De Echo van het Zuiden Zaterdag herdacht Ivo van Haren's Schoenfabrieken 40 jarig bestaan WAALWIJK Grote STOFFEN opheffings UITVERKOOP KORTINGEN VAN 20-50% Karei van dirigent bij Dijck nieuwe harmonie Drunen personeel bood wandplastiek aan 1 VOOR HET 100ste WINKELFILIAAL Geschenk In sept. expositie Brab. Kunststichting in Schoenenmuseum Direkteur A. de Wlunnik roemde samenwer- king tussen het personeel De stichter Toekomst Rudolf Siefoert neemt afscheid R.W.B. «leugdioio bij v.v. W.S.C. JEUGDTOTO TAFELTENNISVER. RKC Fa. Schuurraians Ds. W. v. Hennekeler deed intrede in Loon op Zand Sprang-Capelle MAANDAG 25 AUGUSTUS 1969 92e JAARGANG No. 68 (Van onze verslaggever WAALWIJK - Zaterdag was het feest in het concern Ivo van Harens Schoenfabrieken N.V. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in Hotel Ver- wiel werd tóen hei heugelijke feit herdacht, dat Ivo van Haren 40^ jaar aeleden in Baardwijk met een schoenfabriek startteHoogtepunt in dit kroonjaarwaar zaterdag eveneens actndacht aan werd geschonken was de ingebruikneming van het 100ste filiaal. Het gezamenlijke personeel bood voor deze zaak in Den Haag een fraai "wandjuweel" aan, dat was vervaardigd door de Waalwijkse kunstenaar Wim Suermondt. De bijeen komst in Hotel Verwiel werd door een kleine groep van de 2000 perso neelsleden bijgewoond. Het gehele personeel had vrijdag al in de feest vreugde gedeeld, toen hen een jubileum-gratificatie was uitgereikt. De direktie van Van Haren wilde het 40-jarig bestaan op bescheiden wijze vieren. Daarom geen groots openbaar feest of een reeks van feestredenaars. Het waren zaterdag twee personen, die de aandacht vroegen, de heren H. Lombarts, voorzitter van het feestco mité en A. J. de Munnik, de oudste direkteur. De eerste vertolkte de ge voelens van het personeel. Direkteur De Munnik roemde de prettige ver standhouding tussen alle geledingen van het bedrijf. Dat het schoenencon cern in vier decennia tot zon grote bloei was gekomen had volgens hem twee oorzaken: de stimulerende lei ding en het koopmanschap van wijlen Ivo van Haren en de inzet van het personeel. De heer Lombarts ging in gedachten terug naar 1929 toen de lederhande laar Ivo van Haten besloot met de fabricage van schoenen te beginnen. "Velen probeerden mijnheer Ivo tot andere gedachten te brengen. Allen hebben zich in zijn persoon vergist. Het schoenfabriekje is uitgegroeid tot een concern dat in heel West- Europa zijn weerga niet vindt. Het is jammer dat onze oud-presidtent Ivo van Haren dit 40-jarig bestaan niet kan meevieren. Laten we voor zijn gedachtenis een ogenblik stilte in acht nemen", aldus de heer Lombarts. De voorzitter van het feestcomité vond een 40-jarig jubileum nu niet direkt om over naar huis te schrijven, maar, zo vervolgde hij... 5 schoenfa brieken, 1 stikkerij, 2 leerlooierijen, 'n timmerbedrijf, bouwbureau en 100 winkel filialen, haast niet te geloven dat dit alles in 40 jaar tijd tot stand is gekomen. Een groot gezond bedrijf dat in dit 40 jaar nimmer iemand wegens gebrek aan werk heeft moe ten ontslaan". "Wij, als medewerkers, waarderen de direktie die met een vooruitziende blik dit bedrijf weet te leiden. De schoenfabrieiken maken geen gemak kelijk tijd door. Deze bedrijf stak heeft mensen nodig die zichzelf weg weten te cijferen en helemaal weten in te zetten vcor het bedrijf. Van Haren heeft zo iemand: onze direkteur A. J. de Munnik. Graag willen wij hem even noemen", aldus de heer Lom barts. Namens het personeel bracht hij dank voor de jubileum-uitkering die buiten verwachting hoog was. Het deed de heer Lombarts vreugd dat de direktie ook de oud-medewerkers niet was vergeten. "Wij voelen gvis als vrien den verbonden met dit bedrijf. Graag betuigen we onze erkentelijkheid voor alles wat in de afgelopen 40 jaar voor het personeel is gedaan"Waar na de heer Lombarts een wandplas tiek onthulde dat bestemd is voor het 100ste filiaal. Ontwerper Wim Suer mondt lichtte het "wandjuweel"dat de veelzijdigheid van het bedrijf sym boliseert, nader toe. Dat het personeel een ruime bijdrage voor het feestgeschenk had gegeven, bleek wel toen de heer Lombarts de heer De Munnik - die hij "minister van financiën" noemde een enve loppe met 2000, - aanbood, be stemd voor een door de direktie aan te wijzen doel. De dames van de di- rektieleden werden met bloemen ver rast. De oudste direkteur van het concern, de heer A. J. de Munnik bracht dank aan het personeel voor het geschenk. De direktie zal het geldbedrag - dat zo nodig zal worden aangevuld bestemmen voor een of meerdere in stellingen. De heer De Munnik, tij dens het leven van Ivo van Haren steeds zijn vertrouwensman en eerste medewerker, ging dieper in op de persoon van de stichter van het con cern. "Ivo van Haren had een grote visie op de toekomst, een groot za kelijk inzicht. Bovenal had hij veel waardering voor zijn personeel met wie hij diep menselijk kon meeleven. Alle lof die mij is toegezwaaid, is be stemd voor de stichter van ons con cern. Samen met zijn echtgenote heeft hij de zaak groot gemaakt. Een nieu we generatie zet nu de zaak op de zelfde voet voort". "We mogen niet alleen met materi eel inzicht handelen, maar moeten zorgen dat de maatschappelijke ver houdingen juist blijven", aldus direk teur De Munnik die nog herinnerde aan het feit dat Van Haren de eerste schoenfabriek was die winstdeling in voerde en met een eigen pensioen fonds startte. "Het is ook onze plicht zo voordelig mogelijk te leveren. De verticale structuur in ons bedrijf blijft gehandhaaf d. Hoewel de tijden moei lijk zijn, zijn we verre van wanhopig. De prettige samenwerking in ons be drijf is mede een waarborg voor de toekomst". Sprekend over de toekomst richtte d heer De Munnik zich tot zijn mede- direkteuren. "U helbt veel talent mee gekregen, naar geest en hart. Gébruik deze talenten goed en laat wijlen uw vader daarbij steeds een lichtend voorbeeld zijn. Dan zal het u en uw personeel goed gaan", aldus de heer De Munnik, die duidelijk liet uitko men binnen niet al te lange tijd zijn funktie in het bedrijf te willen neer leggen. Hoewel het 40-jarig bestaan niet officieel naar buiten-uit is ge vierd, werden er zaterdagmorgen tal van bloemstukken, geschenken en te legrammen aangeboden. In intieme kring werd na het officiële gedeelte de herdenking van het 100ste filiaal in het 40ste jaar voortgezet. WAALWIJK De directie var. het Schoenenmuseum is er in geslaagd een september-tentoonstelling te organiseren. Deze expositie wordt gehouden in samenwerking met de Brabantse Kunststichting te Til burg en zal olieverven, grafiek, emailles, batikdoeken en zo moge lijk ook keramiek omvatten van de volgende kunstenaars: Kees Bol, Eindhoven, Ben Hens, te Eersel, Nico Molenkamp, Tilburg, Hans van Zummeren, Tilburg, Ge rard Princée, Helmond, Heinz Reijn- ders, Vught, Sabine Vess, Tilburg. Alle belangrijke Brabantse of in Brabant werkende moderne kunste naars exposeren. Voor Waalwijk is het vooral interessant dat de Waal wijkse kunstschilder Ben Hens voor de eerste keer zijn fraaie moderne schilderijen in Waalwijk toont. Omdat de expositie onder auspiciën van de Brabantse Kunststichting ge houden wordt is er de rijkssubsidie voor aankopen op van toepassing. Deze bedraagt 25 procent van de prijs, met een maximum van 250.-. Het Schoenenmuseum hoopt dat dit kopers zal aanmoedigen om goede moderne kunst te kopen. De ten toonstelling wordt geopend op vrij dag 29 augustus om 5 uur n.m. en duurt t.m. 30 september. Geopend op alle werkdagen dus maandag t. m. zaterdag van 10 - 12 en van 2 - 5 uur. GESLAAGD Voor het Middenstandsdiploma zijn geslaagd de dames M. Coppens te Waalwijk, M. Kamst te Drunen en M. Hamers te Sprang-Capelle, alsmede de heren C. Alewijn, Th. de Kort, H. Hens en C. Wieggerink te Waalwijk, K. de Groot en P. Kamp te Waspik, C. v. d. Velden te Els- hout en M. van Beurden te N'ieuw- kuyk. Geslaagden genoten hun oplei ding bij de heer G. Maas, Juliana- straat 21, Waalwijk. Aanmeldingen voor de nieuwe cursus kunnen nog geschieden blijkens de advertentie in dit blad. Stationsstraat 29, Waalwijk Aanvang woensdag "21 augustus om 9 uur Met ingang van 1 september a.s. is de heer Karei v. Dijck uit Vught benoemd tot dirigent van harmonie „Drunen" te Drunen. Hij wordt hiermee de opvolger van de heer Rudolf Siebert, die de harmonie „Drunen" drie jaar heeft geleid. De nieuwe dirigent is Hagenaar van geboorte en 40 jaar. Hij stu deerde clarinet, met als nevenvak ken piano en saxofoon, aan 't Con servatorium in Den Haag en ver wierf in 1950 cum laude het eind diploma. Hierna trad hij toe tot de marinierskapel als clarinettist en speelde bij herhaling in het Resi dentie-orkest. Daarnaast studeerde hij o.a. bij Rochus v. Iperen voor kapelmeester. Na het behalen van dit diploma werd hij benoemd tot kapelmeester van de matrozenkapel op Valkenburg. In 1964 vertrok Karei v. Dijck als tot kapelmeester van de Genie-ka pel in 's-Hertogenbosch. Nationaal, zowel als internatio naal, heeft de heer v. Dijck reeds een grote bekendheid verworven als componist van harmonie- en fan- fare-muziek en is permanent jury lid van de Federatie van Katholie ke Muziekbonden in Nederland. De harmonie „Drunen", die de laatste jaren fraaie successen boek te en is opgeklommen tot de supe rieure afdeling, zal met haar nieu we dirigent, zeker met veel perspec tief, haar toekomst tegemoet gaan. In het kader van het door het Kerk- drielse DSC georganiseerde neder- laagtournooi speelde RWB tegen de ze vereniging. Het werd een 2-1 ne derlaag voor RWB. Onder bijzonder slechte weersomstandigheden brengt Kerkdriel de bal aan het rollen en dringt meteen fel op het RWB-doel - -- UlVIlgl fftC/t-OC/* yot vy itisL xvrrx-A uui/. kapelmeester van e aan wat reeds na 5 min. succes heeft pel bii de troepen in Suriname nog j in hetzelfde jaar werd hij benoemd Boven- het fraai wandplastiek Onder: direkteur De Munnik met echtgenote bewonderen het werkstuk van dé VVaMwijker Wm Suermondt. Rechts onder: direkteur De Munnik tijdens zijn jubileum-toespraak met een harde kopbal van de Kerk- drielse midvoor. Lang plezier hebben de mannen van DSC niet aan hun voorsprong gehad, want reeds na 15 min. weet Bruur- mijn door goed doorzetten de gelijk-, maker te scoren. Met wederzijds nog enkele goede aanvallen, die edhter op niets uitliepen, gingen men rusten. Na de thee een fel aanvallend RWB, maar de tegenpartij wist van geen wij ken, en toen iedereen een RWB-doel- punt verwachtte, kwam er een lelijk misverstand in de RWB-achteihocde en het was 2-1 voor Kerkdriel. Wat RWB hierna ook nog probeerde, in deze stand kwam geen verandering meer. RWB 2 speelde tegen Kerkdriel 2 'n goedé wedstrijd en won met 4 1. Bij onlusten in Praag en Brno zijn 10 doden en vele gewonden ge vallen ter gelegenheid van de her denking van de inval der Russen op 21 augustus 1968. Er zijn strenge maatregelen genomen tegen beto gers. De beheerder van de Nuts Spaarbank te Eindhoven, heeft voor 400.000 gulden aan spaargelden ver duisterd. Het bestuur van de Junioren-afd. van WSC heeft toestemming ver kregen wederom een jeugdtoto te organiseren, waarmee in de loop van de maand september een aan vang genomen zal worden. Deze jeugdtoto zal in een periode van 10 opeenvolgende weken wor den uitgespeeld en de netto-op brengst zal geheel ten goede komen aan de jeugd van WSC, d.w.z. zowel aan de junioren- als aan de pupil len-afdelingen. Het vaststellen van de prijswin naars zal wekelijks plaatsvinden op zaterdag in plaats van op vrijdag avond, zoals voorheen gebruikelijk was. Het jeudbestuur van WSC is reeds nu druk bezig een groot aan tal medewerkers te interesseren om aan een zo breed mogelijke ver spreiding van deelname aan deze toto daadwerkelijke steun te ver lenen, teneinde een maximale op brengst te bewerkstelligen. De prijzenpot zal als volgt wor den verdeeld: le prijs 15%, 2e prijs 10% en 3e prijs 5% van de totale inzet. De prijzen zullen wekelijks wor den bekendgemaakt, zowel in de maandag-editie van De Echo van 't Zuiden, alswel in de wekelijks ver schijnende WSC-koerier. Het jeugdbestuur van WSC hoopt met de opbrengst van deze jeugd toto een rekord-inzet te bereiken, teneinde de WSC-jeugd een aange name en zinvolle recreatie te kun nen bieden en aldus de ouders van haar jeugdleden bij de lichamelijke en geestelijke vorming van hunkin deren te ondersteunen. Totale inzet f 355.90. le prijs: 53.38, L. v. d. Pluym, Grotestraat 229, Waalwijk, geraden 355,83. 2e prijs 35.59. Eric Steenbergen, van Heystlaan 3, Waalwijk, W. Wit- tens, Averuitstraat 23, Waalwijk, J. Cools, Markt 4, Waalwijk. Geraden 355,70 en 356.10. Zij ontvangen 11.86 elk. 3e prijs 17.80. Sj. Grijsbach, Anto- niusstraat 19h, Waalwijk, J. Pullens v, Overschiestraat 12. Geraden 355,60. Zij ontvangen elk 8.90. WAALWIJKSE TAFELTENNIS KAMPIOENSCHAPPEN 1969 Op zondag 7 september a.s. orga niseert de tafeltennisvereniging RKC weer de Waalwijkse kam pioenschappen in de Taxandria- sporthal te Waalwijk van 12.00 tot ongeveer 18.00 uur. Er wordt ge speeld in twee klassen, heren enkel, dames enkel, junioren enkel. In schrijving is mogelijk tot 27 augus tus a.s. bij: M. Steenbergen, van Heystlaan 3 te Waalwijk en bij A. IJpelaar, v. Berckenrodelaan 55 te Waalwijk. Elke inwoner; van Waal wijk kan hieraan meedoen. VERGADERING C C. WAALWIJK POSTDUIVENVERENIGING BPB Zaterdagavond 23 aug. j.l. had de C.C. Waalwijk een feestelijke bij eenkomst in café 't Vosje. Op deze bijeenkomst werden de 10 jonge duiven vervlogen op de vlucht van 17 aug. jl. St. Qucntin en geschon ken door de heer Schilders aan de winnaars overgedragen. Daarna werd de oprichtersbeker, geschonken door de heer Mulder en gewonnen door de heer Pullens met de vlucht van 10 aug. van Noyon, door de voorzitter overhandigd. De voorzitter kon als klap op de vuurpijl nog het volgende medede len:] Als beschermvrouwe van de veréniging was mevrouw Heeren- Pullens hiertoe bereid. De heer en mevrouw Heeren, eigenaars van 't Vosje schenken aan de vereniging de moederklok. De heer Heeren schenkt een wisselbeker welke met jonge duiven vervlogen moet wor den. De heer Kemmeren schenkt 7 late jonge duiven. De heer Kuys schenkt 2 late jonge duiven. De wisselbeker wordt eigendom na 2x achtereen of 3x in totaal te zijn gewonnen. De vlucht van jl. zondag vanuit Noyon telt reeds mee. Een; daverend applaus onderstreepte dezè mededelingen. Met de. vluchten vanaf Herenthals 31 aug. is het onderling prijsvliegen. HARMONIE CRISPIJN CONCERTEERDE ZONDAG IN ANTWERPEN WAALWIJK Harmonie St. Cris- pijn heeft zondag deelgenomen aan het 71e Bestendigheidsfestival in Antwerpen. Om 11.30 uur werd ver trokken bij het clublokaal van de heer J. Timmermans. Zowel leden als bestuur maakten de reis mee. Op de heenreis werd eerst gestopt in West-Malle bij „Dennenoord", waarna koers werd gezet naar Ant werpen waar een concert werd ge geven van 3-4 uur. Daarna was men tot 6 uur vrij. Het diner werd genoten in hotel Klein Zundert, dat piima was verzorgd. Hier waren ook de voorzitter, de heer J. Maiburg en de ere-voorzitter, de heer Fr. Smol ders aanwezig. Het was een uiterst gezellige en goed verzorgde dag; OPENING POSSEMIS' ROTANHUIS Donderdagmiddag wordt de ver nieuwde zaak. van Possemis' Rotan huis, Grotestraat 221 in Waalwijk heropend. Van 16 tot 19 uur kan men tijdens een receptie de nieuwe zaak bewonderen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: sleutel, groene knippor- temonnee, jongensportemonnee, een zwart lakken knipbeurs, zwarte pa- rapluie, sleutelbos, rode schooltas met boeken, rode parapluiehoes, 'n rode speelgoeddragline, blauw over hemd. Verloren: gouden ketting, blauw damesjasje, zilveren armband, klei ne geknipte poedel, doublé dames horloge, zwart hondje, herenbril, 'n regencape met broek. AGENDA Woensdag kwart voor acht repetitie dameskoor Oefening en Vermaak. Half tien mannenkoor, na afloop is er bestuursvergadering. PUPILLEN REIS BIJ RWB Zaterdag 30 augustus gaan de pu pillen van RWB op reis naar Rot terdam en Den Haag. Men vertrekt 's morgens om half negen vanaf ca fé Hoevenaar. Inmiddels zijn ook de trainingen weer hervat. Verkoop Verhuur TENTEN KAMPEER-ARTIKELEN A.N.W.B.-Tentenverhuurder Thorbeckelaan 23, Waalwijk Tel. 04160-2929 LOON OP ZAND Ds. W. van Hennekeler uit Zwartebroek, deed zaterdagavond zijn intrede in de hervormde kerk aan de Zuidholl. dijk. Het kerkgebouw was tot de laatste plaats gevuld. De nieuwe predikant, die onge veer zes jaar in Zwartebroek stond, preekte uit Handelingen 16, vers 13 tot 15. Op verzoek van ouderling Smits, zong de gemeente hem toe Psalm 119, vers 9. Ds. Van Henne keler werd verwelkomd door de consulent ds. W. Heijboer uit 's-Gra- venmoer namens de classis Heus- den en namens de predikanten in de kring Waalwijk door burgemees ter L. v..Erp van Kaatsheuvel, bur gemeester M. v. Prooijen van Spr.- Capelle en door een afgevaardigde van de gereformeerde kerken in Sprang-Gapelle. Na afloop van de dienst maakten velen van de gele genheid gebruik kennis te maken met ds. Van Hennekeler en zijn ge zin. De hervormde gemeente van Loon op Zand is ruim twee jaar va cant geweest. GEMEENTERAADS VERGADERING A.s. vrijdagavond 29 augustus zal om half acht de raad van Sprang- Capelle in vergadering bijeen ko men. De agenda luidt: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Wijziging van de Rangen- en Be zoldigingsverordening 1968. 5. Vaststelling van een nieuwe ver ordening regelende de toekenning van een tegemoetkoming in boven matige ziektekosten aan enkele groepen van IZA-deelnemers. 6. Vaststelling van een vergoeding ex. art. 101 bis der Lager-onderwijs- wet 1920 t.b.v. de chr. ulo-school over 1968. 7. Verlenging van de concessie, ver leend aan de n.v. Waterleiding Mij. Noord-West-Brabant. 8. Vaststelling van een pensionver ordening. 9. Onbewoonbaar verklaring van de woning v. d. Duinstraat 81. 10. Wijziging van de met de v.v. SSC '55 gesloten huurovereenkomst t.a.v. het sportveldencomplex aan de Bernhardstraat. 11. Verpachting van landerijen. 12. Verkoop van bouwterrein aan mevr. E. Hoefnagel. 13. Verkoop van bouwterrein aan de heer B. Korngold. 14. Wijziging raadsbesluit tot ver koop van bouwterrein aan mevr. L. E. van Dalen-Rijkers. 15. Verkoop van het oude schoolge bouw aan de v. d. Duinstraat aan de heer J. K. Timmermans. 16. Wijziging van een drietal belas tingverordeningen. 17. Beschikbaarstelling van een kre diet voor de aanleg en de inrichting van een speelweide en een tweetal speelterreinen. 18. Beschikbaarstelling' van een kre diet voor de aanschaffing van een mobilofooninstallatie t.b.v. de brand weer. 19. Wijziging gemeentebegroting voor het dienstjaar 1969. 20. Mededelingen. 21. Rondvraag. 22. Sluiting. P.V. NOOIT GEDACHT Door ontsnappen van enige dui ven kon het concours van Duffel j.l. zaterdag niet doorgaan. A.s. donderdagavond tussen half 7 en 8 uur is het inkorven voor een wedvlucht vanaf Felixstone (Enge land). Hoofdprijs een radio voor de leden aangesloten bij het NPO. Vrijdagavond is het tussen half 7 en half 9 inkorven voor een wed vlucht vanaf Vilvoorde.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 5