WAALWIJK Werkgroep buitenlandse arbeidskrachten Waalwijk e.o. Brabantse kunstenaars exposeren in Schoenenmuseum te Waalwijk Sleutelwedstrijd voor Kessler's team om naar leilee te gaan BINNENKORT NOTA OVER BEGELEIDING VRIJDAG WERD SEPTEMBER-EXPOSITIE GEOPEND 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 SEPTEMBER 1969 6 PLATTELAND S JONGEREN NAAR UNNA Auto op Heusdense dijk tegen boom WSC-pupillen hadden uitstapje naar Rotterdam Uitstapje Invaliden Bond St. Liduina Waalwijk e.o. Bondskampioen- schap ianrïei. ruiters pp zondag 7 sept. Uitstapje RWB-pupillen Possemis Rotanhuis in een nieuw pand i Drunen In deze streek wonen 200 Turken Nota sides' deelnemers twee ©yd-Waal wij kers Rijkssubsidie Zondag 7 september Polen-Nederland Dubbele premie als eindtoernooi wos'cüt gebaald handicap Polen onzeker Goede taktiek Loyaliteit Gemeente Waalwijk GESLAAGD Aan de Kath. Middelbare Schil dersschool te Boxtel, slaagde voor het diploma „Vakbekwaamheid schilderen" onze plaatsgenoot A. H. H. Kuyten. DIKEKTIEWISSELING N.M.B. Donderdagmiddag werd door de Middenstandsbank Waalwijk af scheid genomen van Direkteur J. Israël. Ben groot aantal genodigden was aanwezig bij dit afscheid van de heer Israël, die benoemd is tot inspekteur bij de Middenstands- bank. Ook was aanwezig de nieuwe direkteur, de heer J. van Staveren, met wie men reeds kennis kon ma ken. Op 5, 6 en 7 september zal door de Kath. Plattelandsjongerén te Waalwijk een tegenbezoek worden gebracht aan Unna, de stad in Duits land, waarmee Waalwijk in het ka der van de Europese integratie is aangegaan. Een 4U-tal personen zal deze reis meemaken, die op vrijdag morgen al vroeg begint. Zondag avond hoopt men weer in Waalwijk terug te zijn. JEUGDTOTO T.T.V. R.K.C. Inleg deze week 468,30. Deze inleg is juist geraden door: C. v. d. Geld, Teisterbantlaan 12 te Waalwijk en W. Moonen, Grotestr. 92, Waalwijk. Ie Prijs totaal 70,24. Zij ont vangen dus elk 35,12. Tweede prijs, groot 46,83 B. v. Heeswijk, De Jonghestraat 14, Waal wijk; geraden 468,13. Derde prijs, groot 23,42 H. v. Schaik, Crispijnstraat 52, Waalwijk; geraden f 468,11 INVALIDENVERENIGING UIT ROTTERDAM VIERDE FEEST IN HET LIDO Maar liefst 900 leden van de In- validenvereniging „Streven doet Herleven" uit Rotterdam, hebben donderdagmiddag feest gevierd in het Lido. Medewerking verleenden de Carnavalsvereniging „De Kets" van Camping ,,'t Hoekske" te Kaats heuvel, Prins van Haestrecht, de Boerenblaaskapel „De Blaaspiepers" en enkele solisten van het Kaats heuvels jeugdkoor. De voorzitter van „Streven doet Herleven", de heer J. Paret uit Waalwijk, kreeg samen met een '87- jarige oud-Waal wij ker (die 64 jaar geleden als koetsier op de paarden tram naar Rotterdam trok) een car navalsonderscheiding. Het was voor de 3e maal dat de vereniging Waal wijk uitkoos voor de feestmiddag. AGENDA Woensdag kwart voor 8 repetitie dameskoor „Oefening en Vermaak" en om half 10 repetitie mannenkoor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: blauw overhemd; rode poes; kihderbril; bruine portemon nee; doosje; kinderjasje, portemon nee en een tasje. Verloren: enkele bankbiljetten; doublé armbandje; legimitatiebe- wijs; rose blouse; doublé schakel armband; portemonnee; gouden broche; gouden ring; gouden pen ning; traveller's chèque; portemon nee; portemonnee en twee sleutels. In de nacht van zaterdag op zon dag werd de politie van Waalwijk door C. T. uit Heusden verwittigd dat er op de Heusdense dijk te Waalwijk een personenauto tegen een boom was gereden en dat er in de auto twee mannen zaten, waar van er een gewond was. Toen de politie ter plaatse kwam, vond zij wel de wagen, total loss tegen de boom, maar in de auto werden geen mannen aangetroffen. Daarop werd de omgeving afge zocht en op de Zomerdijk zag de politie twee mannen, n.l. J. H. uit Rotterdam en P. uit Waalwijk. De laatste had een hoofdwonde opge lopen. Beide mannen werden naar het St. Nicolaasziekenhuis vervoerd. H. uit Rotterdam kon, na medische behandeling, weer naar huis, doch P. uit Waalwijk moest voorlopig nog in het ziekenhuis blijven. Het wordt waarschijnlijk geacht dat H. achter het stuur in slaap is geval len. Met een vaart van ca'. 75 km. is hij tegen een boom gebotst. Hr. Ms. Fregat v. Speyk, gelegen in de Rotterdamse haven, is zater- dagmidag j.l. voor enige uren bezet geweest door een 100-tal WSC-pu- pillen. Een onschuldige bezetting overigens, met toestemming van de commandant van dit machtige smal deel der Koninklijke Marine. Een schip, dat in oorlogstijd speciaal ge bruikt wordt voor de bestrijding van onderzeeboten. Als echte „Jantjes" zwierven de WSC-pupillen, begeleid door een 6- tal matrozen, over de dekken van deze machtige oorlogsbodem. Ge schutstoren en radarmasten werden beklommen. Na deze bezetting werd nog een rondvaart gemaakt door de Rotterdamse havens. Bovenstaand programma van deze pupillenreis werd ingelast wegens de onbespeelbaarheid van de terrei nen van de v.v. „De Mussen", tegen wie een aantal voetbalwedstrijden gespeeld had moeten worden. In de morgenuren was echter ook nog 'n bezoek gebracht aan Diergaarde Blij dorp. Zeer voldaan keerden de WSC-pupillen 's avonds om half 8 weer op hun basis het Vredes- plein in Waalwijk terug. Zaterdag 30 augustus j.l. hield de Invalidenbond „St. Liduina" uit Waalwijk en omstreken haar jaar lijks uitstapje met haar leden, gas ten, bestuur, helpsters en helpers van het Roode Kruis. Het gezel schap, bestaande uit 85 personen, startte met twee prima bussen van af het Raadhuisplein. Over mooie Brabantse wegen reed men naar Zeeland, een aardig landelijk dorp in de buurt van Uden. Hier werden allen hartelijk ontvangen door de eigenaar van restaurant „Het Cen trum". De heer v. Duin, voorzitter van de vereniging, heette iedereen har telijk welkom en hoopte dat allen zich goed zouden amuseren. Ook dankte hij daarbij het Roode Kruis- team, dat altijd bereid is het gezel schap te begeleiden en hulp te bie den, daar waar het nodig is. Na eerst een heerlijk kopje koffie met gebak gebruikt te hebben, werd het gezelschap aangenaam verrast door de plaatselijke drumband, die een serenade kwam brengen, wat vanzelfsprekend erg in de smaak viel. Om half 7 was er een goed verzorgde koffietafel, waar ieder een zich te goed aan deed. Na dit alles begon de pret voorgoed. Een drie man sterk orkest 4- conferen cier zorgden voor een goede stem ming, die er dan ook direct inzat. Verder werden er ook aardige voor drachten gedaan door de leden zelf, die ook erg in de smaak vielen. Er waren een paar jongedames bij, die echte danssterretjes waren. De heer H. v. Kol dankte het be stuur namens alle invaliden, zelfs op rijm, voor alle goede zorgen. Ook Benny Verboven sprak een aardig dankwoord. Veel te vroeg wees het klokje van gehoorzaam heid het vertrekuur aan en keerden allen tevreden en voldaan huis waarts. De jaarlijkse kampioenschappen voor de landelijke ruiters zullen dit jaar gehouden worden te Hooge- loon. Voor de eerste maal heeft dit plaats in het Kempenland nu ter gelegenheid van het gouden bestaan van de rijvereniging St. Pancratius. De wedstrijden beginnen om 10 uur en zijn om 6 uur in de avond afge- ma met de grote parade om 2 uur lopen. Het is een non-stop program als hoogtepunt Er zullen 29 8-tallen in drie klassen om de eer strijden en nog zes 4-tallen in de klasse zwaar. Bij de individuele dressur komen 19 ruiters in het veld. Het springconcours telt niet minder dan 47 ruiters. De tuigpaarden zijn dit jaar bijzonder goed vertegenwoor digd. Er zijn ook tweespannen en de tuigpaarden tandem zal ook niet ontbreken. Het geheel wordt opge luisterd door jachthoorn- en trom- pettercorps van de Kon. Harmonie De Eendracht te Best. Zaterdag maakten de RWB-pupil- len het jaarlijkse uitstapje. Dit keer ging het richting Rotterdam, Den Haag. Er werd pl.m. half 9 gestart bij café 't Hoefijzer, onder prach tige weersomstandigheden. Eerst ging men naar Blij dorp. De Maas tunnel werd te voet afgelegd. Het volgende punt was Madurodam in Den Haag, waar de jeugd zich en kele uren vermaakte. Ook de grote speeltuin Drievliet in Rijswijk was voor de jeugd een attraktie. Om 6 uur werd gestart richting Waalwijk. In Made werd de inwen dige mens nog versterkt. Voldaan keerden de RWB-pupillen in Waal wijk terug. WAALWIJK - Donderdagmiddag heeft Possemis Rotanhuis een nieuw pand betrokken aan de Grotestraat 221 in Waalwijk. In tegenstelling tot het oorspronkelijke winkelpand heeft men nu een ruime verkoop ruimte van 30m2. Possemis is gespecialiseerd in ro tan meubelen, manden, rietwerk en luxe geschenken. Het assortiment is belangrijk uitgebreid. Zo heeft men nu ook luxere bankstellen. De rotanmeubelen worden in eigen werkplaats gemaakt. Het andere werk wordt geïmporteerd uit Joego Slavië en Polen. De bamboe materi alen komen uit China en Japan. Nieuw zijn ook de biezen blokte- gels die uit Formosa en China ko men. De zaak is ruim van opzet en alle artikelen staan overzichtelijk opgesteld. Naar idee van de heer B. Aerts uit Waalwijk werd de verbou wing door eigen personeel uitge voerd. Vrijdag ging de zaak voor 't publiek open. Iedereen die voor 10,. kocht, kreeg een Spaans mini- stoeltje cadeau. BIBLIOTHEEK GEREF. KERK Ambrosiusw., hoek Mgr. Prinsenstr. Uitleningen: vrijdagavond 8-9 uur ingang: Mgr. Prinsenstraat STICHTING PROTESTANTSE CHR. LEESBIBLIOTHEEK Gevestigd in gebouw Chr. Belan gen. Besoyensestraat 3. geopend op donderdag van 7.15-8 uur. SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Geopend: vrijdagavond van 7-8 uur. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Grotestraat 196a - tel. 3787 Jeugdbibliotheek: Maandag 16.00-17.30 uur Dinsdag 16.00-17.30 uur Woensdag 15.00-17.30 uur Vrijdag 14.00-17.30 uur Iedere woensdag wordt er voorge lezen van 14.30 tot 15.00 uur. Volwassenen: Maandag 14.00-16.00 19.00-20.30 u. Dinsdag 14.00-16.00 Woensdag 19.00-20.30 u. Vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 u. Zaterdag 10.00-12.30 13.00-15.00 u. Protestantse Interkerkelijke Stich ting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging „De Langstraat" Maatschappelijk werker M. J. van Westen. Bureau: in „Hervormd Jeugdcentrum" te Sprang, tel. 04167 - 2703. Spreekuren: dage lijks van 9-10 uur. KATHOLIEK MAATSCHAPPELIJK CENTRUM Grotestraat 244a, Waalwijk, tel. 2882 Spreekuren op het bureau: dagelijks van 9 - 10; alsmede maan dagavond 6-7; dinsdagmiddag 2- 3; vrijdagmiddag 2-3. Bovendien spreekuur in de verschil lende wijken: Loeffstraat 54 achterom: woensdag morgen 9 - 10. Kleuterschool Hummeloord, tel. 4588, Mr. Sprenger van Eijkstraat: maandagavond 6.30 - 7.30. Bernadetteschool, Burg. Verwiel- straat 2a, tel. 3544: woensdagmiddag 2-3. Pastoor Kuijperstraat, Alb. Thijm straat, tel. 3414: dinsdagmiddags 2 - 3. PV DE VREDESDUIF Zondag werden er wedvluchten ge houden vanuit Duffel en Pont St. Max. De uitslag van Duffel was: H. de Wit 1 2 11 12; A. Melis 3; Gebr. van Kuik 4; P. Maas 5; A. van Huiten 6; M. de Brouwer 7; G. van Tuyl 8; A. Leijten 9; A. van Huis- veld 10; N. Dekkers 13 14; G. v. d. Sanden 15. De uitslag van Pont St. Max was: J. Damen 1 10; Gebr. van Kuik 2 4 7; J. van Keulen 3; G. v. d. Sanden 5 9; H. van Drunen 6; C. Heesbeen 8. Reeds geruime tijd wordt in Waal wijk en omgeving door verschillen de instanties en personen behoefte gevoeld iets te gaan doen voor de steeds groter wordende groep bui tenlandse arbeidskrachten, die zich in deze streek voor een langere of kortere tijd vestigen. Deze mensen die over het algemeen van ver over onze grenzen komen, gaan meestal één keer per jaar met vakantie naar huis. Zij maken tijdens hun ver blijf hier deel uit van onze samen leving, die daardoor mede verant woordelijk is voor hun welzijn. Dat hier sprake is van een niet onbe langrijke groep, blijkt uit gegevens van de Arbeidsbureaus Waalwijk en Almkerk. In de gemeenten, die behoren tot het Stadsgewest Waalwijk en het Streekgewest Land van Heusden en Altena zijn ongeveer 285 Turken en 60 Marokkanen werkzaam. In deze gemeenten wonen ongeveer 200 Turken. De verwachting is, dat de ze aantallen nog belangrijk zullen stijgen, terwijl er ook nog andere nationaliteiten bij zullen komen. Landelijk gezien wordt er al veel WAALWIJK - De opening van de September Expositie in de zalen van Kunst Galerie van het Schoenenmuseum op vrijdagmiddag j.l. trok wat minder belangstelling, doordat burgemeester en wethouders en vele anderen de opening van de Langstraatweg door de Commissaris van de Koningin, moesten bijwonen. De aanwezigen hebben echter genoten van de uiteen zetting die de heer Goorhuis, directeur van de Brabantse Kunststichting te Tilburg, bij de geëxposeerde werken gaf. In de Brabantse Kunststichting zijn een 100-tal Brabantse kunstenaars verenigd en door tentoonstellingen en verkoop stimuleert de stichting kunstenaars en publiek en toont zij hoeveel talent er in Brabant is. De Stichting beweegt zich in de midden moot, aldus de heer Goorhuis, zij zoekt het niet in het meest avant garde en extreme, noch in de voorbije kunst, doch het goede hedendaagse mo derne werk is haar terrein en het is plezierig te zien hoe verrassend sterk Brabantse moderne kunstenaars hier voor de dag komen. voor de opvang en begeleiding van buitenlandse arbeidskrachten ge daan. Verspreid over het gehele land zijn er ongeveer 33 zgn. Stich tingen buitenlandse arbeidskrach ten,, die een bepaald regio bestrij ken en die zich met deze materie bezighouden. In onze omgeving zijn er Stichtingen in Eindhoven en in Tilburg, die reeds veel goed werk verrichten. De Stichtingen, die hier voor specialisten in dienst hebben, leggen zich zowel toe op het verle nen van individuele hulp als op het behartigen van groepsbelangen. Voor Waalwijk en omgeving wordt momenteel door een kleine werk groep een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid in dit regio en de wijze waarop een aantal aktivitei- ten, waaraan behoefte blijkt te be staan, kunnen worden ontplooid. Binnenkort zal deze werkgroep een „nota begeleiding buitenlandse ar beidskrachten" uitbrengen, die aan alle belanghebbenden zal worden voorgelegd. In deze nota zullen sug gesties worden gedaan om te ko men tot een voor Waalwijk en om geving geëigende vorm van dienst verlening aan deze groep mensen. Voor Waalwijk is het natuurlijk bij zonder verheugend dat van de 9 kun stenaars die hier werk tonen, er 2 ge boren Waalwijkers zijn, die met zeer sterk werk vertegenwoordigd zijn. Ben Hens is in 1936 in Waalwijk ge boren, studeerde aan de Academie in Tilburg en geeft les en schildert nu in Eersel. Zijn 3 doeken 'blauw boe ket', 'rood boeket' en "blauwe insec ten' mogen we gerust "gedichten in olieverf" noemen, prachtig van colo- riet, technisch zeer knap zijn zij, gerijpt, tot doeken van zeldzame schoonheid. Hans van Zummeren werd in 1927 in Waalwijk geboren en studeerde in Tilburg en Antwerpen en woont en werkt in Tilburg. Zijn 3 grote doeken tonen portretten, nieuw en anders dan men zou verwachten, groots van conceptie, een vernieuwing van de portretkunst waar we 'blij mee kun nen zijn. Vooral zijn zelf portret toont de schilder als een vernieuwer en bouwer van de weergave van mens en karakter. Kees Bol die in 1916 te Oegstgeest géboren werd is een landschapschil der, die zijn onderwerpen natuurlijk, maar op moderne, zeer persoonlijke wijze weergeeft. Bol is een sohilder van het Hollandse landschap met een duidelijke eigen opvatting en een fraai coloriet. Nico Molenkamp die in 1920 in En schede geboren werd is een der be kendste moderne schilders in Brabant en een befaamd leraar schilderen aan de Academie te Tilburg. Hij toont hier 3 nieuwe doeken, groots en fors van opzet, modem van voorstelling en verf behandelingVooral zijn "wit te vogel" is een verfijnde compositie in grijzen en witten. Gerard Princée woont en werkt in Helmond. Hij toont hier 5 gouaches, sober maar interessant van kleur en compositie. Uitstekend, modem werk. Sabine Vess, een jonge vrouw, die de oude Indische batiktechniek mo dern toepast door moderne kleurrijke doeken in deze moeilijke techniek uit te voeren. Heinz Reynders, in 1935 geboren, woont in Vught en maakt zeer bij zonder werk. fraaie tekeningen in Japanse inkt, met bladgoud en zilver zijn hier te zien en prachtige emailles in diverse technieken. Dat Reynders een perfectionist is blijkt uit de zorg waarmee hij zijn emailles monteert op en omgeeft met een fond uit ander materiaal. Door zijn heel andere aard en materialen is dit werk op deze ten toonstelling een prettige afwisseling. Richard van Dijk werd in 1939 in Tilburg geboren, hij toont maar 1 schilderij, maar geeft daarmee de vro lijke noot aan deze tentoonstelling met 'Opoe's droom'. Vermakelijk dat Opoe in haar dromen, nu aan bezoe kers van het Schoenenmuseum haar antieke laarsjes eens goed kan tonen. Deze September Expositie vormt een praéhtige afsluiting van de Kunstex posities die dit jaar voor het eerst in de nieuwe bovenzalen van het Mu seum werden georganiseerd. De heer Goorhuis die als directeur van de Brabantse Kunststichting al vele ja ren tientallen tentoonstellingen in ve le plaatsen heeft ingericht, was opge togen over inrichting en licht in de Waalwijkse expositiezalen en vond deze een belangrijke aanwinst voor Brabant. Zoals aangekondigd is op deze Ex positie de Rijkssubsidie voor aanko pen van toepassing en deze bedraagt niet minder dan 25 pet. met een ma ximum van 250, - per aankoop. De heer Goorhuis zei in zijn ope ningswoord dat zijns inziens "mooi 'vinden" niet het juiste criterium is bij aankoop van kunst, belangrijker is in teressante dingen aan de muur te hebben en die het leven ermee iedere dag verrijken. De onbeduidendheid van dingen waarmede velen hun hui zen sieren is nog zeer groot, terwijl dikwijls voor hetzelfde bedrag goede moderne kunst te koop is. Wij hopen dat de 25 pet. Rijkssubsidie ook voor velen uit Waalwijk en omgeving een aanleiding zal zijn tot kopen van kunst over te gaan. Belangrijk is dat zoveel mogelijk ■mensen deze September Expositie zien, wij willen vooral ook de Waal- wijkers, die nog te weinig Museum minded zijn, opwekken de tentoon stelling te bezoeken en hopen dat ook de scholen uit Waalwijk en omringen de plaatsen in klasse-verband de ex positie te bezoeken. Het is leerzaam en verheugend te zien dat Bralbant Ook op het gébied van hedendaagse kunst grote prestaties levert. J.B. Op zondag 7 september speelt het Nederlandse elftal in Katowice de uittermate belangrijke wedstrijd tegen Polen in de voorronden voor het wereldkampioenschaptoernooi. Dat wordt volgend jaar in Mexico gehouden. E n bondscoach Kessler heeft het zelfs bestaan om in zijn vakantieoord in Bulgarije aan Bulgaarse journalisten te vertellen, dat hij per sé met het Nederlands elftal aan dat toernooi wil deelnemen. Het zou de eerste keer worden, dat Nederland aan het toernooi orn het wereldkampioenschap deelneemt. En dus is er voor Kessler en zijn jon gens in de voorronden heel wat te verdienen. Naast eer ook een aardi ge duit. het elftal wat onzeker. Daarom schijnt men van mening te zijn dat men het beste het eigen spel kan spelen. De Polen weten ook drommels goed, dat Nederland zal moeten winnen. En dus zal aanvallen. Dat past heel goed in het Poolse straatje, want hun eigen spel bestaat uit aan vallen die met drie, hooguit vier man worden uitgevoerd en voor een belangrijk deel berusten op de'grote loopsnelheid van topscorer Lubans- ki. De postgiro komt binnenkort evenals de banken met betaalkaar ten en -passen. Boekjes met 20 kaarten worden uitgegeven. Heineken brouwerij m Den Bosch gaat belangrijk uitbreiden. De capaciteit wordt met 50 procent verhoogd. Het Palestijns Volksfront heeft vrijdag een Amerikaans vliegtuig met 113 mensen aan boord op weg van Rome naar Israël gedwongen naar de Syrische hoofdstad Damas cus uit te wijken en daar te landen. Bij de landing ontplofte een bom waarbij slechts 2 personen zijn ge wond. De passagiers zijn later met een Italiaans vliegtuig verder ge bracht, alleen de Israëli moesten in Damascus blijven. In Laren zijn uit het Singer- museum schilderijen ontvreemd ter waarde van 50.000 en in Gieten is uit een Sparzaak voor f 50.000 aan sigaretten goud en zilver gestolen. Bij 3 auto-ongelukken op zater dag zijn 8 personen om het leven gekomen, terwijl zondag nog 11 slachtoffers te betreuren vielen._ In Bodegraven heeft een 17-ja- rige woonwagenbewoner een 39- jarige chauffeur met een biljartkeu 'doodgeslagen. In dit verband heeft de K.N.V.B. het er voor de Nederlandse voetbal lers ook wat aantrekkelijker op ge maakt door hun dubele premies te beloven als het eindtoernooi in Me xico wordt gehaald. Dat geldt voor alle spelers die in de voorronden in één of meer wedstrijden hebben meegespeeld, welke werden gewon nen of gelijk gespeeld. Onze landgenoten zullen het in Katowic bijzonder moeilijk krijgen, hoewel de Polen al vrijwel zijn uit geschakeld voor Mexxico. Polen won thuis met 81 van Luxemburg en verloor de uitwedstrijden tegen Ne derland met 10 en Bulgarije met 4—1. Naast de krappe zege op de Polen in Rotterdam kregen de Lu xemburgers in het stadion Feije- noord met 20 en 40 de kous op de kop. Voorts werd de uitwedstrijd tegen Bulgarije met 20 verloren. Deze keer heeft bondscoach Kess ler weer een handicap. Een heel an dere èn een misschien wel veel moeilijker probleem. Nederland zal moeten winnen. Dat weet Kessler, dat weten de spelers, En zo goed als Duitsers of Engelsen uit zo'n druk in een wedstrijd de mentaliteit kun nen opbrengen om er alles, maar dan ook alles uit te persen om te winnen, zo is dat de zwakte van vrijwel alle Nederlandse vertegen woordigende teams. Daar komt bij, dat Polen een com munistisch land is. Men is daar al tijd erg gebrand op grote sportpres taties. Het Poolse team gaat voor de wedstrijd tegen Nederland in een trainingskamp voor drie weken. De voor het nationale team geselecteer de spelers mogen in die tijd niet voor hun clubs spelen. Bovendien weten de Polen sinds hun nederlaag op 7 mei in Rotterdam enigszins waar zij aan toe zijn. Toch zijn de Polen bang voor de wedstrijd tegen Nederland. De klacht van de Poolse voetbalspion nen is steeds weer, dat nu eens de ene, dan weer de andere speler op valt. Een bepaald patroon hebben zij in het spel van de oranjehemden niet kunnen ontdekken en dat maakt de uitgebreide leiding van In Rotterdam bleek, dat Kessler een uitstekende taktiek had uitge voerd, want daar wilden de Polen aanvallen. De zelfde taktiek zal nu waarschijnlijk geen effect hebben, hoewel de Polen het zelfde zullen willen. Nog meer dan toen zal veel en snel lopen nodig zijn om gaten in de Poolse verdediging te krijgen. Het is overigens de vraag of de in Rotterdam fabelachtig werkende doelman Kostka ook in Katowic pn- der de lat zal staan. Na zijn glansrol in de Feijenoord- kuip was Kostka tegen Bulgarije één van de oorzaken van de grote nederlaag en ook in andere wed strijden daarna heeft hij niet kun nen imponeren. Die wedstrijd tegen Bulgarije was voor de Poolse voet balbond, op scherpe aandrang van het publiek en de kranten, ook aan leiding om een nieuwe coach aan te stellen. De opdracht luidde: zorg dit najaar voor overwinningen op Nederland, Luxemburg en Bulga rije. Bondscoach Kessler krijgt loyale medewerking van de clubs voor de samenstelling van het Nederlands elftal tegen Polen. Laten we hetzelf de hopen van de voetballers, want zij zullen het waar moeten Tl PI' En in de wedstrijd zullen zij zich voor méér dan 100% moeten geven, Allemaal. Toch zijn we niet gerust op de goede afloop. Mocht het goed gaan in Katowice met Oranje dan wacht op 22 oktober nog de beslissende wedstrijd, tegen Bulgarije in Rotter dam. Wordt die match gewonnen, dan zal bij Polen-Bulgarije op 9 no vember worden beslist of Kessler s droomwens, de reis naar Mexico met het N'ederlands elftal, wordt vervuld. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Waalwijk brengen ter openbare kennis, dat het gedeelte van de Put straat, dat is gelegen tussen de Grotestraat en de Victoriestraat, in verband met uitvoering van recon structiewerkzaamheden, zal zijn afgesloten voor alle verkeer, met uitzondering van voetgangers, in beide richtingen, zulks ingaande 3 september 1969 geduren de 3 weken of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer als nodig zal blijken. Het doorgaand verkeer zal ter plaatse worden om geleid. Waalwijk, 1 september 1969. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. L. P. M. Teijssen, burgemeester. Mr. J. L. M. Kuijpers, secretaris.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 6