wAaLwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt J. Boeken zaterdag geïnstalleerd als pastoor in parochie Besoijen John Woodhouse opende platenzaak Frans de Kok Duitse plattelands jongeren genoten bezoek aan Waalwijk De kermis in Waalwijk draait weer WAALWIJK ,1 PAROCHIANEN VERWELKOMDEN NIEUWE PASTOOR HARTELIJK „OEFENING EN VERMAAK" BRACHT AANTREKKELIJK PROGRAMMA LENNY KUHR DEELDE HANDTEKENINGEN UIT Receptie w p* f <MMÈ ïmWè (§111 m wk SiEde St. Crispinus St. Crispinianus bracht vendeigroet Osmesis protestant se geestelijkheid Eed-aflegging Steun Wegwerpschoenen zeer in trek Waalwijkse zwem vereniging behaalde goede successen MAANDAG 14 JULI 1969 92eJAARGAN G No. 56 De ïcho van het Zu Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Hoofdredakteur JAN TIELEN Antoon Tielen Gironummer 1969687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) 1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" jiL».-,. Pastoor Boeken loopt over het vaandel van het gilde St. Crispijn (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De bevolking van het stadsdeel Besoyen heeft zaterdag avond pastoor J. F. H. Boeken, de nieuwe herder van de parochie Maria Onbevlekt Ontvangenis, hartelijk verwelkomd. Men is en dat viel uit vele toespraken te beluisteren, blij met zijn komst naar Besoyen. De enthou siaste verwelkoming was voor pastoor Boeken aanleiding na de plechtige eucharistieviering zijn parochianen mee te delen dat hij zich bij hen thuis- voelt. "U stelt vertrouwen in mij. Moge mijn eed van trouw hierop het antwoord zijn", aldus de nieuwe parochie-herder. Volgens al-oude traditie werd de nieuwe pastoor met zijn familie aan de pastorie afgehaald door het Gilde van Besoyen, St. Crispinus en St. Crispinianus. Over de gildevlag deed pastoor Boeken z'n intrede in de kerk waar hij werd opgewacht door Deken P. Maessen. Tijdens een plechtige eucharistieviering welke pastoor Boe ken samen met Deken Maessen en Aalmoezenier L. v. Berkel celebreer de, vond de installatie plaats. De preases van het kerkbestuur, de heer Ant. Teurlings, wees er in zijn welkomstwoord op dat het niet alleen Waalwijk - Kermis 1969 is in Waal wijk goed begonnen. Dit is vooral te danken geweest aan de goede weersomstandigheden, die vooral op zondag veel zon gebracht hebben. De verschillende matinee's op de zondagmorgen genoten een goede belangstelling. De kermis-exploitan. ten, in aantal meer dan vorige ja ren, kunnen ook tevreden zijn. Zaterdagavond is de kermis ge start en de vele etablissementen in Waalwijk hadden vele belangstel lenden te bergen, terwijl ook 't ker misterrein op het Vredesplein over druk was. Zondagmorgen waren de traditionele kermismatinee's. Deze werden overwegend goed bezocht en gaven zoals steeds 'n uitstekend programma. Een vlot gevarieerd programma werd gebracht door de Liedertafel „Oefening en Vermaak" in zaal Mu sis Sacrum. Het koor zong de di verse prettig in het gehoor liggende melodieën zeer goed; vooral „Qui la selva uit „La Sonnambula" en de selectie uit de operette „Maske in Blau" van Raymond. Ook de „Rap sodie voor blijde mensen" werd met een gul applaus gewaardeerd, even als de bijdragen van het dameskoor. Bij de solisten dient vermelding van Nel Dupont, wier prestaties eerder aan vakwerk dan aan amateurisme doen denken. Zonder meer 'n open baring was de bariton Ton de Bont, die met zijn stem de toehoorders 'n enthousiast applaus ontlokte. Het was dan ook een uitstekend debuut. Sjef Langerwerf en Rinus Hessel- berth zagen hun soli een goed ont haal vinden bij het publiek, evenals Jo Siegenthaler. De zaal was slechts matig bezet, hetgeen toe te schrij ven valt aan het samenvallen van de kermis met de vakantie. Deson danks hebben de aanwezigen geno ten van het door Louis Sars met zorg samengestelde programma. Ook „Lido" had dit jaar een uit stekend matinee, meer gericht op de lichte toets. Velen hebben 'n be. zoek gebracht aan het optreden van bekende Nederlandse artiesten. Veel vuldig applaus klonk op en men heeft zich dan ook uistekend ver maakt met Ronnie Tober, Rita Co- rita, de parodist Appie Brommerd en vele anderen. Ook „Romantica" gaf een uitstekend verzorgd mati nee. Daar waren onder meer aan wezig het Lowland Trio en De Zan geres Zonder Naam, die bij het tal rijke publiek een goede indruk ach ter lieten. De andere matinee's wa ren ook goed bezocht. Zondagmiddag hebben de kermis exploitanten goede zaken gedaan, mede door het goede weer. Vele ou ders trokken met hun kinderen naar het kermisterrein en deze konden hier dan ook hun hart ophalen aan de vele attracties. Ook de Waalwijk- se café's en andere gelegenheden hadden een veelheid van bezoekers. Van de zijde van de politie werd gemeld, dat de kermis tot nu toe een zeer rustig verloop heeft, op enkele handtastelijkheden na. voor de pastoor, maar voor de gehele parochie een belangrijke dag was. "Wij mogen vandaag een man met grote ervaring verwelkomen. Dat doet ons vreugde. Op onze beurt, mijnheer pastoor, kunnen we u een mooie 'kerk met pastorie aanbieden. Besoyen is een sfeervolle parochie. Bij uw werk zullen de parochianen graag alle steun geven die u verlangt" De heer Teurlings had ook enkele wensen. Hij hoopte op meer openheid en een nauwe samenwerking met het kerkbestuur. De aandacht vragend voor het jeugdwerk, sprak de heer Teurlings de stille wens uit, dat de parochie spoedig een jeugdgebouw of gemeenschapshuis rijker zou mo gen zijn. Ook de protestantse gemeenschap van Waalwijk was blij met de benoeming van pastoor Bock en. Dat zei dominee J. J. Kooman, die de uitnodiging aan de protestantse geestelijkheid, cm de installatieplechtigheid bij te wonen, als een tbk'en van bereidheid zag van de r.k. parochie tot openheid mei de protestantse kerken. Een openheid, die volgens hem, wederzijds is. "La ten we samen tradhtèn iets meer te zien van de ene kerk waarvan Jezus Ghristus het hoofd is. Ik hoop dat u met vreugde en dankbaarheid uw priesterlijke taak kunt uitoefenen", aldus dominee Kooman, die pastoor Boeken een vruchtbare ambtsperiode toewenste. Burgemeester J. Teijssen, sprekend namens het gemeentebestuur, zei het in deze tijd gewenst te adhten dat de kerk met de burgerlijke overheid sa menwerkt. "Die contacten zijn in Waalwijk altijd goed geweest en het gemeentebestuur wil die ook giuag behouden. Pastoor Boeken, god zeg n uw benoeming", aldus burgemeester Teijssen. De Bisschoppelijke benoeming van de heer J. F. H. Boeken tot pastoor in Besoyen werd voorgelezen door aal moezenier Van Bërkel. Pastoor Boe ken werd op 7 juli 1925 in Waalre bij Eindhoven geboren. Op 3 juni '50 werd hij priester gewijd, waarna hij achtereenvolgens 3 jaar kapelaan was in St. Oedenrode, 1 jaar in Valkëas- waard en 5 Vi jaar bedrijfsaalmoeze- nier in Nijmegen. Daarna was hij - tot zijn benoeming tot pastoor in Be soyen - 9 jaar rector van hel Aca demisch Ziekenhuis St. Radb -ud in Nijmegen. De herderlijke bediening van dc pa rochie werd in opdracht van Bisscnop Bluyssen overgedragen door Deken P. Maessen. Na enkele tussen-gezan gen droeg de Deken ook de bediening van het woord en de bediening van sacramenten over. De installatie werd besloten met de eedsaflegging dooi de nieuwe pastoor. "In de tijd dat het zicht op het priesterschap belang rijk verandert, wordt u pastoor. Een moeilijke taak wacht u. Een steun bij uw iverk is de wetenschap dat uw pa rochianen blij zijn met uw benoe ming", zo sprak Deken P. Maessen. De Deken zei vel hoop te zijn dat "Fransje" Boeken - zoals hij zijn oud misdienaar noemde - een goede pastoor zou zijn. "We denken op de ze dag ook terug aan pastoor Ver- b'iesen, die veel goeds heeft achter gelaten. U zult eöhter heel anders werken dan uw voorganger. Uw ver langen gaat uit naar het gewone godsdienstige werk. Uw muzikale ta lenten zullen u ongetwijfeld goed van pas komen. Het treft dat er in de kerkgemeenschap van Besoyen vee! goede muziekbeoefenaars zitten". "Het contact met de parochianen zal zeker vruchtbaar zijn. Daar staat uw brede kennis, opgedaan als kapelaan, aalmoezenier en rector wel borg voor. Voor uw mede-priesters in Waalwijk De wegwerpschoenen en schoe nen en laarzen met rubber onder werk, maken dat de meeste nog overgebleven schoenherstellers nau welijks hun brood kunnen verdie nen. De bedrijven en bedrijfjes die zich nog staande hielden, hadden in een jaar tijds een aanzienlijke om- zetvermindering. Aan het houden van personeel valt onder deze omstandigheden al niet meer te denken. De meeste schoenmakers hebben de mensen die nog in dienst waren, moeten ontslaan. Dit wordt vastgesteld in het zojuist verschenen jaaroverzicht van de Kamer van Koophandel voor de Mijnstreek. Onder wegwerpschoenen wordt verstaan schoeisel in de prijsklasse tussen 18 en 23 gulden. Vooral bij de jeugd, die veel van verandering houdt, zijn deze schoenen zeer in trek. De wegwerpschoen komt voor al uit het buitenland. De vergrijzing in het schoenher- stellersvak is evenredig aan de te rugloop van de klandizie; 75% van de zelfstandigen in deze branche in ons land is ouder dan 55 jaar. Van de kant van de jongeren is voor dit vak amper een zweem van belang stelling. De Limburgse cursus te Echt trok het laatste jaar nog maar 11 leerlingen. Met de inkomstenver mindering groeit de onderlinge con currentie. Ze wordt in de mijnstreek nog eens flink doorkruist door het feit dat schoenmakers uit het Duit se grensgebied in Limburg de repa raties aan huis komen ophalen en vaak voor abnormaal lage prijzen werken. DIEFSTAL Vrijdag werd aangifte gedaan van diefstal van een stookketel van een centrale verwarming bij een in aan bouw zijnd huis aan de Gelrelaan. De politie heeft de zaak in onder zoek. Ook werd aangifte gedaan van dief stal van een bikini uit een sport zaak door een onbekende jongeda me. Ook deze zaak is in onderzoek. AANRIJDINGEN In de nacht van zaterdag op zondag is er een ongeval gebeurd op het Vooreinde te Waalwijk. Een brom fietser raakte het trottoir en kwam te vallen. Dr. Hermans verleende ide eerste hulp en achtte overbren ging naar het Elisabethsziekenhuis te Tilburg noodzakelijk in verband met hersenletsel. Zondagmiddag om 2 uur kwam op het kruispunt Grotestraat-Mr. van Coothstraat een bromfietser in bot sing met een personenauto. Eerste hulp werd verleend door Dr. Her mans. Het slachtoffer werd per am bulance overgebracht naar het St. Nicolaasziekenhuis. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: kinderjasje; kinderschoentje; diver se sleutels; wieldop en sierring; ballpoint; zwarte poes; blauw trai ningspak; tandwiel; meetlint. Verloren: vulpen; rijzweep; enkele bankbiljet ten; armband; bruine hond; twee re genbroeken; enkele portemonnees; loonzakje met inhoud; boodschap pentas met inhoud; step; herenhor loge; damesbril; sleutels; actetas met inhoud; portefeuille met inhoud en een dameshorloge. JUBILEUMTOTO W.Z.V. R.B. De inzet van de week van 12 juli bedroeg f 302,- De prijswinnaars zijn: le prijs J- v. d. Wiel, Ranon kelstraat 31, Waalwijk geraden f301,99, hij ontvangt f45,30. 2e prijs G. Jansen, Rijckevorselstraat 13, Loon op Zand geraden f 302,08 en ontvangt f30,20. 3e prijs C. Klijn, Baardwijksestraat 169, Waalwijk ge raden f302,10 en ontvangt f 15,10. betekent uw komst veel. Wij zoeken eikaars steun. Samen moeten we ook het contact met de andere christelijke kerken in Waalwijk onderhouden. Ik beveel u aan in de goedheid van uw parochianen. Moge uw komst als pas toor voor heel veel jaren zijn" aldus Deken Maessen. Na de plechtige eucharistieviering sprak de nieuwe pastoor een kort dankwoord, waarin hij er de nadruk oplegde zich als dienaar nu reeds thuis te voelen in de parochie te Be soyen. Bij het verlaten van de kerk brachten de vendelzwaaiers v. Huiten en de Graaff van het Gilde pastoor Boeken de traditionele vendelgroet. In de kleuterschool was er voor de genodigden de gelegenheid de nieuwe pastoor te feliciteren. De parochianen maakten zondagmiddag tijdens een receptie in de kleuterschool, kennis met pastoor Boeken. Lenny Kuhr geeft hier enkele handtekeningen aan jeugdige bewonde raareters, terwijl Frans de Kok toekijkt. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Toen John Woodhouse donderdagmiddag de deur van de nieuwe grammofoonplatenzaak van Frans de Kok aan de Grotestraat in Waalwijk opende, stonden er heel wat belangstellenden buiten te drin gen om de nieuwe zaak te kunnen bewonderen. De rekken langs de wan den herbergen vele duizenden platen, van beatmuziek tot zwaar-klassiek. Frans de Kok brerjgt in zijn zaak in Waalwijk een breed assortiment, zodat er voor elk wat wils is. In het voorste deel is een disco-bar aangebracht, met 6 afluister plaatsen. Voor de liefhebbers van klassieke muziek is het achterste gedeelte van de zaak gereserveerd. Ook hier bevinden zich drie afluister plaatsen. De disco-shop is bijzonder fraai ingericht. De verkoopruimte, 75 m2 groot, geeft een duidelijk beeld van alles wat er op het gebied van grammofoon platen te krijgen is. De Tilburgse disc-jockey Hans Kivits zorgt samen met zijn echtgenote voor vakkundig advies. De zaak is ongetwijfeld een aanwinst voor Waalwijk en brengt ook de Grotestraat als winkelstraat weer meer naar voren. Voor de opening bestond donderdag ook veel be langstelling uit de show-business. Veel radio- en televisiemusici en arties ten kwamen Frans de Kok feliciteren. Op de foto zien we Eurosie Song festival winnares Lenny Kuhr, die ijverig handtekeningen uitdeelt aan haar fans. Waalwijk - Op het Waalwijkse gemeentehuis zijn vrijdagmiddag 'n 40-tal Duitse plattelandsjongeren uit Unna ontvangen, de stad waar mee Waalwijk een jumelage heeft aangegaan. Rond I uur arriveerden de gasten, die werden opgewacht door het bestuur van de K.P.J.-af deling Waalwijk en loco-burgemees- ter J. v. Heeswijk. De heer v. Hees- wijk verontschuldigde burgemees ter Teijssen, die wegens omstandig heden niet aanwezig had kunnen zijn. In zijn toespraak herinnerde dhr. v. Heeswijk aan het feit, dat nog niet zo lang geleden afgevaardigden van de gemeente Waalwijk zeer gastvrij onthaald zijn in Unna. De hoofdzaak van deze jumelage is de broederschap in het kader van de Europese gemeenschap. Daarbij is het dan mogelijk het aangename met het nuttige te verenigen. Op alle niveaus moet het contact wor den doorgevoerd. De hoop is er op gericht dat men elkaar zal weten te vinden. Namens de voorzitter van de KPJ, de heer A. v. Huiten, voerde de heer Timmerman het woord. Sinds 1967 worden er met Unna vriendschap pelijke betrekkingen gehouden en 't is fijn dat zo spoedig na de ratifi catie van de beide vriendschapsver dragen, een bezoek aan Waalwijk wordt gebracht door een deputatie van de Landjugend uit Unna. Het is tevens onze vurige wens dat deze dagen een bijdrage zullen kunnen - In he afgelopen weekeinde zijn 13 personen, waaronder veel kinde ren, op de weg gedood en 3 verdron ken. - De Russen hebben een sateliet om de maan geschoten, vlak voor de eer ste poging der Amerikanen om de eerste mens op de maan neer te laten. - De zgn. volksraadpleging in W.- Irian begint vandaag. leveren om de bevolking beter te leren kennen. Vrijdagmidag werd een bezoek gebracht aan de K.I. stierenstal te Haar en, terwijl vrijdagavond een ontspanningsavond plaatsvond. Za terdagmorgen werd een bezoek ge bracht aan de lichtboxenstal te Em- pel, hetgeen zeer in de smaak viel bij de deelnemers. Zaterdagmidag werd een boottocht gemaakt naar de Biesbosch, terwijl zaterdagavond de gasten op een echte Waalwijkse kermisavond werden vergast. Inge last werd zondagmorgen een voet balwedstrijd, die overtuigend werd gewonnen door de Duitse gasten met maar liefst 50. Een bezoek aan De Efteling te Kaatsheuvel completeerde het programma, dat uitstekend was verzorgd door de KPJ-afdeling Waalwijk. Dat de leden van W.Z.V. R. B. willen dat hun club weer gaat mee tellen, bewezen zij op de Rayon wedstrijden, die zaterdag 12 juli in het Hoefsven werden verzwommen. Opvallend was .het nummer 4 x 100 m schoolslag waarin de W.Z.V.- ers, een achterstand omzetten in een voorsprong van 20 sec. op num mer 2. De uitslagen voor W.Z.V. wa ren: 25 m vrijeslag meisjes groepl: 2 M. van Veldhoven 32.5; 3 J. Bouw man 36.3; 4 J. Vermeer 37.5; 5 A. Schoenmakers 37.5; 6 J. Heesters 38.5. Idem meisjes groep 2: 10 T. de Bruyn 35.0; 11 T. Pullens 37.4. 50 m rugslag meisjes 3; 2 M. Süoss 56.7. 100 m schoolslag jongens groep 4: 4 Frits van Gelder 1.49.0. Idem meis jes groep 4: 3 G. Ley tens 1.55.4; 5 H. Somers 2.00.9. 4 x 50 m schoolslag jongens groep 3: 2 W.Z.V. 4.02.6. Idem meisjes groep 3: 2 W.Z.V. 3.41.2. 4 x 100 m schoolslag jongens groep 5: 1 W.Z.V. 6.46.5

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 1