Burgemeester L van Erp gaat in beroep bij de Kroon WAALWIJK lieeft altijd iets voor UI iedereen weet dat! Er is verschil; ook in speculaas Ifortotel w DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 4 SEPTEMBER 1969 15 Meer goede wil Soepeler leiding Voorstel verworpen zondagdienst artsen tandartsendienst AVOND EN NACHTDIENST VOOR WIT GELE- EN GROENE KRUIS „DE BIEKORF" Benoeming conrectoren kreuklak «Jachtopziener Reinders Nederfl. kampioen I gemeenteraad loon op ZAND in felle discussie De gemeenteraad van Loon op Zand heeft dinsdagavond in zijn vergade ring met 10 tegen 4 stetnmen besloten niet akkoord te gaan met het voor stel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het beroepschrift van de heer A. J. Pijnenburg, wonende Kasteellaan 24 te Loon op Zand in ver band met diens aanvrage om een vergunning voor het bouwen van een woning met bedrijfsruimte op een perceel, gelegen aan de Kasteellaan (provinciale weg) te Loon op Zand. Burgemeester L. van Erp had tevoren reeds gedreigd een afwijzend besluit van de raad ter vernietiging aan de Kroon te zullen voordragen wegens strijd met de wet en het algemeen be lang. Ook het tweede verzoekschrift, afkomstig van de heer M. Staatsen, huisarts te Monfoort, om hem alsnog vergunning te verlenen voor de ver bouwing van een boerderij-achtig arbeiderswoninkje aan het Kraanven nr. 1 te Loon op Zand, ontlokte een langdurige discussie en bleken grote meningsverschillen te bestaan tussen het college en de meerderheid van de raad. B. en W. hadden namelijk voorgesteld om ook hierop afwijzend te beschikken, omdat de instandhouding van dit woninkje zou neerkomen op een totale ingrijpende verbouwing, die ontoelaatbaar was volgens het bestemmingsplan ter plaatse. De heer G. Eijkemans vroeg het col lege wat meer tolerantie te betrach ten met betrekking tot het geval Staatman. Hij wees op analoge geval len van verbouwing aan het Kraanven die van gelijke omvang waren geweest en hij trok hieruit de consequentie dat men ook in dit geval de vergunning niet kon weigeren. De heer J. Huij- bregts meende, dat de gemeente voor dit soort gevallen meer goede wil op moest brengenHij noemde het voor de betrokkene een droevige zaak, al dus voor een fait accompli te worden gesteld. Ook de heren J. Bossers en L. Hornman meenden dat de aanvra ger een vergunning moest worden verleend, waarbij de laatste nog wees op een steeds meer voorkomend ver schijnsel om een tweede woning be schikbaar te hebben voor weekeinde en vakantie. Burgemeester Van Erp stelde ziah echter op het standpunt, dat de wet hier geen andere mogelijkheid toelaat en dat de bouwvergunning was ge weigerd op grond van de zeer ingrij pende verbouwing, die gepland was. Het college had de nodige soepelheid betracht tegenover de heer Staatman, die hij zelf op een vrije zaterdag nog eens te woord had gestaan, maar hij zag geen mogelijkheid aan diens wen sen tegemoet te komen. Hij deelde nog mede dat men overigens bezig is met het opstellen van een lijst van panden in het agrarisch gebied, die gehandhaafd zouden moeten worden om het landschap tot zijn recht te doen komen. Hij wilde voor betrokkene de moge lijkheid open laten om het boerderij gedeelte van het pand te restaureren en de ontsierende woning af te bre ken. Daarna kan later een nieuw bouwplan worden ingediend. Hij was genegen om een uittreksel van de no tulen dezer vergadering aan de heer Staatman te doen toekomen, opdat deze volledig op de hoogte is van het thans besprokene. Met dit voorstel van de voorzitter ging de raad ak koord. Alleen de heer Eijkemans wenste aantekening tegen te hebben gestemd. Veel langer - ruim 1 uur - en feller waren de débatten tussen de voorzitter en de raad over het geval Pijnenburg. De meeste raadsleden waren van oordeel dat bij de behan deling van bouwaanvragen langza merhand eens een soepeler houding diende te worden aangenomen en ble ken in het onderhavige geval niet van zins te zijn, ondanks de uitvoerige uiteenzetting en argumentatie van de voorzitter, hun ingenomen standpunt prijs te geven. B. en W. hadden het verzoek van de heer Pijnenburg af gewezen, omdat ze van mening zijn, dat een loonbedrijf geen agrarisch bedrijf is en daarom niet voor uitbrei ding in landelijk gebied m aanmer king komt. De voorzitter was daarnaast de me ning toegedaan, dat de kalkoenmeste- rij van reclamant slechts als 'n bron van neveninkomsten kan worden be schouwd, die niet als een volwaardig agrarisch bedrijf kan worden aange merkt en dus ook niet voor 'n bouw vergunning in aanmerking komt. Het ging dus om de vraag of een loon bedrijf aangemerkt moet worden als eèn agrarisch bedrijf en mag 'n bouw vergunning worden geweigerd wan neer men van mening is dat de voor genomen opzet van het bedrijf te wei nig zal opleveren om van een vol waardig bedrijf te spreken. Voor de heer J. Huijbregts was dit geval weer eens een voorbeeld van 't stroeve beleid in deze gemeente. Naar een pluimveeconsulent hem had ver teld, ontnam dit beleid de agrarische bedrijven ter plaatsen a priori de moed om ook maar enig initiatief te ontwikkelen. De heer Huijbregts deel de nog mee, dat reclamant meteen be reid was om een grotere kalkoenmes- terij op te zetten. De heer G. Eijke mans pleitte in dezelfde geest. Voor de heer F. Elshout was dit een duide lijk geval waarvoor een vergunning moest worden verleend. Of het nu varkens, kippen of kalkoenen betreft, hij zag hierin geen verschil en voor hem was in alle drie gevallen sprake van een agrarisch bedrijf. De heer J. Beerens merkte op, dat men steeds weer met dit soort moei lijke zaken te maken krijgt, want dat ook hier van een twijfelachtig geval sprake was, bleek volgens hem uit het feit, dat het college drie maanden voor het overleg nodig heeft gehad. Hij meende dat men in dat geval de weegschaal in het voordeel van ver zoeker moest laten doorslaan. De heer L. Homman, die lange jaren landbouwonderwijs gegeven heeft kon de mening van B. en W. niet delen dat een loonbedrijf geen agrarisch bedrijf zou zijn. De raad moest vol gens hem niet op de stoel van de on dernemer gaan zitten. Naar zijn me ning was het een goed recht van de heer Pijnenburg er een gemengd be drijf op na te houden in die zin, dat hij de inkomsten van de kalkoenmes- terij bij het loonbedrijf zou mogen op tellen. Op zijn vraag of de term loon bedrijf wel in het bestemmingsplan genoemd wordt, moest de voorzitter het antwoord schuldig blijven Hoewel verschillende raadsleden na de uitvoerige toelichting van de voor zitter ook in tweede instantie voor reclamant bleven pleiten, bleef bur gemeester L. van Erp op zijn stand punt staan en beriep hij zidh bij her haling op de wettelijke voorschriften, aan de hand waarvan deskundige ambtenaren het pre-advies van B. en W. hadden samengesteld. Het voor stel van B. en W., dat tenslotte in stemming werd gébracht, werd met grote meerderheid verworpen. Tegen afwijzing van het beroepsschrift wa ren de heer J. Beerens, J. Bossers, F. Elshout, G. Eijkemans, L. Horn man, Huijbregts, P. van Laatho ven, J. Moonen, H. IJpelaar en M. Zedbregts. Slechts vier leden - de heren C. van Noije wethouder, C. v. Rooij en Th. Veldkamp waren afwe zig - steunden het voorstel. De heer Homman merkte nog op, dat het be roep van de voorzitter op de Kroon jurisprudentie kan opleveren, die la ter gehanteerd zal kunnen worden. De overige voorstellen werden vlot afgewerkt. Alleen een verzoek om verdaging van de betaling van ge meentelijke belastingen en het nako men van rente- en aflossingsverplich tingen ten opzichte van de gemeente door een oud-gemeentearbeider von den enkele raadsleden een moeilijke zaak. De voorzitter verwees naar de duidelijke inhoud van het pre-advies. Het betalen van belastingen is een zaak van de gemeente-ontvanger. Er zouden voor betrokkene nog andere mogelijkheden zijn om aan zijn ver plichtingen te voldoen, waarbij met name gedacht werd aan de Algemene Bijstandswet. Bij de rondvraag bracht de heer Huij bregts de toekomstige Rijksweg 62 ter sprake. Deze weg, waarvan het plan op het gemeentehuis ter inzage ligt, voorziet in een verbinding van Til burg over Loon op Zand naar Waal wijk. Omdat Rijksweg 62 precies tus sen Loon op Zand en Kaatsheuvel door gaat lopen, vroeg de heer Huij bregts zich o.a. af wat hiervan de consequenties zullen zijn voor de be woners van het Kraanven, voor pen delende arbeiders, voor de busdien sten en voor de toegankelijkheid naar de Loonse en Drunense Duinen. Bur gemeester Van Erp antwoordde, dat het tracé definitief vaststaat en dat het verdere verloop van de weg ook geen ander tracé toelaat. Hij was van mening, dat de schade voor de ge meente nogal zou meevallen, omdat een groot aantal onderdoorgangen is voorzien. Als belangrijk voordeel zag hij integendeel, gezien de herhaalde verzoeken om .oversteekplaatsen in Loon op Zand, de bevrijding van dit kerkdorp uit de tegenwoordige ver keerschaos. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zon dagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen Arts: Dr. Hermans, telefoon 2500 Apotheek: Nijman, tel. 2084 (Zaterdag's) Uitsluitend voor spoedgevallen van 17.00 tot 17.30 uur Tandarts: A. v. d. Wiel, Waalwijk. Van 6 september 's morgens 12 uur tot 13 september 's morgens '8 uur. Mevr. M. de Kort-Vloemans, Burg. van Grotenhuisstraat 7, Waalwijk Tel. 4109 of 2367. ZONDAGDIENST PASTORIËN van 13.00 tot 24.00 uur Pastorie: St. Jan, Grotestraat 285, tel. 2181 N.H. KERK, WAALWIJK 10 uur: Ds. Kroes. Gezinsdienst m.m.v. kinderen Zon dagsschool. N.H. KERK, BESOYEN 10 u: ds. W. Anker, Doorn. 6.30: Ds. J. Vos, Yselstein. Extra Kollekte voor de kinderbescherming. N.H. KERK, BAARDWIJK 9.00 uur: Ds. W. Hoekstra, Eindho ven. Raadhuisplein - Waalwijk Telefoon 041 60 - 2351 MEER DAN 8000 ARTIKELEN Reeds 100 jaar LUXE BAKKERIJ Grotestraat 309 Waalwijk, tel. 2617 GEREFORMEERDE KERK WAALWIJK 10 en 5 uur: Ds. P. Robbers te Rot terdam. PINKSTERGEMEENTE Parochiehuis (achter de Kombi) 2.30 uur n.m.: Evangelist W. v. Beek HULPDIENST WAALWIJK Voor hulp aanbieden en hulp vra gen: tel. 2778, b.g.g. 2604 of 2726. OUD PAPIER AKTIE KUNST EN KRACHT Zaterdag wordt er in Baardwijk huis aan huis papier opgehaald. De opbrengst is ten bate voor de drumband en majoretten corps. Een verzoek van de ophalers zet het papier klaar dan is alles het snelste meegenomen. WAALWIJKSE ZWEMVERENI GING EN REDDINGSBRIGADE W.Z.V. R.B. Op zondag 7 september a.s., om 11.45 uur, zal in het zwembad „De Hoefsven" het jaarlijks polo- tournooi worden gehouden ter af sluiting van het zwernseizoen 1969. Aan dit tournooi zullen de volgende verenigingen deelnemen: Heren: L.A.C., Rotterdam; De Vennen, Don gen; Ó.Z.C., Oisterwijk; Daphina, Hoeven; W.Z.V., Waalwijk. Dames: L.A.C., Rotterdam; Daphnia, Hoeven; De Vennen, Dongen; De Baronie, Breda. Aspiranten: D.E.Z.V., Drunen; De Vennen, Dongen; De Waranda, Oos terhout; W.Z.V., Waalwijk. 's-avonds om 8 uur zal er een feestavond worden gegeven om de hechte band tussen de leden, oud leden en veteranen van de vereni ging te verstevigen mede met het oog op het komende 50-jarig be staan van de vereniging in mei 1970. DR. MOLLERCOLLEGE Het Curatorium van het Dr. Mol- lercollege heeft de volgende docen- t entot conrector benoemd. Tot le conrector de heer A. Adang, tot dusver 2e conrector; tot 2e conrec tor drs. F. Besselink, tot 3e conrec tor de heer Th. Klaassen. UITSTAPJE BEJAARDENBOND WAALWIJK Onder goed weer maakte de Be- jaardenbond dinsdag 2 sept, met 270 van haar leden een uitstapje dat in alle opzichten bijzonder goed ge slaagd genoemd kan worden en door de deelnemers op hoge prijs werd gesteld. Om 10 uur 's morgens werd er gestart met 6 bussen van „Musa" vanaf café Timmermans in de St. Antoniusparochie richting Loon op Zand via Udenhout, Hilvarenbeek naar Boerke Musters in Tilburg waar ongeveer om 12 uur de inwen dige mens werd versterkt en koffie werd aangeboden, en onder het ge not van een hartversterkertje nog een uurtje gezellig werd doorge bracht. Daarna ging de reis door de mooie omgeving via Baarle-Nassau en Breda naar het grote restaurant „Napoleon" in Rijsbergen langs de grote weg naar Antwerpen, waar de stemming er meteen in zat op de vrolijke tonen van het grote orgel dansliefhebbers, ei) dat waren er nog zeer velen, hebben hier nog eens laten zien hoe er werkelijk ge danst moet worden en waar de jeugd nog een lesje aan kon nemen. Te vroeg voor velen, vertrokken we hier om 5 u. naar Oosterhout waar we om 6 u. arriveerden en de goed verzorgde koffietafel alle eer werd aangedaan in caf'-rest. „De Ka nonnier" van mevrouw Aartsen-de Nijs. Ook hier werd onder de vro lijke muziek van Orgel en Bandje een paar uur doorgebracht, waarna de thuisreis werd aanvaard en tegen negen uur voldaan weer in Waal wijk arriveerden. In de bussen werd door velen een dankwoord tot de or ganisatoren gericht en dank ge bracht aan de chauffeurs voor hun gezellige conversatie tijdens de reis. Tot slot zij nog vermeld dat vanuit Tilburg een telegram voor een spoe dig herstel werd verzonden, namens alle deelnemers, aan de voorzitter van de Bejaardenbond, dhr. W. Klijn, die in het ziekenhuis verblijft en zodoende de reis niet kon mee maken. M. VOOGD CLUBKAMPIOEN B.V. K.O.T.-W. Tijdens de maandagavond j.l. gehou den jaarvergadering in het clublokaal bij café Van Beers, werd ook de nieu we clubkampioen, de heer M. Voogd, door voorzitter E. Bergmans gehul digd. Onder toepasselijke woorden feliciteerde hij de heer Voogd van harte en bood hem enkele geschenken aan. Dit mooie resultaat wist de heer Voogd te bereiken door als eerste van poule B te eindigen en in de beslis singswedstrijd tussen nummer 1 van poulè A, de heer J. Kerkhof, deze overtuigend te kloppen. In de jaar vergadering werd behalve de normale huishoudelijke punten, ook het a.s. kampioenschap 6e klasse besproken, wat vanaf donderdag 11 september in café Van Beers wordt verspeeld en waarvoor zeker flinke belangstelling zal bestaan. CLUBKAMPIOENSCHAP B.V. B.S.V. Op vrijdag 5 september 7.30 uur vindt in café-restaurant Molenvliet 't clubkampioenschap van de BV BSV plaats. Deze uit 14 leden bestaande vereniging heeft 't afgelopen zomer seizoen een Neon Penthatlontournooi onder haar leden verspeeld. Deze toumooien die steeds populairder worden houden in, dat men in een partij drie spelsoorten speelt, n.l. li- bre of kadre, bandstoten en driéban den. De BS V-leden waren zeer tevre den met dit prima verlopen tournooi, waarvan de finale verspeeld tussen de volgende deelnemers: voor de 3e en 4e plaats H. de Jong-H. Doremans en voor de le en 2e plaats P. van Cromvoirt-P. van Esch. Hierna zal de wisseltrofee, die geschonken werd door de hospes de heer A. van Crom- voirt, door de voorzitter van BSV worden uitgereikt. GILDE VAN ST. CRISPINUS EN CRISPINIANUS VAN BESOYEN Onder de bomen van het Gilde St. Crispijn te Besoyen had zondag 31 augustus j.l. wederom een vriend schappelijke ontmoeting plaats. Mede door het mooie weer en de goede organisatie had dit concour een zeer prettig verloop. De uitslag was als volgt: le Scherp schuttersver. Gen deren 60 punten; 2e St. Hubertus Gilde Drunen 57 punten; 3e Gilde St. Crispijn Be soyen 32 punten. Na de uitreiking der prijzen keerden alle voldaan huiswaarts en hoopte op een volgen de ontmoeting te Drunen op 21 sep tember a.s. CC WAALWIJK De CC Waalwijk hield zondag j.l. wedvluchten vanuit Duffel en Pont St. Maxcence. De uitslag van Duffel was: Mulder 1 2 3 5 14 (Ideeren- wisselbeker); Kemmeren 4 6 18 23 26; Reinders 7 10; Pullens 8 27 28; v. d. Heyden 9 20; v. Heumen 11; Lamers 12 19; v. Weideren 13 15; Kuys 16 17 24; Leytens 21; v. Daa- len 22 25. Pont St. Maxcence, afstand 312 km: v. Heumen 1 2 20 (A. Sdhilders-wis- selbeker); Reinders 3 5 17; Kemme ren 4 8; Klerks 6; Maas 7 14 18 19; Pullens 9 15; Mulder 10 11 12 13 16 UITSLAGEN VAN WAALWIJKS JEUGD-TENNISTOERN OOI Op de banen van het gemeente lijk portpar1- aan de Olympiaweg zijn de eerste partijen gespeeld van het jeugdtennistoernooi, da dezer dagen wordt georganiseerd. De uitslagen zijn al volgt: Heren-enkel: T. Mekel sl. B. Stuurop 3-3 6-2; P. v. d. Velden sl. K. Schretlen 6-4 6-2; P. v. d. Houdt sl. PI. Steemers 7-5 9-7; W. ITage- mans sl. P. Rouwmaat; M. Heze- mans sl. F. Mekel; M. Peters sl. F. Steemers 6-1 6-2; Ray Ploek sl. J. B. Aarts 6-1 6-1; P. v. d. Velden sl. G. Koeken 6-4 6-1; S. de Waal sl. P. v. d. Houdt 6-2 6-0; S. van Baal sl. W. Hagemans 6-2 6-4; B. van Laarhoven sl. M. Hezemans 6-2 4-6 6-2; R. Hoek sl. M. Peters 6-1 6-3; E. Claassen sl. T. van Mossel 6-0 6-0; J. Koeken sl Ray Hoek 6-0 6-0; T. Mekel sl. P. v.' d. Velden 6-4 6-2; S. de Waal sl. S. van Baal 6-8 6-2 6-2; B. van Laarhoven sl, R. Hoek 6-4 3-6 7-5; J. Koeken sl. E. Claas sen. In de holve finale heren-enkel ko men T. Mekel en S. de Waal tegen elkaar uit en B. van Laarhoven te gen J. Koeken. Dames-enkel: J. Tielen sl. K. Marks 6-1 6-0; C. van Schie sl. L. Koeken 6-2 6-4; J. van Schie sl. A. de Kort 8-6 4-6 8-6; A. Hol sl. S. Smits 6-0 6-2; A. van Laarhoven sl. M. Smits 6-1 6-1; Marian Smits sl. M. van Boven 6-2 6-1; M. Steemers sl. J. van den Broek 6-0 6-0; C. Koeken sl. J. Tielen 6-0 6-0; A. Rouwmaat sl. C. van Schie 6-2 4-6 6-1; W. v. d. Wiel sl. J. van Schie 6-4 7-5; G. v. d. Wiel sl. A. Peters 7-5 6-0; A. Hol sl. A. van Laarhoven 6-1 6-1; M. Steemers sl. Marian Smits 5-7 6-3 9-7; A. Rouwmaat sl. C. Ko eken 8-6 6-4; G. v. d. Wiel sl. W. v. d. Wiel. In de halve finale komen A. Hol en M. Steemers tegen elkaar uit; A. Rouwmaat speelt tegen G. v. d. Wiel. Heren-dubbel: F. Mekel en Ray Hoek sl. T. v. Mossel en J. B. Aarts 7-5 7-5; J. Koeken en T. Mekel sl. W. Hagemans en P. Rouwmaat 6-0 6-2; B. v. Laarhoven en S. de Waal sl. E. Claassen en M. Peters 6-3 6-4; R. Hoek en S. de Baal sl. F. Mekel en Ray Hoek 6-0 6-0. In de halve finale komen B. van Laarhoven en S. de Waal uit tegen R. Hoek en S. van Baal. De andere deelnemers aan de halve final zijn nog niet bekend. Dames-dubbel: L. Langerhorst en I. de Kort sl. C. van Schie en A. de Kort 7-5 8-6; A, Hol en C. Koeken sl. L. Langerhorst en I. de Kort 6-0 6-1; J. v. d. Broek en A. van Laar hoven sl- I- Mannaerts en M. L. de Kort 6-1 6-0; M. Smits en S. Smits sl. J. v. d. Loo en I. van Schie 6-3 6-0; W. v. d. Wiel en G. v. d. Wiel sl O. Smit en S. Hoek 6-0 6-0; K. Spapens en A. Peters sl. J. Tielen en L. Koeken 6-3 4-6 6-4; M. Steemers en A. Rouwmaat sl. M. en H. de Kwaatseniet. Gemengd dubbel: A. van Laarho ven en T. v. Mossel sl. M. Hezemans en L. Koeken 6-4 6-4; A. Hol en R. Hoek sl. H. de Kwaasteniet en Ray Hoek 6-0 6-2; S. van Baal en M. Steemers sl. M. Smits en B. van Laarhoven 6-4 3-7 6-4; C. Koeken en G. Koeken sl. C. van "Schie en F. Steemers 6-1 6-3; H. v. Laarhoven en K. Schretlen sl. J. B. Aarts en J. Tielen 6-2 3-6 6-4. „DE POSTDUIF" WAALWIJK Zondag 31 augustus hielden wij een wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Vilvoorde: Uitslag oude: Th. Groeneveld 1 33, A. Vermeer 2 17 32, J. Verhagen jr. 3 9 12, J. Korthout 4 23, A. v. d. Schans 5, J. Merkx 6 18, Th. Reuser 7 8, Arn. Lombarts 11 14, Adriaanse 13 31, J. v. Beek 15 22, C. v. Gelder 16, J. Wellens 19, Duivekam 2,0 24, Ed Schoemans 21, J. Biekens 25, H. Schafer 26, Adr. Leijtens 27, W. Snels 28 37, C. v. Bijnen 29, Fr. Schoemans 30, J. Hamers 32, V. Smid 34, C. Schaafstra 35, Avontuur 36. Uitslag jonge V. Smid 1, Th. Ruiser 2 16 22, J. v. Bladel 3 8 15 17 47 57 61, P. v. Hui ten 4, J. Verhagen jr. 5 33 36, Groe neveld 6, L v. Son 7 10 14 20 56, Le v. Zon 9 11 21 23 26 28 46, A. v. d. Schans 12 29 45 49 54, A. v. Well 13, Adr. Biekens 10 51, H. Schafer 19 27, J. Wellens 24, J. Merkx 25 35 41 42 53, A. Dekkers 30, M. v. d. Heuvel 31, P. de Laat 32, J. Hamers 34 58, Avontuur 37, W. Snels 38 39 52 59, H. Braat 40, M. v. d. Griendt 43, J. v. d. Heuvel 44, Schafer 48, 62, J. J. -Timmermans 50, H. Lombarts 55. Zaterdag vlogen wij in samenwer king met de Ned. Bond van Zater dagsvliegers Felixton, Engeland waarvan door twee van onze leden zeer vroege duiven werden gemeld n.l. J. J. Timmermans om 12.43.10 en 12.46.00, H. Lombartsl2.47.21. KYNOLOGEN-VERENGING „WAALWIJK EN OMSTREKEN" Suksessen voor de leden Kynolo- gen-Vereniging Waalwijk en Om streken op Internationale Tentoon stellingen te Munster (Did.) en Evian (Fr.). Uitslagen te Munster: Dwergpoedel Wit Teef Lady Arlette of The White Jewels, 1 Uitmuntend Res. Kampioen C.A.C.I. Eig. Dhr. H. Blom. Bedlington Terrier Charming Ambassador Quito. 1 Uit muntend Kampioen. Eig. Dhr. en Mevr. v. d. Loo. Uitslagen te Evian Dwergpoedel Wit Reu Davie v. d. Molenvliet 1 Uitmuntend Kampioen. Eig. Mevr. v. Bokhoven- v. d. Broek. Dwergpoedel Wit Teef Lady Anja of The White Jewels, 2 Uitmuntend Res. Kampioen. Eig. de heer v. d. Bogaert. GEBOORTEN Martinus WJzvMW Lommers-de Munnik; \Vilhelmina M dv C G M van de Ven-van Engelen te Raams- donk; Ursula J. dv N A Spierings- de Lang; Albert G M zv G M Schol ten-Wijnen te Heusden; Marina C dv W van der Sluis-de Peffer; Lam- bertus C M zv W A Veraa-Nijssen. OVERLIJDEN Johanna M A van Daelen, 4 j.; Eli sabeth F M Voogd, 2 weken. HUWELIJKEN J C Konings, 24 j. en M S C A Vera, 24 j. beiden te Waalwijk; A. M. Kuij- sters, 19 j. te Waspik en F. Kamp, 19 j. te Waalwijk. HUWELIJKS-AANGIFTEN Z van Oosten, 38 j. en E P J Leijten, 36 j. beiden te Waalwijk; M A Paans, 22 j. te Eethen en H A H F Verheijen, 24 j. te Waalwijk. INGEKOMEN PCM Peijnenburg van Made c a; P W van Eeten van Kenia; M K Suomalainen van Finland; H R Madden van V S A; L A I Thien- pont van België; A M v d Heuvel van Loon op Zand; J S en R Newar van Suriname; B J W M van Look van Tilburg; E Vonk en gezin van Hilversum; J M Wouters van Breda; P J A H v d Nieuwenhuizen van Loon op Zand; F J Klijn en echtg. van Amsterdam. VERTROKKEN F C van Hek en echtg. naar 's-Bosch W Vroegh en echtg. naar 's-Bosch; P C van Huiten naar Tilburg; J E Peski naar Dordt; M P van Zon naar Roermond; J T Reintjes en gezin naar Nijmegen; E A M van Tuijl naar Apeldoorn; E J B N' Nijkamp en gezin naar Loon op Zand; N H C Bevelander naar Vught; A A Pul lens en gezin naar Oss; R Dozeman en echtg. naar Spanje; L Valk en gezin naar Vleuten De Meern; H Bosboom en echtg. naar Oisterwijk; J J F van Vlimmeren naar 's-Bosch; MAC Pullens naar Eindhoven; P F J van Zandvoort naar Eindhoven; N c den Os en gezin naar Renkum. SCHOENEN EXCLUSIEVE MODELLEN in voor Dames en Heren DE VETERANEN VAN W.S.C. ZIJN WEER NAAR DUITSLAND GEWEEST Afgelopen weekeinde hebben de veteranen van W.S.C. hun jaarlijkse ontmoeting gehad met hun sport vrienden in Dortmund. Jammer was wel dat er zoveel voetballende vete ranen afwezig waren en dat er maar negen spelers met hun dames en een gezellig stel supporters za terdagmorgen om 8 uur konden ver trekken vanaf café De Korenbeurs. Richting Nijmegen werd gekozen waar in Hotel Hamer de koffie gebruikt werd. Daarna zetten zij koers naar de autobaan om via deze weg en nog een korte rust periode omstreeks half twee in Dortmund te arriveren. Hier werden de Waal wij kers hartelijk welkom geheten door hun Duitse sportvrienden. Na allen een prima kosthuis gevonden te hebben werd 's middags de tradi tionele voetbalwedstrijd gespeeld. Het elftal van W.S.C. werd versterkt met een nieuw ontdekte ster name lijk de buschauffeur. W.S.C. wist de ontmoeting met 42 te winnen o.a. door een doelpunt van de chauffeur. 's Avonds waren alle sportvrien den weer bij qlkaar om op een heel gezellige manier tot in de kleine uurtjes door te gaan. 's Middags om vier uur werd de terugreis aanva ard. Tegen half elf was Waalwijk weer bereikt en allen kunnen terug zien op een bijzonder geslaagde reis. De jachtopziener van het land goed „Plantloon", op de grens van Waalwijk en Kaatsheuvel, de heer Th. B. Reinders kan zich sinds vori ge week - met twee collega's uit Weert - kampioen van Nederland noemen. Deze drie personen vorm den de vertegenwoordiging van de afdeling Brabant en Limburg van de Koninklijke vereniging van Jacht opzieners. Van deze vereniging is Prins Bernhard de beschermheer. Tijdens de nationale kampioen schappen in Maarsbergen behaalde dit drietal de hoogste score. Reeds tijdens de selectiewedstrij den eind juni in Best, behaalde de heer Reinders al het hoogste aan tal punten. De finale in Maarsber gen bestond uit twee onderdelen, namelijk het persoonlijk kleiduif schieten en schijfschieten. Ook hier wist de heer Reinders tezamen met zijn twee Limburgse collega's de eerste prijs en tevens de nationale titel te behalen. - Bij een brand in Brussel in een pension zijn 9 personen omgekomen. - De bekende firma Stokvis in Rot terdam (2400 man personeel) ver keerd in grote moeilijkheden en er zullen ontslagen volgen n.l. 250 in dit jaar en 250 volgend jaar. De drie neven bedrijven worden opgeheven. - Ho Tsji Minh, de president van Noord-Vietnam is overleden.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 15