De Echo 'van het Zuiden Uitgaan in het weekend Lido Aantrekkelijke selectie wedstrijd voor Nederlands amateurelftal Henk Groenendaal opgenomen in KNVB jeugdplan Nederland 1970 Zaterdag in Kaatsheuvel verkiezing van Miss Camping Nederland Jachthoorncorps Cornu Dopiae heeft grootse plannen Apollo Musis Sacrum El Terreno Ie Ster Tax@isdria-lsr S Ssesfeierg KAATSHEUVEL Kaatsheuvel Soeterboek gelijk maakte Opsieringen R.K. E.H.B.O. Loon op Zand organiseert auto-rally SM LOM HOMBERGEN Ook verkiezing IVSiss Brabant Jury Deelneemsters DONDERDAGAVOND 28 AUGUSTUS 1969 92e JAARGANG No. 69 IK BEN NIEUWSGIERIG BLAUW De film GEEL deed in Nederland vrij veel stof opwaaien, welk voor een deel voortvloeide uit die scene's waar de mens in al zijn Ontluiste rende naaktheid in beeld werd ge bracht. In BLAUW belicht Sjöman, in de gestalte van de nog altijd vra gende, zoekende Lena, naast reeds in de eerste versie bekende aspecten ook andere onderwerpen, zoals de plaats, de zin van het geloof, de in komens- en daardoor klassestruc tuur, geslachtsverkeer, e.a. MISDAADSYNDICAAT t Is moeilijk te geloven dat de vlotte en keurige Tom Harrison, die dagelijks als forens van het plaatsje Mount Croton naar New York reist, deel uitmaakt van een uiterst mach tig en mysterieus misdaadsyndicaat. Even moeilijk is het om te geloven, dat het huwelijk met zijn vrouwtje Eve door het syndicaat enkele ja ren terug gearrangeerd werd om de schijn te wekken*, dat de Harrisons 'n gelukkig, normaal echtpaar vorm den, in niets afwijkend van het ge wone patroon. De waarheid is dat Tom, toen hij nog Mitchell heette, wegens verduistering en fraude bij een bank in Toledo werd ontslagen en dat hij daarna door het syndicaat werd opgepikt en opgeleid voor het werk, dat hij nu doet: WINNETOU Deze tweede Karl May verfilming is zo mogelijk nog bewegelijker, bonter en afwiselender dan de eer ste. Wederom valt het functionele gebruik van het werkelijk prachtige landschap op. Zowel het spel, de regie als de kleuren zijn zeer ver zorgd. Het geheel biedt goed en spannend amusement voor jong en oud. INGA, JA IK WIL Greta, een vrouw van ongeveer 35 jaar oud, leeft sinds de dood van haar man in een zeer intieme ver houding met een jonge student, Karl. Snelle auto's, wilde feesten en hartstochtelijke avontuurtjes com penseren de leegte in haar nieuwe leven. Einar, chef-redacteur van een geïllustreerd tijdschrift, biedt haar de mogelijkheid van een geborgen leven vol zekerheid. Greta kan niet beslissen. Weliswaar beleeft zij een liefdesaffaire met hem, maar is zij desondanks niet bereid haar jonge vriend op te geven. Haar hartstocht voor Karl, aan wie zij sexueel ver slaafd is, brengt haar in materiële moeilijkheden. DE 40 GESTOLEN GEWEREN De Apachen zijn op het oorlogs pad. Een zwakke afdeling USA rui terij verschanst zich in fort Apache Wells. Daarheen worden ook de boe ren uit de omtrek gehaald. Kapi tein Coburn haalt de familie Malo- ne. Ellen Malone is zijn verloofde. De Apachen zitten hun dicht op de hielen en doden vader Malone. Zijn zoons Doug en Mike nemen dienst bij de ruiterij om hem te wreken. Doug is nog wel erg jong; hij laat zich meeslepen doo~ Mike. Coburn wordt met een detachement uitgezonden om veertig geweren op te halen. Het zijn repeteergeweren, iets nieuws voor die dagen. Met de ze wapens zal Apache Wells de In dianen kunnen verslaan. De Kaatsheuvelse dancing El Ter reno brengt zaterdagavond weer 'n soul-attraktie. Op die avond treedt dê uit 12 personen bestaande soul- groupe „Frank and Burt and the Soul Serenade" op. Ongetwijfeld 'n trekpleister. Zondagavond is er een disco-bal met als speciale attraktie de Folksinger Henk de Kloe. De liefhebbers van rock en beat kunnen zondagavond hun hart op halen in de Ster. Daar treedt dan de bekende groep The Flying Rockers op. In de bar van sporthal Taxandria kan men het weekend dansen op disco-muziek. De allernieuwste plaatjes staan borg voor gezellig heid. SPRANG-CAPELLE - Het zaterdagelftal van district Zuid I heeft zich dinsdagavond op het terrein van SSC te Sprang-Capelle uitstekend ge weerd tegen het zondagteam van dit district. De ontmoeting - goed ge leid door scheidsrechter P. C. Schouwenaars uit Tilburg - eindigde in een 3-3 gelijkspel. Opnieuw een bewijs dat het zaterdagvoetbal de even knie is geworden van het zondagvoetbal. Er waren ruim 1500 toeschou wers, onder wie bondscoach Arie de Vroet, trainer van het Nederlands amateurelftal en de heer H. Jonker, de voorzitter van de keuzecommissie van het zaterdagvoetbal. Vooral voor de rust was het een aan trekkelijk duel met goed spel van beide kanten. De in het wit gestoken zaterdagploeg nam na ca. 25 min. de leiding met een fraaie treffer van Ti- nus van den Heuvel (Kozakken Boys) 1-0. De gemakkelijk en vlot combi nerende zondagformatie was eerder dicht bij de openingstreffer, maar had dankzij knap werk van keeper Van den Anker (SDO) geen succes. Wel raak was het na een half uur door een center van C. Soeterboek (DESK) 1-1. Bij beide elftallen verving men in de rust enkele spelers. Kort na de hervatting kwam de in rood tenue spelende zondagploeg door C. van de Kerkhof (Mulo) op 1-2. Tien minuten later was het al weer gelijk toen Francke (De Meeu wen) keeper Jansen van TSC verras te: 2-2. En amper een minuut la ter leidde het zaterdagteam met 3-2 Van den Heuvel scoorde op grandio ze wijze. Tegen het einde, toen door het uit vallen van Den Rooijen (SSC) de zaterdagselectie met tien man speel de, slaagde Soeterboek er nog onver wachts in met een prachtig doelpunt de stand op 3 - 3 te brengen. Het ge lijke spel geeft de krachtsverhouding goed weer. Bij het zondagelftal trok vooral het werk van P. Kuijpers van Sparta '25 de aandacht en hij de za terdagploeg het spel van keeper Van den Anker van SDO en IJmert van Straten van Woudrichem. Op 3 september speelt een elftal van district Zuid, bestaande uit zaterdag en zondagspelers, tegen het zondag- amateurelftal van Zuid II. De opstelling van het zaterdagelftal: Doel: A. van den Anker (SDO); na rust Baks (Zuilichem). Achter: J. Lagrouw (SSC), D. Pat- teniers (De Meeuwen), C. van der Schans (Sprang) en A. van den Hoek (Smerdiek), na rust A. v. Beek (Wit- Zwart). Midden: J. den Rooijen (SSC), J. Groeneveld (Kozakken Boys), na de rust L. Dingemanse (De Meeuwen). Voor: T. van den Heuvel (Kozakken Boys), P. Faro (SSC), na rust Y. van Straten (Woudrichem), D. Francke (De Meeuwen) en F. van der Heide (De Meeuwen). Zondagelftal Doel: H. Schipperen (Veerse Boys), na rust Jansen (TSC). Achter: A. Doeland (Zeeland Sport), H. Kuijpers (Sparta '25), H. Luij- bregts (Veerse Boys) en C. Smits (Sparta '25). Midden: P. Kuijpers (Sparta '25), na rust M. Frijters (RKVVU) en T. van Bakel (TOP), na rust M. Raaymakers (TSC). Voor: W van de Kerkhof (Mulo), M. Hendriks (RKVVU), G. van de Kerkhof (Mulo) en C. Soeterboek (DESK). Zaterdagavond kan men in het Lido genieten van het optreden van het Duke city Sextet met zang van Bob Smit. De zondagmatinee wordt opgeluisterd door de soul groupe Graduate. Tot slot zondagavond The AU Stars met zang van John Davis. In de zaal van De Roestelberg kunnen de tieners en twens zondag middag luisteren naar en dansen op de tonen van The Blue Birds, een populair orkest uit Kaatsheuvel. Evenals vorig jaar organiseert de R.K. E.H.B.O. Loon op Zand ook dit jaar weer een autorally en wel op 31 augustus a.s. In het verband met het 30 jarig be staan van deze vereniging is het dit jaar een jubileumrit, waaraan een feestelijk tintje is gegeven. De rit die 50 km. lang is wordt verreden in de gemeente Loon op Zand, en voert door de prachtige omgeving van deze gemeente. Er wordt gereden in A en B klasse, met aparte prijzen voor elke klasse. Ie prijs waardebon van 75,- plus beker; 2e prijs waardebon van 50,- plus beker; 3e prijs waardebon van 25,- plus beker. De jubileumbeker is voor de algehele winnaar. Verder zijn er nog vele waardevolle prij zen voor elke klasse apart. Er zijn speciale prijzen voor de 10e 20e 30e enz. geklasseerde. Er is een speciale prijs voor de beste damesequipe. Iedere deelnemer ontvangt bij de in schrijving een leuke herinnering. In schrijving in het Cultureel Centrum te Loon op Zand op 31 augustus vanaf 12.30 uur. De start is van 13.30 tot 14.30 uur en in dit uur kan ieder zijn eigen tijd van starten bepalen. BALL- Uw speciaal adres met de MOOISTE ÈN GROOTSTE SORTERING in diverse merken en prijzen. Stationsstraat 51 A WAALWIJK RUIME PERSONEELSBEZETTING EEN MINIMUM AAN WACHTTIJD Dames- en Heren-coiffure Parfumerie - Bijouterie Markt 11 Waalwijk Telefoon 2477 HULDIGING LEDEN BEDRIJFSZELFBESCHERMING POSTKANTOOR Woensdagmiddag vond in de trouw zaal van het gemeentehuis te Kaats heuvel de huldiging plaats van enke le leden van de Bedrijfszelflbescher- ming van het postkantoor te Kaats heuvel, die zioh voor langdurige tijd als zodanig verdienstelijk hébben ge maakt. Het betrof de heren J. Zwart, Sprang-Capelle, 15 jaar, de heer J. Borghuis, Kaatsheuvel, 10 jaar, en de heer M. Biemans, Loon op Zand, 10 jaar, die, vergezeld van hun echtge notes door burgemeester L. van Erp werden ontvangen. Deze huldiging gold tevens voor de overige leden, die deel uitmaken van de BZB post kantoor te Kaatsheuvel. Na een toe spraak van de heer Van Erp reikte deze de vrijwilligersmedaille met oor konde aan genoemde heren uit. Het woord werd ook nog gevoerd door de heer Van Ros sum namens het post- district 's-Hertoigenbosoh en de heer J. Rijnberk als districtsveiligheids- ambtenaar. Ook het kringcommando van de B.B. was op deze korte plech tigheid vertegenwoordigd. CC KAATSHEUVEL De CC Kaatsheuvel hield zondag j.l. een wedvlucht vanuit Noyon met 507 duiven, die om 11.10 uur gelost wer den. Eerste duif 15.05,08, laatste 16.10,38 uur. De uitslag was: P. Ligtvoet 1 39; Fr. van Woensel jr. 2 33 35 56; L. Kemmeren 3 14; G. v. d. Linden jr. 4 43 57 69; Gebr. Heijs 5 45 54; Gebr. Snoeren 6; A. Ververs 7 37; Jac. van Wanrooij 8 23 46; A. Schilders 9; H. v. d. Lin den 10 58; A. Priems 11; C. van Ree 12 34 42; Fr. van Woensel sr. 13; J. Muizelaar 15 32 36; Th. Net ten 16 22 63; J. van Woensel 17 25; A. Couweniberg 18 28 67; M van Corstanje 19 20; B. Hoevenaars 21 60; A. Lugters 26 29 61; H. Klis 27 50 55 65; J. Kemmeren 30 40; P. Hendriks 31; A. Montee 38; L. Ververs jr. 41 47; A. Voogd 44; T. Snoeren 48; J. Mulder 49 51; J. Ha mers 52; H. van Son 53; L. Reinders 59; J. v. d. Wouw 62; J. Couwen- berg 64; J. Steenbergen 66; A. van Ru ijk 68; P. Bastiaansen 70. DOKTERSDIENST Komend weékeinde zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door Dr. P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, te Kaatsheuvel, tel. 2550. Van zaterdag middag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van Dr. H. Win kelman te Sprang worden waargeno men door collega K. van Tuijn, Vos- sembergselaan 21, tel. 2006, Mej. M. van Vlerken, verloskundige, heeft het komende weekeinde geen dienst. De praktijk wordt waargenomen door de dienstdoende artsen (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Als de voortekenen niet bedriegen krijgt Waalwijk een talentvolle voetballer. De Baard wijk jeugdspeler Henk Groenendaal is door de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond namelijk uitgenodigd deel te nemen aan de centrale trai ning in het kader van het Jeugd plan Nederland 1970. Henk Groenendaal heeft in juli -met succes aan de trainingsweek in het KNVB centrum in Zeist deelge nomen. De bondstrainers waren zo verrukt over zijn prestaties dat men besloot de Baardwijk speler op te nemen in het trainingsschema Jeugdplan Nederland 1970. Men wil jeugdige spelers opleiden voor een plaats in het Nederlands jeugd-elf- tal. De Waalwijker is ingedeeld in groep B. Deze groep traint twee avonden per maand op het complex van v.v. Baronie te Breda. Trainer is de heer Siem Kuiper. Ook worden er oefenwedstrijden gespeeld en wel op 17 november 1 en 17 april en 20 mei. Daarna wordt de defini tieve selectie gemaakt. Het is te ho pen dat deze talentvolle voetballer zich weet te handhaven. Ongetwij- Henk Groenendaal feld zullen we in de toekomst nog wel meer horen van Henk Groenen daal. (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL - Het vrouivelijk schoon dat in de zomermaan den de Nederlandse campings bevolkt komt zaterdagavond in cam ping 't Hoekske in Kaatsheuvel bijeen om daar tijdens de verkiezing van Miss Camping Nederland 1969 uit te maken wie - volgens de jury - de knapste en charmantste campingbezoekster van dit jaar was. Aan deze miss-verkiezing doen 16 dames uit het gehele land mee. De hoofdprijs is een geldprijs van f, 1000, - terwijl de deel neemsters veel aantrekkelijke prijzen wachten. Behalve een Miss Nederland wordt er onder de Brabantse deelnemers ook nog een miss Noord-Brabant gekozen. De miss-verkiezing is ontsproten uit het brein van de heer Van Mosselveld eigenaar van 't Hoekske. "De bezoe kers op een camping komen vakantie houden, maar daar blijft het meestal ook bij. Wij moeten maar zorgen dat er iets te doen is. Zo heb ik enkele jaren geleden een voetbalcompetitie opgezet waaraan bijna alle Brabantse campings deelnemen, leder jaar be rust de organisatie bij een andere camping. Het afgelopen weekeinde hebben we de finale in Oosterhout gehad. Een selectieteam samengesteld uit spelers van zeven campings speel de toen tegen het eerste elftal van Neptunes" Vorig jaar is er voor het eerst een Miss Brabant verkiezing geweest. Daaraan werd door 25 campings deelgenomen. De organisatie van de ze wedstrijd berustte dit jaar bij de heer Van Mosselveld, die er 'n groots festijn van wilde maken. Bij het voor bereiden van de avond kwam hij in contact met de heer Spijkerman van het Reclamebureau Publicom, die hem adviseerde er een landelijke wed strijd van te maken. Dat liet de heer Van Mosselveld zich geen tweemaal vertellen. Hij zette zijn schouders on der de verkiezing van Miss Camping Nederland. De organisatie van deze onderneming zet hij op samen met de sportcom- missie van 't Hoekske. Deze commis sie heeft onlangs ook de verkiezing van Miss 't Hoekske georganiseerd. Een onpartijdige jury vond toen de 22-jarige mevrouw Kortland uit Rot terdam de bekoorlijkste en charmant ste camping-bezoekster. Mevr. Kort land zal dus zaterdagavond samen met 15 andere miss-en de strijd aan binden om de nationale of Brabantse titel, die de winnares beslist geen windeieren zal leggen. De beoordeling berust zaterdag bij een deskundige jruy bestaande uit Flip van der Sühalie (bekend radio medewerker), R. van Konijnenburg, PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot 's nachts 12 uur vervoegen aan de pastorie van de parochie St. Jozef, Wilhelminaplein 3, tel. 2516. redakteur De Haagse Post, G. Damen publiciteitsmanager Coca Cola, Gon- nie van Heesch uit Kaatsheuvel, J. Bosch, Heineken Nederland N.V. en P. Spijkerman, reolamébureau Publi com. Behalve het aanschouwen van de 16 miss-en zorgt het huisorkest van camping Duinlust en het zange resje Gerry van Veen voor wat afwis seling. De presentatie berust bij Cees Wadhtenlberg. De deelnemers kunnen een groot aan tal prijzen winnen. Miss Nederland verdient met haar titel 1000, - Verder sohonken o.a. camping 't Hoekske, de Coca Cola fabrieken, Smarius Brood, Modehuis Van Dijk uit Waalwijk prijzen. Ook de ge meente Loon op Zand blijft niet ach ter L. van Erp komt zaterdag alle deelnemers een presentje aanbieden. De heer v. Mosselveld wil de avond uitstekend verzorgen. Zijn zaal wordt momenteel opgeknapt, er is een nieu we bar in geplaatst, er komen 80 nieuwe Oirschotse stoelen en tafels, etc. Bloemisterij J. van Kempen uit Kaatsheuvel zorgt voor de bloemen versiering. De deelneemsters zullen over een plankier dat 9 meter lang is, zich aan de jury en het publiek presenteren. De dames moeten zich twee keer laten bewonderen, de eer ste keer gekleed in bikini, de tweede keer in sport- of mini-kleding. De deelnemende campings zijn: Boe- kelven, Lage Mierde; de Katjeskelder Oosterhout; 't Oekeltje, Rijsbergen; Priem, Zundert; 't Haasje, Ooster hout; Ter Speegelt Eersel; Den Rooie As, Handel; De Beekse Bergen, Hil- varenbeekHeidelust, Molenschot en Duinlust en 't Hoekske uit Kaatsheu vel. De miss-en van deze campings strijden zowel om de titel Miss Ne derland als Miss Noord-Brabant. Sa men met hen, doch alleen om de titel Miss Camping Nederland presente ren zich de deelneemsters van de cam pings: Pöoksbelten, Almelo de Lucht Renswoude; De Ronde Weybos, Ro- kanje; De Lcmmersberg, Reuver en De Hoefslag, Gastelte. De 16 dames moeten het publiek za terdagavond van 8 tot 1 uur in ver rukking brengen met hun schoonheid. De zaal van camping 't Hoekske is niet voor publiek toegankelijk. Toe gang hebben alleen de uitgenodigde bezoekers van de deelnemende cam pings en de gasten van camping 't Hoekske. Dit zijn al 300 personen en daarmee is de zaal van 't Hoékske helemaal gevuld. Na enkele succesvolle optredens dit seizoen is 't Waalwijkse Jachthoorn korps Cornu Copiae opnieuw uitge nodigd voor een optreden in Bras- schaet in België. Op zondag 7 sep tember zal het korps daar de feeste lijkheden en de grote optocht op de hun bekende wijze gaan opluisteren. In oktober zijn ze voor een tweedaag se trip uitgenodigd door de stad Un- na. In juli j.l. waren zij het enige Neder landse korps in Deinze (bij Gent) op een internationaal majórettenfestival. Zij moesten muzikaal het optreden verzorgen van de 3 beste Nederland se majorettenpelotons n.l. Roosen daal, Bergen op Zoom en Den Haag. Daarna bracht Cornu Copiae een per fecte show dat door de duizenden toe schouwers met een daverend applaus werd beloond. Steeds meer is het korps een graag geziene en gehoorde gast in het bui tenland en het hele korps doet dan ook haar uiterste best deze goede naam te behouden en uit te breiden. Binnenkort zal aan de ingezetenen van Waalwijk weer de beleende dona- teurskaart worden aangeboden, in de hoop, dat deze weer door ieder zal worden aangenomen. Financiële steun heeft het korps hard nodig, gezien de grote plannen die zij voor de toe komst op stapel hebben. Op de al lereerste plaats een nieuw vaandel, dat sinds de omschakeling tot Jacht- hoomkorps ontbreekt. Hiernaast een flinke uitbreiding van de jachthoorn- sectie. Het bestuur is van plan om op zeer korte termijn over te gaan tot uitbreiding met 8-12 jachthoorns. Financieel een aderlating van zo'n 3000,- daarbij komt dan later de uniformering van deze muzikanten die weer zo'n 5000,- zouden om vatten. Grote plannen die verwezen lijkt kunnen worden, wanneer 't korps financieel ter zijde worden gestaan door industrie en bevolking en gezien de fantastische steun in het verleden, hopen zij ook daarop in de nabije toe komst, vooral nu in 1970 het 20-jarig bestaan zal worden herdacht en voor de 2e maal zal worden deelgenomen aan het Wereldmuziekconcours té Kefkrade, waar zij in 1966 zo'n prachtige le prijs wisten te behalen. Het Jachfhoornkorps geeft ieder die interesse heeft om opgeleid te wor den tot hoornblazer nu de gelegenheid zich op te geven. Voor gehuwden of ongehuwden een prachtige vrijetijds besteding bij een fijn korps. Men kan zich opgeven vrijdagsavonds in het Gemeenschapshuis, tijdens de repeti tie, waar men dan tevens kennis kan maken met de instructeur en het ge hele korps.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 17