Nieuwe belastingvoorstellen door raad Loon op Zand aanvaard Onderzoek naar mogelijkheden buurt-clubhuiswerk in Baardwijk FA. JOH. VOS ZN. m „Kamp hygiënische toestand in Kaatsheuvel is uitstekend VLIJMEN Raad Waalwijk vergadert woensdag MET BOUW WONINGEN IN PLAN „PANNEHOEF" WORDT BINNENKORT GESTART INITIATIEF VAN STICHTING GEMEENSCHAPSHUIS BAARDWIJK WELKE GAZONMAAIER IS VOOR UW TUIN HET BESTE? BURGEMEESTER L. VAN ERP: 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 AUGUSTUS 1969 3 Burgemeester sprak over situatie op de camping Woningbouw Wilhelmiitaschool Zwembad 50 kilometer Voorstel tot subsidieverlening woensdag in de raad Fa. Schuurmans In september Artisten voor de maand augustus Latino Palava «Poël en Isabel fFrarxa Qgmenez THE BLUE NOTE Tilburg Kleding en Sieraad'- expositie in Tilburg Groot zomer carnaval in Drunen Geen reden voor paniek KAATSHEUVEL De drie nieuwe gemeentelijke belastingen, straat- aanlegkostenbelasting, bouwgrondbelasting en wegenaanlegkostenbelas- ting, die reeds lange tijd waren aangekondigd, gaan nu definitief door. De raad van de gemeente Loon op Zand ging donderdagavond met de voorstellen van het college van B. en W. akkoord. De behandeling le verde veel minder problemen op dan de vorige week, toen men be sloot een belastingcommissie de vorstellen te laten onderzoeken. De heer Eijkemans pleitte voor het instellen van een vaste belastingcom missie, waar burgemeester v. Erp niet onwelwillend tegenover stond. De rapporteur van de belastingcommissie die de voorstellen nader had onderzocht, de heer L. Hornmann, benadrukte nog eens dat men de opmerkingen van de raad niet als afbrekende kritiek moest zien. Burgemeester Van Erp vond het steeds weer uitstellen van de belas tingvoorstellen geen prettige zaak. Immers met het goedkeuren van de begroting was de raad ook akkoord gegaan met de nieuwe belasting maatregelen. Hierop waren ook de inkomsten en uitgaven afgestemd. De burgemeester wees er op dat men nu al in de tweede helft van het jaar zit, waardoor de belasting maatregelen gelden. De voorstellen moeten ook nog naar de Kroon, waardoor men wel eens in tijdnood zou kunnen komen te zitten. Voordat deze belangrijke zaak van de belastingvoorstellen aan de orde was, ging burgemeester v. Erp nog nader in op de zaak rond de dysenterie-gevallen die op de Kaats- heuvelse camping ,,'t Hoekske" zijn geconstateerd. De burgemeester leg de een duidelijke verklaring af, waaruit bleek dat de sanitaire voor zieningen op alle campings in de ge meente uitstekend zijn. Elders in in blad kan men meer over deze zaak lezen. Aanpassing van de doorstromings verordening aan de praktijk en kele malen moest een verzoek om een bijdrage op grond van het re glement worden afgewezen, alhoe wel er voldoende grond voor een uitkering was deed de heer Eij kemans opmerken, er erg ongeluk kig mee te zijn. Hij dacht dat er nog wel meer verordeningen-oude stijl voor aanpassing in aanmerking kwamen. De voorzitter vond dit laatste een schot in de ruimte. „We kunnen niet altijd de deur open zetten". Hij zei beschroomd te zijn voor willekeur. „Beoordeling van alle zaken is erg moeilijk, omdat er geen twee hetzelfde zijn". Op een vraag van de heer Eijkemans inza ke een brief van bewoners over het kappen van woningen aan de Van Rijckevorselstraat in Loon op Zand, wilde de voorzitter geen antwoord geven. Bij B. en W. lag de bevoegd heid in dit soort zaken te beslissen. De indieners van de brief zullen dan ook van B. en W. antwoord krijgen. Verheugd was de raad over de mogelijkheid middels de Woning- bouwstichting in plan „Pannehoef" 55 woningen met een huurprijs van f 42,(inclusief c.v.-installatie, ex clusief energiekosten) te bouwen. Besloten werd een deel van het wo ningbezet van de gemeente samen met het bijbehorende deel uit het risicofonds in te brengen om snelle bouw mogelijk te maken. De heer Hornman noemde de wijze van fi nanciering uniek. De Voorzitter ver telde nog dat zo snel mogelijk met de bouw zal worden begonnen. Ook het complex corporatie-woningen zal spoedig van de grond kunnen komen. Verhuur van het sportcom plex in Loon op Zand aan „Uno Animo" deed de heer Heybregts vragen hoe het zat met het plan tot verbetering van het veld. De voor zitter zei hierop niet te willen ant woorden, omdat dat punt buiten de orde lag. De heer Bossers toonde zich on tevreden over het tempo waarmee het plan was behandeld om te ko men tot bouw van een noodlokaal bij de Wilhelminaschool. Hij schet ste de enorme ruimtenood en noem de het maar uitblijven van de aan bouw fnuikend voor het onderwijs. De voorzitter meende dat de heer Bossers kennelijk nog nooit met nieuwbouw van een school was ge confronteerd. Ter illustratie van z'n woorden wees hij op het nu pas vijf jaar afkomen van de goedkeuring tot uitbreiding van de Mavo-school in Kaatsheuvel. Naar zijn mening had het schoolbestuur overigens wel eerder kunnen komen met het ver zoek om uitbreiding van 't gebouw in de Noordhoek van Kaatsheuvel, „Er was al een onderwijzer aange steld voor wij wisten dat men voor deze man geen klaslokaal beschik baar had. Wij hebben ons uiterste best gedaan". De raad besloot ove rigens het houten noodlokaal aan het schoolbestuur in gebruik te ge ven. De heer Van Nieuwstadt herriep zijn uitspraak van de vorige verga dering, dat het zwembad van „De Efteling" z.o vroeg dicht ging. Ge bleken is nu, dat abonnementhou ders 's avonds van 19.00 tot 20.00 uur nog in het bad terecht kunnen. De voorzitter stemde toe te willen overwegen enkele nieuwe straten de namen van Amerikaanse astro nauten te geven. Beveiliging van de oversteek Joh. de WitstraatHilse- straat is in voorbereiding. Gezocht wordt naar een afdoende oplossing op dit vrij gevaarlijke kruispunt. Het verkeersbord met daarop de aanduiding van een rijsnelheid van 50 km. aan de Van Haestrechtstraat had de gemeente op verzoek van de minister van Verkeer en Waterstaat verwijderd. Deze weg -ligt namelijk buiten de bebouwde kom en alleen Rijkswaterstaat 'heeft de bevoegd heid daarvoor een snelheidsbeper king in te stellen. Het gemeentebe stuur kreeg wel de toezegging dat naar aanleiding van nieuwe ver keerstellingen zou worden bekeken of een dergelijk bord zou kunnen worden geplaatst. Die tellingen zijn Verricht; van het ministerie kwam echter nog geen uitsluitsel. Tien da gen geleden had men er nog eens naar geïnformeerd. Gewacht zal echter moeten worden op 'n schrif telijk antwoord. Waalwijk Het bestuur van de Stichting Gemeenschapshuis Baard wijk', is voornemens zijn activitei ten ten aanzien van het buurt- en clubhuiswerk, zoals die thans ge schieden, te reorganiseren en in dien mogelijk breder op te zet ten. Met name zal daarbij grotere aandacht worden geschonken aan de sociaal-culturele kant van het werk. Gestreefd zal voorts worden naar een nauwe samenwerking met andere in de gemeente op dit ter rein werkzaam zijnde instellingen. Met het oog echter op de finan ciële consequenties die een nieuwe en bredere aanpak zal meebrengen, acht het bestuur het noodzakelijk dat vooraleer met een nieuwe opzet wordt gestart, in het stadsdeel Baardwijk een onderzoek wordt in gesteld naar de levensvatbaarheid van zijn initiatieven. In verband hiermee heeft het bestuur zich in verbinding gesteld met de Neder landse Bond voor Sociaal-Cultureel Vormingswerk (N.B.V.) te Utrecht, een landelijke organisatie, die zich ten doel stelt de belangen van de aangesloten plaatselijke verenigin genen in de ruimste zin te beharti gen en in wijder verband 't club- en buurthuiswerk in Nederland in al gemene zin te bevorderen. Met me dewerking van deze bond zal het bovenbedoelde onderzoek kunnen plaatsvinden. Wees slim II Vraag vrijblijvend advies of demonstratie aan de man die het weten kan: met eigen werkplaats en slijp-inrichting. Hoofdstraat 37, Sprang - Capelle. Tel. (04168) 326 Verkoop Verhuur TENTEN KAMPEER-ARTIKELEN A.N.W.B.-Tentenverhuurder Thorbeckelaan 23, Waalwijk Tel. 04160 - 2929 Het onderzoek zal worden inge steld door studenten van de Sociale Academie „Markendaal" te Breda en onder directe leiding worden uit gevoerd naar het Nederlands Insti tuut voor Maatschappelijke Opbouw (N.I.M.O.) te Amsterdam. Voorts zal het onderzoek worden begeleid door de N.B.V. en het Provinciaal Opbouworgaan. Het onderzoek zal begin september a.s. ter hand kun nen worden genomen. De kosten van het geheel kunnen - mede van wege de medewerking die van de N.B.V. wordt verkregen - beperkt blijven tot een maximaal bedrag van 750, Gezien de moeilijke financiële si tuatie waarin de Stichting Gemeen schapshuis Baardwijk thans ver keert, heeft het bestuur van de stichting verzocht de kosten van 't onderzoek voor rekening van de ge meente te doen nemen. B. en W. hebben waardering voor de wijze waarop het stichtingsbe stuur tracht aan zijn werk nieuwe impulsen te geven en stelt het daar bij op prijs dat het bestuur niet over een nacht ijs wil gaan, doch daaraan in eerste instantie een ge degen onderzoek ten grondslag wil leggen. Het college meent, dat het mede daarom alleszins verantwoord is 't stichtingsbestuur, nu de financiële positie zorgen baart, de nodige me dewerking te verlenen en stelt de raad voor- het voor het te verrich ten onderzoek benodigde krediet van 750,beschikbaar te stellen. Het voorstel komt woensdag in de raad. In Limburg zijn een groot aan tal valse Duitse marken in omloop. ITALIAANS TRIO STRIP-VEDETTE O STRIP-DUO STRIP-VEDETTE Geopend van 20.00 uur tot 3:30 uur VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250 - 25287 (van onze verslaggever) KAATSHEUVEL De vaderland e pers heeft vorige week woensdag en donderdag aandacht geschonken aan enige dysenterie gevallen, die zijn geconstateerd bij kinderen die te gast waren op de camping ,,'t Hoekske" te Kaatsheuvel. In verb nd hiermee informeerde burgem. L. van Erp donderdagavond voor d aanvang van de maandelijkse raadsvergadering, de gemeenteraad over deze zaak. Tilburg In het Volkenkundig Museum in Tilburg (Kloosterstraat 24 achter Stadsschouwburg) wordt tot 15 oktober de expositie „Kleding en Sieraad" gehouden. Deze ten toonstelling laat zien hoe enkele volken in Afrika en Nieuw-Guinea zich beschermen tegen invloeden van klimaat, vijanden en bovenna tuurlijke machten. Al heel vroeg zal men er toe ge komen zijn dierenhuiden, boom schors en vlechtwerk als kleding te gebruiken. Uit de vlechtkunst ont wikkelde zich de weefkunst, een hele technische sprong die niet over al op de wereld gemaakt is. Welk volk men ook bekijkt, het gebruik van sieraden is algemeen. De oorsprong van -het sieraad ligt in de bescherming tegen faktoren die het leven bedreigen. Waar het lichaam open is, oor, neus, mond, wordt de versiering aangebracht. Nog steeds bij het sterven van ne gers worden alle openingen afgeslo ten, zodat de kracht, die oorzaak was van de vermindering van het leven, niet kan ontvluchten en an deren aantasten. De expositie is be slist de moeite waard. Zaterdag en zondag 30 en 31 au gustus wordt er in Drunen 'n groot Carnavals-festijn gehouden vanwege het 12y2-jarig bestaan van Drunens Carnaval. Om technische redenen zal het evenement niet op 't Markt plein, maar op het Plataanplein plaatsvinden. Grote tenten zullen daar geplaatst worden en reeds is toegezegd dat de muziek verzorgd wordt, 's zondags door The Jerry Jox Six en Short 66. De zaterdagavond staat in 't teken van de Carnaval en zal door de di verse boeren- en blaaskapellen worden verzorgd. Verdere medede lingen aangaande het programma zullen binnen enkele weken weer in dit blad worden aangekondigd. „De inspecteur van Volksgezond heid in Noord-Brabant, dr. Rollings wier, heeft mij geruime tijd gele den op de hoogte gebracht van het feit dat acht a negen kinderen in ziekenhuizen te Waalwijk en Til burg, later bijeengebracht te Waal wijk, afkomstig van de camping, zijn opgenomen wegens dysenterie- verschijnselen. Zijnerzijds is hierna in samenwerking met de camping arts, dr. Winkelman te Sprang-Ca- pelle en in iets later stadium met de Keuringsdienst voor Waren, een onderzoek ingesteld naar de hygië nische toestanden op de camping. Deze toestanden zijn zonder meer goed te noemen, sanitaire voorzie ningen, onderhoud daarvan, ver koopplaatsen geringe eetwaren etc. Naar de mening van dr. Winkel man is een bacillendrager binnen gekomen van waaruit, en lettend op het aantal met name jeugdige gas ten enige besmetting heeft plaats gevonden. Gedurende de laatste week heb ben zich geen nieuwe aanvallen voorgedaan. Bij de camping „Duin- lust" en „De Roestelberg" is in het geheel niets gesignaleerd. Ook daar is de kamp-hygiënische toestand zeer goed te noemen. Dat de G.G. en G.D. Rotterdam, lettende op de situatie in een der gelijke grote stad, zeer attent is op besmettingsgevaar, is ook dezerzijds alleszins te billijken, zoals ook de opvang van deze aangelegenheid van de zijde van de campingleiding allerwege waardering ondervindt, getuige mede een dankschrijven dat deze van de G.G. en G.D. Rotter dam ontving. Ofschoon er dus geenszins reden is voor paniek, spreekt het echter vanzelf dat niet genoeg gewaar schuwd kan worden tegen de scha duwzijden van het kamperen in voortdurende hitte. Goede hygiëni sche verzorging van persoon, voed sel en kleding is meer dan ooit noodzakelijk. Stevige voeding en voldoende nachtrust blijft vooral voor jeugdigen een eis voor gezond kamperen", aldus burgemeester L. van Erp. GROOT VISCONCOURS TEN BATE VAN ZORGENKIND In de wateren van de Visclub De Hut werd zondag 10 mei een groot visconcours gehouden waaraan mee werkten de visclubs van N'ieuwkuyk Haarsteeg en Vlijmen. De deelname was groot. 250 vissers hadden zich gemeld waarvan er een kleine 100 aan de start verschenen, dus 150 die steunden, het goede doel met het in- leggeld. 51 vissers vingen wat en zij mochten een prijs in ontvangst ne men. De voorzitter van het comité, de heer J. de Wijs dankte na afloop allen die hadden meegewerkt aan het slagen van dit roncoucs. Hierna reikte de voorzitter de prijzen uit. Hij was bijzonder blij dit te hebben kunnen organiseren en bracht dank aan de vereniging De Hut voor de perfecte organisatie. Hierna volgde nog enkele attracties. De voorzitter kon reeds melden dat het bedrag voor Het Zorgenkind de opbrengst van 1968 overtrof. De prijswinnaars zijn: 1, Lamb. v. d. Wiel, 2. Fr. Profitlich, 3. W. v. Overdijk, 4. H. v. d. Meij- den, 5. H. Blakers, 6. Marrie Schel len, 7. mej. Mein v. Engelen, 8. Thon v. Oijen, 9. Jo Meesters, 10. Kees Blankels, 11. Lens v. d. Heijden, 12. Jac. Trum, 13. J. v. Gestel, 14. Hans v. d. Heuvel, 15. P. Kivits, 16. H. Waalwijk De leden van de raad der gemeente Waalwijk komen woensdag 13 augustus 1969 te 19.30 uur ten stadhuize bijeen voor het houden van een openbare raadsver gadering. De agenda luidt; 1. Vaststelling van de notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van ƒ62.045,ten behoeve van de afbouw van de groenvoorzieningen in het bestem mingsplan „Groenewoud". 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 750,voor 't instellen van een onderzoek naar de bruikbaarheid van het gemeen schapshuis Baardwijk. 5. Voorstel tot wijziging van de rekeningcourant-overeenkomst met de woningbouwvereniging „Baard wijk". 6. Voorstel, tot beschikbaarstelling van een aanvullend krediet van 1.814,voor de inrichting van een klaslokaal van de openbare lagere school, De Coubertinlaan 6. 7. Voorstel tot verlening van me dewerking voor de uitbreiding met een lokaal van de Oranjeschool, Oranjeplein 10 en tot het beschik baarstellen van een krediet van 650,t.b.v. het tijdelijk geschikt maken van de hal van die school als leslokaal. 8. Voorstel tot het huren van een lokaal ter tijdelijke voorziening in lokaliteit t.b.v. de Pastoor van Ha- renschool, De Jonghestraat 1. 9. Voorstel tot aankoop van het pand Eerste Zeine 19 van J. Koks. 10. Voorstel tot aankoop van on roerend goed, gelegen in het plan Centrum, van mevrouw A. K. van Laarhoven-Binder. 11. Voorstel tot verkoop van bouwterrein, gelegen ten zuiden van de Frans Snijdersstr., aan C. Kneg- jens. 12. Voorstel tot verkoop van bouwterrein, gelegen ten zuiden van de Gelrelaan, aan W. A. C. van der .Stappen te Tilburg. 13. Voorstel tot vaststelling van een archiefverordening. 14. Wijziging begroting. De zaak Edward Kennedy zal opnieuw worden onderzocht en sec tie verricht op het lijk van de se cretaresse Kopechne. Een ambtenaar van Rijkswa terstaat te Bergen op Zoom is ver dronken op een zandplaat, toen de vloed hem plotseling verraste. Daf heeft van Defensie een op dracht gekregen van 7 miljoen gul den. Koks, 17. Rudi v. Oijen, 18. Bart Pa rijs, 19. A. Brok, 20. P. Vervenne, 21. Th. de Vaan, 22. B. Verschuuren, 23. Jan v. d. Ven, 24. W. de Gouw, 25. T. Leyten, 26. T. v. d. Wiel, 27. L. Peynenburg, 28. A. Schellekens, 29. Jo Verschuuren, 30. P. Parijs, 31. Karei Parijs, 32. M. v. Esdonk, 33. Toon Timmermans, 34. Jo de Haas, 35. P. Boom, 36. J. Kok, 37. Th. Tim mermans, 38. P. Bruurmijn, 39. Jan Trum, 40. T. Schellekens, 41. M. v. d. Heyden, 42. H. v. d. Broek, 43. P. Brok, 44. Hans v. Iersel, 45. L. de Vaan, 46. G. Trum, 47. H.'Boom, 48. A. Oosterwaal, 49. G. de Wijs, 50. W. Verhoeven, 51. Fr. Kwaks. WEDVLUCHT DE REISDUIF De PV De Reisduif hield zondag een wedvlucht vanuit Noyon Frank rijk. Los 6.15 uur eerste duif 10.55.18 De eerste 20 prijzen als volgt: P. van Dal 1, C. Berkelmans 2, A. v. d. Heuvel 3 8 11 13 17, Jo v. d. Heuvel 4 14 18, J. Koks 5 19, Nic. v. Dal 6, W. v. d. Heuvel 7 15, P. Diep straten 9, B. Kuys 10, C. IJpelaar 12, H. Kooien 16. De PV De Reisduif hield een wed vlucht vanuit St. Quentin, Frankrijk afstand 248 km. Los 7,20 uur, eerste duif 10.28.21, laatste prijsd. 10.48.25. Uitslag: J. Boom 1 5 10 22 34 36 41 45 62, P. Diepstraten 2 48 51 53 54 55, W. v. d. Heuvel 3, H. Boom 4 27 56 57 59, J. Geene 6 37 61, P. van Dal 7 23 25, G. v. Delft 8 17, J. Koks 9 16 30 32, J. Elschot 11 44, Th. van Overdijk 12 42, H. Berkelmans 13 14 58, R. de Vaan 15 24, Jo v. d. Heuvel 18 40 46, N. van Dal 19 21 43 50, A. v. d. Heuvel 20, J. Biezemans 26,H. Hooien 28, M. Falkenburg 29 47 52, B. Kuys 31, G. v. d. Linden 33 38 49, J. Scheepers 35, J. Wilhart 39, H. Kivit 60. WEDVLUCHT DE ZWALUW De PV De Zwaluw hield een wed vlucht vanuit Sionson, Frankrijk, afstand 288 km. los 6 uur, eerste duif 10.40.18, De eerste 15 waren als volgt: van Lieshout-Parijs 1 6 14, A. Dekkers 2 4, Jo Merkx 3, Fr. v. Bok hoven en zn. 5 9, Jan Zeeuwen 7, Sj. v. d. Wiel 8, Heesbeen-Meesters 10, P. v. Bers 11, Jan de Vaan 12, H. v. d. Wiel en zn. 13, M. Libregts 15. De PV De Zwaluw hield een wed vlucht vanuit Laon, Frankrijk, af stand 261 km. Los 8.40 uur, eerste duif 12.01.35 laatste prijsduif 12.41.18 met als uitslag: L. Meesters 1 88, M. van Dal 2 49, H. Zeeuwen 3 23 31 129, A. de Vaan 4, P. van Bers 5 21 34 48 87 94 96 106 109, Th. Stupers 6 54 55 126, M. de Laat 7 35 40 42 66 75 82 99 110, H. van Beynen 8 85 97, A. L. van Heivoort 9 32 67, J. Beekmans IC- 104, Heesbeen-Mees ters 11 17 24 71 98 108 136, Arn. Dek kers 12 22 52 53 56 81 135, H. de Vaan 13 50 59 70, M. Nicols 14 45 78 79 117, Jan Zeeuwen 15, W. v. Bla- del 16 27 123, Jan Oosterwaal 18 69, Jos Kuys 19 29 73 113 118 133 134, Tonny v Engelen 20 127, M. Libregts 25 76 105 120, Fr. v. Bokhoven en zn 26 38 72 92 93, Th. v. Esdonk 28 43 51 64 97 103 112 131, H. v. d. Wiel en zn. 30 44 65 77 80 121, H. Maas 33 60 119, H. Oosterwaal 36 95, Sj ,v. d. Wiel 37 86 100 130, K. Kivit 39 41 132, A. de Vaan 46, v. Lieshout-Pa rijs 47 9C' 102, Jo Merkx 57 58 74 84, J. Zeeuwen 61 89 107 114 115, W. Franken 62 63 83 111, Hanny v. d. Dungen 68, J. v. d. Dungen 101, H. v. Overdijk 116 122, J. de Vaan 124 128, J. Dekkers 125. I

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 3