In Utrecht grootste paardengebêuren PIRSSMEEL Zuidelijke schouwburgen stellen een „65-plus-paspoort" in Vakantiespreiding op Europees niveau is dringend gewenst heeft altijd iets voor U! iedereen weet dat! inpakker/chauffeur enkele WERKSTERS en WERKERS „Quick" noodhulp pompbediende ZOGLLEERSTANZER A.S. ZATERDAG EN ZONDAG DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 AUGUSTUS 1969 6 Huishoudwenken Texel Oplossing WAALWIJK „MOEDERS VOOR MOEDERS' Wij geven kond!! Voor al uw zonwering Van Assen ZONWERING „DE BIEKORF" Gevraagd Wij hebben nog vrij ■HEIM'v Autobedrijf Doevendans N.V. i.o. Joh. Wervers FIAT 850 spider Gevraagd voor diverse afdelingen Fa. Stanzotal-Vinken De moord op Stanley Wilson 6' De Utrechtse paardendagen, zoals deze grootse show wordt genoemd, staan weer voor de deur. Vrijdag en zaterdag a.s. zal dit jaarlijkse paardengebeuren weer vele liefheb bers naar de Domstad trekken. Er worden in ons kleine landje telken- jare veel voorname paardenshows weggegeven, maar wat Utrècht te bieden heeft, overtreft alles. Wat is er nu de eerste dag te zien? In de morgenuren vangen de keuringen van het elite-warmbloed- fokmateriaal aan, terwijl in andere banen keuringen voor de Fjorden- paarden en de Haflingers plaats vinden. Drie paardenrassen kan men dus op één morgen observeren. Onnodig te zeggen dat in Utrecht de beste exemplaren van deze rassen hun opwachting maken. In het middagprogramma (13.00 uur) zien we deze rassen terug tij dens hun resp. défilé's. Voorts zul len wij de Nederlandse warmbloed- paarden in twee kampioenschappen kunnen zien optreden, n.l. in het kampioenschap van Nederland voor aangespannen dekhengsten en voor aangespannen fokmerriën. De aan gespannen haekneyhengsten kan men ook in het tuig bewonderen. Rij pony's krijgt men de eerste dag ook te zien en wel in de vorm van New Forest dekhengsten onder het zadel, alsook de fokmerriën. Een heel apart nummer, dat men in Nederland nergens zo stijlvol en charmant ziet uitgevoerd, is de ru briek eenspannen tuigpaarden, ge reden door dame alléén. De aange spannen nummers word enafgewis- seld met meerdere springconcour sen. Tenslotte vermelden we nog twee shownummers. Het eerste grote shownummer wordt onder de titel „Naar de Jaarbeurs" ten tonele ge bracht. Het wordt in drie manches verreden, ook op vrijdagavond en WEEST ZUINIG OP UW KOELKAST De koelkast is een bijzonder nut tig huishoudelijk apparaat, dat veel geld heeft gekost en waarop we na tuurlijk erg zuinig willen zijn. Ui teraard wordt de kast regelmatig ontdooid en schoongemaakt, maar daarnaast willen we toch dat de kast zo min mogelijk vuil wordt. Over het algemeen valt dat ook wel mee, maar de melkflessen veroor zaken in de vakken dikwijls heel vieze zwarte kringen, die soms las tig te verwijderen zijn. Dit kan ge makkelijk worden voorkomen door in die ruimte een smalle strook schuimplastic te leggen, waarop de flessen komen te staan. RUBBER VOORWERPEN OPBERGEN zaterdagmiddag. Mooie kostuums en antieke aanpassingen zullen deze wedstrijd stofferen, want het num mer wil laten zien hoe men in vroe ger jaren naar de jaarmarkt ging. Er moesten tijdens die tochten wel enkele hindernissep worden over wonnen, zoals het openen en sluiten van de tolboom, omdat de tolgaar der nog sliep en het wekken van de slapende veerman met een luide belslag. Een en ander vindt men in dit nummer terug. Maar ook 't be faamde ringsteken, want op de jaar markt aangekomen, gaf vroeger een ieder zich over aan zijn of haar geliefde sport. Het tweede shownummer is een ponshow van „De Schaffelaartjes" uit Barneveld. Dit jaar zullen zij 'n gecostumeerde show geven. Het zomeravondprogramma (19.30 uur) In een luchtige trant met verve en zwier in de piste gebracht, wordt dit programma steeds meer gewaar deerd. Het speelse element van de ponyruitertjes („De Schaffelaar- tjes"), afgewisseld met éénspannen en tandems voor hackney's en de steeds hoger springende ruiters in een Parijs-Springconcours boeit het publiew dermate, dat men steeds veelvuldiger naar de feeëriek ver lichte hal gaat om een avond van echte ontspanning te beleven. DE TWEEDE DAG In de morgenuren kan men eerst genieten van keuringen voor hack ney's, Arabische volbloeds, half bloeds, Shetland pony's, rundvee, varkens, schapen en geiten. Het middagprogramma (12.45 u.) twee nationale kampioenschappen voor éénspannen shetland-pony's en voor de bestgaande rijpony, waarbij in twee maten wordt gekeurd. Naast deze kampioenschappen twee fina les van de Hippische sportbond 2- spannen tuigpaarden limietklasse en Mb-springconcouren. Een ander hoogtepunt is de apotheose van het grote shownummer „Naar de Jaar beurs". Niet alleen zullen de deel- nemers in historische kleding ver- j schijnen, maar nu zal ook worden i gelet op daarbij behorende passen de aanpassing. Deze middag rijgen de shwonummers zich als 't ware aaneen. Het Ned. Welsh ponystam boek bestaat 10 jaar en ter gelegen heid hiervan krijgen we een show. De halfbloedpaarden komen zich onder het zadel tonen en aangezien onze halfbloedfokkerij van dag tot dag aan betekenis gaat winnen, is de interesse hiervoor groot. Het rundvee geeft een show met het beste fokmateriaal van het Shet land Ponystamboek. Dat alles wordt afgewisseld met diverse rubrieken één- en tweespannen tuigpaarden, alsmede tandems. Nederlands beste tuigpaarden, die nergens elders ter wereld worden gefokt, zullen zich presenteren. P.S. Wegens overgrote deelname zal het kampioenschap bestgaande rijpony's niet op zaterdagmiddag, doch op vrijdagavond om 19.45 uur worden verreden. Dit is dan 't laat ste aanvullende nieuwsbericht voor de pers omtrent deze paardendagen. J. C. Verhoeven SPECIAAL VOOR 65-JARIGEN EN OUDEREN VAN BELANG VOOR TOERISTENINDUSTRIE In onze regionen kan men in het gunstigste geval spreken van twee tot drie maanden goed weer per jaar met zon en prettige temperatu ren, en de rest van het jaar de overige negen of tien maanden is het echt geen weer om met vakantie te gaan. En zelfs die twee tot drie genoemde maanden leveren echt nog niet elk jaar goed vakantieweer op. Toch moeten in ons land, in België, West-Duitsland, Frankrijk e.d. de vakantiegangers hun vakantie in die betrekkelijke korte periode waar maken. Rubber en vocht zijn grote vijan den van elkaar, althans op den duur. Wanneer we rubber voorwer pen, zoals bijvoorbeeld warmwater- zak of huishoudhandschoenen e.d. moeten opbergen, dan doen we er goed aan ze eerst grondig te drogen en daarna te talken. Op die manier blijft het materiaal langer goed. De warmwaterzak hangen we eerst een dag ondersteboven op, zodat alle vocht gelegenheid krijgt te verdwij nen. Daarna kan hij worden getalkt en opgeborgen. De schroefdop doen we er niet op, doch hangen die met een touwtje aan de zak. Als, zoals vroeger het geval was, iedereen met vakantie gaat in slechts enkele weken, dan loopt al les vast en in het honderd. Men is reeds jaren geleden tot de conclu sie gekomen dat men moet gaan spreiden, om op die manier het voor iedereen mogelijk te maken met va kantie te gaan en ergens onderdak te krijgen en een plaatsje aan het strand, op bos en hei. We zijn gaan spreiden en hebben de meestal 2- weekse vakanties van grote groepen werkenden keurig verdeeld over de zes weken vakantie die de kinderen van school krijgen. Iedereen is het er over eens, dat deze vakantie spreiding in wezen maar een be trekkelijk resultaat oplevert en echt j nog niet de grote oplossing is. De laatste jaren wordt het echter erger, doordat er veel buitenlanders in ons land vakantie houden en zij zorgen voor een extra druk op de hotel-zomerhuisjes, pensions e.d. ac- comodatie. De geweldige belangstel ling die er toevallig dit seizoen voor het waddeneiland Texel bestond, heeft tot een noodtoestand op het eiland geleid. Veel Nederlanders die hun vakan tie in het buitenland doorbrengen, weten het ook al. Men heeft daar rust en een prettige vakantie, tot dat ook daar de vakanties losbar sten en vanaf dat moment is het overal vol mensen. Het is volkomen duidelijk dat het voor de toeristenindustrie en voor alle vakantiegangers in geheel W.- Europa van het allergrootste belang is wanneer men zou kunnen komen tot overleg met betrekking tot de vakantiespreiding op internationaal niveau. Met de toename van 't aan tal vakantiegangers in 't algemeen komt men er niet mee, wanneer men de vakanties van alle Nederlanders en van veel buitenlanders wil sa menpersen in de zes weken school vakantie van de kinderen. Er zal een andere oplossing gevonden moe ten worden, die de mogelijkheid van een veel grotere spreiding inhoudt, minstens een spreiding over de ge hele twee tot drie maanden met redelijk weer. Dit weekeinde zijn 13 personen op de weg dodelijk verongelukt en talrijke ernstig gewonden. Er ver dronken 5 personen. De directies van de Stadsschouw burgen van Nijmegen, Tilburg en Eindhoven en van het Philips Ont- spannings Centrum te Eindhoven, hebben het initiatief genomen om met ingang van het nieuwe schouw burgseizoen een cultureel paspoort voor 65-jarigen en ouder in te stel len. Jongeren en studerenden tot een bepaalde leeftijd komen al sinds ja ren in aanmerking voor een cultu reel jongerenpaspoort, op vertoon waarvan zij bijna alle schouwburg voorstellingen kunnen bijwonen voor de helft van de normale toe gangsprijs. Dit paspoort is met in gang van het afgelopen seizoen lan delijk geldig verklaard. Eveneens in het kader van de kunstzinnige vorming wordt nu naast 't cultureel jongerenpaspoort het „65-plus-paspoort" ingesteld. De schouwburgdirecties hopen hiermee te bereiken, dat gepensioneerden die in vele gevallen na 't bereiken van de leeftijd van 65 jaar over meer vrije tijd beschikken, zich voor het theater zullen gaön interesseren. Evenals jongeren-paspoorthouders zullen ook de 65-plus-paspoorthou- ders regelmatig van 't schouwburg programma op de hoogte worden gesteld door die schouwburg, waar zij als paspoorthouder staan inge schreven. Het paspoort is voor de 4 bovengenoemde schouwburgen ge- gelijktijdig geldig verklaard. De uitvoeringen waarvoor 't pas poort geldig is, zijn dezelfde als die waarvoor het cultureel jongeren paspoort geldt 95% van het to tale programma). Door middel van maand- en weekprogramma's, affi ches en advertenties, worden deze voorstellingen bekend gemaakt. Verwacht mag worden dat dit ini tiatief door andere schouwburgdi recties zal worden gevolgd en mo gelijk t.z.t. zal uitgroeien tot een landelijke „65-pluspaspoort". STICHTING WELZIJN GEESTELIJK GEHANDICAPTEN OOSTERHOUT. WAALWIJK Sociaal Pedagogische dienst. Rayon: Drunen Heusden, Kaatsheu vel, Loon op Zand. Sprang-Capelle V,'aalwijk, Waspik, Soc. Pedagoog J Leeuwenberg, Grotestraat 244a (voormalig Zusterklooster J. M J.) Waalwijk, tel. 04160-2283. Spreek- uien: maandag tot en met vrijdaj 9-10 uur, maandagavond van 19.or tot 20.30 uur. VERLOSKUNDIGE L. P M. Smeele, Prof. Nolenslaan 6S Spreekuur iedere dinsdag van kwart! voor twee tot vier uur in het Me- disch Centrum. Dinsdagsavonds aaB huis van 7 tot 8 uur en verder vol gens afspraak. GEZINSZORG Inlichtingen te vragen bij: Mevr. G. E. van de Veen-Kroon Westeinde 5, tel. 2449, b.g.g. 2331 van Organon Oss. Het contactadres voor Waalwijk: Mevr. M. ten Haaff. van Helvoirt, le Zeine 22. tel. 4026 GEWESTELIJK ARBElDSBUREAl Grotestraat 405, Waalwijk Dagelijks geopend: van 8.30 uur to' 12.30 uur. Uitsluitend voor werkenden boven dien: vrijdagavond tussen 19.00-20.00 uur, GEMEENTELIJKE SOCIALE DIENST Waalwijk, Grotestraat 196, dagelijks geopend van 8.30-12.30 uur. Uitsluitend voor werkenden of volgens afspraak vrijdagavond van 7.00 - 8.00 uur. STICHTING WAALWIJKSE MUZIEKSCHOOL Spreekuur directeur: 's woensdags van 2-3 uur en na tel. afspraak. Wilhelminastraat 4, tel. 389U Ad en Liette hebben saam pret. Hoe kon 't, voor ons is 't sont. Nu maakt hij met haar plezier, zonder Wim zijn bier. Hij schenkt haar een takje hulst, hetgeen zij gretig naar binnen smult. De eenzaam achtergeblevenen y zowel aluminium jaloezieën als aluminium zonne schermen, slaagt U het beste bij Esdoornstraat 29, Waalwijk telef. 2252 Vraagt vrijblijvend prijs. Raadhuisplein Waalwijk Telefoon 04160 - 2351 MEER D4N 8000 ARTIKELEN voor spoedige indiensttreding: Brieven onder nr. 5225 aap het bureau van dit blad. voor het dagelijks onderhoud van KANTOREN, SCHOLEN en WINKELS Prijs op aanvraag, aan: Schoonmaakbedrijf en Glazenwasserij v. Berckenrodelaan 34, Waalwijk Telefoon 3224 Laageinde 103, Waalwijk Peugeot-dealer Waalwijk en omstreken vraagt voor avonden en weekends. Aanmelden aan bovengenoemd adres. wf WiMMm mj H.H. LANDBOUWERS Wanneer U rustig en vliegenvrij melkvee wilt hebben, ga dan naar Daar vindt U er alles voor, in spuitbussen, oplossen in water enz. Hoge Zandschel 21 Sprang-Capelle tel. 04167 - 3150 TE KOOP: in prima staat Grotestraat 60A Waalwijk voor spoedige indiensttreding: Tevens gevraagd: Dick Flemmingstraat 15, Sprang-Capelle tel. 04167-3138 Aanmelden na 6 uur: Prof. Piersonstraat 35, Waalwijk of dagelijks aan de fabriek. FEUILLETON door Philippa preston 44 „Wat moet u van me hebben?" vroeg ze, zijn kaartje, dat ze nauwe lijks bekeken had, op een tafeltje naast de deur gooiend. Hij glimlach te innemend. „Ik kwam eens even met u praten, als u een paar minuutjes voor me hebt. Ik geloof, dat u een goede 'ken nis bent van een mijner vrienden, mijnheer Leonard Peters, is het zo niet?" Ogenblikkelijk namen de magere ver lopen trekken een uitdrukking van ijzige afkeer aan. „Komt u binnen en doe de deur dicht we kunnen er hier op de gang niet over praten. Daar staat een stoel, nee die niet, die heeft een kapotte poot. Ik heb u niets over mijnheer Leonard Peters te vertellen, dat weet de po litie ook." Ze ging weerbarstig zitten, blijkbaar niet wetend, of ze Marash zou laten blijven, of hem wegsturen. Hij keek haar met een vriendelijk glimlachje aan. „Nee, maar daarover kom ik u ook niet uithoren. Ik wilde alleen maar weten, of u reeds bevriend was met jufrouw Beverley, toen ze dat grote Kerstfeest in 1933 gaf?" Het op goed geluk afgevuurde schot was raak. „Hoe weet u iets van dat feest af?" „Ik heb verslagen ervan in de krant gelezen". „En mijn naam stond er helemaal niet bij. Het was schande van ze, dat ze hem niet vermeld hebben, en dat ter wijl ik Leonard Peters beter kende, dan een der anderen en hem zelf naar dat feest had meege... Lila hield plotseling stil. Marash scheen geheel verdiept te zijn in zijn sigaar, die hij met haar verlof had opgestoken en waarvan het dek blad losgelaten had. „Een van mijn kennissen 'had het er over, dat u juffrouw Beverly kende". Hij dacht aan Shane, die met zo'n tegenzin de namen van de vrienden van Peters had opgenoemd. „Todh waar?" Lila meende, dat Ma rash niet opgemerkt had, dat ze zich zo versproken had. „Maar waarom komt u dan eigenlijk ibij mij? Ik heb niets met moorden en berovingen te maken en de kranten schijnen over niets anders te kunnen schrijven, zo dra ze de naam van Leonard Peters maar noemen. Hij is met recht op de voorpagina terecht gekomen!" „Juist. Eigenlijk wel wat te veel; nu is hij zo volkomen verdwenen, dat niemand ook maar een spoor van hem vinden kan. Ik meende, dat u wellicht in staat zou zijn, me een indruk te geven van de verhouding, die er tus sen juffrouw Beverly en Leonard Pe ters bestond". De fletse ogen kregen een geslepen uitdrukking. „Ik weet nergens van af. Toen ik van die moord hoorde, dacht ik..." Weer hield ze op en werd vuurrood. Ze was in de laatste tijd erg zorgeloos geweest en ze hield zichzelf voor, dat dit nu eens uit moest zijn, want ze kon haar tong niet stilhouden en ze zei dingen, die beter ongezegd ble ven. Ze moest voorzichtiger zijn. Marash blies een rookwolk uit. „U moogt mijnheer Peters ook graag lijden, nietwaar? Hij schijnt wel heel erg gezien te zijn". „Natuurlijk. Als Elma Beverly er niet was zou ik met hem getrouwd zijn". „Zo? Dat is ongelukkig, of, gezien alle omstandigheden, misschien ge lukkig. Ik veronderstel, dat juffrouw Beverly ook wel erg uit haar humeur is, dat hij niet met haar getrouwd is, niet?" Haar ogen keken hem wantrouwend aan. „Ik wil er niet meer over praten. U kunt wel heengaan". Marash zag, dat ze het meende en hij stond bedaard op, waarhij hij de stoel waarop hij gezeten had, achteruit schoof. Het vertrek was klein en toen hij dit deed, gooide hij de stoel aoh- terover en die viel op zijn beurt tegen een tafeltje, dat omver viel, zodat de lade eruit schoot en de inhoud daar van over de vloer rolde. „Wat doet u nu? Laat maar liggen! Ik raap het wel op!" schreeuwde Lila doch Marash had zich reeds gebukt, haalde de boel hij elkaar en slaagde daarbij ér heel handig in, de revolver, die tussen de massa linten, doosjes, oude brieven en papieren was komen uitrollen, weg te moffelen en in zijn zak te steken. „Het spijt me heel erg. Ik ben ook zo onhandig". Ze keek hem achterdochtig aan. „Vooruit, gaat u nu maar. Ik begrijp zelf niet, waarom ik u binnengelaten heb! „Ik bedank u wel, dat u zoveel tijd voor me over gehad hebt. Het spijt me alleen maar, dat ik uw kamer in wanorde heb gebracht, maar ik geloof dat alles nu wel weer op orde is". Hij keek rond naar de tafel en de stoel met de gebroken poot. „Goedendag!" zei ze kortaf. Marash ging buigend heen en de trap af; hij hield de hand op de revolver in zijn zijzak. Wat 'n von'dst! XIX LILA LAUGLEY In de eerstvolgende dagen durfde Audrey de kranten niet in te kijken uit angst artikeltjes te vinden, die op Elma Beverly 'betrekking hadden. Ze had geen woord meer van Shane ge hoord en vroeg zich af, wat er van Sonia geworden was en of John An drews haar wel begrepen zou hebben. Van het ogenblik af, dat ze het huis van Shane verlaten had, had ze voort durend een dof gevoel over zich ge had, alsof niets meer ooit hetzelfde kon zijn als vroeger. Iedere morgen ging ze naar haar be trekking, kwam tegen de avond thuis en besteedde dan uren aan 't schoon houden van 'haar kamers, omdat ze geen schoonmaakster meer betalen kon. Ze moest iets te doen hebben, wilde ze niet gek worden; ze had erover gedaoht, zich bij kindeihewaarplaat- sen op te geven, waar ze zuigelingen zou kunnen baden en kleine kinderen leren lezen. Maar daar söhrok ze voor terug, omdat ze 't een verkeerde ma nier vond, de ellende van anderen te gebruiken, om haar eigen verdriet te smoren. Telkens als ze de straat opging, was ze 'bang en verlangde toch, S'hane te ontmoeten. Soms lag ze uren wakker en stelde zich hem voor in zijn atelier; dan weer haalde ze de uren met hem in de buitensociëteit doorgebracht voor de geest, de manier waarop hij sprak, keek en deed, totdat ze op een avond voelde, dat ze het geen dag meer zo eenzaam en ellendig kon uit houden. Al haar vrienden hadden haar in de steek gelaten. Ze schenen bang te zijn, voor haar deur over po litieagenten te zullen struikelen en slechts een enkele had haar opgebeld. Ze had alle uitnodigingen afgeslagen en nu had ze er spijt van, want op slot van zaken, zou het beter zijn, bij een ander op de kamer te zitten, dan naar de sterren te kijken voor haar eigen raam. Die avonduren gingen soms voorbij zonder dat Audrey zich anders be woog, dan om 'haar verstijfde spieren te ontspannen en duurden vaak tot middernacht. Toen de klok sloeg, kroop Audrey van haar plaats bij het raam vandaan. „Ik moet een eindje lopen, anders wordt ik nog gek! ik kan dit niet langer uithouden!" Ze zette haar hoed op en trok een lichte zomermantel met een smal bontkraagje aan. Ze draaide het licht uit na zich eerst overtuigd te hébben, dat ze haar sleutel bij zich had. Toen ging ze naar beneden, de straat op en trok de voordeur met een flinke smak achter zich dicht, omdat het slot niet ai te best meer was en wel eens wei gerde. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 6