal behaard en ze werd gevoed met rauw vlees en dronk alleen zout water. Zoiets moet je toch feitelijk gaan zien. De overige attrak ties waren allemaal van het bekende soort, die op deze laatste dag 'gretig aftrek vonden. De keerzijde van dit alles is weer, dat menigeen 's avonds de bodem van zijn portemonnee heeft gezien, want de kermislol is namelijk vrij duur; het minste kost toch altijd nog een kwartje. Toch zal menig Kaatsheuvels ingezetene ook rekening hebben gehouden met de vakantie, die voor de deur staat. Ook de inwendige mens kreeg het zijne, want kermis en eten horen nu eenmaal bij elkaar. Het slenteren over het kermisterrein, het kijken naar de zwierende en draaiende at trakties, maar vooral bepaalde geuren leiden er toe dat men na bier of an dere dranken "ergens zin in krijgt" en gaat uitkijken naar iets hartigs er stevigs. De verkopers in de kraampjes met paling en andere vis, zure worst, rolmops, oliebollen en andere baksels stonden dan ook niet tevergeefs op klanten te wachten. Naar onze mening was de muziek niet zo luidruchtig en beter te verdra gen dan andere jaren, hetgeen mis schien ook moet worden toegeschre ven aan het veel ruimere kermister rein, waarover men dit jaar voor het eerst de beschikking had en waardoop meer spreiding ontstaat. We zijn er niet achter kunnen komen wat de meest gedraaide plaat was. Tenslotte een prettige bijkomstigheid, het hele feest is in pais en vree verlopen en de politie heeft dan ook, volgens de verklaring, vrij gemakkelijk gehad. WAALWIJK - Bij de politie werd aangifte gedaan van het plegen van ontuchtige handelingen met een vijfjarig meisje door de bestuurder van een lichtblauw Volkswagen. Het feit werd gepleegd in een der brandgangen aan de zuidzijde van de Coubertinlaan. De korpschef van politie verzoekt iedereen, die hier over inlichtingen kan verschaffen, zich in verbinding te stellen met de recherche. Ook werd aangifte gedaan, dat op dinsdag 1 juli rond 4 uur ,s mid dags in de Kerkstraat een negen jarig meisje door de bestuurder van een groenkleurige personenauto van haar fietsje getrokken. Toen de be stuurder probeerde het meisje in de wagen te trekken, zou hij door twee passerende mannen vastgegrepen zijn. De korpschef verzoekt of deze beide mannen zich met de recherche in verbinding willen stellen. Op 4 juli tussen 5 en 6 uur 's mid dags waren een meisje en een jon gen van 10 jaar oud in de roeivij- ver in de nabijheid van het Lido aan het vissen, toen zij werden aan gesproken door een onbekende man, die hen de weg vroeg naar het sta tion van de NS te Waalwijk. Hij zou daar in buurt een boodschap moe ten brengen bij een familielid. Daar hij van buiten kwam, wist hij de weg niet. De jongen voldeed niet aan zijn verzoek terwijl het meisje hem aanbood hem per fiets de weg te wijzen. Hij verzocht toen het meisje in zijn auto plaats te nemen Het meisje deed dit en reed met de man naar het station. Bij het station aangekomen is de man zonder een familielid te bezoeken, omgedraaid en bracht het meisje terug naar de plaats waar zij was ingestapt. Er is verder niets gebeurd. De korpschef van politie te Waal wijk wijst er de ouders op hun kin- dere- voor dergelijke hulpverlening te waarschuwen, en aan dergelijke verzoeken niet te voldoen. Er kan op deze zaken door de ouders niet genoeg nadruk worden gelegd te genover hun kinderen. Vorige week zondag is pater Willy Wagemakers te Tilburg bij de Capu- cijnen priester gewijd. Zondag 6 juli is in de parochiekerk van Loon op Zand de plechtige eerste H. Eucha ristieviering gehouden, temidden van de familie, vrienden en parochianen van Loon op Zand. Pater Wagema kers betrad met pastoor Simons en pater Joachim, met zijn familie de kerk om 11 uur, terwijl het openings lied door het Loon op Zandsc Jon gerenkoor in moderne stijl werd ge zongen. De gezangen bestonden uit beatmuziek, instrumentaal begeleid In het priesterkoor heette de pasioor de neomist welkom en ook alle aan wezigen, hieronder was ook burge meester L. van Erp. In zijn predikatie sprak pastoor Si mons over de vertrouwde omgeving van de jonge priester, welke hij bin- WAALWIJK - Welhaast onverbrekelijk verbonden met de Waalwijkse kermis is het matinee van "De Liedertafel". Voor zeer velen vormt het elk jaar weer een bijzonder gezellige inzet van de kermis. Ook dit jaar weer brengt Louis Sars met zijn koor een rijk gevarieerd, populair pro gramma, waaraan een groot aantal solisten meewerkt. Het pogramma voor het kermismati- nee 1969 - op zondag 13 juli, 12 uur in zaal Musis Sacrum - vermeldt niet minder dan 14 nummers. Daar onder zijn bekende opera-fragmen ten, o.a. de wals uit 'Faust' van Gou nod, duetten en koren uit 'Carmen' van Bizet, 'La Sonnambula' van Bel- line, 'La Traviata' van Verdi en 'Don Pasquale' van Donizetti. De operette Is onder meer vertegen woordigd met een selectie uit 'Maske in blau' en een fragment uit 'Wiener Blut'. De elck wat wils-sfeer van het programma wordt gecompleteerd met nummers als de 'Rapsodie voor blijde mensen' en het overbekende 'De twaalf rovers'. Naast en samen met het gemengd dames- en mannenkoor werken als solisten mee de sopraan Nel Dupont, de tenoren Rien Hessal- berth en Marcel Maas, de baritons Jo Siegenthaler en Ton de Bont en de bas Sjef Langerwerf. Traditiegetrouw wordt het matinee gegeven in Musis Sacrum waar 'De Liedertafel Oefening en Vermaak' sinds mensenheugenis 'thuis' is. Oude kronieken vermelden dat op 1 decem ber 1878 de nieuwe zaal door de Lie dertafel in gebruik werd genomen met een concert, waaraan medewer king werd verieend door het muziek korps der huzaren. Die 'nieuwe' zaal was een andere dan de tegenwoordi ge. Ze was gelegen boven een stal ling voor paarden. In elk geval werd met dat conceit de grondslag gelegd voor een traditie, die 'Oefening en Vermaak' nimmer meer zou loslaten, n.l. muziekevene menten van allure in Waalwijk pre senteren. Er bestonden in die jaren plezierige banden met de sociëteit 'Musis Sacrum', die uit de Liederta fel was voortgekomen en mede de ma teriële belangen van de vereniging behartigde. De notulen uit 1880 ver meldden dat de leden gedurende de kermisdagen wijn mochten drinken tegen 75 cent de fles! Heerlijke tijd! Slechts het na 't matinee bijeenkomen in Hotel 'De Twee Kolommen' is er van overgebleven. Van maandag 7 tot zaterdag 12 juli 4 uur is plaatsbespreken mogelijk bij Muziekhandel 'Crescendo" Stations straat. nerikoTt gaat verlaten als hij naar zijn missie vertrekt. "Het geloof is een gave", aldus de pastoor, die hij dank baar ziet uitgedragen door deze neo mist; het is een taak, waarvoor hij zich geroepen gevoeld. Gelukkig zijn er nog jonge mensen in onze moderne tijd, welke de medemens en zichzelf door het geloof gelukkig willen ma ken. Weldra zal ook pater Wagema kers zijn arbeid gaan inzetten met de drie andere Loonse missionarissen op Borneo, n.l. pater van Deutekom, pa ter Coomans en pater Vermeulen. De lezing onder de H. Mis werd ge daan door de broer van de neomist (brief van Paulus aan de Christenen van Rome). De predikatie werd ge houden door de neomist zelf, die al lereerst allen dankte voor de oplei dingen en feestviering bij deze eerste H. Mis. De inhoud van de preek had betrekking op het samen gaan en sa men werken in de huidige maatschap pij. De collecte in de diensten van deze dag was voor de Loonse missionaris sen. 'Het slotlied bij 't afscheid, toer: de jonge priester de kerk verliet, was bijzonder indrukwekkend en sloot buitengewoon goed aan bij de roe ping die hij heeft gekozen. "Daarom zullen wij hem volgen en dezelfde weg opgaan; voor altijd in zijn naam Hierna begaven allen zich naar het Cultureel Centrum, waar een zeer drukke receptie werd gehouden. Hier bemerkten we burgemeester L. van Erp, de pastoor en kapelaan, veie fa milieleden \en heel veel oude Loense vrienden. De klasgenoten van de jonge priester hebben zich ingezet bij de viering van dit feest. Tijdens de receptie werd het woord gevoerd door de heer Hans v. Don gen, als voorzitter van het comité. Hij mocht de neomist en zijn familie har telijk gelukwensen met dit prachtige feest, waarbij weer een der Loonse jongens zich aan het werk voor Gcd heeft gegeven. Als de parochie mee leeft met deze jonge priester, zal zijn werk in Borneo lichter vallen, daar op zou pater Wagemakers mogen re kenen. Op de vraag wat hij als afscheids cadeau zou willen ontvangen, ant woordde de pater destijds: symbolisch zouden dat roestvrij stalen nietjes moeten zijn, om de mensen voor al tijd aan God te hechten. De heer van Dongen kon namens de gemeenschap hem een cassette bandrecorder over handigen, terwijl hij oök nog 'n cou vert met inhoud mocht ontvangen. Als dank uitte pater Wagemakers zich reeds in de H. Mis van deze morgen, doch wilde het graag herha len op deze receptie. Ook was hij dankbaar iets te kunnen doen voor het convent der paters capucijnen te Tilburg, dat voor zijn opleiding veel heeft bijgedragen.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 3