Belastingcommissie besprak jnieuwe Loon op Zand belastingen Hoe laat is het Kijk op uw Prisma horloge! Vraag naar LTS-ers Arbeidsbureau worden ingediend kan bij \ryCa, mpe jOc a mpe donderdag in dë raad VERWIEL'S LEDERWARENHUIS BEMIDDELING SCHOOLVERLATERS Enkele onderdelen zijn gewijzigd "-•£ Verhuist Wijziging Tilburg Huishouclwenken 6 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 7 AUGUSTUS 1969 r eSbU: E&rotopruiming Wegenaanlegkosten- belasting v.a. 5.95 v.a. 14.99 v.a. 22.50 nu 14.50 nu 19.50 reclame-aanbied irsg nu 7.95 Inpassing verdient nodige aandacht I R Bij G.A.B. in Waalwijk feuilleton De moord op Stanley Wilson KAATSHEUVEL In de openbars raadsvergadering van 10 juli 1969 zijn door het college van B. en W. enige voorstellen aan de orde ge steld tot wijziging van belastingverjrdeningen. Aangezien naar 't oor deel van de raad enige onderdelen van deze voorstellen een nadere bespreking c.q. bestudering behoef ten, werd voorgesteld de betreffen de pre-adviezen voor te leggen aan de belastingcommissie uit de ge meenteraad, welke indertijd is ingesteld tot onderzoek van de belas tingnota. De commissie kwam tot de vol gende conclusies. Bij het voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van een bouwgrondbelasting: „De commissie kan zich volledig verenigen met de wijzigingen in de oorspronkelijke heffingsverordening zoals deze door B. en W. in dit pre advies worden voorgesteld. Zij advi seert derhalve overeenkomstig de ter visie liggende ontwerp-verorde- ning te besluiten". Bij het voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing en in vordering van een straataanlegkos- lenbelasting: „Naar het oordeel van de commis sie maakt de huidige redactie van artikel I van de heffingsverordening 'het mogelijk, dat ingeval van het tot stand brengen van een bijge bouw, zoals een garage bij een wo ning of een stal bij een boerderij, een aanslag wordt opgelegd in de straataanlegkostenbelasting. Dit is echter nimmer de bedoeling ge weest en daarom verdient het naar de mening van de commissie aan beveling in dë verordening een be paling op te nemen, welke dergelij ke aanslagen vooromt". Grotestraat^ 46gl Daarnaast is de commissie van oordeel, dat de krotopruiming niet mag worden belemmerd door belas tingheffing. Bij aanvaarding van de voorliggende verordening zou voor een woning, welke nieuw wordt ge bouwd door de eigenaar/bewoner van een krot op de plaats waar dit krot zich voorheen bevond, straat aanlegkostenbelasting verschuldigd zijn. De commissie meent, dat de krotopruiming in de gemeente hier door wel eens vertraagd zou kun nen worden. Zij is daarom van oor deel, dat nieuwbouw, welke strekt ter vervanging van een krot, vrij gesteld dient te worden van straat aanlegkostenbelasting. Ter voorko ming van misbruik van deze vrij stellingsbepaling zou de commissie de vrijstelling beperkt willen zien tot de eigenaar/bewoner van een krot, die tenminste vijf jaren voor de vervanging van de slechte wo ning door een nieuwe woning eige naar/bewoner moet zijn geweest en dat ook tenminste vijf jaren na het gereedkomen van de vervangende woning moet blijven. Eigendoms overdracht door vererving zou niet van invloed mogen zijn op de ver- kregen vrijstelling. De burgemeester deelde namens het college van B. en W. mede, dat met de opvattingen van de commis sie als hiervoor uiteengezet kon worden ingestemd. Aan artikel 4 van de verordening op de heffing en ihvordering van een straataan legkostenbelasting zullen in verband hiermede worden toegevoegd de punten d en e, welke als volgt lui den: d. welke worden gebouwd als hulp- of bijgebouwen, zoals garages, schuren, stallen e.d. ten behoeve van een op hetzelfde kadastrale perceel aanwezig gebouwd eigendom; e. welke worden gebouwd ter vervanging van een gebouwd eigen dom, welke onbewoonbaar is ver klaard overeenkomstig de bepalin gen van de Woningwet c.q. voor on bewoonbaarverklaring in aanmer king komt, mits het te vervangen gebouwd eigendom gedurende ten minste vijf jaren voorafgaande aan de vervanging door de eigenaar be woond is en mits deze nog tenmin ste vijf jaren eigenaar/bewoner is van het vervangend gebouwd eigen dom; de overgang van de eigendom door erfopvolging wordt voor de toepassing van deze bepaling als 'n voortzetting van de voordien be staande situatie beschouwd, mits de verkrijger de woning gaat bewo nen. Blijkens de toelichting, welke door B. en W. op de ontwerp weg- I aanlegkostenbelasting wordt gege- j ven, zullen in deze belasting ook worden betrokken de gebouwde ei gendommen, welke zijn tot stand gekomen vóórdat met de realisering van het bestemmingsplan een aan vang was gemaakt. De eigenaren van deze eigendommen hebben ech ter nimmer op een dergelijke hef fing gerekend en het is derhalve niet ondenkbaar dat zij daardoor in grote financiële moeilijkheden zul len komen. Anderzijds heeft de commissie er alle begrip voor, dat voorkomen moet worden dat de ge meente ingeval van aankoop van deze eigendommen middels de ge stegen waarde daarvan extra moet betalen voor eigen werkzaamheid. Voorgesteld wordt daarom in de KWALITEITS-SCHOOLTASSEN écht leder KWALITEITS-ACTETASSEN écht leder, meervaksuitvoering KWALITEITS-ACTETASSEN écht leder, 3-vaksuitvoering KWALITEÏTS-CLIPPERTAS SKAI, royale maat KWALITEÏTS-CLIPPERTAS SKAI, grotere maat, 3-vaas Skai ritsmappen v.a. 4.95 skai ritsmap, grote maat, met brede soufflets en extra ritsvoorvak MAPPEN, COLLEGETASSEN en CLIPPERS, PUK KELS en SCHOUDERTASSEN, tientallen modellen in skai en écht leder, alles met garantie en reparatie-service. ALLEEN UW SPECIAALZAAK biedt zo'n sortering Grotestraat 264, Waalwijk. verordening een bepaling op te ne men, welke bedoelde eigendommen wel in de belasting betrekt, doch op grond waarvan deze eerst effec tief wordt, zodra de eigendom over gaat c.q. de bestemming conform 't bestemmingsplan en de daarbij be horende bebouwingsvoorschriften wordt gerealiseerd. Namens B. en W. deelde de bur gemeester mede, dat tegen het op nemen van een dergelijke bepaling van de zijde van het college geen bezwaar bestond. WAALWIJK - In begin juli 1969 hebben 325 leerlingen de Lagere Technische Scholen te Waalwijk, Dongen en Gilze verlaten. Hiervan komen er 240 beschikbaar voor i HEEFT ALTIJD 1 I 1 veel nieuws, veel moois, veel chics en veel „hips" KOM KIJKEN pantalons, jersey pakjes en japonnen, vesten, jumpers, nylons, shawls, zakdoeken, enz. enz. 'n REUZE-COLLECTIE in Heuvelstraat 14 de arbeidsmarkt; de overigen zetten een dagstudie voort. De inpassing van deze jeugdigen in het arbeidsproces is momenteel in volle gang. Gezien de belangen echter die er voor deze aankomen de vaklieden op het spel staan, ver dient deze inpassing de nodige aan dacht. Het behoeft nauwelijks een betoog dat een juiste inpassing niet alleen voor het individu, doch ook voor de gemeenschap van groot be lang is. Immers, een juiste beroeps- en bedrijfskeuze zal voor het indi vidu arbeidsvreugde scheppen en voor de gemeenschap zal dit tot op timale produktieresultaten leiden. Bij het behalen van de juiste be roeps- en bedrijfskeuze spelen as pecten zoals aanleg en capaciteit van het individu en opleidings- en ontplooiingsmogelijkheid aan de vraagzijde een voorname rol. Het zijn deze aspecten die bij de bemid deling van jeugdigen in het arbeids proces als de voornaamste criteria gelden. Het gaat immers om 't bren gen van de „juiste man op de juis te plaats". De jeugdige schoolverla ter heeft echter doorgaans een on volledig en soms wat verwrongen beeld van het bedrijfs- en beroeps leven. Voorlichting hierin is nood zakelijk gebleken, zo lezen we in 't Mededelingenblad van de Kamer van Koophandel. Doch ook heeft de jeugdige vaak een beperkt inzicht in zijn eigen aanleg en capaciteiten. Ook hierin wordt de nodige hulp geboden, o.a. door middel van gesprekken en be roepskeuze-onderzoeken. Zoals bekend, werden vorig jaar lijsten met namen van schoolverla ters aan bedrijven verstrekt. Dit wordt evenwel als ongewenst ge zien. Met ingang van 1970 zullen dergelijke namenlijsten dan ook niet meer verstrekt worden. Vraag naar L.T.S.-ers kan bij het Arbeidsbureau ingediend worden. Het Arbeidsbu reau Waalwijk zal niet niet afwach ten tot deze jongens zich als werk zoekenden laten inschrijven, maar een bemiddelingsaktie ondernemen, in samenwerking met het Regionaal Orgaan voor het Leerlingenwezen. Gedacht wordt wél dat het Ar beidsbureau als distributie-apparaat fungeert; het bureau heeft echter geen voorkeur voor bedrijven, het laat zich zoveel mogelijk leidendoor het belang van de verder op te lei den jongeman. De wensen van hem en Van zijn ouders prevaleren. MOOIE WIMPERS EEN KOSTBAAR BEZIT haren groeien langzaam en dus moet men er wel rekening mee houden dat men veel geduld moet hebben en dat de resultaten van de behan deling pas op den duur merkbaar zullen zijn. VERMOEIDE BENEN? Veel mensen die een staand be roep uitoefenen, hebben aan 't ein de van de dag, wanneer het werk gedaan is, last van bijzonder ver moeide voeten en benen. Dat is na tuurlijk niet te verwonderen, want die benen en voeten moeten ten slotte de gehele dag ons lichaams gewicht dragen. Toch is dit ver moeide gevoel irr' benen en voeten een waarschuwing die we niet in de wind mogen slaan. Wanneer we benen en voeten niet voldoende ont zien en de gelegenheid bieden om weer op verhaal te komen, bestaat de kans op het ontstaan van spat aderen en alle nare verdere moge lijkheden van dien. Wanneer u dus last hebt van vermoeide benen en voeten, dan doet u er goed aan om bij het thuiskomen de vermoeide benen wat rust te gunnen. Neem een echt gemakkelijke houding aan en zorg er voor dat de benen iets hoger liggen dan het lichaam, door ze bijvoorbeeld op een hogere stoel of een kussen te leggen. Ook tij dens de nachtrust kunnen we de benen iets hoger laten liggen met behulp van een kussen aan het voe teneinde. Op deze wijze zijn de be nen en voeten de volgende dag weer heerlijk uitgerust. AANDACHT VOOR DE HANDEN Er zullen veel huisvrouwen zijn die wel eens afgunstig zijn op de fraai verzorgde handen van andere vrouwen. Maar ook zij behoeven geen werkhanden te krijgen, wan neer ze zich maar de moeite ge troosten om het ontstaan van werk handen te voorkomen. Wanneer men een vuil werkje moet doen, dan kunnen de handen later wor den schoongemaakt met water, zeep, schuurmiddelen, terpentine en wat al niet meer voor chemische mid delen enz. Maar dan behoeft men ook niet verwonderd te zijn dat de huid van de handen daaronder heeft te lijden. Voorkom dit lijden, door vooraf de handen te behandelen met een zgn. „Barrier-cream", een crème, die de huid beschermt tegen de inwerking van vuil, olie e.d. La ter kan men dan alles zo wegwas sen en de huid heeft niets te lijden gehad; het is alleen even wat ex tra werk. Mooie wimpers geven de ogen 'n aparte schoonheid, die op zich weer een belangrijke bijdrage is tot de charme van onze gehele verschij ning. De meeste vrouwen zouden graag van die heel mooie, lange wimpers bezitten, maar slechts wei nigen zijn met zo iets moois geze gend. Toch kunnen we er zelf wel iets toe bijdragen om mooie wim pers te krijgen. Ten eerste moeten we natuurlijk zuinig zijn op de wim pers die er zijn. Dat betekent dat we niet aan de oogharen trekken, niet wild in onze ogen wrijven, kortom, alles nalaten wat kan lei den tot het verlies van deze oog haren. Om de wimpers sneller te laten groeien, kan men ze met een speciaal borsteltje elke dag borste len met een druppel wonderolie of met een speciale crème. Wimper- KRUIMELBROOD Misschien komt bij u de bakker ook wel eens laat. U hebt dan bij de middagboterham heel erg vers brood en hoe lekker dat ook kan smaken, het heeft voor de huis vrouw het nadeel dat het afschu welijk kruimelt en dat er bijna geen fatsoenlijke boterham van te snij den is. Om dat probleem op te los sen, doen we er goed aan het brood dadelijk na ontvangst van de bak ker in de koelkast te leggen. Het brood mag echter niet echt warm meer zijn. Maar dat zal ook niet als de bakker laat komt om een uur of elf of half twaalf. Wanneer we dan tussen de middag het brood uit de koelkast halen en gaan snijden, kruimelt het niet meer. door philippa preston 43 „Je blijft toch 'n schat, Sonia. Ik zal je missen, maar wacht eens, tot ik onder de Italiaanse hemel aan 't kwelen sla!Zeg, maar als ze ons nu eens met al die bagage het huis zien uitgaan? We kunnen toch niet voorgeven, dat we alleen maar om de hoek een paar taartjes gaan ha len?" „We moeten maar hopen, dat het lukken zal." Tegen middernacht zat Sonia aan boord. Ze had haar aankomst uitge steld tot het allerlaatste ogenblik, want ze was niet gesteld op scènes en een troep verslaggevers om zich heen. Bij het verlaten van haar wo ning was ze hun ontglipt, want Mai- sie was met de baggage vooruitge gaan en Sonia had zich enige minu ten later vertoond en was met een andere taxi vertrokken. Sonia had geweigerd, iets tegen de verslagge vers te zeggen en had het adres van haar broer aan de chauffeur opge geven, was onderweg uitgestapt, had een andere taxi genomen voor het geval de krantenmensen het num mer van de eerste taxiopgenomen hadden. Om twee uur 's nachts verliet de grote boot de haven van New-York en Sonia stond in een hoekje op het dek te kijken naar de torens en ho ge gebouwen, die als verlichte spit sen tegen de donkerblauwen hemel omhoogstaken. Ze greep zich aan de verschansing vast en omklemde die in haar ontzettende angst. Ze liet alles achter.alles en alles. Met een stapel kranten kwam de tective Leyton de kamer in van de inspecteur op de ochtend na het on derzoek trachtte, echt menselijk, de inspecteur in zijn stemming te doen delen. „Morgen, chef. Febt u de huwe- lijksaankondigen gezien in alle kranten van heel onze Staat?" De bejaarde man richtte zich in zijn volle lengte op. „Neen, ik heb niets anders gezien, dan rapporten, rapporten en nog eens rapporten, uit alle hoeken van het hele land, van alle mogelijke po litieagenten, die menen Peters ge zien te hebben, terwijl hij roomijs at, of in de bioscoop zat met een aardig meisje, of in een auto voor bijreed." „Nou. onze vriend Carter zal gaan trouwen met juffrouw Elma Beverly. Hoe vindt u dat nieuw tje?" „Niks bijzonders. De eerste de beste gek kon zien, dat ze hem er bij zijn kraag uit gesleept heeft en dat hij nou voor zijn redding zou moeten betalen." „Juist zo. Maar hij was er niets op gesteld; heeft als een wild beest tegengestribbeld. En alleen om Au drey Merivale te redden, heeft hij er in toegestemd. Ik heb maar één blik van hem opgevangen Hij draaide nauwelijks zijn hoofd om. maar dat was me genoeg. Hebt u haar gezicht niet gezien?" „Ja, ze deed me denken aan 'n plaat, waarop iemand verbrand wordt op de brandstapel." „We zullen hen allebei nog wel in handen krijgen, voordat we met dit zaakje klaar zijn." mopperde Leyton en nam een krant op. „Moet u toch eens luisteren: Mejuffrouw Elma Beverly, de knappe erfdochter, zal gaan trouwen met de Heer Shane Carter, de enige zoon van Francis Carter uit Virginia en New-York City. De Heer Carter is beroemd door zijn schilderijen, die door Eu ropese Musea vaak worden aange kocht. Mejuffrouw Beverly heeft bij testament van haar grootvader een fortuin geërfd, op voorwaarde, dat ze niet voor haar vijfentwintig ste jaar zou trouwen. Mijnheer Ed ward Beverly was bijzonder gekant tegen jeudige huwelijken en be weerde in zijn testament, dat de jeugd nog te eigenwijs is om on derscheid te kunnen maken tussen liefde en verliefdheid." „Wat zegt u nou wel van zo'n fa miliebericht?" Leyton smeet de krant neer en nam de andere achter elkaar op om de portretten en verdere bijzonder heden na te zien. „Jammer, dat ze die niet bij die dramatische onderbreking van het onderzoek gezet hebben. Daar hoor den ze beter bij." De inspecteur keek vermoeid op. „Schei uit, Leyton, je bent niet goed wijs. Ik heb geen tijd om naar diew gezelschapswereldkletspraatjes te luisteren." Leyton voelde zich gekrenkt. „Al les telt toch mee chef? We zijn nog aan het onderzoeken, maar we schij nen niet goed te weten waar we moeten kijken." Na nog enkele punten besproken te hebben, dacht hij aan Marash en ging er vandoor. Aan diens woning in de Park Avenue gekomen, hoor de hij, dat deze uit was, zonder een boodschap achtergelaten te hebben, wanneer hij terug zou komen. Marash zelf had er geen idee van gehad, hoe laat hij terug zou zijn, want hij had een lange dag voor de. boeg, die heel veel takt en aardig wat dollars aan fooien van hem zou eisen. Op zijn weg naar de beneden stad, waar de rederij kantoren zij aan zij gelegen waren, stapte hij even bij zijn bank binnen om een cheque te wisselen voor een heel bundeltje één-dollar biljetten. Wat hij van plan was te doen, was nu juist geen gemakelijke taak. Klerken, die het druk hebben heb ben met het inboeken van passa giers, die met het eerstvolgende schip zullen vertrekken, hebben geen tijd om daarmee op te hou den en passagierslijsten van jaren geleden na te gaan, "maar tenslotte kreeg Marash met zijn gemoedelijke glimlach, door enkele dollars ge steund, het toch van hen gedaan. Hij bezocht vijf kantoren, voordat hij vond, wat hij hebben moest. Juist, mijnheer Leonard Peters had een dubbele hut voor zich en zijn echtgenote besproken op een boot, die op 26 december 1933 uit de New-Yorkse haven was uitgevaren. Marash liep op zijn tenen heen en weer, zoals hij altijd deed, wanneer hij gejaagd was. Een vijf-dollar-bil jet en een lange brief verwisselden van eigenaar en Marash verliet 't kantoor met een verlicht hart. Het volgende bezoek gold de actri ce Lila Langley. Want daar had Pe ters het pakje met effecten vandaan gekregen. Zij moest dus bij de zaak betrokken zijn geweest, al had ze bij het getuigenverhoor strak ont kend, iets ermee te maken te heb ben. Ze had verteld, dat zij en Peters oude vrienden waren en dat hij vaak dingen, die voor hem bestemd waren, bij haar liet bezorgen, om dat hij zo zelden op zijn eigen ka mers was. Hij verwachtte een nieuw pak van zijn kleermaker en was komen op lopen om haar uit te nodigen, mee te gaan lunchen en was daarna bij haar blijven wachten, tot het pak zou komen op de dag, dat zijn neef vermoord werd. Ze had zich aan die verklaring vastgehouden en de politie zag er geen kans toe, te be wijzen, dat ze onwaarheid verteld had. Marash vond haar op haar kamer, de enige, die ze bewoonde en ze zag er al net zo verlopen uit, als ze in werkelijkheid was. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 7