Rik van Looy moest in Chaam zege aan Jan v. Katwijk laten opruimings aanbiedingen peet S. REMPT Zn V i i Bulova accutron J. K. Verhuist ST. JANSPLEIN - WAALWIJK 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 24 JULI 1969 11 iedereen kan naar de maan Waspik Eet-, koffie-, thee- en ontbijtservies nu 98.50 Ligmatje 1.95 Badmintonspei compleet 3.50 Tuintafel nu 15.98 Afwasbak extra hoog 2.50 Medicijnkastje nu 12.98 Eierdoos 2 stuks 1.45 Ringband nu voor 1.98 Broodtrommel 19.75 Spoelkuip nu voordelige prijs 5.50 Vuurvaste schaal 5.45 Telefoonrekje nu slechts 4.95 Stevige tuinslang nu 1.25 Tuinstoel nu slechts 39.75 Koelbox nu 19.98 Botervloot nu voor 5.95 Visstoeltje 2 stuks 8.50 Boekenrek 6.95 Automatische vier-kleuren-hallpen nu 2.95 Glazen koffie-filterkan nu 6.98 Uiensnijder nu 1.98 Keuring dienstplicht Waalwijk jongeren 28-29 juli iandarts- assistenet Te koop: zif-slaapkamer gesloten Opruiming van kampeer- arfikelen ANTONIO Complete keukens „Practica" 150 cm. breed 170 cm. breed 200 cm. breed 220 cm. breed 435.— 445.— 545.— 595.— Losse hangkastjes „Practica" 50 cm. breed 80 cm. breed 100 cm. breed A. C. v. d. Voort n.v. 'Thuis' in eigen huis? Dan ligt er vast tapijt. Sterk Meraklon-tapijt van Desso! verkrijgbaar bij: Sprang-Capelle fel Hei meesi accurate horloge in hei heelal Deze electronische horloges hebben hetzelfde uurwerk dat op de maan werd gebruikt, om het vertrek van de astronauten, het over brengen van gegevens naar de aarde tot op de seconde nauwkeurig te regelen. Uw juwelier mei hei klokkenspel Grotestraat 260 - Waalwijk telefoon 04160-4681 Dinsdag hele dag geopend I-I— TT (Van onze verslaggever) CHAAM - Wielrennen en Chaam, voor sportliefhebbers twee niet van elkaar te scheiden begrippen. Jaarlijks trekken vele tienduizenden wieler fans naar dit Brabantse dorpje onder de rook van Breda om daar het wie- lerlegioen te bewonderen. Ook de grootheden onder het rennersvolkje ver schenen woensdag aan de meet. Voor veel strijd hebben die "groten" echter niet gezorgd. Het weer was daar een goed excuus voor. De verzengende hitte was er ook de oorzaak van dat het bezoek minder was dan voorgaande jaren. JAN JANSSEN STAPTE ONDER FLUITCONCERT HALF-COURSE AF Voor verfente Chaam-fans is de hitte geen bezwaar. Zij willen het wieier- circus aanschouwen en genieten van het bier en worstebrood. Woensdag stroomde het bier rijkelijk. Het was er zeker de oorzaak van dat er op de- Advertentie) In de toekomst kan iedereen naar de maan. U begrijpt echter, dat zo iets voorlopig niet kan zonder een gedegen opleiding. Een onderdeel van die opleiding kan zijn een be zoek aan Heren- en Jongenskleding Jos van de Ven, Grotestraat 178, Waalwijk, want daar waant u zich werkelijk op de maan. U ziet wer kelijk op de maan, omdat hun prij zen net zo licht zijn als het gewicht op de maan. ze lange hete zomerdag vaak meer op de fles of het glas, dan op de ren ners werd gelet. Wat had de circa 40.000 enthousiastelingen naar het dorp Chaam gelokt? Verwachtte men een felle strijd tussen Rini Wagtmans en Jan Janssen of wilde men mannen als Poulidor, Anquetil, Adorni, Al- tig, Letort aan het werk zien? Niets van dit alles is woensdag uit gekomen. Jan Janssen, de man waar voor vorig jaar tienduizenden naar Chaam waren gekomen om hem als winnaar van de Tour de France te huldigen, werd nu uitgefloten. Er waren dit keer geen petjes met naam en beeltenis van de oud-wereldkampi oen. Daarvoor in de plaats was Rini Wagtmans gekomen. Janssen, die zonder veel overtuiging reed, stapte half-course af. Voor Wagtmans viel er dus weinig te strijden. Rini wilde Rik van Looy aan een zege helpen, maar de 'keizer van Herentals' mocsi zijn 500ste ritzege aan èen ploegmaat laten. Geen strijd dus tussen JansSen en Wagtmans, maar ook geen strijd tus sen de grootheden. Chaam bewijst ieder jaar opnieuw dat de 'groten' die voor veel startgeld gecontracteerd worden er moeten zijn om a.' 'Acht' naam te geven, maar niet voor de strijd. Die wordt uitgevochten door de jongeren, die hun naam nog moe ten vestigen, dat was ook woensdag het geval. Het is de dag voor de Willem II-ers geworden. In het kamp van Ton Vis sers, was uitgemaakt dat de oude kei zer Rik van Looy in Chaam zijn 500- ste etappezege zou mogen behalen. Daar zag het ook wel naar uit, want tot voor 100 meter voor de finish lag Van Looy in kansrijke positie. Wagt mans, Ottenbros, Dolman en v. Kat wijk effende het pad voor de Belg. Van Looy liet het met de meet in zioht afweten. Gerben Karstens dacht er van te profiteren, doch hij had bui ten de waard, in dit geval buiten Jan van Katwijk gerekend. Deze jeugdi ge prof - die binnen een week zijn derde ritzege boekte - was net wat vlugger dan Karstens die met een 2e plaats genoegen moest nemen. Voor Rik van Looy was er nog slechts een 5e plaats. UITSLAG Professionals: 1. Jan van Katwijk, 160 km in 3 u. 51 min. 30 sec.; 2. Gerben Karstens, 3. Jan Harings, 4. Harrie Steevens, 5. Rik van Looy, 6, Rini Wagtmans, 7. Harm Ottenbros, 8. Eef Dolman, 9. Wim Deelen, 10. Daan Holst, 11. Peter Heijnig, 12. Gilbert Wuytak (België), 13. Leen de Groot, 14. Willy in 't Ven (België) 15. Bart Zoet, 16. Arie den Hartog, 17. Eddy Beugels, 18. Leo Duyndam. De overige renners staakten de koers of werden uit de strijd genomen. Van deze laatsten werden Jan Krekels en Vittorio Adorni (Italië) geklasseerd als resp. 19e en 20e. Amateurs: 1. Jos van Beers (Vos- selaer) 120 km in 2 uur 55 min 35 sec., 2. Jos Dekkers (Enkhuizen), 3. Peter van der Donk (Rosmalen). GOUDEN BRUILOFT 't Vaartje te Waspik stond woens dag in het teken van een gouden bruiloft. De heer en mevrouw P. Verwijmeren en H. Verwijmeren- Pois herdachten het feit dat zij voor vijftig jaar in het huwelijk traden. Het feest rondom dit gebeuren werd een grandiose famile-reünie waar bij het actieve buurtcomité voor een passende omlijsting zorgde. Om elf uur 's morgens begeleid- Een geheel compleet servies van de Sphinx - fabriek, in een uniek brons-groene kleur; 61-delig; voor 12 personen Handig oprolbaar matje voor uw picknick of voor gewoon te zonnen Spel met twee rackets en drie schutfles opklapbaar met persblad, flinke maat 60 x 80 cm. van stevig praktisch onbreekbaar plastic vervaardigd van zwaar plastic, roest dus niet; op het deurtje een grote spiegel, van 15.75 voor het opbergen en meenemen van 6 eieren Praktische ringband, compleet met interieur Roestvrijstalen broodtrommel met val-deksel Praktische dichte wasmand of spoelkuip Stevig vuurvast en ovenvast glas, 20 cm. 0 compleet met deksel Handig voor de telefoon en het telefoonboek Compleet met spuitstuk en kraan-aansluiting 15 meter 7 95 20 meter 9.75 Kop en schotel Mooie porceleinen kop en schotel met bloem en rand-décor, in 3 kleuren, van 1.50 Solide aluminium tuinstoel met 5 cm. dik ge- polsterde kussens, in fraai bloem-décor Praktisch, want er kunnen grote flessen in; gemaakt van sterk plastic; van 24.90 Geheel roestvrij staal, vierkant model Stevig visstoeltje, plat inklapbaar, deze week Voor de kinderen een altijd praktisch boeken rek met 3 schappen blauw-, rood-, groen- en zwart-schrijvend Voor de lekkerste koffie een vuurvaste glazen kan met plastic snelfilter Het handige hulpje in de huishouding s, de een aantal bruidjes het gouden paar en de talrijke familieschaar naar de Bartholomeuskerk waar de Eucharistieviering door het dames koor werd opgeluisterd. In hotel C. Montens namen de heer en me vrouw Verwijmeren vele geluk wensen in ontvangst tijdens de re ceptie waar de beide wethouders Van Dongen en v. d. Broek het ge meentebestuur vertegenwoordigden. Om 8 uur 's avonds bracht de har monie een klinkende serenade aan de woning van het gouden paar. Vi- cevoorzitter J. Rombouts sprak hier bij woorden van felicitatie. Voor deze muzikale hulde dankte de oud ste zoon van de familie Verwijme ren. Middels een geschenk onder couvert deelde het muziekkorps in de feestvreugde. Enkele bloemstuk ken en een fraaie verlichting tooi den de woning van de feestelingen. Namens de buurt bood de heer P. Brokx ondermeer een koelkast aan. Zij, die voor 28 en 29 juli 1969 door de burgemeester van Waalwijk ter keuring voor de dienstplicht zijn opgeroepen, worden er op attent ge maakt, dat bij de keuring de oproe pingsbrief, het trouwboekje van de ouders en eventuele diploma's ge tuigschriften en rijbewijs dienen te worden meegebracht. Voorts dienen de keuringsplichti- gen bekend te zijn met naam en adres van hun huisarts, alsook met de tijdvakken, waarin door hen be zochte scholen werden doorlopen. De keurlingen zijn verplicht ge bruik te maken van de extra auto bus, welke elke keuringsdag om 6.45 uur vanaf het Raadhuisplein te Waalwijk naar Breda zal vertrek ken. Indien zonder geldige redenen geen gebruik van dit extra vervoer wordt gemaakt, komen de reiskos ten naar Breda voor rekening van keuringsplichtige. JONGEDAME, 20 jaar, zoekt betrekking als Brieven onder nr. 5213 aan het bureau van dit blad. nieuw bijzetkastje, kinder- ledikantje, kindercommode, t.v.-radio-pick-up meubel. Alles nieuw, Ber Sambeek-Lommers Grotestraat 160, Drunen tel. 04163 -2944 TE HUUR c.v., met gebruik van keu ken. Prof. Nolenslaan 95 Waalwijk Wegens vakantie zijn wij van 27 juli tot en met 10 augustus. Brood- en Banketbakkerij H. SCHOMAKER Past. Kuypersstraat 18 Waalwijk Loeffstraat 77 Waalwijk (oost) 59.— 84.— 92.40 HOUT-, BOARD- EN TRIPLEXHANDEL Grotestraat 389, Waalwijk tel. 04160 - 3246 Kreitenmolenstraat 105, Udenhout tel. 04241 - 596 Meraklon-tapijt van Desso weerstaat niet alleen hef vele geloop, gedraaf, gespeel en gestoei met gemak, het dempt bovendien alle geluiden. Daarbij is het gemakkelijk schoon te maken, zeer slijtvast en uiterst voordelig per vierkante meter. Meraklon-tapijt van Desso is verkrijgbaar in 10 warme, kleurechte tinten. Prijs? U hebt Meraklon-tapijt van Desso voor slechts f 18.25 per m2 (breedte 200 cm, f 36.50 per str. m). Raadhuisstraat 121 Telefoon 04167 - 2414 ACCtmKH*

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 3