Loco-burg. J. v. Heeswijk pleit voor 4-baansweg Waalwijk-Tilburg Laatste officiële Hoofding.-dir. Ir. daad van L. Hamers Verkiezing Miss Camping succes voor organisatie Drunen vierde dit weekeinde op grootse wijze koperen carnavalsfeest Albert Moeling en Helene Somers zwemkampioen in Waalwijk COMMISSARIS VAN DE KONINGIN OPENDE IN WAALWIJK DE NIEUWE MAASROUTE ZATERDAG IN 'T HOEKSKE TE KAATSHEUVEL Ontsluitêng BURGEMEESTER MR. H. STIEGER WAS VOL LOF OVER ORGANISATIE JAARLIJKS CARNAVALSFEEST J.'TIMMERMAN, VOORZITTER W.Z.V.: „INSTRUKTIEBAD IN WAALWIJK NOODZAKELIJK" DE ECHO VAN HÉLT ZUIDEN VAN MAANDAG 1 SEPTEMBER 1969 WËIMOM Plechtigheid in raadszaal te Waalwijk Geen overstroming Titels naar Anja Oude Enge- brink, Almelo Burgem. L. v. Erp Ir. Hamers-brug Mevr. Elshout in de bloemetjes gezet Prins Dwerg IBI bondag beat-feest Appels-Waalwijk nv opent lijndienst op Zweden WAALWIJK - Tijdens het samenzijn op het Waalwijkse stadhuis, heeft loco-burgemeesters J. van Heeswijk als gastheer voor de Commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Brabant, Dr. C. N. M. Kortmann, de scheidende Hoofdingenieur, Ir. L. A. L. Hamers 'en een groot aantal ge nodigden zijn vreugde uitgesproken namens het gemeentebestuur over het gereedkomen van de Maasroute, de snelle oost-west verbinding. Deze weg, Beelden van de opening van de Maasroute Door de heer J. Timmerman, hoofd van de afdeling Interne Zaken van 't gemeentesecretariekon als eerste het woord geven aan de Commissaris van de Koningin, Dr. Kortmann. Deze noemde de nieuwe oost-west verbin ding de slagader van het verkeersnet in de verre omgeving. Verder stelde hij het zeer op prijs, dat de scheiden de Hoofdingenieur - directeur van Provinciale Waterstaat, Ir. Hamers, deze plechtigheid als laatste officiële gebeurtenis in z'n lange loopbaan kon meemaken. Door burgemeester Drs. J. van de Ven van Den Bosch konden deze woorden alleen inaar worden aange vuld met betrekking tot de heer Ha mers. Door hem werd verder gewe zen op het grote belang van deze weg voor de provinciehoofdstad in weste lijke richting als ontsluitingsmogelijk heid. Evenwel stipte hij het belang aan van doortrékking van de Maas route in oostelijke richting. Door bur gemeester Van de Ven werden aan Dr. Kortmann, Ir. Hamers en zijn echtgenote en verder aan Gedeputeer de Van den Eerenbeemt enkele ca deaus aangeboden. zo ging de heer Van Heeswijk verder, is \niet alleen voor Waalwijk van belang, maar voor de gehele regio. Ook nationaal gezien is deze weg van grote betekenis, zodat opname van deze weg in het Rijkswegenplan beslist geen overbodige luxe zou zijn, gezien de steeds groeiende verkeersinten siteit. Ook verdient het aanbeveling de spoedige realisering van de nieuw aan te leggen 4-baans-weg Waalwijk - Tilburg. plaquette op 't bedienimgshuisje. Tot groot genoegen van de heer Hamers, zoals hij later verklaarde, kreeg de brug de naam: Ir. Hamersbrug. Door burgemeester mr Enkhuizen van Oos- terhout werd aan de heer Hamers n geschenk overhandigd. Ook hier was een groot vuurwerk en werd de plech tigheid muzikaal opgeluisterd. Daar na ging het weer naar Waalwijk, waar in de Taxandria-sporthal aan de ge nodigden door de Aannemersccmbi- natie Maasroute een koudlbuffet aan geboden werd. Tijdens het buffet werd in enkele treffende toespraken nog eens de verdiensten geschetst van- de heer Hamers als Hoofdingenieur directeur van Provinciale Waterstaat. Voor het officiële gedeelte was reeds een persconferentie gehouden ten ge meentehuize van Waalwijk. Tijdens die persconferentie vertelde Ir. Ha mers, dat het gevaar voor overstro ming van de weg zeer klein geacht moet worden. Er is over de materie overleg geweest met de Deltadienst en uit de beschikbare gegevens is ko men vast te staan, dat het risico mini maal is. Het wegdeel Wagenberg- Volkerak, zo vertelde de heer Ha mers, zal een rijksaangelegenheid worden. Als tegenprestatie gold voor Provinciale Waterstaat de aanleg van de weg tussen Rijksweg 27 en Gies- sen in het Land van Heusden en Al- tena. De heer Van den Eerenbeemt vertelde nog, dat gerust gezien kon worden als het paradepaardje van de scheidende Ir. Hamers. KAATSHEUVEL - De vreedzame strijd om de titel Miss Camping Nederland en Miss Camping Noord Brabantwelke zaterdag j.l. in cam ping 't Hoekske te Kaatsheuvel werd gehouden, heeft tot resultaat gehad, dat van de veertien zich presenterende dames, die als vertegenwoordigsters van de diverse deelnemende campings waren aangewezen, door de jury als schoonste en charmantste Miss Noord Brabant werd aangewezen de finaliste van camping 't Haasje uit Oosterhout, Ineke van Ast uit Utrecht, terwijl tot Miss Nederland gekroond werd de finaliste veen de camping Pooksbelten uit Almelo, Anja Oude Engebrint uit Almelo. De laatste leverde dit een bedrag op van 1.000,-. Ook de Brabantse Miss ont ving een belangrijke waardebon, terwijl verder alle deelneemsters royaal bedeeld werden met geschenken, welke diverse bedrijven belangeloos be schikbaar hadden gesteld. Deze keuze van de knapste camping bezoekster is een enorm succes ge worden voor de initiatiefnemer en or ganisator, de heer A. van Mosselveld, campingbeheerder van 't Hoekske. Dit succes moet echter ook vooral toe- soliste van het Eerste Kaataheuvelse Jeugdkoor, enkele nummertjes zeng. De avond kreeg een grandioos slot, dankzij de voortreffelijke dansmuziek van bovengenoemd orkest. In zijn welkomstwoord, mede namens gastheer C. Zijlmans, tot de vele ge nodigden, w.o. burgemeester L. van Erp, merkte de heer A. van Mossel- Na deze toespraken begaf het gezel schap zich naar de Kruisstraat in het westelijk gedeelte van Waalwijk. Daar verwijderde een helicopter een "kronkelige" schets van de oude Langstraatweg. Tegelijkertijd kwam een bord tevoorschijn met daarop de woorden "Welkom op de Maasroute" In de lucht bevond zich een vliegtuig, dat dezelfde tekst meesleepte. Een meer dan daverend vuurwerk besloot hier de officiële plechtigheid, die nog muzikaal werd opgeluisterd. Hierna stapte het gezelschap weer in de bussen en werd een tocht gemaakt over de nieuwe Maasroute, waarbij in elke bus uitleg gegeven werd door 'n uitvoerder van de "Combinatie Maas route". Bij Wagenberg werd gekeerd en ving de terugweg aan. Gestopt werd er bij de nieuwe brug over het Wilhelminakanaal te Oosterhout. Na een korte toespraak verzocht Dr. Kortmann Ir. Hamers door op een knop te drukken de brug te sluiten. De heer Hamers onthulde verder een Uil succes muci ttiuc; uun TOU.UI uip, -• géschreven worden aan mevr. v. Mos- veld cp, dat hij, na de nare ervarin- selveld-Zijlmans, die als gastvrouw gen van enkele weken geleden in zijn optrad, wier vaardige handen de gro te zaal van deze pachtig geoutilleerde camping middels het materiaal en met medewerking van bloemisterij Jan v. Kempen uit Kaatsheuvel en de bloem- sierstukken van C. Palli, Kaatsheuvel, in een riante en stemmingsvolle ruim te hadden omgetoverd, waar het voor al deze avond bijzonder goed toeven was. Niet onvermeld mag in dit verband blijven de grondige opknapbeurt van de zaal en de nieuwe bar, waarvoor Jan van Heesch uit Kaatsheuvel had gezorgd en de verdere aankleding met o.a. 80 nieuwe Oirsöhotse stoelen en tafels. Wanneer men bedenkt, dat al deze voorbereidingen en de hele op zet in nauwelijks acht dagen hun be slag kregen, dan moet men respect hebben voor wat hier werd gepres teerd. De Miss-verkiezing werd gepresen teerd door de heer C. Wartenberg en muzikaal omlijst door het huisorkest van camping Duinlust te Kaatsheuvel onder leiding van Rino van der Laan terwijl de jeugdige Gerry van Veen, camping, deze gelegenheid dankbaar met beide handen had aangegrepen om die definitief te doen vergeten. Hij hoopte dat iedereen een genoeg lijke avond zou hebben. Burgemees ter L. van Erp wees op de drie goed geoutilleerde campings in zijn ge meente, die zich beijveren hun gasten in alles van dienst te zijn. Hij zag in dit gebeuren een nieuwe parel aan de recreatiekroon, hoopte dat het een prettige wedstrijd zou worden en wenste iedereen een plezierige avond toe. Tijdens de prijsuitreiking offreer de wethouder J. Smulders onder een toepasselijk woordje alle deelneem sters een cadeautje namens het ge meentebestuur, te weten een lepel met gemeentewapen. In Hengelo gaat de kousenfa- briek Jovanda 167 man ontslaan wegens het overgaan van de gehe le fabricage naar de fabriek van Jansen- de Wit in Schijndel en in België, waarvan het een onder deel was. Na een explosie zijn uit een kluis van de Coop te Klarenbeek 10.000 gulden gestolen. WAALWIJK - Gisteren zijn in het prachtige Waalwijkse natuurbad Het Hoefsven de Waalwijkse zwemkampioenschappen georganiseerd door de Waalwijkse Zwemvereniging Reddingsbrigade. De heer J. Timmer man, voorzitter van de zwemvereniging, heette alle aanwezigen hartelijk welkom en in het bijzonder de heer J. van Heeswijk, oud-voorzitter van de vereniging. Hij excuseerde verder burg. Teijssen, beschermheer van de vereniging, die in verband met vakantie, in het buitenland vertoeft. De kampioenschappen werden begunstigd door mooi weer, terwijl er ook vele deelnemers waren. Aan belangstelling van de zijde van de ouders ont brak het evenmin. DRUNEN - In het afgelopen weekend is er een uitbundig koperen feest gevierd. 12Vz jaar geleden is er in Drunen gestart met het georganiseerde carnaval. Begunstigd door mooi weer, is dit werkelijk een machtig feest geworden. Zaterdagmiddag werden de Prins, Raad van Elf, Commissie Carnaval, diverse Prinsen uit de omtrek en verdere genodigden op het gemeentehuis door burgemeester, secretaris en wethouders ontvangen. De burgemeester sprak het illustere gezelschap op zijn eigen hartelijke wijze toe. Hij zei dat het niet meeviel in deze zomerse tijd van het jaar aan carnaval te denken. Carnaval is nu eenmaal verbonden aan een bepaald jaargetijde. Het weer is dan over het algemeen nog guur, maar de lente Staat voor de deur. De burgemeester noemde de viering van een 12 '/2-jarig bestaansfeest al leszins de aanleiding er een feest van te maken. Hulde bracht hij in dit ver band aan de groep mensen die ieder jaar weer de organisatie op zich ne men en telkens weer zorgen om alles zo goed mogelijk te doen verlopen. Dat er tijdens de carnavalsdagen al tijd zo'n gemoedelijke prettige sfeer in Drunen is, verheugde de burger vader ten zeerste. Oök sprak hij er zijn waardering over uit dat er in die dagen zoveel voor de jeugd gedaan wordt en de oudjes niet worden ver geten. Dat de Carnavalsvierders en hun diverse Prinsen het gemeentehuis steeds als middelpunt van hun jaar lijkse feestviering hadden willen be schouwen, verheugde hem ten zeerste. Naar zijn oordeel had er dit toe bij gedragen dat het feest der zotheid nog nooit was ontaard in wat voor verwerpelijke gebeuren dan ook. Het gemeentebestuur is ook altijd bij de viering betrokken geweest. "Ik weet dat uit eigen ervaring. Ver der zijn mijn twee wethouders ook geen onbekenden in carnavalskringen waarmee hij doelde op het jarenlange prinsschap van de heer G. van Gor- cum en de organiserende taak van de heer Van Herpt bij de carnavalsvie ring in Elshout. Ook een van de op richters van de carnaval en Raad van Elf, de vroegere loco-burgemeester, de heer Louis van Drunen, werd nog even in de toespraak vermeld. De burgemeester was zeer blij dat ook de eerste Prins van Dwergonië, de heer Werner, op deze bijeenkomst aanwezig was, dat hij steeds van zijn geestige toespraken had genoten. Ver der had de burgemeester voor mevr. Elshout een prachtig boeket bloemen. Prins Dwerg III, de heer A. J. v. d. Wiel, bracht het gemeentebestuur dank voor de ontvangst op het ge meentehuis en de medewerking die wij voor deze feestviering hebben mo gen ondervinden, aldus Prins Dwerg II. Over nog een ander facet van het gebeuren in Drunen zei hij verheugd te zijn dat het gemeentebestuur drie straten in Vennen Oost naar drie Prinsen in Dwergonië heeft willen noemen. In historische betékenis zijn eohter maar twee dwergen verantwoord, dus dan zal de derde wel naar mij ge noemd zijn, sprak hij sohertsend. Prins Dwerg II bracht nog dank aan allen die in het verleden hébben bij gedragen aan het welslagen van het Carnaval in Drunen. Voor mevr. Els hout, voorzitster van de Commissie, overhandigde hij een boeket bloemen. Ook mevr. Stieger werd door de Prins een bloemenhulde gebracht, na een toast uitgébraoht te hébben op 't welslagen van het feest ging het ge zelschap naar het plein, waar inmid dels de groepen verzameld waren en onder vrolijke tonen van de muziek trok men naar de grote versierde tent op het Plataanplein. De stemming was er meteen in, voordat de avond gevallen was stroomde de bezoekers de tent binnen. Er werd gehost, ge-^ danst en het was echt carnaval. Later In zijn welkomstspeech ging de heer Timmerman nog in op het feit, dat men gedurende de winterperio de zal gaan trainen in het Brabant had te Den Bosch. Trainers zullen zijn de heeren Janse en Mertens en mej. Adams. Verder zullen in de di verse afdelingen van de vereniging als trainers optreden de heren Spit- ter en van Bovenkaarsmakers. De heer Timmerman hoopte verder, dat in Waalwijk binnen afzienbare tijd een overdekt instructiebad zou kun nen worden gerealiseerd. Voordat hij de deelnemers en belangstellen den een prettige middag toewenste kon de heer Timmerman nog ver melden, dat 40 nieuwe jonge leden tot de vereniging waren toegetreden wat hij een hoopvol teken vond. Tijdens de zwemwedstrijden werd er nog een demonstratie gegeven door de Waalwijkse Reddingsbriga de, die zeer in de smaak viel bij het aanwezige talrijke publiek. Na afloop van de wedstrijden vond er een polo-ontmoeting plaats tus sen een team van de Vennen uit Dongen en een team van WZV. WZV won overtuigend met 61. op de avond kwamen nog de Bossche Kuukskes, een harmonie uit Den Bosch, prachtig uitgedost in vuurro de pakken en witte pruiken. In één woord geweldig. De zondag stond meer in het teken van de jeugd, 's Middags om 2 uur speelde Short '66, een geweldig goe de band, waarvoor eigenlijk wel iets meer belangstelling was verwacht, 's Avonds speelde Short '66 afgewis seld door The Jerry Jox Six. Deze twee bands zorgden er voor dat jong en oud aan hun trekken kwamen 'en de tent weer door vele bezoekers ge vuld werd. Drunen heeft weer een machti'g feest achter de rug en de organisatoren, kunnen tevreden zijn met het resultaat. De uitslagen waren als volgt: 25 m. vrije slag jongens tot 11 jaar: 1 Jack Wouterse 21.6, 2. Peter Scho- maker 23.1, 3. Peter v. d. Ven 24.C'. 25 m. vrije slag meisjes tot 11 jaar: 1 Toos Schuurmans 25.5, 2. Laura v. d. Ven 28.7, 3. Nellie Adams 29.4. 50 m. schoolslag meisjes 14-15 jaar: 1. Ria Bekke 49.0, 2. Gonnie Leytens 50.0, 3. Jeanne v. d. Hout 55.7. 50 m. rugslag jongens 12-13 jaar: 1. René de Bruyn 51.1, 2. Eddy de Mul 52.8, 3. Wilfried de Mul 55.5. 10o m. schoolslag dames: 1. Ria Bek ke 1.47.5, 2. Els Adams 1.54.5, 3. He lene Somers 1.58.2. 100 m. rugslag heren: 1. Albert Moeling 1.26.5, 2. Frans v. Loon 1.28.0, 3. Bert Spitters 1.30.0. 50 m schoolslag jongens 14-15 jaar: 1 Frits van Gelder 44.7, 2 Erik Scho- maker 44.8, 3. Paul Vinkenvleugel 45.C\ 50 m. rugslag meisjes 12-13 jaar: 1. Ria v. d. Pluym 51.9, 2. Maria Süoss 52.6, 3. Marie-Louise Brands 1.03.3. 100 m. rugslag dames: 1. Helene Somers 2.01.9, 2. Els Adams 2.02.2. 50 m. schoolslag jongens 12-13 jaar: 1. Wilfried de Mul 45.8, 2. John v. d. Wiel 48.0, 3. Wim Mutsaers 50.0. 50 m. vrije slag jongens 14-15 jaar: 1. Gert Klomp 33.8, 2. Erik Schoma- ker (kampioen) 34.7, 3. Paul Vin kenvleugel 36.3, 4. Ekits v. Gelder 38.0. 5. Kurt v. d. Elzen 39.7 50 m. rugslag meisjes 14-15 jaar: 1. Ria Bekke 49.6, 2. Gonnie Leytens 1.61.5. 100 m. schoolslav heren: 1. Jan Scholt 1.27.4, 2. Albert Moeling 1.33.7, 3. Bert Spitters 1.36.0. 25 m. rugslag meisjes tot 11 jaar: 1. Toos Schuurmans 29.6, 2. Titia de Bruyn 30.9, 3. Jouke van Boven 31.5. 25 m. rugslag jongens tot 11 jaar: 1. Jack Wouters 26.6, 2. Tonnie van Dongen 27.6, 3. Adri v. Loon 28.7. 5o m. schoolslag meisjes 12-13 jaar: 1. Ria v. d. Pluym 50.6, 2 Marga Sü- oss 54.4, 3. Margo Leytens 58.0. 50 m rugslag jongens 14-15 jaar: 1. Paul Vinkenvleugel 43.5, 2. Erik Schomaker (kampioen) 44.1, 3. Frits van Gelder 49.1, 4. Jan Melis 59.5. 25 m schoolslag meisjes tot 11 jaar: 1. Jouke van Boven 27.8, 2. Toos Schuurmans 29.3, 3. Nellie Adams 29.7. 50 m vrije slag jongens 12-13 jaar: 1. Peter Schalken 39.3, 2. Ton Teur- lings 39.5, 3. Wilfried de Mul 43.7. 50 m vrije slag meisjes 12-13 jaar: 1. Ria v. d. Pluym 45.3, 2. Marga Sü oss 46.6, 3. Margo Leytens 58.9. 25 m schoolslag jongens tot 11 jaar: 1. Peter v. d. Ven 27.0, 2. Adri van Loon 27.7, 3. André v. Dongen 28.4. 50 m vrije slag meisjes 14-15 jaar: J Gonnie Leytens 42.2, 2. Ria Bekke 45.5. 106 m vrije slag dames: 1. Helene Somers 1.35.1, 2 Toos Hulst 1.36.6, 3. Els Adams 1.58.5. 100 m vrije slag heren: 1. Bert Spitters 1.12.4, 2. Albert Moe ling 1.13.7, 3. Arie van Groningen 1.14.1. Algemene kampioenen: meisjes tot 11 jaar: Toos Schuur mans (behaalde de beker vanwege de gemaate tijden). Jongens tot 11 jaar: Jack Wouterse. Meisjes 12-13 jaar: Ria v. d. Pluym. Jongens 12-13 jaar: Wilfried de Mul (behaalde wisselbeker vanwege de gemaakte tijden). Meisjes 14-15 jaar: Ria Bekke. Jongens 14-15 jaar: Erik Schomaker (behaalde wisselbeker vanwege de gemaakte tijden) Dames: Helene Somers (wisselbe ker) Heren: Albert Moeling (wisselbeker voor de tweede achtereenvolgende maal) Door Wilson Co. A/B, Zweden en Appels Waalwijk N.V., Waal wijk, worden per 1 september 1969 nieuwe lijndiensten op Zweden ge opend voor stukgoederen en com plete ladingen. Flats, containers en opleggers worden tweemaal p. week via Tor Line verscheept vanaf Am sterdam naar Göteborg en omge keerd. Vrachtwagens rijden even eens tweemaal per week en op vast gestelde tijden de route Waalwijk- Malmö en omgekeerd. Met de lijndiensten is een belang rijke stap gezet naar het „door to door" goederenvervoer tussen ver laders in Zweden en Nederland. De firma Wilson Co. A/B., Zweden, is een vooraanstaande on derneming in Zweden met 14 kan toren en depóts verspreid over het gehele land, waardoor een uitste kende service gewaarborgd is.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 5