Raad van Sprang-Capelle stelde pensionverordening vast LOON OP ZAND Harmoniën in Kaatsheuvel de krachten bundelen gaan GRONDVERKOOP VOOR 10 WONINGEN IN PLAN SPRANG-ZUID MUZIEKLEVEN DREIGDE TE VERDWIJNEN 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 SEPTEMBER 1969 3 Vestiging van pension voor Turkse arbeiders Verkoop oude schoolgebouw Carcstdverkpen Sportvelden Speelweide en speeltuinen Artisten voor de maand september met Leopard SVÏanuela dans-attraktie THE BLUE NOTE Tilburg Samengaan 3 korp sen enige mogelijk heid Nieuw bestuur Welke naam KATH. PLATTELAND S- JONGEREN Vlijmen Capelle -yxAu-j- - "'jScSSfc*-.-i* In de vrijdagavond gehouden openbare vergadering van de gemeente raad van Sprang-Capelle, werd op voorstel van het college van B. en W. besloten tot vaststelling van een pensionverordening. De voorzitter, burgemeester M. v. Prooijen, lichtte het voorstel breedvoerig toe en zei dat het wenselijk was in het belang van een behoorlijke hygiëni sche verzorging van Turkse gastarbeiders, waarvoor in onze gemeente een pension zal worden gevestigd en meerdere vestigingen te ver wachten zijn. Door een onderneming in Waalwijk is reeds een woning in onze gemeente aangekocht. Op zichzelf bevat de verordening niet zoveel normen en is aan B. en W. overgelaten nadere eisen te stellen, waarom geval tot geval zal worden bekeken. Voor de rechtszekerheid van de exploitant, die meent dat B. en W. willekeurig zouden hande len, staat beroep op de gemeenteraad open. De bedoeling van de ver ordening is, uitbuiting van gastarbeiders tegen te gaan. De heer Winkelman juichte 't voor stel toe, want hij meende dat de huisvesting van vreemde arbeiders te wensen overlaat. Artikel 10 geeft geen precicering omtrent toe te la ten personen, waarom hij elk geval nauwkeurig zou willen laten bekij ken, want hij heeft gezien dat deze arbeiders soms heel primitief ge huisvest zijn. De ventilatie noemde de heer Winkelman onvoldoende en eveneens de wasgelegenheden, waar om hij meent dat goede eisen ge steld moeten worden. De voorzitter zei, dat het moeilijk is vast te stellen hoeveel slaapge legenheden er mogen zijn, want dat hangt af van het huis dat als pen sion wordt ingericht, waarom geval tot geval zal moeten worden bezien. Men wil geen overdreven eisen stellen, maar toch tegemoetkomen aan de eisen van buitenlandse ar beiders, opdat déze niet worden uit gebuit. Op een vraag van de heer Rijkers wie de richtige naleving van de ver ordening controleert, zei de voor zitter, dat de dienst Gemeentewer ken een rapport van de indeling van een huis opmaakt, voor B. en W. een beslissing nemen omtrent een vergunning en voorts de politie als normale opsporingsambtenaren volgens het wetboek van strafver ordening, terwijl B. en W. ook had den gedacht aan de maatschappelijk werkster. Op een vraag van de heer Heij, of de gemeente dit moet opvangen als van buitenaf een huis gekocht wordt dm meisjes onder te brengen, zei de burgemeester dat men wel regels kan stellen, maar niet ver bieden; wel is een verblijfsvergun ning nodig. De heer Kuijsten las in de ver ordening nergens dat het verboden is personen van beide geslachten onder te brengen, maar de voorzit ter antwoordde dat B. en W. toch altijd nog kunnen beslissen of een vergunning verleend wordt. Verder zouden eisen gesteld moeten wor den als betreft toiletten, afzonder lijke ingangen voor dames en he ren, terwijl het ook mogelijk is dat B. en W. daarvoor geen vergunning geven. Op zijn vraag over art. 11, geen onderdak aan personen bene den 21 jaar, zei de voorzitter, dat zonodig door B. en W. hiervan ont heffing kan worden verleend. De heer De Vos juichte het ook toe dat gastarbeiders gevrijwaard worden tegen uitbuiting, maar dat betreft min of meer alleen de ac commodatie; maar regelen B. en W. ook nader iets omtrent de pension- prijzen, vroeg hij. De voorzitter zei dat zulks mogelijk zou zijn wanneer abnormale prijzen zouden wórden gevraagd, dan zou geen vergunning kunnen worden gegeven. Maar de plaatsing geschiedt meestal via het bedrijf, dat in het algemeen ook de kosten betaalt. Ook het voorstel tot verkoop van het oude schoolgebouw aan de v. d. Duinstraat aan de heer J. H. Tim mermans, lokte enige discussies uit. De heer Genuit kon zich wel met het voorstel verenigen, maar was - al was dan een bepaling opgenomen dit tegen te gaan - toch enigszins huiverig dat het daar op den duur een autokerkhof zou worden en vroeg of en wie daarop het nodige toezicht hielden, waarop de voor zitter antwoordde dat hij als raads lid daarop mede toezicht kon hou den en bij overtreding direct de raad kon voorstellen de boetebepa ling in vferk te doen treden. Maar de voorzitter had vertrouwen in de koper, die er een groot bedrag voor over heeft om het oude gebouw te verbeteren en er een showroom in te vestigen en eventueel een tank station aan te verbinden. De voor waarde er geen autokerkhof te ves tigen is uitdrukkelijk gesteld en de koper ging er mee akkoord de boe tebepalingen op te nemen. De heer Winkelman vroeg inlich tingen omtrent de verkoopprijs en de voorzitter rekende hem voor dat men hiermee tevreden kon zijn. De heer Rijkers zou blij zijn wanneer men ook zo van de Heistraatse oude school zou kunnen afkomen, waar voor zo antwoordde de voorzit ter - een advertentie geplaatst zou worden. De heer Winkelman vond ook die autokerkhoven ergerlijk, terwijl de heer Heij liever had ge zien dat het gebouw publiek te koop was aangeboden. Mogelijk hadden er dan ook wel andere liefhebbers komen opdagen, maar de voorzitter zei dat de koper zich direct met hem in verbinding had gesteld, wat met de Heistraatse school niet het geval is. De heer Dekkers was blij met de gang van zaken, nu een bedrijf zich verder kan uitbreiden, terwijl dhr. De Bie zei dat de koper achter zijn huis momenteel ruim 1 ha. als au to-kerkhof in gebruik heeft endaar- voor dus geen ruimte nodig heeft. Het voorstel werd aangenomen, met aantekening dat de heer Heij heeft tegengestemd. Het voorstel tot verkoop van bouwterrein aan mevr. Hoefnagel, voor de bouw van 10 woningen voor de verkoop in Sprang-zuid, werd aangenomen. De heer Heij vond dit een verheugend geluid, waaruit hij concludeerde dat de 12 woningen waarvoor reeds eerder grond ver kocht werd, gerealiseerd zijn, wat de voorzitter vrijwel kon bevesti gen en die er zijn blijdschap over uitsprak dat de particuliere bouw zo van de grond komt en op een opmerking van de heer Kuijsten be aamde, dat tijdig voor nieuwe bouw grond in plan zuid gezorgd zal moe ten worden, want het gaat daar vlugger als aanvankelijk werd ge- gedacht. En wat de bungalowbouw betreft, als er één staat, komen er meer, zei de heer Heij, wat de voor zitter beaamde. Verder werd bouwgrond verkocht aan de Burg. Vermeulenstraat voor de bouw van een bungalow voor zelfbewoning aan de heer B. Korn- gold te Utrecht. Het voorstel tot verlenging van de concessie voor onbepaalde tijd aan de N.V. Waterleiding Maat schappij Noord-West-Brabant, werd aangenomen, evenals het voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woning v. d. Duinstraat 81. Het voorstel tot wijziging van de met de v.v. SSC gesloten huurover eenkomst ten aanzien van 't sport veldencomplex aan de Bernhard straat, werd aangenomen, evenals dat inzake verpachting van lande rijen, waarbij medewerking werd verleend aan ontbinding van de pachtovereenkomst met dhr. Haan stra, die in principe een landbouw bedrijf in de Flevo-polder kreeg toegewezen, zodat deze zijn bedrijf in de polder definitief kan betrek ken. Een toegevoegd punt aan de agen da betreffende aankoop van de wo ningen Wendelnesseweg-Oost 38 en 40 van mevrouw Baun-Blom, werd eveneens goedgekeurd. Deze wo ningen vormen volgens het pre advies een enorm obstakel voor de veiligheid, zodat ze bij aankoop door de gemeente, zodra de mogelijkhe den daartoe aanwezig zijn - zulks in verband met de komende ruil verkaveling - gesloopt kunnen wor den. Een voorstel tot wijziging van 't raadsbesluit tot verkoop van bouw grond aan mevr. Van Dalen-Rijkers, inhoudende dat de verkoop zal ge schieden aan de kinderen v. Dalen, werd goedgekeurd, evenals 't voor stel tot wijziging van de belasting verordeningen, n.l. de hondenbelas ting, de straatbelasting en de rei nigingsrechten, zodat hiervoor in de toekomst een aanslagbiljet kan uit gaan, terwijl wat betreft de honden belasting, wanneer geen aangifte wordt gedaan, bij navordering de aanslag met tweemaal de aanslag kan worden verhoogd. Het voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor de aanleg en inrichting van een speelweide en een tweetal speeltuinen, vond bijval. In Sprang-Zuid zal 'n speel weide komen, waarop twee voetbal doelen worden geplaatst, terwijl aan de Molenstraat een speeltuin zal worden ingericht, evenals aan de Nieuwevaart. De heren Genuit en Kuijsten waren blij met dit voor stel; de laatste merkte op, dat het in de Molenstraat altijd een vuilnis belt was en hij noemde het een goede plaats, waar niemand last van heeft. Ook het voorstel tot beschikbaar stelling van een krediet voor de aanschaffing van een mobilofoon installatie voor de brandweer, werd goedgekeurd. Op een vraag van de heer De Bie of dan van hieruit zo nodig hulp uit Tilburg kan worden ingeroepen, zei de voorzitter, dat er wel reeds onderlinge hulp wordt ge boden, maar dat die hulpverlening nu wordt gecoördineerd. Als de brandweer hier uitrukt, wordt di- FRANSE STRIP-VEDETTE uit de kooi TURKSE STRIP-VEDETTE SPAANSE Geopend van 3.30 uur 20.00 uur tot VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250-25287 reet daarvan kennis gegeven aan Tilburg, die dan reeds overweegt wie, als zulks nodig mocht blijken, zal helpen. Ook bij eventuele ram pen is het van groot belang en is het een verbetering van de onder linge hulpverlening. Met de Bank voor Nederlandse Gemeenten werd een kasgeldlening, groot 300.000,—, aangegaan. Een viertal wijzigingen van de gemeen tebegroting 1969 werd goedgekeurd, behelzende reeds genomen raadsbe sluiten en e enbijdrage van de ge meente Sprang-Capelle in de inves teringskosten van het regionale woonwagenkamp te Tilburg. Bij de ingekomen stukken was 'n brief van de Minister van Volks huisvesting, betreffende intrekking van de Woonruimtewet voor onze gemeente per 1 oktober a.s. De voor zitter deelde mee, dat het college hierover nog met een nadere nota wil komen, want er is een onder zoek gaande betreffende samenwo ning enz., voor men conclusies kan trekken. Het hang af van het onder zoek of de raad zonodig in vergade ring zal worden opgeroepen. Een wijziging van de rangen- en bezoldigingsverordening werd goed gekeurd en een nieuwe verordening regelende het toekennenn van een tegemoetkoming in bovenmatige ziektekosten vastgesteld, waarvan nu ook een drietal pensioentrekken- den kunnen genieten. De vergoeding voor een vak onderwijzer aan de ULO, werd vast gesteld op 5.738,16 voor het tijd vak 1-1 t/m 31 - 7 - '68. Het Kaatsheuvelse muziekleven, dat de laatste jaren duidelijk aan het afzwakken was en gedoemd scheen geheel te verdwijnen, zal toch nog gered worden. Aangezien er, ondanks de afnemende animo en 't sterk verminderde ledental, toch nog een groepje echte liefhebers trouw met hun instrument naar de wekelijkse repetitie bleef gaan en het vooral voor deze mensen een onvoorstelbare gedachte was dat een plaats als Kaatsheuvel, met z'n rijk muzikaal verleden, het straks zonder een muziekkorps een niet weg te denken en onmisbaar element in de samenleving zou moeten doen, hebben de drie harmonieën „Eupho- nia", „Apollo" en „St. Jan" besloten hun zelfstandigheid daartoe op te geven. De resterende krachten zullen in een nieuw muziekgezel schap worden gebundeld, dat in deze samenstelling in staat moet wor den geacht deze vorm van cultuur op verantwoorde wijze voort te zet ten en nieuw leven in te blazen. Bovendien kan Kaatsheuvel aldus ook naar buiten op een waardige wijze worden vertegenwoordigd. Het nieuwe muziekkorps zal n.l. met 48 ervaren muzikanten van start gaan. Een gelukkige oplossing, die ieder rechtgeaard liefhebber van de blaasmuziek in Kaatsheuvel met vreugde zal begroeten. Zowel insiders als buitenstaanders zagen de laatste jaren duidelijk in, dat slechts een samengaan vah de drie korpsen de enige mogelijkheid vormde om te redden wat er nog te redden viel. Er was echter voorlopig niemand die de kat de bel aanbond. Pas tijdens de voorbereidingen van de festiviteiten rond de officiële opening van het nieuwe raadhuis in het afgelopen voorjaar, waarbij de muziekgezelschappen uiteraard ook betrokken dienden te worden, werd in verband met de schamele bezet ting van ieder hunner besloten zich tot één korps te formeren, om tot een enigszins verantwoorde presen tatie qua muzikale uitvoering te kunnen komen. Enige dissonant wa ren de verschillende uniformen, want het korte concert o.a. in de feesttent was, ondanks de enkele repetities, alleszins bevredigend en rechtvaardigde de hoop, dat met deze bezetting als basis het muzi kale leven in Kaatsheuvel weer van de grond kon komen en tot nieuw leven gebracht. Als gevolg hiervan hadden de voorzitters der korpsen een gesprek met burgemeester L. v. Erp, doch verdere reacties bleven hierna uit. Begin augustus kwam 'n deputatie van het Apollo-bestuur tijdens de repetitie op bezoek bij St. Jan, om over een samengaan te praten. Nadat men het hierover eens was, werd een vergadering be legd met het bestuur van Euphonia. Ook in deze bijeenkomst waren de meningen unaniem voor een aan eensluiten als enige mogelijkheid om 't muziekleven van Kaatsheuvel nog te redden. Het verlies aan le den, die positief staan tegenover 'n samengaan, maar echter niets zien gebeuren, de financiële zijde, die hoewel nu nog niet, maar bij een langer uitstel zorgelijk kam gaan worden, de jeugd die vaak moeilijk een keuze kan maken uit de drie verenigingen, alsemede haar oplei ding, dit alles maakte een samen gaan op zeer korte termijn noodza kelijk. Afgesproken werd, dat iede re harmonie voor zich een algemene ledenvergadering zou houden om 't plan uiteen te zetten en de aanwe zigen af te vragen wie voor aanslui ting bij het nieuw te vormen gezel schap was. Ook tijdens deze bijeen komsten was vrijwel iedereen van mening dat dit de enige oplossing vormde en hoewel er vele vragen voorlopig nog onbeantwoord moes ten blijven, gaven op enkele uit zonderingen na, allen zich op als lid van de toekomstige harmonie. Ook de drumbands zullen worden gecombineerd. Tijdens een vergadering van de gezamenlijke besturen, verklaarden verschillende leden zich bereid in 't nieuw te vormen bestuur zitting te nemen. Bij die gelegenheid is een voorlopig dagelijks bestuur gefor meerd, bestaande uit de heren L. Hornman (Apollo), voorzitter; J. van den Hoven (St. Jan), secreta ris; A. Akkermans (Euphonia) pen ningmeester. Als directeur van de nieuwe har monie zal optreden de heer Chr. Kuijten uit Tilburg, als zodanig reeds werkzaam bij Euphonia en St. Jan, terwijl de heer P. v. Dijk, die de laatste jaren de muzikale leiding had bij Apollo, onder-direkteur wordt. Ieder korps zal zijn instru menten, uniformen en muziek in leveren, waarna later een keuze zal worden gemaakt in welk uniform men zich zal presenteren. Ook het toekomstig verenigingslokaal en de repetitie-avond zijn nog kwesties die moeten worden opgelost, want tot nu toe werd op verschillende avonden gerepeteerd. De naam die 't nieuwe gezelschap zal gaan dragen, is voorlopig nog een vraagteken. „Euphonia", laat stelijk spelend in de afd. Uitmun tendheid en bijna 100 jaar oud, was in vroeger jaren een gerenommeerd muziekgezelschap, op grond waar van het in 1907 het predicaat „Ko ninklijk" verwierf. De naam Eupho nia blijft gehandhaafd, zij het niet als harmonie, omdat deze vereni ging nog gebouwen in exploitatie heeft. Het tien jaar jongere Apollo had vroeger muzikaal minstens zo veel in haar mars en wist daardoor tot de Vaandel-afdeling door te dringen. En dat het 46 jaar geleden in de parochie Berndijk opgerichte St. Jan, later verhuisd naar zaal v. Dun in het centrum van Kaatsheu vel, zich tot de ere-afdeling wist op te werken, bewijst dat ook dit korps tot voor enkele jaren terug op hoog niveau musiceerde. Das war einhal, doch met de gebundelde krachten BOERINNENBOND De afdeling van de Boerinnenbond Loon op Zand zal op donderdag 4 september a.s. in zaal Vermeulen de jaarvergadering houden. Deze ver gadering begint om half acht. Op de agenda staan: notulen, jaar- en kasverslag en mededelingen. Voor de bestuursverkiezing zijn de dames Vermeulen-van Dongen en Wouters van Haperen niet meer herkiesbaar. Zij stellen hun mandaat ter beschik king aan kandidaten welke voor de vergadering moeten worden opge geven. Omdat er veel te bespreken is op de vergadering van de KPJ afdeling Loon op Zand welke donderdag 4 september wordt gehouden in zaal Vermeulen om half acht worden de leden dringend uitgenodigd aanwe zig te zijn. Het programma voor de komende wintermaanden zal wor den doorgenomen terwijl de komen de KPJ-dag wordt besproken. De avond zal worden besloten met een quiz. UITSTAPJE BEJAARDEN Donderdag had de bond van be jaarden afd. Loon op Zand een uit- stapje georganiseerd voor de Loonse bejaarden, waaraan een groot aan tal heeft deelgenomen. Ondanks het minder goede weer vertrokken zij vol goede moed om 9 uur via Heus- den, Gorinchem en De Meern. In de laatste plaats werd de eerste halte gehouden. Vervolgens ging de reis naar Den Haag, waar het miniatuur stadje Madurodam werd bezocht en een rondwandeling werd gemaakt. Om half vier werd vertrokken naar Scheveningen, waar een noord-wes- ter de golven hoog deed opwerpen op het strand. Via het centrum van Den Haag reden de bussen naar Rotterdam waar het diner werd ge bruikt, dat bijzonder goed was ver zorgd en dat zich goed liet smaken. Na Rotterdam werd nog een korte pauze in Oosterhout doorgebracht om vandaar naar Loon op Zand te rug te reizen. In alle opzichten is de reis geslaagd en velen zullen er nog lang over praten. MIV A-COLLECTE Zondag zal in en misschien wel aan de kerk de jaarlijkse Miva- Missie verkeersmiddelen actie wor den gehouden. Het is de bedoeling dat deze collecte bijdraagt aan de verstrekking van 400 auto's aan mis sionarissen SPREEKUUR MAATSCHAP PELIJK WERK Mej. Driedonx, de maatschappe lijk werkster in de gemeente zal het spreekuur wijzigen. Het is voortaan op maandagavond van 5.30 tot 6.30 uur in het Wit-Gele-Kruisgebouw alhier. Het spreekuur van donder dag 2.30 tot 3.30 uur blijft gehand haafd. KLOOSTERJUBILEA In een klooster is een i40-jarig ju bileum van minder betekenis, maar toch moeten de twee fraters, die zo heel veel voor de Loonse gemeen schap betekenen even voor het voetlicht. Het is frater Cunibert, ge boren te Den Bosch in 1911. Óp 8 sept. 1929 trad hij in de congregatie van de Fraters van Tilburg en in 1931 stond hij als onderwijzer in Udenhout. Hij heeft gestaan te Oss, Eindhoven, Den Bosch en Tilburg op het Goirke, waar hij bovendien nog koordirigent was. In 1964 is hij naar Loon op Zand gekomen voor het onderwijs. Hij volgde frater An- gelico op in het jeugdkoor en in het dameskoor. Zelf zingt hij nog in de volkszang in de missen. Na school tijd vindt men deze levenslustige frater in de kamer waar de stencil machine staat, want dat is zijn Loon se levenswerk. Folders gidsen en Rond de Toren worden door hem verzorgd. Een wat minder bekende frater is frater Accurtius, geboren te Til burg in 1912. Ook op 8 sept. 1929 trad deze in bij de Fraters en in '31 volgde zijn aanstelling op de lagere school te Oisterwijk. In 1944 werd hij hoofd der school in Den Bosch en in 1957 werd hij hoofd te Zwol le. Hij heeft een veelzijdige studie gemaakt van de opvoedkunde en als organisator stichtte hij de eer ste Levensschool in 1947. Hij was ook mede-oprichter van de Liturgi sche studiedagen voor onderwijzers te Heeswijk. Zijn gezondheid ging achteruit en dat maakte het nood zakelijk dat hij naar Loon op Zand werd overgeplaatst in 1959. De .laat ste jaren werkt hij aan leerboeken over de godsdienst-methodiek bij 't onderwijs. In 1968 werd hij hoofd redacteur van Rond de Toren. WANDELCLUB De wandelclub Loduka zal de mo gelijkheid openstellen voor inschrij ving van leden voor ouderen en ge huwden. De groep zal uit minimaal 11 personen moeten bestaan. Aan melding kan geschieden bij het be stuur Hogesteenweg 49 en Willi- brordusstraat 56. Op 7 september gaat men weer op stap en wel naar Eindhoven. JEUGDBILJART De eerste kampioen van het jeugd- biljart zal donderdag 4 sept. a.s. worden verwacht. Deze kampioen zal in zaal Echo der Duinen wor- zal men natuurlijk proberen dit peil opnieuw te bereiken. Op maandag 8 september a.s. komt de nieuwe harmonie 's avonds om 8 uur in de zaal P. van Dun bijeen om eerst alles nog eens door te pra ten en om 9 uur zal men achter de muzieklessenaar plaats nemen voor de eerste repetitie onder leiding van de heer Kuijten. Omtrent de a.s. jaarwisseling hoopt men alle zaken definitief rond te hebben, want er moeten uiteraard ook nog nieuwe statuten en huishoudelijk reglement komen en ter goedkeuring door de Kroon worden voorgelegd. den gehuldigd door de voorzitter van het district Kaatsheuvel de heer J. v. d. Kaa. Ook zal deze de prijzen uitreiken. Iedereen die in de bil- jartsport belang stelt en vanzelf ook de jongeren is van harte wel kom. De finalepartij begint om plm. 8.30 uur. JEUGDBILJARTCLUB DE TOEKOMST De nog jonge vereniging De Toe komst van de jeugdbiljarters zal haar competitie weer beginnen. Loon op Zand speelt deze competi tie in zaal Echo der Duinen met de verenigingen JBK uit Kaatsheuvel, JBCW uit Waalwijk, JBV Amorti, Zevenbergen, GJBC uit Tilburg en ETJB en Rappel uit Tilburg. De leiding berust bij de heren H. v. d. Leest, Tilburg, C. Schoenma kers, Loon op Zand en M. de Nijs, Kaatsheuvel. De wedstrijden wor den op zaterdag gespeeld en begin nen om 14 uur. STICHTING JEUGDBELANGEN De verschillende groepen van de stichting Jeugdbelangen zullen weer gaan beginnen in het cultureel cen trum. Rakkers dinsdag- en donder dagavond van 6.30 tot 8 uur; Ka bouters dinsdagavond van 6.30 tot 8 uur; Jong Nederland dinsdag avond. De Gidsen zullen na aan kondiging beginnen. Ballet begint half september. Vrije expressie op woensdagavond om 8 uur eind sep tember. De gymnastiek in het cult, centrum is voor de kleuters donderdagmid dag om 4 uur; meisjes van 6-8 jaar donderdagmiddag om 5 uur; meis jes van 9-12 jaar om 6 uur donder dagmiddag; jongedames donderdag- vond van 7.30-8.30 uur; gehuwde dames op donderdagavond van 8.30 tot 9.30 uur. Volleybal op dinsdag avonden. Er zijn nog spelers nodig. WEDVLUCHT DE ZWALUW De postduivenvereniging De Zwa luw hield een wedvlucht vanuit Geldenaken, België, afstand 111 km. los 8.20 uur, eerste duif 10.00.18, de laatste prijsduif 10.25.15. Uitslag van eerste 15 duiven: M. de Laat 1, W. van Osch 2, L. de Laat 3 8, W. Fran ken 4, H. de Vaan 5, Fr. Libregts 6, J. Beekmans 7, Heesbeen-Meesters 9, Jos Kuys 10, J. Oosterwaal 11, J. Dekkers 12 15, P. Wijkmans 13 14. De Zwaluw hield een wedvlucht vanuit Diest, België, afstand 79 km. Los 12.45, eerste duif 14.13.21, laat ste prijsduif 15.11.12. Uitslag: Fried Libregts 1 14 30 52 58 71, Jan Dekkers 2 19, W. Franken 3 27 31 33, P. Wijkmans 4 16 41 56 62 67,-v. Lieshout-Parijs 5, H. de Vaan 6, H. van Beyynen 7 61 70, J. de Vaan 8 34 38 53 57, P. Vervenne 9 35 59, J. v. d. Dungen 10 11 28 46 48, Jos Kuys 12 18 40, H. Maas 13, L. Parijs 15, M Laros 17 21, H. v. d. Wiel en zn. 20 26 36 39 45 47 60, K. Kivit 22, H. de Vaan 23, Sj. v. d. Wiel 24 29 42 54 66, Carla de Laat 25 68, L. de Laat 32 49 50, J. Beekmans 37 51 64, Th. van Esdonk 43 55, M. de Laat 44, Jan Oosterwaal 63, M. van Dal 65, Hans Parijs 69. WIELRENNEN De Vlijmense nieuwelingen na men zaterdag deel aan de Ronde van Den Bosch. In een massa sprint wist P. Kuys de He plaats te behalen. In de Ronde van Esch zaten met nog 3 ronden te rijden twee renners alleen op kop. Twee ronden voor 't einde sprong M. Verboord uit het peloton naar de koplopers en haalde hen in de laatste ronde in, hij ging alleen door en werd overtuigend winnaar. H van Heivoort werd 15e. VOETBAL De Vlijmense Boys speelde haar laatste oefenwedstrijd tegen Heus- den. De Boys waren over het alge meen sterker maar het ontbrak aan een schutter. Het einde kwam met een 11 stand. DE LUCHTVAART De PV De Luchtvaart hield afge lopen zondag een tweetal wedvluch ten vanuit Vilvoorde, afstand 92 km. De uitslagen waren: J. van Oosterhout 1 7 17 25 29, W. de Rooij 2 5 36, G. Treffers 3 16, P. Rutters 4 12 26, C. Blok 6 21, H. Ver- duyn 8 10 14 19 22 34, H. Rozen- brand 9 18 29 30 37, H. de Jong 11 23, J. Nieuwenhuizen 13, C. de Cloe 15 28, H. van Campen 20 24 33, P. Nieuwenhuizen 27, P. Netten 31, D. de Jong 32, A. van Iersel 35, Late jonge: B. Pols 1 7 9 10 15 21 30, H. Verduyn 2 25 26, A van Iersel 3 18, L. ten Berge 5 8 11 12 13 14 17 20 29, D. de Jong 6 16, J. Nieuwen huizen 19, C. de Cloe 22, A. Bakke ren 23, W. de Rooij 24 28, A. Stam 27. SUCCESSEN ZWEMCLUB SPRANG-CAPELLE Leden van de Sprang-Capelse zwemclub hebben afgelopen zater dag deelgenomen aan zwemwedstrij den uitgeschreven door de zwem club De Biesboszwemmers te Wer kendam. Men behaalde de volgende resultaten: le prijs met medaille: 25 m. rugslag jongens tot 10 jaar: Rienus Faasse, 25 m. rugslag jon gens tot 12 jaar Arie Ophorst, 25 m. rugslag meisjes tot 10 jaar Ina Op- horst, 50 m. schoolslag meisjes tot 10 jaar Ina Ophorst, 50 m. school slag meisjes tot 14 jaar Willy Schou ten, 50 m. rugslag meisjes tot 14 jaar Marion Rozenbrand. ONGEVAL Zaterdagavond vond ter hoogte van bakkerii De Parel een ongeval plaats, waarbij de 16-jrige H. K. be trokken was. Hij werd door de auto bestuurd door de heer K. geschept en van zijn brommer geworpen. Hij bekwam slechts wat ontvellin gen. De bromfiets werd een 75 m. door de auto meegesleurd en zwaar gehavend. De rijkspolitie onderzoekt de zaak.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 3