waaLwij kse en lAnqstRAAtse coimnt Jeugd Vakantievreugd in Drunen was qroot succes Jeugd van Waspik kreeg een vakantieweek aangeboden Zwembed in Drunen verwelkomde donderdag 100.000ste bezoeker Ups I won in spannende finale kampioenschap vóór gemeente-elftal f 1 WAALWIJK Wereldtitel voor Harm Ottenbros en stayer J. Oudkerk SAMENSPEL STICHTING JEUGDBELANGEN EN AANTAL PARTICULIEREN ZOMERAVONDCOMPETITIE VOOR BEDRIJVEN Water zwembad Het Hoefsven is bijzonder goed Uitslag verkeersrst in Waalwijk I Prijsuitreiking in „De Lindeboom" MAANDAG 11 AUGUSTUS 1969 92e JAARGANG No. 64 VAn Uitgever Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-; 2002 Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. kwrt. (3,95 10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" Jeugdvakantievreugd is in Drunen dit jaar een enorm succes geworden. Ongeveer 4000 deelnemers (sters) deden mee aan deze leuke vakantie week. Het is voor de organisatoren een zeer drukke, maar ook zeer fijne week geweest. Gisterenmiddag kwamen alle prijswinnaars en winnaressen in de Voorste Vennen bijeen om hun verdiende prijzen in ontvangst te nemen. Deze prijzen werden grotendeels door de Jeugdcentrale geschon ken. Bij afwezigheid van de heer Van Olfen sprak de. heer Benschop de kinderen toe en dankte de leiders en leidsters en alle medewerkers, die deze week zo hun best hebben gedaan om alles in goedé banen te leiden. Daarna werd begonnen met het uit reiken van 208 prijzen. De uitslagen luidden Spelen aan het zwembad: Jongens 6-7 jaar: 1. Albert v. Sam- beek; Jongens 8 jaar: 1. Adri de Laat Jongens 9 jaar: 1. Levin Boutens; Jongens 10 jaar: 1. Wim Elberse. Meisjes 6-7 jaar: 1. Dicky Halsbeek; Meisjes 8 jaar: 1. Marie José van Delft; Meisjes 9 jaar: 1. Anja Scha- pendohk; Meisjes 10-11 jaar: 1. Christa van Huiten. Zwemmen: Jongens 8-9 jaar: 1. Gerard Mimpen; Jongens 10-11 jaar: 1. Jan Nelis; Jongens 12-13-14 jaar: 1. Erik van Delft. Meisjes 8-9 jaar: 1. Monique Ko- nings; Meisjes 10-11 jaar: 1. Trudy Raaijmakers; Meisjes 12-13-14 jaar: 1. Gonny van de Wiel. Etalagewedstrijd Jongens 8 jhar: 1. Wim van Balen; Jongens 9 jaar: 1. Ad Brok; Jongens 10 jaar: 1. Jack v. d. Wiel; Jongens 11 jaar: 1. Ad van Spijk; Jongens 12 13-14 jaar: 1. Wim Knei'ber. Meisjes 7 jaar: 1. Lenneke Geelen; Meisjes 8 jaar: 1. Bea Bergmans; Meisjes 9 jaar: 1. Annemieke Thiel; Meisjes 10 jaar: 1 Lizet Cales; Meis jes 11 jaar: 1. Annelies Merriënboer. Speurtocht: Jongens 7-8-9 jaar: 1. Jos Heijmans; Jongens 10 jaar: 1. Ronny v. Schep pingen; Jongens 11 jaar: 1. Walter van Riel; Jongens 12 jaar: 1. Hubert Bergmans; Jongens 13-14 jaar: 1. Sjef Gestel. Meisjes 8-9 jaar: 1. Annemieke Thiel Meisjes 10 jaar: 1. Hannie v. Logten Meisjes 11 jaar: 1. Hetty Merkx; Meisjes 12 jaar: 1. Dorine van Log ten; Meisjes 13-14 jaar: 1. Yvonne van Scheppingen. Straattekenen: Jongens 6 jaar: 1. Bartel van Meel; Jongens 7 jaar: 1. Frank van Riel; Jongens 8 jaar: 1. niet afgehaald; Jongens 9 jaar: 1. Willy de Vaan; Jongens 10 jaar: 1. Frans Meeuwsen Jongens 11 jaar: 1. Jos Jansen; Jon gens 12 jaar: 1. Ad van Bokhoven; Jongens 13-14 jaar: 1. Frie v. Spijk. Meisjes 6 jaar: 1. Anja Kalsbeek; Meisjes 7 jaar: 1. Tonni Knippels; Meisjes 8 jaar: 1. Luci van de Veen; Meisjes 9 jaar: 1. Ineke Merkx; Meisjes 10 jaar: 1. Monique de Bont Meisjes 11 jaar: 1. Gerda Jacobs; Meisjes 12 jaar: 1. Liesbeth v. Spijk; Meisjes 13-14 jaar: 1. Elly v. Logten Oriëntatierit: Jongens 10 jaar: 1. Johnny Mickens; Jongens 11 jaar: 1. Henny van Hel- vert; Jongens 12 jaar: 1. Harry van Huiten; Jongens 13-14 jaar: 1. Pe ter Marisaël. Meisjes 10 jaar: 1. Anita de Laat; Meisjes 11 jaar: 1. Hanneke Jansen; Meisjes 12 jaar: 1. Gonny v. d. Wiel; Meisjes 13 jaar: 1. Yvonne v. Schep pingen. Sportdag: Jongens 6-7 jaar: 1. Rudi van Spijk; Jongens 7-8 jaar: 1. Ricardo Schui ten; Jongens 8 jaar: 1. Robert Rui mers; Jongens 8 jaar: 1. Theo van Loon; Jongens 9 jaar: 1. Peter Paul Kuijpers; Jongens 10-11 jaar 1 Kees yan Weert; Jongens 10-11 jaar: 1. Hans Disseldorp; Jongens 11-12 jaar 1. Arjan van Arendenk; Jongens 12- 13-14 jaar: 1. Frie van Spijk. Meisjes 6 jaar: 1. Saskia Verbeek; Meisjes 6-7 jaar: 1. Beppie Dolkens; Meisjes 7-8 jaar: 1. niet afgehaald, Meisjes 8-9 jaar: 1. Annemarie Jans sen; Meisjes 8-9 jaar: 1. Gerry van Iersel; Meisjes 9-10 jaar: 1. Lia de Rond; Meisjes 10-11 jaar: 1. Lenie v. d. Hoven; Meisjes 11-12 jaar: 1. Els van Iersel; Meisjes 12-13 jaar: 1. Dorine van Logten. Na de prijsuitreiking kreeg iedereen nog een traktatie en keerde allen te vreden naar huis. WAALWIJK In Waalwijk doen momenteel de geruchten de ronde, dat het water van het zwembad Het Hoefsven niet in orde zou zijn. Dit is, zo verzekerde men ons van de zijde van de gemeente, grote onzin. Het water in Het Hoefsven voldoet aan alle eisen. Wekelijks worden er zes water monsters genomen, ook van 't Ven, die onderzocht worden bij de Wa terleiding Laboratorium Zuid te Breda. Het rapport van woensdag 6 augustus vermeldde dat het water aan alle eisen voldoet en zelfs zeer gunstig genoemd kan worden. De dienst gemeentewerken, waaronder het bad ressorteert, zorgt er wel voor dat men op het gebied van de watervervuiling bijzonder attent is. Men kan dus met een gerust hart in Het Hoefsven gaan zwemmen. Waalwijk Aan de veiligver- keersrit die donderdag in het kader van de aktie „Vakantievreugd voor Waalwijks Jeugd" is gehouden, heb ben 360 kinderen deelgenomen. Dit was 100 minder dan het aantal in schrijvingen oorspronkelijk bedroeg De veiligverkeersrit stond onder lei ding van de heren Wolfs en Smits van de Waalwijkse gemeentepolitie. Onder grote belangstelling kwa men uit de ochtendgroep als win naars naar voren: Frieke van Belle, Wilma de Bout, Hetty de Leyer, Harriëtte de Louw, Hans v. Duinen en Anja Kneepkens. Winnaars van de middaggroep waren: Jos Cové, Ronald Janssen, Gerard Vrijhoeven, Ad Kooien, Bartje van Son en Mar- got Pijnenburg. Nadat de jongens en meisjes van Waspik van de diverse jeugdkam pen waren teruggekeerd kregen zij door een gelukkig samenspel tussen de stichting jeugdbelangen en een aantal initiatiefnemers zo vlak voor de aanvang van het nieuwe school jaar nog een bijzonder leuke vacan. tie-week voorgeschoteld. Het comité dat zich voor dit zeer te waarderen werk heeft ingezet zag haar initia tief beloond in een grote deelname van de kant van de jeugd en een spontane medewerking van de be volking waar dit nodig was. Het lij vige programma bevatte o.m. een ganzenbordspel, een voetbaltour- nooi, rolschaatswedstrijden, pick- nicktocht door de Drunense duinen, straattekenen, een veemarkt met veelsoortige dieren, een sportdag, georganiseerd door de gymnastiek vereniging Quickly en een etalage- tocht waarvan de indrukken in een opstel moesten worden neergelegd. In het kader van dit laatste eve nement werd de jeugd in groepen door het gemeentehuis rondgeleid. Alleen al hiervan zou een fraaie bloemlezing kunnen worden aange legd. Zo lazen we: vroeger was het een grote warboel van auto's en fietsen en toen besloot men een ge meente op te richten; een gemeente is een aantal mensen die eerst naar de markt gingen en daar iets ver kochten; in Waspik gaat het goed en daarom mogen we dankbaar zijn; ze hebben al drie jaar geleden een zwembad beloofd, de gemeente moet DRUNEN - Donderdagmiddag om ongeveer 14.50 uur is er in het zwembad te Drunen de 100.000ste bezoeker van dit seizoen binnenge komen. De cassière, mevr. de Bruin, waarschuwde de badmeester, de heer Portier, dat binnen enkele minuten de 100.000ste bezoekers de kassa zou passeren. Mevr. de Leest uit Drunen, Grotestraat 63, die met negen kin deren bijna iedere dag het zwembad bezoekt was de gelukkige. Hoofd badmeester H. Portier bood mevr. de Leest bloemen aan en van Directeur Gemeentewerken, de heer C. Horsten, kreeg zij een gezinsabonnement voor het jaar 1970 aangeboden. De kinderen mochten naar hartelust snoep uitzoeken bij de heer Elshout. Dat nu reeds de 100.000ste kon ivorden geregistreerd is vooral te danken aait het mooie weer. De topdag van dit jaar was 24 juli j.l. met 3527 bezoekers. Dit seizoen ligt het gemiddelde tussen 2500 en 3000 bezoekerst per dag. Vorig jaar werden voor het ge hele seizoen 8276 bezoekers geregistreerd. Heel veel kampeerders van De Klinkaert komen naar het zwembad. De Klinkaert telt plm. 3800 kam peerders per nacht. Bij het zwembad zijn 3 badmeesters en een assistent de gehele dag druk bezig. Er werden reeds 200 schooldiploma's uitgereikt. ook gehoorzamen; als er een kind wordt geboren wordt dat op het ge meentehuis bijgehouden; ons ge meentehuis heet „de drie vinken"; Tenslotte kwam een der kinderen bij het inventariseren tot de vol gende opsomming: ook zijn er in het gemeentehuis de drie vinken en nog een sociaal werkster die het ge meentehuis. schoonhoudt en er zijn ook nog gemeentewerkers die hou den de buitenkant van het gemeen tehuis schoon. Aan het eind van de week maakte burgemeester Welling de uitslagen bekend hetgeen door demonstraties van Quickly werd afgewisseld. Ganzenbordspel: le prijs groep Cor- ry Meys, Lia van Tilborgh, Coby Meys en Carla van Tilborgh. 2e prijs Mieke Smits, Els de Wit, Wilma Smits en Dorien Smits. Rolschaat sen meisjes: 1. Marja v. Onzenoort, 2. Lia Schellekens. Jongens: 1. Mi chel Berkelmans, 2. Harry Berkel mans. Etalagetocht: le prijs Corry Savelkouls met Coby Meys, 2. Mie ke en Wilma Smits. Kastelenbouw: 1. Albert van Dongen en René van Dongen. 2. Jeroen van Gorp en Wil ma Pols. 3. Marie-Therèse v. Don gen. Straattekenen 7 en 8 jaar: 1. Mieke Smits, 2. Jeroen van Gorp. Eervolle vermelding: Marian Lan- germans en Ilse van Wagenberg. 9 t.m. 13 jaar: 1. Sjaak Both, 2. Jan Kools. Eervolle vermelding: Kees Donks, Stephan Kools, Corry Savel kouls en Janine v. d. Elshout. Veemarkt: 1. Bart Zijlmans, 2. Co- rine Stokman, 3. Hans Rekkers, Jo ke Gommers, Hans Berkelmans en Gerard Seevers. Winnaars van de diverse groepen op de sportdag: Il se van Wagenberg 189 p. Jan van Iersel 189 p. Jac. van Diem 185 p. Jopie Donks 173 p. Bert Gommers 168 p. en Janine v. d. Elshout 162 p. De groepsspelen: jongens en meis jes van 7, 8 en 9 jaar: 1. Torren, 2. Slakken, 3. Mieren. 10 t.m. 13 jaar: 1. Ajax, 2. Feijenoord, 3. FC Twente. WAALWIJK INTREDE DS. SINKE IN NED. HERV. GEMEENTE TE BESOIJEN Zondag 14 september zal dominee F. J. Sinke in de morgendienst van 10 uur bevestigd worden als predi-, kant in de Hervormde Gemeente ie Besoyen. De bevestiging gebeurt door drs. D. Broere uitRotterdam. 's-Avonds om 18.30 uur hoopt do minee Sinke in een intrede-dienst zich te verbinden aan de gemeente Besoyen. Ds. Sinke zal zondag 31 augustus in de avonddienst afscheid nemen van de gemeente Bolnes. De twee finalisten van het bedrijfs- en zomeravondvoetbal. Het elftal van Lips (links) werd door een overwinning op het team van de Gemeente Waalwijk (rechts) kampioen WAALWIJK Vrijdagavond werd op het terrein van de voetbalver eniging Baardwijk de finale gespeeld van de zomeravondcompetitie voor bedrijven uit Waalwijk en omstreken. Het is een finale geworden die behoorlijk goed voetbal te zien heeft gegeven en die werd bijge woond door honderden toeschouwers. Het was tenslotte kort voor tijd Lips 1, dat met 32 het elftal van de Gemeente Waalwijk versloeg. De eerste' goal, waaraan 'n lucht je van buitenspel kleefde, werd al na 10 minuten gescoord door Lips. De Gemeente Waalwijk liet 't ant woord, zij het niet op normale wij ze, spoedig volgen, toen een van de Lips-achterspelers niets anders meer wist te doen dan de bal in eigen doel te deponeren. Nog vóór de rust kreeg Waalwijk een penalty te ne men, vvelke in een doelpunt werd omgezet, zodat de rust inging met een 21 voorsprong voor de Ge meente Waalwijk. Na de rust wist Lips al snel de gelijkmaker te scoren. Lips werd geleidelijk aan sterker, maar kon dit overwicht niet in doelpunten tot uitdrukking brengen. Aan de ande re kant waren de uitvallen van de Gemeente Waalwijk een constant gevaar voor de achterhoede van Lips, die echter de situaties steeds wist te klaren. Maar zo'n 5 minuten voor tijd gelukte het Lips dan toch om een beslissende voorsprong te nemen, die niet meer werd afge staan. Het sportieve duel stond on der leiding van scheidsrechter De Rooy uit Waalwijk. Enige tijd na de finale vond in zaal „De Lindeboom" de prijsuitrei king plaats. De heer De Wind, voor zitter van het comité zomeravond voetbal, wees op het effect dat het zomeravondvoetbal op de mensen in het bedrijf kan hebben. Hij dankte verder de scheidsrechters, welke er kentelijkheid hij bewees door de heer Rekkers, bestuurslid van de scheidsrechterscommissie, 'n fraaie aansteker ten geschenke te geven. Hierna kon het team van Lips 1 de fraaie wisselbeker, geschonken door Van Haren, in ontvangst nemen en tevens een beker, beschikbaar ge steld door de Noord-Braband. De Gemeente Waalwijk ontving de be ker, geschonken door de heer J. Timmermans. Voor de beide tweede geëindigde teams waren er ook be- kels en wel voor Van Haren een beker, geschonken door de Fa. H. dé Louw en voor de Belastingen 'n beker, beschikbaar gesteld door de heer J. Passier. Het orkest „De Pio niers" zorgde gedurende de rest van de avond voor de muzikale omlijs ting. De einduitslag was als volgt: Groep A: 1. Lipsl; 2. Van Haren; 3. Holland Heating. Groep B: 1. Gemeente Waalwijk; 2. Belas tingen; 3. v. Wagenberg-Festen. A.C. WAALWIJK '66 Alweer sneuvelden 4 Waalwijkse atletiekrekords. Dit gebeurde op avondatletiekwedstrijden te Uden. Deze zeer sterk bezette wedstrijden, welke werden georganiseerd door A.V. de Keien, brachten de deelne mers van A.C. Waalwijk weer vol op successen. Voor de nieuwe re- kords zorgden Willy Demmers op de 200 m. meisjes A in 17,6 sec., Wil Schuwer op de 200 m. jongens B in 24,5 sec., Ton v. d. Geld jongens B bij het discuswerpen met een worp van 31,41 m. en Jos Demmers op de 100 m. jongens C in 13,3 sec. Omdat op avondwedstrijden meest al geen finales worden verwerkt, volgen hier de serie-uitslagen: 6o m. meisjes D, 3e M. Demmers 9,6; 200 m. meisjes A, 2e W. Dem mers 27,6; 200 m. meisjes A, 3e N. Demmers 28,5; 200 m. jongens B, 2e W. Schuwer 24,5; 200 m. jongens, 5e T. v. d. Geld 25,2; 200 m. meisjes A, 5e H. Burgel 26,6; 100 m. meis jes C, 6e J. Demmers 13,3; 100 m. meisjes B, 3e T. v. Helvert; Discus jongens B, 3e T. v. d. Geld 31,41; 800 m. heren B, 6e P. v. d. Geld 1.59,1; 800 m. heren D, P. Broumels 2.10,0 WAALWIJKSE TENNIS KAMPIOENSCHAPPEN Vandaag is de strijd om de Waal wijkse tennistitels van start gegaan. De wedstrijden worden gespeeld op de banen van het gemeenschappe- De Nederlandse wielrenners, die dit seizoen weinig op de voorgrond zijn getreden en steeds op de rug van hun Belgische collega's mochten kijken, hebben het afgelopen weekeinde flink de trom geroerd. Ons land kreeg er maar liefst twee wereldkampioenen bij. De Willem li-coureur Harm Ottenbros veroverde op het circuit van Terlaemen bij het Belgische Zolder de regenboogtrui, het meest begeerde tricot voor een beroepsrenner. Wie de voige week aan een Nederlandse wereldkampioen dacht, werd met de vinger nagewezen. Na het uitvallen van Jan Janssen was er in feite maar één favoriet over: Wagtmans. Maar ook zijn kansen werden gering geacht. Iedereen geloofde in een Belgische overwinning. De koele Alkmaarder Harm Ottenbros, die in de Tour de France tweemaal een 2e plaats wist te veroveren, rook in de laatste fase pan de strijd zijn kans. Toen Julien Stevens - de meesterknecht van Merckx - demarreer de, had hij zijn antwoord klaar. Samen met Stevens ging hij er vandoor om geleidelijk aan een voorsprong op te bouwen. In de sprint wist hij een banddikte voor Stevens te komen en dit bezorgde Ottenbros de regenboog trui. Een dag eerder, zaterdagmiddag, had Jaap Oudkerk Nederland al een wereldtitel bezorgd. De prof-stayer wist op de baan in Antwerpen de com bine van de gangmakers te doorbreken en de wereldtitel te grijpen. Oud kerk liet daarbij Theo Verschueren, de gedoodverfde kampioen, achter zich. Jaap Oudkerk - die zaterdag direkt al een groot aantal contracten kon afsluiten - was ook in 1964 we reldkampioen, toen echter bij de ama teur-stayers. lijk tennispark. De deelnemers de inschrijving is groter dan verle den jaar strijden zowel overdag als 's avonds. De dames H. de Kort en M. L. Zeegers zijn met de dage lijkse leiding belast. Zaterdag en zondag 16 en 17 augustus worden de finales verspeeld. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: tas met inh.; gouden kinderring; zwart hondje; sleutels; zwemkaart; rood sandaaltje; grijze poes; bruine teef (herdershond); slyeutelbos in étui; herenpantalon; betaalchèques. Verloren: bankbiljet; zwemkaart; verlovingsring; groene jack; doublé herenbril; chroom aansteker; zwem kaart; beige dameshandtas m. inh.; doublé damespolshorloge; sleutelbos in bruin étui; portefeuille; paspoort; Mechelse herder. ZEILWEDSTRIJDEN VOOR ZEEVERKENNERS Nu de kampen weer voorbij zijn en de vakanties ten einde raken nemen ook de activiteiten der Stichting An dreas Zijlmans Groep weer een aan vang. In het kader van het 35-jarig bestaan zijn thans de zeeverkenners aan de beurt. Op zaterdag 16 en zon dag 17 augustus a.s. worden op de Bergse Maas achter Waalwijk voor vele zeeverkenners uit het gehele land zeilwedstrijden gehouden. De buiten haven voor de Waalwijkse sluis zal door de genie worden ingericht als haven voor de vele verkennersvlets. Ook wordt daar de startboei gelegd, zodat het voor de toeschouwers een aantrekkelijk kijkspel wordt. Aan de wedstrijden zal worden deelgenomen door zeeverkenners en watergidsen van 12 tot 17 jaar. Er zullen per deelnemende groep twee wedstrijden worden gezeild en wel op zaterdag middag en op zondag. Het verdere programma volgt in een volgend num mer van dit blad. WAALWIJKSE ZWEMVERENI GING EN REDDINGSBRIGADE Deze week is, na een lange periode van afwezigheid, weer het officiële orgaan van de Waalwijkse zwemver eniging en reddingsbrigade „Neptu nes" versohenen. De vereniging die enkele maanden geleden een geheel nieuw bestuur kreeg is de malaise van het winterseizoen weer te boven. De leden van WZV behalen regelma tig mooie successen. Op 31 augustus worden de Waalwijkse zwemkampi- oenschappen gehouden. Volgend jaar hoopt de Waalwijkse Zwemvereni ging en Reddingsbrigade het 50-jarig bestaan te vieren. De Franse franc is met 12y2% gedevalueerd; voor andere landen zal dit voorlopig geen gevolgen heb ben. In Los Angelos is een vijfvoudige moord gepleegd in een villa van de film-actrice Sharon Tate echtgenote van de regisseur Polanski.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 5