Waspikse middenstanders reageren te iaat op bouw winkelgalerij Jeugdvakantiewerk Vlijmen Is groot 1969 in succes Echtpaar van de viert donderdag Gouw-Raaymakers gouden bruifoft Diploma-uitreiking confektie- opleiding bij Hunter-Waalwijk z1 RAAD VAN WASPIK VERKOCHT GROND VOOR UITBREIDING N.V. PACROS 2 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 JULI 1969 3 Crondverkcpen Artisten voor de maand juli THE BLUE NOTE Tilburg Bevoegdheden College B. en W. Wie beweert, dat hij zijn totoformulier beter invult omdat hij rookt, overdrijft natuurlijk sterk. Wie echter beweert, dat een prima halfzware shag is, heeft gelijk! Of u er nu 13 of weer 7 goed hebt geraden, steek een op, dan róókt u in ieder geval voortreffelijk! wmm1 J. Reijnen - oud- inwoner van Loon op Zand - burgemeester van Oldenzaal Weer wapenroof kazerne in de heer C. Kleinloog Café-Restaurant „Het Hof van Holland" TtognuHVi *t dage*,,. Vriendenkring Oostenrijk organi seert reis naar Wenen Sprang-Capelle Elektrische centrale verwarming wint In ons land veel veld WASPIK Bij de ingekomen stukken die de raad van Waspik in haar laatste openbare vergadering kreeg te verwerken, was o.m. een schrij ven van de middenstandsvereniging van Waspik, door middel waarvan deze organisatie er bij de raad op aandrong als nog een grondig onder zoek te doen instellen naar de hoofdzaak en de behoeften van een te bouwen winkelgalerij. Zoals bekend, nam de raad in haar vorige ver gadering een besluit, dat de verwezenlijking van een dergelijk project in Waspik inluidt. Dit schrijven, aldus de voorzitter, burgemeester Wel ling, komt veel te laat binnen om ons alsnog op de gedane schreden te doen terugkeren. Bovendien doet de brief van 1966, waarnaar het thans binnengekomen schrijven verwijst, hier niet ter zake. Daarin wordt n.l. gesteld dat de middenstandsvereniging geen kans ziet een dergelijke galerij te verwezenlijken. Maar niet de middenstandsver eniging, maar de N.V. De Koepel uit. Breda gaat dit plan verwezen lijken. Op voorstel van B. en W. nam de raad dit schrijven dan ook voor kennisgeving aan. Ook een verzoek vanuit de ge meente Huybergen om adhaesie te betuigen aan hun aktiviteiten om de klasse-indeling betreffende de salarisschalen van burgemeesters, secretarissen en ambtenaren te doen wijzigen, achtte het gemeentebe stuur van Waspik 't niet opportuun, nu deze kwestie volop in ontwikke ling en bespreking is. Naar aanleiding van een schrij ven van de regionale brandweer, merkte de heer v. Hooren op, dat de bedragen welke de aangesloten gemeenten moeten gaan bijdragen nogal fors oplopen: 6 ct. per inwo ner voor preventie en 22 ct. voor algemene kosten. De nog jonge re gionale brandweer, aldus de voorz., heeft al getoond zeer goed te wer ken. In dit verband bracht burge meester Welling uitdrukkelijk zijn waardering en dankbaarheid tot ui ting voor de verleende assistentie bij de laatste brand in Waspik van uit Tilburg en met name ook door de brandweer uit Sprang-Capelle. De raad van Waspik verleende te vens een krediet van 2900,voor de aanschaffing van een mobilo foon-installatie, die in de kabine van de brandweerwagen zal worden ingebouwd, terwijl in een bedrag van 9.000,voor de aanleg van een zgn. hulppost, naar rato van 't aantal inwoners zal wprden bijge dragen. Aan de N.V. Pacros verkocht de raad ruim IV2 ha. grond ter uitbrei ding van het bedrijf op het indus trieterrein, tegen de in 1967 vastge stelde prijs van 8,80 per m2. Over de vraag of bij deze transactie de BTW nog een rol zal gaan of moe ten meespelen, kon men elkaar, al thans tijdens de vergadering, niet overtuigen. Aan het bestuur van de Chr. La gere school kende de raad een be drag toe van 10316,voor de aan leg van een verwarmingsinstallatie in de school, waarna nog eens 1184,96 beschikbaar werd gesteld voor het inricht envan een keuken tje en het maken van een fietsen stalling. Burgemeester Welling zei blij te zijn dat nu ook deze school, voor wat de voorzieningen betref fen, aan de eisen des tijds kan gaan voldoen. Aan de heer L. Smits, Engelse- weg 8, verkocht de raad een per ceel bouwgrond aan de Schotse Hooglandersstraat ter grootte van 439 m2, tegen een prijs van ƒ20, per m2. Italiaans trio CAVALIERI Strip-vedette's MISS SVETLANA en MISS MAIRLESS Acrobaat-duo SHIVERS Danseres MARIE-LOUISE Geopend van 20.00 uur tot 3.30 uur VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250-25287 Het verhuren van 45 mJ grond aan de neer Th. Smits, Stadhouders- dijk 4, had nogal wat voeten in de aarde. De heer Smits dient n.l. voor de grond waarop zijn garage is ge bouwd, huur te gaan betalen, om dat bij het verlenen van de bouw vergunning bleek dat de betreffen de grond eigendom van de gemeen te is. B. en W. stelden een huurprijs voor van 1,per m-. De heer J. v. Dongen vond dit bedrag veel te hoog. Omgerekend zou dit neerko men op 10.000,per ha. en dat voor onrendabele grond, welke te voren nooit was belast. Hij betwij felde ook of dit bewuste stukje wel eigendom van de gemeente was, omdat het volgens zijn zeggen niet voorkomt in de kadastrale boekhou ding van de gemeente. Bovendien, aldus de heer v. Dongen, komt het mij vreemd voor dat er eerst niet overeenstemming is gezocht tussen eigenaar en pachter, alvorens dit voorstel in de raad te brengen. Hij stelde tenslotte een symbolisch be drag voor. Uiteindelijk stemde de raad, behalve de beide wethouders, in met een voorstel van de heer H. de Bont, waardoor de huurprijs ge halveerd werd en vastgesteld op 50 ct. per m2. Dit besluit kreeg een verlengstuk in het volgende agendapunt, waar bij B. en W. voorstelden bepaalde bevoegdheden van de raad als het bezwaren, verhuren en verpachten van gemeente-eigendommen aan 't college van B. en W. over te dra gen, om de vergadering niet te be lasten met kleine knutselkarweitjes en om aanvragers niet langer dan noodzakelijk te laten wachten. De meeste raadsleden voelden in prin cipe wel voor delegatie, maar, zo vroegen zij zich af, waar liggen de grenzen? De meeste sprekers wens ten toch wel enige beperkingen in de spelregels op te nemen en be paalde bevoegdheden aan de raad te laten. Uiteindelijk kreeg de heer J. v. Dongen van de voorzitter de ver erende opdracht deze materie eens duidelijk op papier uit te werken, om zo aan te geven wat des raads en welke bevoegdheden wèl aan B. en W. zouden kunnen worden ge delegeerd. De woningen Scharlo 36 en 38 werden onbewoonbaar verklaard. De verordening op de heffing en in vordering van de keurlonen werd ingetrokken nu een gemeenschap pelijke regeling inzake de vleeskeu ringsdienst kring „De Langstraat en het Land van Heusden en Altena" tot stand is gekomen. 17e erappe-15juli 210km MOURE Lasseure Aubisque 1710m Soulor 1445m Argelès PierrefiFfe S.Marie Aspin1489m Arreau Luz Tourmalet-211 Peyresourde1563 LUCHON TourmaleF21!4m Peyresourde Soulor Aübisquel71Uiri VLIJMEN - Het jeugdvakantie werk in Vlijmen is een groot succes. Dinsdag werd in de eerste plaats als bijzonder gekenmerkt door de komst van Mej. Camilla Koevoets uit Laren. Zij speelde met haar prachtige poppen uit het „Poppen theater Toermalijn" het leuke ver haal van de „Tondeldoos". Dat het verhaal erg in smaak viel hij de kinderen bleek wel uit het herhaaldelijk geklap en gejuich dat opsteeg uit de maar liefst 200 aan wezige kinderen. In een grote kring zaten ze in de hal van de Meisjesschool in Vlijmen, en met grote ogen verkeken ze zich aan het poppenspel van theater Toermalijn. Een zeer geslaagde mor gen, die bijna twee uur duurde. Na het verhaal van de Tondeldoos trad de Clown „Sjoempie" op, die de kin deren zo boeide, dat ze lustig in hun handjes klapten en met hun voeten op de grond trappelden. Ondanks een dikke lucht, waaruit gelukkig weinig regen viel, konden de kinderen van 4 t.m. 13 jaar dins dagmiddag hun hart ophalen aan het straattekenen op de speelplaats van de jongensschool in Vlijmen. In totaal kreeg de jury-bestaande uit vijf man zo'n 180 tekeningen te be oordelen. De wedstrijd begon om twee uur en rond vier uur konden de prijzen bekend gemaakt worden. Bij de 4 en 5 jarigen ging de eerste prijs naar Arno de Gouw en de tweede prijs naar A. Kivits. Bij de 6 en 7 jarigen ging Anneke van Hel- voirt met de eerste prijs naar huis en Jolanda Verschuren met de twee de. Rudi Haans won de eerste prijs bij de 8 tot 10 jarigen en de tweede prijs was voor Johan de Groot. Bij de 11 tot 13 jarigen ging de eerste (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Donderdag is het feest in Besoyen. Dan viert het echt paar Antoon van de Gouw-Tonia Raaymakers het gouden huwelijks feest. Het echtpaar dat al vele jaren op het adres Besoyensestraat 109 woont had het voornemen het feest in intieme familiekring te vieren. Het buurtcomité heeft daar alle be grip voor, maar wil het feest toch wel een beetje in de openbaarheid brengen. De collecte die enkele weken ge leden in de buurt is gehouden heeft een aardig bedrag opgeleverd, waar voor een passend geschenk is ge kocht, dat tijdens de receptie zal worden aangeboden. Donderdagmid dag is er om 3 uur een H. Mis in de parochiekerk van Besoyen. Het co mité zorgt voor een feestelijij ke stoet, die het gouden paar naar de kerk zal begeleiden. Het feestadres is café Hoevenaar, waar van 16.30 tot 17.30 uur een re ceptie wordt gehouden. Ongetwij feld zullen velen van de gelegenheid gebruik maken om het gouden paar te feliciteren. Tijdens de receptie wordt ook het cadeau van de buurt aangeboden. Het echtpaar van de Gouw stelt zich veel van deze dag voor, temeer om dat beiden de afge lopen winter ernstig ziek zijn ge weest. De heer Van de Gouw is een ge boren en getogen Besoyenaar. Nog regelmatig speelt hij zijn spelletje kaart of biljart hij. Het biljart-spel is altijd zijn lievelingshobby ge weest. Menigeen moest in vroeger jaren de eer aan de heer van de Gouw laten. Toon van de Gouw is ook het oudste lid van het Gilde St. Crispijn uit Besoyen. Veel heeft hij voor dit gilde gedaan, waarvoor men hem nog altijd waardeert. Als het even kan gaat de heer van de Gouw nog iedere zondagmorgen naar het schietterein van het gilde. Mevrouw van de Gouw, is na haar ziekte weer goed opgeknapt. Graag drinkt ze met haar man zo nu en dan nog een borreltje. Als het weer een beetje meewerkt kan het don derdag een onvergetelijke dag wor den voor dit gouden paar uit Beso yen. prijs naar E. Berkelmans en Johan. neke van Helvoirt won de tweede. Alle kinderen kregen vervolgens een tractatie en ondanks dat de zon zich niet liet zien, werd dit ook een vrolijke en geslaagde middag voor de kinderen van Vlijmen-dorp. En nu maar hopen dat de Duinentocht op lo juli a.s. een succes wordt en dat zal voornamelijk afhangen van de zon. I8eélappe-16jull 200km L BORDEAUX hashes Langen Bazas Capfieux Roquefort M.-de-Marsan S.-Sever Hagetmau Arfhez MOURENX Waalwijk - Zaterdag j.l. was het 'n enigszins feestelijke dag voor de 11 meisjes die het afgelopen jaar had den deelgenomen aan de Vakoplei ding Confectie Industrie. Het exa men, dat onder toezicht staat van de Stichting Vakopleiding Confec tie Industrie, werd donderdag 19 juni afgenomen in het bedrijf te Drunen, waar deze opleiding is on dergebracht. Voor de uitreiking van de dipo- ma's en het zilveren V.O.C.-insigne, werden zij thans op het bedrijf in Waalwijk ontvangen door de heer A. Verhulst, directeur van Hunter Sportkledingbedrijven N.V. In zijn felicitatie-toespraak prees de heer Verhulst de 11 meisjes voor hetgeen zij in het afgelopen jaar hadden gepresteerd. Dat door hen goed gewerkt was, bleek, aldus de heer Verhulst, wel uit het feit dat De heer J. Reijnen, burgemeester van Wervershoof (N.H.), is met in gang van 1 augustus benoemd tot burgemeester van Oldenzaal. Dhr. Reijnen, die 3 februari 1927 in Loon pp Zand werd geboren, is katholiek en lid van de K.V.P. ze allen met prachtige punten ge slaagd waren. Hij sprak hierbij de hoop uit dat zij allen, nu ze in het productieproces worden ingescha keld, dezelfde ijver en plichtsbe trachting ten toon zullen spreiden als gedurende het afgelopen jaar. Nadat de diploma's en de V.O.C.- insignes waren uitgereikt, werd nog een verfrissing aangeboden, waarna een kort maar gezellig samenzijn volgde. Weer zijn er wapens gestolen uit de wapenkamer van een kazerne. Het is onbegrijpelijk dat er juist op dergelijke plaatsen geen schild wachten staan, terwijl elders op ka zerne-terreinen vaak nodeloos pos ten zijn uitgezet, die in vele geval len geen wezenlijke taak hebben. Nu er steeds meer bankroven en andere overvallen plaatsvinden, wordt het hoog tijd dat er strenger toezicht komt op de wapenhandel en dat wapenroof geheel onmoge lijk wordt gemaakt. Er zijn in een kazerne toch werkelijk wel solda ten voor te vinden. L.S., Wij delen U mede, dat wij met ingang van donderdag 17 juli a.s. ons Café-Restaurant hebben overgedragen aan Voor het genoten vertrouwen zeggen wij U hartelijk dank, terwijl wij de heer Kleinloog bij U graag aan bevelen. Jac. Doornen Naar aanleiding van bovenstaande, is het ons een groot genoegen U te kunnen mededelen, dat wij ons op donderdag 17 juli om 9 uur voormiddag zullen openen. Wij zullen het zeer op prijs stellen U in onze zaak te mogen begroeten. C. KLEINLOOG „HET HOF VAN HOLLAND" Café-Restaurant Tilburgseweg 6, Sprang tel. 04167 - 2038 19eelappe-17juli 191 km BR1VE1® Larche S.-Genies "LeBuge S.Chptaise Bergerac UBOURNE Ca'stilbn Bordeaux WAALWIJK - De stad Wenen is voor veel Nederlanders als een sprookje. Wenen doet direkt denken aan monenmentale gebouwen prach tige theaters en natuurlijk muziek. Om de kontakten met Oostenrijk nauw te kunnen onderhouden, is vorig jaar in Tilburg de Vrienden kring Oostenrijk opgericht. Het bestuur van deze vereniging gaat met de leden in september voor 10 dagen naar Wenen. Deze speciale reis (kosten all-in ƒ260, kan ook door niet-leden worden meegemaakt. Men gaat in Wenen exkursies maken naar o.a. Slot Bel vedere, Hofburg, Schönbrunn, Heur- lingen, Staatsopera en Spaanse rij school. Verder staat er een Tiroler- avond en een bezoek aan de Wie- nersangerknaben op het program ma. De reis staat onder leiding van de heer H. v. Krieken uit Tilburg, een bekend Oostenrijks expert. De 10- daagse reis vertrekt op 15 septem ber a.s. Inlichtingen worden ver strekt door drs. O. Schiff, Loek Landsdorpstraat 15, tel. 34370 in Tilburg. Voor de ware Oostenrijk- liefhebbers is deze imponerende reis zeker de moeite waard. VOOR BEROEP 'BEDANKT De beroepen predikant bij de GeT. Gemeente aan de Julianalaan, cand. R. Boogaard te Nisse heeft voor het op hem uitgebracht beroep bedankt. INTREDE BEROEPEN PREDIKANT De beroepen predikant Ds. W. van Hennekeler uit Zwart'broek hoopt za terdag 23 augustus 's middags beves tigd te worden in de Ned. Herv. Kerk aan de Zuidholl.dijk door Ds. Mul der van Nieuwe ter Aa. Tijdens de avonddienst op deze zaterdag zal Ds. Hennekeler zijn intrede doen. ZENDINGSDAG Op donderdag 7 augustus zal de jaarlijkse Zendingsdag van de G.Z. B. te Driebergen worden gehouden. Degenen die de reis mee Willen ma ken kunnen zich opgeven bij J. Man- demakers, Korte Nieuwstraat 29; M. v. d. Hoeven, Heïstraat 25 en W. Spuybroek, Kerkstraat 23. NAAR VIERDAAGSE In aansluiting op het bericht van j.l. maandag voor de busreis op de vierd» dag van de Vierdaagse te Nijmegen wordt nog meegedeeld dat men zich hiervoor tot en mot woensdag 16 juli kan opgeven bij fam. Versteeg, Jan de Rooijstraat. Vroeger was centrale verwarming een luxe waar slechts weinig men sen toe kwamen. In ie laatste tien tallen jaren, levend in een wel vaartsperiode, gepaard aan moder ne ontwikkelingen zijn heel wat meer mensen in staat centrale ver warming te nemen en zelfs werdt deze vorm van ruimtelijke ver warming reeds in een groot aantal nieuw te bouwen woningen inge bouwd. Een belangrijke bijdrage tot de snelle ontwikkeling van de CV le verde het aardgas. Sinds die tijd zijn velen serieus aan ruimtever warming gaan denken. In weerwil van de snelle opkomst van het aardgas, blijkt een en an der toch ook geleid te hebben tot een veelvuldig gebruik van elektri citeit voor ruimteverwarming. Deskundigen komen tot de con clusie dat de belangstelling voor elektriciteit voor ruimteverwarmng zijn oorzaak vindt in het feit, dat hierbij de investeringskosten aan zienlijk lager zijn dan bij andere, centrale verwarmingen. Uit bespa ringen op deze kosten worden dan dikwijls verbeteringen aangebracht in de Vorm van warmte-isolatie. Hierdoor worden later de energie kosten lager, waardoor er een zeer economische wijze van verwarming ontstaat. Bovendien bestaat bij elektrische verwarming de mogelijkheid om'de warmte per vertrek via een thermo staat te regelen.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 5